8. Tartu rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Postitus Postitas Miki-Hiir » 20. 09. 2005. 10:40

LauriA kirjutas: Aga ühe koostööpartneriga (tööalase) koos süües kommenteeris ta küll, et tema kohuke on vist käärima läinud. Ise sõin ja probleemi ei olnud.
See Black Mama kohuke oli jah halvaks läinud ... võtsin ahnelt 2tk ... esimene pakend oli kohe plahvatamas ning avades oli kohukese asemel mingi ila, teine kohuke oli samasugune.
Need teist sorti kohukesed olid samuti sellised, mille realiseerimistähtaeg oli 22.09.2005 ... päev otsa päikese käes seismine neid paremaks ei teinud.
Jätsin kogu söögi söömata kuna peale kohukese avamist hakkas kõik vastu.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 20. 09. 2005. 11:21

kohukeste juurest maratonile tagasi ...

Sirvisin mitteametlikku lõpuprotokolli ja jäi silma selline asi, et paljudel on esimeses ajavõtukohas (või ka mõnes hilisemas) tühi auk. esimeses punktis on "null" 64 inimesel (6 lätlast ja 6 leedulast). Ma olen aru saanud, et esimene punkt on niiöelda stardi registreerimine. Stardis olid suured kirjad, et pole kiipi, pole aega (või midagi sellist). Kas see lause käis ainult finishi kohta või tähendab see, et kiibiga tuleb läbida kõik ajavõtupunktid. Ja palun siit mitte välja lugeda kadedust, et ma tahan paremat kohta - mu koht oli niigi üle ootuste hea ja ma ei nuta seda mõnda kohta taga. Lihtsalt, et kui on reegel, siis on reegel, aga kuidas see reegel täpselt on?
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2466
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 20. 09. 2005. 11:28

Pakun, et elektroonika ei suutnud lihtsalt kõiki fikseerida. TRR-l oli sama probleem.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 20. 09. 2005. 11:36

AndreK kirjutas:Pakun, et elektroonika ei suutnud lihtsalt kõiki fikseerida. TRR-l oli sama probleem.
ja juhuslikult sattusid sinn ka palju lätalasi ja leedukaid,kuigi eestlasi on ju krdades rohkem??!!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Postitus Postitas Topsik » 20. 09. 2005. 11:36

matukas kirjutas:
RvN kirjutas:no offence, aga lastesõidud?:D
kes see vend siis siin esiplaanil on? (paremat kätt)
http://www.tartumaraton.ee/rm/foto.php?id=306
See mees on "rajajulgestaja", temal ju numbrit pole :idea:
Minimaratoni (5,8km) fini? - korraldajate ATV, kes üritab kahe numbriga 1 "rajajulgestaja" eest ära sõita, siis 5 min. lastevanemate kärsitut ootust, enne kui hakkavad jõudma esimesed normaalsed sõitjad.
Keelatud see pole, aga ilus ka mitte! :evil:

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Postitus Postitas BACARDI » 20. 09. 2005. 13:22

Tervitus kõigile!

Olen siin lehel uus. Lugenud olen küll pikemat aega kuid nüüd haaran esimest korda pastaka. Tahaks lihtsalt oma kogemuse ka kirja panna. Nii, et ärge siis kohe materdage. :oops:

Kohe alguses peab ütlema, et läksin sel aastal TRM-ile tegema/kordama elu tulemust e. siis kohta 200 hulgas. Kuna pean seda üheks aasta tähtsaimaks võistluseks kus on hea ennast teistega võrrelda siis hakkasin juba laup. õhtul ilgelt mandra?eerima ja see muidugi ei mõjunud unele hästi. Starti jõudsin kerge ummiku tõttu veidi liiga hilja ja see lisas närveldamist veelgi. Minut enne starti oli pulss 150 ja nii kui pauk käis viskas 180-le. Kohe stardijoonel suutsid mingid eliidi mehed ilusa küla kuhja tekitada ja sealt pääsemine oli paras nikerdamine. Niisiis viskas kohe alguses pulsi ülesse ja kõige hullem, et ei tahtnud enam kuidagi alla tulla. Hingamine oli väga pinnapealne ja ma ei suutnud head rütmi leida. Harimäel läks grupp ribadeks ja pidin hakkama üksi neile laskumisel järele minema. :evil: Mis ei ole grupi liikumis kiirust arvestades eriti lootustandev tegevus. Poolele laskumisel jõudis ka tagumine grupp järgi ja proovisime siis paari vennaga koos tööd teha aga kahjuks kasutult. Loksusin siis peaaegu Paluni ja alles seal hakkas okse maitse suust kaduma. 6 km. enne lõppu olin tunnistajaks massilisele niplile mudas. Ise sain sealt ilusti minema ja üritasin pärast ridade hõrenemist väikest spurti organiseerida, kahjuks edutult. Hiljem protokolli uurides sain ka teada põhjuse. Nimelt kuuevarbalised ei saanud lihtsalt aru mida ma rääkisin. Tüübid istusid ülbelt tuules ja tegid visalt kaasa kõik minu ettevõetud manöövrid nende maha raputamiseks. Lõpusirgel sai neil "karistuseks" eest ära sõidetud. :lol: Kogu sõidu vältel pulss alla 170 ei läinud ja keskmiseks kujunes 188. Aeg oli 2:08 st. eelmisele aastale ca 5min kaotust ja ilmselt kaotasin ka võimaluse startide järgmine aasta väiksemates gruppides. :cry:

P.S. Sõin ka mina kohukest, aga tegin seda kiiruga enne starti. Tagantjärgi tark olles vist oligi see üheks põhjuseks miks seest nii keeras.

Penn
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 07. 05. 2004. 22:25

Postitus Postitas Penn » 20. 09. 2005. 17:11

Omad mälestused siis. Sõidu algus grupi 500-1000 keskelt, minemasaamine hea, keegi eriti ei seganud aga enesetunne kuni 16km suht sant. Sõit edasi tõusvas tempos, protokollist nägin hiljem, et koht paranes pidevalt, kuigi rajal sellist tunnet ei olnud. Sõidukultuuri kohapealt ei nurise teiste üle, küll pean pisut häbenema enda kaht äkilist rajavahetust, mis tagasõitja mõmisema pani. Vabandan, uus kumm oli ka väheses mudas harjumatult libe. Korraldus enda poolt vaadatuna 5+ (kohukest ei söönud :)) enda sõit samuti.

Aeg 2.18 koht 566 (eelmisel aastal vist 2.32 ja 1047 nii, et tuleb ilmselt rahul olla)
PS 171/196
Max 63 km/h

10 punkti sigadele ja teistele karnevalilistele, nemad teevad rahvale sõidujälgimise meeldejäävaks.

Kasutaja avatar
prammo
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 21. 09. 2004. 09:09

Postitus Postitas prammo » 20. 09. 2005. 18:32

Kas keegi oskab öelda kui ruttu tulevad pildid Espordi lehele? Kaua eelmisel aastal aega läks? Tänud ette korraliku albumi eest, millega TRM korraldajad just väga ei hiilga. Aga muidu on TRM OK. Järgmine kord püüan jälle platsis olla.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2466
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 20. 09. 2005. 19:27

prammo kirjutas:Kas keegi oskab öelda kui ruttu tulevad pildid Espordi lehele? Kaua eelmisel aastal aega läks? Tänud ette korraliku albumi eest, millega TRM korraldajad just väga ei hiilga. Aga muidu on TRM OK. Järgmine kord püüan jälle platsis olla.
Ära nüüd solvu, aga "supp oli lahja, tahaks ruttu diplomit saada, kus pildid on" mehed on ikka rohkem e-spordi ampluaa. 8)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 20. 09. 2005. 19:32

prammo kirjutas:Kas keegi oskab öelda kui ruttu tulevad pildid Espordi lehele? Kaua eelmisel aastal aega läks? Tänud ette korraliku albumi eest, millega TRM korraldajad just väga ei hiilga. Aga muidu on TRM OK. Järgmine kord püüan jälle platsis olla.
kust sa tead, et espordi fotograaf kohal oli?

ok, ma tean, et oli, ise nägin.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
raalifriik
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 15. 06. 2005. 11:26

Postitus Postitas raalifriik » 20. 09. 2005. 19:48

Õnneks olid kohukesed otsas, kui mina sööklasse jõudsin. Supp oli ok, aga see morss oli rohkem värviline vesi :D ... ka seda läks mitu topsi :P
Ahjaa, meenus veel et vesi sai mitmel korral otsa, õnneks lõpuks sai siiski ratta puhtaks :) Igatahes olid igati meeldivad mälestused, missiis, et kõik ei sujunud ideaalselt!

Edit: Ehk on siin mõni tuttav kellelgi :) Lühidalt siis seda, et see oli bändi Diskreetse Mango Trio ühine ettevõtmine. Ja kõik jõudsid ilma suuremate viperusteta fini?isse.

