Rakvere Maraton 2004 [EEC VII etapp]

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 31. 08. 2004. 12:19

Ahjaa siin ja seal teemadel on olnud hala ja sõimamist trügijate teemal.
Ma pakun et ma ise olen ka kahjuks trügija - eriti alguses.

Aga no mida sa hing hädaga teed kui iga jumala etapp on vaja 300-st sõitjast mööda saada ja veel sõimatakse takka otsa, et miks esi100 sisse ei sõida?! ;O)

Ise ma olen oma Elioni kohtadega tegelikult rahul, kevadine eesmärk sai täidetud, es mõista aind arvata et nii palju rahvast elionile tuleb ja stardigrupid 200 mehe kaupa ja sedasi jagatakse.

Minu tagasihoidlik arvamus lõppenud suvele tagasi vaadates on, et Elioni rajad jäävad 1000-le sõitjale kitsaks.
Viimati muutis Kirsa, 31. 08. 2004. 13:13, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 31. 08. 2004. 12:28

Kirsa kirjutas: Minu tagasihoidlik arvamus lõppenud suvele tagasi vaadates on, et Elioni rajad jäävad 1000-le matsile kitsaks.
siis tuleb hakata käima Elionivälistel maratonidel. Värska, Karksi, Rapla, Viru, Nissan jms. võiks konkureeriva sarja teha :twisted: ,sest harrastajate arvu kasv ei näi pidurduvat. Rahvas tahab sarja sõita ja punkte koguda ja enam vähem kindla kvaliteediga suppi luristada. Üksikutele vähetuntud võistlustele ei kiputa oma raha ja higi tooma.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 31. 08. 2004. 12:29

Kirsa kirjutas: Selle aasta EEC juhend stardigruppide jagamisel minule igatahes ei sobi.
Keskmise koha alusel sobiks palju paremini ja minu arust on ka ausam.
Kas 417 rakvere stardinumbriks oleks sind kuidagi aidanud???

Just selle numbri oleksid sa keskmiste kohtade alusel saanud...

Vahur

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 31. 08. 2004. 12:35

gandalf kirjutas: Kas 417 rakvere stardinumbriks oleks sind kuidagi aidanud???

Just selle numbri oleksid sa keskmiste kohtade alusel saanud...
Vahur
mmm...
Ma mõtlesin pigem seda, et kui ma võtan lahti exceli faili nimega "EEC seis peale rakket.xls", siis ma leian enda 331-lt realt.

Võib olla olen ma valesti aru saanud, aga ma hetkel oma rumala peaga ei saa täpselt aru kust see 417, ehk viitsib gandalf ühe lausega seletada - kasvõi privas - lihtsalt huvist.
Viimati muutis Kirsa, 31. 08. 2004. 12:48, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 31. 08. 2004. 12:36

Minu arvates kuldne sõnavõtt teemal, et miks minu tulemused on nii nagu on:
Kirsa kirjutas:Tõsiselt rääkides ma pakun et siin on 2 konksu. Esiteks mulle küll tõusud meeldivad ja saan neist üles hästi, aga "tegelikult" võrreldes teistega võtan ma neid väga aeglaselt. Loll komme on juba varakult 22-32 käik sisse lükata et mäest igal juhul üles saada ning mitte lükata. Oluliselt kiirem oleks vist eest keskmisega kangutada nii kaugele kui jõuan ja siis kasvõi maha hüpata ja lükata. Lükkamist ma kardan, sest see tõmbab mind üleni krampi - peab treenima...

Teine teema on stardikoht. Kuna number on 430 kandis, siis rutiinselt 10-15 minutit enne starti koridori minnes leian ennast alati (400-600 stardigrupis) umbes 560-ndalt kohalt. Plaan on see aasta alati sama olnud. Alguses paugutada ja esimese 5km-ga kohe 150-st mööduda, siis hiljem rajal pikapeale veel 100-st mehest mööda. Ja niimoodi see täpselt 300-s koht alati tulebki.
Alguse paugutamine võtab parajalt hinge kinni, aga jätta 250 mehest möödumine raja peale on ka jama.

Selle aasta EEC juhend stardigruppide jagamisel minule igatahes ei sobi.
Keskmise koha alusel sobiks palju paremini ja minu arust on ka ausam.

