8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas sk8erboi » 22. 06. 2008. 23:37

sattusin elva kandis metsavahele ja nägin, et rattamaratoni rada juba viitadega tähistatud (y) ei tea, kas kaarti ka kuskil saada on?

arvoest
Rattur
Postitusi: 94
Liitunud: 30. 08. 2005. 14:15

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas arvoest » 25. 06. 2008. 07:01

http://www.sportinfo.ee/sportevent/task/detail/id/61/

eelmise aasta kaart, rada pidi suht sama olema

GT-Freak
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 12. 05. 2008. 20:51

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas GT-Freak » 25. 06. 2008. 22:31

Oskab keegi soovitada palju Furious Fredile rõhku panna kui kaalu mul umbes 70kg.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Rom » 25. 06. 2008. 23:13

GT-Freak kirjutas:Oskab keegi soovitada palju Furious Fredile rõhku panna kui kaalu mul umbes 70kg.
soovitaks küll kui Sa küsiksid seda teemas kuhu see sobib!

asthobas
Rattur
Postitusi: 911
Liitunud: 05. 09. 2003. 10:46

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas asthobas » 26. 06. 2008. 07:47

Rom kirjutas:
GT-Freak kirjutas:Oskab keegi soovitada palju Furious Fredile rõhku panna kui kaalu mul umbes 70kg.
soovitaks küll kui Sa küsiksid seda teemas kuhu see sobib!
Seltsimees soovib sõita just Elva maratoni Furious Frediga ja paneb oma küsimust õigesse kohta!
Aleksander
Tel: 5043848

GT-Freak
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 12. 05. 2008. 20:51

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas GT-Freak » 26. 06. 2008. 08:22

asthobas kirjutas:
Rom kirjutas:
GT-Freak kirjutas:Oskab keegi soovitada palju Furious Fredile rõhku panna kui kaalu mul umbes 70kg.
soovitaks küll kui Sa küsiksid seda teemas kuhu see sobib!
Seltsimees soovib sõita just Elva maratoni Furious Frediga ja paneb oma küsimust õigesse kohta!

Ei osanud küll tõesti kuskile mujale panna kuna mõtlesin ,et peaks sobima küll selle teema alla ,sest siiski küsimus oli selle sõidu kohta.
Viimati muutis GT-Freak, 26. 06. 2008. 12:48, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas UrmasL » 26. 06. 2008. 09:26

GT-Freak kirjutas:Oskab keegi soovitada palju Furious Fredile rõhku panna kui kaalu mul umbes 70kg.
Tubeless? u. 2,2 at paneks mina.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Rom » 26. 06. 2008. 10:38

GT-Freak kirjutas:
Rom kirjutas:
GT-Freak kirjutas:Oskab keegi soovitada palju Furious Fredile rõhku panna kui kaalu mul umbes 70kg.
soovitaks küll kui Sa küsiksid seda teemas kuhu see sobib!
Ei oskanud küll tõesti kuskile mujale panna kuna mõtlesin ,et peaks sobima küll selle teema alla ,sest siiski küsimus oli selle sõidu kohta.
On ju lausa teema olemas ja seal saabki küsida muuhulgas JUST Elva maratoni jaoks sobiva kummirõhu kohta jne. :!:
viewtopic.php?f=19&t=21276

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Mpower » 11. 07. 2008. 07:49


Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas PudruKuul » 12. 07. 2008. 13:16

Oh üllatust täna sajab vihma Lääne-Virumaal! Kuidas ilm Elvas on?

RvN
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 15. 05. 2005. 18:18

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas RvN » 12. 07. 2008. 14:06

10 km elvast tartu poole sadas hommikul korralikku padukat, praegu ikka veel maa mÄrg
kolmapäeval rada sõites sain suht sitaseks, arvatavasti tänu sellele sajule olukord veelgi hullem, nii et tavapärast kuiva kruusaelvat väga oodata pole

Kasutaja avatar
banzai
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 19. 07. 2004. 10:34

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas banzai » 12. 07. 2008. 17:25

Vaata, aga vaata. Elionile võimalik nüüdsest ka panuseid teha:
LINK

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas marion » 13. 07. 2008. 18:21

seekord vist Ilmataat vaatas, et kaua see nn rajameister ikka neid rattureid mõnitab ja maanteesõitu rattamaratoniks nimetab, ta võttis ise asja ära korraldada ning lisas rajale mõned maastikurattasõidu elemendid. Pean ütlema, et mulle isegi sellel aastal Elvas meeldis ja seda ainult tänu Ilmataadile
Viimati muutis marion, 13. 07. 2008. 20:00, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Raix » 13. 07. 2008. 18:59

Tea jah. Isegi muidu kiired metsarajad olid nüüd märksa pehmemad ja mitte nii kiired sõitmiseks, veits rohkem tuli punnitada. Samas Vapramäe ärajäämine tegi jälle märksa kergemaks raja. Ah mis siin ikka, las kruusaässadel olla ka oma etapid ;)
Ahjaa, Sportinfos juba hõikasin maha, aga siin ka siis igaks petteks. Et kui keegi tagapool sõitjatest leidis rajalt juhuslikult SKS Airchamp Pro pumba, siis paluks teada anda 56 956 835. Tõenäoliselt pudenes lahti raja üsna lõpuosas, ~viis versta enne finishit.
Ette tänades.

