8. Tartu rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 19. 09. 2005. 13:32

Rivo kirjutas:
maxspeed kirjutas:[ :D veel üks hea põhjus kiivri kandmiseks... ega pole teada, kas stiilsed "põrsakesed" olid kained, kui rattariideid valisid? :lol:
Niih, lugesin ca. 5 korda sinu postitust...mida sa nüüd õieti ölda tahad. Et kui tulevikus keegi poodi rattariideid valima läheb, siis tuleks igaksjuhuks kiiver pähe panna. Mine tea, äkki on seal kolm umbjoobes põrsakest rattariideid valimas ?
ei ei. kiiver on lisafunktsioonina kaitseks agressiivsete kaasratturite eest rahvaspordiüritustel. mis teise poolde puutub, siis põrsastel oli lihtsalt hea maitse... ainult, et selliseid "castellisid" pole ma müügil veel näinud. :wink:

Kasutaja avatar
raalifriik
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 15. 06. 2005. 11:26

Postitus Postitas raalifriik » 19. 09. 2005. 13:36

Sai siis 31km läbitud :) Ja see oli mu esimene "võistlus", päris lahe oli niimoodi kulgeda, alguses oli suur mass koos(seal grupis õnnestus ka üle lenksu käia, õnneks maandusin pehmesse kohta :D ja rattal ei juhtunud ka midagi) ja suht raske oli ettepoole saada(+ tempo oli mega aeglane, kohati 14 km/h), aga mida rohkem edasi, seda harvemaks jäid read ja möödumine oli oluliselt lihtsam. Arvestades, et ma pole absoluutselt metsas, kruusal jne sõitnud jäin oma tulemusega rahule ja seda kõike vana Bluefoxiga sõites :) Ja palju energiat jäi kasutamata, ehk saab järgmine aasta juba pikem ots ettevõetud :P ja ehk ka selleks ajaks kobedama rattaga.

31km
koht 310(kokku 1022 lõpetajat)
aeg 1:30.15,2 (võitja aeg 1:01:28.8)
AVS 20.6 km/h
max 45.5 km/h

marks
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 23. 09. 2004. 15:29

Postitus Postitas marks » 19. 09. 2005. 14:07

Mõnus sõit. Eelmise aasta kohta parandatud 1100 võrra ja aeg 39 minutit parem. Järgmine aasta võiks siis veel sama palju parandada, võidaks ära :D :D :D

Start: 1886
Finish: 1248
Keskmine kiirus 25,7
Distants 63,36
Pulsokat pole
Viimati muutis marks, 19. 09. 2005. 15:33, kokku muudetud 6 korda .

kollane öösärk
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 29. 09. 2004. 07:02

Postitus Postitas kollane öösärk » 19. 09. 2005. 14:30

Otsustasin seekord alustada viimasest reast, et kui kaugele jõuan. Taga oli lõbus ja põnev, seltskond kirju. Kuna peale Elvat polegi võidu sõitnud (käeluu pooleks) siis oli lahinguproov Haanjaks. Väga tore on kogu aeg mööda sõita, lõpuks koht 133?. kultuura kohapealt nurisemist polnud kuna minust eriti keegi mööda ei sõitnud ja ise liikusin u kahekordse kiirusega, taga nuttu ja hala polnud kuulda. peale kiiret suppi siis rattaga Tartusse tagasi, kokku 94 km.
aga käsi kurivaim oli päris valus, Haanjas läheb piinlemiseks...
ratas sõidab, mees istub peal

Loom
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 15. 06. 2003. 08:06

Postitus Postitas Loom » 19. 09. 2005. 15:18

raalifriik kirjutas:Sai siis 31km läbitud :) Ja see oli mu esimene "võistlus", päris lahe oli niimoodi kulgeda, alguses oli suur mass koos(seal grupis õnnestus ka üle lenksu käia, õnneks maandusin pehmesse kohta :D ja rattal ei juhtunud ka midagi) ja suht raske oli ettepoole saada(+ tempo oli mega aeglane, kohati 14 km/h), aga mida rohkem edasi, seda harvemaks jäid read ja möödumine oli oluliselt lihtsam. Arvestades, et ma pole absoluutselt metsas, kruusal jne sõitnud jäin oma tulemusega rahule ja seda kõike vana Bluefoxiga sõites :) Ja palju energiat jäi kasutamata, ehk saab järgmine aasta juba pikem ots ettevõetud :P ja ehk ka selleks ajaks kobedama rattaga.

31km
koht 310(kokku 1022 lõpetajat)
aeg 1:30.15,2 (võitja aeg 1:01:28.8)
AVS 20.6 km/h
max 45.5 km/h
Ega sina polnud juhuslikult see, kes 6.km kahe inimese vahelt läbi trügides kukkumise põhjustas nii et kahel inimesel sõit pooleli jäi. Üks selline tegelane igatahes oli ja sõitis tagasivaatamata edasi.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 19. 09. 2005. 15:56

