Tartu Rattaralli 2004

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152

Millisest grupist stardid

Küsitlus lõppes 31. 05. 2004. 22:16

1-200
10
16%
201-300
6
10%
301-500
12
19%
501-1000
20
32%
1001-...
15
24%
 
Hääli kokku: 63

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 31. 05. 2004. 14:00

priidik kirjutas:Ruve oli ilmselt kiireim MTB rattaga sõitja
jep, MTB-ga sõitjatest olin kiireim. kuid jõudsin finisisse vaid paar min. ennem gruppi kus oli ka teisi MTB-ga sõitjaid.
stardist mindi suhteliselt aeglaselt. tee oli märg ja keegi ei tahtnud väga riskida. samuti oli proffe vähem stardis kui eelmisel aastal. suhteliselt rahulikult sõideti kuni otepääni. otepää ringile minnes oli tee kuivem ja kohe lisati ka kiirust. minu jaoks raskem koht oli rolleri rada kus 44/11 ülekandest jäi lihtsalt väheks kui kiirus kohati ligi 60 km/h peale läks. ja eks paksud kummid ning MTB veereb ka kehvemini kui mnt ratas. otepää ringilt tulles viimasel tõusul ennem vasakule Elva poole keeramist läks kahjuks esimene grupp eest. õnneks ei olnud ma ainus grupist mahajääja. peagi tuli seljatagant ka juba priidiku poolt mainitud temposõidurattaga mees. lisaks vahetas tee ääres jooksu üks kalev chocolate merida klubi sõitja. peagi tekkis ca 6-10 meheline grupp kellega peale 5 km punnitamist õnnestus meil esimene grupp uuesti kinni võtta. rahulikumalt hingata ei saanud kuna umbes siis hakatigi tempot üles võtma.. minu kompuuter näitas 99 km kui uuesti grupist maha jäin. edasi sõitsin üksinda finisisse. vahepeal möödus päris mitu väiksemat gruppi, paari mehe tuules õnnestus mul veel 2 km sõita, aga tühjad joogipudelid ja kogu sõidu ajal söödud üksainus banaan jäid ilmselt väheks ja kogu jõud kadus kuidagi ootamatult... linna piiril jõudis mulle järgi ja möödus veel Hanno. kokkuvõttes jäin sõiduga rahule. tulemuseks 129 koht. aeg 3.31,16.

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 31. 05. 2004. 14:03

Minul siis elu teine rattavõistlus üldse, sõitsin lühikest rada. Koht 40 - peaks ilmselt rahul olema, eriti kui arvestada seda, et Riia tõusul ühte teist persooni pikalt järgi ootasin. Sai kõvasti paugutatud, gruppe veetud, eest ära sõidetud... Ühe teise clubbersi vennaga (tean nägupidi) sai distantsi teisel poolel kõvasti koos tööd rabatud (kollane MNT ratas, pikkade mustade pükste peal olid valged lühikesed sõidupüksid - ehk keegi tunneb end ära? Olin ise kollase Bianchi MNT-ga).
Järgmine aasta siis kindlasti pikk distants 8)
Kukkumisi ise ei näinud, aga vend pajatas, et Tatra orus oli laskumisel suurem külakuhi tekitatud.
(Päris südantsoendav oli clubberseid näha, ise identifitseerisin Kirsa, kes startis minust eespool).
Viimati muutis René, 31. 05. 2004. 14:39, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 31. 05. 2004. 14:03

