EEC 2005.a 4. etapp V Elva maraton 10.07.2005

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Bimmer
Rattur
Postitusi: 190
Liitunud: 03. 11. 2003. 16:44

Postitus Postitas Bimmer » 11. 07. 2005. 09:47

Andrus K kirjutas: TRM on vist ka huvitavama rajaga.
Olen tähele pannud, et kui sõita ei jõua, siis tunduvad need kruusalõigud eriti pikad ja üksluised (enda kogemus kahelt eelmiselt Elva RM-ilt). Samas kui vähekenegi paremas vormis oled, siis need kruusalõigud saavad otsa hämmastava kiirusega. Endal siis vaatamata purunenud kummile, kadunud joogipudelile ja saltole kiiruselt 40+ km/h parim koht elion sarjas sellel aastal :D

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

Postitus Postitas Marti » 11. 07. 2005. 10:24

Bimmer kirjutas:
Andrus K kirjutas: TRM on vist ka huvitavama rajaga.
Olen tähele pannud, et kui sõita ei jõua, siis tunduvad need kruusalõigud eriti pikad ja üksluised (enda kogemus kahelt eelmiselt Elva RM-ilt). Samas kui vähekenegi paremas vormis oled, siis need kruusalõigud saavad otsa hämmastava kiirusega. Endal siis vaatamata purunenud kummile, kadunud joogipudelile ja saltole kiiruselt 40+ km/h parim koht elion sarjas sellel aastal :D

Kodar ilmselgelt jaksas, sest tal sai see "kruusalõik" otsa 2 tunni ja 9 minutiga :lol:
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 11. 07. 2005. 10:35

Andrus K kirjutas:

Paraku oli Tahko veel tugevalt jalas, seega tulemus alla igasugust arvestust.

Täpselt minu sõnad enda kohta,teisi Tahkolkäijaid ei tea kommida.
Huvitav,et polarijärgi tuli 545 meetrit summaarset tõusu :shock: Seda on isegi rohkem kui Tallinna Rattamaratonil Aegviidus

Kasutaja avatar
Moiva
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 16. 03. 2004. 12:51

Postitus Postitas Moiva » 11. 07. 2005. 11:03

Üks kivi korraldajate kapsaaeda...
Ja asi vaadatuna autoroolist, mitte osavaõtjana...

Aeg ja koht: elvas, tartu mnt - kirde tn - vellavere tee rist (see tee mis suundub viaduktile), umbes 12:30, ilmselt siis lühikese raja start

Niisiis tulin autoga tartu poolt ja sõitsin üle viadukti elvasse, vahetult enne eelnimetatud risti surus pollar mind tee äärde, antud hetkel siis polnud enam kuhugi mujale minna kui vastu piiret, seal ma siis tobedalt seisma jäin - kõigile jalgu. Tolle risti peal oleks nagu kõik kombes olnud, kirde tn poolt ja vapramäe poolt oli tee kinni pandud.
Aga siit nüüd kivi, tegelikult oleks ilus olnud kui ma sinna üldse poleks jõudnudki, see tähendab et kuskil varem oleks võinud olla ka midagi või kedagi...

Skatch
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 20. 03. 2005. 14:13

Postitus Postitas Skatch » 11. 07. 2005. 11:03

seattoledo kirjutas:Huvitav,et polarijärgi tuli 545 meetrit summaarset tõusu :shock: Seda on isegi rohkem kui Tallinna Rattamaratonil Aegviidus
Neid pikki kruusatõuse oli ikka päris palju, nii et eriti ei imesta.
Pole sellist päeva, mis ei sobiks rattasõiduks.

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

strateegia töötas

Postitus Postitas Tõnuke » 11. 07. 2005. 13:13

Kui eelmisel aastal sai oma lollusest end enne lõppu üksinda sõitmisega ärapiinatud, siis sel aastal sama viga ei korranud. Srateegia oli alguses võimalikult ette sõita ja siis grupist pudenemise korral järgmist gruppi puhates järgi oodata. Strateegia töötas suurepäraselt ja Estonian Cup'i parim lõpukoht oli käeulatuses. Paraku tegin laululava teele laskumisel grupist möödumisel vea. Liiga kiire hooga panin kurvist välja pika heina sisse. Grupile kimasin küll järgi, aga siis õnnestus eelviimasele sirgele pöörates märjal teel külg maha panna ja sinna see parim koht jäigi... Näete siis - niimoodi võib juhtuda! Aga kuumus, tolm ja parmud (tõusudel ründasivad sunnikud) - see kõik tegi sõidu omajagu raskeks. Kukkujaid oli jah palju ja kumme lõhuti. Iseäranis lahe oli vaadata, kuidas Kana pärast kummivahetust mööda lendas. Hetkeks tekkis veel mõte, et võtaks õige tuulde :lol:

Mõned pildid sai ka tehtud - peamiselt küll Haanja RK ja Elioni ratturitest:
http://www.hot.ee/haanjarattaklubi/
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

jyrx
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 15. 05. 2005. 20:25

Postitus Postitas jyrx » 11. 07. 2005. 20:29

Alustuseks peaks ehk Kravitzi kontserdi muljeid rääkima, aga las see olla :D
Sooja teha ei jõudnud. Stardikoridoris avastasin, et vasak klipp end jumala lahti kerind. Valmistasin end vaimselt juba ette, et kuskil 50+ kmh laskumisel pääseb jalg ratta küljest lahti :D , aga fini?is oli hoopis pedaal uuesti kinni (tunne oma ratast!!!).
Alguses asfaldil sõitsin ennast soojaks. Edasi sättisin ennast ilusti gruppidesse. Peale viimast ürgoru läbimist (nime ei mäleta) kuskil poolel maal olid grupid lagunenud ja nillisin mingi venna tuules päris pikalt. Kui ta üle õla vaatas, tegin hästi väsinud näo pähe ja lasin vahe sisse :D (tänud talle).
Mingi hetk hakkasid jälle rongid tekkima. Üle esimese silla sõites oli peas mõte, et sugugi paha poleks jõkke kukkuda korra, aga peale faking heinamaad (amorti põle :cry: ) olid need kastjad, niiet võis edasi tallata.
15 km enne lõppu oli jook otsas nii mul kui mitmel meie pundi mehel, aga õnneks enne Vapramäed oli TP, kus sai kohe mitu külmaveepläskut rabada. Siis tuli singli moodi asja :(. Üllatuseks avastasin, et -200 mehed on ka üsna kobad, sest mingis kuivand mudaaugus võtsin mingid 6-7 kohta.
Viimasel tõusul selle väikese järve taga peale hüppemäge, mida ma näen - jälle kõnnivad :shock: :shock: :shock: - ca +10 kohta. Ja siis lõpuni 185 pulsiga. Tulemus 16.... koht. Kõva 8) !!!
174/188 (y)
PS! Igal rajal ei saa lasta teistel tööd teha :oops: .
PPS! Jooki läks kõvasti - enda 1.5l + vähemalt 2l TP-des ja mingitelt kohalikelt kaasaelajatelt, toiduks aind pool banaani ja pool maximit (kõige parem geel).

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 11. 07. 2005. 21:51

jyrx kirjutas:Viimasel tõusul selle väikese järve taga peale hüppemäge, mida ma näen - jälle kõnnivad :shock: :shock: :shock: - ca +10 kohta. Ja siis lõpuni 185 pulsiga. Tulemus 16.... koht. Kõva 8) !!!
Hmmm :roll: . mitte kuidagi ei taha uskuda et nii eesotsa mehed tõusudel kõnnivad, eriti esimesed 20, kui just siin silmas peeti 100 ja 200 vahele jäävaid mehi, ka siis ei ole eriti tõene et nad tõusudel jalutavad, isegi krt 400 ja 500 mehed ei jaluta.
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