GT-Freak
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 12. 05. 2008. 20:51

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas GT-Freak » 13. 07. 2008. 19:30

Oskab keegi öelda kuna umbes võib leida kusagilt pilte või tulemusi?

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas KristjanS » 13. 07. 2008. 19:42

GT-Freak kirjutas:Oskab keegi öelda kuna umbes võib leida kusagilt pilte või tulemusi?
hmm. Tulemusi nägin ma kohe peale finishit ja pilt oli mul terve sõidu ees...Krt, kas hakkab jälle see pildipedede jura pihta? :evil:
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas PudruKuul » 13. 07. 2008. 20:22

Tulemused saad Sportinfost või Championchip.ee. Piltidega palun kannatust, sest ka fotograafid näevad selle nimel vaeva. Või võta fotograaf kaasa, kes sinust teeb pilti.

Kas keegi oskab rääkida äkki kurvemat statistikat? Luumurrud, suuremad haavad, kukkumised jne. Minul põlv lõhki aga see väike asi.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas KristjanS » 13. 07. 2008. 20:32

PudruKuul kirjutas:Kas keegi oskab rääkida äkki kurvemat statistikat? Luumurrud, suuremad haavad, kukkumised jne. Minul põlv lõhki aga see väike asi.
umbes 10-15km (äki oli) toimus üks väga võigas kukkumine kohtadel 100-120. Toimus asi ühel kergel laskumisel, sutsuke rohusel ja roopas teel. Minu ees 10-15m pani üks seltsimees kena nipli (kiirus võis olla 35-37km/h) ja temale kohe otsa teine selstimees. Ise sain nibin-nabin mõlemast vennast mööda, kogemata vist isegi enda rattaga riivasin ühe kukkuja jalga (vabandan, aga see oli parim, mis teha suutsin). Pärast seda võtsin ise kõiki järgenvaid taolisi laskumisi äärmise ettevaatlikusega, mis ka osaliselt kätte maksis. Tea kas vennad ise elus, sest see kukkumine tundus olema küll selline, mis kõik jäsemed küljest võiks rebida... :?
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas rai66 » 13. 07. 2008. 20:39

Võistlus oli hea :D , rada mõnus :lol: ja rahvas sõbralik :P , kui üksik(-ud) erand(-id) :evil: välja jätta. Kukkumisi oli natuke paljuvõitu. Neid võiks vähem olla, kui kõik arvestaksid ka teistega. Toon näite. Kusjuures ise ma sõidan tehnilisi ja raskemaid kohti oma grupis üle keskmise. Sõidan rahulikult grupis, kui tagant tuleb klubi vormis patsiga noormees. Klubi ei nimeta, kuna eranditult kõik ülejäänud selle klubi liikmed, kellega olen kokku puutunud on sõbralikud, abivalmid, hea rattasõidu oskusega ja muidu mõnusad mehed :D . Siis otsustab pats minu ette suruda. Panen pidurit ja võtan kõrvale. Okei! Juhtub. Mingi aeg saan patsist mööda. Aeg hiljem, porine laskumine. Võtan teise ratturiga kõrvuti. Tuleb pats, surub paremalt läbi võsa kõrvale ja kaldub vasakule. Mingi ime läbi õnnestub mul kukkumist vältida. Ma saan aru, et laskumisi tuleb kiiresti võtta, et hooga järgmisest tõusust üles saada. Aga seda tuleb teha teistega arvestades ja ohutult. Mõtlen, et kui Pats peaks veel kolmas kord tagant tulema, siis on küll keegi pikali. Aga kolmas kord ühe sõidu ajal pole ju võimalik. Vististi olen märkamatult Patsist mööda saanud. Järjekordne porine laskumine. Ees on näha rahulikult laskuvat matkasõidu ca 12 a. poissi. Võtan varakult vasakule ja lendan mööda, aga samal ajal kui olen poisi kõrval, kuulen, mida arvate? See ei ole võimalik, aga seda see on.Visadus viib sihile. Pats üritab meie vahelt läbi lennata. Laskumine on libe ja loomulikult see ei õnnestu. Patsi õnneks ei takerdu ta minu lenksu vaid poisi lenksu ja käib külili. Mis poisist sai ma ei tea. Aga pats ei anna alla. Ta jõuab veel kord minust ja mõnest ratturist mööda sõita. Ja mingi aeg hiljem näen teda jälle raja kõrval toimetamas. Nüüd saan aru, miks mõned matkasõidu ratturid kiruvad põhisõidu rattureid, et nad lausa lendavad neist läbi. Igaks juhuks täpsustan veel, et mõni valesti aru ei saaks: mul ei ole midagi ei matkasõidu sõitjate ega ka patsiga noormeeste vastu.