UrmasL kirjutas:Tartu poole keerates venis rivi pikemaks aga korralikust töö tegemisest pundi peas midagi välja ei tulnud. Ei saadud aru, et vedama minnes ei panda litrit vaid jätkatakse samas tempos. Nüüd oligi, et see kes ette sai pani kohe litri, keegi järgi ei läind ja siis see vedaja sõitis teistest 10-15m eespool, kuni väsis.
UrmasL kirjutas: Pundis tundus olevat veel üks clubberslane - punane teip sadulatoul. Hiljem protokollist vaatasin, et Gunnar vist.....
Mina ja mina see kurjajuur olingi ees, endal oli tunne super, just lõpus viimased 30 km, ja tundsin end oma MTB-ga hunniku maantekate seas päris "koduselt". Aga ega jah, kuna ma grupisõite pole teind kordagi va eelmne TRR, siis otseselt karusselli ja vedamise kogemusi pole, mul oli tähtis aint alla 4 tunni saada. Esimene kord seal tartu lähedal vedades sai jah nati kiirustatud, aga järgmised korrad nagu hoidsin tempot, aga ikkagi kadus punt tagant ära. Muidu olin grupi ninas, aga viimaseks purakaks finisi eel enam jõudu ei jätkund ja hullult valutavad jalad ei last spurtida. Aeg 3.56.56... ja koht 381 ja rahul.

Algusest ka. Külmalt startides 300-500 grupi keskelt tähendas seda, et 15 km hiljem tundsin, et vot siiani ja mitte edasi, jalad nagu pakud all. Suurest puntrast sain õnnelikult mööda ja õnnestus ikka gruppidel sabas hoida, vahel ka grupi ninas oldud, sest seal oli ohutum. Kõige raskem oli 80-100, siis hoidsin hammastega grupi viimast kohta, ette trügimise tunnet ka polnud peal.

Reipust aitas säilitada 4 müslibatooni, ~1l extrani + 1 extrani kissell

Muidu distantsiks sain 136km, et kas oli ikka 133 siis? Sest 136 sain arvutades kokku juba siis, kui 100 veel sõita oli, seega spido nagu valetada ei saa.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 31. 05. 2004. 14:22

Muidu distantsiks sain 136km, et kas oli ikka 133 siis? Sest 136 sain arvutades kokku juba siis, kui 100 veel sõita oli, seega spido nagu valetada ei saa.[/quote]

minu polar näitas 133,1km ja compu 133,5km, vahe tuli sellest, et ühel kummi ümb.mõõduks 209,6cm ja teisel 210cm sisestatud. aga sõit hakkas viltu vedama juba stardis, kus ei saanud kuidagi pedaali jala külge ja juba siis vuhises 50 venda mööda. siis hakkas sees pistma liigselt manustatud toidu ja eelmisel õhtul joodud pudeli konjaki tõttu. enamuse ajast olin selles 3:33 pundis. kuid lõpus ei julgenud enam rabeleda ja lõpetasin, sõites uhkes üksinduses, kui jäi finishini 2-3km, vastutuult trotsides. edaspidi tuleb vist lowspeed?i kasutajatunnus võtta?

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 31. 05. 2004. 14:30

maxspeed kirjutas:siis hakkas sees pistma liigselt manustatud toidu ja eelmisel õhtul joodud pudeli konjaki tõttu..... edaspidi tuleb vist lowspeed?i kasutajatunnus võtta?
lihtsalt vale segu oli eelmine õhtu :wink:

Tboy
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 08. 08. 2003. 08:11

Postitus Postitas Tboy » 31. 05. 2004. 14:36

panen oma tagasihoidlikud mälestused ka kirja. start oli grupi 500-1000 lõpu poolt. kohe norm tempo peale, kuigi sooja ei jõudnud korralikult teha. jõudu oli, võhma oli, kõik sujus. grupis oli ka mingi üsna "autentse" välimusega cofidese dressis ja decathloni rattaga tüüp, kes vahepeal tempot tegi. otepääle tagasi jõudes hüüti veel et liider on 25 min kaugusel :) seega, kuni elvani oli kõik ilus. ja siis sai jõuke otsa. grupiga tuli mingi 20 m vahe sisse. üritasin seda tagasi sõita, aga see oli päeva SUURIM viga. kustusin täiega. tagant tulid veel 4 meest, kes natuke enne mind grupist maha jäid. ei suutnud nendegagi kaasa minna. järgnes ca 15 km üksi tartu suunas :( ilgelt igav ja raske oli. siis pidin ühe väiksema ja ühe suurema grupi veel mööda laskma. kuna seal oli peamiselt lühikese maa tüübid, siis nende tempo oli liig mis liig. õnneks paistis varsti siiski finish ja aeg näitas 4:05, mis on 11 min eelmisest aastast parem. hea et niigi läks :)

