EEC stardinumbrite jagamise süsteem

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 26. 07. 2004. 11:21

riigimees kirjutas:
Alvaro kirjutas:Elva statistika selle teema alla. Oluline - ilma kontekstita võib see olla eksitav, aga MTB on ja jääb tehnikaspordiks anyway........
.....Pooldan eelpool toodud arvamust, et kui vähegi mees oled, siis suudad juba stardikiirenduses oma "õige" grupi välja sõitta. Need mõnikümmend kohta stardikoridoris ei ole küll asi millest 68 km. sõidus muret tunda. Peace
Arvan et selles ongi probleem, et Elva-taolise algusega sõidul võib
sõita 200+grupist etteotsa.Kui kohe ei jõua siis saab ka hiljem.
Kuid näit. Haanjas see ei õnnestuks, selleks võib suuteline olla ainult mõni
esikoha mees.

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 26. 07. 2004. 11:22

profit4 kirjutas:Tundub et mida rohkem on osavõtjaid seda segasemaks need numbrite määramine läheb :roll: , igaljuhul EEC algul oli mul 415 ja nüüd juba 647 kujutan ette et otepääl on mul juba 999. anyway mis siin ikka eks tuleb nühkida edasi :lol:
Millal Sul 415 oli :?:
Spordin oma lõbuks!!!

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 26. 07. 2004. 12:34

Rom kirjutas:Arvan et selles ongi probleem, et Elva-taolise algusega sõidul võib
sõita 200+grupist etteotsa.Kui kohe ei jõua siis saab ka hiljem.
Kuid näit. Haanjas see ei õnnestuks, selleks võib suuteline olla ainult mõni
esikoha mees.
Kas isegi maailmameister ei oleks Haanjas suutnud viimasest koridorist rahulikult startides (s.t algajatest viisakalt möödudes) ennast esimeseks sõita? :roll:
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 26. 07. 2004. 12:46

LauriA kirjutas: Kas isegi maailmameister ei oleks Haanjas suutnud viimasest koridorist rahulikult startides (s.t algajatest viisakalt möödudes) ennast esimeseks sõita? :roll:
oleneb mis alal ta maailmameister on. :wink:

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 26. 07. 2004. 12:57

LauriA kirjutas:Kas isegi maailmameister ei oleks Haanjas suutnud viimasest koridorist rahulikult startides (s.t algajatest viisakalt möödudes) ennast esimeseks sõita? :roll:
Eesti mehed oleks nagu mingid pannialused, keda võib siia mütsiga lööma tulla. Ok, pidasid siis silmas kõvasid tegijaid. Paneme Meirhaeghe, Paulisseni ja Sauseri taha ritta. Juhtub see, et ajaks, mil poisid ennast vabasse vette sõidavad on meie eliit u viieminutise edu välja sõitnud. Sellisel kiirel rajal nagu Elva ei sõida seda tagasi, sest grupitöö eelis on esimestel, mitte järgi tulejatel. Teiseks on meie poisid välja koolitatud selliste radade nagu Elva jaoks - lääne mehed oskavad siin vaat et kehvemini sõita. Seda näitas ka Vooremaa tuur, kus Oras oli väääga lähedal rootsalstest supertähtedele koti pähe tõmbamises.

Kasutaja avatar
Põtt33
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 09. 07. 2004. 20:09

Kivi minu kapsaaeda!

Postitus Postitas Põtt33 » 26. 07. 2004. 13:11

Eelmisel aastal olin Elvas 150 sees, sellel aastal on ainult üks sõit üle 200 ülejäänud alla 200. Kahjuks Elvas sellel aastal oma süül (oli tahtmine 100 sisse tulla), kiiruse ja haakumise suhe läks paigast ja 17km kukkusin raskelt. Vaikselt alguses ühe jalaga vändates ja hiljem juba kahe jalaga jõudsin finisisse. Ei tahtnud ennast ka ära sandistada. Kuna eelmisel aastal alustasin Toyotat alles Haanja sõiduga siis põhitöö oli tagant oma positsioonile sõitmine kuna numbrid olid 300 400 sees.

Lugupidamisega Toomas Pindis
Sa tüüna vändulit, ma koba kübalit...

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Postitus Postitas velosipedist » 26. 07. 2004. 16:25

see numbrijama on väga hell teema olnud minu jaoks juba tükk aega, kuna ma ei saa ennast stardis kohe kuidagi käima(eriti kui ei jää soojenduseks erinevatel põhjustel aega ja kuna ma kindlasti ei saa ilma soojenduseta sõita siis ma olen tavaliselt viimane mees koridoris...) ja siis ongi väga keeruline sinna nn õigesse gruppi välja sõita, lisaks väsitab see ettepoole punnitamine ikka korralikult. ja kui on kerge ja lai algus siis jõuab igasuguseid imeinimesi ette trügida, raskema algusega on veits lihtsam.

Ühesõnaga minu soovitused: KINDLASTI järgida see aasta EESTI keelset juhendit edasipidi ja see parima koha variant pole ka ikka päris õige sest päevad pole vennad nagu öeldakse :lol: minu arust võiks üle minna jälle keskmise koha süsteemile, aga teha nii et kui on kuni 4 korda lõpetatud siis jätaks halvima koha välja ja 5 ja 6 korra puhul 2 halvimat kohta välja, sest kõike võib ju juhtuda...

ja nendele eelregistreerijatele kes on kõikideks etappideks reganud võiks panna kohustuse, et nemad isiklikult või meeskonna esindaja saadaks ühe hädise e-maili korraldajatele paar päeva enne starti kui neid numbreid loositakse, et kas nad üldse tulevad, siis saaksid need, kes napilt järgmisest grupist välja jäävad ja kohtunikuga ka sõbrad pole ka järgmisesse punti... ja kui seda maili ei saadeta siis need sõitjad saaksid lihtsalt suure numbri endale hommikul kui kohale tulevad ja kohtunik märgiks neile nende "õiguspärase" grupi numbrile ja kui juba 3 korda pole maili saadetud siis võiks panna "õiguspärasasest" 1 grupp tahapoole :idea:

järgmine hooaeg proovin 20 hulka ikka ära sõita ja siis loodetavasti ei pea enam muretsema...

