27. Tartu Rattaralli 2008

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
banzai
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 19. 07. 2004. 10:34

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas banzai » 27. 05. 2008. 12:13

Olts kirjutas:Minuarust oli se see lätlane
Pilt
Jah, seesama liquigase kollases vormis sellike vasakus ääres.

Druon
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 19. 04. 2008. 22:26

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas Druon » 27. 05. 2008. 12:36


Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas mart » 27. 05. 2008. 12:55

UrmasL kirjutas:Võin kinnitada, et 3:46 grupp oli ka suht viisakas. Mõtetut rapsimist ja poogeldamist eriti ei esinenud. Erandiks üks tegelane, kel kogemust peaks justkui jaguma aga ju siis on probleem milleski muus. Nime ja numbrit ei hakka välja tooma aga muidu oli ilus kollane ratas :)
Sa Urmas ehmatasid oma jutuga inimese ära. Teisel nüüd süümekad, et tulevikus ei julgegi enam ratast joonele tuua :lol:
http://suusk.blogspot.com/2008/05/pulle ... adsin.html
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

JAN007
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 27. 07. 2003. 20:24

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas JAN007 » 27. 05. 2008. 14:24

Kommenteeriks kah oma 13. rattarallit: elu parim tulemus minu poolt, mitte koha aga aja poolest (koht on parim olnud aegadel kui osavõtjaid alla 200 oli..) Seekord siis 923. koht ajaga 4:17:45 mis on pea 15min parem eelmisest parimast tulemusest. Kuidas on see aga võimalik kui eelmise 2 päeva jooksul oled autoga maha sõitnud ca 700km ja eelmisel päeval olnud jalul ning füüsilist tööd teinud ilma kordagi puhata ja süüa saamata ca 12h, mille jooksul sai jalgsi läbitud 14+ km ? (Olin ametis Maijooksu korraldamisega) Igatahes laupäeva õhtul oli tunne, et mul pole mõtet üldse rallile minnagi, sest jalad ei kandnud enam ja põlved valutasid ning ma ei suutnud püsti seistagi. Koju Otepääle jõudsin ~04.00, seega magada sain kah ainult 3,5h. Masendus, väsimus ja lootusetus enne starti oli hullem kui esimestel kordadel rattarallil 176km sõites..
Aga rajale jõudes ununes see kõik..:-)
Umbes veaduktil leidsin omale sobiva suure grupi milles sisuliselt püsisin kuni Pühajärve mäeni kui jäin tagaotsas aeglasemate taha karpi ja grupp oma teed läks, minu pingutused kinni püüda aga läksid luhta vastutuule tõttu. Eriti valus oli vaadata kuidas üks rattur mootorratta tuules kusagilt kaugelt tagant grupile järgi veeti.. Tema numbris olid minuarust 3 ühte ja üks 5 aga kuna ma pole 100% kindel enam, siis otseselt kedagi ei julge süüdistada..
Aga enne Sihvale jõudmist toimus seal grupis ka paar intsidenti: ühel hetkel märkasin, et esimene osa hakkab eralduma ja olen karpi jäämas ning üritasin paremalt poolt ette trügida kuid õnnetuseks oli teepervel heina all pehme liiv ja ratas lausa kleepus sinna kinni. Kukkumise ohtu õnneks polnud aga kui grupp oli möödas pidin ratta välja tõstma, sobiva käigu sisse panema ja järgi sõima. Õnneks polnud grupi kiirus suur ja sain kiiresti tagasi tuulde. Mingi aeg hiljem käis mats ees paremal ja üks mees oli siruli, vaevalt km hiljem mats vasakul ja 2 matsi röökimise saatel orbiidilt väljas. Vot selle matsu mõjul tõmbus osa grupist paremale ja jälle olin ma teepervel aga seekord oli peenar kõva ja kinni ei jäänud. Otepäält Palubera teeristini oli suur grupp ca 100m raadiuses aga kõik katsed üksi või koos mõne kaaskannatajaga seda püüda luhtusid. Elva suunas sõites oli vastutuul nii tugev, et grupi eelis pandi maksma ja see kadus silmist. uuue grupi leidsin peale Elvat ja see oli sama suur kui eelmine, igatahes maantee kasutasime ära kuni vasaku servani. Seekord toimus lagunemine viaduktil kus suurem osa eraldus ja ma teiste taha jällle jäin. Selle väikse pundiga lõpu suunas sõites ootasin, et millal käib stardipauk ja sütt alla kühveldama hakatakse, kuid kui 1km enne lõppu miskit ei toimunud, väntasin vaikselt vasakult mööda ja alles siis tundsin jalgades krambihoiatust mistõttu püsti tõusta ei julgenud ja mõned must uuesti mööda said.
Kogu sõidu hoidsin ennest gruppide tahaotsa kus nii tihe polnud ja seal tundsin end ohutumalt, sest peale paari aasta tagust kukkumist aedlinnas Valge Krooni kohviku ees, kus ca 4 matsi mulle selga maandus on mul totaalne hirm grupisõidu osas ja lahti ma sellest pole siiani saanud.. :-(
Igatahes järgmine päev polnud mitte mingit väsimust ei jalgades ega kusagil mujal ja miski ka ei valutanud, seega jääb ainult unistada milline oleks olnud tulemus kui mul maanteeratas oleks.. Kusjuures kuni Restu tagasipöördeni oli keskmine kiirus 36+ mis on minu kohta mägirattaga (ees 1,5", taga 1,75" maanteekumm) ikka väga hea tulemus :-)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12099
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas Mati » 27. 05. 2008. 14:45