Nero
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 13. 03. 2004. 19:55

Postitus Postitas Nero » 31. 05. 2004. 15:05

Sai kah siis elus esimene maanteesõit õnnelikult tehtud. Sõitma sai hakatud lõpust (1086) kuna naise stardipudinad sain 4 min. enne starti kätte, ei olnud stardis eriti kedagi seljataga. Soendusest ei olnud juttugi ja nohu kimbutas terve eelmise nädala. Panin alguses kohe puraka, kui liikuma mahtus. Pulss otepääni oli keskmiselt 178, siis ei viitsinud (ei jaksanud) enam pundi ees rassida, mis 3.42.... lõpetas. Läksin gruppi puhkama ja enne Elvat lasin silmist, kui väiksem punt minema tõmbas. Proovisin järele sibada, aga mida sa sibad loll-ga üksi vastutuult. Tapsin end sellega ära ja loksusin pundiga lõpuni. Lõpus spurtisin, palju krampi kiskuvad jalad kannatasid ja lõpetasin grupi esikuues. Koht 252 (3.42.52)jään igati rahule ja plaanitud 4 tunnist sain 17min jagu.
Küsimus :?: (kui keegi siiani on viitsinud lugeda :lol: )? Kuidas mõjub tervisele ja treeningule selline jube kangutamine 168keskmis ja 193max pulsiga? Grisha ütles, et kõik üle 150 on paha-paha? Kuidas sellist sõitu on võimalik sõita madala pulsiga? mul magades pulss 58-62, sammu astun kohe 95 Kuidas on selliste kehvade näitajatega üldse võimalik võistlussporti teha? Kas pöörduda arsti poole?

!HUVITAV!

Päev enne sõin makarone ja õhtul Maximuse kooki, hommikul ühe banaani ja veel kolmandiku kooki. Kogu sõidu ajal süüa ei tahtnud ja ei tundnud ka vajadust! Kõht oli kerge ja tunne mõnus, jõin 750ml oma kaasavõetud jooki ja sellest piisas.

Kas keegi nägi neid lahedaid kujusid, kes tandem tõukkerattaga 69km. sõitsid? Tõukekas oli miski ise kokkukeevitatud ja kokuka ratastega. Tüübid üks Tartu tsikliklubist ja teine Tallinnast

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 31. 05. 2004. 15:26

Nero kirjutas: Küsimus :?: (kui keegi siiani on viitsinud lugeda :lol: )? Kuidas mõjub tervisele ja treeningule selline jube kangutamine 168keskmis ja 193max pulsiga? Grisha ütles, et kõik üle 150 on paha-paha? Kuidas sellist sõitu on võimalik sõita madala pulsiga? mul magades pulss 58-62, sammu astun kohe 95 Kuidas on selliste kehvade näitajatega üldse võimalik võistlussporti teha? Kas pöörduda arsti poole?
Grisha pidas silmas treeningut.

