Team Rattapood Cup V Viimsi

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Team Rattapood Cup V Viimsi

Postitus Postitas Märt » 16. 06. 2004. 12:06

Kas Viimsi etapp toimub taas raketibaasis?

Ja kas keegi oskab seletada natuke täpsemalt, kuidas sinna Viimsi raketibaasi saaks. Sellest ei piisa, et Viimsi poolsaare tipus. Tahaks minna täna-homme radu proovima.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Team Rattapood Cup V Viimsi

Postitus Postitas Mati » 16. 06. 2004. 12:08

Märt kirjutas:Kas Viimsi etapp toimub taas raketibaasis?

Ja kas keegi oskab seletada natuke täpsemalt, kuidas sinna Viimsi raketibaasi saaks. Sellest ei piisa, et Viimsi poolsaare tipus. Tahaks minna täna-homme radu proovima.
Raketibaas on väga jämedalt seletades nii, et sõidad Viimsi poolsaare tippu, siis läheb tee kolmeks - vasakule (Lennu juurde), otse (mere äärde) ja paremale. sina pead minema paremale, pned siis otse, möödud ka surnuaiast vasakut kätt ja põhimõtteliselt oledki baasi territooriumil. see kuda rada kulgeb ei tea, võimalusi on pikalt metsa sisse kaduda.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 16. 06. 2004. 12:14

Ühesõnaga Rohuneeme teed mööda lõpuni ja siis pöörata paremale Kalmistu teele?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 16. 06. 2004. 12:21

Märt kirjutas:Ühesõnaga Rohuneeme teed mööda lõpuni ja siis pöörata paremale Kalmistu teele?
just.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 16. 06. 2004. 12:21

Märt kirjutas:Ühesõnaga Rohuneeme teed mööda lõpuni ja siis pöörata paremale Kalmistu teele?
kalmistust ei tea midagi, aga väike tee sealt läheb, vahepeal on pandud kivid, millest saab mööda sõita. Kui rada maha märkimata, siis seal midagi proovida pole - ei saa arugi, kust see rada võib minna. tehniliselt on see ülikerge, mullu oli üks liivakoht, kus valesti minnes oli natuke ukerdamist, muidu läks 2 korda üle ühe angaari, muu oli teede peal ja ainult üks täiega kütmine.

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 16. 06. 2004. 12:26

Mati kirjutas:jep, pold kaarti ees kui seletasin :!:
ok, lihtsalt kui minna kuhugi, kuhu pole enne sattunud, siis enne tänavanimede teadmine natuke ikka kasuks :lol: muidu keeraksin igalt poolt paremale vbla :?

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 06. 2004. 12:32

Ereliukas kirjutas: kalmistust ei tea midagi, aga väike tee sealt läheb, vahepeal on pandud kivid, millest saab mööda sõita. Kui rada maha märkimata, siis seal midagi proovida pole - ei saa arugi, kust see rada võib minna. tehniliselt on see ülikerge, mullu oli üks liivakoht, kus valesti minnes oli natuke ukerdamist, muidu läks 2 korda üle ühe angaari, muu oli teede peal ja ainult üks täiega kütmine.
me läheme korraldajatele appi rada tegema. luban, et teeme parima mis seal ühe õhtuga teha annab :wink: homme kommenteerin.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 06. 2004. 12:35

tarmo kirjutas:
Ereliukas kirjutas: kalmistust ei tea midagi, aga väike tee sealt läheb, vahepeal on pandud kivid, millest saab mööda sõita. Kui rada maha märkimata, siis seal midagi proovida pole - ei saa arugi, kust see rada võib minna. tehniliselt on see ülikerge, mullu oli üks liivakoht, kus valesti minnes oli natuke ukerdamist, muidu läks 2 korda üle ühe angaari, muu oli teede peal ja ainult üks täiega kütmine.
me läheme korraldajatele appi rada tegema. luban, et teeme parima mis seal ühe õhtuga teha annab :wink: homme kommenteerin.
ma ei tea eelmiste aastate rajast essugi, kuid mäletan ntx sellest Merida 100 km sõidust seda mereäärset kivist lõiku, mis oli päris hea piirkonna üldist üksluisust arvestades. aga metsa sisse põigates annaks seal samblas ukerdamist etha küll kõvasti. rannas on liiva ka natuke :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 06. 2004. 12:39