Kasutaja avatar
Lauri89j
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 29. 11. 2004. 17:44

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Lauri89j » 13. 07. 2008. 21:40

Kaotasin vist pulsokavöö kuhugi pesemispaagi juurde. Kui keegi leiab siis oleksin väga tänulik, kui annab teada. :roll:

Sõit oli tore ja esmaabi neiu väga lahke. Avasin selle aasta kukkumiste konto ja purustasin kohe kõik isiklikud rekordid :wink: kedagi õnneks endaga kaasa ei kiskunud. Põlve sain viimasel 500-l meetril lõhki :?
...Suu kinni, süda jahtub ära!

Kasutaja avatar
TAIVO
Rattur
Postitusi: 128
Liitunud: 04. 03. 2008. 15:50

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas TAIVO » 13. 07. 2008. 21:59

patsiga noormees sai oma karistuse vist kätte :) . enne finišit nägin ühte klubi vormis patsiga noormeest ratast käekõrval lükkamas.
Taivo
5654954
Taivo@biston.ee
Viimsi Rattaklubi / http://www.viimsi.cc

hwxeraldimees
Rattur
Postitusi: 313
Liitunud: 09. 04. 2007. 17:54

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas hwxeraldimees » 13. 07. 2008. 22:23

veloman32 vastuseks,et see kukkuja oli vist Tiit Shumanov.Tal ei olnud kehal praktiliselt tervet kohta olla(mõlemad jalad sidemes,käeluu randme juurest puru,tagumik lõhki,kukkus rind ees-tõmbas hinge kinni,isegi pärast oli valus naerda.Väga kahju,vend on aastaid sõitnud Elioni etappe pole vahele jätnud,klassis m40 ja m45 tihti poodiumil olnud,Eestikatel bikes omas vanuseklassis(vist 2hooaega tagasi)kolmas vend-ühesõnaga kogemusi mehel on.Aga ta ütles et keegi tore vend oli ta rajalt nö välja surunud.Loodame et vend jäi oma kohaga rahule.Tiit sõitis peale seda matsu umbes6km edasi,aga siis läks esikumm-vist oli hea et läks muidu oleks oma katkise luuga finisisse sõitnud.Tartu arstid arvasid,et tuleb umbes 2kuud haiguslehte.Aga mis seal ikka,see hooaeg on vist maha kantud aga kui vend saab terveks siis kotib ta veel paljusid endast nooremaid.
Veelkord kahju,vennal jäävad mõneks ajaks hommikused jooksu trennid tegemata,ratas on tema jaoks hobi,jooks südamelähedane ehk töö.Jah vend on elus aga valu vaigistamiseks läks tal Tartust Rakvere teel peaaegu pudel viskit näkku.

krossA4
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 16. 08. 2006. 20:12

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas krossA4 » 14. 07. 2008. 02:17

Panin ka kaks niplit. Rehvivalik oli absoluutselt vale kuna oli liiga slikk(vb. oleks õige rehviga esimesest niplist pääsenud)
- kuskil suht kiire kaherealise põllutee peal olid kiirused suured ja tagumine ots käis siia ja sinna, üks hetk läks hoog päris suureks ja lenks kadus käte vahelt, lendasin muru peale, libisesin paar meetrit ning peatusin ühe teise ratturi tagarehvi juures kes oli parajasti rattahooldust tegemas:) täpselt ei mäleta mis ta seal tegi
- kuskil 13 km-il oli laskumine, väga porine ja all oli suht selline kiviklibune pinnas, seda gruppi vedas Rõuge vend, mina rohelise vormiga vend tal tuules ja ülejäänud grupp meie taga, mitte midagi erilist ette ei näinud, tõmbas muda sees esimese jooksu kuhugile rööpasse ja olindi pikali maas pm. kohe peale laskumist tuli to kõõrakas sild.
Paar kiltsa hiljem olid mängus tehnilised probleemid nimelt imes kett ennast kodarate ning kasseti vahele(parasjagu olin üles minemas tõusust ja ei jaganud ära kuni asi täitsa kinni oli). Pusisin seal pikalt kuid tulutult ning sis jooksuga edasi, iga 10 min. tagant proovisin lahti saada nii jooksu kui ka ketti kuid ei tulnud sealt midagi.mingi u. 5km sain appi endale ühe mehe kellega punnitasime jooksu lahti, siis panin kõik ketid ilusti peale kuid kiirkinnitid ei lähe kinni ja jooks ei lähe enam pessa. Selgus, et raamikõrv oli nihkunud ja tagakäikar julma saanud. Niisiis hakkasin nihutama raamikõrva kuid ei midagi, totaalselt keskelt puruks. Sättisin käikari pudelikorvi külhe kinni ja siis vahelduva eduga lõppu välja (ratast lükates jalgadega, sadula lasin ka alla, sest jalad ulatusid paremini maha :)
PS: vahepeal päästis mind turgutav pere kes oli raja äärde toonud dušši, 5+ mõte.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Antti » 14. 07. 2008. 03:16

Tere, rai66.