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 31. 05. 2004. 15:47

sai siis kah elu esimene maantevõistlus tehtud, mtb-ga. kilomeetreid enne sõitu ~400, pikim sõit 55 km :) stardinr 5467. tartus toimus eest-taha tagant-ette liikumine, eks igaüks otsis oma kohta. ise sai kuni tatra oruni vaikselt ettepoole liigutud, siis tekkis juba sobivam seltskond ümberringi ja sai ka veidi grupisõitu proovitud... täpsemalt küll lihtsalt rahvas sõitis "ühes hunnikus koos", kes ees oli, too oli, mingit vedamiste vahetamisi jms eriti polnud. peale elvat oli juba vast ~20 liikmeline grupp, milles valdavalt sai kulgetud. enne lõunakeskust olid aga jalad pehmed ja grupp kadus eest. oli mõte turgutamiseks veidsa juua võtta, aga joogipunkt kuidagi väga tee servas oli, kätte ulatamas keegi polnud (pangodis ulatati ilusti tops, elvas jäin seisma ja võtsin ise - oleks pidanud ka enda pudelit täitma) ja ise märkasin joogikohta liiga hilja... linnas sai veel rahvast mööda lastud ja suht üksinda kulgetud. aeg 2:31, koht 456. mingit ettekujutust sõidu/enda tempost polnud, umbes arvasin et esimese poole sisse peaks ikka mahtuma - mahtusingi. nii et kokkuvõttes võib rahule jääda. nüüd peab hakkama trenni tegema :P ja söök oli lahja. aga tv saade täitsa kena seevastu.

nallan
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 13. 04. 2004. 12:32

Postitus Postitas nallan » 31. 05. 2004. 17:50

Esimest korda TRR'il maanteerattaga. Trenni tehtud ca 750 km ja stardinumber viimasest koridorist. Kuni Pangodini oli oli jaksu ettepoole trügida, pärast seda jäin rahulikumaks. Eesmärgiks oli sõita alla nelja tunni, kuid see läks joogipuuduse nahka - elvas haarasin uue joogipudeli, aga selleks ajaks oli punt juba läinud (mis lõpetas 3:56..) enda aeg 4:00:40 :wink: on millepoole järgmisel aastal püüelda :D

Tõukeratta sellid olid toredad küll :) soovisime teineteisele viisakalt jõudu ja sügasime omas tempos edasi.

jooki oli kaasas 0,8 l, pulss esimesel neljandikul oli 180 kandis, edasi 150-160.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 31. 05. 2004. 19:39

nallan kirjutas: pulss esimesel neljandikul oli 180 kandis, edasi 150-160.
ahjaa, endal keskmine 180, max 200 :D

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Postitus Postitas maakas » 31. 05. 2004. 20:27

Ma kah esimest korda 136 km distantsil (ja peale eelmise aasta TRRi teisel rattavõistlusel üldse). Sõidan ratast vähe, sel hooajal üldse sõitnud umbes 25 tundi, enamasti suusatan ja jooksen. Laenatud 1" kummidega ja enda loll'ga jäi 4:30 piir viie minutiga alistamata. Aga lõpuni tulin ja järgmisel öösel sain isegi magada. Minu imetlus punase Ereljukasega sõitjale - peale Otepääd olin ma temaga veel ikka samas pundis - jalad käisid kutil all hinnanguliselt 100-120 pööret minutis - ja nii pidi ta olema 1,5 tundi sõitnud. Vinske vend !

Ise sain alguses, peale Otepää poole pööramist haamri ning kümnekonna minuti pärast tabas mind positiivne üllatus - "haamer" taandus iseenesest. :) Jooksu- ja suusavõistlustel on peale "haamrit" katkestamine suhteliselt kindel (kas siis hakkab jõledalt külm või jube palav) :oops: .
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 01. 06. 2004. 00:04

Sõidetud,endakohta midagi head pole öellda:eesmärk alla 4. tunni jäi seekord saavutamatta,aeg 4.07.27,8 ."Haamer"saabus Otepääelt Elvasse keerates,kuni Hellenurmeni väntasin üksi.Elvast Tartuse vedasid mind juba lühikesemaa mehed.Siit järeldus:asfalt pole minujaoks!
Grupp milles väntasin Otepääni lõpetas ajaga 3.33 millegagi.Tean,et selles grupis toimus kerge kukumine kohe peale finishit.Kukkusid 2 ratturit.Kas saaks kuidagi ühendust nende kahe õnnetu kukujaga?Kirjutada võib ka privaati.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 01. 06. 2004. 09:29

Mõni sõna kah.

