JÄRVA II RATTAMARATON 24.06 (9€)

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

JÄRVA II RATTAMARATON 24.06 (9€)

Postitus Postitas kuga » 18. 06. 2018. 09:04

Käisin üle tüki aja maal uurimas, mida kohalikud rattahullud teevad :D Ja tuleb tunnistada, et teevad (y)
Nimelt on maha märgitud trass Jaanipäevalistest rahututele, kes rahulikult lõkke ääres va märjukest libistada ei malda, ning seda kõike vaid 9€ eest :D

Panen siia alla väikse info sõidu kohta, kuna rajameister kardab, et sõidab vist üksi :shock:
Pilt

Lisan ka kerge juhendi, mis avaklikult saadaval, kuid veidi kehvalt leitav:

JÄRVA RATTAMARATONI 2018 JUHEND
1. Eesmärk:
Järva Rattamaratoni eesmärk on populariseerida jalgrattasporti
2. Korraldus:
Järva Rattamaratoni korraldab MTÜ Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi
3. Toimumise aeg ja koht:
Järva Rattamaraton 2018 toimub 24. juunil stardiga Järva-Jaanis Võllaste tervisepargis
4. Võistluse ajakava:
10:00 Avatakse võistluskeskus
10:30–11:30 Võistlejate registreerimine ja numbrite väljastamine võistluskeskuses
12.00 Start põhisõidule 45 km
12:15 Start minimaratonile 4 km
13.50 Põhisõidu võitja orienteeruv finiš
14.30 Autasustamine
5. Võistlusklassid põhisõidul:
• Poisid 16-18 a.
• Naised kuni 35 a.
• Naised 35+
• Mehed 19-39 a.
• Mehed 40-49 a.
• Mehed 50+
6. Võistlusklassid minimaratonil:
• Tüdrukud kuni 12 a.
• Poisid kuni 12 a.
• Tüdrukud 13-15 a.
• Poisid 13-15 a.
7. Põhisõidu rajakirjeldus:
Põhisõidu pikkus ca 45 kilomeetrit. Sõit toimub Järva-Jaani ja Koeru vahelisel lõigul. Stardist sõidame alustuseks paar
kilomeetrit suhteliselt tasast rohumaad. Ületame Piibe maantee ja jõuame Tamme karjääri kus esimeseks katsumuseks on
kilomeeter tehnilisemat sõitu. Järgnevalt paar kilomeetrit kruusa ja jõuame Pähu karjääri kus jällegi singli moodi lõik. Edasi
kümmekond kilomeetrit tehniliselt ja reljeefilt lihtsamaid kruusa-, metsa- ja põlluteid. Jõuame Koeru Laaneotsa
suusaradadele kus sõidame 4 kilomeetrise suusaringi. Väljume suusaradadelt ja kilomeetri pärast jõuame tagasi trassile
mida mööda tulime stardist. Sõidame nüüd tuldud teed tagasi Järva-Jaani. Saabudes Võllastele sõidame nüüd enne finisit
3,5 kilomeetrise minimaratoni ringi suusaraja ja lühikeste singlitega.
Trass on liikluseks avatud ja turvatud ristmikel abiliste poolt.
8. Minimaratoni rajakirjeldus:
Minimaraton toimub Võllaste tervisepargi radadel kus suusaradade vahelduva reljeefiga lõigud vahelduvad lühikeste
tehniliselt kergemate singlitega.
9. Muud olulist:
Osalejad vastutavad ise oma tervisliku seisundi eest ja võistlevad omal riisikol.
Kõik osalejad on kohustatud kandma kiivrit.
Peale finišit toitlustamine võistluskeskuses, kus iga osalenut ootab karastusjook ja soe supp.
Meditsiiniline abi kiirabibrigaadi poolt
Osavõtumaks põhisõidul 9 EUR, minimaraton tasuta.
Lisainfo jooksvalt Facebook'st: Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi

PS! Rada polegi nii kerge, kui kirjeldusest paistab :D sihtimist kiirusel ikka üksjagu

