7 Otepää maraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Penn
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 07. 05. 2004. 22:25

Postitus Postitas Penn » 04. 08. 2006. 21:01

Paar tagumiseotsa mõtet ja muret. Voorekalt saadud lõualuumurd on selgelt hinges ja Otepää laskumised tundusid juba nädal varem rada proovides suht ebameeldivad, vähemalt ei jäänud minu pidurdamine Kirsa sugustele ette :) .

Enne Harimäe tõusu näitas selle aasta kuri saatus uuesti oma nägu - tõsul läks esimene kumm ja kuna oma tagavarad koos pumba ja heeblitega olin 5km varem andnud ühele hädalisele, sai sõit pooleks tunniks otsa. Siit aga edasi palve - Harimäe torni juures andis üks hea hing mulle sisekummi ja teine pumba ning heeblid, numbrid jätsin enda meelest meelde, kuid protokolli sirvides nägin, et need mehed ei olnud küll need samad. Äkki keegi teab miskit kummivahetajatest Harimäel ja oskab aidata, et varandus omaniku leiaks. Mehed olid numbritega 7?? ja 8??.Eks Rakkes saa ka maha hõigata :) .

Hiljem sai ühe saatusekaaslasega koos jätkatud, kuid tema loobus peale kergejõustikustaadionit. Edasi vaid veeretamine lõpuni.

Sõidust niipalju, et lõpetades tagantpoolt 15. positsioonil on ikka väga rahulik sõit. Rada 5+, hing jäi sisse ja luud-kondid terveks, eks viimane olnudki selle sõidu eesmärk. :D

Kasutaja avatar
ol
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 11. 05. 2004. 16:43

Otepää lõpetajate statistika

Postitus Postitas ol » 17. 08. 2006. 12:30

Otepääst on küll omajagu aega möödas kuid tollal peale sõitu tekkis väikene uitmõte, et huvitav oleks teada kuidas graafikul võiks välja näha MTB rattamaratoni lõpetajate jaotus kogu finisheerimise aja jooksul.

Telekast olen näinud, et MNT sõitudes tullakse üle finishijoone ikka ilmatuma suure grupiga korraga ning siis hilisemad vennad proovivad ka grupis koos sõita ning ka grupi kaupa finisheerida. Need kes ka tagumistesse gruppidesse ei mahu, siis tilguvad ise lõpuks üle finishijoone.
MTB sõitudel võib aga vahel juhtuda, et teinekord jääb kasvõi esimese ja teise lõpetaja vahele ligi minutiline vahe mida on ikka omajagu palju. Saigi siis võetud Otepää lõpuprotokoll championchip.ee lehelt ning Microsofti Excel ja natukene finishiprotokolli analüüsima hakatud.

Pilt
Antud graafikul on siis näha finisheerijate jagunemine alates esimesest lõpetajast kuni viimase finisheerijani. Kohe alguses esimeste lõpetajate seljataga on veel suhteliselt vaikne ning alles mõned minutid hiljem lõpetab esimene suurem seltskond 4-5 minutit peale esimest, kus tullakse suisa seitsmekesi ühe minuti jooksul üle finishijoone.
Graafiku tippudel kujutatud numbrid näitavat mitu inimest ületas finishijoone X-teljel asuva minuti jooksul.
Nagu näha siis kõige tihedam finisheerimine ja ka võibolla grupisõit on olnud just nende seas kes lõpetasid ligi pool tundi peale esimese saabumist finishisse. Ehk siis kohad 250-400. Seal käiks justkui grupiviisiliselt kõige tugevam andmine.
Joonisel kujutatud punane joon aga näitab lõpetajate koguarvu. Joon kasvab ja lõppeb täpselt seal millal viimane lõpetaja on lõpetanud. Igaüks saab siis ise end kujutleda sinna joonele ning näha vastavalt oma lõpuajale kus ta üldises finisheerijate graafikus paikneda võiks. Kõige parem on punasel joonel vist vasakul kõige all paikneda. Selleks, et nii madalale langeda, peab ikka roppu moodi vaeva nägema. :P

Suurmiad tänud ka Triinule, ilma kelleta ei oleks see graafik vast sellisel kujul ilmavalgust näinud. Aegade teisendamine ja andmete kogumine Excelis polegi nii kerge kui see esialgu tundub.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 17. 08. 2006. 13:20

Mida vähem lõpetajaid enne sind seda parem? Ja selleks peab rohkem trenni tegema? Seda oleks sa teada saanud ka küsimise peale ja ilma punaste joonte ning tabelite teisendamiseta...

