Tartu Rattaralli 2005 [MNT]

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
careras
Rattur
Postitusi: 140
Liitunud: 11. 09. 2003. 13:06

Postitus Postitas careras » 31. 05. 2005. 09:57

:idea: veelkord tagasi vaadates TRR nädalavahetusele tekkis puht sportlik huvi.Kui keegi võtab vaevaks vastata või teada,et mis koha sai esimene MTB-ga lõpetaja :?:
Kes tasa sõuab, sellel mädanevad aerud ära

LOOK
Rattur
Postitusi: 502
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Postitus Postitas LOOK » 31. 05. 2005. 10:34

mõned pildid. Made by Janne Salumäe
http://www.hawaii.ee/cgi-bin/pildid/thu ... p?album=69

Tõnis M
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 25. 05. 2003. 22:52

Postitus Postitas Tõnis M » 31. 05. 2005. 12:12

Rainer Kuhi kirjutas: Ja seisma jäämine tähendab: head aega, grupp, 15 min üksi sõitmist, kuni varsti uus tuleb. Kusagilt hakkab meenuma, et TP ei tohigi juua ulatada, kuigi eelnevates punktides ikka pakuti.
no mina jäin kolmes viimases TP-s rahulikult seisma. nii suurde gruppi, kui see oli 3.49 seltskond, tagasisõitmine ei ole ju probleemiks.

startis suutsin u 1-2 min hiljaks jääda, samas alguskilomeetrite suur hoog ära ka ei tapnud. (clubbersi omadest tundsin ära vaid erikr-i kellega sai koos üks pisike grupp kinni püütud )

nõustun kõiges muus eelkõnelejatega: 1017 oli veidike vintis, lõpu poole oli arutult palju tõmblemist ja verd ning keskel ja taga oli pidevalt ohtlik sõita. + see, et autos toppisin kõik võimalikud riided selga ning seega olin kuumuse tõttu pidevas dehüdratsioonis. järgmine kord olen targem

muidu, arvestades läbisõitu (400km), siis peab vist tulemusega rahul olema.
Viimati muutis Tõnis M, 12. 07. 2005. 23:26, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

kaks kärbest

Postitus Postitas Tõnuke » 31. 05. 2005. 17:07

Kui siin eelpool kõnelejad räägivad sellest, kuidas on võimalik kohtade arvestuses kõvasti tõusta, siis mina õpetan kuidas on võimalik hea stardipositsioon kiiresti viletsaks lõpukohaks vormistada - ja seda ilma mingite tehniliste probleemide või kukkumisteta! Tuleb vaid eelnevalt matkaspordi korraldatud 36 tunni kestvusvõistlus läbi teha ja saadki kuulda juba esimesel tõusul Riia mäkke selliseid kommentaare: "EI TEA KUIDAS SEE SIIA ÄRA ON EKSINUD..." Jah - tõsi ta on. Sel korral ei suutnud kuni Pangodini ühegi grupi tempos liikuda ja ka veel pärast Otepääd sai grupist pudenetud. Täitsa masendav oli muudkui taha poole jääda! Õnneks neelas aga enne Sihva peale pööramist suur grupp mu ära ja nii saigi lõpuni selles grupis oldud. Rolleriraja tõusule vastu minnes kimasin küll grupi eest minema, sest teada oli - nii kaua kuni mina end vaikselt üles kerin, panevad kõik jälle mööda. Otepääle üles minekul avastasin hoopis huvitava nipi - kuna jalad olid täitsa kutud niikuinii, siis leidsin võimaliku olevat ka sirgete jalgadega püsti seistes puusadega tööd teha. Nii et tuli kasutada olemasolevat ressurssi ja tänu sellele ka ikkagi grupile end järgi vedasin. Minu arust kõige vingem oli vaadata, kuidas poole maa mehed pärast Elvat mööda süstisid ja siis korraga oli äkki lühikese ja pika maa meestest tohutu grupp koos. Päris mõnus oli sellises pundis püsida ja puhkasin end enne lõppu välja ka. Üle raudtee viadukti vurades sai ära ette poole liigutud ja õige ta oli - keegi korraldaski asja ära, pannes bussipargi juures keset gruppi pidurid plokki. Ei tahtnud kohe mitte vaadatagi, mis toimuma hakkas. Nii et stardinumber 160 sai siis lõpuks 413. kohaks vormistatud. Aga samas 36h võistluse auhinnad olid ikkagi liiga kobedad, et neist loobuda - elamusest rääkimata!
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

kiki25
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 31. 05. 2005. 20:22

Postitus Postitas kiki25 » 31. 05. 2005. 20:32

See 1017 on minu isa.Nii paha lugeda, et teda siin ainult negatiivselt kommitakse. Minu arvates oli ta supper, kui arvestada tema hetkelist treenitust.Rattasõidus pole ta mingi võhik vaid noorpõlves olnud koondise kandidaat. Ratas on tema elu.Olge ise kah 50 aastaselt sama kõvad. Tore oleks tema kohta ka midagi positiivset kuulda.Ise olen temale väga tänulik, ta on suutnud kõik oma 5 last panna sporti armastama.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 31. 05. 2005. 20:37

kiki25 kirjutas:See 1017 on minu isa.Nii paha lugeda, et teda siin ainult negatiivselt kommitakse...
no ei ole midagi teha.järelikult on ta selle pahameele ära teeninud.kui grupis ike sõita ei oska ja noka vahelt ebasportlikud lõhnad tulevad ning teisi oma sõiduga ohustab ei saa ju pahaks panna seda kirumist.niisama ei kiruta siin kedagi.IMHO
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

kiki25
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 31. 05. 2005. 20:22

Postitus Postitas kiki25 » 31. 05. 2005. 20:55

Ok, ok! Teades tema kiindumust rattasõitu, lõi lihtsalt südame hellaks.Seda ma kusagilt välja küll ei lugenud, et ta kukkumisi oleks põhjustanud, ise ta seda ka ei maininud!
Usun, et teil on õigus, aga ka mul on õigust tema kohta paar head sõna öelda!