Eelregistreerida saab: SIIT kergendamaks korraldajate stardieelset saginat.
Rajameistri sõidujälje leiate SIIT


Väike kirjeldus ka minu silmade läbi :shock:
Rajameister on endale ilusti FS ratta muretsenud ja nüüd uuristab metsa karjääri ja raiesmikele uusi nikerdamisi. (y)
Käsin rada proovimas ja peab tunnistama, et elemente leidub. Küll ei konkureeri ta Rakvere kõrgtehnoloogiliste singlitega, kuid linnarattaga läheb sesal ka veidi keeruliseks. Rada on kõva, nagu betoon, kuid väga hoolikalt linttraktoriga ära märgistatud ja seda väristamist ikka on.
Keerukuselt ei ole midagi kontimurdvat ja kiirust annab peal ka hoida, kui jalga ja sihtimisoskust on. Päris Himaalajat ka ei tasu just otsida, aga Garmin näitas tagasihoidlikud 284 tõusumeetrit, mis korjatakse suures osas kokku Järva-Jaani ja Koeru suusaradadelt. Proovikal käies oli sõidu pikkus kuskil 2,5 tundi seega kiiremad ei tohiks seda ka alla tunni just sõita, seega paras vahepala.
Rada kulgeb suures osas mööda metsa põlluteid, lisades juurde suusaradu, karjääri ja lagendikuga singlit, kus omad elemendid. Kruusa on, kuid ebanormaalselt siiski mitte. Paar üllatust on ka, seega tasub pump, või midagi vajaliku kaasas omada, kui sõidate paberrehvidega. Koerust muidu kauge tulla :D

Anname oma panuse kohaliku spordi toetuseks kella aega, soovi ja tahtmist! (y) :D
Rauno

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: JÄRVA II RATTAMARATON 24.06 (9€)

Postitus Postitas kuga » 20. 06. 2018. 07:02

Korraldaja on lisanud väikse rajaselgituse oma lehele ja siin kohal pean õigeks seda ka teiega jagada :) :wink: :

Viis päeva veel maratonini. Mõned infokillud veel starti tulejatele. Trass on sõiduvalmis, tähistus veel mitte lõplik, pikkus 48 km. Maratoni juhendis kirjeldatule on lisandunud enne poolele maale jõudmist kõrvalepõige Koeru. Koerus teeme väikese tiigikese ümber veidi tehnilisema ringi, kes tahab alevirahvale vaatemängu pakkuda võib seal "maokat" proovida. Tänane vihm pori ei tekitanud, paistab mis neljapäevane teeb. Võistluseelseks soojenduseks soovitaks läbida 1,5 km pärast starti saabuv karjääri singel, et ei tuleks üllatusi. Loodame et kuna rattureid sadu ei ole siis singlile jõudes "pudelikaela" ei teki, igaks juhuks soovitus sinna esimesena jõuda siis ei ole probleemi. Sama singli läbime enne finisit ka teistpidi. Võllaste suusaringi koos elementidega läbime ainult vahetult enne finisit. Kohtumiseni pühapäeval.
Rauno

fronius
Rattur
Postitusi: 303
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: JÄRVA II RATTAMARATON 24.06 (9€)

Postitus Postitas fronius » 20. 06. 2018. 08:23

Te krt hirmutate ära

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: JÄRVA II RATTAMARATON 24.06 (9€)

