Tour de Rouge 2008

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas dr Holden » 30. 01. 2008. 23:29

Tere!

Rõuge Tuur 2008 toimub 30.05-01.06

Kuna Rõuge tuur kui selline vist enam tutvustamist ei vaja, siis teen vaid lühikese ülevaate asjus, mis muutuvad sel kevadel võrreldes eelmise tuuriga.
1. Tuurist osavõtt - meeskondlik-individuaalne, ehk siis, igaüks saab osaleda 3-päevasel 4 etapiga MTB-sõidul ja võita oma klassis (neid on 2 - M ja N) auhind, osaleda saavad ka tiimid (4-liikmelised, igal etapil läheb arvesse 3 parima sõitja aeg, ehk siis ühe etapi katkestaja saab olla tiimile ka edaspidi kasulik (a la super-rally), kuid ei osale enam individuaalarvestuses).
2. Tuuri majutus - teatud hulgale osavõtjaile kindlustatakse majutus (koos söökidega) Rõuge külalistemajas (ca 50 kohta, afterparty 100% võimalus).
3. Muu o(n)m sama h(ää)ea kui eelmisel aastal, aga ca 50% Jürihani orgu meid ei lasta. Räägime veel.

Esialgsed hinnad:
1. Osaleja ilma öömajata 1000
2. Osaleja öömajaga 1500
3. Tiim ilma öömajata 3000
4. Tiim öömajaga 5000

Aga, nagu 1992 kombeks, võimalikud variandid (KMV, KMVS, SOK jne)


Ootan asjalikke kommentaare, hakkan kohe tegema juhendit!
Perän om hiljä jo!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas KaupoR » 31. 01. 2008. 09:44

Isiklikult tunnen väga puudust paarissõidust. See oleks Eestimaal midagi erilist, vaid ikstriimil liigutakse ka tiimidega.

Kas juhendisse läheb M ja N arvestus vaid individuaalses võistluses või ka tiimide osas? Neljase naistiimi kokku saamisega vist läheks suht raskeks aga seda suurem oleks neile meeskolleegide kaasaelamine :!:

Palun valgusta põhjaosariiklasi selles osas, et mis või kes või kus on "Jürihani org"? Kas me jääme paljust ilma kui meid sinna ei lasta?
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas veiko » 31. 01. 2008. 10:09

Kaupoga nõus. Paarissõit oleks ikka huvitavam olnud. See neljane team on puhas statistika ja ei anna eriti midagi. Selle asemel võiks olla ikka paaride arvestus & kui paar laguneb, läheb allesjäänu üle individuaalsele arvestusele jne... aga kui on nii siis on nii. Kohale tulen ikka. Samas jään lootma, et Ivar näeb ilmutust ja toob paaris teami tagasi :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Mati » 31. 01. 2008. 10:19

KaupoR kirjutas:...Palun valgusta põhjaosariiklasi selles osas, et mis või kes või kus on "Jürihani org"? Kas me jääme paljust ilma kui meid sinna ei lasta?
See org pakkus oma võlusid täiega viimasel etapil, kui ca 10 km(?) enne lõppu sai kaks korda alla ja siis kaks korda üles jalutatud - mudamullas. Oru põhjas sai veel ojamoodi jõekesest paar korda läbi vantsida.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas riho » 31. 01. 2008. 10:34

Paarissõitu!
Paarissõitu!

Võiks olla jah nii paaris kui individuaalne arvestus. Paarissõitjad individuaalis ei osaleks. Kui paariline katkestab, siis tõstetakse paaris välja sõidetud etapiajad individuaali peale ümber. Kui viimane etapp on jälle Gunderseni meetodil siis stardivad üksikud ja kaksikud läbisegi.

