Haanja maraton 2004 (MTB)

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
urmas2905
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 27. 05. 2004. 20:52

Haanja maraton 2004 (MTB)

Postitus Postitas urmas2905 » 27. 05. 2004. 21:02

Kutsuks kõiki huvilisi kolmapäeviti 18.00 Haanja maratoni rajale harjutama. Oleme kahel kolmapäeval sõitnud nii paarikümne mehelise pundiga. Kõik on olnud rahul - seda enam, et rada on karm (eelmisel aastal kurdeti suurte kiiruste üle). Oleme kogunenud suusakompleksi juures.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 28. 06. 2004. 00:17

Ühesõnaga, täna oli siis avatud rada vms. Päris õigesse starti me Kirsa ja Agega ei jõudnud ja siis läksime rada rohkem läbi kulgema, et mis ta siis ära ei ole.

Eelmises postis mainitud sõna karm tuleks alla joonida, raamida, punaseks värvida.

Minu pisikese keha ja ratturivaimu jaoks oli see natuke liiast. Demoraliseeriv ilm ka juurde ja ongi paanika laevas. Lühidalt raja meeldejäävamaid osi kirjeldada siis M&M - Muda ja Mäed. Esimese 20 kilomeetri järel hakkasin ma kahtlema enda terves mõistuses. Järgmised 10 ma kahtlesin rajameistrite terves mõistuses ja sealt edasi ma leidsin, et ma müün ratta maha, harutan kodus pükstelt pampersi ära, ostan roosad balletisussid ja hakkan tantsijaks :D Rada liikus minu jaoks umbes sellises rütmis: punnitad endal kapsa ninast välja, kirud kõik maapõhja, kulged natuke rahulikult, hakkad oma eelmisi sõnu juba kahetsema ja siis tuleb järgmine kapsas.

Minu virtuaalne pronksmedal läheb inimestele, kes lähevad starti juhul, kui nädal otsa tuleb meeletut kuumust, mis vett mühinal aurustab.
Virtuaalne hõbemedal läheb inimestele, kes lähevad starti tänase koerailmaga ja seda juhul, kui terve nädal sajab.
Kuldmedali, aukirja ja 5 tugrikut saavad lõpetajad, kes alustamise eest hõbeda said - vahet pole kuidas nad lõpetavad.

Raja esilagne tähistus saab hindeks 5+, mõned kohad olid "mööda sõidetavad" aga kui sul on valida mäe otsas metsa keeramise ja sealt alla sõitmise vahel, siis aju keerab automaatselt otsa allapoole viivale teele :)

Raja üldine seisukord peale kell 12 startinud seltskonda, mida oli ühe raami kõrva lõhkunud ratturi arvates nii 30-40 inimest, on natuke muret tekitav. Palju on sellele murele kaasa aidanud emake loodus oma uputamisega, mis on korraldajaid pannud ühele ojale suisa silda eehitama ja ühes kohas oli mingi oja heinamaalt jõudsalt lisa võtnud ja sellise toreda pahkluuni ulatuva "veeüllatuse" korraldanud. Teine asi on see, et vägisi jääb mulje, et rada on maha märgitud ja valmis mõeldud mingil kuival perioodil, sest ma ei usu, et korraldajad plaanisid rajale niipalju mudaseid ja libedaid laskumisi ja tõuse (või siiski? :shock: ). Saju jätkudes saab Haanjast küll rahvasportlaste jalutamisolümpia - kes ei saa üles ja kes ei julge alla ja esteedid lähevad ennem pool kilomeetrit ümbert, kui et mudamülkast läbi sõidavad. Täna oli hea suhteliselt üksinda neid ülesküntud mudavälju, tõuse ja laskumisi nikerdada aga ma ei kujuta ette kuidas asi võistluste ajal võiks välja näha, sest kõik mis vähegi pehme sai olla seda ka oli.

Aga ärge laske ennast hirmutada ;). Mõned kukkumised (minul täna vist 4?) kuuluvad asja juurde ja julge hundi rind pidi rasvane olema (teise versiooni kohasel auklik aga see ei ole tänane teema :P ). Elamus täiesti teisest klassist, kui tüüpiline maraton Eesti mõistes. Siinkohal sügavaim kaastunne Tahkos kulgejatele.

