EEC 2005.a 1 etapp 5 Mulgi maraton 15.05.2005

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 16. 05. 2005. 19:41

seiko kirjutas:Küsimärgi suure arenguhüppe eest võiks kirjutada vaid 7-8 nime taha, aga ilmselt on ka seal mingisugused põhjendused olemas (möödunud aastal osalenud vaid ühel etapil ja ka siis tee peal kummi vahetanud, kõva treening talveperioodil jms).
Kui vaadata protokollis kohti 6 kuni 20, siis sealt paistab vähemalt 12 nime, kes otse sõitsid. Kuna korraldajad on oma otsuse teinud, siis ei ole mõtet sellest rohkem rääkida (kõik ju tegelikult tugevad sõitjad ja oleks vääriliselt võtnud ka head ja õiged kohad paarkümmend kohta tagapool).

Kuid kas teile ei tundu, et nimetatud otsusega loodi negatiivne pretsedent, mis võib ka edaspidi viia massiliste otsesõitudeni. Kui tuvastatud lõikajad oleks diskvalifitseeritud, siis järgmisel korral mõeldaks tõsisemalt õigele rajale tagasipööramisest, kui on näha, et on eksitud. Aga nüüd ... kõik teavad, et disklahvi ei saa ja kui ka mingi jama tuleb, siis tühistatakse kõigi tulemused. Olen varem ka ise mõnel korral väikeste gruppidega paarkümmend meetrit eksinud ja siis 180 kraadi õigele teele tagasi keeranud. Kas nüüd ikka leidub meestes motivatsiooni õigele teele tagasipöördumiseks, kui ükskõikmispõhjusel natuke otsemale teele satuti?

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 16. 05. 2005. 20:08

Oliver kirjutas:Kui tuvastatud lõikajad oleks diskvalifitseeritud, siis järgmisel korral mõeldaks tõsisemalt õigele rajale tagasipööramisest, kui on näha, et on eksitud
kuidas kavatsed lõikajad tuvastada :?:

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 16. 05. 2005. 21:47

Ruve kirjutas:kuidas kavatsed lõikajad tuvastada :?:
Enamus ei salga, et otse tulid ja samuti saavad kaasvõistlejad protestida. Kes ise ei tunnista ja kelle rajavalikut teiste poolt kahtluse alla ei seata, see jääb tuvastamata.

Sellele teemale võiks nüüd joone alla tõmmata. Kõik peale korraldajate selgituse, miks just selline otsus vastu võeti on juba öeldud.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 16. 05. 2005. 23:58

Korraldajad võtsid vastu sellise otsuse sellepärast, et see on enamuse huve arvestades kõige õiglasem. Oli sadu inimesi, kes end piltlikult öeldes lõpust and 500ndaks sõitsid. Vale oleks nende pingutust mitte arvestada. Kahjuks oli korraldajate ees otsuste valik väike ja valida tuli mitmest halvast kõige vähem halb variant, mis paraku kõigile meeldida ei saa.

Ermo - otsus ei olnud vähimalgi määral seotud osalemitasuga ja selle vastuvõtmisele põhjenduste otsimisega.

Ma olen veendunud, et selline otsus ei vii massiliste lõikamisteni. Vähemalt pole ma kaotanud usku Eesti rattarahva aususesse.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 17. 05. 2005. 07:06

Ermo kirjutas:Rajal loeti kohti, siis olin 31 - 35 ja fini?isse jõudes hüüdis üks mees - pinguta jõuad saja sisse :shock: .
Korraldajad ei peaks hakkama vett sogaseks ajama. Selge on see, et õiglast ning kõiki rahuldavat otsust ei tule. Tulemused tuleks TÄIELIKULT tühistada. Miks korraldajad seda teha ei taha on samuti ilmselge - siis ju hakkaksid inimesed raha tagasi küsima ... Isiklikult hakkab see jahumine juba närvidele käima.
Kui sulle veel siin foorumis välja hüütud kohtadest ei piisa, võid ju endale sinna metsa autahvli püstitada, kus on kirjas, et mina olin siin tõusul 31.
Mis krdi kasu oleks tulemuste täielikust tühistamisest? Otsus on tehtud ja nagu SL ütles, tehti halbadest otsustest parim, see on ilmselge.
Kui kuskil foorumis hakkab jahumine närvidele käima, siis on siin jungasid korduvalt õpetatud. DONT FCKN READ IT :!:
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 17. 05. 2005. 07:20

Ou..terav hommiku algus :lol: :lol:
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 17. 05. 2005. 07:46

a muidu oli ju tore sõit :!: :)
ma olen igaljuhul rahul, sest kuna mulle esimene võistlus seeaasta ja
trennitegemisega hilja alustatud siis olen isegi väga rahul.
rada sõitsin õigesti ja Nõmme mägede lõppu võib minu nime taha autahvlil kirjutada +- 16 :D
kahju ainult sellest et teamide arvestus aia taha läks .....oleks saanud
korraliku märgi maha.
venna üle mul veel suurem heameel........sellest oleks kahju kui tema
peaks uuesti endisest stardigrupist startima.