Ja milline see juhend ka olema ei saa, kui tegu on ikka rattasõiduga olen kindlasti kohal.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas KaupoR » 31. 01. 2008. 10:41

Mati kirjutas:See org pakkus oma võlusid täiega viimasel etapil, kui ca 10 km(?) enne lõppu sai kaks korda alla ja siis kaks korda üles jalutatud - mudamullas. Oru põhjas sai veel ojamoodi jõekesest paar korda läbi vantsida.
Tänan, tuleb meelde küll. Minu jaoks jäi see koht meelde viimasel päeval sellise liikumisega: üks samm edasi, kaks sammu tagasi. Mingil lõigul oli tõusunurk ikka nii räme, et hoia või hammastega juurikatest kinni :S

Enne jäi selline imepisike detail lisamata, et olgu ta paaris, üksi või kuuekesi - kohale tulen ikka!
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas erikr » 31. 01. 2008. 11:55

paarisarvestus peaks ikka olema, muidu on sama hea kui elion, kus igaüks lajatab omasoodu ja siis lõpus arvestatakse kohti ja punkte. koos sõitmise kohustusega paar on ikka hoopis teine teema ja formaat, siiani olen taolisel viisil võistelnutelt ainult häid muljeid kuulnud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

krossA4
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 16. 08. 2006. 20:12

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas krossA4 » 31. 01. 2008. 12:01

Paarissõitu! :D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Mati » 31. 01. 2008. 12:21

Mehed, mis teid küll nii suure väega paaridesse tõmbab? :)

Üks alternatiivne paarivariant - sõidetakse omas tempos, aga aeg lüüakse hiljem kokku paari peale. St ei ole kohustust koguaeg koos sõita.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas erikr » 31. 01. 2008. 12:26

Mati kirjutas:Mehed, mis teid küll nii suure väega paaridesse tõmbab? :)

Üks alternatiivne paarivariant - sõidetakse omas tempos, aga aeg lüüakse hiljem kokku paari peale. St ei ole kohustust koguaeg koos sõita.
siis pole ju vahet, kas paar või neli. koossõitmine ongi see point. koos töö tegemine ühise eesmärgi nimel.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Mati » 31. 01. 2008. 13:01

minu jaoks on selle ürituse juures peamiseks motivaatoriks sõna TUUR, kõik muud paaris või paaritud detailid on absoluutselt teisejärgulised.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas tarmo » 31. 01. 2008. 13:32

Ka minu poolt hääl paarissõidule. Aga nagu ma Ivariga olen rääkides olen aru saanud, tekib mingil osal seltskonnast paarilise leidmisega probleeme ja seetõttu kannatab osalejate arv. Siiski võiks olla 2 arvestust, paaris ja individuaal. Auhindade pärast ei maksaks väga muretseda, see on teisejärguline. Soe käepigistus, diplom ja väike meene käib küll. Vähemalt säiliks võistluse omapära. 4sed tiimid võiks ära jätta.

janek179
Rattur
Postitusi: 459
Liitunud: 12. 04. 2005. 10:02

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas janek179 » 31. 01. 2008. 13:38

erikr kirjutas:... koos sõitmise kohustusega paar on ikka hoopis teine teema ja formaat, siiani olen taolisel viisil võistelnutelt ainult häid muljeid kuulnud.
Olen kah sellise formaadi poolt.

Samas osalen igal juhul ka siis kui on mingi teine formaat, sest tuur ise on juba osalemist väärt
iga algus on raske

CC Rota Mobilis
http://fixalfa.ee

Kasutaja avatar
Heiti
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 15. 10. 2003. 12:25

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Heiti » 31. 01. 2008. 17:56

Toetan ka kahel käel paarissõitu, see selle TUURi omapäraseks just teeb.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Antti » 31. 01. 2008. 18:05

Paarissõit on lahe! Tänud eelmise aasta paarilisele!

Eelmine aasta näitas ka seda, et EECi esimese tuhande tagumise otsa sõitjal pole Tuuri läbimine enesetapjalik ettevõtmine - ainult tahtmist peab olema. Paarilise leidmisega on jällegi seal taga otsas raske. Meie duo oligi vist ainuke, kes tuuril "pimekohtingut" tegi - kumbki teist enne ei teadnud. Aga näete, saab ka nii ! :)

Selle "pimekohtingu" pärast ma saan aru murest võistlejate nappuse pärast ( a) leia teine endasugune hull veel b) sihi, et ta umbes sama kiiresti liigub ) aga samas jälle ei saa ka. Palju neid minu kandi mehi ikka sinna Tuurile tuleb? Eelmise aasta stardinimekirja lugemisest ja statistika vaatamisest justkui oleks meeles, et enamus EECi stardinumbritega alla 400-300. Seal pole vahed ju ka enam valgusaastates, et huvi olemasolu ja paarilise puudumise korral kahte meest kokku ei annaks panna.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
banzai
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 19. 07. 2004. 10:34

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas banzai » 31. 01. 2008. 18:05

Lööge mind risti, aga mina eelistaks iga kell soolona sõitmist. :D

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas veiko » 31. 01. 2008. 18:11

banzai kirjutas:Lööge mind risti...
Teeme ära.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas dr Holden » 31. 01. 2008. 18:36

krossA4 kirjutas:Paarissõitu! :D
Esiteks, sina ei saa veel peale. Kosu üks aastake veel, vbla siis!

