Maximus cup vanalinnas 2004?

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
killapop
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 05. 02. 2004. 10:19

Maximus cup vanalinnas 2004?

Postitus Postitas killapop » 05. 02. 2004. 10:25

Küsimus selles, kas sel aastal (2004) toimub juuni algul maximus cupi vanalinna etapp?
Oleks plaanis Vanalinna päevade ajal korraldada rattaüritus Lühikeses jalas. Kui maximus cup toimub, siis äkki saab mingil määral koostööd teha? (Laupäeval maximus ja pühapäeval meie)
On kellelgi selle kohta infot?
Tänud!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Maximus cup vanalinnas 2004?

Postitus Postitas tarmo » 05. 02. 2004. 10:40

killapop kirjutas:Küsimus selles, kas sel aastal (2004) toimub juuni algul maximus cupi vanalinna etapp?
Oleks plaanis Vanalinna päevade ajal korraldada rattaüritus Lühikeses jalas. Kui maximus cup toimub, siis äkki saab mingil määral koostööd teha? (Laupäeval maximus ja pühapäeval meie)
On kellelgi selle kohta infot?
Tänud!
olen kuulnud nö. saunajuttu, et sel aastal enam ei toimu. oli mingi jama laskumisega lühikeses jalas, muinsuskaitsjad ei taha seal näha rattureid.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 05. 02. 2004. 10:44

kuigi mul ei ole seal kordagi õnnestunud finisisse jõuda on see üks huvitavamaid võistlusi olnud. kurb kui ei toimu enam :( keegi võiks ikka korraldada küll, mina olen kindlasti kohal.

mestari
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 31. 05. 2003. 08:06

Re: Maximus cup vanalinnas 2004?

Postitus Postitas mestari » 05. 02. 2004. 11:24

olen kuulnud nö. saunajuttu, et sel aastal enam ei toimu. oli mingi jama laskumisega lühikeses jalas, muinsuskaitsjad ei taha seal näha rattureid.[/quote]



Tüüpiline Eestimaine suhtumine!
Siiamaani on eramaa omanikud oma tarade ja tõkkepuudega - eramaa, läbikäigu keeld - igati spirditegemist ja võistluste korraldamist piiranud (nt. Saarema ralli, Otepää suusaetap jne.), nüüd siis jõuavad ka muinsuskaitsjad järgi!? Huvitav kas Lühikese Jala munakivisillutis ei pea enam ühtäkki rataste ''raskusele'' vastu, samas, kui pea ülejäänud vanalinnas ja Toompeal võib vabalt autoga ringi sõita ja ''heitgaasidega sajandeid vana mörti müüride vahelt välja lagundada'' :?:
Mujal maailmas pole küll kusagil sellist suhtumist spordivõistluste korraldamisel näinud, igal mehel on hea meel, kui mingi race tema õuelt läbi läheb.
Peaks meie ülipüüdlikud muinsuskaitsjad ka sinna tegutsema saatma!
http://www.redbulldowntown.com/

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Maximus cup vanalinnas 2004?

Postitus Postitas tarmo » 05. 02. 2004. 11:42

mestari kirjutas: Huvitav kas Lühikese Jala munakivisillutis ei pea enam ühtäkki rataste ''raskusele'' vastu, samas, kui pea ülejäänud vanalinnas ja Toompeal võib vabalt autoga ringi sõita ja ''heitgaasidega sajandeid vana mörti müüride vahelt välja lagundada'' :?:
kui ma õieti mäletan, siis küss oli mitte munakividest, vaid sellest osast kuhu lühikese jala laskumisele siseneti.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Maximus cup vanalinnas 2004?

