2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
margolin
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 30. 06. 2005. 09:47

2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas margolin » 24. 10. 2008. 11:39

http://www.virumaateataja.ee/241008/esi ... 050063.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas marion » 24. 10. 2008. 11:43

juba jälle :evil:

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas erkki » 24. 10. 2008. 12:10

Ärge nüüd keegi solvuge ... aga siis tulen heameelega Rakverre sõitma :D Maraton toimub ju igal juhul!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Mati » 24. 10. 2008. 12:38

Seda oli kuulda jah. Aga eks kordame siis taas eelmise aasta sõnu - mina olen joonel ka EEC väliselt.

Rohtmetsa kommentaar selles leheloos on nagu rusikas silmaauku. Hr Tõnissaare jutt raja raskusest on ilmne otsitud põhjus. Vastasel juhul võiks paar korraldajat veel väriseda. Korralduslikus osas ei võta sõna.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas mart » 24. 10. 2008. 12:47

Elion Estonian Cupi peakorraldaja Allar Tõnissaar ütles oma otsust kommenteerides, et Rakvere rattamaraton oma raske rajaga on nišimaraton – sobib suurepäraselt 300-400 tugevale sõitjale.

“Laiade rahvahulkade rattaspordi juurde meelitamiseks - mis on sarja eesmärk – see rada ei sobi,” lausus Tõnissaar. “Oleme palunud trassi tuhandetele tavasõitjatele mõeldes lihtsustada, aga seda pole tehtud.”


Saan jutust aru nii, et kümned tuhanded ratturid on valmis kohe EEC-le sööstma, kui vaid rajad lihtsamad oleks :lol:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

GaB
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 04. 03. 2006. 17:13

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas GaB » 24. 10. 2008. 13:31

Samahästi võiks kustutada ka nõmed jõulumäe maratoni mis on liiga sile. Lihtsalt kõige põnevam ja parem rada kustutati sarjast, kuhu me nii jõuame!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas UrmasL » 24. 10. 2008. 13:37

Olen järgmisel sügisel oma osalusega toetamas niši-maratoni! Palun kaaluda põhidistantsi pikendamist kolmele ringile. Need kes kohale tulemas on ilmselt ei nuriseks. Matkasõidu üks ring võiks samaks jääda.

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas MaT » 24. 10. 2008. 13:53

Mati kirjutas: mina olen joonel ka EEC väliselt.
Samad sõnad.
"Mina olen normaalne mees ja tahan seda kõike saada."

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas rai66 » 24. 10. 2008. 14:09

Mulle tundub, et Tõnissaarel on Rakvere meestega midagi isiklikku.Ja isikliku ego nimel jäeti nad välja. Kahjuks hakkab kunagine mõnus sari muutuma lihtsalt üheülbaliseks massiürituseks. Papp meile ja minge ja sõitke. Tuhandete sõitjate (Tõnissaare väljend) pealt juba teeniks. 8 etapi puhul on ju valikuvõimalust küll. Mitte ükski teine etapp pole saanud nii palju kommentaare, olgu siis positiivseid või negatiivseid. Ja kaks ringi on ka omanäoline.Mõnele paras kontrollida oma tahtejõudu, kas ikka lähed teisele ringile. Ja kui lähed, siis on rada juba tuttav.
Mina igal juhul Rakveres joonel. Poh.....i mitu ringi ja mis nimega. Peaasi, et mõnusad ratturid :D kõrval ja rajale. Ja Tallinnast tulijatele mitte väga kaugel.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas erikr » 24. 10. 2008. 15:03

olen Gabrieliga nõus.
tuhandete ratturite hulgast tuhandendana lõpetades on siiski ka minul võimalus "hääletada" oma osalemisega või mitteosalemisega.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas vaikija » 24. 10. 2008. 15:12

Aga võibolla on siin põhjus korraldaja järjepidev möödaastumine kokkulepitud reeglitest.Ehk justnimelt Tõnissaar "otsis põhjuse"(nishivärk jne),et jääda viisakaks avalikkuse ees ja ei hakanud odavalt süüdistama ja eksimusi loetlema.Ei ole vist mõistlik Tõnissaart materdada.PS olen ise ka Rakvere maratoni fänn aga kui nad ei suuda Elioni raames esineda,siis olgu omaette ja kõik ok.Mina ilmun starti.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Rivo » 24. 10. 2008. 15:18