P.S. tänase kulgemise juures tuli sõiduaega u. 4h - vahepeal jäi polar lihtsalt seisma, kuna kiiruse järgi arvas, et ma seisan rahulikult paigal :)
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 28. 06. 2004. 07:52

porteri klubi sõitis koos rajameistriga selle raja läbi mai lõpus. kuiva ilmaga. siis jäi mulje kui väga heast ja vaheldusrikkast rajast. oli kiireid laskumisi ja 2 rasket tõusu, mis teeksid au igale mtb üritusele :wink:
vihmaga läheb sõit muidugi põnevaks, kahju et ise ei saa sellest osa võta sest oleme tahkos. haanja maraton peabki olema raskem kui teised maratonid, sest kohalikke loodusvorme ei saa ju kasutamata jätta. kui eelmised 2 etappi mulgi ja kõrve ei paku praktiliselt midagi peale meeletu kihutamise, siis haanjas saab oma vastupidavust mõnusamalt testida 8) igal juhul soovitan soojalt kõigil reis haanjamaale ette võtta ilmast olenemata :!: ja head nikerdamist kõigile osavõtjatele.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 28. 06. 2004. 09:07

Lugedes neid elamusi mis saadud eile avatud rajal sõites ja toetudes ilm.ee ennustusele et sajab KOGU see nädal üle eesti..hmmmm arvestades masse, mis on viimasel ajal EEC etappidel.. :twisted: :twisted: ......kumm???? huvitav millise mudamölaka peaks alla panema, krt mul ei olegi mudakumme :shock:, deem, mis arvate teie kummidest mida võiks muda jaoks soetada selle etapi jaoks, arvata et seda vihma tuleb ka edaspidi
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
Heiti
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 15. 10. 2003. 12:25

Postitus Postitas Heiti » 28. 06. 2004. 09:16

profit4 kirjutas:Lugedes neid elamusi mis saadud eile avatud rajal sõites ja toetudes ilm.ee ennustusele et sajab KOGU see nädal üle eesti..hmmmm arvestades masse, mis on viimasel ajal EEC etappidel.. :twisted: :twisted: ......kumm???? huvitav millise mudamölaka peaks alla panema, krt mul ei olegi mudakumme :shock:, deem, mis arvate teie kummidest mida võiks muda jaoks soetada selle etapi jaoks, arvata et seda vihma tuleb ka edaspidi
Kas Rockster on väga halb mõte?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 28. 06. 2004. 09:48

kui lugeda mida haanja rajaga suutsid vihmase ilmaga teha ca 50 sõitjat ja olles läbi teinud türi raja ca 100 sõitja järel siis paneb tõsiselt mõtlema raja olukord peale 400 või 800 tegelase läbimist. rakvere 2003 olevat võrreldes türiga olnud suht kuiv sõit. espordis lubavad küll korraldajad, et on teatud varuvariante raja kujundamiseks märgades oludes.
olenemata millist ilmateadet vaadata, vett tuleb kogu see nädal juurde.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 28. 06. 2004. 09:55

Optik kirjutas:Kas Rockster on väga halb mõte?
Mitte väga halb, aga mitte ka hea. Kogub kohe paska täis ja siis libiseb täiega. Muda vastu aitavad AINULT lahtise mustriga kummid ja spets mudakummid nagu MudMax. Aga kummiteema jätk ikka kummiteema alla, OK?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 28. 06. 2004. 12:23

Mina olin Rocksteriga. Kuna maratonirada on vahelduv, siis sai iga 1km tagant kumm jälle puhtaks ning pidamine oli pea alati olemas. Seda muidugi ei tea kuidas järgmine pühapäev sellise ilma ja 1000 ratturi korral olema saab.

Kõige suurema mülka olidki kokku keeranud need 30-40 ratturit, kes enne meid sõitsid. Täiesti hämmastavad rööpad. Kaks varianti: kas neid rattureid oli siiski rohkem :) või oli tõesti nii pehme ja ligane rada.

Vaatamata tühjale kõhule mina nautisin rada - need järsud tõusud ja porised laskumised ning üle sildade ja läbi jõgede sõitmised olid täpselt mulle. :) Mülgastest õnnestus alati läbi vändata ning seetõttu jäid minu jalad kuivemaks kui Agel ja Anttil, kelledele need mülkad vist niiväga ei meeldinud. :)

Kõige ohtlikum koht minu jaoks oli 11-ndal kilomeetril. Pikk ühtlane laskumine kitsal metsateel, aga väga rööpas, väga heinane ja väga porine. Enne laskumist pidasin kinni ja sõitsin hästi äärest - samas parem kumm oleks asja turvalisemalt ära ajanud.
Rockster on täielik miinimum millega sinna rajale minna. Fast Fredid ja Twisterid võite kiiresti võssa visata.
Väga ilus oli vaadata kui Age Hutchinson Scorpionid läikisid lõpuni - tilkagi pori ei jäänud neile külge ja pidasid väga hästi(kummiidee).