minumeelest oli rada, senikäidud võislustest, kõige paremini märgitud.
ja haigete inimeste eest oleme me kõik kaitsetud.
keegi võiks mingi vaktsiini välja mõelda :idea:

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Postitus Postitas Olts » 17. 05. 2005. 08:21

Oliver kirjutas:
seiko kirjutas:Küsimärgi suure arenguhüppe eest võiks kirjutada vaid 7-8 nime taha, aga ilmselt on ka seal mingisugused põhjendused olemas (möödunud aastal osalenud vaid ühel etapil ja ka siis tee peal kummi vahetanud, kõva treening talveperioodil jms).
Kui vaadata protokollis kohti 6 kuni 20, siis sealt paistab vähemalt 12 nime, kes otse sõitsid. Kuna korraldajad on oma otsuse teinud, siis ei ole mõtet sellest rohkem rääkida (kõik ju tegelikult tugevad sõitjad ja oleks vääriliselt võtnud ka head ja õiged kohad paarkümmend kohta tagapool).

Kuid kas teile ei tundu, et nimetatud otsusega loodi negatiivne pretsedent, mis võib ka edaspidi viia massiliste otsesõitudeni. Kui tuvastatud lõikajad oleks diskvalifitseeritud, siis järgmisel korral mõeldaks tõsisemalt õigele rajale tagasipööramisest, kui on näha, et on eksitud. Aga nüüd ... kõik teavad, et disklahvi ei saa ja kui ka mingi jama tuleb, siis tühistatakse kõigi tulemused. Olen varem ka ise mõnel korral väikeste gruppidega paarkümmend meetrit eksinud ja siis 180 kraadi õigele teele tagasi keeranud. Kas nüüd ikka leidub meestes motivatsiooni õigele teele tagasipöördumiseks, kui ükskõikmispõhjusel natuke otsemale teele satuti?
No kes on lõikajad? Kas need, kes keerasid RAJATÄHISE järgi paremale või need, kes keerasid RAJATÄHISE järgi vasakule. Kas sina oleks otse pannud või?? Mõttetud süüdistused valesti läbinute suunas. Ikkagi leiti parim variant, sest peale 200nda lõpetaja tuli veel üle 700(!!!) lõpetaja, kellel on kindlasti suht savi, mis ees juhtus.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 17. 05. 2005. 10:05

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 12:10, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 17. 05. 2005. 10:21

teaduslik põhjendus pühapäeval toimunule :roll:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=10404806
8)
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Postitus Postitas Raulpoiss » 17. 05. 2005. 10:31

erikr kirjutas:teaduslik põhjendus pühapäeval toimunule :roll:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=10404806
8)
:lol: :lol: seepärast oli mul nii raske... ja ometigi suhtkoht korralik sõit...
ja kui tugev ma veel siis olen kui päike ei plahvata... :lol: :lol:
järgmisel võistlusel lasen looma lahti...

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 17. 05. 2005. 10:33

erikr kirjutas:teaduslik põhjendus pühapäeval toimunule :roll:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=10404806
8)
no lõpuks rahu majas selle asjaga :lol:


kas keegi Sinialliku mägedest ka jalga maha panemata läbi sõitis?
mina mitte, kuid pärast võistlust koju sõites, läksin huvi pärast
siniallikult läbi ,et näha mis nägu see rada pärast tuhandet ratturit välja näeb.
ei olnudki nii hull kui arvasin, see väike tõusuke keset metsa ,mida üritasin
edutult trennis rattaseljas alistada, oli kenasti kinni tallatud ning sealt
üles sõitmisega ei tekkinud vähimatki probleemi.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 17. 05. 2005. 10:35

erikr kirjutas:teaduslik põhjendus pühapäeval toimunule :roll:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=10404806
8)
Terasraamiga sõitjaid mõjutas see kindlasti rohkem.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 17. 05. 2005. 10:36

Raulpoiss kirjutas:
erikr kirjutas:teaduslik põhjendus pühapäeval toimunule :roll: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=10404806
8)
.. kui tugev ma veel siis olen kui päike ei plahvata... :lol: :lol:
... siis plahvatad ise nii, et ... :lol:

Aga muidu kallid sõbrad, hoidke seda vihast powerit, mis te siin kogunud olete kindlasti mõneks järgmiseks võistluseks (nt TRR või Kõrve) ja siis alles näete kus teie kohad aina paranevad ja paranevad ja ... isegi kui teete väikse juurdelõikuse rajapikkuse osas :wink: :idea: .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

intspektor
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 20. 05. 2004. 11:49

