IV Elva Rattamaraton [EEC IV etapp]

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 26. 07. 2004. 11:45

MarkoS kirjutas:
..... nii, et ole mees ja vajuta.
vajutan maanteel :twisted:
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 26. 07. 2004. 11:49

Esiotsa meeste viha on arusaadav antud teemal ja samas ka tiba imestamist tekitav, sest ka seal kandis kus ma sõidan omadega on küllalt palju neid kes juba vist jonni pärast läbivad mülkaid ratta seljas ( ma nii jonnakas pole kuna seal "lehmakarjamaal" panin rajavalikuga soppa kinni ja olin sunnitud siiski jalga pedaalist kukkumise vältimiseks vabastama ja maha panema).Kuna enamus sopakatel oli kõva põhi siis sai ka otse läbi pannes ka speedmaxiga kergelt hakkama.
Ka ainuke " long play " nippel sai nähtud viimasel laskumisel kus üks uljaspea ei suutnud füüsika reegleid piisavalt kiiresti hinnata samas kui neis ! märkidega kohtades sildid ilmselt toimisid kuna seal vahejuhtumeid ei kohanud.Keegi (seal kohapeal) mainis ka miskisest matkajate ja põhisõitjate kokkusaamisest seal käsipuudega sillal, kus ma nägi ainult ühte kollases särgis kutti pikali (vahest olid räiged krambid ) ?

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 26. 07. 2004. 11:50

Rom kirjutas:
Ruve kirjutas:
Rom kirjutas:Üks mats oli raudselt sellest et mingid vennad ,nähes vee-või poriloiku
hakkasid paaniliselt pidurdama ja mis siis tagumistel üle jääb kui selle libedaga neile rattasse sõita
päris alguses metsavahel oli küll üks selline mats. Taaramäe oli see kes ees pidurdas, sõitsin talle lenksuga sadulasse välja, aga mul õnnestus püsti jääda ja edasi sõita. minu seljataga oli kuulda paraku kukkumist. Taaramäe ees oli punases Classicu riietuses tüüp. peale 1 km sõitu oli taaramäe jälle mul kõrval.. sõideti kahes reas, aga mees lihtsalt trügis ette kahe raja vahelt :twisted: kui Taaramäele ütlesin, et "kuule mees mis trügid, sinu pidurdamise pärast juba korra kukuti", sain vastuseks, et "mina ei pidurdanud, see pidurdas", näidates classicu riietuses tüübi poole... sõidu alguses oli üldse väga palju "ütlemisi" ja sõimu kuulda, tavaliselt võetakse asja palju rahulikumalt :o
Ma vist sõitsin sel hetkel Sul sabas, sõideti kahes reas kui kollase
vormiga tüüp hakkas keskelt eiteakuhu proovima, tal järgi mingi lokkisjuustega vend, siis ma ütlesi talle et
"ära nii tee, niigi on libe"...noored uljaspead.
Fast Fred on ees natuke libe aga tsiteerides Jacki "ennast peab usaldama" ja siis pole hullu...:-)
ei, taaramäe oli vist sinises, suurt vahet pole, jutu mõte selles, et kes väga vett kardab võib ju kõige ees sõita või tunni ajapärast järgi tulla selle asemel, et ohtlikke olukordi tekitada...eelmine aasta sõitsin maratoni rocksteriga, rocksteril külgedel nukid ja pidasid väga hästi, fast fred oli eile ikka VÄGA libe roobastes. enda kukkumises olin täielikult ise süüdi, lihtsalt kiirus oli päris suur ja esiratas libises roopas alt ära :(

Kasutaja avatar
Martster
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 01. 04. 2004. 20:30

Muljed

Postitus Postitas Martster » 26. 07. 2004. 11:53

Kokkuvõttes, väga vinge sõit oli. Eriti just täna, välja puhanuna :wink:

Esimest korda sel hooajal fungas ratas 100%. Ei mingit chainsuck'i - kiitus Jannile & kolleegidele Hawaii'st - hoolimata minu skepsisest.

Enda vorm, krt :oops: tuleb tehnikale rõhku panna. Neli vinget sõiduviga, millest kaks lõppesid ja kaks peaaegu lõppesid käblaga.. Üks neist eriti tobedalt kusakil 15nda km kandis esimesele mehele tagarattasse sõitmise tulemusena ...sorry for that... ja sealt otse kraavi. Järmisel grupil ilmselt oli publikuna nalja kui palju. Kaotust paari minuti jagu millest piisas et esisaja ääre taha jääda.

Rada oli põnevam kui arvasin (pole enne Elvas sõitnud) - kuigi eriline kruusamees ei ole aga vaheldust leidis ja muda andis asjale jume. Mülgastest sai tegelt üsna hästi läbi, ka Speedmax A&O'ga - ühinen eelkõnelenud Jack'iga enesekindluse koha pealt (kuigi teinekord võib see ka saltoga lõppeda :twisted: )
Life Must Be Fun !