Üks mõnus koht rajal oli umbes keskel - oled sõitnud ära juba 25km ning jõunud pea haanjassa tagasi, selle kruusatee umbes 3-ndale kilomeetrile mida mööda eelmine aasta kiire start oli. Selle asemel et haanjasse sõita keerad aga vasakule(haanja poolt vaadates paremale) kohe pealt teist TP-d kaardil ning siis jõuad järve kaldale. 100m kauguselt paistab, et rada läheb nüüd otse üle järve. Teisel kaldal nagu mingi elioni silt lipendas, aga ei - siiski keerab järve kaldale. Kalda pealt aga läheb männiokkaline ja kõvapõhjaline teerada/singletrack. Kitsas, negatiivse kaldega ja tõusudega - mmmmmagus.

Üldiselt oligi raja teine pool vaheldusrikkam ja kõvema põhjaga, aga tolleks ajaks olid üsna kapsas ja ei suutnud lihtsalt kõike nautida.
Haanja kogemuse põhjal võtan mina igatahes suure pizza Tahko rajale kaasa. 4-5 tundi kahe pudelikese lahja spordijoogiga on liig mis liig.
Need 800m tõuse võtsid minul selja ja kõhulihased üsna valusaks - õnneks sai ka 800m alla sõita, mis on tore vaheldus :). Aga ma ei tea mis Tahko 1300m peal sedasi saama hakkab. Laskumised on Haanjas õnneks üsna ohutud ja mõnusad, sai paraja hoo sisse ning selga ja jalga puhata.
Sellise libedusega varitseb muidugi alati oht, et paned otse.

Üldkokkuvõttes võib öelda et kogu sõit meenutas vannitoa vett täis svammi. Keset süütut heinamaad kõik lirtsus, vesi oli rummuni ja tagumine kumm pritsis selga du??ina. Muda seal niivõrd polnudki kui mõned tõusud välja arvata, aga liiva ja kruusateedele iseloomulik pori oli küll igal nurgal ootamas. Täiesti süütud metsateed meenutasid õudsaid kaadreid filmist Stalker või midagi veel hullemat.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 28. 06. 2004. 13:01

Kirsa kirjutas: Täiesti süütud metsateed meenutasid õudsaid kaadreid filmist Stalker või midagi veel hullemat.
kirsa, see ongi MTB Heaven. selle nimel tasubki sõita 8) 8) 8)

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 28. 06. 2004. 19:10

klge, hirmutate ära siin rahva niimoodi :P endal on mõte minna küll, aga jalutama ei taha sinna (tagaotsas) minna (pikal eeci etapil polegi sõitnud)... ja ärge öelge, et sõida eesotsas, kus rada terve ja normaalne. lisaks on rattal ostmisest saadik all ritchey innovader kummid, teisel rattal on cont twister, aga tollestki jääb siin vist väheks. uusi kumme pole plaanis küll olnud osta. mine või matkama jälle :P

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 28. 06. 2004. 20:47

Nu eks vaatab, kuidas siis läbi saab sõita. Ma arvan, et minust võistlejat praegu erilist ei ole, aga läbi sõidan ikka, saabki nalja. Rajale lähen arvatavasti Speedmax A/O-ga, sai Rakvere ära sõidetud, saab ka Haanja.
velo.clubbers.ee

mrt
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 03. 06. 2004. 15:24

Haanjasse

Postitus Postitas mrt » 29. 06. 2004. 14:18

Kas keegi plaaniks täna/homme/ülehomme õhtul veel Haanja rada katsetama minna? Kavatsen ise ka selle raja enne võistlust läbi sõita, eriti just selliste juttude peale (ma pole varem Haanjas osalenud).
Sobivaim aeg oleks homme, ise lähtuks autoga Tartust u kl. 17-18 (ehk siis ~kl. 18..19 alustaks rajal)

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Re: Haanjasse

Postitus Postitas Lauri » 29. 06. 2004. 18:43

mrt kirjutas:Kas keegi plaaniks täna/homme/ülehomme õhtul veel Haanja rada katsetama minna? Kavatsen ise ka selle raja enne võistlust läbi sõita, eriti just selliste juttude peale (ma pole varem Haanjas osalenud).
Sobivaim aeg oleks homme, ise lähtuks autoga Tartust u kl. 17-18 (ehk siis ~kl. 18..19 alustaks rajal)
Ega sul autopeal ühte vaba kohta pole, kui lähed? Tuleks ise ka, vaataks, mis see aasta uut (ja väga hirmutavat) on.
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 29. 06. 2004. 18:44