Andrus K kirjutas:kes sigu ja hunti tahavad veel näha ja kuulda (2 ekslusiivet intervjuud feat. Kuuse Lemps), siis täna 15.35 vms. on ETV pealt eilse TRM erisaate kordus. Kuna numbrid olid meil kõigil erinevates stardigruppides, siis sisenesime hoopis ühte tagumisse sektsiooni. Kõik mis rajal võitsime, kaotasime joogi-söögipunktides prassides...
Teate kallid sõbrad, ma siin mõtlesin päev otsa ja tegelikult ei saa ma teist aru. Miks on vaja niimoodi kaasvõistlejaid mõnitada. Ok, olete muidu kõvad sõidumehed jne, aga kas sellepärast on vaja sellist klounaadi teha ja ülejäänud 2910 kaasvõistleja üle ironiseerida. Krt, rahvas valmistub aasta otsa selleks võitsluseks ja võtab seda tõsiselt. Eelnevalt on endale kõik trenni-, söögi-, joogi- ja kummivärgid selgeks tehtud. Ühesõnaga sitaks vaeva on nähtud. Ja siis tulete teie, krdi klounid niimoodi narrima. Startisime tagant, prassisime joogi-söögipunktides, esineme ülbelt televisioonis ... kas te arvate, et lihtrahvast sõitjatel on seda kerge lugeda. Vihapisarad tulevad silma ma ütlen. Teie jaoks elu muidugi karneval, aga aru ma sellest ikkagi ei saa. Ok, elu on igav, mott on kadund, hooaeg lõppemas, aga on siis vaja kohe selliseid põrsatempe teha :?: Teiesugused tuleks sellel pühal üritusel võistluskeelu alla panna. Mingit austust ei ole teil loomadel puutumatu ja püha ees :!:

PS! cc: läks ka I. Kelgule. Loodame, et õiglus võidutseb.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
raalifriik
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 15. 06. 2005. 11:26

Postitus Postitas raalifriik » 19. 09. 2005. 16:19

Loom kirjutas:Ega sina polnud juhuslikult see, kes 6.km kahe inimese vahelt läbi trügides kukkumise põhjustas nii et kahel inimesel sõit pooleli jäi. Üks selline tegelane igatahes oli ja sõitis tagasivaatamata edasi.
Ei tohiks olla, ei märganud küll, et ma kellestki nii mööda sõitnud, et keegi kukkunud oleks. Kuna esimest korda sõitsin, siis ootasin alati sobivat hetke ja siis alles kiirendasin, mingeid ohtlikke olukordi ei olnud ja kuna isegi käisin upperkuuti, siis ei julgenud ka liigseid riske(loe totraid möödasõite teha) võtta. Mismoodi see trügimine üldse käib, et nahhaalselt sõidad kellelegi sisse (nii et millimeetritki ei jää vahele)? Ilmselt ma vist ei oskagi trügida...
Ja mu meelest ma isegi nägin neid kahte õnnetut, ma olin siis ilmselt kõvasti tagapool...startisin 4000 grupis tagumises otsas.

eedu
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 06. 06. 2005. 15:22

Postitus Postitas eedu » 19. 09. 2005. 16:39

Enesetunne algusest peale kehva-poolne. Aega parandasin 12min. Kohta umb. 400 võrra. Kogu sõidu läbisin 1100-1250 koha peal. Kahtlasi möödasõite nägin alguses päris palju. Imelikke pidurdamisi ja ka kukkumisi oli silme ees päris mitmeid. Nördima pani Palu järgne kruusatee, mis oli teehöövliga tuksi keeratud(kivid olid välja keeratud). Paistab, et sõitsime erikr-uga praktiliselt koos lõpuni välja. Muidu oli päris lahe!
157/178, 24,6/59,9
koht 11??/eelmine aasta 15??

soosaar
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 14. 09. 2003. 17:37

Postitus Postitas soosaar » 19. 09. 2005. 16:41

Sai siis ka sõidetud 63 km Tean, et paljude clubberslaste jaoks on see üritus kaotanud oma mõtte ja on loobutud. Pidevalt räägitakse, et tegemist on vaid ühe maanteesõidu ja tuules loksumisega. Tihti räägitakse ka TRM-st kui kergest sõidust. Jah tõesti võib sõit olla kerge ja tuules loksumine jne. kui ei viicita, taheta vms tööd teha. Kui minna starti mõttega, et saaks mõnda heade gruppi ja seal loksuda, siis andke andeks....Kui juba kümnendal km-l hakkad kohta hoidma siis muutub asi vääga ebahuvitavaks. Elmisel aastal kogesin seda ja samuti ka sel aastal, et ei ole inimesi, kes ka vedada tahavad. Kui grupis on 50-100 ratturit, siis ei ole ju normaalne, kui 3 venda peavad seda vedama kümneid kilomeetreid. Peab ikka natuke sportlikku viha ka olema!! Andke andeks, kui kedagi puudutasin.
Üldiselt oli rada hästi läbitav ja jalg õnnestus vaid eessõitja kukkumise tõttu maha panna. Korraldusele ka 5 punni.

start:grupist 300-500
finish:236
Aeg:2:07.11
pulss:180/195
Max speed 66km/h

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 19. 09. 2005. 16:54

Mati kirjutas:
Andrus K kirjutas:kes sigu ja hunti tahavad veel näha ja kuulda (2 ekslusiivet intervjuud feat. Kuuse Lemps), siis täna 15.35 vms. on ETV pealt eilse TRM erisaate kordus. Kuna numbrid olid meil kõigil erinevates stardigruppides, siis sisenesime hoopis ühte tagumisse sektsiooni. Kõik mis rajal võitsime, kaotasime joogi-söögipunktides prassides...
Teate kallid sõbrad, ma siin mõtlesin päev otsa ja tegelikult ei saa ma teist aru. Miks on vaja niimoodi kaasvõistlejaid mõnitada.
Mulle meeldis Alvaro, Andre, Andruse ja Rivo üritus. Ka nemad olid kõvasti selleks sõiduks vaeva näinud, kostüümid otsinud, kiivrid elegantselt pähe sobitanud jne. Ausõna, 10 punkti. Kuid tänased kommentaarid, eriti see ja see tekitasid Matiga sarnased tunded. Milleks on vaja sellist ülbust? Iga võistlus on võistlus.