Mati kirjutas: ma ei tea eelmiste aastate rajast essugi, kuid mäletan ntx sellest Merida 100 km lõigust seda mereäärset kivist lõiku, mis oli päris hea piirkonna üldist üksluisust arvestades. aga metsa sisse põigates annaks seal samblas ukerdamist etha küll kõvasti. rannas on liiva ka natuke :)
merida 100 parimad kohad, k.a. metsaalune ja mereäärne, ei olnud eelmise aasta rajal sees :( merida ja mynthoni radas kattus ainult seal kus juba oli kruusatee ja natuke ka metsaosa, kus olid need vanad võimlemisredelid, kui sa mäletad. kui ma õieti mäletan, siis eelmise aasta mynthoni selle etapi keskmine kiirus oli mul suts alla 30 kmh. see ütleb kõik :idea:

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 16. 06. 2004. 12:40

tarmo kirjutas:me läheme korraldajatele appi rada tegema. luban, et teeme parima mis seal ühe õhtuga teha annab :wink: homme kommenteerin.
jääme kõik teie peale lootma:)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 06. 2004. 12:45

tarmo kirjutas:merida 100 parimad kohad, k.a. metsaalune ja mereäärne, ei olnud eelmise aasta rajal sees :( merida ja mynthoni radas kattus ainult seal kus juba oli kruusatee ja natuke ka metsaosa, kus olid need vanad võimlemisredelid, kui sa mäletad. kui ma õieti mäletan, siis eelmise aasta mynthoni selle etapi keskmine kiirus oli mul suts alla 30 kmh. see ütleb kõik :idea:
seal on maetrjali küllaga kui ainult viitsiks seda kasutada. võrdluseks kasvõi neljapäevaku rada Harkus, kus kõrguste vahe olematu, kuid rada sellegipoolest normaalne :!: Mõtteainet kui palju :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 16. 06. 2004. 12:55

Kuni Tarmo postituse lugemiseni olin üsna kindel, et ei osale seekord...nüüd aga....ootan homseid uudiseid rajast. Pühap. veel EEC, peab selleks kah jõuvarusid jätma.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 06. 2004. 13:20

Rivo kirjutas:Kuni Tarmo postituse lugemiseni olin üsna kindel, et ei osale seekord...nüüd aga....ootan homseid uudiseid rajast. Pühap. veel EEC, peab selleks kah jõuvarusid jätma.
osale kindlasti ka TRC-l. tund aega viimsis mõjub sinu pühapäevasele sõidule pigem positiivselt. viimsis ju raskeid väsitavaid tõuse pole.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 06. 2004. 13:25

tarmo kirjutas:
Rivo kirjutas:Kuni Tarmo postituse lugemiseni olin üsna kindel, et ei osale seekord...nüüd aga....ootan homseid uudiseid rajast. Pühap. veel EEC, peab selleks kah jõuvarusid jätma.
osale kindlasti ka TRC-l. tund aega viimsis mõjub sinu pühapäevasele sõidule pigem positiivselt. viimsis ju raskeid väsitavaid tõuse pole.
Just ja kõrvalt vaadates on harrastajate tippu konkurentsi vaja :D :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 16. 06. 2004. 13:30

Mati kirjutas:
tarmo kirjutas:
Rivo kirjutas:Kuni Tarmo postituse lugemiseni olin üsna kindel, et ei osale seekord...nüüd aga....ootan homseid uudiseid rajast. Pühap. veel EEC, peab selleks kah jõuvarusid jätma.
osale kindlasti ka TRC-l. tund aega viimsis mõjub sinu pühapäevasele sõidule pigem positiivselt. viimsis ju raskeid väsitavaid tõuse pole.
Just ja kõrvalt vaadates on harrastajate tippu konkurentsi vaja :D :!:
Seda konkurentstsi ka Rivo Karksis pakkus. Meil oli seal temaga PÄRIS tõsine võitlus kuni viimase ringini.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 16. 06. 2004. 13:43