Elu on selline kummaline värk ja see nädalavahetus on ehe näide, et päevad pole vennad. Kes libistas laupäeval õlut, kes sõitis rattaga. Kes kirjutab pühapäeval foorumisse sapist kommentaari ja kellest kirjutatakse.
Ma ei mõista sinu kurjameid selle pihta, et ma sinust mööda sõitsin. Või häirib sind see, et ma seda mitu korda tegin?
Grupis ei surunud ma kedagi murule - ainukesed korrad, kui ma tuult otsisin olid need, kus ma nägin kõrval rivis auku, mis pikemaks venis. Kui sa juhtusid olema see vahe pikemaks laskja ja nüüd tagantjärgi oled kindel, et "oli auk aga ma olin seda kohe kinni sõitmas, ent näe, tuli keegi ja parkis ennast vahele" siis no anna andeks, ma ei ole hiromant Pastelli, et ma teaks et kahe sekundi pärast sa hakkad vahet kinni sõitma. :)
Kirjanduslik talent kumab läbi ka järgmisest seigast, kus võsa niidetakse. Anteksi, kuid kus ma sul täpselt kuhu kaldusin? Kaldumise juures ma siin väga sõna ei võtaks sest ...
Kõige rohkem on mind ennast painama jäänud sinu kirjeldatud viimane olukord, kuid erinevalt sinust on mul hoopis teistsugune olukirjeldus.
Nagu ikka, istus suht laia raja (koht kusagil terviseradadel) peal grupp seltsimehi teineteise tuules (mis imet nad teineteise sabas sõitmisest seal lootsid jääb nende endi selgitada), jättes teise poole rajast vabaks. Kogu punt liikus tempos "kiirelt mäest alla ja siis poole mäeni tirri, ning kangutama". Järjekordsest sellisest künkast läks see rivi alla vasakult, jättes paremale 2m vaba ruumi, mida ma ära kasutasin ja laskumisel mõne kiirema liigutuse tegin. Tänu sellele lendasin ma rivist järgmisel tõusul mööda, ette jäi vaid üks sõitja, kes samuti tõusu viimase otsa venimist tegi. Raja paremas servas oli üks noorem tegelane. Kas tal number oli, ei mäleta, kuigi tahaks kangesti öelda et polnud (ajaliselt ei klapi). Pane tähele erinevust - ei mingit ligast laskumist, hoopis igati tahe terviseraja tõusu tipp!
Igatahes ... misiganes põhjusel keeras see poiss natuke vasakule, venija tüüp vajus (pagan teab mis mõtte ajel) rahulikult paremale talle selga/ette ja mina, kes ma pudrukuulina tõusust üles tulin olin ühel hetkel kahanevas tunnelis. Häält teha ei jõua, pidurdada ei jõua. Ainult lenksust kinni hoida ja loota, et kõik läheb õnneks. Siiraimad vabandused selle noorsandi ees, kes sinna pusklemisele täiesti süütult ette jäi!
Rai, mõtle ennast hetkeks mujale kui "sõidan mina rahulikult ja igasugused siin veel sõidavad" olukorda. Kuidas käitunuks sina? Võssa viskumine polnuks ka valik, sest ka seda ei jõudnuks. Või oleks sa eelistanud, et ma lohaga sulle küljelt selga oleks lennanud? Ma ei kujuta ette, mida sa siis oleks kirjutanud. Igatahes said sa rajal selles kohas hakkama täpselt sellega, mille kohta sa mulle moraali üritad lugeda.
Minu vaatepunktist heidad sa ette, et võistlusel sinust mööda sõidetakse ja siis veel ise (tahtmatult?) lollusi tehes räägid mingist jobust Patsist. Anna kannatust! :)
Tule ja katsu mind näpuga järgmisel kolmapäevakul/elioni - ei ole ma mingi tuldsülgav koletis. Lihtsalt minul oli väga halb päev ja sinul ilmselt siis õnnestus minu "hädapaiste" valguses ennast frustreerida lasta.

Ja Taivo. Karistus ei ole konteksti sobiv sõna. Järgmine kord ma siis rajal kellelegi oma ketivõtit/pumpa/vahtu/jms. ei paku, sest neid on ju "karistatud" millegi eest ja vaadaku ise kuidas hakkama saavad?

