küsimus tartu rattaralli kohta

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
baddog
Rattur
Postitusi: 145
Liitunud: 15. 04. 2004. 00:56

küsimus tartu rattaralli kohta

Postitus Postitas baddog » 25. 05. 2004. 19:56

nimelt kas on tulnd ette et keegi seda pikka maad ka MTB sõitnud on? endale tundub 69km vurada mööda asfaltit kuidagi lyhikese võitu, samas see 133 on juba nr mis paneb mõtlema elust ja lastest(viimasest mitte eriti) kahjuks pole endale MNT ratast soetanud, on vaid sõber scott aspen ja scott sandoa

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 25. 05. 2004. 20:00

einoh, seda tuleb rohkem kui pooltel osalejatel ette ja nii igal aastal. tühja koha pealt minnes tekib neid järgimõtlemise hetki küll. pole isegi vahet kas oled siis baigi või roadikaga.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Postitus Postitas Jack » 25. 05. 2004. 20:46

Pane sile kumm alla ja pole häda miskit.

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Re: küsimus tartu rattaralli kohta

Postitus Postitas velosipedist » 26. 05. 2004. 13:18

baddog kirjutas:nimelt kas on tulnd ette et keegi seda pikka maad ka MTB sõitnud on? endale tundub 69km vurada mööda asfaltit kuidagi lyhikese võitu, samas see 133 on juba nr mis paneb mõtlema elust ja lastest(viimasest mitte eriti) kahjuks pole endale MNT ratast soetanud, on vaid sõber scott aspen ja scott sandoa
Maanteerattaga on ikka teine asi sõita...
Kui uut ei jaksa osta, siis ost-müük foorumis on nii mõnigi maantekas ka müügil :wink:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 26. 05. 2004. 13:29

mina olen ntx võtnud omale põhimõtteks, et enne maantekaga sinna peale ei lähe kui loll'ga alla 4h sõit pole. seega krt teab, äkki vuran veel aastaid seal loll'ga :D
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 26. 05. 2004. 13:44

Kuskil 4-5 a. tagasi sai lollga ja slick kummidega asi läbitud ning isegi 80 parema hulka mahutud. Siis oli aga profe vähem ja tõelised harrastajad ei tulnud ette punti vänderdama. Sai karuselli pandud nii et vähe. Kui valida omale sobiv tempo, siis sõida kasvõi kokukaga. Siis kui veel 171 km distants kavas oli, sõitsid Tartu KEKi mehed auto telgedele ehitatud jalgrattaga. Peale mahtus 10 meest ja tühimass oli tal ca 150-200 kg, aga läbi nad sõitsid. Nii, et peljata pole siin midagi.
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
careras
Rattur
Postitusi: 140
Liitunud: 11. 09. 2003. 13:06

MTB-ga rallile

Postitus Postitas careras » 26. 05. 2004. 15:08

Venitasin ka MTB-le slikid alla ja yritan selle 133km läbi sõita,aega ei oska planeerida sõltub ilmselt stardist ja kuhu punti satun.Esimest korda nii pikal maal võistelda???
Pole nii palju pappi et kahte ratast pidada.Naine ,laps ,auto need vajavad ka putitamist ja ylalpidamist :))
Kes tasa sõuab, sellel mädanevad aerud ära

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 26. 05. 2004. 15:25

Eelmine aasta MTB+1,5 slikk andis aja mõni minut pärast nelja, seeaasta, kui miski nihu ei lähe, loodan alla nelja saada sama varustusega. Paljuski oleneb, millisesse gruppi jõuan kui sada läbitud, sest pärast seda vist mul enam teravust liiga palju alles ei ole, et end üksi uude gruppi vedada.

V6nnu
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 09. 03. 2004. 13:34

Postitus Postitas V6nnu » 26. 05. 2004. 15:29

kaks aastat MTB ja vahepealsete kummidega see maa läbi sõidetud. Gruppe vahetan raja jooksul ikka mitmeid, olen sunnitud isegi vahel üksi sõitma.
Progleemiks see, et tippkiirus pole väga hea. Viimase käiguga jõuab veel 35km/h kiirust hoida aga mitte terve tee. Igatahes pudenesin grupist välja kuna jalad ei käinud enam nii kähku ringi. (ärge küsige ülekande kohta, pean siis kodus hambaid lugema minema).
Ise loodan aega 4:30 juurde (peamine, et läbi sõidaks)

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 27. 05. 2004. 09:52

surfar kirjutas:... Siis kui veel 171 km distants kavas oli, sõitsid Tartu KEKi mehed auto telgedele ehitatud jalgrattaga. Peale mahtus 10 meest ja tühimass oli tal ca 150-200 kg, aga läbi nad sõitsid. Nii, et peljata pole siin midagi.
Mehed sõitsid küll ainult Liiva toidupunktini ja sealt tagasi (~45-50 km), kuid kõva tulemus seegi, sest mehaanika põhines mitte väntamisel vaid tallamisel/sõtkumisel. Kogukaal meestega koos olevat olnud üle tonni. Samal ajal (80-ndatel) sõitsid noored poisid pidevalt 'kokukatega' - kiiremad alla nelja tunni 8) (siis olid rajad üle Põlva ja 112 km).
Esimesel aastal on soovitav võtta sihiks läbisõt, siis järgmisel korral, kui rada juba tuttavam, on lihtsam korraliku eesmärki seada :wink: .
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

spl
Rattur
Postitusi: 598
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:24