Oleks on paha poiss, aga ma pakun et kui ma saaks startida kuskilt eestpoolt siis 290-s koht vahetuks umbes 210-nda koha vastu. Esi100 on misiganes tingimustel liiga kiirete meeste pärusmaa. :)

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 31. 08. 2004. 13:16

Kirsa kirjutas:
gandalf kirjutas: Kas 417 rakvere stardinumbriks oleks sind kuidagi aidanud???

Just selle numbri oleksid sa keskmiste kohtade alusel saanud...
Vahur
mmm...
Ma mõtlesin pigem seda, et kui ma võtan lahti exceli faili nimega "EEC seis peale rakket.xls", siis ma leian enda 331-lt realt.

Võib olla olen ma valesti aru saanud, aga ma hetkel oma rumala peaga ei saa täpselt aru kust see 417, ehk viitsib gandalf ühe lausega seletada - kasvõi privas - lihtsalt huvist.
Keskmine koht ei ole sama mis koht sarja arvestuses. Kõik need, kel on 1 või 2 või 3 etappi enne rakveret sõidetud sinu 4 vastu on üldarvestuses sinust taga, keskmise koha järgi on nad sinust ees.

So simple! ja ma eksisin, su stardinumber oleks olnud 440 mitte 414...

ja finishis oli 40 mehe sinu ees lõpetanu nr sinu omast suurem ja peale sind oli 40 lõpetanu nr sinu omast väiksem. Ses osas 50/50...

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 31. 08. 2004. 13:18

gandalf kirjutas: Keskmine koht ei ole sama mis koht sarja arvestuses. Kõik need, kel on 1 või 2 või 3 etappi enne rakveret sõidetud sinu 4 vastu on üldarvestuses sinust taga, keskmise koha järgi on nad sinust ees.
Ok. Tänud.

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 31. 08. 2004. 13:58

Kirsale :
Ma startisin 6** kohalt ( e. viimasest põhidistantsi stardigrupist ) ja lõpetasin sinust paarkümmend kohta eespool ning kui oleks tugevam olnud oleks pingutanud 250. koha välja küll
ning olin ka julm mööduja - enamasti möödusin tõusudel sisekurvist ja vahest aeglastel laskumistel ka sisekurvist, tekitasin palju ohtlikke olukordi arvatavasti ja kõike seda eesmärgiga tuleval aastal paremat stardikohta saada
tuleva aastal üritan viisakam olla
Kirsa on muidugi väga viisakas - laseb teisi mööda ( mulle ütles liivaaukudes: " Noh, mine mööda !! " ja tõmbas eest ära tegelikult ma oleks võib-olla veel tükk aega tema selja taga istunud aga no, kui palutakse siis peab )

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 31. 08. 2004. 14:04

madiz kirjutas: Kirsa on muidugi väga viisakas - laseb teisi mööda ( mulle ütles liivaaukudes: " Noh, mine mööda !! " ja tõmbas eest ära tegelikult ma oleks võib-olla veel tükk aega tema selja taga istunud aga no, kui palutakse siis peab )
:)))
Tegelikult oli mul seal saepuru lõigul väga raske ja ma ütlesin et: saepuru "imeb" mitte et "mine" mööda!
Aga ma sain kohe rajal aru et sa said valesti aru - samas koht oli ju lai ja ning sa liikusid ju lõbusamalt ka - oleks võinud juba varemgi mööda minna.

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 31. 08. 2004. 14:07

endal oli küll tunne et ei liigu üldse edasi

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 31. 08. 2004. 17:55

madiz kirjutas:
ning olin ka julm mööduja - enamasti möödusin tõusudel sisekurvist ja vahest aeglastel laskumistel ka sisekurvist, tekitasin palju ohtlikke olukordi arvatavasti ja kõike seda eesmärgiga tuleval aastal paremat stardikohta saada
tuleva aastal üritan viisakam olla
Et nagu isegi mingi kerge uhkusenoot on nendes sõnades?