Miks ma lõpus lonkisin ratta kõrval? 1-2km enne lõppu sain raamikõrvast ja u. 120st kohast lahti.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor


rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas rai66 » 14. 07. 2008. 09:37

Antti kirjutas:Minu vaatepunktist heidad sa ette, et võistlusel sinust mööda sõidetakse ja siis veel ise (tahtmatult?) lollusi tehes räägid mingist jobust Patsist. Anna kannatust! :)
Ma ei heidagi ette, et minust mööda sõitsid, kuid need tekitasid ohtlikke olukordi. Lihtsalt seekord võtsid liiga suuri riske ja ei näinud mõningaid olukordi ette. Sõna jobu pole mina kasutanud. Kasutasin Pats, kuna siis veel nime ei teadnud ja ei tahtnud öelda, et v...i vormis rattur. Kirjutada ei meeldi mulle üldse, kuid seekord oli liialt palju kukkumisi.
Järgmisel kolmapäevakul arvatavasti näeme ja pole ka mina kuri inimene. Rajal näeme rsk.

jano
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 12. 04. 2006. 15:14

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas jano » 14. 07. 2008. 09:51

Jaa, paneb imestama milliseid talente leidub sõitjate hulgas :shock: . Rai66, sinu "lugu" lugedes saab vaid üht järeldada - kui õpiksid sõitma, oled esiviiekümne vend. Aukude täitmine ja väikesed kontaktid on rattasõidu lahutamatud osad ja kui ajabki s..a keema, siis selgita kohe oma seisukohti, saada kuhu vaja või pane põlv lenksu alla. Üldlevinud, et mehed, kes rajal üksteist eiteamillega kostitavad, annavad finishis kätt ja asi unustatud.
...aga noh vähemalt tore lugeda teistel siin foorumis.

Sõidutehnikast veel: sügav kummardus ühele kuppelmaakonna esindajale, kes triivis esisajas ja praktiliselt iga laskumise alguses ühe jala pedaalist vabastas sel moel laskumisi võttis. Imetlustvääriv, kui hea tagumikutunnetus peab olema, et sedasi kulgeda (ja veel suht kiiresti) :D

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas indrek56 » 14. 07. 2008. 09:59

minu napp sõidukogemus on teinud selgeks, et telepaatia ei toimi. väga hea on kui tagant tuleb kiirem mees ja ei häbene häält tõsta et tahab mööda. nii saab lihtsalt kas veidi ettevaatlikum olla ja võimalusel lausa teed vabastada. ise kasutasin ka seda paaril korral, eessõitjad mõistsid ja pakkusid võimalusel ruumi. nii ei pea keegi pärast rusikas taskus ringi käima ega pettumust tagantjärele läbi hammaste siia pressima. väga lahedad üritused sellised, et lasua paneb mõtlema - kus kõik need lahedad inimesed argipäeval küll on?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas dr Holden » 14. 07. 2008. 10:07

jano kirjutas:Sõidutehnikast veel: sügav kummardus ühele kuppelmaakonna esindajale, kes triivis esisajas ja praktiliselt iga laskumise alguses ühe jala pedaalist vabastas sel moel laskumisi võttis. Imetlustvääriv, kui hea tagumikutunnetus peab olema, et sedasi kulgeda (ja veel suht kiiresti) :D
Too roheline vast palju Tahkos käind ja näind, et põhjanaabrid nii teevad... :D

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas rai66 » 14. 07. 2008. 10:39

jano kirjutas:Jaa, paneb imestama milliseid talente leidub sõitjate hulgas :shock: . Rai66, sinu "lugu" lugedes saab vaid üht järeldada - kui õpiksid sõitma, oled esiviiekümne vend. Aukude täitmine ja väikesed kontaktid on rattasõidu lahutamatud osad ja kui ajabki s..a keema, siis selgita kohe oma seisukohti, saada kuhu vaja või pane põlv lenksu alla. Üldlevinud, et mehed, kes rajal üksteist eiteamillega kostitavad, annavad finishis kätt ja asi unustatud.
...aga noh vähemalt tore lugeda teistel siin foorumis.
Selleks see foorum ongi, et oma arvamust avaldada. Mina avaldasin oma arvamuse, vastaspool oma, mina viisakalt vastasin ja oligi asi lahendatud. Olukorrad tuleb selgeks rääkida ,mitte endasse koguda ja siis kunagi plahvatada. Rajal näeme ja oleme veel head sõbrad.
Minu artiklis oli ka mõte, et võiks üritada natuke ohutumalt sõita. Tahtsin paremat, aga juhtus nagu alati. Ja need väikesed kontaktid juhtuvad vahest halvasti lõppema. Nagu juhtus Hr. Tiiduga. Algas mõne jaoks väikesest välja surumisest. Aga tagajärg oli oi kui valus. Mina tunnen end kõige kodusemalt just tehnilistel tõusudel ja laskumistel.Aga jah, kui on pundiga laskumised(eriti kiired) lasen 1-2 m vahe sisse, et kui keegi ees kaldub, pidurdab või mida iganes,siis jõuaks kuidagigi reageerida.Ise kasutan ka väljendeid:vasakult, keskelt, paremalt.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Antti » 14. 07. 2008. 11:07