Kui nüüd positiivsema poole pealt vaadata, siis täisti eraldiseisva võistlusena tõotab rada isegi veel parem tulla, sest ei pea täitma EEC sarjaks ette antud nõudmisi raja raskuse/kerguse osas. Hüppetorni tagustel aladel on "maasikaid" päris palju.
Tõnissaart tümitada pole mõtet. Juba paar aastat tagasi oli Rakvere etapi ümber teema, et seal ei ole täidetud paar olulist punkti, mille sarja korraldajad on kehtestanud.
Stardis olen 99,9% ja loodan väga, et leitakse veel paar singlit, laskumist, tõusu ja tellitakse ilmataadilt ka korralik sadu :D
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas SL » 24. 10. 2008. 15:25

rai66 kirjutas:Papp meile ja minge ja sõitke. Tuhandete sõitjate (Tõnissaare väljend) pealt juba teeniks.
Näed, ei läinudki palju aega, kui ka sellised asjatundlikud kommentaarid välja ilmusid. Tõnissaarel on Maserati liisingutaotlus juba SEB privaatpangandusse sisse antud ning kõik talved elab Marbellas.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas m6mm » 24. 10. 2008. 15:27

No aga lõpp hea kõik hea, tulevad need kes tahavad Rakveres sõita mitte möliseda...
Kuidagi tõmbaks siin paralleeli Surfilaagriga, kus viimastel aastatel on surfareid üsna väheseks jäänud aga laagris osalejate arvuga tehakse rekordeid...

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Kada » 24. 10. 2008. 16:35

Minu arust on aeg küps Eestis ainulaadse hardcore sarja sünniks. Ratturite hulgas on hunnikute viisi neid, kelle jaoks on Elion ennast igatpidi ammendanud või lihtsalt ei paku suuremat pinget, selliste etappide, nagu Rakvere, välja arvamine sarjast süvendab seda tunnet tõenäoliselt veelgi. Tegelikult on ka meelevaldne ajada ühele samale rajale ratturid, kes on orienteeritud kindlalt tulemusele, koos nendega kes tahaksid tõesti matkata. Aga see selleks, Eestis toimub päris suur hulk rattasõite, mis ei saa kunagi olema Elioni sarjas just seetõttu, et need ei sobi kokku klassikalise tervisespordiga st oleks jõukohased ka tädi Maalile (Jõelähtme, Paluküla, H100, Pariis 24... pakkuge veel mõni). Rakvere oleks sellises menüüs absoluutselt omal kohal. Minu märjad unenäod näeksid selliseid maratone ühe sarjana, mis annaks neile olulise lisaväärtuse ja kindlasti ka rohkem publikumi. Kas keegi ei tahaks seda oma südameasjaks võtta?

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Raix » 24. 10. 2008. 16:46

Njah, Rakveres ei õnnestunud mul kahe osaletud korra jooksul korralikku tulemust teha, aga ikkagi jään sellest etapist puudust tundma. Hea harjutus H100 jaoks ning vaimutugevuse proovilepanekuks kahe ringi tõttu. Kada mõte eraldi hardcore MTB porr sari teha tundub selles valguses päris jumekas. Minust endast korraldajat pole, aga muidu nelja jäsemega poolt! Ja sarnaselt EEC Raudmehe särgile/tiitlile võiks välja anda Teraskubeme temaatilise särgi (mis võiks olla rattasärk- palju sa neid tavalisi T-särke ikka kokku ajad) ;)

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas rai66 » 24. 10. 2008. 17:11

SL kirjutas:
rai66 kirjutas:Papp meile ja minge ja sõitke. Tuhandete sõitjate (Tõnissaare väljend) pealt juba teeniks.
Näed, ei läinudki palju aega, kui ka sellised asjatundlikud kommentaarid välja ilmusid. Tõnissaarel on Maserati liisingutaotlus juba SEB privaatpangandusse sisse antud ning kõik talved elab Marbellas.
See oli mõeldud sünonüümina,kui postitusse natuke süveneda, et tihtipeale hakatakse minema kergemat vastupanu teed. Ja ma ei usu, et Marbella mingi unistuste koht oleks. Ja veel usun, et Sa ise oled ka Järgmine aasta Rakveres kohal. Rajal näeme. :D

vilts
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 09. 03. 2004. 15:52

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas vilts » 24. 10. 2008. 17:16

krt sellest on ikka väga kahju :(
aga seda et teha uus sari kus oleksid haanja 100 ja rakvere sugused rajad oleks põnev küll
vilts