Postitus Postitas kuga » 23. 06. 2018. 10:53

Nii
Aeg jõudnud märkamatult Jaani ja tuled on löönud lõkkele, ning vorstid, lihad särisevad pidades eest lihakõnet, mis on täis emotsiooni ja proteiini. Kuid sellest ei tahtnud ma kõnelda, vaid hakkan ennast Jaani sättima :)
Ilm on tavapäraselt suviseks muutunud, ning liigset kuuma pole karta, kuid allasadanud vihm on hoolega tulnud kaarte segama. Usutavasti mülkasõiduks see siiski ei lähe, kuid tolm on oluliselt kinni materdatud., seega rajaolud on veidi ettearvamatumad. Maapind võtab küll vee kolinaga vastu, kuid kas igal pool :) seda saab näha juba rajal. Ilmataat pakub ka mitmekesisust lisaks, ning rada Koeru suundudes võib oluliselt muutuda, kui tagasi suunduma hakkad. Keegi ähvardab taevakraane avada, kuid see võib ära jääda, kuna elame mitmekulgses maailmas, kus midagi kindlat ei tundu olevat.
Lähen ketti õlitama. On teine igast sõidust siiamaani tolmkuiv :) Hääd vitsutamist ja homset piitsutamist, et kõik näitajad taas kontrolli alla saada (y)
Rauno

Killer Bee
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 19. 08. 2010. 20:28

Re: JÄRVA II RATTAMARATON 24.06 (9€)

Postitus Postitas Killer Bee » 24. 06. 2018. 21:21

Kalle Piirioja vahendab tänast sõitu:
- Järva - Jaani Rattamaraton 2018 1osa https://www.youtube.com/watch?v=cXwyXTYGSWQ
- Järva - Jaani Rattamaraton 2018 2osa https://www.youtube.com/watch?v=ELZCTYQYIaQ

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: JÄRVA II RATTAMARATON 24.06 (9€)

Postitus Postitas martr » 25. 06. 2018. 07:50

Aitähh korraldajatele meeleoluka Jaanipäeva eest. Rada raputas korralikult et HT-ga sõites tekkis hirm vibratsioontõve ees. Karjäärilõigud vähemalt mulle tuletasid meelde, et pean kõvasti oma sõidutehnika kallal vaeva nägema. Puhanud jalaga veel sõidad elemendid ära, aga tagasitulles ikaldusin mitmes kohas, hea punt sai eest minema ja kaotasin seetõttu umbes 5 mintsa. Esimest korda finishialale jõudes suutsin pealtvaatajate ahhatuste saatel rattaga pirueti teha :mrgreen:

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: JÄRVA II RATTAMARATON 24.06 (9€)

Postitus Postitas kuga » 25. 06. 2018. 09:14

Tänud korraldajatele (y) (y) (y)
Kohal oli värvikas seltskond koos Kiirete ja vihastega
Kes pole veel tulemusi leidnud, siis esialgsed tulemused leiate SIIT