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 01. 09. 2004. 10:39

gandalf kirjutas:
Kirsa kirjutas: Selle aasta EEC juhend stardigruppide jagamisel minule igatahes ei sobi.
Keskmise koha alusel sobiks palju paremini ja minu arust on ka ausam.
Kas 417 rakvere stardinumbriks oleks sind kuidagi aidanud???
Just selle numbri oleksid sa keskmiste kohtade alusel saanud...
Vahur
Keskmine koht, ehk siis läbitud etappide fini?ikohtade summa jagatud läbitud etappide arvuga, annaks tõesti väheke adekvaatsema stardinumbri, vähemalt minumeelest. Jälgides mõnede inimeste fini?ikohti kogu hooaja vältel, olen mõnel täheldanud sarnast asja: (sõidan ise tagumises otsas ja esimest poolt nii hoolega ei jälgi) muidu on fini?ikohad ca 600 ja üks koht 300 - tekib küsimus, kas tõesti üks etapp õnnestus üle ootuste hästi või sai kogemata/meelega kuskilt natuke lõigatud või muud moodi susserdatud, et saaks parema stardikoha?
Oleks ju kaval näiteks esimesel etapil natuke suli teha ja siis aasta läbi head stardikohta nautida?
Materdage mind nüüd natuke, et sulleritele mõtteid pähe panen :lol:

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 01. 09. 2004. 11:09

marion kirjutas: Keskmine koht, ehk siis läbitud etappide fini?ikohtade summa jagatud läbitud etappide arvuga, annaks tõesti väheke adekvaatsema stardinumbri, vähemalt minumeelest. Jälgides mõnede inimeste fini?ikohti kogu hooaja vältel, olen mõnel täheldanud sarnast asja: (sõidan ise tagumises otsas ja esimest poolt nii hoolega ei jälgi) muidu on fini?ikohad ca 600 ja üks koht 300 - tekib küsimus, kas tõesti üks etapp õnnestus üle ootuste hästi või sai kogemata/meelega kuskilt natuke lõigatud või muud moodi susserdatud, et saaks parema stardikoha?
Oleks ju kaval näiteks esimesel etapil natuke suli teha ja siis aasta läbi head stardikohta nautida?
Materdage mind nüüd natuke, et sulleritele mõtteid pähe panen :lol:
Ega seal väga suurelt miskit ei muutu. Enamik oleks ikka omades stardigruppides (alla 10% muutusi) Sind ennast oleks keskmise koha loogika Rakveres ühe stardikoridori võrra ettepoole aidanud. (596 vs. 631) Sulitegemisega on pigem nii, et kui keski vahele jääb, peab karistus karm olema.
Keskmise koha loogika puudus on tehniline ebaõnn, mis ühe kehva kohaga nulliks kogu hooaja stardigrupi. (Kõige selgem näide oleks Massa 2002 kõrve 204. koht, ja ärge hakake rääkima, et eliit pannakse esimesse gruppi, ka 200 koha mees võib ebaõnne korral 650 koha saada ja teda ei hakka keegi kuhugi panema). Pigem on lahenduseks 50ste stardigruppide arvu suurendamine ja kuni 700 numbrini 100 osalejaga gruppide kasutamine. Asi saab igatahes olema arutlusteema.

P.S. ebaharilikult headel tulemustel hoitakse silm peal...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 01. 09. 2004. 11:53

minuni jõudnud andmetel oli pikal maal startinutest 126 katkestajat :shock:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 01. 09. 2004. 12:04

erikr kirjutas:minuni jõudnud andmetel oli pikal maal startinutest 126 katkestajat :shock:
Andmed vähese +-sega õiged jah. Paljuvõitu, aga rada oli raske, teisele ringile minnes on lihtne maha tulla ja eks paljudel ole juppidega kah nii, et kui on lootus, et veab hooaja lõpuni välja, siis ei vahetata. Alati ei vea...

Vahur

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Postitus Postitas Olts » 01. 09. 2004. 14:01