S...st saia ei tee :!: See sai praktikas järjekordselt tõestatud. TRR-l ei peaks aasta läbisõitu kasvatama, vaid selle vilju nautima. Eesmärk, 4h alistamine osutus unistuseks juba peale Otepääd, seni oli lootust. Aga need järsemad tõusud - Otepääle, Poslovitsa, uuesti Otepääle - olid nii krdi rasked seekord. Ja see totaalne matkamine mis Otepää-Sihva ja hiljem ka Hellenurme-Elva teel vahepeal toimus oli ikka totaal nõmedus :evil: . Sinna läks ikka väga palju aega kaotsi. Vedajaid oli mingi 2-3 vähemalt 20-sest pundist. Ise ikka üritasin.

Elvast alates algasid siis piinad mida pole enne tundnud, esiteks tekkis selja alaossa selline valu, mis ei lubanud korralikult hingata (siinkohal võiks mõni teadjam kommenteerida võimalikku põhjust). Siis tekkis krambilik tunne parema jala põlveõõndlasse ja krambid vasaku jala reie siseküljele. Kohad kus pole elusees midagi krambilaadsetki tundnud :roll: .

Lõpuks koht 531, aeg 4:13:32,5, keskm kiirus seega 31,5 km/h, max kiirus 60 km/h, keskmine pulss 159, max 183. Enesetunne lõpuks pusssss. Finishisirgel möödusid mitmed, mitmed, mitmed, mitmed ... sh ntx Erikr :) .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 01. 06. 2004. 10:04

Mati kirjutas:esiteks tekkis selja alaossa selline valu, mis ei lubanud korralikult hingata (siinkohal võiks mõni teadjam kommenteerida võimalikku põhjust). Siis tekkis krambilik tunne parema jala põlveõõndlasse ja krambid vasaku jala reie siseküljele. Kohad kus pole elusees midagi krambilaadsetki tundnud :roll: .
Ei julge küll 100% väita, aga põhjus võib olla sadula settingus. Sümptomid viitavad sellele, et sa võiksid proovida sõita 1-2 cm madalama sadulaga. Eelduseks on muidugi see, et sa ikka ka sõidu ajal piisavalt sõid ja/või õiget vedelikku tarbisid, mida kõvasti vedades kulub ka oluliselt rohkem.

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 01. 06. 2004. 12:23

Ruve kirjutas: aga tühjad joogipudelid ja kogu sõidu ajal söödud üksainus banaan jäid ilmselt väheks ja kogu jõud kadus kuidagi ootamatult... linna piiril jõudis mulle järgi ja möödus veel Hanno. kokkuvõttes jäin sõiduga rahule. tulemuseks 129 koht. aeg 3.31,16.
Tulin üksinda jah ja ega lootnudki kellestki mööduda, kui üllataval kombel Ruve selga nägin. Minu ees ja taga olid vist mingi paari minuti vahega suured pundid, nii ma seal vahepeal üksinda tilplesin. Aga kõige pullim minuarust oli asja juures see, kui vaatsin Ruvele otsa ja see poolsurnud nägu mind ära ehmatas ja pakkusin talle Maximi batooni. Ruve vaatas mulle otsa ja ütles, et ta võtaks küll, aga ta ei jõua seda lahti tirida :D

Aga siin kõvad mehed juba omavahel rääkisid, et Jumalale tänu, et sul maanteeratast ei ole, muidu oleks neil raskeks läinud. Kui oli tugev küljekas, siis Ruve sõitis lihtsalt rahulikult eespundis kruusa peal :roll:

Igaljuhul, müts maha su ees. Kirsipuu järel kindlasti päeva edukaim sooritus kogu seltskonnast.