P
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 24. 04. 2004. 13:55

Postitus Postitas P » 11. 07. 2005. 22:06

profit4 kirjutas:
jyrx kirjutas:Viimasel tõusul selle väikese järve taga peale hüppemäge, mida ma näen - jälle kõnnivad :shock: :shock: :shock: - ca +10 kohta. Ja siis lõpuni 185 pulsiga. Tulemus 16.... koht. Kõva 8) !!!
Hmmm :roll: . mitte kuidagi ei taha uskuda et nii eesotsa mehed tõusudel kõnnivad, eriti esimesed 20, kui just siin silmas peeti 100 ja 200 vahele jäävaid mehi, ka siis ei ole eriti tõene et nad tõusudel jalutavad, isegi krt 400 ja 500 mehed ei jaluta.
Millegi pärast arvan, et härra jyrx mõtles selle all kohta 160-169. Ei tahtnud oma täpset kohta meile avalikustada. :lol:
Kõndimine on küll huvitav, ise jalga maha ei pannud.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 12. 07. 2005. 08:22

kooli juures parkinud audi A6 avant'il tõmmati/varastati esimene suunatuli ära :( üritati ilmselt esitulesid võtta, aga need olid lisaks klambritele silikooniga kinni pandud ja ei saadud kätte...

nii suure rahvaarvuga üritusel võiks WC rohkem olla. 30 min. ennem starti oli järjekorras vähemalt 15 inimest.

TP võiks ka 68 km pikal maratonil niisuguse kuuma ilmaga rohkem olla :idea:

vilts
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 09. 03. 2004. 15:52

Postitus Postitas vilts » 12. 07. 2005. 08:41

jyrx need olid matkajad
vilts

classic
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 26. 02. 2005. 22:33

Postitus Postitas classic » 12. 07. 2005. 11:40

Päris karm sõit oli!!!
Minu strateegia oli panna täiega kuni motokrossi rajani ja siis istuda kuhugi kõvade meeste punti. Alustasin 300-350 grupist ja esmärgiks oli lõpetada -200 kohal.Aga juba start näitas, et keegi ei tulnud lihtsalt ilusat ilma nautima. Tõmbasin 'Polari arvutisse ,et näha mis siis toimus. Start+esimene tõus 30-40km/h linnast välja kuni kruusakani 45-48km/h kruusakas kuni motokrossi rada 30-38km/h!!!! See oli minu jaoks ikka hullumeelne tempo, pulss oli 180+ ja kõige selle juures tundus mulle, et mingisugusest olulisest kohaparandusest ei olnud juttugi, liikusin lihtsalt ühtlaselt ratturite voolus. Täitsa veider, tegelikult käis terve see 68 km mingi paugutamine, puhkamise momenti ei tekkinudki ja tulemuseks olidki krambid, kell näitas siis 2.10 min. Asi lühidalt kokku: Koht 250 ja pisut peale, pulss 163/187. tulemusega ei ole rahul aga seekord ei ole süüdi pikad singlid jne.. vaid mina ise.

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 12. 07. 2005. 12:37

classic kirjutas:Päris karm sõit oli!!! /---/ tulemusega ei ole rahul aga seekord ei ole süüdi pikad singlid jne.. vaid mina ise.
Läheb veidike teemast välja, kuid - kas mitte pole ülekohtune süüdistada rada ("seekord pole süüdi pikad singlid") kehvas tulemuses? Pead ikka ise mees olema ja hea koha välja sõitma. Rada on ette antud ja kõigile võrdne.
Omal õnnestus enne kruusale minekut oma kohta ikka oluliselt parandada (samas ma tulin ka tagant 501... pundist). Seejärel võtsin mõneks ajaks tempo kergelt maha ja istusin mõnes pundis, kuid koht paranes stabiilselt võistluse arenedes. Koht sai loomulikult paraneda vaid sedasi, et tuli pundist jälle välja minna ja järgmine punt kinni püüda (ja niimoodi ikka mitu-mitu korda). Kui sul oli koht 250+, siis palju ei olnud puudu, et oleks sinugi kätte saanud :)
Viimati muutis sqber, 12. 07. 2005. 13:19, muudetud 1 kord.
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

matts
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 25. 04. 2004. 10:50

Postitus Postitas matts » 12. 07. 2005. 13:10

sqber kirjutas:Rada on ette antud ja kõigile võrdne.
Rämedalt offtopic, aga väga tihti see väide paika ei pea. Näiteks H100 rada eelmine aasta oli peale 200 mehe läbi sõitmist midagi hoopis muud kui esimestele meestele jne

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 12. 07. 2005. 13:36

offtopicu lõpp
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

PS
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 23. 04. 2004. 15:02

Postitus Postitas PS » 12. 07. 2005. 14:42


Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

...