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas meelisxxx » 24. 10. 2008. 17:58

Ise mäletan Elioni 2008 sarjast Rõuge, Rakke ja Rakvere etappi. Kuna 2008 oli üldse esimene ratta-aasta minu jaoks, siis 2009 kutsuvad mind osalema Elioni sarjas just need kolm. Tundub, et mullegi meeldivad just maastikusõidu "mõnu" pakkuvad üritused :) Kalendrisse on juba märgitud kolme ürituse toimumisajad (Jõelähtme, Pariisi ja Haanja), loodetavasti lisandub sinna neid veel. Samas arvan, et alati ei peagi ühtlaadi võistlused olema koondatud mingisse sarja. Kui võistlus meeldib, siis lähed niikuinii ju osalema. Elioni kõikidel etappidel kindlasti 2009 a ei osale aga tõsisematel maastikukatsumustel panen oma ratta ja enda vaimu heameelega proovile (y)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas dr Holden » 24. 10. 2008. 18:02

Ka mina olen järgmine aasta (kui vaba nädalavahetus on) Rakveres joonel. Sado-maso küll, aga no näiteks Elvat ma sõitma ei lähe. Kui ka peale makstaks. See selleks.

Ärge nüüd Tõnissaart ka pekske, alati on ju nii, et kadunukesest paha ei räägita, eriti veel peiedel. Vaikijal võib olla õigus, kui ta ütleb, et lehte leiti nö vabandatav põhjus.
Ise ühe etapi korraldajana olen sarja peakorraldajaga pidevalt nugade peal, aga teatud asjade normaalne toimimine nõuab alati kompromisse. Ja kui mõlemad pooled on piisavalt kompromissialtid, siis ka asi toimib. Rakvere näitel üks pool kompromissidele ei läinud ja tulemus on tänaseks avalik.

Hetke jahtuvas majanduses on nö sado-maso sarja käivitamine üsnagi sarnane tundmatus kohas vettehüppamisega. Aga kui mõnel huvilisel on nö tuumiksponsor nt kuuekohaliste toetussummadega välja pakkuda, siis võiks ju asjale vunki juurde panna. Ülipikamaa maratonide sarja idee kui selline on teatud ringkondades (100 8) ) vindund juba vist 3 või 4 aastat.

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas meelisxxx » 24. 10. 2008. 18:11

holden kirjutas:Hetke jahtuvas majanduses on nö sado-maso sarja käivitamine üsnagi sarnane tundmatus kohas vettehüppamisega. Aga kui mõnel huvilisel on nö tuumiksponsor nt kuuekohaliste toetussummadega välja pakkuda, siis võiks ju asjale vunki juurde panna. Ülipikamaa maratonide sarja idee kui selline on teatud ringkondades (100 8) ) vindund juba vist 3 või 4 aastat.
Majanduslanguse ajal peaks teoreetiliselt niššitoodetel just hästi minema. Arvan, et osaleja investeerib pigem teravamatesse elamustesse kui ... nö kruusarallidesse. See on minu arvamus.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Mati » 24. 10. 2008. 18:53

meelisxxx kirjutas:
holden kirjutas:Hetke jahtuvas majanduses on nö sado-maso sarja käivitamine üsnagi sarnane tundmatus kohas vettehüppamisega...
Majanduslanguse ajal peaks teoreetiliselt niššitoodetel just hästi minema...
Kehval ajal läheb teoreetiliselt hästi ainult teoorias. Iga korraldaja peab asjast ka finantsilise iva leidma.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas raamimurdja » 24. 10. 2008. 19:37

Ei vaidle vastu, et Rakvere on hea rajaga etapp, kuid....
... see ei ole kindlasti mitte parim lahendus, et 10 aastat sõidame alati täpselt ühtesid ja samu radu. Stardime ühe ja sama tänava pealt ja sõidame läbi samade lompide.
Ideaalis võiks iga aasta ühe etapi ära vahetada, et sari sõitjate jaoks vaheldusrikkamaks muutuks. Kuid paraku toob juba ühe etapi vahetumine kaasa hulgaliselt probleeme, seda nii sõitjate kui korraldajate jaoks.