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Postitus Postitas vaikija » 01. 06. 2004. 14:29

PARIM SOORITUS KIRSIPUU JÄREL???
KINDLASTI.Ma ise annaks ikka esikoha Ruvele ja tõstaks ta 128 kohta ettepoole,sest kui tal oleks maanteeratas olnud,oleks ta kindel võitja olnud.Fantastiline.Missiis,et seal tagapool oli kindlasti ka inimesi,kes sõitsid vapsee esimest korda ja ereliukasega.Aga see,et üks mittevähe treeninud rattur püsib baigiga loksuvas pundis,on ikka üle kõige.Normaalne arusaam.Ma austan Ruvet ja tema sooritusi kuid kahjuks seda ahastust teiega ei oska jagada.

pootsman
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 04. 02. 2004. 20:03

Postitus Postitas pootsman » 01. 06. 2004. 14:35

Tegin siis kah selle133 raja elus esmakortselt läbi.Startisin 500-1000 pundist,alguses oli tahtmine kõva aga juba Riia-ringil sain esimese haamri,loksusin siis kuni Reolani,siis sain ühel suuremal pundil sabast kinni.Selles pundis sai kuni Elvani loksutud,tempo suht lahja.Peale Elvat olid3.56 punt veel silmapiiril,aga kuna Otepääl magasin selle mineku maha ja peale Elvat lagunes meie suur punt ära,üritasin küll aga üksi ikka suht raske.Lõpus olime niiumbes kaheksakesi,jäin ka selles pundis viimaseks kuna sellest küljetuules sõitmisest oli toss ikka õige väljas.Lõpuks siis aeg 3.58.41.5 ja kohaks394 Vähemalt alla nelja tunnija järgmine aasta sõidan targemalt.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 01. 06. 2004. 14:46

Noh, siis pigem juba järgmine esikolmik:

1. Tõukerattatandem 69km trassil - nad võiks oma sõitu kommenteerida.
2. Ereliukase klooniga rattur 133 distantsil; ka tema muljeid tahaks kuulda.
3. Kostüümi(de)ga rattur(id)
.
.
. ülejäänud.

Aga IMHO see näitab lihtsalt teiste (eelkõige siis oma parimas ratturieas olevate) viletsat vormi ; on ju ebanormaalne, et näiteks Karlson ja Koch noorematele ära teevad. :roll:
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 01. 06. 2004. 15:14

LauriA kirjutas:Noh, siis pigem juba järgmine esikolmik:

1. Tõukerattatandem 69km trassil - nad võiks oma sõitu kommenteerida.
2. Ereliukase klooniga rattur 133 distantsil; ka tema muljeid tahaks kuulda.
3. Kostüümi(de)ga rattur(id)
1. Tõukerattatandem on sohitegijad, sest nad startisid pika distantsi omadega koos kell 11.00. See vähendab nende muidu väga kihvti sõidu väärtust.
2. Igaste saanidega sõidetakse. Sõidavad 6h, aga läbi sõidavad.
3. Kostüüm ei sega sõitmist suurt sittagi. Muidugi kui Leopoldi oma just selga ei tõmba.......

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 01. 06. 2004. 15:53

. Ja see totaalne matkamine mis Otepää-Sihva ja hiljem ka Hellenurme-Elva teel vahepeal toimus oli ikka totaal nõmedus

sorri, ka ise loksusin sul pool maad sabas, selle aasta põhi oli 265 km :!:
ja hirm pimeda kätte jääda suur. lõpetasime koos :?

valutavast seljast niipalju, et tuttav, väga tuttav teema. ise kasutan sportkreemi ja korralikku venitust ala-seljale enne võistlusi. mudu tõmmab " energiad" kinni.

ain
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 04. 06. 2003. 19:55

Postitus Postitas ain » 01. 06. 2004. 21:32

Alvaro kirjutas: ...
2. Igaste saanidega sõidetakse. Sõidavad 6h, aga läbi sõidavad.
...
Ei maksa teiste tehut alahinnata enne kui oled 100% kindel, et ise samaga toime tuled. Ja muuseas, Erekaga vend tuli fini?isse kuskil 4 ja poole tunniga, sest peale seda lahkusin fini?ist aga Erekaga venna lõpu nägin ära.