Postitus Postitas Rivo » 05. 02. 2004. 12:11

kui ma õieti mäletan, siis küss oli mitte munakividest, vaid sellest osast kuhu lühikese jala laskumisele siseneti.
Ilmselt siis jutt mingist muruga lõigust ? Pikk see siis ikka on ? (ise pole kahjuks veel Vanalinna Cupil osalenud) Muru õnnestub suht odavate vahenditega kaitsta, selleks olemas spetsiaalsed võrgud (lauluväljakul tihti kasutatud) Nii haleda põhjuse pärast see võistlus ära jätta, no kamoon.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 05. 02. 2004. 12:18

olin seal mingi seletamise juures kus mingi tegelane korraldajaid peetis just ohutuse küsimustes. mingi poeomanik vms. võimalik, et kaebas kusagile. seal ei ole mingit muru ega asja. Alvaro pani seal ju kobara ka. ainuke reaalne muru oli Falgi teest paremale üles müüri äärde rajale.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

mestari
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 31. 05. 2003. 08:06

Postitus Postitas mestari » 05. 02. 2004. 12:28

Vaevalt see poeomanik vms. iganes sõitjate turvalisuse pärast muret tundis, pigem võis siiis asi olla tol päeval turistide pealt koorimata jäänud papist.

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 05. 02. 2004. 12:28

See saunavärk on ikka huvitav asi küll. Ma kuulsin saunas veel sellist juttu, et mõõdunud aastal oli Tallinna Linnavalitsus nõudnud korraldajatelt raja täieliku turvamist Falck'i poolt, mis loomulikult oleks olnud meeletult kallis ettevõtmine.

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 05. 02. 2004. 12:28

kahju oli üks paremaid ja emotsionaalsemaid sõite võistluskalendris, eks siis peab mujalt adneraldiini otsima minema. :cry: jooksevkonto puudujääki suurendama :wink:
kui saaks kusagilt põhjused teada ning mingit toetust oleks vaja võiks kevadel väikese meeleavalduse korraldada, ristikäik ratastega revali kubermangus :lol:

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 05. 02. 2004. 12:58

üldiselt mulle need linnatänavatel sõidud meeldivad. äkki kannatab Tartus või mõnes muus linnas midagi korraldada? eriti tahaks just munakivisi ja tõususi-laskumisi. pika jala tõus võttis jalad ikka korraks läbi küll ja peale seda veel suhteliselt tehniline (kui kiirelt üritada läbida) lühikese jala laskumine 8)
tegelikult võiks ju korraldada väikese hääletuse, et palju osavõtjad tuleks. võibolla mõni korraldamisest huvitatu vaatab üle ja leiab, et asi tasuks ikka kusagil ära teha.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 05. 02. 2004. 13:01

Ruve kirjutas:üldiselt mulle need linnatänavatel sõidud meeldivad. äkki kannatab Tartus või mõnes muus linnas midagi korraldada?
no näiteks viljandis annaks teha, seal vinged kõrguste vahed olemas ja munakivi kah ja kruusa. Rom oskaks pajatada vast, tal need rajad selged arvan.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 05. 02. 2004. 13:19

Ruve kirjutas:üldiselt mulle need linnatänavatel sõidud meeldivad. äkki kannatab Tartus või mõnes muus linnas midagi korraldada? eriti tahaks just munakivisi ja tõususi-laskumisi. pika jala tõus võttis jalad ikka korraks läbi küll ja peale seda veel suhteliselt tehniline (kui kiirelt üritada läbida) lühikese jala laskumine 8)
.
kunagi sõitsin tartus sügiskrossi. peeti kesklinnas, toomemäe kõrval. korralik munakivi tõus viis üles ja laskumine oli ka kiire ja alt kurviga. üldse oli lahe võistlus ja seal osaleks kindlasti.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 05. 02. 2004. 14:22

Mati kirjutas:
Ruve kirjutas:üldiselt mulle need linnatänavatel sõidud meeldivad. äkki kannatab Tartus või mõnes muus linnas midagi korraldada?
no näiteks viljandis annaks teha, seal vinged kõrguste vahed olemas ja munakivi kah ja kruusa. Rom oskaks pajatada vast, tal need rajad selged arvan.
Kahjuks pean tunnistama et olen linnas ainult jalutamas käinud kuid püüan seda viga parandada.
Munakiviga on viljandis täpsemalt siis lossimägedes kitsas. Rohkem on sellised juhuslikud suuremad kivid ja juurikad. Folgil käijad kindlasti teavad.
Tõusud- laskumised on parajalt jõhkrad kuid annab kindlasti sõidetavaid otsida.
Kindlasti saaks korraliku raja meisterdada kui huvi on.
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 05. 02. 2004. 14:44