Ärge nüüd Raid ka materdage. Mehel õigus - tema ütles mida tema arvas, mina enda seisukoha. Keegi ilmselt rusikas taskus ringi ei käi.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

kyba
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 14. 07. 2008. 10:44

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas kyba » 14. 07. 2008. 12:24

Tore sõit oli. Sain oma esimse üle lenksu lendamise ka kätte. Õnneks juhtus joogipunktis , hoog madal. Olin oma joogi kätte saanud ja suundusin edasi , kuid minu ees oleval ratturil ei õnnestunud jooki esimese korraga kätte saadaning ta otsustas panna pidurit ja natuke ette sõita. Kuna mul oli paremas käes jook siis ainuke lahendus vajutada vasakut pidurit . mis pidurdab esimest rattast. Ei saanud korraga arugi kui olin üle lenksu. Õnneks kõik korras. Kael valutab natukene. Kiiver on ennest täiega õigustanud. Väike jama juhtus ka sadulapostiga , mis poolel maal pooleks läks. Tänud rajaääres olevale mehele , kelle autos olid kõik vajalikud tööristad , et post parajaks saagida ja madalams asendis sõit lõpetada.
Edu kõigile kes viitsivad sõita.

Priit007
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 01. 07. 2008. 14:32

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Priit007 » 14. 07. 2008. 12:31

Nägin seda patsiga härra ja noore ratturi kukkumist pealt. Kui ma ei eksi siis kukkumisse sattus see noormees:

http://www.stopkadr.eu/andrey/Elion_Cup ... _4788.html

Loodetavasti pääses vaid ehmatusega.

Omalt poolt kommentaariks niipalju, et ka minu hinnangul oli Antti manööver veidi ohtlik. Jah, hea hoog oli sul sees küll ja kahju seda muidugi pidurdamisega raisata aga väga noore ratturi ja suht väsinud (subjektiivne hinnang) pika distantsi mehe vahelt ma täie lauluga läbi ei üritaks lennata.

Täpsustuse huvides olgu ka öeldud, et eriti porine see lõik tõesti ei olnud. Tavaline (suhteliselt lai) metsarada.

Paluks mitte võtta seda kommentaari süüdistusena. Loodetavasti õnnestub asja arutades mõningaid kukkumisi tulevikus vältida.

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Mpower » 14. 07. 2008. 13:07

Nägin kah pealt seda kukkumist kus osales juba kõigile tuntud patsiga sõitja ja tundus kuidagi mõttetu trügimine kõrvalt vaadates. Endal tuli ebaõnne tõttu sõidu jooksul väga paljudest mööduda aga sain kõigist ilusti mööda kuigi mudas keegi eriti sõita ei tahtnud ja suht keeruline oli mööda saada. Teinekord läheb tõesti aega kaduma aga kellestki läbi ju ei sõida. Olukorrad, kus on suur kiirus ja vaja mööda saada, tuleks ikka läbi mõelda, sest kaotada on rohkem kui võita!
Muidu üle tüki aja oli maru põnev sõit ja minu silmade läbi juhtus päris palju. Pärast kummi vahetust üsna alguses nägin Tiitu teest üsna kaugel istumas ja sealkandis oli veel tee ääres kaks sõitjat, kellest üks abi kutsus ja teine lebas. Kohe tuli ka kiirabi vastu.
Lõpupoole sain tirrist jagu ja proovisin nagu tõukekaga sõita. Vahepeal tuli vedu tagasi ja nii ma lõpetasin ikka sadulas :lol:

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas AndreK » 14. 07. 2008. 14:03

Antti kirjutas:Ärge nüüd Raid ka materdage. Mehel õigus - tema ütles mida tema arvas, mina enda seisukoha. Keegi ilmselt rusikas taskus ringi ei käi.
Pilt

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas dr Holden » 14. 07. 2008. 14:09

Priit007 kirjutas:Nägin seda patsiga härra ja noore ratturi kukkumist pealt. Kui ma ei eksi siis kukkumisse sattus see noormees:
http://www.stopkadr.eu/andrey/Elion_Cup ... _4788.html
Küsimus on selles, et mida tegi lastesõidu numbriga väike tegelane põhisõidu rajal???? :? :twisted:

Druon
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 19. 04. 2008. 22:26

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Druon » 14. 07. 2008. 14:47


Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Antti » 14. 07. 2008. 23:02

Priit007 kirjutas:Omalt poolt kommentaariks niipalju, et ka minu hinnangul oli Antti manööver veidi ohtlik. Jah, hea hoog oli sul sees küll ja kahju seda muidugi pidurdamisega raisata aga väga noore ratturi ja suht väsinud (subjektiivne hinnang) pika distantsi mehe vahelt ma täie lauluga läbi ei üritaks lennata.
Mpower kirjutas:Nägin kah pealt seda kukkumist kus osales juba kõigile tuntud patsiga sõitja ja tundus kuidagi mõttetu trügimine kõrvalt vaadates. Teinekord läheb tõesti aega kaduma aga kellestki läbi ju ei sõida. Olukorrad, kus on suur kiirus ja vaja mööda saada, tuleks ikka läbi mõelda, sest kaotada on rohkem kui võita!
Priidu jutus on pointi, sest te kõik võite targutada ja näpuga näidata palju kulub oma arvutite tagant, et näe kus tegi lolli tembu, kuid see näputamine ei muuda olnut. Tuleb analüüsida olukorda ja tulevikuks järeldused teha. Sellist lolli olukorda satumist, kus sulle pakutakse ainult halbu ja väga halbu valikuid ning sa pead neist murdosa sekundi jooksul ühe valima ei soovi ma kellelegi teist. Mina sain oma õppetunni ja järgmine kord hoian ise pehme olles teiste pehmete vahelt eemale.

Mäest üles minnes olid poiss ja Rai raja eri servades ja vahe piisavalt lai, kuid kuidagi joonistasid nad juba mainitud kitseneva tunneli, kuhu mina hooga sisse satusin tulema. Märkasin ma seda alles vast rattapikkus enne nendega kohakuti jõudmist, et neil kahel trajektoorid koonduvad, kuid sellelt distantsilt ei muuda enam sõidujoont ega ei pidurda kuidagi hoogu maha. Siis oleks ma ilmselt emmale-kummale täie lauluga kümnesse lennanud. (Minge ja proovige kui pikk on teil 25-30kmh pidurdusteekond metsas. Pealegi oleks ma loha lastes juhitavuse kaotanud.) Valisin halbadest valikutest enda jaoks kõige suurema õnnestumisprotsendiga tundunud valiku ja läksin selle peale välja. Vajusid nad kokku (takistus teel?) siis ehk vajuvad samamoodi lahku ja ma lipsan läbi? Sel korral polnud halbadest valikutest ükski õnneliku lõpuga.

Aja võitmise-kaotamisega polnud siin midagi pistmist, lihtsalt ei näinud mõtet väsinud meeste kummipaela venitamise mängu kaasa mängida ja rivis teiste peale sunnitud tempot hoida, kui paremal rada täiesti tühi. Tõusule minnes ei suutnud ma sellist olukorda mäe otsas ette näha.

Oleseid ja polekseid saab siia laduda ju omajagu ning lõpptulemust võib siin lõputult nämmutama jääda, kuid nagu me teame - "tagantjärgi tarkus on ainuke tõeline täppisteadus!"
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Tonis_T » 15. 07. 2008. 08:01

Tore on sellist arutelu näha aga huvitav, kas sellel selles mõttes pointi ka on, et siit mingi ühene tulemus välja koorub? Nagunii on ju iga inimese enesealalhoiuinstinkt ning sellega seoses ka riskihindamine erinev.
Mis minu jaoks tundub mõttetu riskimisena võib teise venna jaoks tunduda elu kõige ohutuma manöövrina. Ehk siis kogu see olukordade hindamine põhineb tegelikult meie isiklikel väärtushinnangutel ja kuidas sa saad teisele inimesele omi hinnanguid peale suruda (välja arvatud, kui sa oled korraldaja ja teed reeglid)?
Igal juhul tuleb üritada välja jõuda mingi üldtunnustatud tulemuseni.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Villem T » 15. 07. 2008. 09:06

Tonis_T kirjutas:Igal juhul tuleb üritada välja jõuda mingi üldtunnustatud tulemuseni.
Niikaua kui jalgratturitel seljal silmi pole peavad taganttulijad ise vaatama kuidas mööda saavad. "Ma olen kiirem" pole mingi põhjus kedagi kummuli sõita. Lootus et keegi seljataguse ketiragistamise vahelt mingit lähenemise häält kuuleb on ka tühine.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas marion » 15. 07. 2008. 09:14

rai66 kirjutas: Ise kasutan ka väljendeid:vasakult, keskelt, paremalt.
need mõned sõnad võiksid kõik ratturid oma sõnavarasse võtta ja rajal kasutada kah, oleks oluliselt suurem võimalus ohutuks möödumiseks ja möödalubamiseks

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas rai66 » 15. 07. 2008. 09:40