AndreK kirjutas: Seda konkurentstsi ka Rivo Karksis pakkus. Meil oli seal temaga PÄRIS tõsine võitlus kuni viimase ringini.
Ja jah, mulle meenus selle võistlusega "Piibelehe ja Vestmanni" stoori, kord üks all ja teine peal, ning vastupidi. Tegin mina vea, läks Andre eest, tegi tema vea, olin mina järgi ja nii kogu võistlus.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 06. 2004. 13:52

Rivo kirjutas:
AndreK kirjutas: Seda konkurentstsi ka Rivo Karksis pakkus. Meil oli seal temaga PÄRIS tõsine võitlus kuni viimase ringini.
Ja jah, mulle meenus selle võistlusega "Piibelehe ja Vestmanni" stoori, kord üks all ja teine peal, ning vastupidi. Tegin mina vea, läks Andre eest, tegi tema vea, olin mina järgi ja nii kogu võistlus.
Nii et viimase ja saatusliku vea tegid siis sina :) .Seega pead Viimsis ilmtingimata kohal olema, et viga heastada :!:
Viimati muutis Mati, 16. 06. 2004. 14:14, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 16. 06. 2004. 14:02

vestmani-piibelehe värki võiks ikka karksi teema all arutada :roll:
kui viimsis läheb samuti siis loete Andre ja Rivo vead siin teemas kokku
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 17. 06. 2004. 07:56

Kuna juhendis kirjas ei ole ja vähemalt harrastajate hulgas oli küsimärk üleval, mitu etappi kokkuvõttes arvesse läheb, siis nüüd on vastus käes - 7 etappi.

true
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 23. 03. 2004. 11:00

Postitus Postitas true » 17. 06. 2004. 08:22

kuhu siis rada maha märgiti???? raketibaasis võisin ise endale rada ettekujutada eile õhtul :D
ette tänades juhiste eest
Take Life to the Limits

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 17. 06. 2004. 08:42

Mina nägin Kalevi rattakooli ja Prükkeli autot eile õhtapoolikul Randvere tee äärses metsas - hoopis teine koht, kui raketibaas.
Seal on isegi üks laskumisemoodi koht - kas rada tuleb sinna? Kui tuleb sinna, siis tõotab tulla igaljuhul parem kui eelmisel aastal. Esialgselt mõtlesin laupäeval mitte sõita, kuid nüüd vist siiki võiks ette võtta.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 17. 06. 2004. 08:52

SL kirjutas:Mina nägin Kalevi rattakooli ja Prükkeli autot eile õhtapoolikul Randvere tee äärses metsas - hoopis teine koht, kui raketibaas.
Seal on isegi üks laskumisemoodi koht - kas rada tuleb sinna? Kui tuleb sinna, siis tõotab tulla igaljuhul parem kui eelmisel aastal. Esialgselt mõtlesin laupäeval mitte sõita, kuid nüüd vist siiki võiks ette võtta.
jah, rada tuleb sinna. rada on suhteliselt lühike, kuid see eest tehniline ja aeglane. eliidi rajal on 3 tõusu, harrastajatel 2. enamuses eliidi ja harrastajate rada kattub. palju on tehnilist nikerdamist kivide vahel, mis rohkem omane soome kui eesti maastikule. kuna seal piirkonnas palju radu pole kus ringi teha, siis kohati on kasutatud ära metsa, kus enne mingit rada pole olnud. tuleb tõeline maastikurattasõit :wink: kummifriikidele: knobbie
:D
seda laskumist, kus prükkeli auto oli, ei kasutata. raketibaasi otsustati mitte minna, kuna seal puudub mtb võistluse jaoks sobilik rajaprofiil.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 17. 06. 2004. 09:26

tarmo kirjutas: jah, rada tuleb sinna.

seda laskumist, kus prükkeli auto oli, ei kasutata. raketibaasi otsustati mitte minna, kuna seal puudub mtb võistluse jaoks sobilik rajaprofiil.
andke nüüd huvilistele täpne juhtnöör, kus Prükkeli auto seisis ja kuidas sinna saab. või kus see rada on.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 17. 06. 2004. 09:47

erikr kirjutas:
tarmo kirjutas: jah, rada tuleb sinna.