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 20. 09. 2005. 20:33


Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 20. 09. 2005. 20:37

raalifriik kirjutas:Edit: Ehk on siin mõni tuttav kellelgi :)
Ei olnud tuttavaid kahjuks, sest liiga suured numbrid on ratastel küljes :D

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 20. 09. 2005. 21:47

Ahjaa selline pildiallkiri siis esmaspäevasest Tartu Postimehest
Tartu PM kirjutas: Eile mahtusid Otepää ja Elva vahelisele Tartu rattamaratoni rajale lisaks tõsisportlastele ka hobitajad, mõned neist suisa sigadeks riietatuna.

spl
Rattur
Postitusi: 598
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:24

Re: TRM

Postitus Postitas spl » 20. 09. 2005. 22:04

Topsik kirjutas:Lõbus juhtum veidi enne lõppu viimases poriaugus. Minu taga kulges üks tegelane, kes ei kannatanud välja, et naisterahvas mööda sõidab ja üritas kõigest väest uuesti mööda punnida. Porilombis viskas mul tagaratta veidi risti ja minu taga sõitev tegelane ehmatas ära ja siis kostus koletu plartsatus :D
start 2136 -> fini? 1148
aeg 2:33
163/178

kelle lõbus kelle mitte.suure plartsatuse taga oli suur mees(97 kg)mina.asi polnud mitte kannatamises vaid meie sõidustiili erinevuses.eelneval tõusul andsin veidi järgi et sirgel rahulikult rahvast mööda vunkida ja nii sa mööda saidki.siis võtsin sirge hoo ülesse et peale lompi mööduda aga sinu tagrattasse sõitmise vältimiseks pidin ennast ohverdama :D kui oled juba 1500 inimesest mööda sõitnud siias on pea kirju otsas kah parasjagu.

parim sõit maratonil :D start 390 -250 siis langemine 2500 ja lõpp 1151.
kesmine kiirus 28,13 puhas sõiduaeg koos trügimistega 2,15
harjutamisega saab heaks harjutajaks.võitjaks sünnitakse

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

Tuttav pildil

Postitus Postitas Tõnuke » 20. 09. 2005. 22:06

holden kirjutas:
raalifriik kirjutas:Edit: Ehk on siin mõni tuttav kellelgi :)
Ei olnud tuttavaid kahjuks, sest liiga suured numbrid on ratastel küljes :D
Holden ja veel Haanja RK mehi pildil:
http://www.hot.ee/hrktrmil/trm2005.html

Vaat nii!
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Re: TRM

Postitus Postitas Topsik » 21. 09. 2005. 08:37

spl kirjutas:
Topsik kirjutas: ... ja siis kostus koletu plartsatus :D
kelle lõbus kelle mitte.suure plartsatuse taga oli suur mees(97 kg)mina.asi polnud mitte kannatamises vaid meie sõidustiili erinevuses.eelneval tõusul andsin veidi järgi et sirgel rahulikult rahvast mööda vunkida ja nii sa mööda saidki.siis võtsin sirge hoo ülesse et peale lompi mööduda aga sinu tagrattasse sõitmise vältimiseks pidin ennast ohverdama :D kui oled juba 1500 inimesest mööda sõitnud siias on pea kirju otsas kah parasjagu. .............
Ega ma siis paha pärast. :oops: Minu need ebakindlused :shock: poriplägal tulenevadki peaaegu poole väiksemast kehakaalust. Aga tõusud üritan sõita alati maksimumiga. Lähtudes sellest, et mida kiiremini suudada lõpetada tõusu, seda kiirem oled laskumisel. Laskumisel üritan püsida suuremate tuules, muidu jään jalgu.
Ühesõnaga kui sa sõidad oma normaalses kohas, siis ma sulle enam jalgu ei jää .... :D

Kasutaja avatar
Hardy
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 28. 05. 2003. 04:08

Postitus Postitas Hardy » 21. 09. 2005. 09:05

rada oli sellina nagu ta on alati :) olnud, mõnus.
see aasta õnnestus siis omalgi startida lõpust ja finisis olin täpselt 2000 mees. sõiduaeg alla kolme tunni mis oligi eesmärgiks. oleks isegi parem olnud kui tagumise otsa rahvas grupisõitu harrastaks. ei taha väita, et taga grupitööd ei tehtud lihtsalt kiirus polnud minule vastav ja tuli edasi rühkida ja uut gruppi püüda ja nii kuni lõpuni. viisaka liiklejana püüdsin igat oma manöövrit teistelegi teavitada küll käte ja jalgadega, aga oh häda sõimu ja rusikaid oli rohkem kui tarvis. seega tuleb järgmine aasta tulla täis DH varustusega mitte, et kardan kukkumist vaid mõistmatuid ja kärsituid rattureid.
;Kube hellaks;

eedu
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 06. 06. 2005. 15:22

to Topsik

Postitus Postitas eedu » 21. 09. 2005. 12:04

Kerge kehakaal (tõusudel,poris,ka kruusal suurematel kiirustel kui satud vihma uhte rennides libisema) on suur eelis raskemate meeste ees!Läbi vajumised ei ole nii järsud ja sügavad,ka liivastel kruusateedel on kergem sõita.Laskumistel, tõsi on, et kipud teistele jalgu jääma.Ise olen 170/59 ja olen seda kogenud. Sel aastal kippusid küll laskumistel suured mehed jalgu jääma!

