EMV Mägirattamaratonis reglement

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 24. 08. 2004. 15:56

EJL-i kodukale on ilmunud ametlike eestikate (maastikuratta maratonis) protokoll. Millegipärast erineb see Rakke sõidu lõpuprotokollist. Nimelt klassis M Eliit Eestis ametlikult 37-s rattur (ehk eestikate arvestuses viimane) on Rakke Maratoni lõpuprotokollis alles 353ndal kohal. Ega meil päris 316 lätlast ka seal vahepeal polnud.

Saan aru küll, et tegemist on end ekstra eestikatele registreerinud ratturite nimekirjaga, kuid sellegi poolest on vähemalt minuarvates tegemist ebaõiglase lahendusega nende suhtes, kes sõitsid sama rada, on samamoodi trenni teinud ja omavad samamoodi Eesti kodakondsust.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 24. 08. 2004. 16:31

SL kirjutas: Saan aru küll, et tegemist on end ekstra eestikatele registreerinud ratturite nimekirjaga, kuid sellegi poolest on vähemalt minuarvates tegemist ebaõiglase lahendusega nende suhtes, kes sõitsid sama rada, on samamoodi trenni teinud ja omavad samamoodi Eesti kodakondsust.
EW kodakondsus ei anna paraku automaatselt ejl litsentsi, mida EMV-l arvesse mineva sõidu jaoks nõutakse.
Sul ejl liikmesklubi esindaja ja kogemustega maratoni korraldajana on olemas võimalus teha ettepanekuid, et tulevaid maratoni eestikaid ejl läbimõeldumalt orgunniks. võimalik need ehk vanuseklasside peale viia (mulle pensokana:) väga mokka mööda)
a litsenstist ja regamisest loobumist ei pea ka mina õigeks.
lisaks võiks emv maratonirada täita ka uci maratoniraja tingimused( ei heida Rakke rajale midagi ette, eeci radadest parim) - 60 km ja min aeg 3h, meilt vist ainukesena eesootav haanja 100 kvalifitseeruks

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Postitus Postitas Olts » 25. 08. 2004. 07:45

Ereliukas kirjutas:
SL kirjutas: Saan aru küll, et tegemist on end ekstra eestikatele registreerinud ratturite nimekirjaga, kuid sellegi poolest on vähemalt minuarvates tegemist ebaõiglase lahendusega nende suhtes, kes sõitsid sama rada, on samamoodi trenni teinud ja omavad samamoodi Eesti kodakondsust.
EW kodakondsus ei anna paraku automaatselt ejl litsentsi, mida EMV-l arvesse mineva sõidu jaoks nõutakse.
Sul ejl liikmesklubi esindaja ja kogemustega maratoni korraldajana on olemas võimalus teha ettepanekuid, et tulevaid maratoni eestikaid ejl läbimõeldumalt orgunniks. võimalik need ehk vanuseklasside peale viia (mulle pensokana:) väga mokka mööda)
a litsenstist ja regamisest loobumist ei pea ka mina õigeks.
lisaks võiks emv maratonirada täita ka uci maratoniraja tingimused( ei heida Rakke rajale midagi ette, eeci radadest parim) - 60 km ja min aeg 3h, meilt vist ainukesena eesootav haanja 100 kvalifitseeruks
Tegelikult võiks olla eestikad lahtised meistrivõistlused. Siis ei oleks nii, et kui kümnendana lõpetanul pole litsentsi, pole ka kohta. Veel parem on kui teevad siis omale ise võistluse, kus ainult litsentsiga võistlejad.
"Mis nad siis tulevad meie hoovipeale tiirutama"
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 25. 08. 2004. 07:51

Olts kirjutas:Tegelikult võiks olla eestikad lahtised meistrivõistlused. Siis ei oleks nii, et kui kümnendana lõpetanul pole litsentsi, pole ka kohta. Veel parem on kui teevad siis omale ise võistluse, kus ainult litsentsiga võistlejad.
"Mis nad siis tulevad meie hoovipeale tiirutama"
Ota Olts, kas sina korraldasid Rakke Rattamaratoni või?