Kasutaja avatar
arjasepp
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 19. 03. 2004. 15:37

Postitus Postitas arjasepp » 26. 07. 2004. 12:07

Mulle sõit meeldis, olen ise tagaotsa mees ja siiski üritasin ilma jalga mahapanemata sõita, mis ka enamustes kohtades välja tuli :) Mõnes sopamülkas oli päris raske ratast valitseda ja kui esiratas auku kadus, siis pidi ikka jala maha panema. Sõiduga jäin rahule, alustasin viimasest grupist, lõpetasin alla 450 ja alla 3 tunni. Lahe oli vaadata kuidas mõned mehed lihtsalt külili kukkusid sopa sisse :lol:

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 26. 07. 2004. 12:07

Seega minupoolt üleskutse - pange jalg maha AINULT siis kui üldse kuidagi enam ei saa. Minu kommentaar oli just nende pihta, kes vabatahtlikult jala maha panevad või vabatahtlikult vähegi tehnilisemates kohtades maha ronivad.

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Postitus Postitas tp » 26. 07. 2004. 13:22

kaasa tunnen Fast fredi meestele.
fast frediga oli kohati tõesti libe aga kaasatundmiseks kyll põhjust pole. kruusapeal andmist oli ju väga palju ja see kompenseeris selle täiega. vähemasti ise olen oma kummivalikuga rahul

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Postitus Postitas tp » 26. 07. 2004. 13:24

sorry , tahtsin kirsat tsiteerida, läks tiba viltu

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 26. 07. 2004. 13:26

tp kirjutas:kaasa tunnen Fast fredi meestele.
fast frediga oli kohati tõesti libe aga kaasatundmiseks kyll põhjust pole. kruusapeal andmist oli ju väga palju ja see kompenseeris selle täiega. vähemasti ise olen oma kummivalikuga rahul
Ei ole jah põhjust kaasa tunda. Enne sõitu ka üks tuntud rattahai stardis hullutas - päris lolliks läinud, et FF-ga rajale lähed - mingid hullud laskumised (kiigejuures etc) pidid olema, kus FF-ga kindlalt välja lendad. Ei midagi. Laskumistel just muust rahvast eest ära nüüd ka ei sõitnud kuid maha ka ei jäänud. Samas FF-ga 40-ga sõita on suisa nauding.

rainer
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 21. 04. 2003. 13:25

Postitus Postitas rainer » 26. 07. 2004. 14:53

Aitäh kaastunde eest! Ise sõitsin ees Racing Ralph ja taga Fast Fred ja ei mingit kobinat kõik täiega alla ja läbi.
Kuigi müstilisi kukkumisi oli näha ja kuulda.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 26. 07. 2004. 15:00

SL kirjutas:Ei ole jah põhjust kaasa tunda. Enne sõitu ka üks tuntud rattahai stardis hullutas - päris lolliks läinud, et FF-ga rajale lähed - mingid hullud laskumised (kiigejuures etc) pidid olema, kus FF-ga kindlalt välja lendad. Ei midagi. Laskumistel just muust rahvast eest ära nüüd ka ei sõitnud kuid maha ka ei jäänud. Samas FF-ga 40-ga sõita on suisa nauding.
Ega minulgi mingi porikumm ei olnud - poolkulunud twister, mis aga märjaga peab siiski natuke paremini FF. FF on muidugi üks paremini veerevaid kumme, aga twister lendab ka 40-ga kruusal hästi.
Muidugi jah paar päeva ennem oli Elva rajale FF ideaalne valik :).

paul
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 02. 06. 2004. 14:08

Re: Muljed

Postitus Postitas paul » 26. 07. 2004. 15:28

Martster kirjutas:muda andis asjale jume.
Seda tegi ta küll.

Võin vanduda, et ühte seltsimeest pidasin alul mustanahaliseks, kui ta must mööda tuhises.

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 26. 07. 2004. 17:23

Elvas käidud ja sõiduga rahul. Vihm oli rajale ikkagi igati kasuks tulnud :) Aeg läks küll mõned minutid üle 3 tunni aga pole hullu... Koht 560 (diplomil 557), ühe võrra parem kui Haanjas ;) Alguses krossirajal lendas esimene porilaud minema, aga kuna tagant tuli ilge rahvahulk, ei jäänud sellest tõenäoliselt miskit järgi. Ja ega TP-des enam banaani ei jagatagi? Hakka või ise sööki kaasa võtma.

Ametlikud kohalugejad võiks kah ikka tõesti olemas olla. Mingid poisid kisasid tee äärest vist 305 mulle vahepeal, ehkki sealkandis ma kindlasti polnud. Ja Elva jõe äärde laskumisel olevate poiste "kukub-ei-kuku" jutu peale ronisin ratta seljast igaks juhuks maha ja vantsisin alla... :oops:
Viimati muutis taavid, 26. 07. 2004. 17:43, muudetud 1 kord.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 26. 07. 2004. 17:29

Elva pildid kiigelaskumisel:
http://www.velodroom.ee/mtb/elva2004

Edit: Mõned pildid said lisaks.
Viimati muutis Kirsa, 27. 07. 2004. 12:45, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 26. 07. 2004. 19:45