seda laskumist, kus prükkeli auto oli, ei kasutata. raketibaasi otsustati mitte minna, kuna seal puudub mtb võistluse jaoks sobilik rajaprofiil.
andke nüüd huvilistele täpne juhtnöör, kus Prükkeli auto seisis ja kuidas sinna saab. või kus see rada on.
Viimsi Statoil. Edasi poolsaare poole (mitte paremale Tallinna poolt tulles). Viimsi Market. Otse (mitte Rohuneeme teele). Paar km-t edasi. Läbi uuselamurajnoonist nimega Pärtle. Uus sile asfalt lõpeb. Tuleb esimene teerist, kust keerab Tammneeme. Mitte sinna minna. Ikka otse. Tuleb teine teerist, kust samuti saab Tammneeme. Jälle mitte keerata vaid vaadata paremale metsa poole, enne sügavat metsa on paaris kohas keskmise suurusega lagendikud ja ühel neist nimetatud autosid eile nägingi. Kui Tarmo ütles, et start on seal, ju ta siis kuskil seal on.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 17. 06. 2004. 10:03

SL kirjutas:
erikr kirjutas:
tarmo kirjutas: jah, rada tuleb sinna.

seda laskumist, kus prükkeli auto oli, ei kasutata. raketibaasi otsustati mitte minna, kuna seal puudub mtb võistluse jaoks sobilik rajaprofiil.
andke nüüd huvilistele täpne juhtnöör, kus Prükkeli auto seisis ja kuidas sinna saab. või kus see rada on.
Viimsi Statoil. Edasi poolsaare poole (mitte paremale Tallinna poolt tulles). Viimsi Market. Otse (mitte Rohuneeme teele). Paar km-t edasi. Läbi uuselamurajnoonist nimega Pärtle. Uus sile asfalt lõpeb. Tuleb esimene teerist, kust keerab Tammneeme. Mitte sinna minna. Ikka otse. Tuleb teine teerist, kust samuti saab Tammneeme. Jälle mitte keerata vaid vaadata paremale metsa poole, enne sügavat metsa on paaris kohas keskmise suurusega lagendikud ja ühel neist nimetatud autosid eile nägingi. Kui Tarmo ütles, et start on seal, ju ta siis kuskil seal on.
Täpsustuseks esimene teerist keerab mitte Tammneeme vai Leppneeme.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 17. 06. 2004. 10:12

umbes nii või (sinine nool) :roll: :?:
album_page.php?pic_id=1344
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 17. 06. 2004. 10:14

erikr kirjutas:umbes nii või (sinine nool) :roll: :?:
album_page.php?pic_id=1344
Enam - vähem jah.

MarkoS
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 06. 04. 2004. 09:01

Postitus Postitas MarkoS » 17. 06. 2004. 10:22

Võibolla Tammneeme poe juures (üle tee lõkke- või palliplats) - vähemalt noole järgi saan mina nii aru???

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 17. 06. 2004. 10:28

MarkoS kirjutas:Võibolla Tammneeme poe juures (üle tee lõkke- või palliplats) - vähemalt noole järgi saan mina nii aru???
See just ongi see õige koht.

MarkoS
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 06. 04. 2004. 09:01

Postitus Postitas MarkoS » 17. 06. 2004. 10:30

...Kui see tõesti Tammneeme palliplats, siis teades Tarmo rajakäekirja see väga lihtne sõit olema ei tule (loodetavasti) - vähemalt songerdamise materjali seal jagub

true
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 23. 03. 2004. 11:00

Postitus Postitas true » 17. 06. 2004. 10:42

loodan et ikka MTB rada mitte trial.... irw peab vist trikirattaga minema hoopis :lol:
Take Life to the Limits

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 17. 06. 2004. 10:52

MarkoS kirjutas:...Kui see tõesti Tammneeme palliplats, siis teades Tarmo rajakäekirja see väga lihtne sõit olema ei tule (loodetavasti) - vähemalt songerdamise materjali seal jagub
no harrastajate raja tegemisel vast rääkis Prükkel ka ikka kaasa :roll: :wink:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
taivos
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 13. 05. 2003. 15:07

Postitus Postitas taivos » 18. 06. 2004. 20:43

Sai täna seda rada vaatamas/sõitmas käidud ja Porter'i tiimile tuleb taas tänusõnad öelda - sain kodukanti ühe üsna mõnusa XC raja :wink:

Ring on üsna lühike - jääb vist natuke alla 2 km (eliit). Vähemalt minu jaoks jagus nikerdamist piisavalt ja esimene tõus (mis jääb vist harrastajate rajast välja) oli lühike jooksukas. Laskumised on küll lühikesed, kuid hoolikust ja tähelepanu vajavad. Ja siis veel mõnusad kivised lõigud tasasel rajaosal.