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 25. 08. 2004. 08:11

Ereliukas kirjutas:EW kodakondsus ei anna paraku automaatselt ejl litsentsi, mida EMV-l arvesse mineva sõidu jaoks nõutakse.
Sul ejl liikmesklubi esindaja ja kogemustega maratoni korraldajana on olemas võimalus teha ettepanekuid, et tulevaid maratoni eestikaid ejl läbimõeldumalt orgunniks. võimalik need ehk vanuseklasside peale viia (mulle pensokana:) väga mokka mööda)
a litsenstist ja regamisest loobumist ei pea ka mina õigeks.
lisaks võiks emv maratonirada täita ka uci maratoniraja tingimused( ei heida Rakke rajale midagi ette, eeci radadest parim) - 60 km ja min aeg 3h, meilt vist ainukesena eesootav haanja 100 kvalifitseeruks
Peab uurima reglemente, ma nende "lahtiste" kohapealt paugust ei oska öelda, kas see lahendaks probleemi. Kuid sisuliselt - Kruuse Rommi oli Rakkes peaaegu kümne hulgas, kui ametlikust protokollist väljas - kas see on siis õige asi?
Vanuseklassid on samuti mõtlemisaine (kaasneb jällegi kulutustega, kuid see ei saa olla takistuseks). Lisaks oleks nö "tavarahva" ametliku edetabeli koostamine ka ala populariseerimise seisukohast kasulik.

Teine asi on UCI reeglid. Minuteada on UCI reeglites säte, et kui kohalik "national federation" midagi natuke teisiti otsustab, siis UCI seda lubab (kohalike võistluste kohapealt, nagu seda eestikad on). Samas isiklikult arvan, et 60 km limiiti tuleks siiski järgmistel aastatel täita, 3h täitmisega on teine lugu. Hirmutame rahva eemale. Jah, teame hästi, kuna klubikaaslane osales maratoni MMil, mida maailmamastaabis maratoni all mõistetakse (mõnel mehel jäi teatavasti taastumise taha eestikatel edukas esinemine).

Kolmas asi seoses eestikatega on õigest koridorist startimine, Rakkes ronisisid esimesse koridori tegelased (vähemalt ühte tegelast ise nägin), kes tavaliselt ca 250nda kohapeal sõidavad, eestikatele registreerimine nagu annab selleks õiguse. Ka see pole minu arvates päris õige, mis vajaks läbiarutamist ja lahendamist.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 25. 08. 2004. 08:18

SL kirjutas:Peab uurima reglemente, ma nende "lahtiste" kohapealt paugust ei oska öelda, kas see lahendaks probleemi. Kuid sisuliselt - Kruuse Rommi oli Rakkes peaaegu kümne hulgas, kui ametlikust protokollist väljas - kas see on siis õige asi?
Vanuseklassid on samuti mõtlemisaine (kaasneb jällegi kulutustega, kuid see ei saa olla takistuseks). Lisaks oleks nö "tavarahva" ametliku edetabeli koostamine ka ala populariseerimise seisukohast kasulik.

Teine asi on UCI reeglid. Minuteada on UCI reeglites säte, et kui kohalik "national federation" midagi natuke teisiti otsustab, siis UCI seda lubab (kohalike võistluste kohapealt, nagu seda eestikad on). Samas isiklikult arvan, et 60 km limiiti tuleks siiski järgmistel aastatel täita, 3h täitmisega on teine lugu. Hirmutame rahva eemale. Jah, teame hästi, kuna klubikaaslane osales maratoni MMil, mida maailmamastaabis maratoni all mõistetakse (mõnel mehel jäi teatavasti taastumise taha eestikatel edukas esinemine).

Kolmas asi seoses eestikatega on õigest koridorist startimine, Rakkes ronisisid esimesse koridori tegelased (vähemalt ühte tegelast ise nägin), kes tavaliselt ca 250nda kohapeal sõidavad, eestikatele registreerimine nagu annab selleks õiguse. Ka see pole minu arvates päris õige, mis vajaks läbiarutamist ja lahendamist.
ei jää muud üle kui tekitada klubidepoolne rahvaalgatus "õiglasema" reglemendi koostamiseks. loomulikult oleks furoori rohkem kui keegi EMV piletita sell oleks saramotinsit teinud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 25. 08. 2004. 09:23