Pole siin viriseda midagi

Postitus Postitas intspektor » 17. 05. 2005. 11:34

Arvan minagi, et oli väga hea sõit kohaks sain 153 ametlik või mitte vahet pole, võistlen ju tegelikult endaga, ok esimesed vanad kes peavad ennast tõestama neil võib jah hari veits punane olla aga $ tt häpents. Tegelt tahaks tänada korraldajaid kes kaks normaalset üritust jutti pidasid ja tegelt oleks ju kõik korras olnud kui need debiilikud poleks rada poopasse keerand, mina jäin raja raskusega rahule oli huvitav ja mis ma siin ennast tagasi hoian minu jaoks tõeline väljakutse sest sõidetud see aasta mingi 850 km ja seda ka tasasel maal. Et ühesõnaga "pedaalinahhaalid" kes ennast välja tahavad elada ärge sõimake korraldajaid ja tõesti leidke asjast positiivset ja veel terve Maailm ei vihka teid :wink:
Motivatsioon ei vii kuhugi, kui sul pole selleks jalgu.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 17. 05. 2005. 12:00

Rom kirjutas: kas keegi Sinialliku mägedest ka jalga maha panemata läbi sõitis?
Ma nüüd täpselt ei tea, milline see Sinialliku oli ? Aga sellest liivasest tõusust enne mind küll keegi rattal üles ei saanud. Küsisin raja kõrval seisjate käest. Kuid, võisin oma küsimisega ka selles mõttes vale inimese otsa sattuda, et too võibolla esimesi ei näinudki. Enda koht võis sel hetkel olla kuskil 120 ja 160 vahel.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 17. 05. 2005. 12:11

Ermo kirjutas:Mul on suhtkoht savi Elioni virrvarrist. Olen endale selleks aastaks hoopis teised eesmärgid püstitanud ja sõidan rahvarallit trenni mõttes. Postituse ajendiks ning miks oma KOHA ( mis sind nii häiris, et kohe tahvlit hakkad püstitama ) ära märkisin, oli näitlik ( kui seda kirjutasin arvasin, et keegi hakkab kiunuma ) selles mõttes, et nagu Sulev kirjutas on enamus nägusid Nelsoni teamile tuttavad ning keegi ei kannata, kuna pannakse õigesse gruppi. Selle näite varal lihtsalt tõestasin selle lause mitte paikapidavust. Ma ise tean, kellest rajal möödusin ning sellest mulle piisab.
Kurat küll Ermo, Sa oled seni väga normaalse jutuga vend olnud, kuid nüüd keerad vindi üle. Mina suhtun kõikidesse osalejatesse võrdse respektiga - omamoodi kliendid on kõik need 1600 inimest, kes Viljandis osalesid ja osalevad ka edaspidi. Mingit respekti ootan aga ka vastu. Konstruktiivne kriitika on alati omal kohal, nagu on omal kohal ka pahameel, et meil Viljandis seekord asi kellegi pahatahtlikkuse süül ebaõnnestus. Aga kui sul on "suht savi Elioni virrvarrist", ja Sul on teised eesmärgid püstitatud, siis miks Sa pead laia kaarega paska külvama ürituse kohta, millest sul savi on (kuigi seda on raske uskuda, arvestades seda kui tähtis sulle sinu koht on). Teistel ei ole savi - rohkem kui 1000-l inimesel pole savi.

Mis puudutab minu eelmist kommentaari, et Nelsonile on enamus tuttavad, siis just nimelt enamus ongi tuttavad. Sina võibolla tõesti ei olnud meile tuttav, aga nüüdseks oled selle vea kenasti parandanud ja korraldajatele hästi meelde jäänud.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 17. 05. 2005. 12:41

OK, nüüd kõigile tiba jääd püksi :!:
kuna pinged pole veel nagu näha, lahtunud siis loeb igaüks ka ridade vahelt seda mida seal ka pole ning kasutab väljendeid mida rahuliku asjaajamise puhul ei kasuta.

püüdkem mõista üksteist ja selleks pole vaja muud kui arvata sõnavõtja jutust emotsioonid välja ja vaadata vaid fakte. minna veelgi emotsionaalsemaks kui eelpoolkõneleja pole just eriti konstruktiivne.

nägin just nädalavahetusel silmanurgast lõiku mingist telesaatest kus oli mingi ebapädevate teenindajate viperuste käes vintsklev kruiisilaev ja reisijad. peale paari päeva jama teatas kapten, et tere, kõik saavad selle kruiisi hinnast 50% tagasi ja aasta jooksul firma kulul uue kruiisi. rahvas oli häppi - need kes polnud eriti probleeme kohanud olid õnnejunnis, vintsutatud isendid aga rahunesid maha ja tõdesid, et "it was a fair move from the captain"
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Multik
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 03. 04. 2003. 14:43

Postitus Postitas Multik » 17. 05. 2005. 13:44

Esimene grupp (ma ei tea kui suur see siis oli) läks Sinialliku tõusust ratta peal üles. Küsisin seda ise Kodara käest ja tema ei leidnud küll põhjust, miks seal oleks pidanud ratta seljast maha tulema :lol:
Krossiraja tõusust ei saanud aga keegi ratta seljas üles. Liiga liivane oli see tõus olnud.
Minule on mõlemad tõusud parajad jalutamiseks, isegi joosta ei jõudnud.

Pealtvaataja
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 17. 05. 2005. 14:14

Valestipõige 13-14 km enne finishit.