Loom
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 15. 06. 2003. 08:06

Postitus Postitas Loom » 19. 09. 2005. 17:13

raalifriik kirjutas:
Loom kirjutas:Ega sina polnud juhuslikult see, kes 6.km kahe inimese vahelt läbi trügides kukkumise põhjustas nii et kahel inimesel sõit pooleli jäi. Üks selline tegelane igatahes oli ja sõitis tagasivaatamata edasi.
Ei tohiks olla, ei märganud küll, et ma kellestki nii mööda sõitnud, et keegi kukkunud oleks. Kuna esimest korda sõitsin, siis ootasin alati sobivat hetke ja siis alles kiirendasin, mingeid ohtlikke olukordi ei olnud ja kuna isegi käisin upperkuuti, siis ei julgenud ka liigseid riske(loe totraid möödasõite teha) võtta. Mismoodi see trügimine üldse käib, et nahhaalselt sõidad kellelegi sisse (nii et millimeetritki ei jää vahele)? Ilmselt ma vist ei oskagi trügida...
Ja mu meelest ma isegi nägin neid kahte õnnetut, ma olin siis ilmselt kõvasti tagapool...startisin 4000 grupis tagumises otsas.
Asi juhtus nii, et üks tola üritas kahe inimese vahelt läbi sõita, kui ruumi selleks oli ilmselgelt liiga vähe. Lenksuotsad käisid kokku ja tulemuseks kukkumine. Üks neist kukkujatest oli minu tuttav, kellel tulemusena murdus kiivri nokk ja üks sarv. Kätt aga ei saa siiani liigutada. Sõit tuli ka muidugi pooleli jätta. Mul oleks huvi selle intsidendi põhjustaja nimi teada saada.

aivar06
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 02. 04. 2004. 18:49

Postitus Postitas aivar06 » 19. 09. 2005. 17:20

Loom kirjutas:
...kellel tulemusena murdus kiivri nokk ja üks sarv
Ei tea, kas tegu oli äkki Vana Kurja endaga, kes ühest sarvest ilma jäi?

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 19. 09. 2005. 17:36

Mati kirjutas: Mingit austust ei ole teil loomadel puutumatu ja püha ees :!:
rahu, ainult rahu.... kuna matkimist peetakse kõige peenemaks komplimendi vormiks, siis loodetavasti rajal toimuvat näinud ümberkaudsed koduloomad ja ka metsloomad :wink: , võtsid seda innustava faktorina, et järgmisel aastal samuti osaleda rattamaratonil. muidugi mõistetavalt tavaratturi kostüümis :lol:

Loom
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 15. 06. 2003. 08:06

Postitus Postitas Loom » 19. 09. 2005. 18:33

aivar06 kirjutas:Loom kirjutas:
...kellel tulemusena murdus kiivri nokk ja üks sarv
Ei tea, kas tegu oli äkki Vana Kurja endaga, kes ühest sarvest ilma jäi?
rattasarvedest ikka jutt

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 19. 09. 2005. 18:47

erko kirjutas: Mulle meeldis Alvaro, Andre, Andruse ja Rivo üritus. Ka nemad olid kõvasti selleks sõiduks vaeva näinud, kostüümid otsinud, kiivrid elegantselt pähe sobitanud jne. Ausõna, 10 punkti. Kuid tänased kommentaarid, eriti see ja see tekitasid Matiga sarnased tunded. Milleks on vaja sellist ülbust? Iga võistlus on võistlus.
Mees mis sokid? Me ei ole kedagi mõnitanud, veel vähem ülbanud! Ära võta asja südamesse - mis juhtus? Tegime sulle rajal pähe :?: :lol:

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 19. 09. 2005. 19:40

Ei võtagi südamesse, lihtsalt need kommentaarid tundusid liiga ebasportlikud.
Ja tõenäoliselt on see esimene ja viimane võistlus, kus mul õnnestus teile kõigile pähe teha :D
Võibolla sel põhjusel meeldis teie kostümeeritud etteaste mulle enim :?

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 19. 09. 2005. 19:50

Kas kellelegi veel kohukesed kahtlase maitsega tundusid? Mingi käärinud vms maitse oli kuidagi?

Või olin ma õnnetu hing, kes mingi vanaks läinud kauba sai... tagant järgi tark, oleks võinud 'kõlblik kuni' vaadata.

oru
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 27. 01. 2005. 22:46

Postitus Postitas oru » 19. 09. 2005. 19:57

Green_Day kirjutas:Kas kellelegi veel kohukesed kahtlase maitsega tundusid? Mingi käärinud vms maitse oli kuidagi?