JAN007 kirjutas:...Kusjuures kuni Restu tagasipöördeni oli keskmine kiirus 36+ mis on minu kohta mägirattaga (ees 1,5", taga 1,75" maanteekumm) ikka väga hea tulemus :-)
Sinnamaani oli taganttuul kah (mul oli aja järgi keskmine min 40 km/h vist, spido rikkis). Aga ka kokkuvõttes sul 31 km/h keskmist pole paha.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas UrmasL » 27. 05. 2008. 15:26

mart kirjutas:Sa Urmas ehmatasid oma jutuga inimese ära. Teisel nüüd süümekad, et tulevikus ei julgegi enam ratast joonele tuua :lol:
http://suusk.blogspot.com/2008/05/pulle ... adsin.html
Käisin Pulleritsu blogi "kommimas"... asi nii hull päris polnud kui ta arvas

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12099
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas Mati » 27. 05. 2008. 17:07

133km osalusstatistikat
Lõpetajaid: 1490 (sh naisi 62, st 4,2% :( )
Katkestajaid: 64 (st 4,1%)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas Topsik » 27. 05. 2008. 18:30

62 lõpetanud naise hulgas kolmas olla, krdi hea üle hulga aja.
Mis siis, et kui kassid kodust ära, siis hiirtel pidu. Olin juba autos, et hakkan koju minema, kui kuulsin poole kõrvaga tuttavat nime :D.
Tulemusi vaadates :shock:
Kui oleks teadnud, et samas grupis lõpetanud tüdruk tuli teiseks, siis oleks võinud ju lõpus paar kiiremat liigutust teha, aga see on tagantjärgi tarkus. Primaarne oli terve nahaga üle lõpujoone saada, kõik ülejäänu on boonus.
Kuni Pangodi poole tõusuni püsisin Holdeniga samas grupis, Tatraoru laskumine 71 km/h, Pangodi tõus 35 km/h - seda oli minu jaoks palju. Lasin jala sirgu. Kusagil enne Nõunit moodustus tagant tulijatest ja eest pudenejatest see 3:46 lõpuajaga grupp.
Siit edasi, võrreldes eelmise aastaga, suht ekstreemsutevaene sõit lõpuni.
Aitähh kõigile :)

Rahvasportlane ei maga, vaid läheb nüüd trenni. :mrgreen:

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas Andrus K » 27. 05. 2008. 20:55

UrmasL kirjutas:
mart kirjutas:Sa Urmas ehmatasid oma jutuga inimese ära. Teisel nüüd süümekad, et tulevikus ei julgegi enam ratast joonele tuua :lol:
http://suusk.blogspot.com/2008/05/pulle ... adsin.html
Käisin Pulleritsu blogi "kommimas"... asi nii hull päris polnud kui ta arvas
mul miskipärast tuli ka vaid üks kollane ratas meelde. Üldse ei imesta.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

t0nu
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 05. 03. 2004. 14:02

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas t0nu » 27. 05. 2008. 23:26

Inimesed on tõepoolest rattaga sõitma õppinud - aastatepikkune irin (konstruktiivne kriitika) kannab vilja.