Postitus Postitas Pealtvaataja » 17. 05. 2005. 14:24

Mina olin üks poisikestest kes Viljandi 5. mulgirattamaratonil 15.05.2005 märgi õigesti keeras. Keegi rattur olevat märgile otsa sõitnud ja üks mees naabermajast oli märgi valesti tagasi pannud. Mina koos oma sõpradega keerasime märgi tagasi, kuid paljude jaoks oli juba hilja. Alguses oli plaan tulla lihtsalt maratoni vaatama ja kaasa elama, kuid pärast tuli rada parandada. Vabandame, kuid meie soovisime ainult rada uuesti tavaliseks panna, nii nagu ettenähtud. :oops:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 17. 05. 2005. 14:26

erikr kirjutas:peale paari päeva jama teatas kapten, et tere, kõik saavad selle kruiisi hinnast 50% tagasi ja aasta jooksul firma kulul uue kruiisi. rahvas oli häppi - need kes polnud eriti probleeme kohanud olid õnnejunnis, vintsutatud isendid aga rahunesid maha ja tõdesid, et "it was a fair move from the captain"
loodan eriku näitel, et mulgi korraldajad saavad aru konstruktiivsest vihjest :wink:

priv
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 04. 04. 2003. 17:22

polegi halba tahtlust ...??

Postitus Postitas priv » 17. 05. 2005. 14:50

Pealtvaataja kirjutas:Mina olin üks poisikestest kes Viljandi 5. mulgirattamaratonil 15.05.2005 märgi õigesti keeras. Keegi rattur olevat märgile otsa sõitnud ja üks mees naabermajast oli märgi valesti tagasi pannud. Mina koos oma sõpradega keerasime märgi tagasi, kuid paljude jaoks oli juba hilja. Alguses oli plaan tulla lihtsalt maratoni vaatama ja kaasa elama, kuid pärast tuli rada parandada. Vabandame, kuid meie soovisime ainult rada uuesti tavaliseks panna, nii nagu ettenähtud.
nii annab teada noor sõber. ja miks ei võinud see nii ollagi?
juba rajal suurt hulka nooli/viitasid/linte vaadates mõtlesin, et enam kui 1000 ratturi (kellest mõnisada peab tõsist heitlust kellaga) läbisõidu korral lihtsalt peab keegi mõne noole või viida pikali või lindi katki sõitma. et sellise asja juhtumise tõenäosus on paratamatult suurem kui mittejuhtumise tõenäosus.
äkki on tegemist riskiga, mis käib sedalaadi ürituste juurde?
kohtunikel oli ju ilmselgelt valida vaid kehvade valikute vahel - vaja oli valida selline, mis on kõige vähem kehv. seda nad tegidki; või kuidas?
mõtlemapanev on asja juures hoopis meie suunitlus: keegi oli pahatahtlik e. vaenlane ei maga...
Põmmpea = kiivrita rattur

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 17. 05. 2005. 14:58

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 12:09, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Skatch
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 20. 03. 2005. 14:13

Postitus Postitas Skatch » 17. 05. 2005. 14:59

Ma osalesin esimest korda EEC sarjas ja pidin startima ala 1000 koha pealt ja suutsin lõpuks tõusta 574 kohale ja olen igati rahul oma sõiduga, sest sellise raskusastmega rada oli esimest korda.

Kuid koju tulles oli suur üllatus mis seal eespool oli toimunud ja kahju, et selline suur jama sellest tulnud. Kuid siiski pole ju enam mõtet selle kallal vaielda ja üksteisi sõimata. Kohtunikud on omad otsused teinud ja nii see ka jääbki.

Loodan et lõpuks need pinged ka mööda lähevad ning rahvas suudab keksenduda juba järgmiseks EEC maratoniks :wink:
Viimati muutis Skatch, 17. 05. 2005. 15:33, muudetud 1 kord.
Pole sellist päeva, mis ei sobiks rattasõiduks.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 17. 05. 2005. 15:26

Ermo kirjutas:Usun, et korraldajatelt oleks olnud ammendav lihtne lakooniline vabandus, koos seletusega ning sellest, et protsess on pöördumatu - mitte pikk kiri töö keerukusest.
Elion Estonian Cup on kasvanud üsna suureks "ettevõtteks", mille juhtimine on üle-eestiliselt laiali. Sellistel puhkudel, nagu juhtus Viljandis, on ainult 1 võimalus ametlikult midagi teatada, hiljem midagi muuta pole võimalik. Tahtsime, et väljasaadetav info oleks tõene ja kontrollitud, otsus läbikaalutud ja õige + kõik osapooled oleks informeeritud ja nõus avaldamisele mineva infoga ning see kõik võttis lihtsalt aega.

Pealtvaataja
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 17. 05. 2005. 14:14

Postitus Postitas Pealtvaataja » 17. 05. 2005. 16:54

Aimates et just minust ja minu sõpradest oli Sakalas juttu, tahan ma öelda et me ei ole 8-10 a vaid 11-15 a. Ma isiklikult 14. Igatahes kohtunike otsus jäi selliseks ja midagi pole enam parata.