Rom kirjutas:Kahjuks pean tunnistama et olen linnas ainult jalutamas käinud kuid püüan seda viga parandada.
Munakiviga on viljandis täpsemalt siis lossimägedes kitsas. Rohkem on sellised juhuslikud suuremad kivid ja juurikad. Folgil käijad kindlasti teavad.
Tõusud- laskumised on parajalt jõhkrad kuid annab kindlasti sõidetavaid otsida.
Kindlasti saaks korraliku raja meisterdada kui huvi on.
Kunagi olnud lossimägedes maximust/baltic cup'i korraldatud. Peale vaadates võib ainult arvata kui vingeid radu seal teha saab. Aga see poleks siiski LINNA võistlus. Tallinna vanalinnale ja Toompeale pole ilmselt eestis midagi muud vastu panna.

Kui juba jutuks läks, siis mina teeksin vanalinna sõitu veel põnevamaks tehislike takistustega. Selles mõttes, et ntx pika jala tõusule võiks mõned "tsikaanid" korraldada jms. Ilgelt lahe oleks kui ntx poole mäe peal peaks järsult keerama, võibolla paar meetrit isegi nagu mäest allapoole tagasi tulema ja siis jälle ümber keerama jne.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 05. 02. 2004. 14:58

Rom kirjutas:Kahjuks pean tunnistama et olen linnas ainult jalutamas käinud kuid püüan seda viga parandada. Munakiviga on viljandis täpsemalt siis lossimägedes kitsas. Rohkem on sellised juhuslikud suuremad kivid ja juurikad. Folgil käijad kindlasti teavad.
Tõusud- laskumised on parajalt jõhkrad kuid annab kindlasti sõidetavaid otsida. Kindlasti saaks korraliku raja meisterdada kui huvi on.
Aga on ju seal linnas ka mingeid tänavaid ja laskumisi, autoga olen nagu sõit. Üks sihuke eriti karm tänav (laskumine) sinna järve poole ja ... Aga eks sa tead paremini
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 05. 02. 2004. 15:14

UrmasL kirjutas:Kunagi olnud lossimägedes maximust/baltic cup'i korraldatud. Peale vaadates võib ainult arvata kui vingeid radu seal teha saab. Aga see poleks siiski LINNA võistlus. Tallinna vanalinnale ja Toompeale pole ilmselt eestis midagi muud vastu panna.

Kui juba jutuks läks, siis mina teeksin vanalinna sõitu veel põnevamaks tehislike takistustega. Selles mõttes, et ntx pika jala tõusule võiks mõned "tsikaanid" korraldada jms. Ilgelt lahe oleks kui ntx poole mäe peal peaks järsult keerama, võibolla paar meetrit isegi nagu mäest allapoole tagasi tulema ja siis jälle ümber keerama jne.
Nüüd ma saan hiilata oma pika karjääriga :wink: Olen seal Viljandi Lossimägedes sõitnud, tegemist oli üsna priima rajaga. Eriti oli see muidugi eliidi puhul, kes käisid seal päris oru põhjas silla all ära. Ülevalt vaadates niikui pisikesed sipelgad. Seal sõitsid tegelased nagu Jüri Mõis, Erkki Raasuke, Tarmo trc Talvik, Marko Rebane jms - vanad head ajad mmmmmm.....