Enda võimetusest pole suurt midagi pajatada, kuna kõik tuli väga raskelt peale põetud haigust. Kuid korraldaja oli korralikult vaeva näinud ja kiitus tema miinimum vahendite pealt tehtud võistlusele. Lubati ka tulevikus uusi uuendusi ja märksõnadeks ikka nikerdamine ja sinkud :D
Tegelikult paar sõna võiks ikka lisada rajast ja elamustest.
Stardist pühiti pauguga minema ja ise lootsin kohe alguses mitte tikke põletama hakata. See polnudki nii lihtne, kuna vokid paukusid nii paremalt, kui vasakult mööda. Nu jahh, ju see on hetkeseis :) Ja nii see kõik algas. Karjääri jõudes oli tekkinud sinna juba paras uss, mis erineva rütmiga mööda maastiku vookles. Silmad olin juba ruutu saanud, ning proovisin oma hingamist kuidagi tagasi saada. Tikud läksid... ja toos tühjenes hirmsa hooga. Kõik sõitsid väga tublilt ja erilisi ikaldumisi väga polnud, kuni jõuti välja lauda juurde. Eespool oli ainuke fätt silmapiiril, ning otsustasin proovida, kuid.... vend oli ka kruusal kõva (y) Tagant tuli 3-ne punt. Haakisin vaguniks... Valusalt kühveldasid mööda järgnevat lõiku, kuid tõmbasid mu paksukeseni... tikud läksid... jäin paksukesega ennast koguma, egas lihtne polnud, sest vend kühveldas ka ikka korralikult 35+, kuni tuli päästev põld ja eemalt paistis metsatukk. Hoidsin peal, kuna eespool paistis Enno selg, kuniks see võpsiku vahele kadus. Selleks ajaks olin juba toosi peaaeg tühjaks saand, kuid sõidetud vaid tühine neljandik. Nii küll finišit ei näe :shock: kui ühtäkki jõudsime raiesmikule, mis oli künklik ja plastilisust nõudev rajalõik. Proovisin mitte üle pingutada enam. kuni vähe tihedamas padrikus oli järsku Enno selg ees ja pakkus mulle möödumisvõimalust. Polnud lihtne, kuid õtsin pakkumise vastu, sest eespool paistis ainuke cyclo vend, kes võiks järgnevatel lõikudel tempot hoida.... Pingutasin, mis ma pingutasin, kuid lähemale kuidagi ei saanud.... Üks hetk hakkas hirmsalt kõik värisema, nagu kogu maailm oleks kokku kukkumas... ja seda FS-ga. Eespool olevat venda ei kadestanud. Seda oli näha, sest nüüd oli selg juba päris lähedal, ning ikaldus nagu iga jõnksu taha. Järgi jõudes passisin veidi, et ennast koguda, ning siis pakkusin lahkelt ise veduri tööd, et tempot üleval hoida. Metsast väljudes aga olin taas üksi, aja algas kõvem lõik, kus cyclo vennast oleks abi... Ees paistsid kõik täpid ainult. Vegeteerisin omade aurude peal kuni kurvis kuulsin hirmsat pidurite griginat seljataga. Punt jälle koos. Cyclokas ees Enno ja veel üks Rakke mees pundis. Hüppasin vagunisse. Päris raskeks kiskus. Ju olin endale liiga teinud, kuigi tmpo polnud just ülearu reibas. Ja nii peaaegu kuni Koeru tiigini välja. Tiir tiigile peale ja lonks vett joogipunktist, ning edasi. Nii, mis see nüüd on? Jalad ei suuda kuidagi! Mõis paistab, aga lähemale kuidagi ei jõua, ning maapind imeb endasse ja minu truu abiline vajub vaikselt eest ära. Siia ma vist jään. Pool ju alles ees :roll: Cyclo vend ootas mind vist järgi ja nii me Koeru suusaradadele saabusime. Maastik oma küngastega selline, et peale igat kurvi hakkas juba tunduma, et siin ma juba olin, ning välja siit nõitud pargist ei saagi... Minu truu kaaslane lasi aga jala sirgu alguses ja nii ma üksi veeresin seal teadmata aja, kuni algas kodutee... Tikud otsas... See ei tähendanud head. Nüüd sama trass tagasi vastupidises suunas. Eesmärk oli vähemalt tagasi jõuda! Raskeks läks ja ikaldumisi tuli ette, kuid suures osas nagu eraldistart. Enne Jaani pakkus Ilmataat ka lisaboonuse otse pasunasse puhuva tuule näol, mis viimasedki mahlad välja pigistas ja karjääri jõudsin sombina. Edasine oli just kui unes... kui märkasin end finišijoonest üle veeremas.

Väga vinge rada oli välja imetud antud maastikust. Kui oleks mudane suvi, siis oleks igati keeruliseks läinud mõningatel lõikudel, kuid väristavat pinnast oleks oluliselt vähem olnud...
Tänud kõigile kes mind rajal liikuda aitasid ja välja kannatasid :D
Suured tänud korraldajale hea Jaani eest (y) (y) (y)
Rauno

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: JÄRVA II RATTAMARATON 24.06 (9€)

Postitus Postitas KaupoR » 25. 06. 2018. 13:35

Janek Maidlo CcRota Mobilis 1:58:40,42
Osalesime Janekiga (siis veel Maidla) ka esimesel Järva-Jaani võidusõidul, kui see toimus väikesel terviseraja ringil. Õnnestus toona see võidusõit võita ja mu diplomile oli kirjutatud KAUPA. Tundub, et minu kadunud O leiti üles ja kirjutati Janeki nimesse (ja minu diplomil on siiamaani Janeki perenimest võetud A). Tegijal ikka juhtub :)
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Eesti võistlused”