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Postitus Postitas seiko » 17. 05. 2005. 21:47

Rajamärgistuse rikkumise põhjuse uurimisse on nüüd kaasatud ka riiklikud uurimisorganid. Ootame huviga, mis saab...

Kindlasti oli nende "eksinute" hulgas ka siinses foorumis osalejaid. Huvitav oleks teada saada, millised mõtted ja kas üldse tekkisid seal maanteel, kui ei vasakul ega paremal tükk aega ühtegi rajamärki silma ei hakanud. Või arendati hoopis mingit vestlusringi? Kas ei tekitanud küsimusi kellegi peas see, kui täiesti turvamata ristumine maanteega ette sattus?

talukas
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 12. 01. 2004. 16:59

Postitus Postitas talukas » 18. 05. 2005. 07:13

seiko kirjutas:Huvitav oleks teada saada, millised mõtted ja kas üldse tekkisid seal maanteel, kui ei vasakul ega paremal tükk aega ühtegi rajamärki silma ei hakanud. Või arendati hoopis mingit vestlusringi? Kas ei tekitanud küsimusi kellegi peas see, kui täiesti turvamata ristumine maanteega ette sattus?
Mõte tekkis kohe kui asfaldi pääle jõudsime ja see polnud sugugi mitte rõõmupuhang. Aga kuna mööda kruusa valet rada pidi oli juba uhkelt kihutatud ja ei teadnud kust mööda sai pandud, siis oli juba oma sõidust ja tulemusest savi ning veeresime seltskonnaga rahulikult Viljandi poole, kuni jõudsime raja peale tagasi.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 18. 05. 2005. 07:48

mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

Hea seegi...

Postitus Postitas Tõnuke » 18. 05. 2005. 08:08

Kui nüüd tunnistajate ütlused ära kuulatakse ning see 24 aastane Ahti süüdlaseks kuulutatakse, siis peaks see uudis loodetavasti ka piisavalt laia kõlapinda leidma, et järgnevatel maratonidel poleks kellelgi tahtmist enam rajamärgistusega jamada...
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 18. 05. 2005. 09:30

rääkisin peale sõitu rajameistriga , kes ütles et
laupäeva hilisõhtul pandi rajamärgistus maha
ning kui nad pühapäeva hommik kl 7 läksid rada
kontrollima oli raja erinevates paikades ära võetud
ning põõsasse visatud mingi 15 viita ja 15 km märk täitsa kadunud
:evil:
nomaeitea
mis krdi asi sunnib nii tegema!


ja otsesõitjad..........minumeelest ei ole tegelt asfalt
viimasest teeviidast kuigi kaugel mitte palju üle kilomeetri!
kas mitte eelmine aasta ei olnud teema , kus ühes lõuna eesti etapil
pani suht esimese otsa punt pea 3km valesti aga tuldi rajapeale tagasi!
liiga kergekäeliselt anti viljandis alla, eriti kui arvestada
et rada oli eelnevatel kilomeetritel ikka väga korralikult märgistatud. :!:

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 18. 05. 2005. 10:55

Rom kirjutas:ja otsesõitjad..........minumeelest ei ole tegelt asfalt
viimasest teeviidast kuigi kaugel mitte palju üle kilomeetri!
kas mitte eelmine aasta ei olnud teema , kus ühes lõuna eesti etapil
pani suht esimese otsa punt pea 3km valesti aga tuldi rajapeale tagasi!
liiga kergekäeliselt anti viljandis alla, eriti kui arvestada
et rada oli eelnevatel kilomeetritel ikka väga korralikult märgistatud. :!:
Olin isegi üks otsesõitjatest. Võin täpselt kirjeldada, kuidas minu mõte liikus nendel ärevatel hetkedel.
1. pulss oli väga kõrge :), see olgu öeldud nö taustsysteemiks
2. nool näitas selgelt paremale. Just - kuna Viljandis ON alati olnud rada korralikult märgistatud, siis ei tekkinud kahtlust. (Iga märgi juures ju ei hakka juurdlema).
3. Maanteele jõudes oli seal pealtvaatajaid! Seepärast tundus algul, et kõik on OK.
4. Maanteele jõudes nägin eelmist gruppi ca 300 meetrit eemal - see veelgi sisendas, et oleme õigel teel.
5. Ma ei eeldanud, et maanteel peab olema rajamärke, kuna arvasin, et märk tuleb kuni 1-2 km pärast maanteelt mahakeeramisel.
6. Meist sõitis mööda rajanäitaja mootor-ratas - see jällegi sisendas teadmist, et kõik on ok ja see vend nö kontrollib asjade käiku. Mingit märku see tsikkel meile ka ei andnud.
7. Alles mitme km pärast hakkas vaikselt kahtluse-uss sisse ronima, et nyyd on asi metsas. Kuid sel hetkel ei oska tajuda, et kui metsas see asi siis ikkagi on? Kas on tegemist Keila suuruse katastroofiga mõne aasta tagant, või on tegemist väiksema möödapanekuga. Kui oleks teadnud, et valesti on pannud lõppkokkuvõttes ikkagi vähesed ja mitte ka väga palju, oleks loomulikult tagasi pööranud. Kuid nii põhjalikult arutleda pole ju nii kõrge pulsiga võimalik. Mott on kadunud ja vaikselt lõpuni.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 18. 05. 2005. 12:41