Ja Tallinna vanalinna rada on super. Mina käisin jah seal käbla, vaevalt et minu luudkondid nüüd seda munasillutist seal lõhkusid. Ju on selle üritusega seotud nii palju probleeme, et need kõik kokku tingivad selle, et me seal rohkem sõita ei saa võistluse raames. Eelkõige on probleem meie vana tuttav rahamure, sest turvamine nii pikaks ajaks ja nii pikal rajal on oi kui kulukas. Ja siis sõimavad igasugused tropid (k.a. ratturid) korraldajat niikuis jaksavad - mõni ime et korraldamise isu ära kaob. vaadake kasvõi espordi kommentaare nendele võistlustele.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 05. 02. 2004. 15:17

Mati kirjutas:Aga on ju seal linnas ka mingeid tänavaid ja laskumisi, autoga olen nagu sõit. Üks sihuke eriti karm tänav (laskumine) sinna järve poole ja ... Aga eks sa tead paremini
See on asfalttee, mis mõnu seal ikka sõita on, maraton läheb sealt ja Saaremaa Le Tour. Lossimägedes on need võlud peidus. Võrdluseks võiks ju nt tuua Karksi Rahvapargi - Viljandis metsa vähem, aga radasid rohkem.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 05. 02. 2004. 15:24

Mati kirjutas:. Üks sihuke eriti karm tänav (laskumine) sinna järve poole ja ... Aga eks sa tead paremini
sellest laskumisest pressid Sa Mulgi maratoni algul kohe üles.
Ja jävepoolne linnakülg oleks päris hea kõrguste vahega, iseasi kas seda igalpool ka kasutada saaks.
Hea mõtte andsid mulle igaljuhul :)


Kas see Vanalinna Maximuse etapp kulges ainult mööda kõvakattega tänavaid ja treppe?
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 05. 02. 2004. 15:29

Alvaro kirjutas:See on asfalttee, mis mõnu seal ikka sõita on, maraton läheb sealt ja Saaremaa Le Tour. ...
No sry :) aga nii palju Viljandit jagan, et seda asfaldi tõusu ei pidand silmas mitte. Just mõtlesin neid tänavaid ja tänavakesi mis järvepoole lähevad linnast. Seal ON midagi minu arust.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 05. 02. 2004. 15:45

www kirjutas:kui saaks kusagilt põhjused teada ning mingit toetust oleks vaja võiks kevadel väikese meeleavalduse korraldada, ristikäik ratastega revali kubermangus :lol:
See on väga hea mõte - see ju promob üritust ja ala tervikuna väga hästi - meedias ületab raudselt uudisekünnise.
Tundub, et kui minna seda meeleavaldust kooskõlastama, siis antakse hoobilt kooskõlastus hoopis rattavõistlusele

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 05. 02. 2004. 15:46

Mati kirjutas: Üks sihuke eriti karm tänav (laskumine) sinna järve poole ja ...
Eksmulgina arvan tean mäge, mida mõtled, nimi ei tule meelde kahjuks oli vist Kõrgemäe v Mäe vms tänav. Selle tänava pidid läbima 80-ndatel kõik, kes Viljandis autosõidu eksamit tegid ja sõltus instruktori tujust, kas suund oli alla v üles, koos peatusega.
A ühe mäega ei tee veel rada ja olulisem sellest, kas saab teha rada on veel see, et kes ära teeb ja kel motivatsiooni XC-d korraldada. Viljandis mina pooldaks Lossimägede varianti, linnas ju toimub tavaliselt kevadeti kriteerium juba. Linnavõistlust on peetud Baltic Cupi raames ka Haapsalus, ise kahjuks seal ei osalenud.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 05. 02. 2004. 15:57

Ereliukas kirjutas: Linnavõistlust on peetud Baltic Cupi raames ka Haapsalus, ise kahjuks seal ei osalenud.
Boring. Seal oli üks karm koht, kus tuli ilgest kausist läbi sõita. Äkki keegi mäletab, näitas teles ka kuidas vist Lauri RIP Aus sealt üles ei saanud ja sama teed pidi põhja tagasi veeres. See tegi ikka nalja. Kõik muu rada oli mõttetu sile asfalt ja kõva kruus.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 05. 02. 2004. 20:46

