TRR '97 '98

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

TRR '97 '98

Postitus Postitas LauriA » 25. 04. 2004. 22:25

Miks siis nii vähe lõpetajaid oli? :shock: Ootamatud ilmastikutingimused?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Postitus Postitas Ray » 26. 04. 2004. 08:33

Sel ajal oli kaks pikka distantsi 112km ja 170km.

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 26. 04. 2004. 09:04

Ilm oli väga hea. Kahju, et praegu ainult lühike sõit on. Võiks vabalt olla 160-170 ja 60-70km. Aga eks nad arvestavad rahaga. 177le tuli ikka väiksem mass, kui lühikesele ja seega vist stardimaksudest koguneb täna oluliselt rohkem raha.

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 26. 04. 2004. 10:22

Põhjuseid oli mitmeid. Oli selline aeg, mil paljudel kulusid nädalavahetused vahvli küpsetamisele. Rattasõidu varustust polnud kuskilt saada (sõidupüksid, võistluskummid jne) ning tänu vähesele reklaamile ei saavutanud rattaralli sellist populaarsust. Siis kavas olnud distantsid ausalt öeldes ei vastanud rahva ootustele. 36 km distants "peresõit" oli paljude jaoks vähe, aga 112 juba liialt pikk, et minna vähese treenitusega. Samas 112 ja 170 olid mõlemad võistlused ning 170 isegi peadistants, kuid sõitmas võis seal kohata rohkem selliseid matkajaid vendasi (sõiduaeg ca 9 tundi). Minule tundus, et esikoha pärast rebimine toimus isegi 112 km intensiivsem. Loomulikult kõige tugevamad olid siiski 170 km distantsil, kuid see polnud enam lihtrahvale.
Hetkel kehtivad distantsid tunduvad siiski asjalikumad, aga natuke kurvaks teeb see, et Rattaralli hakkab kaotama sellist rahvaspordi ürituse vaimsust ning on muutumas lihtsalt rattavõistluseks. Viimastel aastatel on proffe juba nii palju, et kogu ürituse melu käib juba ümber nende ning see kontingent, kellele rattaralli siiki mõeldud unustatakse ära. Vaadates näiteks rattaralli kokkuvõtet ETVs, siis näidatakse ainult paari profi, kes esikoha eest võistlesid ning taga pool toimuvast pole kellegil sooja ega külma. Enamus massist sõidab 69 km distantsi, aga sellest on heal juhul paar sekundit ülevaadet. Võrdlen lihtsalt oma tuttavate ja sugulastega, kes lühikast sõidavad ning iga aasta kokkuvõttes end telepildis leida loodavad, aga peavad jällegi pettuma.
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 26. 04. 2004. 10:52

1998 a. oli minu esimene aasta ratta seljas. Minu arust oli see 112 km harrastajate dream. Kohalik eliit, oli tilluke seltskond tol ajal, sõitis koos matkajate-vahvliküpsetajatega 170 km, aga selle 112 km distatnsil käis harrastajate vahel kõva andmine. Tase oli muidugi nõrk, sest algajana, neoharrastajana, sain isegi 66. koha. Praegu on ka tore proffidega koos kihutada aga kaif ei ole enam see. TRR pole minu jaoks enam hooaja tippsündmus. Samas usun et paljudele ta seda siiani on.

Arvan, et ei ole mõtet ka seda proffideta TRR-i taga nutta. Selle n.ö. tühja koha harrastajate jaoks täidab MNT karikasari mis kogub kindlasti jätkuvalt populaarsust.
Viimati muutis priidik, 26. 04. 2004. 11:03, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 26. 04. 2004. 11:00

surfar kirjutas:
Hetkel kehtivad distantsid tunduvad siiski asjalikumad, aga natuke kurvaks teeb see, et Rattaralli hakkab kaotama sellist rahvaspordi ürituse vaimsust ning on muutumas lihtsalt rattavõistluseks. Viimastel aastatel on proffe juba nii palju, et kogu ürituse melu käib juba ümber nende ning see kontingent, kellele rattaralli siiki mõeldud unustatakse ära. Vaadates näiteks rattaralli kokkuvõtet ETVs, siis näidatakse ainult paari profi, kes esikoha eest võistlesid ning taga pool toimuvast pole kellegil sooja ega külma. Enamus massist sõidab 69 km distantsi, aga sellest on heal juhul paar sekundit ülevaadet. Võrdlen lihtsalt oma tuttavate ja sugulastega, kes lühikast sõidavad ning iga aasta kokkuvõttes end telepildis leida loodavad, aga peavad jällegi pettuma.
Nojah, aga minu jaoks kaoks küll asja võlu ära, kui 133km sõidaks ainult rahvas, kelle aeg oleks... 3.45 ja üle. Tänu sellele võib-olla saaks oma vormiga parema koha, aga mulle meeldib küll, et ma saan teada, kui palju ma profile kaotan. Tõsi, pühapäevasel võistlusel nad vist ei pinguta nii palju kui laupäevasel?

Aga 300 kroonise osavõtumaksu eest võiks (vahe)finishis- või söögipunktis tehtud foto küll saada. A la nagu lõbustusparkides ameerika raudteel jms saada on võimalik.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 26. 04. 2004. 13:25

See on muidugi õige küll, et hea on end profidega võrrelda, aga sellest "balti keti" vaimsusest tunnen küll puudust. Siis oli nagu rohkem seda "tähtis pole võit vaid osavõtt" värki. Tuldi ka lambist sõitma, aga praegu nagu ei julgekski ratast joonele ajada, kui pole 5000 sõidetud. :D
Arutelu käib teemal, et kui palju kellegil veel sellest piirist puudu on ja kui mõni päev ei jõua sõitmas käia, siis ostad endale kergema sadulatoru või jooksud ning oled jällegi teistega võrdne. :lol:
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
arjasepp
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 19. 03. 2004. 15:37

Postitus Postitas arjasepp » 26. 04. 2004. 16:54

Neil aastatel käisin ka mina TRRil, ja jäigi siis 98 mul viimaseks aastaks TRRil. Pole sellest ajast peale TRRil käinud kahjuks :oops: . Loodan, et see aasta ikka jõuan sinna :roll:
Tol ajal sõitsin 112km distantsi ja jube lahe oli. Leidsin oma võimetele vastava grupi 98 aastal ja lõpetasin 169. kohal.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”