SL kirjutas: 4. Maanteele jõudes nägin eelmist gruppi ca 300 meetrit eemal - see veelgi sisendas, et oleme õigel teel.
5. Ma ei eeldanud, et maanteel peab olema rajamärke, kuna arvasin, et märk tuleb kuni 1-2 km pärast maanteelt mahakeeramisel.
6. Meist sõitis mööda rajanäitaja mootor-ratas - see jällegi sisendas teadmist, et kõik on ok ja see vend nö kontrollib asjade käiku. Mingit märku see tsikkel meile ka ei andnud.
uni.
4. jah- ma ka ikka jälgin tavaliselt eessõitjid, isegi olin ka korra kimbatuses
kui rada keeras minujaoks "valele"poole ja otsisin vaateväljast eesõitjaid,
kes olid paarisaja meetri kaugusel enne olnud, kuid nüüd ühtäkki kadunud.
õnneks tehti selles teeotsas "puust ja punaseks" kuhu minema peab.

5. tavaliselt on isegi asfaldi lõigul lindid teeäärse võsa küljes vähemalt nägemisulatuse kaugusel.

6.vat nüüd tuleb asi mis mind häiris on tsiklimeeste tegevus rajal!
kui mina Nõmme metsas sellesse mudaauku jõudsin oli üks tsikkel seal kinni ,kes siis natukse aja pärast sellel liiva tõusul mööda kihutas ja üles
seisma jäi.
ja kui mu vend 15 minti hiljem samasse kohta jõudis oli jällegi üks tsikkel
seal kinni ja pärast üsna ohtlikult rajal neist möödunud.
ja kui Sa veel ütled et tsiklimees kihutas teist silma pilgutamata mööda siis.... :!: :roll:
lisaks need mõttetud tuuritamised ja raja lõhkumised
niigi rasketes kohtades mis mind tigedaks ajavad
(see viimane on kahtlemata mu isiklik probleem ja üldise arutelu alla ei kuulu :wink: )

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 18. 05. 2005. 13:07

Rom kirjutas:ja kui mu vend 15 minti hiljem samasse kohta jõudis oli jällegi üks tsikkel
seal kinni ja pärast üsna ohtlikult rajal neist möödunud.
Ma ei tea mida vend sul ohtlikuks pidas, aga elasin ka selle möödumise üle koos temaga ning midagi ohtlikku seal küll ei olnud. Oli kitsas metsarada ja mees rahulikult töristas ükshaaval meestest mööda, mitte ei lasknud ilge p****ga ettevaatamatult, tal oli kogu aeg asi kontrolli all.
See, et nad kehvemates kohtades kinni jäid - noh, kõik tsiklimehed pole võibolla Tour de France pilootide tasemel, aga see mudaauk oli ka ikka tõeline mülgas olgem ausad.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 18. 05. 2005. 13:20

Alvaro kirjutas:
Rom kirjutas:ja kui mu vend 15 minti hiljem samasse kohta jõudis oli jällegi üks tsikkel
seal kinni ja pärast üsna ohtlikult rajal neist möödunud.
Ma ei tea mida vend sul ohtlikuks pidas, aga elasin ka selle möödumise üle koos temaga ning midagi ohtlikku seal küll ei olnud. Oli kitsas metsarada ja mees rahulikult töristas ükshaaval meestest mööda, mitte ei lasknud ilge p****ga ettevaatamatult, tal oli kogu aeg asi kontrolli all.
See, et nad kehvemates kohtades kinni jäid - noh, kõik tsiklimehed pole võibolla Tour de France pilootide tasemel, aga see mudaauk oli ka ikka tõeline mülgas olgem ausad.
nojah....eks närvikavad on erinevad aga seeselleks.

eile käisin seda mudaauku vaatamas........vasakule poole olid ikka lahedad
magistraalid sisse tallatud :wink:

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 18. 05. 2005. 13:38

Sellele "lõikamise" probleemile võib läheneda siin veel ühe külje pealt.

Olgu süüdi kes tahes ja vastutav kes tahes.

Kas need kes teadsid, et valesti sõitsid - isegi kui see oli tingitud pahatahtliku käitumise tõttu kellegi kolmanda poolt - oleks pidanud üle lõpujoone sõitma või mitte?

Kui naaseti asfaldilt kerimast võistlusrajale siis:
1) kas jätkati võistlust nagu poleks midagi olnudki? Eeldan , et kõik kes valesti sõitsid ju teadsid seda.
2) Kas uuesti võistlema asumine oli õige tegu teiste võistlejate suhtes?

Igaüks mõtleb ise mis ta asjast arvab. Ja ma ei ürita süüd veeretada süütute kaela, vaid pakkuda välja, mis oleks olnud minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt mõistlik tegu.