Tublile lätlasele 3:32 pundis peaks küll andma aktiivseima ratturi särgi (seljakoti?), mulle tundus ka, et kutt sõidab järgmise TP-ni aga iga kord, kui enam keegi ei tundnud entusiasmi vahetuseks, pani kott jälle pundi ette.

Kellele peale Elvat hirmus matkaks läheb ja pulss vägisi alla 100 vajub, soovitan mitte nii tagasihoidlik olla ja julgelt pundi eest raske rauga läbi panna - saab ise sooja ja teistel ka lõbusam.

Mul jääb alati igal pool jooki üle, kuid seekord võtsin viimase lonksu elvas (peale joogilauda muidugi). Soovides matkale tartusse lisada oma panuse, tuli peale mõnda vahetust mõlema jala totaalkramp ja panin selg ees läbi grupi. Hakkasin juba muigama, et jään 25 km/h pundist maha. Õnneks leidsin ühe ohvri kellelt jook ära võtta. Ei tea mis tal seal pudelis oli aga peale viadukti oli enesetunne juba väga hea. Müts maha, et isegi "positsioonivõitlus" lõpus oli väga viisakas ja ilma atakki põhjustavate vahejuhtumiteta.

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas SEpp » 28. 05. 2008. 07:18

Tõnuke kirjutas:
vigurivänt kirjutas:
economist kirjutas: kas keegi teab, mis juhtus rohelises vormis mehega, kes meeter enne finishit karmi nüpli pani? Mis tal üldse juhtus, sõitis ju üksinda!?
Keegi kollases oli pidurdanud enne finišhit ja kihutas talle täiega selga. Eks ta ise kirjutab, kui viitsib
Kuna olen see mees, kes (tsiteerides Eesti klassikalist rattateemalist filmi Küljetuul: "suudles kodumaa asfalti", tundub et vaja pisut asja selgitada jah...
Ehk kirjutad oma success rate-st TRR-de suhtes samuti. Mäletan väga eredalt eelmise aasta külakuhja, kust sina vist viimasena ehk kõige alumisena välja said.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 793
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas vigurivänt » 28. 05. 2008. 08:40

SEpp kirjutas:
Ehk kirjutad oma success rate-st TRR-de suhtes samuti. Mäletan väga eredalt eelmise aasta külakuhja, kust sina vist viimasena ehk kõige alumisena välja said.
Kui mõtled Pangodi külakuhja, siis sa eksid. Viimane ja kõige alumine olin mina. Tõnuke sattus ka hunnikusse ja aitas hunnikut pealt harutada. Tol korral kohtasin ka finišhis meest, kes jama korraldamise osaliselt omaks võttis, aga mõtted olid vaid kiirabil ja ei mäleta isegi mis vormis mees oli.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas Tõnuke » 28. 05. 2008. 09:05

vigurivänt kirjutas:
SEpp kirjutas:
Ehk kirjutad oma success rate-st TRR-de suhtes samuti. Mäletan väga eredalt eelmise aasta külakuhja, kust sina vist viimasena ehk kõige alumisena välja said.
Kui mõtled Pangodi külakuhja, siis sa eksid. Viimane ja kõige alumine olin mina. Tõnuke sattus ka hunnikusse ja aitas hunnikut pealt harutada. Tol korral kohtasin ka finišhis meest, kes jama korraldamise osaliselt omaks võttis, aga mõtted olid vaid kiirabil ja ei mäleta isegi mis vormis mees oli.
Jah - tol korral läks mul õnneks, sest siis ei jõudnud pidurdada ja lendasin nii kaugele, et kedagi enam peale ei küündinud. Võibolla oligi viga selles, et vigstused olid toona suht olematud - ehk oleks nüüd rohkem kartnud. Kuigi vaevalt see küll seda õnnetust ära oleks hoidnud...
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

asthobas
Rattur
Postitusi: 911
Liitunud: 05. 09. 2003. 10:46

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas asthobas » 28. 05. 2008. 09:11