Rom kirjutas: sellest laskumisest pressid Sa Mulgi maratoni algul kohe üles.
Ja jävepoolne linnakülg oleks päris hea kõrguste vahega...
Mis seisus kõrgemäe tn on? Mäletan, et autoga sealt allasõitmisel pidi turvavöö kindlasti kinni olema, et esiklaasi ei kukuks. Üles ronimine võib paras katsumus olla... loodetavasti pole seda asfalteeritud (oli vist munakividest?!)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 05. 02. 2004. 20:54

veiko kirjutas: Mis seisus kõrgemäe tn on? Mäletan, et autoga sealt allasõitmisel pidi turvavöö kindlasti kinni olema, et esiklaasi ei kukuks. Üles ronimine võib paras katsumus olla... loodetavasti pole seda asfalteeritud (oli vist munakividest?!)
vist sõitsin seda mööda tunamullu alla maratoni parklasse. üsna äkiline ja mingi tsaariaegne munakivi jah.

selge see, et mõneski linnas leiaks mingi raja teha kuid see pole võrreldav vanalinna võistlusega. vanalinans oli igal meetril tunda, et sõit käib linnakeskkonnas. mingi mäega pargi puhul kaob see ära. eestikad olid ju ka tunamullu linnas trummi-hiiu staadioni piirkonnas.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 05. 02. 2004. 22:11

erikr kirjutas: käib linnakeskkonnas. mingi mäega pargi puhul kaob see ära. eestikad olid ju ka tunamullu linnas trummi-hiiu staadioni piirkonnas.
Madise tekst toimis äratuskellana (heas mõttes) :). Rada oli vist ikka päris raske - miks siis nii mõnigi eliidi kambas startinud Hiiu staadioni tõusu (mis oli ju lühike) kõndides võttis. Nõmmel võiks ju iga aasta ikkagi mingi tõsisem MTB-XC üritus olla - tõuse/laskumisi on ju päris mitu ning samas on nad kompaktselt koos, seega publikul võiks ka huvitavam olla.

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 06. 02. 2004. 09:24

Pooldaks seda Tartu varianti. Toomemäel võiks teha küll... linnamelusse saaks sealt ka ju osa rada tuua. Eriti lahe kui rada läheks üle kuradi- ja inglisilla ja samal ajal ka nende alt. Ja teeks haagi kindlasti ka raeplatsile, ja küüni tänaval võiks olla uhamise sirge:)

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 06. 02. 2004. 13:04

selline linna tänavatel sõit peaks ju ka ürituse sponsoritele meeldima. reklaamplakat linnas ju ikka rohkem väärt kui kuskil metsas.

jan
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 21. 04. 2003. 12:50

Re: Maximus cup vanalinnas 2004?

Postitus Postitas jan » 20. 02. 2004. 10:12

tarmo kirjutas: olen kuulnud nö. saunajuttu, et sel aastal enam ei toimu. oli mingi jama laskumisega lühikeses jalas, muinsuskaitsjad ei taha seal näha rattureid.
Aga kas saunajutu tagamaid keegi uurinud on? Ehk on kartused asjatud.
Ja kui selles tõetera sees on, siis miks ei võiks jalgrattaringkonnad vastavat lobitööd teha (linnavalituses vms.). Tundub, et hetkel on seda tegemas vastaspool, padumuinsuskaitsjad ja ahnuritest poeomanikud.
Velo.clubbersistki saaks juba pika nimekirja ürituse toetajatest.
Kui probleem on aga korraldajas endas (finantside ja muud ressursside puudus), siis on kahjuks teised lood.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Maximus cup vanalinnas 2004?

Postitus Postitas tarmo » 20. 02. 2004. 10:26

jan kirjutas: Kui probleem on aga korraldajas endas (finantside ja muud ressursside puudus), siis on kahjuks teised lood.
pigem on see vist põhiline probleem.