Postitus Postitas Marti » 12. 07. 2005. 15:20

Ma vaatasin, et Mirks (Põldma) startis numbriga 933 ja lõpetas 14. kohal. Et kas ta startis eest grupist või alustas tõesti nii tagant - Kas Elvas on tõesti võimalik nii ette saada?! Muidugi on Elva maanteesõidu sarnane maraton ja Mirko on seal (maanteel) hull loom, aga ikkagi uskumatu tõus oleks. :roll:
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: ...

Postitus Postitas Ereliukas » 12. 07. 2005. 15:34

Marti kirjutas:Ma vaatasin, et Mirks (Põldma) startis numbriga 933 ja lõpetas 14. kohal. Et kas ta startis eest grupist või alustas tõesti nii tagant - Kas Elvas on tõesti võimalik nii ette saada?! Muidugi on Elva maanteesõidu sarnane maraton ja Mirko on seal (maanteel) hull loom, aga ikkagi uskumatu tõus oleks. :roll:
vana teema: peakohtuniku eriloal on vastaval tasemel sportlasel õigus startida esigrupist.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Postitus Postitas Olts » 12. 07. 2005. 16:09

väga kõvad pildid
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: ...

Postitus Postitas erikr » 12. 07. 2005. 17:15

Ereliukas kirjutas:
Marti kirjutas:Ma vaatasin, et Mirks (Põldma) startis numbriga 933 ja lõpetas 14. kohal. Et kas ta startis eest grupist või alustas tõesti nii tagant - Kas Elvas on tõesti võimalik nii ette saada?! Muidugi on Elva maanteesõidu sarnane maraton ja Mirko on seal (maanteel) hull loom, aga ikkagi uskumatu tõus oleks. :roll:
vana teema: peakohtuniku eriloal on vastaval tasemel sportlasel õigus startida esigrupist.
jeb, tabeleid ja pilte vaadates on 9xx vendi mitmeid ees, mitte ainult Mirks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

P
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 24. 04. 2004. 13:55

Postitus Postitas P » 12. 07. 2005. 21:22

Espordis pildid üleval :!:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 12. 07. 2005. 21:38

spordi(reportaazi)fotodena on HE omad oluliselt paremad kui espordi omad. eks fotograafi stiil ja ka pildistamise eesmärk on oluliselt erinevad.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

jaa õige!!!

Postitus Postitas Tõnuke » 14. 07. 2005. 08:49

erikr kirjutas:spordi(reportaazi)fotodena on HE omad oluliselt paremad kui espordi omad. eks fotograafi stiil ja ka pildistamise eesmärk on oluliselt erinevad.
Pean takka kiitma! Ja nagu mõned püüavad muudkui end leida, siis espordist end pildilt ei leidnud, aga HE piltidel oli grupis vasak käsi ja õlg täiesti äratuntavad :lol:

Noh, õnneks oli fotokas endal ka kaasas ja sain oma isu täis poseerida... Aga eks need HE maanteepildid on tõesti stiilipuhtad!
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

marks
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 23. 09. 2004. 15:29

Postitus Postitas marks » 15. 07. 2005. 08:47

Ühe esmakordselt Elionil startinu muljeid ka.
Startisin viimasest reast ja arvasin et kohe sõidab kogu see seltskond mul pikalt eest ära. Aga õnneks nii ei juhtunud ja pool maad sai omasugusete seltsis kulgetud ja polnudki nii hull. Annikoru juures sai ühest massikukkumisest osa võetud ja tulemuseks oli katkine ning valutav põlv. Peale Puhja TP jäin üksi ja nii päris tükiks ajaks. Vapramägi ja sopaaugud enne Elvat olid mõnusad. Eesmärgiks oli küll koht 500-600 vahel aga peale kukkumist katkise jalaga enam korralikult vändata ei saanud ja koht tuli veidi peale 700. Kui siin enne tõusudel kõndimisest räägiti siis mina ei näinud ühtegi kõndijat, kõik sõitsid, ka silma järgi tublisti üle 100kg kaaluvad mehed kerisid ennast suurema vaevata tõusudest üles.
Kokkuvõteks on mul paganama hea meel, et asja ette võtsin ja Elion sari on saanud ühe kindla osaleja juurde. Kõigile kahtlejatele võiks õelda, et tulge ja sõitke, ei kahetse. Kohtumiseni Otepääl.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”