**********

Aga asjast - vaata aga vaata, palju paaris-suhte-huvilisi meil on, pane või küsitlus üles, kas paaris või paaritult. Ma olen seda teemat nüüd pool aastat omas peas nämmutanud, veidi ka huvilistega suhelnud, nii et potentsiaalsete osalejate minu pihta suunatud meeskondlik kambakas oli küll veidi ootamatu.

Korraldaja eesmärgiks on tuuri normaalseks läbiviimiseks tagada piisav arv osalejaid. Eelmise aasta osalejate arv vedas kuidagi üle 100, kuid mitmed paarid ei tulnud kohale ja nii ta sinna alla 50 paari jäi. Praegune väljapakutud 4-ste tiimide idee peaks ju motiveerima osalema ka meie nö tippklubisid - Pro, Arctic, Hawaii, Extreme, Velo+, Cosmos, Porter jne (ärge pahandage, kui mõni nimetamata jäi) - ning see läbi kasvatama tuuril osalejate arvu.

Paarissõidu (2007 variant) puhul on individuaalse arvestuse pidamine keeruline, kuna pidi ju koos sõitma. Neljase tiimi puhul sõidab igaüks oma sõitu jne.

Vaidleme veel! Äkki leiame koos parima lahenduse!

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas veiko » 31. 01. 2008. 18:43

Oleks kaks arvestus... paarissõitjad ja soolo sõitjad. Kui paaris sõidul üks ikaldub ja katkestab, kantakse allesjäänu paarissõidu arvestusest välja soolosõitjate arvestusse.
See neljane asi jäta ära :)

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Kuldar » 31. 01. 2008. 20:26

Paaridena sõitmise idee (nagu ta vist algselt Transalpilt teistele mtb tuuridele laienes) seisab kolmel vaalal:
1. võitlusmoraal – tihti hakkab omal kergem sellest kui näed, et paarilisel on raske;) Alati on su kõrval keegi kes utsitab ja lohutab, kruusal noniikrdi tõmbab ja taskust sulle krambirohtu või mõned geelid leiab.
2. tehniline tugi – kummivahetus ja ketiparandamine käib kahekesi niuhti. Osavam teeb ja targem assisteerib ;) Tööriistade, varukummi, vahu jne. kaasatassimine läheb loomulikult kahe peale jagamisele.
3. turvalisus – paariline on esimene kellelt (esma)abi saab ja on õnnetuse korral on võimeline telefonitsi adekvaatset juttu ajama – kus, kes ja mis viga.

Toetan kõigi 4 jäsemega Rõuge tuuri jätkumist paarissõiduna kui maailmapraktikas igati järeleproovitud ja aktsepteeritud varianti.

Katkestamisest – suht karm oleks katkestajale 0 panna, parem las läheb kirja võrdne aeg viimase lõpetajaga.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Rivo » 31. 01. 2008. 20:34

banzai kirjutas:Lööge mind risti, aga mina eelistaks iga kell soolona sõitmist. :D
Sauekad vist mõtlevadki ühte moodi :lol:
Eelmisel aastal jäi käimata põhjusel, et soolona ei saanud sõita. Sel aastal teeme kalendrisse märke ära.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas erikr » 31. 01. 2008. 21:16

tänan Kuldar, et need 3 vaala viitsisid kirja panna. just minu mõtted
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas LauriA » 31. 01. 2008. 21:35

holden kirjutas:Aga, nagu 1992 kombeks, võimalikud variandid (KMV, KMVS, SOK jne)

Perän om hiljä jo!
Kas raskustase on planeeritud sama, mis eelmine aasta? A la 200km, 2000m, 15km/h keskmine (et ajalimiidi sees lõpetada).
Mida need lühendid tähendavad?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas tarmo » 31. 01. 2008. 22:47