Sõitsin täna pool rada läbi ehk mingi 30km.
Rajameistrid on oma argipäevaelust vist 2kuud puhkust võtnud :).
Mõnus oli.
Läksin rada proovima just selle mõttega et näha kas twisteri või fast frediga veab läbi.
All olid kulunud twisterid, tagumine keskelt sile ja esimene poolik.
Ja probleeme oli vaid mõnel eriti mudasel tõusul (mingil tõusul oli kitsekari raja totaalselt pehmeks sõkkunud et seal aitaks võibolla ainult mud max vms.) kuid arvan et nende veeremine kõval pinnasel kompenseerib selle täielikult.Fast frediga ei julgeks siiski tänase seisuga peale minna,kuigi arvan et kergemad mehed saaksid hakkama.
Vaadake et esiratta pidama saate sest palju on laskumisi ja kurve
mis on kaldega ja porised.
Nii et !!! Ärge põdege! Võtke asja rahulikult ja kui kasvõi hetk
mahti on siis vaadake Eesti ilusaima loodusega kanti (eriti kaunis vaade avaneb Vällamäelt).

MikkVaaks
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 24. 04. 2004. 12:11

Postitus Postitas MikkVaaks » 29. 06. 2004. 21:40

kas RITCHEY Innovader Comp jääb väga nadiks rajale?

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 29. 06. 2004. 23:21

MikkVaaks kirjutas:kas RITCHEY Innovader Comp jääb väga nadiks rajale?
esirattale ei sobi kindlasti.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 30. 06. 2004. 09:30

MikkVaaks kirjutas:kas RITCHEY Innovader Comp jääb väga nadiks rajale?
Kui küsija toob välja ainult ühe kummi, mille sobivuse kohta ta arvamusi tahab kuulda, siis jääb mulle alati selline mulje, et kodanik ainult neid kumme evibki. No ja kui asi nii on, siis mis mõtet on üldse küsida? Kui pole valikuvarianti, siis peab nendega minema. Selle asemel saad mingi negatiivse vastuse ja magad kolm ööd lahtiste silmadega nähes hirmulugusid sellest, kuidas kummid rajal libisevad.... Seda ju kasuks ei tule.
St ei taha poriseda, aga minu arvates on need kummihirmud vähe ülepaisutatud. Nagu Romi jutust võite aru saada - mees ratta seljas ja tema sõiduoskused on oluliselt tähtsamad kui mingi kummilutt seal vahel.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 30. 06. 2004. 09:41

Alvaro kirjutas:
MikkVaaks kirjutas:kas RITCHEY Innovader Comp jääb väga nadiks rajale?
Kui küsija toob välja ainult ühe kummi, mille sobivuse kohta ta arvamusi tahab kuulda, siis jääb mulle alati selline mulje, et kodanik ainult neid kumme evibki. No ja kui asi nii on, siis mis mõtet on üldse küsida? Kui pole valikuvarianti, siis peab nendega minema. Selle asemel saad mingi negatiivse vastuse ja magad kolm ööd lahtiste silmadega nähes hirmulugusid sellest, kuidas kummid rajal libisevad.... Seda ju kasuks ei tule. St ei taha poriseda, aga minu arvates on need kummihirmud vähe ülepaisutatud. Nagu Romi jutust võite aru saada - mees ratta seljas ja tema sõiduoskused on oluliselt tähtsamad kui mingi kummilutt seal vahel.
Julgeks sulle nats vastu vaielda, konstruktiivselt siis :)
1. Kui ka on üks kummivalik olemas, siis on ju alati võimalik juurde osta sobiv. Äkki on küsija seda ka juba plaaninud. Arvan, et enamuses tõsisematel või kogenenumatel on enam kui üks paar :arrow: viewtopic.php?p=41893&sid=f95bf6a3522b1 ... ab8d#41893
2. Arvan, et kummihirmud ei ole üle paisutatud, samams kindlasti pole see teema primaarne võistluse puhul. Kui sõitja üldine tase ei ole tugev, siis seda olulisem roll on psüholoogilisel tugevusel (mental stength), ehk sellel kuidas sa ennast enne sõitu ja rajal tunned. Kui ei usalda oma oskusi ja TEAD, et kumm võib vale olla, siis puht sellest võib probleem tekkida. Ässad panevad slikiga ka mudugi tuusalt, ses ma ei kahtle :) :wink: .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 30. 06. 2004. 09:52