Ise olin grupp 4:00 proovinud Lõuna keskusest ära joosta aga ca'200 m enne finiši sõid grupp meie 4 liiklemise pundi ära! :cry: :oops:
Suur tänu sama gruppi ArcoVara riides ratturile koostöö eest, oli väga hea meel tema poolt aitäh kuulda!!
Nael kummi kõigile! (y) (y) (y)
Järgmise aastani! :D :D :D
Aleksander
Tel: 5043848

caiz
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 28. 05. 2008. 15:32

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas caiz » 28. 05. 2008. 15:35

Kas keegi 69 km ka osa võttis?

Kasutaja avatar
marx 77
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 07. 04. 2006. 19:12

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas marx 77 » 29. 05. 2008. 11:25

Tõnuke kirjutas: Traumapunktis oli veel üks mees, kellele väidetavalt lätlane olevat ette pööranud ja talle kukkumise korraldanud - käsi oli tal igatahes kaelas ja minu mäletamist mööda vist ikka kipsis kah.
mina olin siis see mees. sõitsin 3.50 lõpetanud pundis kui 2 km enne lõppu ennast asfaldilt leidsin. kuna grupp oli suur siis juba tartusse sisenedes sõitsin grupi ette otsa. seekord see ei aidanud. minu kõrvalt arvan et oli lätlane, kes kiirendas ja sõitis pikali tema ees oleva ratturi, olin teises reas, seljataga üle 100 ratturi. jõudsin vaid näha kui eesimeses reas sõitja küllili lendab ja minul ei ole kuhugi minna. piiiiiiiikk õhulend (keegi minule järgi ei jõudnud ja selga ei sõitnud, ega kukkunud. proovisin tõusta kuid vasak käsi ei liikunud. katsusin õlga tundsin, et mingi muna turritab õlast üllesse. korra mõtlesin, et proovin finississe jõuda kuid kuna esiratas ei olnud ainult kaheksa vaid velg oli täiesti puru ja tagumine ratas ringi ei käinud siis jäin kiirabi kohalejõudmist ootama.
täna on esimene päev kus enesetunne on parem. 26.05.2008 tehti mustamä haiglas operatsioon ja rangluu pandi tagasi paika. soovin siinkohal muuta statistikat TRM murti siiski 2 rangluud. :lol:
jube raske on ühe käega trükkida.

muidu oli jube hea sõit
Sõidaks kõigist kiiremini, kuid ei jõua!!!

Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas kypse » 29. 05. 2008. 13:23

caiz kirjutas:Kas keegi 69 km ka osa võttis?
Sõitsin maastikurattaga läbi (kitsad kummid all). Võtsin treeninguna ja alustasin üsna lõpust. Esimene pool andsin valu, et Elvaks vähegi normaalsesse punti saada. Hüppasin päris mitmest pundist edasi, kuni nägin peale Elvat ees päris pirakat gruppi. Üritasin, mis ma üritasin, aga kätte ei saanud. Kui jalad päris pehmed, neelas üks väike grupp mu ära, mille pea koosnes Püha loomaaia ja selle http://www.sportfoto.ee/index.php?lang= ... &pid=90618 sinipunavalge riietusega klubi ratturitest. Hoidsin neist kinni ja nii nad vedasid mind lõpuni. Läksime ka sellest suurest grupist suht kiiresti läbi. Ise tööd teha ei jõudnud ja kuna olin bikega siis oleksin seal ees ka ilmselt ainult piduriks olnud, aga 2 kilti enne lõppu otsustasin end tühjaks sõita ja spurtisin raske vaeva nägijate eest ära. Natuke häbenen kah.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas Andrus K » 01. 06. 2008. 20:39