Rivo kirjutas:
banzai kirjutas:Lööge mind risti, aga mina eelistaks iga kell soolona sõitmist. :D
Sauekad vist mõtlevadki ühte moodi :lol:
Eelmisel aastal jäi käimata põhjusel, et soolona ei saanud sõita. Sel aastal teeme kalendrisse märke ära.
Sel aastal võiksite ju koos paarina sõita kui juba nii ühtemoodi mõtlete? :wink: :idea:

Kasutaja avatar
taikototu
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 21. 01. 2008. 22:09

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas taikototu » 01. 02. 2008. 00:12

paarissõit, see selle TUURi omapäraseks just teeb
Four wheels move the body, two wheels move the soul !

UKM
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 11. 05. 2007. 09:35

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas UKM » 01. 02. 2008. 10:13

Mina naisesindajana ütleks omalt poolt, et ühe naispaarilise leidmine on võimalik, kolme aga kümneid kordi raskem. Karta on, et naisi selline formaadi muutus oluliselt juurde ei too, millest on kahju, sest hea meelega prooviks jõudu veel paari omasuguse 'hulluga'. Siit-sealt küsides ja ringi vaadates tundub, et isegi Elionile läheb keeruliseks naistiimina minna. Arvan, et rahva juurde toomine ei pea alati käima midagi oluliselt muutes. Pigem veidi kannatust, kui hea asi suust suhu käies enesele ise reklaami teeb.

Praegu on veel kindel plaan tuuril uuesti stardis olla. Reklaami ja agitatsiooni olen ka teinud, et oleks, kellega ikka see aasta rinda pista:). Kuid neljaste tiimide uudis kahjuks ei rõõmusta. Ja individuaal väga ei motiveeri.

Kasutaja avatar
Ceesu
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 18. 08. 2004. 13:48

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Ceesu » 01. 02. 2008. 11:25

avaldaks ka arvamust, kuigi kahjuks ise eelmine aasta rajal ei olnud, kuid asjaga seotud küll

eelmise aasta tuur polnud küll kõige osavõtjate rohkem kuid seda peab võtma tavalise nähtusena kui turule tullakse uue "tootega". möödupuuks peaks valima üritusel osavõtnute kommentaare, emotsioone jne mis olin ikka üle ootuste head, millest võib järeldada et TUURi korraldamisega lisati väga puuduv üritus eesti rattakalendris.

eelmise aasta fiiling levib "kulutulena" ning osavõtvate rattafännide arv suureneb kindlasti. formaadis muudatuste tegemine oleks liialt ennatlik, mingite järelduste tegemine oleks võimalik ehk alles peale tänavust, kui kordus on seljataga. ja küll tulevad juba see aasta ka tugevad suured klubid oma paaridega

paaris formaat ongi TUURi võlu, mida võib välja lugeda ka eelmise aasta kommentaaridest. mini-elioni variant ei toida

:D :D :D

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Olts » 01. 02. 2008. 11:36

Kas nüüd saab Lätti või mitte?
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas erikr » 01. 02. 2008. 12:53

holden kirjutas: Praegune väljapakutud 4-ste tiimide idee peaks ju motiveerima osalema ka meie nö tippklubisid - Pro, Arctic, Hawaii, Extreme, Velo+, Cosmos, Porter jne (ärge pahandage, kui mõni nimetamata jäi) - ning see läbi kasvatama tuuril osalejate arvu.
Mis on see motivatsioonitegur, mille põhjal paneks tippklubi välja neljase tiimi, küll aga mitte 1 kuni mitu paari?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Andrus K » 01. 02. 2008. 13:24

taikototu kirjutas:paarissõit, see selle TUURi omapäraseks just teeb
seda ka, kuid tuuri teeb omapäraseks just tuur ise st. et see on saaremaa velotuuri (mis on täiesti teine maailm) kõrval ainus tuur eestis. Seega mistahes formaadis tuur on eesti kalendrit arvestades igal juhul eriline ja osalemist vääriv.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

arouser
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 03. 07. 2005. 14:36

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas arouser » 01. 02. 2008. 13:27

Ma ka eelmise tuuri kogemuste põhjal kahe käega paarissõidu poolt.