Või olin ma õnnetu hing, kes mingi vanaks läinud kauba sai... tagant järgi tark, oleks võinud 'kõlblik kuni' vaadata.
Tumedas pakendis kohukesed olid vist liialt palju päikest saanud, endale trehvas kah üks käärinud eksemplar.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 19. 09. 2005. 20:00

oru kirjutas:
Green_Day kirjutas:Kas kellelegi veel kohukesed kahtlase maitsega tundusid? Mingi käärinud vms maitse oli kuidagi?

Või olin ma õnnetu hing, kes mingi vanaks läinud kauba sai... tagant järgi tark, oleks võinud 'kõlblik kuni' vaadata.
Tumedas pakendis kohukesed olid vist liialt palju päikest saanud, endale trehvas kah kah üks käärimaläinud.
vot-vot, hakkab juba asjalikku juttu ka tulema.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
raalifriik
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 15. 06. 2005. 11:26

Postitus Postitas raalifriik » 19. 09. 2005. 20:13

Loom kirjutas:Asi juhtus nii, et üks tola üritas kahe inimese vahelt läbi sõita, kui ruumi selleks oli ilmselgelt liiga vähe. Lenksuotsad käisid kokku ja tulemuseks kukkumine. Üks neist kukkujatest oli minu tuttav, kellel tulemusena murdus kiivri nokk ja üks sarv. Kätt aga ei saa siiani liigutada. Sõit tuli ka muidugi pooleli jätta. Mul oleks huvi selle intsidendi põhjustaja nimi teada saada.
Njah, tõesti kahju! Aga sellise manöövriga ma küll hakkama ei saanud. Isegi ei üritanud midagi sellist... ja loodetavasti saad ka teada, kes intsidendi põhjustas!
Mul tekkis seoses selliste juhustega küsimus, et kuidas amatöörid sõites, möödudes ja manööverdades üldse omavahel suhtlevad? Enne TRM sain teada, et aeglasemad sõidavad paremal ja kiiremad vasemal, aga rajal midagi sellist eriti ei täheldanud...üsna mitmeid kordi tiksusin kusagil "pere" taga ja ootasin laiemat teed või sobivat kohta kus mööda sõita.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 19. 09. 2005. 20:15

Kuldar kirjutas:vot-vot, hakkab juba asjalikku juttu ka tulema.
asjalik jutt või mitte aga mul igatahes terve eilase õhta oli põhi alt ära...
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 19. 09. 2005. 20:22

Mati kirjutas:Teate kallid sõbrad, ma siin mõtlesin päev otsa ja tegelikult ei saa ma teist aru. Miks on vaja niimoodi kaasvõistlejaid mõnitada. Ok, olete muidu kõvad sõidumehed jne, aga kas sellepärast on vaja sellist klounaadi teha ja ülejäänud 2910 kaasvõistleja üle ironiseerida. Krt, rahvas valmistub aasta otsa selleks võitsluseks ja võtab seda tõsiselt. Eelnevalt on endale kõik trenni-, söögi-, joogi- ja kummivärgid selgeks tehtud. Ühesõnaga sitaks vaeva on nähtud. Ja siis tulete teie, krdi klounid niimoodi narrima. Startisime tagant, prassisime joogi-söögipunktides, esineme ülbelt televisioonis ... kas te arvate, et lihtrahvast sõitjatel on seda kerge lugeda. Vihapisarad tulevad silma ma ütlen. Teie jaoks elu muidugi karneval, aga aru ma sellest ikkagi ei saa. Ok, elu on igav, mott on kadund, hooaeg lõppemas, aga on siis vaja kohe selliseid põrsatempe teha :?: Teiesugused tuleks sellel pühal üritusel võistluskeelu alla panna. Mingit austust ei ole teil loomadel puutumatu ja püha ees :!:

PS! cc: läks ka I. Kelgule. Loodame, et õiglus võidutseb.
Sa ei mõtle ju tõsiselt??

Mati: kas siis USA korvpallurid Barcelona olümpial oleks tulnud ka häbiposti lüüa, kuna tegid ilma pingutamata ja efektselt tuule alla enamus võistkondadele, kes püüdsid mis nad püüdsid, aga ikka said pähe. Angoola oleks saanud pähe vist ka siis, kui nad ka kostümeeritud oleks olnud.

Ja ei mäleta, et sa eelmise aasta pulmalisi ja shotlasi oleks nahutanud.

Leian, et minus on pigem midagi mäda (s.t olen ikka nõrk küll), kui nad kusagil 10-dal kilomeetril nagu postist mööda panid, mitte neis.

Nii et mul ei oleks selle vastu midagi, kui järgmine aasta näiteks vanad rattaässad igas TP-s näiteks lastele autogramme jagavad, TP töötajatega juttu ajavad, tagumisi nõrkenud osalejaid (kellele Harimäe ületamine ikka RASKE on) ergutavad-julgustavad-natuke-veavad tuules (kui ikka Sigvard Kukk - positiivsust pakatav nagu ta on - su kõrval on, siis peaks väsimus olema pühitud natukeseks ajaks) jne ühesõnaga võtavad lõdvalt. Iseasi, et kuna UCI punkte jagatakse, siis on see vist välistatud.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

soosaar
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 14. 09. 2003. 17:37

Postitus Postitas soosaar » 19. 09. 2005. 20:31

Kuldar kirjutas:
oru kirjutas:
Green_Day kirjutas:Kas kellelegi veel kohukesed kahtlase maitsega tundusid? Mingi käärinud vms maitse oli kuidagi?