XTRace
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 22. 12. 2003. 22:01

Postitus Postitas XTRace » 05. 05. 2004. 22:21

Kas siis tõesti ei ole midagi tulemas, mis ratturid publiku ette viiks?
Üksi metsas sõitmine hakkab ära tüütama :(

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 06. 05. 2004. 07:25

XTRace kirjutas:Kas siis tõesti ei ole midagi tulemas, mis ratturid publiku ette viiks?
Üksi metsas sõitmine hakkab ära tüütama :(
EOS Grand Prix :?:
Ka endal on kurb meel Vanalinna ürituse ära jäämise pärast, see on mul igal aastal hooaja meeldejäävaimaks sõiduks kujunenud.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Tartu võimalused

Postitus Postitas mart2 » 06. 05. 2004. 10:21

Märt kirjutas:Pooldaks seda Tartu varianti. Toomemäel võiks teha küll... linnamelusse saaks sealt ka ju osa rada tuua. Eriti lahe kui rada läheks üle kuradi- ja inglisilla ja samal ajal ka nende alt. Ja teeks haagi kindlasti ka raeplatsile, ja küüni tänaval võiks olla uhamise sirge:)
Poolestsaadik tartlasena arvan, et saaks hea ringi Raekoja plats - Lossi tn - tiir Toomemäel ümber Tähetorni ja kiriku varemete - Baeri monumendi tagant Lai tn mööda alla (!!!) asfaldile - pööre Jakobi tn ja ümber Ülikoolikooli Raekoja platsi tagasi.
Variante oleks veel, kui piisavalt ringi vaadata.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Multik
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 03. 04. 2003. 14:43

Viljandis

Postitus Postitas Multik » 06. 05. 2004. 13:23

Siin on päris palju juttu võimalustest korraldada mõni linnavõistlus Viljandis. Ise mäletan seda, kui üks Maximuse sarja etapp Viljandi lossimägedes peeti. Sealt sain isegi rattapisiku külge, mida välja ravida pole õnnestunud. :lol:
Iseenesest oli Viljandis väga uhke võistlus ja see langes folgifestivali laupäeva hommikule. Kes sel festivalil on käinud, see võib ette kujutada palju publikut oli. Rada oli ka päris uhke, kuigi proffidele võis see lahjaks jääda. Olen seda rada nüüd ise kaks-kolm aastat trenni mõttes sõitnud ja amatöörile on see täiesti normaalselt läbitav (ehkki poolteist tundi pole ma seal kunagi vastu pidanud).
Viljandi arengukavas on kirjas, et enne 2007. aastat peaks lossimägedesse tekkima kohe ametlik maastikurataste rada. Kava järgi peab linnavalitsus need välja ehitama ja korralikult tähistama. Hiljemalt siis võiks Viljandis jälle XC võistluse korraldamist proovida.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Viljandis

Postitus Postitas Ereliukas » 06. 05. 2004. 13:47

Multik kirjutas:Viljandi arengukavas on kirjas, et enne 2007. aastat peaks lossimägedesse tekkima kohe ametlik maastikurataste rada. Kava järgi peab linnavalitsus need välja ehitama ja korralikult tähistama.
Kõlab nagu rajatakse maastikurataste asfalttee :)

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Viljandis

Postitus Postitas Andrus K » 06. 05. 2004. 13:55

Ereliukas kirjutas:
Multik kirjutas:Viljandi arengukavas on kirjas, et enne 2007. aastat peaks lossimägedesse tekkima kohe ametlik maastikurataste rada. Kava järgi peab linnavalitsus need välja ehitama ja korralikult tähistama.
Kõlab nagu rajatakse maastikurataste asfalttee :)
samasugust kahtlast juttu loeb ka Harku-Mustmäe planeeringu dokumentidest. MÕNED küngastikku ületavad singlid plaanis katta sama kruusa/tuha kattega, nagu seda on harku metsa kiirteed :? Lausa mingisugune maastikuratta radade kaart on ära toodud. Väga ähmane minumeelest.
http://www.kootplaan.ee/HARKU/P-ratas.gif
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 06. 05. 2004. 14:22

kuulege mehed, jutt on vanalinnast läbi viljandi juba harku metsa jõudnud. loeks enne postitamist teema pealkirja ka.
MIKS TE KARDATE UUSI TEEMASID TEHA VÕI ÕIGESSE TEEMASSE POSTITADA :!: :!: :!: :twisted:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Re: Viljandis