Võrdluseks võib tuua nt MK sarjad, mille etapid mingi aja jooksul erinevatel põhjustel vahetuvad. Loomulikult leidub alati inimesi, kellel on kahju, et just nende lemmiketapi kahjuks otsustati.
Täpselt nii palju, kui on inimesi, on ka erinevaid arvamusi! Ei ole võimalik luua kõikide jaoks ideaalset olukorda!

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas kristjan07 » 25. 10. 2008. 14:05

kui rakvere elion on nii RASKE siis võiks selle panna nissan cupi alla, kus on rasked maratonid ja sõita juba UCI punktidele, oleks järgmine aasta ka mudane siis oleks selge kes on baigimees ja kes mitte

ps sorry aga mina viskaks sarjast minema hoopis aegviidu maratoni, mingeid emotsioone see sõit ei too ja kamoon seal oli esikümme mnt proffe täis, vot sulle maastikumaraton

talukas
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 12. 01. 2004. 16:59

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas talukas » 25. 10. 2008. 17:25

kristjan07 kirjutas:kui rakvere elion on nii RASKE siis võiks selle panna nissan cupi alla, kus on rasked maratonid ja sõita juba UCI punktidele, oleks järgmine aasta ka mudane siis oleks selge kes on baigimees ja kes mitte

ps sorry aga mina viskaks sarjast minema hoopis aegviidu maratoni, mingeid emotsioone see sõit ei too ja kamoon seal oli esikümme mnt proffe täis, vot sulle maastikumaraton
miks jälle hakkab mingi sarja mõte, nahujaa nende punktidega teete, las olla pigem huvitav võistlus ilma lisakriteeriumiteta ja piiranguteta, mis sõidumõnu ja trassi häid külgi piiravad
Viimati muutis talukas, 25. 10. 2008. 19:37, muudetud 1 kord.

vvk
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 07. 09. 2008. 15:45

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas vvk » 25. 10. 2008. 19:07

Eelnevaid kommentaare lugedes tekkis endalgi tahtmine "Elioni sarja" kohta kirjutada.Eestlased muutuvad tasapisi aina suuremteks spordihulludeks ja väheke nõudlikumaks,mis paneb ka pakutavate võistlussarjade organisaatorite ponnistused kõrgemale tasemele.Ja tulemus on siis käes,kui tahetakse pakkuda tõelist "Maastikurattamaratoni" rahvahulkadele-ei sobi oli hr.Tõnissare vastus.Sari on aastaid olnud magnetiks ja ega see lõputult rahvast ligi tõmba!Mõni vist tahab kõrgustesse sarja tüürida.Sarja võiks uuendada uute etappide sisse toomisega.Enda puhul on võistlus-ja treeningpaikade vaheldus teinud rattaspordi meeldivamaks ja nauditavamaks.Reeglistiku kohta niipalju,et julgestusmootorratturi olemasolu on võmalik ainult selliste etappide puhul kus rada ja profiil võimaldab,tagumistele ei tähenda see sittagi,eksida võivad kõik,kes esimeste tuules ei püsi.Võrdluseks võin tuua,et Soomes elades ja treenides siinne olukord on raamides ja tegeletakse maastikurattamaratonide edendamisega.Kui vaadata maastikurattamaratoni sarja ajalugu siis 2003 aastast(7 etappi) on tänase seisuga säilinud 2 etappi sarja tõelised etalonid Korso ja Nuuksio maraton.Aastatega on sarjast lahkunud 8 etappi ja juurde tulnud 12 etappi!Muljetavaldav tõsiasi ja keegi ei ole sellega midagi kaotanud,pigem uuendused on võetud rattahuviliste poolt hästi vastu.Maastikurattamaratonid peaksid olema sisu poolest huvitavad,mõõdukalt rasked ja natuke ka ratta ja ratturi võimete ja tehnika proovile panemiseks.Mitte uhamine sirgetel kruusateedel!Isiklikult koos vennaga surusime uuendatud formaadis Alutaguse MTB maratoni suurepärase maastiku rüppe.Järgneval aastal oleks taas tahtmine rattahuvilistele seda üritust pakkuda.Elame näeme aga raja uuendust võeti vastu soojalt ja kergeid uuendusi ja ümberkorraldusi võistlustrassil on tulemas seose turvalisuse ja liigsete puhkajate vältimiseks järvede ääres.