Kirsa, mis sa nendest TRR piltidest soojendad nii kaua. Kunst kuulub rahvale.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas UrmasL » 01. 06. 2008. 21:39

Andrus K kirjutas:Kirsa, mis sa nendest TRR piltidest soojendad nii kaua. Kunst kuulub rahvale.
Kirsa oli viimase 48h jooksul üle 10h Rõuge lähedal metsas. Niiet anname hilinemise andeks :)

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas Tõnuke » 06. 06. 2008. 20:39

Kuldar kirjutas:
Tõnuke kirjutas:Kui korraga... ...korraga nägin üht kollases riietuses jalgratturit mulle selg ees vastu kihutamas. Loomulikult oli mu esimene arvamine, et keegi lihtsalt otsustas finišit nähes juba varakult aeglutsama hakata ja litsus pidurit. Hiljem asja analüüsides tegin järelduse, et kuna enne spurti oli kauguses märgata kahte ratturit, siis võis see olla lihtsalt keegi neist, kes oli kustunud ja suures väsimuses otse minu ette pööras, kui spurtijate esiots vasakult teda ehmatas. .
kui sellel kollases univormis sellil oli sadula taga triatloni stiilis topelt-pudelihoidja siis oli ta mahajääja.
Noniih - et sportfoto.ee on kõik sündmuste käigu jäädvustanud, võib kirja panna ka suhteliselt tõepärase stsenaariumi. Piltide põhjal võib kronoloogilisse järjekorda panna sündmuste ahela sellises järjestuses: Tõnuke tõuseb sadulast püsti, sest vastu tuult kangutades on hoog pisut raugenud. Paremal pool on pikem rivi, kust sööstab Tõnukese ette Viljandi Rattaklubi M17 vanuseklassis võistlev Mikk Tootsi (nr 1586). Just tema on kollase särgiga. Sündmuste ahela peategelaseks on ilmselt siiski Pärnu mees Toivo Tallo (nr 1700), kes üritab noore mulgi tuules ette poole jõuda. Igatahes liigub ta samuti Tõnukese ette. Tõenäoliselt võtab vastu puhuma hakanud tuul kollases särgis sõitval noormehel oluliselt kiirust vähemaks, mida ei juhtu aga tema tuules otse Tõnukese ette pööranud Toivo Talloga. Ja nüüd siis tekkibki moment, kus viimane vajutab pidurit. Ajee! Järgnevalt sõidab Tõnuke lenksuga vastu Tallot ja paneb nipli. Tallo pidurdamine on piltidel ilmne, sest tema vahe Mikk Tootsiga kasvab 25 meetril oma 10meetriseks. Minu siirad vabandused - pidurdajaks oli siiski mitte kollase vaid musta-halli särgiga mees! Kollase särgiga noormehel kiirus lihtsalt langes veidi tuule tõttu... Kuigi jah - ega niimoodi grupifinišis tee keskelt vasakusse serva liikuda kah päris õigustatud vist ei ole. Aga noh - eks esimest korda pikal distantsil kipub ikka noortes jalgades jõudu rohkem olema, kui pääs mõistust.

Endal tervis tasapisi taastub - 18 õmblust mis tehti on näo enam vähem õigeks tõmmanud. Niidid on välja võetud ja habe katab juba enamuse armidest kinni. Aga vasaku õla peal magada küll veel ei saa, see sunnik on ikka väga visa paranema. Näis mis Tahkos saab...
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: 27. Tartu Rattaralli 2008

Postitus Postitas KristjanS » 06. 06. 2008. 20:50

Tõnuke kirjutas:Näis mis Tahkos saab...
Usun, et Tahkos sellist grupifinishit ei toimu. Ja noh, kui peakski miskit sellist toimuma, siis süüdlane on suhteliselt kiiresti leitav, sest rahvast palju vaatamas ja stardi-finishiala piisavalt väike, et süüdlane põgenema ei pääseks! :wink:
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Vasta

Mine “Eesti võistlused”