Postitus Postitas Arbo » 06. 05. 2004. 14:27

Andrus K kirjutas:samasugust kahtlast juttu loeb ka Harku-Mustmäe planeeringu dokumentidest. MÕNED küngastikku ületavad singlid plaanis katta sama kruusa/tuha kattega, nagu seda on harku metsa kiirteed :? Lausa mingisugune maastikuratta radade kaart on ära toodud. Väga ähmane minumeelest.
http://www.kootplaan.ee/HARKU/P-ratas.gif
Ähmane see pole, mina saan küll aru, kuhu mida kavatsetakse teha. Sellegipoolest tundub see ju mõnitamisena - milleks katta sissesõidetud singleid kruusaga? Selleks, et seal tsainikutel oleks võimalik istmikku oluliselt vappuma panemata sõita? Või selleks, et raha peab ju kuhugi matma ja sissesõidetud radade katmine näeb pärast samaväärne uute radade rajamisega? Tallinna linn on ka ehitanud vist juba 70 km jalgrattateid, suur osa neist kujutavad kiireltkuluvaid jooni kuskil sõidutee servas.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Viljandis

Postitus Postitas tarmo » 06. 05. 2004. 15:09

Andrus K kirjutas:MÕNED küngastikku ületavad singlid plaanis katta sama kruusa/tuha kattega, nagu seda on harku metsa kiirteed [/url]
singlid tuleks katta ikka asfaltiga. ja nii laialt et mammid saaksid turukärudega ka läbi sealt. :twisted: :twisted: :twisted:

MikkVaaks
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 24. 04. 2004. 12:11

Postitus Postitas MikkVaaks » 06. 05. 2004. 18:25

mina olen täiesti viljandi poolt
paar aastat tagasi oli maximus cup see oli päris hea rada
muideks ma võitsin seal laste sõidu ja antsin tv3 interviu :wink:

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 06. 05. 2004. 18:31

MikkVaaks kirjutas: interviu
vares, varblane, interviu
Seda saaks käsitleda ka kui linnuliiki... :)
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 06. 05. 2004. 19:25

Tartus võiks tegelikult jah toomemäe kandis mingi sõidu teha. Ise koguaeg mõelnud, et enne TRM-i, kui seal raadil see võistlus on, siis võiks selle Toomel teha. Seal tõuse ja laskumisi ikka pääris palju. VÕi siis võiks Rattapood Cupi raames mingi võistlus Toomel olla. Ei tea, kas linnavalitsus (linnapea ise ka ju rattur tglt) on selle vastu, ja sellepärast ei teha või milles probleem võib olla.
velo.clubbers.ee

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 07. 05. 2004. 09:30

eelmine korraldaja pakkus vanalinna etapi korraldamise momendi eelarveks ca 80 000 (seal sees ka auhinnad) kategooriat ei küsinud. raskustest mis tekib poeomanikega ning turvamisega on võimalik üle saada. põhiliseks põhjuseks miks see ära jääb on motivatsiooni ja raha puudus :?: . omajagu süüd ka savika üdini korrupeerunud linnavalitsuses, falk turvama jt. põhjused. organiseerimine pidi olema raske just kooskõlastuste kohapealt. linnavõistluse traditsioon on tegelikult pikem ise mäletan kuidas seitsmekümnendatel sõideti maanteratastega toompeal võidu. arvestades momendi teede olukorda :twisted: ainuvõimalik lahendus maastikuratas :wink:

toomas
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 18. 12. 2003. 16:25

Postitus Postitas toomas » 07. 05. 2004. 15:27

Olen ka kunagi ammu Viljandi Maximuse etapil osalenud. Igati hea rada oli. Tookord oli see rohkem rahvaüritus nii, et harrastajates oli ka minule jõukohaseid vastaseid rohkem. Ja vanalinn on ka muidugi ok kuigi see turvamise probleem on seal ikka väga suur ma kujutan ette. Viljandi oleks küll lahe koht kui selle tulevikus kavasse saaks võtta.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”