Kasutaja avatar
OHT
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 31. 03. 2003. 18:46

Postitus Postitas OHT » 26. 07. 2004. 17:09

Arno kirjutas: 3) tore lugu, et keegi kurat kohta ei lugenud! - > ettepanek panna TPdesse ametlikud kohalugejad!
See mõte on küll tegemist väärt!
Ja ka lühikese sõidu kohti võiks kah eraldi lugeda...

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 26. 07. 2004. 17:20

võiks ju nii ka teha, et mõned ilmselgelt nõrgad eliidi litsentsiga sõitjad ei peaks startima esimesest grupist.. paneks nad vähemalt teise gruppi, las lähevad ka ilma sooja tegemata rajale ja kukuvad järgmiseks etapiks kolmandasse gruppi :idea: :lol:

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 26. 07. 2004. 19:28

OHT kirjutas:Ja ka lühikese sõidu kohti võiks kah eraldi lugeda...
Kuna siin smilyt polnud, eeldan, et mõtlesid seda tõsiselt. Tuletan meelde, et lühike distants ei ole võistlus. Võibolla on vaja lühikese lõpetajatele veel punast vaipa ka finishikoridori :?: :D
Iseenesest kohtade lugemine võistluse ajal mulle väga meeldib ja sellest on tihti abi olnud.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 26. 07. 2004. 19:33

Stardinumbrid saavad Otepääl olema siis selle aasta tulemuse järgi (neil kel tulemus olemas).

Vahur

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 26. 07. 2004. 21:19

Eks sellega ole nüüd võitjaid ja kaotajaid ühepalju. Mina kahjuks küll veidi kaotan :(

Selle aasta süsteemid (kas inglise või eesti oma :wink: ) tunduvad kuidagi ausamad, kuigi endale oleks eelmiste aastate süsteem kasulikum.
Loodetavasti saab sel aastal süsteem paika ja edaspidi hoitakse kindlamat joont s.t. poole hooaja pealt enam midagi muutma ei hakata.

Igal juhul on virisejaid alati :!:
Spordin oma lõbuks!!!

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 27. 07. 2004. 08:02

OK, siin siis pikem selgitus.

Esiteks - eestikeelses juhendis oli ja on kõik õigesti. Muutma me midagi ei hakka. Peame töötama sõnastuse kallal, sest nagu näha saab seda veelgi selgemalt teha.

Juhend punkt 8.3:

"8.3 Elion Estonian Cup etappide stardigrupid moodustatakse eelregistreerunute vahel, arvestades Toyota Estonian CUP 2003 a. või Elion Estonian CUP 2004 a. parima etapi tulemust (ehk 2004 a. esimese etapi stardijärjekord moodustatakse 2003 a. Toyota Estonian CUP-i parimat tulemust arvestades ja järgmised etapid kas 2004 a parimat tulemust arvestades või kui 2004 a. etappidest pole osa võetud, siis arvestatakse 2003 a. Toyota Estonian CUP-i parima etapi tulemust). Hilisemad ... "

Ehk lahti seletatult:
- esimene 04 a etapp arvestas 03 a parimat tulemust - lihtne ja selge.

- järgmised etapid 04 a parimat tulemust. Kui 04 etappidest pole tegelane osa võtnud, siis läheb arvesse ikka 03 a parim tulemus. Kui tegelane ON 2004 aasta kasvõi ühest etapist osa võtnud, siis 03 parimat tulemust enam ei arvestata vaid läheb arvesse 04 aasta tulemus (võibolla on talvläbi ainult diivanil lesinud, seega pole õigust heast kohast startida vaid sealt, kus hetke vorm lubab). Või vastupidi - kes on talvläbi põhja ladunud ei pea kannatama oma eelmise aasta kehva tulemuste pärast.

Siin on väike diskussioonikoht - kas võibolla poleks parem arvestada kahel esimesel etapil ka eelneva aasta tulemust, sest võimalik, et esimene etapp näiteks tehnilistel põhjustel ebaõnnestub. Selle kohta võiks rahvas arvamust avaldada. Kui leiab toetust, siis 05 a juhendis teeme nii.

Peale selle: see loogika kaitseb ka kohalikke osavõtjaid, kel on sarjast ükskõik, sõidavad ainult Rakveret näiteks. Ja kui nad enne Rakveret pole 04 aastal startinud, siis ikkagi läheb arvesse nende 03 a Rakvere tulemus (või parim 03 a). Selliseid on vähem, kuid siiski.

Ingliskeelne versioon ütleb peaaegu sama asja v.a. seda, et kui on juba 04 aastast osa võetud siis ikka veel arvestatakse ka 03 a tulemust. See on inglisekeelse juhendi sõnastuse viga ja selle parandame.

Ja viimaks - sel aastal on kokku esimese saja sisse sõitnud 160 nime - seega - kui oled paar korda 98-s olnud, kuid number on ikka 140, siis ei ole kahjuks muud soovitada kui veel kiiremini sõita :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 27. 07. 2004. 08:27

tore, et asi jonksu sai.
teen eraldi '05 juhendi teema, kommentaarid ja parandusettepanekud paluks sinna.
Viimati muutis erikr, 27. 07. 2004. 09:11, muudetud 1 kord.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Eesti võistlused”