gandalf kirjutas:
marion kirjutas: Keskmine koht, ehk siis läbitud etappide fini?ikohtade summa jagatud läbitud etappide arvuga, annaks tõesti väheke adekvaatsema stardinumbri, vähemalt minumeelest. Jälgides mõnede inimeste fini?ikohti kogu hooaja vältel, olen mõnel täheldanud sarnast asja: (sõidan ise tagumises otsas ja esimest poolt nii hoolega ei jälgi) muidu on fini?ikohad ca 600 ja üks koht 300 - tekib küsimus, kas tõesti üks etapp õnnestus üle ootuste hästi või sai kogemata/meelega kuskilt natuke lõigatud või muud moodi susserdatud, et saaks parema stardikoha?
Oleks ju kaval näiteks esimesel etapil natuke suli teha ja siis aasta läbi head stardikohta nautida?
Materdage mind nüüd natuke, et sulleritele mõtteid pähe panen :lol:
Ega seal väga suurelt miskit ei muutu. Enamik oleks ikka omades stardigruppides (alla 10% muutusi) Sind ennast oleks keskmise koha loogika Rakveres ühe stardikoridori võrra ettepoole aidanud. (596 vs. 631) Sulitegemisega on pigem nii, et kui keski vahele jääb, peab karistus karm olema.
Keskmise koha loogika puudus on tehniline ebaõnn, mis ühe kehva kohaga nulliks kogu hooaja stardigrupi. (Kõige selgem näide oleks Massa 2002 kõrve 204. koht, ja ärge hakake rääkima, et eliit pannakse esimesse gruppi, ka 200 koha mees võib ebaõnne korral 650 koha saada ja teda ei hakka keegi kuhugi panema). Pigem on lahenduseks 50ste stardigruppide arvu suurendamine ja kuni 700 numbrini 100 osalejaga gruppide kasutamine. Asi saab igatahes olema arutlusteema.

P.S. ebaharilikult headel tulemustel hoitakse silm peal...
Praegu ei ole vähemalt stiimulit katkestada, kuid kui hakkab keskmine koht rolli mängima, pole mõtet enam kehvalt kohalt(tehnika rike,krambid...)lõpetada.Selle aasta süsteem enamvähem kui ehk ainult stardigrupi suurus.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

...

Postitus Postitas Marti » 01. 09. 2004. 14:06

Minuarvates on numbrisüsteem täitsa OK. Ja igaüks sõidab ju vastavalt oma võimetele, stardinumber loksub paari võistlusega niikuinii ju õigesse kohta. Kes tahab see saab, hea näide nende sebrade Lätlaste näol, kes stardivad lõpust ja sõidavad esi saja sisse, mõned viiekümnessegi.
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Re: ...

Postitus Postitas Ruve » 01. 09. 2004. 14:37

Marti kirjutas:Minuarvates on numbrisüsteem täitsa OK. Ja igaüks sõidab ju vastavalt oma võimetele, stardinumber loksub paari võistlusega niikuinii ju õigesse kohta. Kes tahab see saab, hea näide nende sebrade Lätlaste näol, kes stardivad lõpust ja sõidavad esi saja sisse, mõned viiekümnessegi.
need sebrad ei ole tagant startinud ju?!! :D kevadel mulgis tulid kõik lätlased esimesse või teise gruppi jutuga, et neil on litsents... numbrisüsteem on ka minu arvates OK!

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 01. 09. 2004. 18:07

gandalf kirjutas: Pigem on lahenduseks 50ste stardigruppide arvu suurendamine ja kuni 700 numbrini 100 osalejaga gruppide kasutamine. Asi saab igatahes olema arutlusteema.
Kahe käega poolt.
kui see muidugi jälle majandusraskuste (lindid + "auguvalvur"+niikuiniiveelmidagi) taha ei jääks.
Ma pole kunagi inisema hakanud kui väga napilt järgmisse stardigruppi kukkunud mees on ennast vaikselt nõks ettepoole aedikusse nihutanud.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 01. 09. 2004. 19:45

gandalf kirjutas: Pigem on lahenduseks 50ste stardigruppide arvu suurendamine ja kuni 700 numbrini 100 osalejaga gruppide kasutamine. Asi saab igatahes olema arutlusteema.

P.S. ebaharilikult headel tulemustel hoitakse silm peal...
See oleks küll hea, kui kõik stardi grupid oleks 50 kaupa. Lisatööd korraldajatel sellega küll tuleks (ilmselt ka lisakulutusi), kuid vastutasuks saaks võistlejate rahulolu. Tagumistel sõitjatelgi oleks võimalus rihkem sooja teha. Muidugi, võib sooja teha ka praeguse stardikorra järgu, kuid siis oled kohe oma grupis viimaste seas. Kõikidel võistlustel hakkas silma, et stardikoridori lindi ette pargitakse ennast isegi üle 30min. enne võistluse algust.

PS. Tegelikult sobiksid viimased postitused teise teema alla, oli vist EEC stardinumbrite jagamine vmt.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”