Alvaro kirjutas: St ei taha poriseda, aga minu arvates on need kummihirmud vähe ülepaisutatud. Nagu Romi jutust võite aru saada - mees ratta seljas ja tema sõiduoskused on oluliselt tähtsamad kui mingi kummilutt seal vahel.
sellega on nii, et teatud sõidutaseme juures leiad sa, et sinu liikumine rattal ja tulemused sõltuvad kõige rohkem kummidest ja tagakäikarist. jõudes oma tasemega natuke edasi, saad sa aru, et sa sõidad praktiliselt ühtede kummidega sama hästi ja midagi ei juhtugi :idea: selleks ajaks on sul juba olemas kahed kummid ja rohkem midagi ei vaja: ühed kuivema ilma ja teised mudaste sügiskrosside jaoks. mtb slickid on selleks ajaks juba unustatud, sest maanteel sõidad sa maanteerattaga :D
soovitus: pöörata rohkem tähelepanu oma ettevalmistusele ja sõiduoskuste arendamisele.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 30. 06. 2004. 10:13

tarmo kirjutas:sellega on nii, et teatud sõidutaseme juures leiad sa, et sinu liikumine rattal ja tulemused sõltuvad kõige rohkem kummidest ja tagakäikarist.
ja siis sel arenguetapil leiad veel, et sõidutulemus sõltub sellistest asjadest nagu 100% õige suhtega segust camelpackis, "laadimisest" enne sõitu äärmiselt hoolikalt (nii kaua kui süda pahaks läheb ja siis veel natuke pealegi), vahetult enne sõitu kummelitee joomisest, geeli täpselt õigel ajal manustamisest sõidu ajal, polari kella viimasest mudelist ja nii edasi ...

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 30. 06. 2004. 10:20

SL kirjutas:
tarmo kirjutas:sellega on nii, et teatud sõidutaseme juures leiad sa, et sinu liikumine rattal ja tulemused sõltuvad kõige rohkem kummidest ja tagakäikarist.
ja siis sel arenguetapil leiad veel, et sõidutulemus sõltub sellistest asjadest nagu 100% õige suhtega segust camelpackis, "laadimisest" enne sõitu äärmiselt hoolikalt (nii kaua kui süda pahaks läheb ja siis veel natuke pealegi), vahetult enne sõitu kummelitee joomisest, geeli täpselt õigel ajal manustamisest sõidu ajal, polari kella viimasest mudelist ja nii edasi ...
nii ta on :lol: polar on muideks isegi veenvam argument kui õige kummivalik :lol: eriti kiiresti liigud sa siis kui on polari viimased softi uuendused, sellest olen ma ammu aru saanud 8) ja muude pulsokate omanike mental strength on just poor. :idea:
aga nüüd võiks keegi teha uue teema "kuidas saada paremaks ilma treenimata?"

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 30. 06. 2004. 10:34

Alvaro kirjutas: Kui küsija toob välja ainult ühe kummi, mille sobivuse kohta ta arvamusi tahab kuulda, siis jääb mulle alati selline mulje, et kodanik ainult neid kumme evibki. No ja kui asi nii on, siis mis mõtet on üldse küsida?
Kui teil on ainult üks kell, siis teate alati, mis kell on.
Kui teil on kaks kella, siis ei või te kunagi päris kindel olla.

ALP
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 25. 03. 2004. 20:57

Postitus Postitas ALP » 30. 06. 2004. 16:33

Kas keegi oskab ka Haanja matkarada kommenteerida??
Kui püüad kõigest väest ...

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 30. 06. 2004. 17:22

800 m kogutõusu 55 km kohta pole tegelikult palju. Ma sõitsin korra maratoni, kus oli esimese 10 kilti jooksul 600 m tõusu.

Tore on see, et marastonisarja raames kummiteemal arutatakse. Varasematel aastatel sellest eriti ei räägitud. Ma ise panin kah terve hooaja Schwalbe Fast Fred'iga :D Enam nii ei saa :S

pootsman
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 04. 02. 2004. 20:03

Postitus Postitas pootsman » 30. 06. 2004. 19:28

Mida arvate sellisest kummist,WTB Mutano Raptor 2,14-taha ja ette Gontinental Twister 1,9,või peaks ka ette midagi tõsisemat panema.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 30. 06. 2004. 20:42

Täna sõitsime 25 esimest km läbi. Ja praegu on küll selline tunne, et kui ma pühap 55 km läbi sõidan, olen tegija :? . Rada on ikka räigelt mudane ja raske (vähemalt minu jaoks küll). Esimese 300 meetriga olin ma juba paras sitakäi ja järjest hullemaks asi läks. 10 esimest kilomeetrit on väääga mudased. Mõni laskumine on ka nii libe, et ma küll ei usu, et esiotsa mehed sealt kindlapeale püsti jäävad (mis siis veel tagumisest otsast rääkida). Kummivalik hakkab ka muret tekitama. Speedmax jäi küll ikka vääga jänni sellistes tingimustes. Ja tõusud on ka ikka parajalt killerid. Täna rahulikult sõites olin mõne tõusu lõpus jummala kutu (ja ma sõitsin aind 25 km!)