Antti kirjutas: Mäest üles minnes olid poiss ja Rai raja eri servades ja vahe piisavalt lai, kuid kuidagi joonistasid nad juba mainitud kitseneva tunneli, kuhu mina hooga sisse satusin tulema. Märkasin ma seda alles vast rattapikkus enne nendega kohakuti jõudmist, et neil kahel trajektoorid koonduvad,"
Eks ma olin seal päris pehme ja just sellistes olukordades tuleb teinekord kasuks hüüe- keskelt.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas rai66 » 15. 07. 2008. 09:42

Tonis_T kirjutas:Tore on sellist arutelu näha aga huvitav, kas sellel selles mõttes pointi ka on, et siit mingi ühene tulemus välja koorub? Nagunii on ju iga inimese enesealalhoiuinstinkt ning sellega seoses ka riskihindamine erinev.
Mis minu jaoks tundub mõttetu riskimisena võib teise venna jaoks tunduda elu kõige ohutuma manöövrina. Ehk siis kogu see olukordade hindamine põhineb tegelikult meie isiklikel väärtushinnangutel ja kuidas sa saad teisele inimesele omi hinnanguid peale suruda (välja arvatud, kui sa oled korraldaja ja teed reeglid)?
Igal juhul tuleb üritada välja jõuda mingi üldtunnustatud tulemuseni.
Ma loodan, et kui selle arutelu tulemusel kasvõi üks rangluu või mida iganes päästetekse on sellest arutelust kasu olnud.

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas andre170 » 15. 07. 2008. 10:37

Kasutan hüüdeid ka linnas rattateedel liigeldes, et natukenegi mõjutada kõrvuti jala käijate viimase hetke kursimuutusi, kuna varem või hiljem nad kuulevad lähenevat ratturit ja otsustavad selle tõttu ikkagi suunda muuta ja segadust tekitada.
Kõlab loogiliselt, et valida on kolme variandi vahel: ennetav hüüd; kohapealne sõim ja finishis leppimine; hiljesem kodune lõputu kommimine foorumites... :-)

arvoest
Rattur
Postitusi: 94
Liitunud: 30. 08. 2005. 14:15

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas arvoest » 15. 07. 2008. 10:39

Ma olen näiteks loobunud terviseradadel jmt kohtades hüüdmisest kuna hüüde peale kargavad kepikõndijad suvalises neile sobivas suunas (ette) aga rattale reageerivad alles peale möödumist.
Rattavõistlusel on hüüdmine omal kohal

muri
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 23. 03. 2005. 09:57

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas muri » 15. 07. 2008. 20:37

kohe-kohe (21.45) algab Kalev Sport telekanalilt kokkuvõttev saade. Kordused K 15.30 ja N 22.45

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Mati » 15. 07. 2008. 21:07

velo clubbers koduka galeriis ka mõned pildid üritusest.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

K. Well
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 17. 02. 2008. 16:50

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas K. Well » 16. 07. 2008. 13:49


Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas Topsik » 17. 07. 2008. 13:17

holden kirjutas:
Küsimus on selles, et mida tegi lastesõidu numbriga väike tegelane põhisõidu rajal???? :? :twisted:
Finiši pilt
http://www.sportfoto.ee/index.php?lang= ... &pid=97225


9-10 aastaste sõidu aja hõigati üht poissi starti, aga kohal teda polnud. Vanemad olid paanikas ja nad ei osanudki muud arvata, et poiss pani matkasõitjate taga ajama ... :? Ema küll paanitses, et mis saab, aga isa oli rahulik olnud ja arvanud - küll saab hakkama (y)

vot nii võib ka juhtuda

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: 8. Elva Rattamaraton (EEC 2008)

Postitus Postitas UrmasL » 17. 07. 2008. 15:23

Topsik kirjutas: Finiši pilt
http://www.sportfoto.ee/index.php?lang= ... &pid=97225


9-10 aastaste sõidu aja hõigati üht poissi starti, aga kohal teda polnud. Vanemad olid paanikas ja nad ei osanudki muud arvata, et poiss pani matkasõitjate taga ajama ... :? Ema küll paanitses, et mis saab, aga isa oli rahulik olnud ja arvanud - küll saab hakkama (y)

vot nii võib ka juhtuda
Hmm... 9-10 aastaste sõit oli 1,9km. Matkasõit 32km.. Tubli poiss! Vanemate paanikast saan muidugi ise lapsevanemana aru :lol:
Väike arvutus näitab, et poiss oli rajal veidi üle kahe ja poole tunni. See teeb keskmiseks kiiruseks mingi 13kmh. Lisaks emotsioonid "patsi" peale lendamisest jms. :lol: Loodame, et Elva kogemus teda väga ei traumeerinud ja tahab edaspidi ka rattaga sõita. Finishi pildil on täitsa OK ilmega igatahes.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”