SL kirjutas:Peab uurima reglemente, ma nende "lahtiste" kohapealt paugust ei oska öelda, kas see lahendaks probleemi. Kuid sisuliselt - Kruuse Rommi oli Rakkes peaaegu kümne hulgas, kui ametlikust protokollist väljas - kas see on siis õige asi?
Vanuseklassid on samuti mõtlemisaine (kaasneb jällegi kulutustega, kuid see ei saa olla takistuseks). Lisaks oleks nö "tavarahva" ametliku edetabeli koostamine ka ala populariseerimise seisukohast kasulik.
Ei ole reeglites väga tugev, kuid selliseid "lahtisi" arvestusi uci vist ei tunnista.
Rommi eec tulemuste ees müts maha, kuid kes takistas tal soovi korral litsentsi võtmast ja emv-le regamast? arvan, et see pole 100 kr litsensitasu - ilmselt pole litsensti olemasolu rahva seas lihtsalt piisavalt motiveeritud - alla 30 a sõitjad peavad ka ntx xc emv-l startima koos eliidiga - keskmiselt tugev litsenstita sõitja seda paraku ei riski ette võtta.
vo ejl peaks litsentsi omamist rohkem väärtustama -
seeläbi saaks ejl rohkem litsentse müüa ja seeläbi ala ja iseend populariseerida, kuid mtb arendamine (juhatuse väljaütlemised seoses kana ja olümpiaga) pole vist eriline prioriteet.
SL kirjutas: Kolmas asi seoses eestikatega on õigest koridorist startimine
Kuna tänu sellele õnnestus koridori minna 10 min enne pauku ja saada normaalne stardikoht, siis isiklikult ei kurda(muidu oleksin pidanud oluliselt varem minema, et teises koridoris norm koht saada)
Maratoni euroopakatel poolas oli üks koridor uci euroopa mv-l (ülesantud rattaliitude poolt) startijatele ja siis 104 ja 52 km walbryczi maratoni startijad sõltumata litsentsi olemasolust läksid kõik koos.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Postitus Postitas Olts » 25. 08. 2004. 10:01

gandalf kirjutas:
Olts kirjutas:Tegelikult võiks olla eestikad lahtised meistrivõistlused. Siis ei oleks nii, et kui kümnendana lõpetanul pole litsentsi, pole ka kohta. Veel parem on kui teevad siis omale ise võistluse, kus ainult litsentsiga võistlejad.
"Mis nad siis tulevad meie hoovipeale tiirutama"
Ota Olts, kas sina korraldasid Rakke Rattamaratoni või?
Miks sa seda küsid?
Ei, mina ei korraldanud. Küll maksin mina osavõtutasu võistlusel osalemiseks ja ma pidasin silmas rohkem seda, et Rakke maraton on ka järgmine aasta Rakke maraton, mis kuulub Estonian Cupi sarja vaatamata sellele, kas seal eestikaid peetakse või mitte.
Kas korraldajatele on tähtsam eestikad või EEC?
Küsimus oli sellesmõttes esitatud, et milliste kohtade järgi startida.
Kindlasti on Rakke maraton, nagu paljud teised EEC maratonid saanud tuule tiibadesse tänu sarjale, mitte eestikatele. Ja au korraldajatele, et sellist maastaapset üritust korraldada. On ju korraldajatelgi kõva konkurents sarjas osalemiseks. Teeb ju Värskagi tugevalt tööd sarjaga liitumiseks.
Minu selle aasta sõit jäi lühikeseks, kuna katkestasin keti purunemise tõttu, seega polnud kommentaaril nagunii mõtet, kuna lõppkohta ei mõjutanud eestikad ega midagi.
P.S. Tahtsin kirjutamise lõpetades seda teksti juba kustutada, saades aru kommentaaride mõttetuses. Nagunii tümitatakse läbi
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 25. 08. 2004. 10:33

Minuarust on praegune süsteem igati normaalne. See, kas kuksil metsas on tugevam kettaheitja või rattasõitja, see ei oma tähtsust. Et eesti parim välja selgitada, selleks peab mingisugustele kriteerimitele ja reeglitele vastama. Täna on selleks litsents ja registreerimine eestikateks. Probleem on ka selles ju, et EMV jagatakse punkte, mis kanduvad klubile, kuhu omakorda kantakse nende arvestuste järgi noortespordi toetust. Vastasel juhul läheks ju punktid "kaduma" ja raha ei jõuaks sihtotstabelielt sinna, kuhu vaja.

Ma ei näe põhjust, miks ei võiks sportlane ennast klubiga siduda ja eestikatel võidu sõita selle arvestuses. Ja kui ka selleks mingi põhjus on, siis järelikult piisab teadmisest, et ma olin EMV'tel näiteks kümnes ja kõik. See, kas see ametlikus eestikate protokollis kajastub, kui ta pole oma soovi selleks registreerides avaldanud, sellest ei tohiks ju probleemi olla sel juhul?