Ja seda ka, et kes veel enne võistlus sõitma läheb, siis 15 kilomeetril on tõesti suur berhardiin, kes enne jooksmist järgi ei jäta, kui rattur käes on. Hirmu ajas nahka küll...
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 30. 06. 2004. 21:05

Lauri kirjutas:Ja seda ka, et kes veel enne võistlus sõitma läheb, siis 15 kilomeetril on tõesti suur berhardiin, kes enne jooksmist järgi ei jäta, kui rattur käes on. Hirmu ajas nahka küll...
hmm, arvestades, et sa siin need read sisse oled toksinud siis võib arvata, et ratturit kätte saades ei tee see suur bernhardiin vist midagi eluohtlikku? Kas limpsis teid üle? :wink:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 30. 06. 2004. 21:29

pootsman kirjutas:Mida arvate sellisest kummist,WTB Mutano Raptor 2,14-taha ja ette Gontinental Twister 1,9,või peaks ka ette midagi tõsisemat panema.
türil oli pühap twister väga vale valik. mitte just esimest päeva sõitev vend käis 4x käbla ja loobus punnitamast. ise sõitsin lõpuni kuid see oli väga närune minek.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 30. 06. 2004. 22:34

erko kirjutas:
Lauri kirjutas:Ja seda ka, et kes veel enne võistlus sõitma läheb, siis 15 kilomeetril on tõesti suur berhardiin, kes enne jooksmist järgi ei jäta, kui rattur käes on. Hirmu ajas nahka küll...
hmm, arvestades, et sa siin need read sisse oled toksinud siis võib arvata, et ratturit kätte saades ei tee see suur bernhardiin vist midagi eluohtlikku? Kas limpsis teid üle? :wink:
Mina sain minema, aga mart jäi berhardiiniga silmitsi. Tegi seal natukene kurjemat nägu ja siis jättis rahule. Aga hirmu võttis nahka küll..
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 01. 07. 2004. 02:11

Tõotab huvitav võistlus tulla :D

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 01. 07. 2004. 07:20

Vägeeeeeev... peaasi et rajakorraldajad nüüd päris suuri muutusi ei teeks :roll: ,
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Suusataja
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 20. 03. 2004. 16:14

Postitus Postitas Suusataja » 01. 07. 2004. 08:24

tarmo kirjutas:sellega on nii, et teatud sõidutaseme juures leiad sa, et sinu liikumine rattal ja tulemused sõltuvad kõige rohkem kummidest ja tagakäikarist.
Haanja sõidul sõltub tulemus ka uutest VC.EE särkidest. Mitmed sõitjad on teatanud, et kui satuvad rinnutsi VC.EE särgiga ratturiga, siis psüühika murdub ja lasevad jala sirgu. :idea:

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 01. 07. 2004. 12:39

Särgid saavad jah kenasti "sisse õnnistatud" kohe :)
Ja no eks ta annab ikka särgikandjale vunki juurde kah :D
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

kaaren
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 18. 03. 2004. 16:15

Postitus Postitas kaaren » 01. 07. 2004. 12:56

erikr kirjutas:
pootsman kirjutas:Mida arvate sellisest kummist,WTB Mutano Raptor 2,14-taha ja ette Gontinental Twister 1,9,või peaks ka ette midagi tõsisemat panema.
türil oli pühap twister väga vale valik. mitte just esimest päeva sõitev vend käis 4x käbla ja loobus punnitamast. ise sõitsin lõpuni kuid see oli väga närune minek.
vihjeks
türil oli ees schwalbe skinni d?immi ja libe ei olnud, pidas kõik kurvid ja laskumised normaalselt ning siledal oli puhas ja hea aga taga oli nokia boazabena x ning kohati olin nagu lehm ja ratas käis ringi ( ma ei pea silmas tõusu vaid siledat metsavahe teed), tulin maha ja edasi