Ruve kirjutas:päris alguses metsavahel oli küll üks selline mats. Taaramäe oli see kes ees pidurdas, sõitsin talle lenksuga sadulasse välja, aga mul õnnestus püsti jääda ja edasi sõita. minu seljataga oli kuulda paraku kukkumist. Taaramäe ees oli punases Classicu riietuses tüüp. peale 1 km sõitu oli taaramäe jälle mul kõrval.. sõideti kahes reas, aga mees lihtsalt trügis ette kahe raja vahelt :twisted: kui Taaramäele ütlesin, et "kuule mees mis trügid, sinu pidurdamise pärast juba korra kukuti", sain vastuseks, et "mina ei pidurdanud, see pidurdas", näidates classicu riietuses tüübi poole... sõidu alguses oli üldse väga palju "ütlemisi" ja sõimu kuulda, tavaliselt võetakse asja palju rahulikumalt :o
Vaadake siis oma "kangelasele kollases" näkku :)
http://www.velodroom.ee/mtb/elva2004/7250811_G

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 26. 07. 2004. 19:55

Alvaro kirjutas:
Ruve kirjutas:päris alguses metsavahel oli küll üks selline mats. Taaramäe oli see kes ees pidurdas, sõitsin talle lenksuga sadulasse välja, aga mul õnnestus püsti jääda ja edasi sõita. minu seljataga oli kuulda paraku kukkumist. Taaramäe ees oli punases Classicu riietuses tüüp. peale 1 km sõitu oli taaramäe jälle mul kõrval.. sõideti kahes reas, aga mees lihtsalt trügis ette kahe raja vahelt :twisted: kui Taaramäele ütlesin, et "kuule mees mis trügid, sinu pidurdamise pärast juba korra kukuti", sain vastuseks, et "mina ei pidurdanud, see pidurdas", näidates classicu riietuses tüübi poole... sõidu alguses oli üldse väga palju "ütlemisi" ja sõimu kuulda, tavaliselt võetakse asja palju rahulikumalt :o
Vaadake siis oma "kangelasele kollases" näkku :)
http://www.velodroom.ee/mtb/elva2004/7250811_G
Tollel kutil läksid mõlemad rattad korraga alt, napilt sain vasakult mööda.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 26. 07. 2004. 20:03

taavid kirjutas: Ja Elva jõe äärde laskumisel olevate poiste "kukub-ei-kuku" jutu peale ronisin ratta seljast igaks juhuks maha ja vantsisin alla... :oops:
Tundub, et rajal oli kusagil mingi ohtlik laskumine :D , mis jäi mul kahe silma vahel - vahelduseks Haanjale sai kõik laskumised küllaltki vabalt võetud (enda kohta); IMHO ainus ohtlik oligi see villa juurde laskumine Elvas, kus vihm oli roopad tekitanud.

Ja tänud pildistajale 8) - nii palju ei ole mind varem ühel etapil jäädvustatud.
Viimati muutis LauriA, 26. 07. 2004. 21:35, kokku muudetud 2 korda .
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

vic
Rattur
Postitusi: 230
Liitunud: 19. 03. 2003. 21:48

Postitus Postitas vic » 26. 07. 2004. 20:11

Alvaro kirjutas:
Ruve kirjutas:päris alguses metsavahel oli küll üks selline mats. Taaramäe oli see kes ees pidurdas, sõitsin talle lenksuga sadulasse välja, aga mul õnnestus püsti jääda ja edasi sõita. minu seljataga oli kuulda paraku kukkumist. Taaramäe ees oli punases Classicu riietuses tüüp. peale 1 km sõitu oli taaramäe jälle mul kõrval.. sõideti kahes reas, aga mees lihtsalt trügis ette kahe raja vahelt :twisted: kui Taaramäele ütlesin, et "kuule mees mis trügid, sinu pidurdamise pärast juba korra kukuti", sain vastuseks, et "mina ei pidurdanud, see pidurdas", näidates classicu riietuses tüübi poole... sõidu alguses oli üldse väga palju "ütlemisi" ja sõimu kuulda, tavaliselt võetakse asja palju rahulikumalt :o
Vaadake siis oma "kangelasele kollases" näkku :)
http://www.velodroom.ee/mtb/elva2004/7250811_G
nu mida ühelt lätlaselt muud tahta...
veni vidi vici

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 26. 07. 2004. 20:32

LauriA kirjutas:Ja tänud pildistajale 8) - nii palju ei ole varem jäädvustatud.
elva pildid (espordi omad) kusagil üleval??

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 26. 07. 2004. 20:34

taavid kirjutas: elva pildid (espordi omad) kusagil üleval??
paar sõnumit ülalpool on link
viewtopic.php?p=43836#43836
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 26. 07. 2004. 20:58

taavid kirjutas:elva pildid (espordi omad) kusagil üleval??
Rahu. Need on paar tuttava plõksitud pilti. Espordi omad veel tulevad.

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 27. 07. 2004. 14:46

Elva pildid http://www.esport.ee -s üleval ja nende server jälle täiesti umbes. Peab paar päeva ootama, et rahva esimene innustus raugeks....

Vasta

Mine “Eesti võistlused”