Minu seisukoht on - Kui valesti sõitnud pidasid võistlust enda jaoks lõppenuks ja kulgesid finishi poole teadmisega et nende jaoks on võistlus läbi ja võistlusrajale enam ei naasetud seda teed kust sealt eksiti, ei oleks IMHO pidanud finishikoridori suunduma.

Selliselt oleks olnud võimalik välja anda adekvaatne protokoll, kus valesti sõitnute tulemusi ei oleks arvestatud - nad oleksid läinud katkestajate nimekirja. Samas oleks "katkestajad" saanud oma osalustasu tagasi küsida korraldajalt, kes oleks arvatavasti ka sellega nõus olnud.
Selliselt oleks sellesse agooniasse kaasatud võrdlemisi väiksem hulk inimesi ja minu arust oleks see olnud kõige parem lahendus. Loomulikult oleks see eeldanud sõitjate omapoolset panust.

N - ei taha selle jutuga siin protokollis kohtasid võita
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 18. 05. 2005. 14:02

N'i mõtted on head (eriti selles vallas, et need, kes teadsid, et eksisid, oleks pidanud katkestama või tagasi pöörduma) aga isegi kui 80% eksinutest oleks seda tunnistanud, siis alati jääb mingi arv inimesi, kes seda ei tunnista ja salgavad. Ja ma sugugi ei püüa siin süüdistada niiöelda lõikajaid - see on kahetsusväärne lugu, et teiega niimoodi läks ja ma ei taha seda mitte kellelegi soovida (ei endale, sõpradele ega vaenlastele). Aga ise mõtlesin ka, et kui ma oleks ka kogemata lõiganud mingi jupi teest, siis oleks ilmselt finishikoridori kõrval lõpetanud ja võtnud sõitu kui aktiivset treeningut. Nö lõikajate kaitseks veel nii palju, et kui oled võõras kohas ja kihutad 180+ pulsiga kuskil teedel ringi, siis pole ka see tagasi pööramine eriti lihtne - jäävad sulle siis kõik käänud ja pöörded meelde, pärast eksid veel täitsa ära. Ja muide - kiirelt juhendit sirvides pole seal nagu öeldudki, et lõigata ei tohi :D On vaid selline punkt:
9.4. Võistlejad peavad täitma liikluseeskirju, juhinduma liiklusmärkidest ja muudest korraldaja poolt paigaldatud viitadest ning liikluskorraldajate märguannetest.
Ja kui viit ikka viitas paremale siis sõitjad ka läsid paremale (y) Samas pole ka öeldud, et võistlus käib vabalt valitud rajal (umbes nii on kirjas Viljandi Järvejooksu juhendis, kuid seatud piiranguks, et läbida tuleb 2 kontrollpunkti järve kummaski otsas).
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Postitus Postitas Olivers » 18. 05. 2005. 14:10

sqber kirjutas:kiirelt juhendit sirvides pole seal nagu öeldudki, et lõigata ei tohi
See,et lõigata ei tohi,peaks ilma võistlusjuhenditagi selge olema! :)

elli
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 10. 05. 2004. 08:19

Postitus Postitas elli » 18. 05. 2005. 14:43

On tekkinud üsna mõttetu diskussioon selle üle, mida "lõikajad" oleksid pidanud tegema-nägema või mida nad tegid-nägid. Selliseid apse on juhtunud ennegi ja juhtub kindlasti edaspidigi.
Olen kindel, et keegi pahatahtlikult lõikama ei kippunud. Tagantjärele targad oskavad kõik olla, kõige paremini on olukorda seletanud SL. Lugege läbi ja mõelge järele.
No great story starts: "It was cold, so I stayed in..."

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 18. 05. 2005. 15:27

sqber kirjutas:Ja muide - kiirelt juhendit sirvides pole seal nagu öeldudki, et lõigata ei tohi :D
Lihtsalt täpsustuseks olgu öeldud, et selliseid küsimusi pole unustatud. EEC juhendis on punkt nr 3 oma alapunktidega, mis viitavad UCI ehk Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu reeglitele. St kõigis küsimustes, mis pole täpsustatud EEC juhendis, lähtutakse UCI reeglitest. UCI Cycling Rules Part IV "Mountain Bike Races" punktid 1.8.3.1; 1.8.3.2 ja 1.8.3.3 sätestavad raja läbimise ja lõikamise täpselt.

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 18. 05. 2005. 15:47

Kallid inimesed - ma ei mõelnud ju ometi tõsiselt seda, et kui juhendis pole öeldud, siis kõik võivad lõigata :wink: Minu jaoks on see lõikamise teema praeguseks end ammendanud. Lõppkokkuvõttes polnud see OM või MM, see oli ikkagi rahvaüritus ja "rahvas" sai ka koha ja aja kirja ning diplomi koju sahtlisse. Kes oli Mulgis tubli ja tahab hooaja kokkuvõttes head tulemust saavutada, see on tubli ka järgmistel etappidel ja saab oma hea tulemuse kätte. Usun, et paljudel (sh. ka minul) käis võitlus iseenda ja kellaga, võibolla ka mõne sõbraga ja need võistlused said pühapäeval ka peetud.