Või olin ma õnnetu hing, kes mingi vanaks läinud kauba sai... tagant järgi tark, oleks võinud 'kõlblik kuni' vaadata.
Tumedas pakendis kohukesed olid vist liialt palju päikest saanud, endale trehvas kah kah üks käärimaläinud.
vot-vot, hakkab juba asjalikku juttu ka tulema.
Minu kohuke oli ka imeliku käärinud maitsega, ma mõtlesin, et vaid mulle tundus (finisi järgne seisund vms.), aga tundub, et teistelgi sama mure. Vaatasin isegi parimat ennet ja seal oli kirjas 20.09.05 nii et...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 19. 09. 2005. 20:35

uus tase meie võistlusjärgsetes kommentaarides - kohuke.
Firma nimega Tartu Maraton sai kõigega nii hästi hakkama, et mujalt pole enam kinni hakata. Kindluse mõttes ikka teema nii clubbersisse kui ka esporti üles. topelt ei kärise.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 19. 09. 2005. 20:41

Mati kirjutas:Teate kallid sõbrad, ma siin mõtlesin päev otsa ja tegelikult ei saa ma teist aru. Miks on vaja niimoodi kaasvõistlejaid mõnitada. Ok, olete muidu kõvad sõidumehed jne, aga kas sellepärast on vaja sellist klounaadi teha ja ülejäänud 2910 kaasvõistleja üle ironiseerida. Krt, rahvas valmistub aasta otsa selleks võitsluseks ja võtab seda tõsiselt. Eelnevalt on endale kõik trenni-, söögi-, joogi- ja kummivärgid selgeks tehtud. Ühesõnaga sitaks vaeva on nähtud. Ja siis tulete teie, krdi klounid niimoodi narrima. Startisime tagant, prassisime joogi-söögipunktides, esineme ülbelt televisioonis ... kas te arvate, et lihtrahvast sõitjatel on seda kerge lugeda. Vihapisarad tulevad silma ma ütlen. Teie jaoks elu muidugi karneval, aga aru ma sellest ikkagi ei saa. Ok, elu on igav, mott on kadund, hooaeg lõppemas, aga on siis vaja kohe selliseid põrsatempe teha :?: Teiesugused tuleks sellel pühal üritusel võistluskeelu alla panna. Mingit austust ei ole teil loomadel puutumatu ja püha ees :!:

PS! cc: läks ka I. Kelgule. Loodame, et õiglus võidutseb.
mati, kas tõesti mõtled seda kõike tõsiselt?
kas ainuõige tee on tuimalt pilk maas pulss üle punase võistelda 1923-nda või 2167-nda koha pärast ja kui pärast küsitakse, mida nägid, siis ainuke vastus on "63 km kruusa"?
kui vanataat tuleb enda ukraina v turistiga ruudulise pluusiga, dressipüksid ja tennised jalas rada lihtsalt läbi sõitma, kas võtad seda ka enda mõnitamisena.
minu arvates on meil seda tuima tõsidust niigi igal pool liiga palju, rattasõidu fun pool, ilusa ilma ja kodumaa kauni looduse nautimine on varjus - mõnel kohal võib ka natuke muud olla ja trm on selleks PARIM koht!

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 19. 09. 2005. 20:48

K.O.H.U.K.E! K.O.H.U.K.E! K.O.H.U.K.E!
Viimati muutis KristjanS, 19. 09. 2005. 20:54, muudetud 1 kord.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 19. 09. 2005. 20:52

Ereliukas kirjutas:...ja trm on selleks PARIM koht!
minu ettepanek korraldajatele oleks, et alates järgmisest aastast toimuks kogu TRM kostümeeritult :idea:
tuleb teha juhendisse vastav punkt ja asi korras 8) 8)
või siis teha täitsa alasti. muidu hakkab üritus alla käima, oleks vaja särtsu juurde. tuleks isegi äkki veel kunagi sõitma :wink:

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 19. 09. 2005. 20:55

Mati kirjutas:... Krt, rahvas valmistub aasta otsa selleks võitsluseks ja võtab seda tõsiselt. Eelnevalt on endale kõik trenni-, söögi-, joogi- ja kummivärgid selgeks tehtud. Ühesõnaga sitaks vaeva on nähtud. Ja siis tulete teie, krdi klounid niimoodi narrima. .....võistluskeelu alla panna. Mingit austust ei ole teil loomadel puutumatu ja püha ees :!:


see ju puhas briti huumor :) ... ärge võtke kõike surmtõsiselt
ja kui kohuke tundus ja oligi käärinud, siis pole vaja tasuta kraamist vatsa haigeks puukida
vahest oli tegu hoopis seebiga, mida välismaa maiuse pähe näost sisse aeti :roll:

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 19. 09. 2005. 20:56

Ma kaldun arvama, et Mati kommentaaris on kõikke muud kui tahtmist kedagi paikka panna. Tegemist vist rohkem siiski huumoriga :idea:

oru
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 27. 01. 2005. 22:46

Postitus Postitas oru » 19. 09. 2005. 21:00

Aga tunnen kaasa kaasvõitlejale, kes enne mind hoolega just noid tumedama kattekilega kohukesi sülle ladus 8) hiljem võis üllatus üllatus olla :lol:

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 19. 09. 2005. 21:05

Ilmselt paljudel juba kõrini TRM'i sõidukommentaaridest aga siiski õpetuseks tulevastele sõitjatele..