Seega peaks homme nii sõitmiseks kui vaatamiseks huvitavat materjali jaguma

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 18. 06. 2004. 21:06

Need kivised lõigud polnud üldse mõnusad :? Pakun et päris paljud jäävad oma tagakäikarist sõites vastu mõnda kivi või kändu ilma.
ainukesed normaalsed osad olid laskumised ja üks mittejooksukas tõus.
No Pain No Gain

MarkoS
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 06. 04. 2004. 09:01

Postitus Postitas MarkoS » 18. 06. 2004. 21:46

Vääääga super rada ja minuarust need kivid ainult lisavad tunduvalt lisaväärtust - palju tänu rajameistritele.

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 19. 06. 2004. 07:55

Corrosion kirjutas:Need kivised lõigud polnud üldse mõnusad :? Pakun et päris paljud jäävad oma tagakäikarist sõites vastu mõnda kivi või kändu ilma.
ainukesed normaalsed osad olid laskumised ja üks mittejooksukas tõus.
Jah, rada on üsna väga ebamugav... keskosas kitsas ja kivine. Mina kardaks pigem pedaalide pärast, mis kogu aeg kive künnavad. Üldmulje rajast on, et tuleb raske sõit, harrastajatel ehk isegi raskem, kui eliidil, kuna laskumised küntakse ilmselt eliidi poolt korralikult läbi. Kolmandas stardis startijatest ei taha mõeldagi...

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 19. 06. 2004. 15:44

Nii nüüdseks sõit läbi, uh uh... karm rada oli ta tõesti, ausalt minu jaoks esimene selline sõit kus tuli mängu tõelised rattavalitsemise oskused, see kus oli kõige räigem kivide ja juurikate lõik jooksin ma ratas seljas läbi, mis minu jaoks tundus et nii saab kiirmeini, :roll: , kuid lõpu poole proovisin läbi ka korra sõites ukerdada, pika pidu polnud ja väike nn "rebukas" ja krt sealt ratta seljast ma kadunud olingi :lol: , aga vahva sõit oli, esmine tõus mis oli kinnisõidetud liiv ja savi igaljuhul swalbe kumm ei töödanud üldse kaks või kolm korda sain nii üles ilma et ratta ringi ei tõmmanud, tundub et see kumm on kuiva ilma ja metsarajade jaoks,
harrastaja rada oli praktiliselt sama mis eliidil, ainult 200m lühem, tehniliselt oli see minu jaoks kõige keerulisem rada mida ma üldse sõitnud olen, õppida on veel palju ja palju :idea:, osavõtjaid oli ainult äärmiselt kesine :cry: , tundub et see XC ei ole popp eriti, õnneks ei juhtunud rattaga ka midagi, kuigi kukkumisi laskumisel oli küll. Homme siis Kõrves masside kruusarallil :wink:

PS! Esimene tõus mis kavatseti välja jätta harrastajate rajal, jäeti aga sisse mis tegelt lisas ainult vürtsi üritusele
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
taivos
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 13. 05. 2003. 15:07

Postitus Postitas taivos » 19. 06. 2004. 16:08

Eliidi esimene tõus ja laskumine jäi ikka harrastajate rajast välja

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 19. 06. 2004. 16:48

Oi jahh, see ikka oli juba midagi. Silmas pean seda kivide vahel ukerdamist. Ainult ühe korra sain sealt ilusti, ilma jalga maha panemata läbi. Vahepeal loobusin seal üldse üritamast sõita, kuna jooksukaga oli liikumis kiirus tunduvalt suurem. Tingitud see vähesest kogemusest taolistel radadel. On, mida harjutada.
Aga väga tore, et selliseid radu ikka tehakse, loodan, et TRC rajad jäävadki sarnasteks, kus põhirõhk tehnilisel poolel.
Homme siis Kõrvemaal kohtume :wink:

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 19. 06. 2004. 19:33

Kanal 2 -s spordiuudistes oli lõik tänasest Cupi-st ja Maasikmets võrdles rada Rootsi-Norra omadega ning ütles et väga väsitav oli :!:

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 19. 06. 2004. 20:26

Rivo kirjutas:Oi jahh, see ikka oli juba midagi. Silmas pean seda kivide vahel ukerdamist. Ainult ühe korra sain sealt ilusti, ilma jalga maha panemata läbi. Vahepeal loobusin seal üldse üritamast sõita, kuna jooksukaga oli liikumis kiirus tunduvalt suurem.
Otsustasin juba enne starti seal kõige suuremate kividega lõigul joosta. Ei tea, kas see nüüd ka mingit ajalist kasu kokkuvõttes tõi (tundus, et lõpupoole oli juba päris sõidetav), kuid maandasin sellega riski lõhkuda varustust või ennast, mille korral oleks ajaline kaotus olnud juba tunduvalt olulisem.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 19. 06. 2004. 20:41

ülikõva rada oli. lased Porteri mehed metsa ja võtavad materjalist viimase välja. peale sõitu tarmo tuletas veel muinasjuttu meelde rehepapist ja vanapaganast (ise tegi, ise tegi !!! - mis sa siis karjud kui ise tegid!??)
eliidi sõit läks umbes poole maani grupis, siis tõmmati esikuuik paarideks ja juba järgmisel ringil lammutati paaridki. massa oli klass omaette.
sportklassi mehed pidasid ka vapralt vastu, mõned katkestajad ikka olid.
harrastajate sõit oli teisest puust, enamusele oli stardi kohal mäe otsas olev kivirada liig ja seda võtsid paljud joostes. senine liider AndreK võitles haavapõletikuga (kukkumine Karksis) ja piirdus 2 ringiga.
kogu sellest värgist sain ca 43 min videot mis on saadaval aadressil http://velo.clubbers.ee/imgs/viimsi.mpg
fail on ca 460 MB ja kodeerimguks MPEG1.

PILDID

tahkosse minejatel on nüüd veel aega ca 10 päeva seal harjutamas käia.... :idea:

järgmisel aastal võiks vähemalt 1 etapp jälle sel rajal toimuda. :idea:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Janek
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 14. 02. 2004. 17:47

Postitus Postitas Janek » 20. 06. 2004. 11:25

Seda sõitu oli hea vaadata, sest rada oli tehtud ikkagi väga tehniliseks-raskeks ja kuidas proff/Massa suutis vägagi kiires tempos kivide vahelt läbisõita/pugeda, oli mida meelde jätta ja järgi proovida.
Arvan, et sellise rajaprofiiliga sõite võiks korraldada näiteks Eesti Meistrivõistlustel ja kutsuda siia osavust näitama ka lõuna- ja põhjanaabrid, saaks tõenäoliselt huvitava sõidu.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 21. 06. 2004. 08:52

erikr kirjutas:ülikõva rada oli. lased Porteri mehed metsa ja võtavad materjalist viimase välja.

tahkosse minejatel on nüüd veel aega ca 10 päeva seal harjutamas käia.... :idea:

järgmisel aastal võiks vähemalt 1 etapp jälle sel rajal toimuda. :idea:
Kurb statistika järgmiseks aastaks - vist esimene TRC see aasta, kus läks kiirabi vaja. Ja täiesti objektiivsetel põhjustel, rada oli ränk ja ohtlik. Keegi ennast sinna kivide otsa kummuli keeras ja omal jalal enam minema ei saanud. Ja seda, mis oleks juhtunud, kui üks korralik vihm oleks kaela tulnud......... Rada ei saa teha eeldusega, et kuiv on.

Tahkosse minejate jaoks kohustuslik nagu aabits algklassides. Simpanen oli niikui koduradadel. Ja teine eliidi põder liikus ka väga hästi.