talukas
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 12. 01. 2004. 16:59

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas talukas » 25. 10. 2008. 19:54

vvk kirjutas:Isiklikult koos vennaga surusime uuendatud formaadis Alutaguse MTB maratoni suurepärase maastiku rüppe.Järgneval aastal oleks taas tahtmine rattahuvilistele seda üritust pakkuda.Elame näeme aga raja uuendust võeti vastu soojalt ja kergeid uuendusi ja ümberkorraldusi võistlustrassil on tulemas seose turvalisuse ja liigsete puhkajate vältimiseks järvede ääres.
добро

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas rai66 » 26. 10. 2008. 09:42

Kui lapselt komm ära võtta, kukub ta ikka kisama. Aga süvenedes EEC juhendisse ja pealkirja: see on rahva- ehk harrastussportlastele orienteeritud rattamaratonide sarivõistlus. Ei sõnagi maastikurattasõidust.Polegi nagu midagi kurta. Tuleb lihtsalt teatud etappe sõita ja otsida nisiüritusi. Segadusse ongi mind ajanud eliidi kohalolek, mis justkui iseenesest peaks tähendama justkui keerukamat rada. Aga tihtipeale peitub ka lihtsuses võlu, seda just massidele. Nii, et edu Allar Tõnissaarele.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas dr Holden » 26. 10. 2008. 09:53

rai66 kirjutas:Aga tihtipeale peitub ka lihtsuses võlu, seda just massidele.
"Tantsud tähtedega" kogub ka 10 korda rohkem vaatajaid kui "Vabariigi kodanikud". :wink:

janek20
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 29. 01. 2008. 14:07

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas janek20 » 26. 10. 2008. 15:14

Parim etapp Elioni sarjas. Mina ka kindlasti järgmine aasta kohal, ükskõik mis nime all üritus toimub. Kahju kui Elion Cup muutub maantesõiduks :(

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas kristjan07 » 26. 10. 2008. 17:55

janek20 kirjutas:Parim etapp Elioni sarjas. Mina ka kindlasti järgmine aasta kohal, ükskõik mis nime all üritus toimub. Kahju kui Elion Cup muutub maantesõiduks :(
MNT päris mitte, aga kui Rõuge etapp ka ära jätta siis arvan et cyclokaga võiks vabalt kõik etapid läbi kimada

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas dr Holden » 26. 10. 2008. 19:06

janek20 kirjutas:Parim etapp Elioni sarjas. Mina ka kindlasti järgmine aasta kohal, ükskõik mis nime all üritus toimub. Kahju kui Elion Cup muutub maantesõiduks :(
Saa nüüd ometi aru, et mitte ainult rada või selle raskus polnud Rakvere etapi peamiseks probleemiks. Ka teistel etappidel on piisavalt lõike, mis väärivad MTB nime kandmist, pealegi on järgmisel aastal MNT sari vist tulemas (Vredesteini nime all).
kristjan07 kirjutas:MNT päris mitte, aga kui Rõuge etapp ka ära jätta siis arvan et cyclokaga võiks vabalt kõik etapid läbi kimada
Rõuge etapi raskus oli kukimuki Haanja100 või õigem oleks öelda Haanja150 kõrval, mille Talukas cyclokaga läbi sõitis (ja kontrollaja piires). (y)

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas rai66 » 26. 10. 2008. 19:45

holden kirjutas:Rõuge etapi raskus oli kukimuki Haanja100 või õigem oleks öelda Haanja150 kõrval, mille Talukas cyclokaga läbi sõitis (ja kontrollaja piires). (y)
Haanja 100 lõpetaja = hull
Haanja 150 lõpetaja = segane
Haanja 150 lõpetaja cyclokaga (y) (y) = Talukas :D :D

talukas
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 12. 01. 2004. 16:59

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas talukas » 26. 10. 2008. 23:32

kristjan07 kirjutas:MNT päris mitte, aga kui Rõuge etapp ka ära jätta siis arvan et cyclokaga võiks vabalt kõik etapid läbi kimadaRõuge etapi raskus oli kukimuki Haanja100 või õigem oleks öelda Haanja150 kõrval, mille Talukas cyclokaga läbi sõitis (ja kontrollaja piires). (y)
sorry offt..
Kui teist korda kett pooleks läks, siis tekkis küll külm higi otsaette, et jääb tegemata ja järgmine aasta peab uuesti toimetama seda jama, et MaTi-lt jooki välja pinnida, aga läks õnneks.
Muidugi eriti solvav oli soome emanda etteaste, nii labaselt võttis enamuse au endale

janek20
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 29. 01. 2008. 14:07

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas janek20 » 27. 10. 2008. 14:51

Samas, kui rakvere asemel tuleb kalevipoja rattamaraton, siis see muudab Elioni kindlasti huvitavamaks just neile, kes iga aasta stardis. Jään põnevusega ootama 2009 hooaega.

