Saku 100 km - 24. aprill 2004

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 23. 04. 2004. 07:38

käisime eile vaatamas seda rada. On lõike mitmest Porteri korraldatud võistlusest ja on täiesti uusi haake. Pole väga tehniline ja sarvipidi puu taha ei jää ka kinni, nagu Pähklimäel. Pinnas siiski kohati pehme ja seetõttu tuleb sõit aeglane. Nii et laske esimesel ringil heaga tugevamad ees minna ning tehke oma sõitu.

Ärge põdege, minge kõik sõitma. Saate hulga kõvema elamuse, kui mõnelt teiselt võistluselt. Kõik kes sellisel underground XC üritusel stardis on, pälvivad nt. minu silmis juba automaatselt lugupidamise, tulemusest olenemata.
Ise veel olen kahevahel, et kas laup. jooksvõistlus või Saku 100 :roll:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

MarkoS
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 06. 04. 2004. 09:01

Postitus Postitas MarkoS » 23. 04. 2004. 09:10

Küsimus korraldajaile: et täita eesmärk (vaja taktika paika panna) sõita 100km täis sooviks teada kontrollaega, ringi pikkust ning ringide arvu.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 23. 04. 2004. 09:20

Andrus K kirjutas: Ise veel olen kahevahel, et kas laup. jooksvõistlus või Saku 100 :roll:
ei saa olla sellist valikut :!: :lol: loomulikult Saku underground xc 100.
teeme veel raja ka kergemaks ja ring tuleb nüüd lühem. see tähendab et läbid stardipaika tihedamini, saad vajadusel tihedamalt süüa haarata, näed tihedamalt teisi võistlejaid - ei tunne ennast mingi üksildase hundina kes päevaks metsa jäetud :cry:
lisaks käis paar sinu klubikaaslast eile rada piilumas :wink:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 23. 04. 2004. 09:22

MarkoS kirjutas:Küsimus korraldajaile: et täita eesmärk (vaja taktika paika panna) sõita 100km täis sooviks teada kontrollaega, ringi pikkust ning ringide arvu.
praegu saan öelda ühte - kontrollaeg on 6 tundi. ringipikkust kahjuks ei saa hetkel öelda, kuna teeme ringi ümber. oletan, et pikkus on 5-6 km.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 23. 04. 2004. 09:23

tarmo kirjutas:
MarkoS kirjutas:Küsimus korraldajaile: et täita eesmärk (vaja taktika paika panna) sõita 100km täis sooviks teada kontrollaega, ringi pikkust ning ringide arvu.
praegu saan öelda ühte - kontrollaeg on 6 tundi. ringipikkust kahjuks ei saa hetkel öelda, kuna teeme ringi ümber. oletan, et pikkus on 5-6 km.
teete siis nii, et muda ja pehmet pinnast vähem :?:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 23. 04. 2004. 09:42

Ruve kirjutas:teete siis nii, et muda ja pehmet pinnast vähem :?:
jah, teeme raja kiiremaks ja kõige pehmemad ja mudasemad kohad jäävad välja. eile oli neljapäevaku raames kontrollvõistlus veel esialgse raja peal. rajal oli pikkust 9,3 ja võitja aeg(tiimo) 24 min. kuna 100 km nii kiiresti ei sõida kui ühte ringi, siis leidsime et on vaja rada muuta lihtsamaks. 2 päeva vihma muutis ühe 1,2 km lõigu nii pehmeks, et jäin ise esijooksuga kinni ja vajusin külili. selle osa jätame välja nüüd.

MarkoS
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 06. 04. 2004. 09:01

Postitus Postitas MarkoS » 23. 04. 2004. 09:46

No kuulge, nii võib ju pea ringi hakata käima kui ring ainult 5km. Tegelikult tahtsin korraldajaile öelda, et rada eileõhtuse seisuga üks parimaid, mida sõitnud olen. Tegelikult see "kannatusterada" heinamaal eraldakski terad sõkaldest ja näitaks kes keegi on.

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Postitus Postitas tommionu » 23. 04. 2004. 09:51

MarkoS kirjutas:No kuulge, nii võib ju pea ringi hakata käima kui ring ainult 5km. Tegelikult tahtsin korraldajaile öelda, et rada eileõhtuse seisuga üks parimaid, mida sõitnud olen. Tegelikult see "kannatusterada" heinamaal eraldakski terad sõkaldest ja näitaks kes keegi on.
kõik ei ole trenni teinud (või ei tee sihipäraselt) kes omme sina tulevad ;)

paar tuttavat, keda moositasin sõitma tulema, loodust nautima ja ennast proovile panema, on täiesti pühapäeva-sõitjad ja ma kardan et selle lõigu pärast kaovad nad suht ruttu üldse rajalt ära ja nende eesmärk kasvõi 50km kuidagi ära sõita muutubki ainult unistuseks ...

kõvemad mehed nii või teisiti sellise pikkusega rajal lähevad oma teed ju :)
las nemad siis võistlevad seal ees ... tavainimene ei tule sinna Sinuga võistlema ja kohti taga ajama ;)

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 23. 04. 2004. 09:57

Ma arvan, et palju raffast tuleb rohkem ise endaga võistlema, kui mingile kindlale kohale pretendeerima. Mind isiklikult ei huvita, olen 5. või 15.-s, aga kui 100 ära sõidan, siis teen endale sokolaadi välja :P

Praegu arvuti taga istudes tundub 5km ring küll natuke liiga lühike, 10 ehk oleks psühholoogiliselt parem, on väiksem võimalus, et sõit nüriks muutub

MarkoS
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 06. 04. 2004. 09:01

Postitus Postitas MarkoS » 23. 04. 2004. 09:58

Andke andeks, aga asi sarnaneb väga e-spordi võistluste kommidega, kus kirutakse raja raskust. Üritasin eile enda jaoks taktikat paika panna ja tunnistan ausalt, et ka ise mahun või siis ei mahu aja piiresse. Kui tahame kerget rada, siis selleks on grupisõit asfaldil. Tähtis ei ole võit vaid osavõtt.