Hoopis omaette ooper on aga see rahva mõnitamine finishis, kus mina oma 5 minti seisin ja mõte liikus vaid ühes suunas - saaks vaid pikali (selg kohutavalt valutas). Kui selliste rajamärgistuste lõhkumiste/muutmiste/keeramiste suhtes on korraldajad võimetud, siis finishi korraldamine on teine teema. Aga siiralt loodan, et sellest asjast tehti omad järeldused ja tulevikus sellist asja enam ei kordu.
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 18. 05. 2005. 15:57

elli kirjutas:On tekkinud üsna mõttetu diskussioon ..... Tagantjärele targad oskavad kõik olla, kõige paremini on olukorda seletanud SL. Lugege läbi ja mõelge järele.
Elli, kui keegi nö "tagantjärele ei targutaks" ei muutuks ka järgmisel korral midagi.
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 18. 05. 2005. 16:06

sqber kirjutas:Kallid inimesed - ma ei mõelnud ju ometi tõsiselt seda, et kui juhendis pole öeldud, siis kõik võivad lõigata :wink:
Ega ma ei mõelnudki, et sa nii mõtlesid, et lõigata võib. Lihtsalt täpsustuseks tõin need punktid välja. Üldse on see UCI reeglistik hea lugeda aktiivsemal sõitjal - seal on palju küsimusi ilusti lahti seletatud.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 18. 05. 2005. 16:18

N`i viimane "targutamine" on asjalik. Miks siis puusse panijad ikkagi ei katkestatud vaid veeresid üle joone?
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Postitus Postitas seiko » 18. 05. 2005. 17:14

sqber kirjutas:Hoopis omaette ooper on aga see rahva mõnitamine finishis, kus mina oma 5 minti seisin ja mõte liikus vaid ühes suunas - saaks vaid pikali (selg kohutavalt valutas). Kui selliste rajamärgistuste lõhkumiste/muutmiste/keeramiste suhtes on korraldajad võimetud, siis finishi korraldamine on teine teema. Aga siiralt loodan, et sellest asjast tehti omad järeldused ja tulevikus sellist asja enam ei kordu.
Fini?ikorralduse kohta andsin eespool juba natuke selgitusi. Vabandasin ja vabandan veelkord nii Viljandi Rattaklubi kui ka enda nimel. Lihtsalt on lahendusi, mis ühel päeval (aastal) toimivad perfektselt, teisel päeval aga mitte. Tulevikus vähemalt Mulgis sellist asja enam ei juhtu, võimalikust probleemist on teavitatud ka teisi sarja korraldajaid ja kindlasti ei lasknud nad teadet kõrvust mööda.

Rajamärgistus tuleb järgmisel aastal ilmselt valumalmist või raudbetoonist teha... Võib-olla on prototüüpe juba Tallinna Maratonil näha :-)

Imelik, et keegi supi pärast ei pahanda ;-)

Veiko

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 18. 05. 2005. 17:18

seiko kirjutas:Imelik, et keegi supi pärast ei pahanda ;-)

Veiko
kui muu kohta poleks ütlemist tulnud, küll siis supp oleks ette võetud :P
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 18. 05. 2005. 17:22

seiko kirjutas:Imelik, et keegi supi pärast ei pahanda ;-)

Veiko
Pakun kahte põhjust:

Mehed ei nuta! või
Kui tahad vältida skandaali ilmsikstulekut, korralda (teine) suurem skandaal!

Viimane on siis üks PR-i kuldreeglitest
:lol:

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 19. 05. 2005. 07:35

seiko kirjutas:Imelik, et keegi supi pärast ei pahanda ;-)

Veiko
Sorry aga kas seal oli millegi üle pahandada? Mina sain supi kätte kiirelt, sisse läks samuti kiirelt ja ma ei näe küll põhjust nurisemiseks :shock:
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 19. 05. 2005. 08:07

sqber kirjutas:
seiko kirjutas:Imelik, et keegi supi pärast ei pahanda ;-)

Veiko
Sorry aga kas seal oli millegi üle pahandada? Mina sain supi kätte kiirelt, sisse läks samuti kiirelt ja ma ei näe küll põhjust nurisemiseks :shock:
Tuleb ikka välja, et mõnel mehel on iga asja kohta midagi öelda. :evil:

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 19. 05. 2005. 08:39

Olen üks nendest, kes rajal eksis. Moraalselt olin päris löödud, kui avastasin, et olen rajalt mööda pannud. Kuna aga ei sõida koha vaid fiilingu pärast, siis sain sellest ruttu üle. Nüüd loen siit foorumist "ausate sõitjate" N-i ja Andrus K "olekseid ja mikse" ja tekib tunne, et olen neile isiklikult väga liiga teinud. Sorry mehed. Sõitsin üle lõpujoone sest arvasin, et pettus läheb läbi. Lepituseks pakun, et tõstke mind enda taha ja saate koha võrra edasi.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”