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Rivo.S » 27. 10. 2008. 16:59

Rakvere rada põhisõidu distantsina oli EEC sarjas kahtluseta üks omanäolisemaid ja sobis sarja formaati väga hästi. Et vihm mõnel aastal raja eriti keeruliseks ja raskeks tegi, tuli asjale ainult kasuks. Üks olulistest probleemidest Rakverega seoses oli aga see, et tehniliselt nõudlik ja raske põhisõidurada ei sobi väikese ettevalmistusega matkasõidus osalejatele. See oli põhiprobleem seoses rajaga, mitte see, et rada või rajaprofiil ei sobiks põhisõidule. Kahjuks ei olnud korraldaja valmis eraldi tähistusega matkasõidurada (nagu see on kõigi teiste EEC osavõistluste puhul) viima mööda lihtsamat marsruuti, mis oleks jõukohane matkasõitjatele. Rakveres oli nii matka- kui põhisõitjate tarvis tähistatud kokku vaid 25 km rada, mida täiega nautis esimesed paar-kolmasada põhisõidu lõpetajat, kuid mis matkasõiduks oli selgelt liig, mis liig. See sai ka lõppkokkuvõttes üheks põhjuseks (kuid kindlasti polnud see ainus põhjus) Rakvere etapi väljaarvamisest EEC sarjast.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Mati » 27. 10. 2008. 17:11

Kui vaid keegi kuulaks ka põhisõidu osalejaid mõne raja "lihtsuse" osas :). Sest on ju radu mida mida täiega naudivad matkasõitjad, aga mis on põhisõiduks selgelt liig, mis liig.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Rivo.S » 27. 10. 2008. 17:33

Väga õige, Mati. Justnimelt seepärast ei saagi olla põhisõidul ja matkasõidul sama rada! Põhisõitude raskusastet võiks mõõta sellega, et võitja aeg ei oleks põhisõidus olla alla kahe tunni. See, et etapid on erineva iseloomu ja pikkusega on OK, ei olegi mõtet püüda tekitada 7 või 8 sarnase rajaprofiiliga võistlust. Kuid matkasõidu ehk poolmaratoni (nagu see nimetus saab uuest aastast alates olema) 30-35 kilomeetrit, peaks olema keskmise või sellest pisut kergema raskusastmega, mis võimaldab rattasõidust rõõmu tunda ka inimesel, kes enam kui 50% oma aastasest rattakilometraažist kogubki justnimelt nendel samadel EEC matkasõitudel.

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Nongrata » 28. 10. 2008. 15:12

UrmasL kirjutas:Palun kaaluda põhidistantsi pikendamist kolmele ringile. Need kes kohale tulemas on ilmselt ei nuriseks.
(y)

Pendelejo
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 25. 06. 2007. 22:00

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Pendelejo » 28. 10. 2008. 15:29

To RihoS
No vaevalt et see 1 ring seal nyyd harrastussportlastele nii raske oli(pigem oli endal nüri ringe sõita :) ) . Täielikult eraldi rada matkasõitjatele on ikka suht koht suur ettevõtmine korraldajatele, see tõstaks omakorda hindu jne pealegi on ju matkasõit tulevastele tippudele võistlus-seega peab ka see rada raskusi sisaldama.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas raamimurdja » 28. 10. 2008. 17:03

to pendelejo

Kõik teised etapikorraldajad Elioni sarjas saavad sellega hakkama ja pole kunagi eraldi radade teemal probleemi teinud.
Kui nüüd üks sellega hakkama ei saa, siis peab olema probleem selles ühes mitte kuludes või milleski muus.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Raix » 28. 10. 2008. 21:53

to pendelejo

Kõik teised etapikorraldajad Elioni sarjas saavad sellega hakkama ja pole kunagi eraldi radade teemal probleemi teinud.
Missugusel etapil oli põhi- ja matkadistantsil TÄIELIKULT erinev rada? :shock:

Pendelejo
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 25. 06. 2007. 22:00

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Pendelejo » 28. 10. 2008. 22:37

Jah mind huvitaks kah kus see eraldiseisev matkarada on :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas erikr » 28. 10. 2008. 22:37

Raix kirjutas: Missugusel etapil oli põhi- ja matkadistantsil TÄIELIKULT erinev rada? :shock:
Jõulumäel vist oli.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Rivo.S » 28. 10. 2008. 22:50

Tähtis ei ole ju see kui suures ulatuses põhisõidu ja matkasõidurada kattuvad (start ja finish on reeglina ikka samas paigas, nagu sellega seoses ka raja alguse ja lõpuosa). Oluline on, et matkasõiduraja profiil vastaks selles sõidus osalejate ootustele ning võimetele.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Rivo » 29. 10. 2008. 07:59

erikr kirjutas:
Raix kirjutas: Missugusel etapil oli põhi- ja matkadistantsil TÄIELIKULT erinev rada? :shock:
Jõulumäel vist oli.
Põhidistants sõitis siingi 2 ringi ja matkadistants 1 ringi, aga...ringid olid lihtalt erinevad. Noh, tegelikult jah, 2 ringi võib teatud mööndusega öelda. Tegelikult käis rada lihtsalt peale 25km. staadionilt läbi, kus matkadistants lõppes. Selles valguses nö. esimene ring oli arvestades tõusumeetreid suht lauge profiiliga ja puudusid ka tähelepanu nõudvad laskumised.
Rakvere - selle palju kirutud ringi (matkasõit) läbis õnnelikult ka alles sel aastal rattasõiduga alustanud naisterahvas (kindlasti ka mitte ainuke), kel polnud raja raskusele mingeid etteheiteid. Hoopis vastupidi, rada meeldis.
Ära jäeti etapp, kus läbi aegade kõige vähem osalejaid - kindlasti üks põhjustest.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Pendelejo
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 25. 06. 2007. 22:00

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Pendelejo » 29. 10. 2008. 10:44

No ja kui nyyd minna Sportinfo lehele ja lugeda postitusi Rakvere maratoni alt-siis enamus kurtis peale sõitu siiski supi puudumise mitte raja raskuse üle :)

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas marion » 29. 10. 2008. 10:59

Pendelejo kirjutas:No ja kui nyyd minna Sportinfo lehele ja lugeda postitusi Rakvere maratoni alt-siis enamus kurtis peale sõitu siiski supi puudumise mitte raja raskuse üle :)
ise nurisesin kah, aga see on nüüd küll vähim puudus, mille pärast sõit elionist välja jätta
aga ühe teise sõidu jätaks koos supi ja alati ilusa ilmaga kordagi mõtlemata ning kahetsemata välja

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas Mati » 29. 10. 2008. 12:01

Tundub, et kui jätta kõrvale see raja raskuse teema, siis olid need tegelikud "põhjused" sellised, mida osaleja ei näe ega tunneta (va supiteema). Samas kui osaleja neid (paljusid?) olulisi vajakajäämisi ei näe ega tunneta, siis võib üldsuse kontekstis ka küsida, et milles on probleem. Lihtsalt mõtisklen.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 2009.a. ELIONIL ei toimu Rakvere etapp:(

Postitus Postitas rai66 » 29. 10. 2008. 12:08

raamimurdja kirjutas:Ei vaidle vastu, et Rakvere on hea rajaga etapp, kuid....

Ideaalis võiks iga aasta ühe etapi ära vahetada, et sari sõitjate jaoks vaheldusrikkamaks muutuks.
Sa kui eliitgrupi mees ja vist ka Kalevipoja maratonil käinud ja tunned rada. Mismoodi see etapp muudab sõitu vaheldusrikkamaks? Teine stardipaik ja lombid jne. Aga kas ma eksin, kui juurde tuleb üks rada, mis ei ole küll kruusaralli, vaid puhas metsateedel pea lenksu peal kihutamine. Põhimõtteliselt üks Elva juures. Vaheldust maastiku mõttes ei ole, vastupidi, rada hakkab üha rohkem igavate radadega sarnanema. Kuskilt objektiivset rajakirjeldust ei leidnud. Äkki annad infot. :D

Vasta

Mine “Eesti võistlused”