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 01. 07. 2004. 13:13

kaaren kirjutas:vihjeks
türil oli ees schwalbe skinni d?immi ja libe ei olnud, pidas kõik kurvid ja laskumised normaalselt ning siledal oli puhas ja hea aga taga oli nokia boazabena x ning kohati olin nagu lehm ja ratas käis ringi ( ma ei pea silmas tõusu vaid siledat metsavahe teed), tulin maha ja edasi
Meenutan N-ile mullu tahkos sommide poolt öeldud lauset - "nokian luisu, erituisesti sininen"

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 01. 07. 2004. 13:18

Äsja sai soetatud siis paar Hutchinsoni Tubeless LIGHT (uus ja palju kergem) Scoprioni. On ehk liig Haanjaks, kuid mõtlesin, et võtan kaks äärmust (teine variant on siis Shwalbe FF).

mrt
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 03. 06. 2004. 15:24

Postitus Postitas mrt » 01. 07. 2004. 16:33

Vanade tavade järgi oleks Haanja raja mitmete laskumiste ees silt:
TURIST
ÄRA LASKU!
aga need olid vaid vanad ajad, mil kõik tropid ja turistid pidid ellu jääma. Nüüd on lõbus ja looduslik valik...

Väga muljetavaldav ja nauditav rada, kuid kas ka sellise massürituse jaoks, on iseküsimus. Bernhardiin sobis selle konteksti i täpina!

mrt
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 03. 06. 2004. 15:24

Postitus Postitas mrt » 01. 07. 2004. 16:43

kas märkasite esport.ee lehelt rajameistri otsust:
"Kindlasti võtame välja lõigu teisest kuni viienda kilomeetrini, sest sinna on ühte kohta tekkinud lausa tiik. Selle asemel kulgeb rada piki kõva kattega külavaheteed 2km ja kruusa 1km"

Hm, lausa eraldi tiike justkui ei mäletagi - neil kilomeetritel oli pidevalt mõni vahva sigala. Nüüd seal siis argipäevane kruusaralli. Homme lubavad veel lõpliku otsuse teha, kas miskit veel lisaks muuta.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 02. 07. 2004. 13:17

Arvutianimatsioon näitab, et homme sadu pole, kuid pühapäeval hakkab tume vihmapilv alates saartelt üle Eesti liikuma. ca kl 14 jõuab Haanjasse.
http://theyr.net/cg/cny/I1a9593/F=js*u* ... ee_Tallinn
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 02. 07. 2004. 13:19

No nii - Haanjas on siis esimest korda ajaloos ka 1000 ratturi piir ületatud. Elagu regionaalpoliitika!

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 02. 07. 2004. 13:31

SL kirjutas:No nii - Haanjas on siis esimest korda ajaloos ka 1000 ratturi piir ületatud. Elagu regionaalpoliitika!
Veel on see piiri ületamine õhukesel jääl kõndimine, sest see on ainult registreerijate arv. Praktikat vast tead isegi, et kõik kohale ei jõua. Aga aega veel on ja küll neid viimase hetke mõtlejaid ka ja stardis vast mingi 1100 venda ikka lõpuks on.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 02. 07. 2004. 13:37

Selline mulje jääb ,et see vihm on Haanja puhul pigem külgetõmbava efektiga kui eemale ltõukavaga, või on mul vale mulje jäänud?

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 02. 07. 2004. 13:41

maanus kirjutas:Selline mulje jääb ,et see vihm on Haanja puhul pigem külgetõmbava efektiga kui eemale ltõukavaga, või on mul vale mulje jäänud?
Pigem tõmbava - minul kui maanteesõitjal tekkis esimest korda siiras huvi MTB võistlusest osa võtta, kui seda Haanja värki lugesin :wink: enese proovilepanemise eesmärgil....

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 02. 07. 2004. 14:30

Alvaro kirjutas:Veel on see piiri ületamine õhukesel jääl kõndimine, sest see on ainult registreerijate arv.
Praktika näitab sedagi seost, et kui on rohkem registreerijaid, siis on lõpuks ka rohkem kohaletulijaid, mitte vastupidi :)
Ütleme siis poliitiliselt korrektselt: Maagiline 1000 registreerija piir on siis esmakordselt Haanja Maratoni ajaloos ületatud.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 02. 07. 2004. 20:25

Juhtus selline asi, et transport (vanemad) kukkus ära ja praegu ei ole Tartust millegiga Haanjasse saada. Äkki kellegil on vaba kohta? Olen nõuds mingi osa bentsurahast maksma... Ja kui kellegil aind Haanja "üheotsa piletit" pakkuda on, siis oleks see ka hea, sest mul on võimalik Võrru ka jääda.
velo.clubbers.ee

Nastix
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 28. 09. 2003. 17:17

Postitus Postitas Nastix » 02. 07. 2004. 20:59

Lauri kirjutas:Juhtus selline asi, et transport (vanemad) kukkus ära ja praegu ei ole Tartust millegiga Haanjasse saada. Äkki kellegil on vaba kohta? Olen nõuds mingi osa bentsurahast maksma... Ja kui kellegil aind Haanja "üheotsa piletit" pakkuda on, siis oleks see ka hea, sest mul on võimalik Võrru ka jääda.
Teises teemas on selline pakkumine:
Green_Day kirjutas:Kas leidub pühapäeval Haanjasse (ja tagasi) soovijaid? Väljasõit Tartust. Minek bussiga (8kohaline). Kiire! Aega pole palju jäänud.