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 31. 05. 2005. 22:01

Järgmine kord loe talle sõnad peale, et joobes peaga ei sõideta!
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 31. 05. 2005. 22:19

kiki25 kirjutas:...Seda ma kusagilt välja küll ei lugenud, et ta kukkumisi oleks põhjustanud, ise ta seda ka ei maininud! Usun, et teil on õigus, aga ka mul on õigust tema kohta paar head sõna öelda!
Esmalt on loomulikult kõva sõna kui M50 tasemel veel üldse sõidetakse, ses osas respect, aga .... Vanus eeldaks ka (elu)tarkust, mida kahjuks ei paistnud. Kuigi jah ei märganud ka ise, et ta kukkumist oleks põhjustanud, kuid ebaviisakas, ebameeldiv ja pinget tekitav oli küll. Niisama kellegi nr poolele grupile meelde ei jää :!: Kukkumiste põhjustamisest pääses ta võib-olla ka sellepärast, et tal oli tekkinud teatav puhvertsoon ümber - kõik hoidsid tast teadlikult tavalisest kaugemale. Ma ei imestaks, et mõnes eespool grupis oleks taoline kaasvõitsleja kruusale suunatud - sesmõttes oli meie grupp veel suht hea taluvusega.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 02. 06. 2005. 09:36

Tartu rattaralli meditsiiniteenistuse juht Tiit Piiskoppel kinnitas, et tänavune sõit oli väga traumarohke ning seda ei saa võrreldagi möödunud aasta sõiduga, mil kõik oli ladusalt läinud.
Piiskoppeli sõnul jõudis haiglasse 14-15 inimest. Kõik neist haiglasse küll ei jää, ehk pooled, ja osasid ootab ees operatsioon. Peamised vigastused on luumurrud ning haavandid, üks mees oli nii õnnetult kukkunud, et tal tekkis ajutine mälukaotus.

http://www.postimees.ee/300505/tartu_po ... 167312.php
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2005. 14:22

Nüüd siis jõutud finishiprotokolli täiustada ja ega seal rõõmu pole. Kes napilt 100 seest väljas ja kes 300 seest :( . Muidugi need kes enne puudusid võivad end kergendatult tunda.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 03. 06. 2005. 18:55

kas keegi teab mis asi on ALO TV? http://www.tartumaraton.ee/rr/

aivar06
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 02. 04. 2004. 18:49

mis asi on ALO TV

Postitus Postitas aivar06 » 03. 06. 2005. 19:03

... on Tartu kohalik TV.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 06. 2005. 16:24

Nüüd tulemused ametlikult lõplikud!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 07. 06. 2005. 20:59

see kiibisüsteem on ikka müstiline kui videolindilt minu ette veel 32 vennikest korjatakse. laias plaanis on antud juhul süsteemi viga 6%, st arvutus tehtud ca 500 osavõtja kohta. elektrooniliselt süsteemilt ootaks midagi 0,1-0,05 % kanti.
selge, et osa on ilmselt viletsad kiibid ja osa viletsalt paigaldatud. süsteem pole lollikindel.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 07. 06. 2005. 22:05

erikr kirjutas: süsteem pole lollikindel.
... kuna lollid on haruldaselt leidlikud.

Nägin kahel korral esihargi külge kinnitatud kiipi ja mitut low-tubel nagu kästud, aga tunduvalt kõrgemal kui 50cm.
Samas kahel minust eespool lõpetanud mehel oli minule teadaolevalt kiibi asukoht ok, aga pärast oli ikka sebimist. Nüüdseks mõlemad protokollis ontlikult sees.

Stardikoridori vahtmeister võiks ju sisenejate kiibi asendi üle vaadata.
Kui sponsorite ja allahhi abiga kiibimajandus igapäevaseks saab, siis võib ju kiibi alus suveks ratta külge jäädagi - lihtsalt enne võiduajamist litsud uue? kiibi sinna pessa.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Postitus Postitas tsimpa » 08. 06. 2005. 07:44

Kuldar kirjutas:Kui sponsorite ja allahhi abiga kiibimajandus igapäevaseks saab, siis võib ju kiibi alus suveks ratta külge jäädagi - lihtsalt enne võiduajamist litsud uue? kiibi sinna pessa.
siit värske idee raamitootjatele - integreeritud kiibihoidja

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 08. 06. 2005. 07:56

tõsiusklikul ratturil peaks kiip juba naha alla olema õmmeldud

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 08. 06. 2005. 08:19

Kuldar kirjutas:...Kui sponsorite ja allahhi abiga kiibimajandus igapäevaseks saab, siis võib ju kiibi alus suveks ratta külge jäädagi - lihtsalt enne võiduajamist litsud uue? kiibi sinna pessa.
Ausalt öeldes, ei ole mina seda alust sealt nt peale TRM ka ära kiskunud ja nüüd vist ei kisu ka enam. Lisakaal on olematu :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
raul
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 02. 06. 2003. 10:37

Postitus Postitas raul » 12. 07. 2005. 19:06

sama teema Peterburi ratturite foorumis:
:arrow: http://veloroad.spb.ru/forum/viewtopic.php?t=2274

Vasta

Mine “Eesti võistlused”