XTRace
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 22. 12. 2003. 22:01

Postitus Postitas XTRace » 25. 08. 2004. 11:08

Jagan 99% Hanno arvamust. Kui tahad eestikatel osaleda siis tee litsents ja asi lahendatud. '
Teine teema on veel see, et kes peaks litsentse saama ja milliseid :?:

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 25. 08. 2004. 12:00

Olts kirjutas:
gandalf kirjutas:
Olts kirjutas: "Mis nad siis tulevad meie hoovipeale tiirutama"
Ota Olts, kas sina korraldasid Rakke Rattamaratoni või?
Miks sa seda küsid?
/kustutatud tekst..../
P.S. Tahtsin kirjutamise lõpetades seda teksti juba kustutada, saades aru kommentaaride mõttetuses. Nagunii tümitatakse läbi
Küsin rohkem selle pärast, et kui keski maratonikorraldajatest võtab omale lisakohustuse Eestikate etapp ürituse raames korraldada, siis on suht ülekohtune kellegi osaleja poolt seda üritust oma õueks kutsuda ja sel teemal trumme põristada. Tagamaks Eestikate võrdsust paigutas sarja peakohtunik (Mitte Rakke maratoni korraldaja) eestikate arvestuse sõitjad esimesse gruppi. See on tema õigus ja ma arvan, et ta tegi õige otsuse.

Usu, nende eestikate korraldamine maratoni raames on paras peavalu nii korraldajale kui ajavõtjale. Samas keegi peaks seda ikka tegema ja hea, et tegijaid leidub.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 25. 08. 2004. 12:48

gandalf kirjutas:Tagamaks Eestikate võrdsust paigutas sarja peakohtunik (Mitte Rakke maratoni korraldaja) eestikate arvestuse sõitjad esimesse gruppi. See on tema õigus ja ma arvan, et ta tegi õige otsuse.
Nõus, kuid siiski, kui mingi vant võtab endale litsentsi ja stardib eest, siis pole see õige. Seega põhiküsimus on - kuidas ja mille alusel anda litsentse? (nagu xtrace juba küsis) Kas peaks olema mingid katsekriteeriumid vms.

Igaljuhul on praegusel hetkel maratoni eestikatega seoses palju lahtiseid küsimusi (osalemine, litsentsid, startimine, sõidu pikkus etc), mis tuleks järgmiseks aastaks läbi arutada ja üheselt mõistetavalt paika panna. Eks proovi meiegi oma konstruktiivse panuse anda.

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 25. 08. 2004. 13:04

litsents on vajalik sinu isiklike parameetrite edastamiseks võistlustekorraldajatele. enamik neist kahjuks ei tea kui kõva või vana naise-mehega tegemist on :wink:
maailm on tiba suurem kui kodused rahvasõidud, ning sealses rattakarusellis osalemiseks on korralikult vormistatud litsents kasulik :idea:
korraldajatel on kergem aru saada (vastavasse stardigruppi paigutada) mida tähendab M35 Estonia kui rakke maratoni 117 ja värska 50.s

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 25. 08. 2004. 13:16

www kirjutas:litsents on vajalik sinu isiklike parameetrite edastamiseks võistlustekorraldajatele. enamik neist kahjuks ei tea kui kõva või vana naise-mehega tegemist on :wink:
maailm on tiba suurem kui kodused rahvasõidud, ning sealses rattakarusellis osalemiseks on korralikult vormistatud litsents kasulik :idea:
korraldajatel on kergem aru saada (vastavasse stardigruppi paigutada) mida tähendab M35 Estonia kui rakke maratoni 117 ja värska 50.s
Nõus. Kuid mina näiteks keeldun end tunnistamast sportlaseks ja seepärast ei taha ka litsentsi. Varsti aga ei jäeta mulle muud võimalust.

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 25. 08. 2004. 13:24

SL kirjutas:
gandalf kirjutas: Kas peaks olema mingid katsekriteeriumid vms.

Igaljuhul on praegusel hetkel maratoni eestikatega seoses palju lahtiseid küsimusi (osalemine, litsentsid, startimine, sõidu pikkus etc), mis tuleks järgmiseks aastaks läbi arutada ja üheselt mõistetavalt paika panna. Eks proovi meiegi oma konstruktiivse panuse anda.
minu teada on eliidilitsentsi saamiseks ka praegu mingit tulemust vaja näidata :?: võiolla ma eksin, teised litsensid näitavad rohkem sõitja vanust. gruppidel pole maratonis siis enam nii suurt tähtsust kui distantsi pikkus-raskus paika loksub. kui rakkes oleks olnud eestikad 2 ringi siis keegi ilmselt poleks keegi kurtnud et pidi kusagil 3 grupist startima ja kaotas 15 sek. :wink:

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 25. 08. 2004. 13:26

SL kirjutas:
www kirjutas:litsents on vajalik sinu isiklike parameetrite edastamiseks võistlustekorraldajatele. enamik neist kahjuks ei tea kui kõva või vana naise-mehega tegemist on :wink:
maailm on tiba suurem kui kodused rahvasõidud, ning sealses rattakarusellis osalemiseks on korralikult vormistatud litsents kasulik :idea:
korraldajatel on kergem aru saada (vastavasse stardigruppi paigutada) mida tähendab M35 Estonia kui rakke maratoni 117 ja värska 50.s
Nõus. Kuid mina näiteks keeldun end tunnistamast sportlaseks ja seepärast ei taha ka litsentsi. Varsti aga ei jäeta mulle muud võimalust.
Samas - on sulle, mittesportlasele, su stardikoht nii tähtis? :) suurem jagu eestikatele registreerunutest startinuks nii ehk naa esimesest-teisest grupist.

Kardan, et EMV maratonis iseseisva üritusena ei vea eriti välja, korraldada ei ole eriti odavam kui Elion sarja etappi. Katteallikate leidmine... mnjah ega ei oskaks neid katteallikaid eriti kusagilt otsidagi.

Usun, et pigem on lahenduseks reglemendis piirata eestikatel osalemine Eliit, M18, M35 litsentsidega meestel, ja vastavalt ka naistel. Praegu oli neid M16 noori liiga palju seal. Samas ei ole ka see päris õiglane...

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 25. 08. 2004. 13:30

[/quote]
Nõus. Kuid mina näiteks keeldun end tunnistamast sportlaseks ja seepärast ei taha ka litsentsi. Varsti aga ei jäeta mulle muud võimalust.[/quote]

ega ilmselt ei jäeta kui tahad ennast mingil mk lahtisel etapil või tiitlivõistluste sabas proovile panna. samas lohutuseks sportlaseks peetakse ikkagi eliidi litsensi omandanuid. teiste 100 krooni läheb lihtsalt hea tahte märgina ejli toetamiseks :wink:

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 25. 08. 2004. 13:50

gandalf kirjutas:Samas - on sulle, mittesportlasele, su stardikoht nii tähtis? :) suurem jagu eestikatele registreerunutest startinuks nii ehk naa esimesest-teisest grupist.

Kardan, et EMV maratonis iseseisva üritusena ei vea eriti välja, korraldada ei ole eriti odavam kui Elion sarja etappi. Katteallikate leidmine... mnjah ega ei oskaks neid katteallikaid eriti kusagilt otsidagi.
Iseseisval üritusel poleks loomulikult mõtet.

Ma arvan, et on veel oi-kui-palju mittesportlasi (tegelikult ikka vist valdav enamus), kellele stardikoht on ÄÄRMISELT tähtis - enne igat EEC sõitu on see kohustuslik diskussioon.

Samas EEC sarjas on toimiv süsteem - stardin seal, kus sõidan/lõpetan. Kuid Tartu Maratonil pole nii - kui mingi mees lõpetab lõpetab saja sees, kuid startida ta sealt ei saa - pole litsentsi-lipakat taskus.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 25. 08. 2004. 13:57

SL kirjutas: Samas EEC sarjas on toimiv süsteem - stardin seal, kus sõidan/lõpetan. Kuid Tartu Maratonil pole nii - kui mingi mees lõpetab lõpetab saja sees, kuid startida ta sealt ei saa - pole litsentsi-lipakat taskus.
See jah na veidi imelik ja juba mitu aastat jutti nii, ise küll sealt ei stardi, aga kahju on paarist heast sõitjast, kes lõpetanuna 40 sees stardivad järgmine aasta jälle üle saja kastist. Kõvasti karjuv ebaõiglus.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 25. 08. 2004. 14:26

SL kirjutas:Samas EEC sarjas on toimiv süsteem - stardin seal, kus sõidan/lõpetan. Kuid Tartu Maratonil pole nii - kui mingi mees lõpetab lõpetab saja sees, kuid startida ta sealt ei saa - pole litsentsi-lipakat taskus.
ei saa aru, miks vihkad litsentsi?
... ja jass või ntx kalle kriit, kes pole aastaid tartu maratoni sõitnud, peaks startima kohalt .... 2700
tartu maraton on uci kalendri üritus ja on loomulik uci eliit ja u23 stardib esigrupist ja ülejäänud vastavalt mullustele tulemustele.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 25. 08. 2004. 14:36

holden kirjutas:See jah na veidi imelik ja juba mitu aastat jutti nii, ise küll sealt ei stardi, aga kahju on paarist heast sõitjast, kes lõpetanuna 40 sees stardivad järgmine aasta jälle üle saja kastist. Kõvasti karjuv ebaõiglus.
Kas siis TRM kohta hindavad treenerid, sponsorid jms nii meil kui ka mujal maailmas VÄGA KÕRGELT, et sealset kohta ja stardigruppi nii TÕSISELT võetakse? Etapp kui selline ei näita ju IMHO midagi sportlase tegelike võimete kohta (s.t edukas läbimine ei garanteeri head kohta kõrgema/raskema kategooria võistlustel).
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Postitus Postitas velosipedist » 25. 08. 2004. 14:42