Ja vaata rohkem telekat, finisheid on igal alal erinevaid. Juhtusin kunagi laivis nägema üht Tour de Suisse'i etappi, kus peale esimest ilma kiivrita kiilakat (kadunud Pantani) oli 5 min vahe ja siis hakkasid suuremad ning väiksemad grupid tilkuma. Ma ei usu et ma mingi ime tunnistajaks olin.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Otepää lõpetajate statistika

Postitus Postitas AndreK » 17. 08. 2006. 13:28

ol kirjutas:Antud graafikul on siis näha finisheerijate jagunemine alates esimesest lõpetajast....
Olete kirsaga mingi finisheerimise graafiku sekti moodustanud?
Kas kuskil toimub ka selle teemaline kollokvium?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Otepää lõpetajate statistika

Postitus Postitas Mati » 17. 08. 2006. 14:09

AndreK kirjutas:
ol kirjutas:Antud graafikul on siis näha finisheerijate jagunemine alates esimesest lõpetajast....
Olete kirsaga mingi finisheerimise graafiku sekti moodustanud? Kas kuskil toimub ka selle teemaline kollokvium?
Tunnistan, et mind haaras see pisik juba kuskil 2003 või nii, kui sai paari viimase aasta kohta EEC osas neid tehtud. Nüüdseks on haigus möödunud. Aga päris huvitav oli omalajal seda jälgida.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

JannoR
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Postitus Postitas JannoR » 17. 08. 2006. 15:13

Et pritsime aga sülge seal kus vähegi annab??? Misasja te vingute, graafik on ilus ja tore kui keegi viitsib selliste asjadega jännata ja siis seda ka kaaskondlastele presenteerida.

Huvitav kui selline graafik ka eelmise aasta sama ürituse kohta tekitada kas siis asub see küür rohkem paremal (st aastase tugeva trenniga on esi 200-300 konkurents tihenenud)?

Peace :idea:

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 17. 08. 2006. 15:14

Ma juba tegin otepää ja ka teiste selle aasta sõitude kohta sellise graafiku?!

viewtopic.php?p=83122#83122

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 17. 08. 2006. 15:27

JannoR kirjutas:Peace :idea:
mina pritsingi siin foorumis igal pool tatti ja sa ei saa kahjuks sinna midagi teha. homme mändide all näeme 8)
Viimati muutis AndreK, 17. 08. 2006. 15:28, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 17. 08. 2006. 15:27

Kirsa kirjutas:Ma juba tegin otepää ja ka teiste selle aasta sõitude kohta sellise graafiku?!

viewtopic.php?p=83122#83122
TOPELT ei kärise :!: :D :?

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 17. 08. 2006. 15:31

AndreK kirjutas:
JannoR kirjutas:Peace :idea:
mina pritsingi siin foorumis igal pool tatti ja sa ei saa kahjuks sinna midagi teha. homme mändide all näeme 8)
JannoR ja AndreK, nagu teate, siis mõlemad olete homme mulle soolaleivale külla kutsutud. Mul on aias üks maast välja juuritud känd. Kes selle kaugemale heidab, sellel on õigus. OK? :lol:

JannoR
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Postitus Postitas JannoR » 17. 08. 2006. 15:40

JannoR ja AndreK, nagu teate, siis mõlemad olete homme mulle soolaleivale külla kutsutud. Mul on aias üks maast välja juuritud känd. Kes selle kaugemale heidab, sellel on õigus. OK? :lol:
Alustan valgudieedi ja süsivesikute laadimisega juba täna õhtul 8)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 19. 08. 2006. 13:40

http://www.itv.ee lehel on ka Otepää video väljas. Muuhulgas kõlab seal ühe poisi suust hea fraas: "Isa ütles, et pead ära võitma!" Aga nagu kaadrist näha, siis võit tõi sisse ka preemia - jäätise :) Kaadrid laudteelt on ka "toredad".
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Eesti võistlused”