Praegu oleks minemas:
charlie (Andrus)
gigabit (Tõnu)
Antti
mina

Seega mahuks veel 4 inimest.
Signature not found, please try later!

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 02. 07. 2004. 23:15

Läksin kah selle kummipaanikaga kaasa.
Vedasin trennijooksudele esikummiks Geax Hook 200 2,0 ja taha IRC Mythos XC 2,1. Otsus (vs. Conti Twister ProTection 1,9) sünnib kohapeal.

pootsman
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 04. 02. 2004. 20:03

Postitus Postitas pootsman » 03. 07. 2004. 00:57

Sõitsime siis reede õhtul raja läbi,oli tõesti porine aga twister ees igatahes pidas,külge maha ei saanud. Puhast sõiduaega kogunes umbes2h50minni,aga üldiselt oli mõnus,ainult see lõpus saepuruosa tappis täiega.Kohtumiseni siis Haanjas ja jätke finisiponnistuseks ka pauerit.OK

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 04. 07. 2004. 16:18

Nunii, ma tagasi. Krt, kui raske rada oli ikka minu jaoks. Muda oli päris küllalt. Väga pikkasi mudaseid lõike ei olnd, aga kus muda oli, seal oli ikka nii, et võisid sinna ära uppuda 8) (nu rummudeni oli ikka ära) Rattavõttis seal ikka parajalt kinni ja jooksukaid tuli nii päris mitu tükki. Raja raskusest räägib ka see, et võitja ei saanud keskmist kiirust üle 30 km/h napilt alla 2 tunni sõitis. Ise võtsin esimesed 25-30 km väga tagasihoidlikult, sest kartsin, et sõidan ennast jälle kinni. Aga väga äge oli, kõik ümber ähkisid ja puhkisid, mul oli nägu naerul.Kuskil 30 km peal arvasin, et olen seal 400 piirimail, aga rajakõrvalt loeti mulle 271 kohaks. Imesasin küll ja sõitsin edasi. Igas toidupunktis sõin korralikult ja lasin rahvast mööda. Siis jälle püüdsin möödunud kinni ja siis tuli jälle toidupunkt. Kuskil 45 km peal olin juba 248 ja jalad olid siis juba parajalt piimahapet täis, ja tõusud olid täiega piinad, aga siiski enamus möödumisi tegin pikkadel tõusudel ja langustel (ise imestasin, et kuidas juba seal 200-nda koha juures nii palju pidurdadakse, kuigi oli võimalik hoogu maha võtmata kurv või laskumine võtta). Viimased 3 km hakkasin lappi andma (soojendusel olin sinnani raja läbi sõitnud ja teadsin mida öödata. Kõik hakkasid selg ees vastu tulema, paar tükki proovisid sabas püsida, ühel see õnnestus ja lõpus pani too mööda. Üks üritas veel must finishi sirgel mööda saada, aga siis ma näitasin oma sprinteri oskusi 8) ja tõmbasin talle koti pähe. Supp oli hea ja diplomi sai ka kiiresti kätte. Saiakest oleks tahtnud ehk :cry: Tegelikult korraldamisele mina annan küll 11 punkti 10-st, midagi ei olnud ette heita.

VCE särkidest nii palju, et soojendusel nägin küll päris palju neid, aga sõidu ajal ei näind kedagi seda särki kandmas. Ju ma siis liiga aeglaselt sõitsin, et kõik juba eespool ära läind. :P

Kummidest: Speedmax-iga sai sõit sõidetud, Vahepeal oli libe, aga ümberringi neil mudakummiga meestel ka seal parem polnud, kõik jooksid ja kukkusid.
velo.clubbers.ee

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 04. 07. 2004. 16:53

Tagapool oli neid särke küll päris hulgi liikumas....täitsa "kodune" tunne tuli peale.

Rada jah muidu korralikult porine. Lõpuni ma vähemalt sain, kuigi aeg näitas üle 3 tunni.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”