pootsman
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 04. 02. 2004. 20:03

Postitus Postitas pootsman » 01. 06. 2004. 22:21

Huvitav,kas vahefinisites ka aegu fikseeriti ja kui siis äkki keegi oskab viidata ,kust otsida.Rattamaratonil sügisel ju asi toimis ja vaheajad fikseeritud.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 02. 06. 2004. 06:42

pootsman kirjutas:Huvitav,kas vahefinisites ka aegu fikseeriti ja kui siis äkki keegi oskab viidata ,kust otsida.Rattamaratonil sügisel ju asi toimis ja vaheajad fikseeritud.
ei fikseeritud. kui kerid mälus linti tagasi siis TRM-l sõitsid harimäel ja hellenurme tee otsal üle mattide. TRR ajal tegid seda ainult stardis ja finishis. pole matti, pole andurit, pole andurit, pole ajavõttu.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 02. 06. 2004. 07:57

ain kirjutas:Ei maksa teiste tehut alahinnata enne kui oled 100% kindel, et ise samaga toime tuled. Ja muuseas, Erekaga vend tuli fini?isse kuskil 4 ja poole tunniga, sest peale seda lahkusin fini?ist aga Erekaga venna lõpu nägin ära.
Täiesti arusaamatu kommentaar minu jaoks. Mis alahindamisest sa räägid? Loed kuskilt ridade vahelt, kus tegelikult midagi kirjas pole?
Või oli see challenge järgmiseks aastaks - et kas ma ka suudan 4,5 tunniga erekaga läbi sõita? Kui nii, siis pane ka auhind välja, ja hakkame asja arutama.

Kasutaja avatar
Priit
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 22. 04. 2003. 09:02

Postitus Postitas Priit » 02. 06. 2004. 08:15

minu eesmärk see aasta alla 4 tunni sõita ei õnnestunud. Üritus luhtus kui tagasi otepääle sõites ei suutnud mägedes enam grupil järel hoida ja kui olin enne elva peale keeramist mitmed kilomeetrid ka üksi sõitnud, siis kui järgmine grupp mu kinni võttis oli jõud täitsa otsas. Lõpp oli ikka täitsa raske, sõitsin nagu vati sees, olin nagu sisse lülitanud püsikiiruse hoidja. Lihtsalt sõkkusin, ise mõtlesin, peaasi et kusagile teepervele pikali ei kukuks. Fini?i silti nähes oli ikka päris hea meel, siis andsin endast veel viimase ja ajaks sain 4 h ja 8 min peale. Raske ta oli aga hakkama sain ja järgmine aasta püüan uuesti täita eesmärgi - aeg alla 4 h.
kui huvi on, miks mitte
www.westlineteam.com

inc
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 20. 12. 2003. 23:20

Postitus Postitas inc » 02. 06. 2004. 08:53

Päeva parimad palad Otepäält:

http://www.toonuspluss.ee/?page=rattaralli

:lol:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2004. 08:56

inc kirjutas:Päeva parimad palad Otepäält:

http://www.toonuspluss.ee/?page=rattaralli

:lol:
Ausalt poleks uskunud, et see kurv nii saatuslikuks saab :!: Teiste õnnetuse üle on muidugi kohatu naerda.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 02. 06. 2004. 09:02

Mis koht see täpselt oli?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2004. 09:03

AndreK kirjutas:Mis koht see täpselt oli?
See oli see laskumise järgne kurv Otepääl Mäe tänavalt Nüpli teele (vana rullirada) ja siis kohe paremale maanteele Munamäe poole.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 02. 06. 2004. 09:08