Ereliukas kirjutas:
SL kirjutas:Samas EEC sarjas on toimiv süsteem - stardin seal, kus sõidan/lõpetan. Kuid Tartu Maratonil pole nii - kui mingi mees lõpetab lõpetab saja sees, kuid startida ta sealt ei saa - pole litsentsi-lipakat taskus.
ei saa aru, miks vihkad litsentsi?
... ja jass või ntx kalle kriit, kes pole aastaid tartu maratoni sõitnud, peaks startima kohalt .... 2700
tartu maraton on uci kalendri üritus ja on loomulik uci eliit ja u23 stardib esigrupist ja ülejäänud vastavalt mullustele tulemustele.
tartu rattaralli pole jälle sugugi uci kategooria võistlus ja seal ka sama teema, muidugi rattarallil ette punti alguses sõita kordi lihtsam kui maratonil, aga ikkagi...

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 25. 08. 2004. 14:51

Ereliukas kirjutas:ei saa aru, miks vihkad litsentsi?
... ja jass või ntx kalle kriit, kes pole aastaid tartu maratoni sõitnud, peaks startima kohalt .... 2700
tartu maraton on uci kalendri üritus ja on loomulik uci eliit ja u23 stardib esigrupist ja ülejäänud vastavalt mullustele tulemustele.
Ei ole tegemist litsentsi vihkamisega, aga minu jaoks on see psüholoogiline piir sportlase ja mitte-sportlase vahel. No kuidagi ei tahaks ennast sportlaseks liigitada, siis on kohustus treenida kukil. Tahan sõita oma lõbuks, et oleks tore olla, natuke vaheldust muule elule. Kardan, et kui sportlaseks hakata, siis varem või hiljem võib tulla "spordist loobumine", mis aga üldse hea ei ole.

Tartu Maraton on jah, UCI E1 ja respect selles suhtes, eliit eest ja muu seltskond tagant. Jälle sama küsimuse juures tagasi - kas litsents antakse igale karvajalale või on selleks mingid kriteeriumid? Hetkel pole, kuid minu arvates peaks olema.

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 25. 08. 2004. 14:54

TRM on UCI E1 kat. võistlus. See on ju juhendis ka kirjas.
http://www.tartumaraton.ee/rm/

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 25. 08. 2004. 16:48

See vaidlus on siin foorumis juba mitu korda üles kerkinud. Rahulolematus näitab et süsteem päris hästi ei toimi. Minu arust on praegune süsteem õige aga see toimiks veelgi paremini kui oleks rohkem litsentsiga rattureid. Praegu on litsentsiga põhiliselt klubidesse kuuluvad ratturid. Paraku on nad selgelt vähemuses, on n.ö. oma punt ja oma arvestus mis on natuke koomiline. Ilma klubita ratturitele on litsents 2x kallim, mis kindlasti pärsib litsentsi taotlemist. Mõistlik oleks litsentside saamist OLULISELT lihtsustada ja kehtsestada kõigile võrdne hind. Suurem kasutajate hulk võimaldaks ehk litsentsi hindagi langetada. Nt. võiks taotluse koos foto, eluskindlustuse poliisi ja pangaülekande koopiaga saata EJL posti teel. Veelgi parem oleks kui saaks saata foto ja dokumendid pdf, jpge või mis iganes formaadis meili teel või siis on-line täita. Selle saaks ju nt. siia foorumisse üles ehitada - uploadis siia oma pildi, täidad avalduse, maksad pangas raha ja ejl vaatab näo üle. On see väga utoopia? Senisest täpsemad kriteeriumid litsentsi saamiseks kiirendaks avalduste läbivaatamist ning litsentsid saadetaks samuti laiali posti teel. Praegune litsentside totlemise kord on selgelt arhailine - treener kogub raha, infot on vähe, taotluse blanketid on otsas/kaovad ära jne. Need võiks ju vähemalt ejl kodukalgi üleval rippuda?