Postitus Postitas spl » 27. 05. 2004. 09:59

loen siin ja mõtlen hirmuga mis rajal saama hakkab kui jälle palju mtb mehi pundis
kellel ülekannet ei jätku ja kes vänderdavad elu eest et pundist püsida.fakkk.
eelmine aasta mingi siuke mees keeras mu kraavi hellenurme juures
ja õigus oli veel pealegi. :evil: :evil: :evil: enda eesmärk on 3.45 ja 200 sisse
eelmine aasta koos kukkumise ja rattaremondiga 3.58 ja 289
harjutamisega saab heaks harjutajaks.võitjaks sünnitakse

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 27. 05. 2004. 10:58

spl kirjutas:loen siin ja mõtlen hirmuga mis rajal saama hakkab kui jälle palju mtb mehi pundis
kellel ülekannet ei jätku ja kes vänderdavad elu eest et pundist püsida.fakkk.
sul peaks jõudu olema küll nii palju, et sõita pundis kus suvalisi mtb vendi enam pole :wink: ja võid ju paari sõbraga kokku leppida, et panete korraliku litri kui keegi jalus on või närvidele käib. ega kehvemad vennad mtb-ga kaua taga ei püsi....

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 27. 05. 2004. 11:48

spl kirjutas:loen siin ja mõtlen hirmuga mis rajal saama hakkab kui jälle palju mtb mehi pundis kellel ülekannet ei jätku ja kes vänderdavad elu eest et pundist püsida.fakkk....
ära ole nii tige kõigi mtb vendade peale. ise sulle tõenäoliselt tüli ei tee nii või naa, kuna sellist aega ei planeeri. ja kui keegi teeb imelikke asju, siis saab ju tõesti öelda või litti anda või lihtsalt kruusale trügida. küll aru saadakse. ise luban olla viisakas ja kõikidele roadide'le teed anda ja vedada neid nõrkemiseni :D

ausalt öeldes kardan ise kõige rohkem neid peale Elvat moodustuvaid hiiglasuuri lühikese maa vendade gruppe. vot need on õudsad :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

V6nnu
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 09. 03. 2004. 13:34

Postitus Postitas V6nnu » 27. 05. 2004. 11:54

isaand, ma küll ei taha kedagi rajale hirmutama minna, et MTB nähes kohe pigistama pistetakse nii, et ninast veri väljas. :lol:
See hetkeline ärategemine võib teie lõpptulemusest ju tüki hammustada, kui te oma jõuvarusid hinnata ei oska ja MTB-ga vähe tugevam vennike sõidab.
Õigustatult võib pahane olla kui tegu kaasalohiseja MTBga.

Sõitke ikka nii, et ühes tükis ja hingates lõpuni jõuate.

Kasutaja avatar
careras
Rattur
Postitusi: 140
Liitunud: 11. 09. 2003. 13:06

Postitus Postitas careras » 27. 05. 2004. 12:10

spl kirjutas:loen siin ja mõtlen hirmuga mis rajal saama hakkab kui jälle palju mtb mehi pundis
kellel ülekannet ei jätku ja kes vänderdavad elu eest et pundist püsida.fakkk.
Mina jälle mõtlen et MNT mehed on ammu läinud kui ma saan sõitma hakata,aga kui mõni tagant tuleb üritan hirmuga nende jalust ära saada.
Krt mehed mis toimub juba enne võistlust on tunda kuidas mehed vihased ja närvis on,mis siis sõidu ajal saab.Ma arvan et peaauhinnale sõitjaid siin foorumis väga palju ei ole.Nii et nautige sõitmist ja ärge minge rajale kaklema on.
Kes tasa sõuab, sellel mädanevad aerud ära

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 27. 05. 2004. 12:17

[quote="Mati
ausalt öeldes kardan ise kõige rohkem neid peale Elvat moodustuvaid hiiglasuuri lühikese maa vendade gruppe. vot need on õudsad :!:[/quote]

Sama siin, tõeline loomaaed. Neil on sel hetkel ju jõudu ülegi, ja siis tulistavad... väga kaootiliselt. Pikamaa omad, kel sel ajal juba meel tönts ja teravus kadunud, ei pruugi jõuda nende äkilistele trajektoorimuudatustele reageerida ja siis on kuri majas.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 27. 05. 2004. 12:24

tegu pole reaalse antagonistliku vastuoluga lollrahva ja roadiede vahel. spl lihtsalt tuletas taas meelde oma möödundaastast kohtumist agressiivse lollmehega. 200-300 kandis on ikka väga valus andmine ja neid trügijaid lollmehi on ka maratonidel küllalt nähtud. kui loll ja roadika lenks kokku satuvad siis on täisjama. maastikusõidul on grupid väiksemad ja hõredamad ja vänderdajad ei torka nii silma. asfaldil on aga kõik õlg-õla kõrval koos ja töllerdamiseks pole enam ruumi. põmst 2 reeglit: ära trügi ja sõida otse. kes seda ei suuda tuleb karmilt pundi taha saata.
Viimati muutis erikr, 27. 05. 2004. 12:25, muudetud 1 kord.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 27. 05. 2004. 12:25