Eelmisel aastal toimus Rõuge Tuuriga samal ajal Saaremaa Velotuur - see võib-olla üks põhjustest, miks mõni tipp-paar tulemata jäi.

muff
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 06. 03. 2006. 10:26

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas muff » 01. 02. 2008. 13:40

Paarissõõidu kaotamine oleks Tuuri fiilingu kaotamine.
See on motiveeriv ja tõelist kaiffi tekitav ning tuju üleval hoidev.
Ilma selleta keeraks hooaja põnevaima võistluse lihsalt pekki.

PAARISSÕIDU pool kahe käe ja kahe jalaga!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas dr Holden » 01. 02. 2008. 15:11

TÕSTAN KÄED JA ANNAN ALLA!!!!!

Aga raputamist oli vaja, et asi natukenegi tõusetuks, vaielduks ja oluliseks saaks!

Täna, lugenud eile läbi minu poolt algatatud teema vastused, otsustasime koos Ivoga:

Tuuri formaat on siis selline:
Osalejad: soolod (M ja N) ja 2-sed tiimid (M, S ja N). Tiimidel on koossõitmise kohustus. Kui üks paariline katkestab mõne etapi (tehnilised või tervislikud põhjused) ja üks paariline sõidab edasi, siis edasisõitja saab kirja oma aja ja katkestajale pannakse kirja etapi viimase aeg ning tiimi etapi ajaks tuleb siis kahe sõitja (lõpetajal oma aeg ja katkestajal etapi viimase) kekmine aeg. Tähtis on ju ikkagi osavõtt ehk sõit ise ja sellise süsteemiga sõit jätkub lõpuni.
See on nii segane süsteem, et kui keegi suudab selle kirjakeelde (juhendisse) panna, siis olge head.

Distantsid: 4 etappi (üritaks ikka selle 200km ette saada)

Oltsile: Põtt33 kui lõunapiiri koordinaator ütles, et tema poolt takistusi pole, nüüd vaja natuke maad kuulata ja uurida ning siis saab äkki Lätti ka (kas kisub nagu kodupoole vä)

Laurile: mingi ajalimiidi tahaks ikka kehtestada, aga 15km/h on liiga karm, vaatame enne, mis rajad tulevad ja siis otsustame.

Kuldar: aitäh kogu tuuri 3 lausesse panemise eest, eriti hea oli see eestlaslik kohe hakkab kergem, kui näed, et kellelgi on raskem!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Mati » 01. 02. 2008. 15:48

Olts kirjutas:Kas nüüd saab Lätti või mitte?
Herrs Oltsss,s kass suls seals mõnis pruuts võis?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas KaupoR » 01. 02. 2008. 19:17

Mati kirjutas:Herrs Oltsss,s kass suls seals mõnis pruuts võis?
Ja kui on, siis meelita ta tuuri sõitma. Ma tahan öelda, et lätlasi võiks ju ka tuurile kutsuda! Siin on kodanikud JBB jms ka sõna võtnud. Turundus, korraldajad, turundus - teil on suurepärane toode, turg on janunemas selle järele, nüüd jääb veel vaid müügikanaleid laiendada ja avalikkuse teadlikkust suurendada.

Igatahes tore, et rahva hääl ka veel midagi maksab (y)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas dr Holden » 01. 02. 2008. 20:10

KaupoR kirjutas:
Mati kirjutas:Herrs Oltsss,s kass suls seals mõnis pruuts võis?
Ja kui on, siis meelita ta tuuri sõitma. Ma tahan öelda, et lätlasi võiks ju ka tuurile kutsuda! Siin on kodanikud JBB jms ka sõna võtnud.
Lätakaid oli ka eelmisel aastal kaks paari stardis. Oleks kindlasti rohkem olnud justnimelt JBB eestvedamisel (ta mul nagu oma agent seal, tegelt Ape mees), aga neil oli samal ajal mingi Kauss (läti keeli karikas) kusagil. Sel aastal ei ole sel ajal ei SEB ega Philips ega Nissan sarja, nii et lätakaid on ca 10 paari vähemalt kohal. Tahan ka JBB-ga teha koostööd ühe etapi otsaga Lätti venitamisel, äkki ta teab neid piiriäärseid radu paremini.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Kuldar » 01. 02. 2008. 21:14

Pilt
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas dr Holden » 01. 02. 2008. 22:23

Kuldar kirjutas:Pilt
Ok, see vasakpoolne oled sina, aga kesse su vastas on? :D Veiko?!?!