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 25. 08. 2004. 16:51

priidik kirjutas: taotluse blanketid on otsas/kaovad ära jne. Need võiks ju vähemalt ejl kodukalgi üleval rippuda?
http://www.ejl.ee/litsentsid_2004.htm

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 25. 08. 2004. 17:03

priidik kirjutas:Mõistlik oleks litsentside saamist OLULISELT lihtsustada ja kehtsestada kõigile võrdne hind. Suurem kasutajate hulk võimaldaks ehk litsentsi hindagi langetada. Nt. võiks taotluse koos foto, eluskindlustuse poliisi ja pangaülekande koopiaga saata EJL posti teel. Veelgi parem oleks kui saaks saata foto ja dokumendid pdf, jpge või mis iganes formaadis meili teel või siis on-line täita. Selle saaks ju nt. siia foorumisse üles ehitada - uploadis siia oma pildi, täidad avalduse, maksad pangas raha ja ejl vaatab näo üle. On see väga utoopia? Senisest täpsemad kriteeriumid litsentsi saamiseks kiirendaks avalduste läbivaatamist ning litsentsid saadetaks samuti laiali posti teel. Praegune litsentside totlemise kord on selgelt arhailine - treener kogub raha, infot on vähe, taotluse blanketid on otsas/kaovad ära jne. Need võiks ju vähemalt ejl kodukalgi üleval rippuda?
Olen see treenerita rattur ja klubisse (ejl mitteliige) kuulun sisuliselt üksi. (ei defineeri ka ennast tegevsportlaseks)
tänavu see litsentsi taotluse süsteem toimis päris lihtsalt - netist blank, täitsin selle ära, skännisin sisse ja emaili teel tagasi.
Kuna oli parasjagu piritale asja, siis käisin järgmisel päeval ejl-is kohal litsensti järel, raha maksmas (sama summa, mis ejl-i liikmesklubil) ja sekretäri säravaid silmi vaatamas.
olen kindel, et soovi korral oleks saanud raha ka üle kanda ja litsensti postiga kätte.
võistlustele ülesandmine emailiga on ka tänavu edukalt toiminud. arvan, et kui on prblm siis see on vana kooli treenerites, kes ei oska elektroonilisi kanaleid kasutada. minu meelest ka loogiline, et kui on suur klubi, siis ei suhtle ejl-ga mitte iga mees iseseivalt, vaid ikka keegi klubi esindaja. millist viisi klubi raha kogumiseks kasutab, peaks olema iga klubi siseasi.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 25. 08. 2004. 17:22

Ereliukas kirjutas:tänavu see litsentsi taotluse süsteem toimis päris lihtsalt - netist blank, täitsin selle ära, skännisin sisse ja emaili teel tagasi.
Kuna oli parasjagu piritale asja, siis käisin järgmisel päeval ejl-is kohal litsensti järel
Rõõm kuulda et see asi hea tahtmise korral juba nii toimib. Siis ei ole muud kui sellele võimalusele rohkem reklaami teha, et järele aidata passiivsemaid kodanikke. Mõtted liikusid ennist elektroonilistele kanalitele eelkõige seetõttu et klubi kaudu litsentsi taotledes olen mõelnud miks krdi päralt see asi nii tülikas peab olama. See taandub vist selle vana kooli probleemile.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 26. 08. 2004. 00:22

SL kirjutas: Jälle sama küsimuse juures tagasi - kas litsents antakse igale karvajalale või on selleks mingid kriteeriumid? Hetkel pole, kuid minu arvates peaks olema.
mullu küll tuli TRM-l minusugusele haledale karvajalale juba poolel maal neid esimesse rittta pileti ostnuid mitmeid selg ees vastu. neil olid teatavasti väikesed numbrid ka seljal. sõitsin sel hetkel ca 750-800 koha tempos, pärast läks kumm.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

...

Postitus Postitas Marti » 26. 08. 2004. 09:45

gandalf kirjutas:...Usun, et pigem on lahenduseks reglemendis piirata eestikatel osalemine Eliit, M18, M35 litsentsidega meestel, ja vastavalt ka naistel. Praegu oli neid M16 noori liiga palju seal. Samas ei ole ka see päris õiglane...
Jätke M-16 rahule. Paljud neist teevad teile säru üldse ju, pealegi on nemad meie tulevik ju. Viimasel ajal üldse palju need mehed ronivad poiste kõride kallale :P
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Postitus Postitas Olts » 26. 08. 2004. 11:01