Minu jaoks tegemist ühe suure kannatuste rajaga tulenevalt tervislikust seisundist. Nädala alguses sai hagitud endale miski veidralt käituv köha, edasine oli pingutus Viljandist Tartusse reedesel päeval rattaseljas ja asi tipnes laupäevase "üle katuse käimisega" (otsaesine lõhki, vasak käsi tõsiselt rikkis).. (selliseid asju ei tasu endale ennem sõitmist hankida ;) )
Esimene ikaldus tekkis seal esimese maja lähedal oleva liivase tõusuga, kus lihtsalt jäin liialt aeglaselt liikuvate tegelaste selja taha kinni ja olin sunnitud koos nendega mäest üles jooksma ratas kõrval. Aga peale seda asfaldi tõusu algas tõeline õuduste unenägu ja enesele selgeks tegemine, et sõidan ikka edasi, nimelt otsustas alaselg valutama hakata ( ilmselt eelmise päeva tulemus) ja tunne oli selline, et lihtsalt vereringe ei viitsi jalgadest läbi käia. Sellest tulenevalt pidevalt sunnitud ratta seljas selga sirutama ja kurvalt vaatama kuidas pidevalt tegelased mööda kimavad. Esimesed 30 km oli selline tunne, et kohe katkestan, kuna valu oli suht talumatu.. Kuid edasi, hakkas tahetjõud lihtsalt mängima, et ainult 30 km veel, et mis see ära ei ole ja sedasi ka lõpuni veeresin.. Enda üllatuseks vaatasin, et olin eelneva aasta tulemust parandanud pea 14 min võrra..
aeg: 2:38.40

Rajaltoimuvast: Üllatusena oli see aasta minu jaoks jube palju puruks astutud kette, miskil põhjusel loendasin neid ja rajal nägin 7 räbalatega ketti, ja finishis joont ületavana ühte tegelast, katkiseid kumme nägin rajal ainult ühte, aga finishis ei viitsinud asualt lugeda kui paljud tulid pöia väel. Sõidukultuuri osas on ka enesel etteheiteid möödasõitjate kohapealt. Ainult kaks korda kuulsin teadet, et kust poolt möda tahetakse sõita, ülejäänud lihtsalt rammisid kitsastes oludes ja suht ebameeldiv, samuti, mis panin tähele, et oldi kitsid ka käemärkidega..

Aga üldiselt olen rahul üritusega, aga mitte isenedaga, oleks mul parem mina, küll ma siis sõidaks :lol:
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 19. 09. 2005. 21:14

tsainik kirjutas:see ju puhas briti huumor :) ... ärge võtke kõike surmtõsiselt
ja kui kohuke tundus ja oligi käärinud, siis pole vaja tasuta kraamist vatsa haigeks puukida
vahest oli tegu hoopis seebiga, mida välismaa maiuse pähe näost sisse aeti :roll:
Kui Matile Monty Python peale läheb, siis usun ka, et ta ikka tõsiselt ei mõelnud.

Aga ühe koostööpartneriga (tööalase) koos süües kommenteeris ta küll, et tema kohuke on vist käärima läinud. Ise sõin ja probleemi ei olnud.

Ja huvitav on see, et viimased 4 TRM on kõik üsna hea ilmaga olnud. Tegelikult 2001 läks ka vist pärast 12 ilusaks.
Viimati muutis LauriA, 19. 09. 2005. 21:18, muudetud 1 kord.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 19. 09. 2005. 21:15

fax kirjutas: Ainult kaks korda kuulsin teadet, et kust poolt möda tahetakse sõita, ülejäänud lihtsalt rammisid kitsastes oludes ja suht ebameeldiv, samuti, mis panin tähele, et oldi kitsid ka käemärkidega..
kuulsin ka täna ühe clubbersi särgis kihutanud kodaniku mälestusi - käemäekide peale käratati juba harimäe kandis, et mida sa vehid, kruusal grupisõidu aabitsast võetud liikumiste peale öeldi "krt jälle need clubbersi vennad..." seda siis midagi 500 ja 800 vahel liigeldes.
justkui oleks normaalne, et ohtlikke kohti ei näidata ja kruusal 45-ga lennates ära teistele mõtle.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 19. 09. 2005. 21:31

Mati kirjutas:
Andrus K kirjutas:kes sigu ja hunti tahavad veel näha ja kuulda (2 ekslusiivet intervjuud feat. Kuuse Lemps), siis täna 15.35 vms. on ETV pealt eilse TRM erisaate kordus. Kuna numbrid olid meil kõigil erinevates stardigruppides, siis sisenesime hoopis ühte tagumisse sektsiooni. Kõik mis rajal võitsime, kaotasime joogi-söögipunktides prassides...
Teiesugused tuleks sellel pühal üritusel võistluskeelu alla panna. Mingit austust ei ole teil loomadel puutumatu ja püha ees :!:

PS! cc: läks ka I. Kelgule. Loodame, et õiglus võidutseb.
Hea nalja üle saabki tavaliselt 2 korda naerda - alguses nalja peale ja hiljem nende üle, kes korraga pihta ei saanud :D
Mati, well done (y)
veloman kirjutas:asjalik jutt või mitte aga mul igatahes terve eilase õhta oli põhi alt ära...
Äkki ülepingutusest või millestki muust, mis see väike kohuke nüüd mehele teeb :D