Sõidust. Harrastajad panid niikui varsakari metsa ja kihutasid esimese ringi nii kiiresti, et lõpuks kukkus meile sõidu kestvuseks sama palju kui eliidil. Ennenägematutes avarustes galopeeriv pulss tappis kõik meeled - silm läks sõidu keskel nii uduseks (prillid oli õnneks taibanud juba enne võssa visata), et soojendusel labakana tundunud laskumised hakkasid omandama kolossaalset raskusastet. Tulemuseks kaks niplit, üks nendest siledal maal. Rool ka ei tahtnud enam käes püsida. Kui alguses valisid kivide vahel trajektoori, siis lõpus lasin tuima näoga kõigest üle mis ette jäi.

Liivasavi tõusul oli ainult üks nipp - ühtlane vändapööre sadulas olles või selle kohal.

Ja andke need mulle andeks, kellele ma ringiga saamisest enne sõitu rääkisin. Viienädalane treening-võistluspaus ja kella viiene ärkamine olid paratamatult tekitanud üsna madala enesehinnangu....

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 21. 06. 2004. 09:08

Alvaro kirjutas: Ja seda, mis oleks juhtunud, kui üks korralik vihm oleks kaela tulnud......... Rada ei saa teha eeldusega, et kuiv on.
Tegelikult vihm poleks neile kividele erilist libedust lisanud, libedaks oleks läinud ainult see savitõus.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 21. 06. 2004. 09:20

Alvaro kirjutas: Kurb statistika järgmiseks aastaks - vist esimene TRC see aasta, kus läks kiirabi vaja. Ja täiesti objektiivsetel põhjustel, rada oli ränk ja ohtlik. Keegi ennast sinna kivide otsa kummuli keeras ja omal jalal enam minema ei saanud. Ja seda, mis oleks juhtunud, kui üks korralik vihm oleks kaela tulnud......... Rada ei saa teha eeldusega, et kuiv on.
ma helistasin pärast korraldajatele ja kuulsin, et kiirabi siiski tegelikult vaja ei läinud. mees oli saanud laksu vastu põlbe, mis oli juba varasemast ajast vigastatud olnud. ma ei tea kas see on päris õige jutt, aga äkki see sõitja ise kommenteerib pärast siin?
rada oli raske, kuid mitte ohtlik. palju ohtlikum on see, et sõitjate oskused on liialt napid. nappide sõiduosakustega võid ka siledal maal ennast ära lõhkuda. õnneks leidub veel mehi kes tulevad xc võistlustele ja arendavad oma oskuseid.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 21. 06. 2004. 09:25

Kiirabi kutsusin välja mina.
Olin kohe selle kukkumise juures ja nägin kuidas mees ülemisel kivilõigul libeda juurika pealt alla paremale aukku kukkus ja nii õnnetult, et üks korralik munakivi talle põlve alla jäi.

Kuna mees oli väääga hapu näoga ja ise kiirabi nõudis siis...
Õnneks oli ka kohapeal tohter.
Võibolla reageerisin üle aga, parem karta, kui kahetseda. Eks me maksa kõik sots maksu ja milleks see kiirabi siis tagatipuks üldse väljamõeldud on.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 21. 06. 2004. 09:58

Kas kiirabi kohapeal valmis ei olnudki :?: Mida iganes tõsisematki oleks võinud ju juhtuda. Erikr video lõpust jäi ka mulje, et see kiirabi tuli kuskilt.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 21. 06. 2004. 10:04

Mati kirjutas:Kas kiirabi kohapeal valmis ei olnudki :?: Mida iganes tõsisematki oleks võinud ju juhtuda. Erikr video lõpust jäi ka mulje, et see kiirabi tuli kuskilt.
kohapeal oli arst. tema olemasolust ma isiklikult ei teadnud. kiirabi tuli tõepoolest Andre väljakutse peale.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 21. 06. 2004. 12:19

"rada oli ohtlik"??? no kuulge! Minu arvates ei kannata eelmise aasta Viimsi tiirutamist ja selle aasta Tammneeme sõitu võrrelda. Tammneeme rada oli ikka kordades parem. Oli tehnilist nikerdamist, mida TRC radade puhul harva esineb, oli paar laskumist ja tõusu, mis sõitjad jooksma sundis. Kui jõud rajal lõppema hakkab ja ennast üle hindad või pisut kohmakaks muutud ning sellele järgneb kukkumine, kas siis on rada liiga ohtlik? Igatahes kiidusõnad rajameistritele minu poolt :wink:

Vasta

Mine “Eesti võistlused”