Mati kirjutas:[Nüpli teele
nipli teele ? :D
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 02. 06. 2004. 09:11

nägin isegi seal paari venda ukerdamas ja ühe sissesõitu sinna kraavi.
need laksud olid sisse programmeeritud kuna teavitus-hoiatussüsteem polnud piisavalt efektiivne. ja kahjuks mõnele vennale ei loe ka mingi hoiatamine, ikka pannakse täiega.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

true
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 23. 03. 2004. 11:00

Postitus Postitas true » 02. 06. 2004. 09:24

no ei taha midagi öelda, aga need pildid on kyll õigel ajal ja hästi tehtud :lol: palju seal siis kukkus? ja kas siis hoiatussilte ei olnud?
Take Life to the Limits

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 02. 06. 2004. 09:27

Need kohad saabki niimoodi selgeks, et paned välja ja järgmine kord oled targem :P Ise ma kartsin kõige rohkem seda S-kurvi rollerirajal, aga selles pundis, kus ma too hetk olin, jäid kõik imekombel püsti. A olen kindel, et nii mõnelgi, kes sinna esimest korda sattus, tahtis ratas käest ära minna...

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

lollkurv

Postitus Postitas tsainik » 02. 06. 2004. 09:29

Mati kirjutas:
AndreK kirjutas:Mis koht see täpselt oli?
See oli see laskumise järgne kurv Otepääl Mäe tänavalt Nüpli teele (vana rullirada) ja siis kohe paremale maanteele Munamäe poole.
tänu vcl-ile :!: (inff raja muutusest) olin otepääl siga ettevaatlik ja konkreetses kurvis jäi isegi paar milli varusse. samas oli see ainuke tõsiohtlik koht rajal, kus adrenaliini üles lõi

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 02. 06. 2004. 09:59

Hanno kirjutas:Need kohad saabki niimoodi selgeks, et paned välja ja järgmine kord oled targem :P Ise ma kartsin kõige rohkem seda S-kurvi rollerirajal, aga selles pundis, kus ma too hetk olin, jäid kõik imekombel püsti. A olen kindel, et nii mõnelgi, kes sinna esimest korda sattus, tahtis ratas käest ära minna...
tegu oli raja muudatusega võrreldes eelmiste aastatega. järgmisel aastal see koht ilmselt jälle väljas.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

karupoisu
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 06. 11. 2003. 12:17

Postitus Postitas karupoisu » 02. 06. 2004. 10:42

tere
Juhtus nii, et sai natuke fotokat klõbistatud. Enamus pilte peagrupist ja vist oli järgmisest grupist enne Pangodit. http://www.hot.ee/karupoisu

Ise sõitsin 69km ja ei läinud kõige paremini...

matts
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 25. 04. 2004. 10:50

Postitus Postitas matts » 02. 06. 2004. 10:49

Kah ägedad pildid
(Sorry kui siin juba olnud, polnud aega kiiruga otsida)

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

turvalisus

Postitus Postitas mart2 » 04. 06. 2004. 13:43

Tundub, et seekord oli turvaline sõit. Väidetavalt viidi kiirabiga ära ainult neli inimest, neist esimene juba enne pika sõidu starti AURA juurest (rangluu murd) :shock: . Ettevaatust enda ja naabrite suhtes ning võib-olla saab järgmisel aastal üldse ilma meditsiinilise abita ... :)
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 04. 06. 2004. 21:35

Huvitav, mis sai neist kahest, kes enne lühikest sõitu tiimide parkla värava juures kokku põrkasid? Üks neist tuli pooljoostes Zeppelinist, teine emajõe poolt rattaga. Kumbki eriti ei vaadanud ja nii nad seal kokku saidki. Jalgsi olnud mees sai kenasti püsti ja aitas ratturi ka üles ja andis talle ratta kätte ja jooksis edasi. Rattur jäi sinna haiget saanud kohti siluma.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

protokoll

Postitus Postitas mart2 » 19. 07. 2004. 13:27

Sain ametliku protokolli ja oh seda imet - Savi ja Maruste OLIDKI disklafi saanud (ilma kiivrita sõit!). Vahel peavad korraldajad juhenditest isegi kinni ... :D
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Vasta

Mine “Eesti võistlused”