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 19. 09. 2005. 21:45

holden kirjutas:Äkki ülepingutusest või millestki muust, mis see väike kohuke nüüd mehele teeb :D
eip,ülepingutusest ei saand eila juttugi olla :D ,kõik oli puhtalt kohukeste teema. Peaks politseisse kaebama, või tarbijakaitsesse :P .Tglt tahaks ka supi kallal vinguda aga jätan selle rõõmu teistele 8) .
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 19. 09. 2005. 21:53

Pean kurbusega tõdema, et ei söönud mina suutäitki nende poolt pakutavat toittu ega maganud silmatäitki nende poolt pakutavat und! Kuid samas, ma olen täiesti terve mees ja tahan seda kõikke saada :!: Sellest tulenevalt on seedimine korras! Igatahes, ja kuna silma kaudu oli trassil suhteliselt paha juua, manustasin ma supi järtsust lahkumata otse jaotus sektsioonis ära 9 topsi morssi (vabandas kui keegi veel hiljem tulijatest ilma jäi).

Kasutaja avatar
Moiva
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 16. 03. 2004. 12:51

Postitus Postitas Moiva » 19. 09. 2005. 21:55

tsainik kirjutas:ja kui kohuke tundus ja oligi käärinud, siis pole vaja tasuta kraamist vatsa haigeks puukida
vahest oli tegu hoopis seebiga, mida välismaa maiuse pähe näost sisse aeti :roll:
Kindlasti oli neid kes said üritusest osa tasuta aga enamus ikka maksis selle eest, muu hulgas ka toitlustamise eest. ja isegi tasuta jagamine ei õigustaks riknenud toitu.

RvN
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 15. 05. 2005. 18:18

Postitus Postitas RvN » 19. 09. 2005. 21:56

no offence, aga lastesõidud?:D
kes see vend siis siin esiplaanil on? (paremat kätt)
http://www.tartumaraton.ee/rm/foto.php?id=306

endal läks täitsa tublilt, 303 koht, eelmine aasta 701, rada oli toredalt sile tänu sadanud vihmale ja ennem viimast 8 km gruppides väga trügimist ka ei toimund

julgusest jääb vist ainult puudu, sest kata-liina normak oli 192, rakveres tegin talle mingi 4 mindiga ära, ei julge veel grupis külmalt ettepoole rügada

a jah, haanja 100's näeb, seal siis igaüks enda eest

ahjaa, midagi negatiivset etv suunas siis, krt ma ei saa aru, mingi 1500 kohal olevat kossufänni särgiga venda invervjueeritakse(see mida jagati rakveres, peal "EESTI") ja topitakse etv'sse, ise sõidan pikkade varukatega jalka koondise särgiga nr 8 ja ei miskit:X tahan ka etv'sse!!!
järgmine aasta siis peab veel atribuutikat endale kinnitama:]

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 19. 09. 2005. 22:30

AndreK kirjutas:Pean kurbusega tõdema, et ei söönud mina suutäitki nende poolt pakutavat toittu ega maganud silmatäitki nende poolt pakutavat und!
see kõik ei anna alust arvata, et lammas konsumeeriks Mati apellatsiooni.

Millist eeskuju annab sportlikult meelestatud noorkukkedele see, kui põrsas on sunnitud silma kaudu jooma? Nuuskasite teisest silmast?
Gravity is a Bitch

tripp
Rattur
Postitusi: 521
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Postitus Postitas tripp » 20. 09. 2005. 02:27

Esimene TRM elus ja teine rattavõistlus üldse. Sõitnud olen see aasta rattaga 500 km kanti, registreerisin laupäeval, alustasin kõige tagant otsast (3xxx grupp), ja siis sõitsin end esimese 30 km-ga täiesti tühjaks... Nii et pole ime, et raskeks läks - brrr!!!!! Raja teises pooles pigem veeresin loiult ja jalutasin, mitte ei sõitnud rattaga :) Aeg 3:17, järgmine aasta võiks ikka hea mitukümmend minutit maha saada sellest.

Muidu meeldis. Trügimist tagaotsas eriti ei tundnud, kedagi kukkumas ei näinud, endal ohtlikke olukordi ei olnud. Stardijärgne muda oli tüütu, a üldiselt sobis rada mulle (pole iial maastikku sõitnud) täitsa hästi. Korraldus ok, ilm super, ISEGI KOHUKESE SÕIN ÄRA ilma mingit maitset tundmata, no mida veel tahta :)))