Anni
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 06. 06. 2005. 12:54

Postitus Postitas Anni » 22. 09. 2005. 13:35

Oh sa juudaseline! Oli see vast üritus. Ma vaatan, et siin on igati kõvad sportlasd koos, mina sinna hulka ei pürgi. Olin lihtsalt läbi sõitmise peale väljas. Koos abikaasaga tandemil oli see meile päris suureks katsumuseks. Võttis aega mis see võttis aga lõpuni me selle raja kuidagi pusisime (63km). Kukkumist ei olnud, aga jõudsime selgusele, et tandemiga on võimalik ka külg ees sõita. Väga punk üritus. Kui tulemused lehes ilmusid, siis selgus, et mina olin finisisse jõudnud, aga abikaasa olin kuskile vist maha poetanud. Tema nime seal igatahes kirjas ei olnud. Jõudu teile igatahes. :lol: :lol: :lol:
Pühapäeva sõitja

haigo
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Postitus Postitas haigo » 22. 09. 2005. 19:57

raalifriik kirjutas: Ehk on siin mõni tuttav kellelgi :)
Startisin selle pundiga pea ühe joone pealt, kaadrisse kahjuks ei sattunud.
Haanja RK meestega tegin vähemalt bussireisi kaasa :)

Melka
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 26. 09. 2004. 00:21

Postitus Postitas Melka » 22. 09. 2005. 22:38

Päris vägev paistab kyll see Tartu rattamaraton. Peaks ikka aastal 2006 ära proovima. See aasta s6idan pyhapäeval esimest korda Finlandia ehk Lahti Rattamaratoni, arvatavasti kui see s6it läheb hästi ei peaks erilisi raskusi olema TRM-i läbimisel.

Kasutaja avatar
raalifriik
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 15. 06. 2005. 11:26

Postitus Postitas raalifriik » 22. 09. 2005. 22:50

haigo kirjutas:
raalifriik kirjutas: Ehk on siin mõni tuttav kellelgi :)
Startisin selle pundiga pea ühe joone pealt, kaadrisse kahjuks ei sattunud.
Haanja RK meestega tegin vähemalt bussireisi kaasa :)
Tore, kui keegi ka matkajatega ühte sattub, tundub, et enamus siin foorumis kommijatest on ainult esi otsa vennad või vähemalt sinna kanti.

Kasutaja avatar
Moiva
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 16. 03. 2004. 12:51

Postitus Postitas Moiva » 23. 09. 2005. 18:03

niisiis ametlik protokoll ka väljas
ning espordis ka pildid üleval

PS
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 23. 04. 2004. 15:02

Postitus Postitas PS » 26. 09. 2005. 14:54

Moiva kirjutas:niisiis ametlik protokoll ka väljas
ning espordis ka pildid üleval
hawaii pildid kah lõpuks olemas
http://www.hawaii.ee/cgi-bin/pildid/thu ... p?album=85

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 02. 10. 2005. 22:28


Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 03. 10. 2005. 06:49

veiko kirjutas:http://www.postimees.ee/300905/tartu_po ... 178626.php
(lingi leidsin espordist)
Hea artikkel. Eriti selge on lõpp... :)

Kasutaja avatar
tampico
Rattur
Postitusi: 70
Liitunud: 27. 06. 2004. 20:34

Postitus Postitas tampico » 30. 05. 2006. 14:55

Tuletaks korra vana asja meelde. Ma lappasin kogu teema läbi ning leidsin tulemusi mitmel kujul ning sealt selgub, et oli kolm vaheajavõtupunkti.

Kas keegi teab/mäletab mitmendal kilomeetril need ajavõtupunktid olid?

Kasutaja avatar
High-Q
Rattur
Postitusi: 50
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:19

Postitus Postitas High-Q » 30. 05. 2006. 15:29

üks oli päris alguses, vaid paar km peale starti. teine oli minu teada matul. kolmandat ei mäleta, kuskil poole maa peal umbes (palu punktis äkki)

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4469
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Postitus Postitas riho » 30. 05. 2006. 15:29

Kilomeetreid peast ei mäleta aga üks oli varsti peale starti (ca 3 km), teine esimese vahefinishi juures (ca 12 km) ja kolmas teise vahefinishi juures (ca 50 km)

Vasta

Mine “Eesti võistlused”