Reede õdak nigut, tahass esi ollah! 8)

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Olts » 03. 02. 2008. 00:49

Mati kirjutas:
Olts kirjutas:Kas nüüd saab Lätti või mitte?
Herrs Oltsss,s kass suls seals mõnis pruuts võis?
Ei tea ma nendest midagi. See kant on selline natu mahajäänud ääremaa ja kindlasti on seal ka "pärleid" kui puhtaks pesta, ära kammida ja korralikud riided selga panna.
Tegelt on seal teiselpool piiri(unustatud) Ape maratoni rada. Sellel ajal kui meie(mõned meist) eelmine aasta Jõulumäel Elioni sõitsime, oli sealpool piiri maraton.
http://trek-kauss.lv/foto/Trek_4_posms_Viesturs/20/
Pilt
Kas sellist tuuri me tahamegi?? :D
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Rom » 03. 02. 2008. 12:56

Just!
SELLIST tuuri me tahamegi! ...noh peaaegu.

Kasutaja avatar
taikototu
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 21. 01. 2008. 22:09

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas taikototu » 03. 02. 2008. 15:56

jaaa sellist tahax tõesti :P (Y)
Four wheels move the body, two wheels move the soul !

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Aare » 03. 02. 2008. 22:25

Kuigi Rõuge Tuuri teemast veidi väljas, kuid siiski:
- sai ise eelmine aasta see Ape maraton (Trek Kauss) läbi tallatud ning rada tuli tõesti kohe piiririba äärde välja (JBB oli isegi sildi "Igaunija 2 m" üles pannud). Ape maratoni rada on Eestile kõige lähemal enne Kornetit, nö. Krabi all. Korneti-Pelli kandis on tõesti rattatehnilisi pärleid, kuid raja äärest ei puudunud ka "mila meitenes" :lol:
See veetakistus (Vaidava jõgi) oli ca. 2 km enne finishit Ape motokeskuses.
Rõugest piirini on ca. 17-18 km, seega on asjal vist isegi jumet.
JBB rääkis juba siis, et võiks midagi Bike Challenge taolist kahasse aretada (ilmselt oli Holdeniga juba salaläbirääkimisi pidanud :roll: ).

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas dr Holden » 03. 02. 2008. 22:41

Vaatasin ka just selle kandi kaarti, esialgse idee järgi läeks kusagilt Luutsniku kandist üle Korneti Paganamaale ja sealt Eestisse tagasi. Vaja natuke metsas tuhnida ja materjali otsida. Selge on see, et esimese korraga kõiki singleid üles ei leia, ning mingi osa tuleb ikka metsakaid-kruusakaid nühkida, seega võiks see läti päev olla nt pühapäev - hea taastumine karmist laupäevast! 8)

Kasutaja avatar
banzai
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 19. 07. 2004. 10:34

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas banzai » 04. 02. 2008. 18:09

Lugedes siin spekulatsioone rahvusvahelise tuuri kohta, siis tekib kange tahtmine kogu oma suusavarustus kiirelt maha ärida ning juba vormi ajastama hakata :).

Kasutaja avatar
Ceesu
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 18. 08. 2004. 13:48

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Ceesu » 05. 02. 2008. 08:57

Olts kirjutas: Ei tea ma nendest midagi. See kant on selline natu mahajäänud ääremaa ja kindlasti on seal ka "pärleid" kui puhtaks pesta, ära kammida ja korralikud riided selga panna.
Tegelt on seal teiselpool piiri(unustatud) Ape maratoni rada. Sellel ajal kui meie(mõned meist) eelmine aasta Jõulumäel Elioni sõitsime, oli sealpool piiri maraton.
http://trek-kauss.lv/foto/Trek_4_posms_Viesturs/20/
Kas sellist tuuri me tahamegi?? :D
Selline koht on täitsa olemas, ja isegi lausa Rõuges sees, kui karta seda et äkki peale väikest loputust ei jõua finishisse oma krägiseva rattaga
Nimelt Ratasjärve ("Rattureid tervitab Ratasjärv") otsas kus oli trassi tagasipööre üle silla, sama sild oli kasutuses nii EEC-l kui tuuri proloogil. Seda sama silda on võimalik vältida ja rada läbi jõe juhtida, seal mingi vana sohvoosi aegne traktori rada sees, mõnus karastus garanteeritud, sügavus julgelt üle põlve :D
TEHTAV!