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 20. 09. 2005. 08:31


Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 20. 09. 2005. 08:38

Mati kirjutas:
Andrus K kirjutas:kes sigu ja hunti tahavad veel näha ja kuulda (2 ekslusiivet intervjuud feat. Kuuse Lemps), siis täna 15.35 vms. on ETV pealt eilse TRM erisaate kordus. Kuna numbrid olid meil kõigil erinevates stardigruppides, siis sisenesime hoopis ühte tagumisse sektsiooni. Kõik mis rajal võitsime, kaotasime joogi-söögipunktides prassides...
Teate kallid sõbrad, ma siin mõtlesin päev otsa ja tegelikult ei saa ma teist aru. Miks on vaja niimoodi kaasvõistlejaid mõnitada. Ok, olete muidu kõvad sõidumehed jne, aga kas sellepärast on vaja sellist klounaadi teha ja ülejäänud 2910 kaasvõistleja üle ironiseerida. Krt, rahvas valmistub aasta otsa selleks võitsluseks ja võtab seda tõsiselt. Eelnevalt on endale kõik trenni-, söögi-, joogi- ja kummivärgid selgeks tehtud. Ühesõnaga sitaks vaeva on nähtud. Ja siis tulete teie, krdi klounid niimoodi narrima. Startisime tagant, prassisime joogi-söögipunktides, esineme ülbelt televisioonis ... kas te arvate, et lihtrahvast sõitjatel on seda kerge lugeda. Vihapisarad tulevad silma ma ütlen. Teie jaoks elu muidugi karneval, aga aru ma sellest ikkagi ei saa. Ok, elu on igav, mott on kadund, hooaeg lõppemas, aga on siis vaja kohe selliseid põrsatempe teha :?: Teiesugused tuleks sellel pühal üritusel võistluskeelu alla panna. Mingit austust ei ole teil loomadel puutumatu ja püha ees :!:

PS! cc: läks ka I. Kelgule. Loodame, et õiglus võidutseb.
Mati, ma tahaksin väga uskuda, et sa teed nalja. Kui ei, siis sa oled ikka eriline kuivik.
Kust sa võtad, et me kedagi mõnitasime? Tegime show`d ja kogu moos. Kui meie mula oleks ETV meeste poolt ebakõlbulikuks osutunud, siis see oleks välja lõigatud. Kuna aga oli sees, siis järelikult sobis sellesse saatesse. Ja ära võta suud täis "kõigi 29xx ratturi" nimel. Sind pole selleks keegi volitanud. Rajal oli meile kaasa elajaid ikka kordades rohkem, kui neid kes kulm kortsus üritasid meist mööda pressida.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 20. 09. 2005. 08:42

Andrus K kirjutas:Mati, ma tahaksin väga uskuda, et sa teed nalja. Kui ei, siis sa oled ikka eriline kuivik.
ma siin praegu algataks kirgliku diskussiooni, et kumb teist antud case arutamisel rohkem kuivik on.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 20. 09. 2005. 08:44

erikr kirjutas:ma siin praegu algataks kirgliku diskussiooni, et kumb teist antud case arutamisel rohkem kuivik on.
Millest selline väljund?

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 20. 09. 2005. 09:01

Andrus K kirjutas:Mati, ma tahaksin väga uskuda, et sa teed nalja. Kui ei, siis sa oled ikka eriline kuivik.
Usu julgelt :idea: :mrgreen:

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 20. 09. 2005. 09:38

Ma arvan, et aeg on pinge foorumis maha võtta: et keegi valesti aru ei saaks, siis veelkord - ei halvustanud me oma "actiga" kedagi.

Mati tegi head nalja, mille tulemusel kellelgil rusikad taskus ei kibele. Kõik.
Jätkame arutelu TRM teemadel.

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

TRM

Postitus Postitas Topsik » 20. 09. 2005. 10:24

Lugedes kogu seda arutelu ei oskagi enam kuidagi olla - kuidagi ei ole hea!
Eelmise aasta TRM lõppes sellega, et viisakalt öeldes "tulen keskelt" keeratakse pea koos lenksuga - kes see julgeb mööda sõita ja karbis ma olingi, üle lenksu, kiirus 40km/h. :(
See aasta sai siis alustatud jälle lõpust ja olin targu vait.
Päris mitmeid kordi oli selline juhus, et hõigatakse tulen "paremalt", "vasakult" ja siis rammitakse kohe ette, veendumata oma manöövri ohutuses.

Lõbus juhtum veidi enne lõppu viimases poriaugus. Minu taga kulges üks tegelane, kes ei kannatanud välja, et naisterahvas mööda sõidab ja üritas kõigest väest uuesti mööda punnida. Porilombis viskas mul tagaratta veidi risti ja minu taga sõitev tegelane ehmatas ära ja siis kostus koletu plartsatus :D
start 2136 -> fini? 1148
aeg 2:33
163/178

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 20. 09. 2005. 10:24

Jah, jah, jah. Tänapäevases infoühiskonnas võib kohati olla tõesti raske olulise selekteerimisega :wink: . Aga kuna väidetavalt on naer terviseks, siis on tekitatud kahju vast minimaalne. Loodetavasti tervenesid ka killerkohukese ohvrid (tegelikult oleks seda kohukest pidanud pakkuma enne sõitu koos reklaamlausega - Kohuke, mis paneb su käima!).

Aga muidu asjast rääkides, siis esimest korda tundsin Tartu üritusel, et fiiling on kuidagi nõrgaks jäänud. Hawaii tüdrukutel olid ka muidugi pikad püksid jalas.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 20. 09. 2005. 10:37

ok, selgus et Mati tegi nalja. Nii, et võtan sõnad tagasi. Peace.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 20. 09. 2005. 10:37

RvN kirjutas:no offence, aga lastesõidud?:D
kes see vend siis siin esiplaanil on? (paremat kätt)
http://www.tartumaraton.ee/rm/foto.php?id=306
See mees on "rajajulgestaja", temal ju numbrit pole :idea:
Viimati muutis matukas, 20. 09. 2005. 10:47, muudetud 1 kord.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”