Ereliukas kirjutas:
SL kirjutas:Samas EEC sarjas on toimiv süsteem - stardin seal, kus sõidan/lõpetan. Kuid Tartu Maratonil pole nii - kui mingi mees lõpetab lõpetab saja sees, kuid startida ta sealt ei saa - pole litsentsi-lipakat taskus.
ei saa aru, miks vihkad litsentsi?
... ja jass või ntx kalle kriit, kes pole aastaid tartu maratoni sõitnud, peaks startima kohalt .... 2700
tartu maraton on uci kalendri üritus ja on loomulik uci eliit ja u23 stardib esigrupist ja ülejäänud vastavalt mullustele tulemustele.
Aga ongi huvitav teada, mis koha ta saaks. Pakkuge! Ja siis saate aru virisejatest kes peavad startima tagantpoolt ga on tegelikult tugevamad(ma ei pidanud ennast silmas)
Üks võimalus on ilmselt stardikoridori laius. Kui start anda laia põllu pealt on ka tagumistel lootus "eest startida"
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 26. 08. 2004. 11:50

tegelikult taandub see gruppidesse jagamine kohalikule spetsiifikale, kes eespool stardib sellel on kõva konkurentsieelis. probleem puudub kui rada on alguses piisava raskusastmega nt. tahkos, emv, euroopa mv ja kohalikul rattapood cupil ei märganud gruppidesse trügimist. usun et ka haanja 100 on sellest probleemist vaba.
gruppimise jama olen kohanud veel rullluisutamises ja suusatamises massiüritustel 1000-15000 osavõtjat
:idea: minu arvates on probleem elioncup laadsete ürituste liiga kõrges keskmises kiiruses ning lihtsas ja üheülbalises rajas. ei taha seda kritiseerida ning viriseda kuna tegemist on ikkagi rahvaspordiga ja osalejaid kes sellist tegevust kaifivad on eesti tingimustes päris palju. :arrow: tiitlivõistlused e. emv maratonis peaks olema oluliselt raskemad, sest nende võitjad esindavad hiljem eestit rahvusvahelistel jõuproovidel kus samastel võistlustel on distants 2 korda ning läbimisaeg 3x pikem kui meil.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Postitus Postitas Olts » 26. 08. 2004. 13:09

...... usun et ka haanja 100 on sellest probleemist vaba.
gruppimise jama olen kohanud veel rullluisutamises ja suusatamises massiüritustel 1000-15000 osavõtjat
......arrow: tiitlivõistlused e. emv maratonis peaks olema oluliselt raskemad, sest nende võitjad esindavad hiljem eestit rahvusvahelistel jõuproovidel kus samastel võistlustel on distants 2 korda ning läbimisaeg 3x pikem kui meil.[/quote]Siis peaks eestikad korraldama Haanja 100 laadsetel võistlustel. Seda rada läbinuna võin kinnitada, et seal on ronimist ja ukerdamist päris palju ja tuulessõitu suht vähe. Siis tulebki sõitjate tasemevahe välja.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Postitus Postitas tp » 26. 08. 2004. 14:57

luban endale väheke sarkasmi ja kysin et kuidas ikka alati on nii et kõvad sõitjad satuvad tagumistesse gruppidesse ja lahjemad eesmistesse? :shock:

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 26. 08. 2004. 15:10

Olts kirjutas:.Siis peaks eestikad korraldama Haanja 100 laadsetel võistlustel. Seda rada läbinuna võin kinnitada, et seal on ronimist ja ukerdamist päris palju ja tuulessõitu suht vähe. Siis tulebki sõitjate tasemevahe välja.
absoluutselt poolt, mujal maailmas ongi maratonid üldjuhul pikad ja rasked (nii tehniliselt kui ka füüsiliselt) sõidud, mitte 2 h grupis uhamist.

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 26. 08. 2004. 15:15

tp kirjutas:luban endale väheke sarkasmi ja kysin et kuidas ikka alati on nii et kõvad sõitjad satuvad tagumistesse gruppidesse ja lahjemad eesmistesse? :shock:
n tugevad tagumistesse
eelmine aasta lõhkusin kahes esimeses sõidus kummi.
pidin startima kogu aeg kusagilt 4. grupist jama oli selles et sõitsin klubi esimeses võistkonnas (lõpuks saime üldkokkuvõttes 3. koha) ning pidin tooma hunniku etteplaneeritud punkte :roll: lõpetasin sõidud 60-80 vahel
n lahjemad esimestesse
see aasta startisin rakkes esimesest grupist emv arvestuses kuigi oleks pidanud rajale astuma kusagil 3. grupis kuna vorm oli nigel lõpetasin kusagi 120 kandis.
:wink:
nii et paraku elu pakub erinevaid võimalusi ja sport on üldiselt ebaõiglane :wink:

Vasta

Mine “Eesti võistlused”