Kui selliseid vänderdajaid vms. vendasi pundis leidub, siis tasub lollide manöövrite korral kohe talle teada anda, saate rahulikult edasi sõita. Vastasel juhul peate seda nüristust taluma 133 km. Ise olen pundis alati suht häälekas olnud (mitte, aga sõimanud). See on nagu jalgpallis mängu algul kollaste kaartide jagamine ning pärast on asi tunduvalt sujuvam.

NB!!! Ja põhi asi on see, et jälgige enda ümber toimuvat. Tunnetage, kui kaugel on keegi teist vasakult, paremalt ja taga. Mõni sõidab, kui "mina ja maailm". Ei tea ta kuhu poole jookseb hanerivi ning vahetab valele poole ja järsku. Pidurdab, kiirendab jne. Vanade kaladega võid lausa pidurilingid ära unustada, sest kõik sõidavad nii ühtlaselt ja äkkliigutusi ei tee.
Viimati muutis surfar, 27. 05. 2004. 12:29, muudetud 1 kord.
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 27. 05. 2004. 12:26

careras kirjutas:
spl kirjutas:loen siin ja mõtlen hirmuga mis rajal saama hakkab kui jälle palju mtb mehi pundis
kellel ülekannet ei jätku ja kes vänderdavad elu eest et pundist püsida.fakkk.
... Krt mehed mis toimub juba enne võistlust on tunda kuidas mehed vihased ja närvis on,mis siis sõidu ajal saab. Ma arvan et peaauhinnale sõitjaid siin foorumis väga palju ei ole. Nii et nautige sõitmist ja ärge minge rajale kaklema on.
Ei ole siin midagi rahu, adrenaliin tuleb voolama panna, mina sõidan igatahes loosiauhindade peale :lol:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 27. 05. 2004. 13:41

Bikega on seal väga hea kütta. Olen seda teinud 4 aastat järjest. Parim aeg 3.36. Ja ps, bike mehed ei vänderda seal midagi nad vahustavad :twisted:

tüüp
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 14. 11. 2003. 10:45

Postitus Postitas tüüp » 28. 05. 2004. 12:35

AndreK kirjutas:Bikega on seal väga hea kütta. Olen seda teinud 4 aastat järjest. Parim aeg 3.36. Ja ps, bike mehed ei vänderda seal midagi nad vahustavad :twisted:
Samad sõnad. Sõitsin eelmisel aastal esimest korda, bikega. Punt oli rahulik, aeg täpselt 4 tundi. Ei olnud mingit mölinat ega kirumist.
vähem möla, pikem samm

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

sõiduabi

Postitus Postitas mart2 » 28. 05. 2004. 16:25

Kui kellelgi on pikal rajal (tagaotsas) seltsi vaja, siis võin matkajatel kaaslaseks olla. Kihutamine jäägu sel aastal teistele...
Nimelt täna kella ühe ajal tegin rahulikku sõitu Tartu-Räpina maanteel, kui mulle Luunja ristis üks Volkariga vend küljepealt sisse sõitis. Tabas esiharki ja murdis raami :cry: . Hea, et kiiver peas - kiiver katki, kuid pea peale saltot terve :D . Traumapunktis lapiti kokku (mõlemad küünarnukid, põlved ja hüppeliigesed) ning sain jälle liikuma. Tänu jumalale, et luud terveks jäid.
Minu tänusõnad ka Tähtvere rattapoe meestele, kellelt õnnestus pühapäevaks ratas laenata, sest numbri eest makstud ja banaane tuleb toidupunktis kogu raha eest süüa!
Kui kellelgi seltsi vaja, siis minu number on 502 ja liigun aeglaselt tee/grupi paremal serval.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

spl
Rattur
Postitusi: 598
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:24

Postitus Postitas spl » 28. 05. 2004. 16:27

mis volkarimehest sai
:twisted:
harjutamisega saab heaks harjutajaks.võitjaks sünnitakse

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 28. 05. 2004. 16:55

Volkarimees oli väga ehmunud, pakkus igasugust abi. Ilmselt oli rohkem shokis kui mina (noh maanteele minnes peab ju ennast vaimselt igaks juhtumiks ette valmistama). Politseile puhus ka - oli kaine. Eks kindlustus maksab ratta ja kiivri, temaga tegeleb politsei. Hiljem kuulsin, et mehel endal oli hiljuti kips maha võetud - sõitis rattaga teel, kui keegi tagant otsa tuli... :twisted:
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Vasta

Mine “Eesti võistlused”