:D

Albert
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 19. 12. 2003. 17:13

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Albert » 05. 02. 2008. 11:05

Ceesu kirjutas: ... Seda sama silda on võimalik vältida ja rada läbi jõe juhtida, seal mingi vana sohvoosi aegne traktori rada sees, mõnus karastus garanteeritud, sügavus julgelt üle põlve :D
TEHTAV!
Pagan, igasugu jama on võimalik trassile korraldada, kas see nüüd hädavajalik on, see on küsimus :D.
Kui teaks, et tuuri aegu sajab ja ropult mudane on, siis oleks selline rattaloputus enne etapi lõputõuse isegi asjakohane :), aga kui ei saja ja kuum on - siis võib ratta üle tõsta ja iseend jahutuseks sisse kasta :).
Tehke mis tahate, peaasi, et lusti on!

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Olts » 05. 02. 2008. 12:13

Albert kirjutas:
Ceesu kirjutas: ... Seda sama silda on võimalik vältida ja rada läbi jõe juhtida, seal mingi vana sohvoosi aegne traktori rada sees, mõnus karastus garanteeritud, sügavus julgelt üle põlve :D
TEHTAV!
Pagan, igasugu jama on võimalik trassile korraldada, kas see nüüd hädavajalik on, see on küsimus :D.
Kui teaks, et tuuri aegu sajab ja ropult mudane on, siis oleks selline rattaloputus enne etapi lõputõuse isegi asjakohane :), aga kui ei saja ja kuum on - siis võib ratta üle tõsta ja iseend jahutuseks sisse kasta :).
Tehke mis tahate, peaasi, et lusti on!
...ja kindlasti on seal siis peale sind vesi soolane :lol:
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas dr Holden » 30. 04. 2008. 23:12

Albert kirjutas:Pagan, igasugu jama on võimalik trassile korraldada, kas see nüüd hädavajalik on, see on küsimus :D. Tehke mis tahate, peaasi, et lusti on!
Lätist tagasi tulles on herr Kobras koos oma vennaskopra herr Kobrass'iga üles paisutanud piiriala nii, et siis piiripost seisab keset koprajärve, järgmine post on pikali näritud - vast ka vendade töö. Just sealt toome teid üle piiri! Ja see tulek on paras jama.... :D

Kle Mati, pane nüid seie teemasse see kaart kahh üles, las siis lätlased Olts jnes vaatavad, et kas saab Lätti või ei!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Mati » 30. 04. 2008. 23:23

holden kirjutas:...Kle Mati, pane nüid seie teemasse see kaart kahh üles, las siis lätlased Olts jnes vaatavad, et kas saab Lätti või ei!
Pilt
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: Tour de Rouge 2008

Postitus Postitas Aare » 01. 05. 2008. 10:11

holden kirjutas:
Albert kirjutas:Pagan, igasugu jama on võimalik trassile korraldada, kas see nüüd hädavajalik on, see on küsimus :D. Tehke mis tahate, peaasi, et lusti on!
Lätist tagasi tulles on herr Kobras koos oma vennaskopra herr Kobrass'iga üles paisutanud piiriala nii, et siis piiripost seisab keset koprajärve, järgmine post on pikali näritud - vast ka vendade töö. Just sealt toome teid üle piiri! Ja see tulek on paras jama.... :D

Kle Mati, pane nüid seie teemasse see kaart kahh üles, las siis lätlased Olts jnes vaatavad, et kas saab Lätti või ei!
Siin eelmise aasta Ape Rattamaratoni (Trek Kauss) rajakaart:
http://fotoalbum.ee/photos/kosmosemoos/25993123
Polegi seal Palkna järve (Kopra näritud piiripost) ja Korneti vahel eriti variante. Jaanuaris lumevabal ajal tehtud jalgsimatkast on meeles Palkna järve kallasrada, kus vist isegi saaks mingil osal rattaga sõita?!
Raipalu järve (LV) ääres on aga küll täielik "läti parkmets", mis o-kaartidel tumeroheline :)

Vasta

Mine “Eesti võistlused”