Kasutaja avatar
taivos
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 13. 05. 2003. 15:07

Postitus Postitas taivos » 23. 04. 2004. 10:00

Sai ka eilse neljapäevaku raames rada kaks korda läbi sõidetud - igati fun rada - samas muutuks see pehme 'kannatuste rada' võistluse käigus kindlasti üsna raskelt läbitavaks muda-auguks. Halvemal juhul tähendaks see ratas käekõrval mudas sumpamist. Kõnealuse jupi väljajätmine seetõttu IMHO õige otsus.

Sõitma tasub kindlasti minna - ja kui 100 km ei jõua, siis sõida vähem - tähtis siiski sõidust mõnu tunda ja ennast proovile panna.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 23. 04. 2004. 10:10

MarkoS kirjutas: Tegelikult tahtsin korraldajaile öelda, et rada eileõhtuse seisuga üks parimaid, mida sõitnud olen. Tegelikult see "kannatusterada" heinamaal eraldakski terad sõkaldest ja näitaks kes keegi on.
tänan MarkoS, sinusuguste meestega koos võiks MTB-ga tundmatus kohas metsa hüpata küll :!: :lol:
siiski arvasime, kui näiteks "kannatusterajalt" näiteks 300 korda on läbi sõidetud, siis ka sõidu võitja ei mahuks ajalimiiti.
aga ära muretse, 3. juulil on sul suurepärane võimalus võtta osa Tahko maratonist, kus võid mitu tundi metsas kangutada nii, et mitte ühtegi sõitjat ei näe ja kiirus saku sõidust oluliselt aeglasem 8)

MarkoS
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 06. 04. 2004. 09:01

Postitus Postitas MarkoS » 23. 04. 2004. 10:14

just nii Tarmo, seda ma tahtsingi näha, mis ajaga võitja finishisse jõuab - ise vähemalt eilsete arvutuste põhjal 6h sisse poleks mahtunud (vist). Aga eilset rada ei väsi kiitmast - siiani parimad rajad minu jaoks olnud Ehaveres ja Sakus

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 23. 04. 2004. 10:14

MarkoS kirjutas:Andke andeks, aga asi sarnaneb väga e-spordi võistluste kommidega, kus kirutakse raja raskust. Üritasin eile enda jaoks taktikat paika panna ja tunnistan ausalt, et ka ise mahun või siis ei mahu aja piiresse. Kui tahame kerget rada, siis selleks on grupisõit asfaldil. Tähtis ei ole võit vaid osavõtt.
Kes mind teab, teab ka mu ülikriitilisi seisukoht kergete radade suhtes(Viimsi, Jõhvi jne).
Samas pole kevadel väikesel võistlusel ikka mõtet mõttetut muda sisse võtta.
Toetan igati porteri otsust muda välja jätta. Sellel rajal peaks olema niigi mõnusat aeglast nikerdamist ning grupisõitu mittevõimaldavad 100 km on piisav terade ja sõkalde eraldamiseks.

kaaren
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 18. 03. 2004. 16:15

Postitus Postitas kaaren » 23. 04. 2004. 10:14

tarmo kirjutas:
MarkoS kirjutas: Tegelikult tahtsin korraldajaile öelda, et rada eileõhtuse seisuga üks parimaid, mida sõitnud olen. Tegelikult see "kannatusterada" heinamaal eraldakski terad sõkaldest ja näitaks kes keegi on.
tänan MarkoS, sinusuguste meestega koos võiks MTB-ga tundmatus kohas metsa hüpata küll :!: :lol:
siiski arvasime, kui näiteks "kannatusterajalt" näiteks 300 korda on läbi sõidetud, siis ka sõidu võitja ei mahuks ajalimiiti.
aga ära muretse, 3. juulil on sul suurepärane võimalus võtta osa Tahko maratonist, kus võid mitu tundi metsas kangutada nii, et mitte ühtegi sõitjat ei näe ja kiirus saku sõidust oluliselt aeglasem 8)

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 23. 04. 2004. 10:18

Gunnar kirjutas:Ma arvan, et palju raffast tuleb rohkem ise endaga võistlema, kui mingile kindlale kohale pretendeerima. Mind isiklikult ei huvita, olen 5. või 15.-s, aga kui 100 ära sõidan, siis teen endale sokolaadi välja :P

Praegu arvuti taga istudes tundub 5km ring küll natuke liiga lühike, 10 ehk oleks psühholoogiliselt parem, on väiksem võimalus, et sõit nüriks muutub
Eelmise aasta 100km ring oli 6 km. 17 ringi. Ei hakanudki pea ringi käima. Püüame seda vältida nii, et paneme ikka vasakule, kui ka paremale pöördeid sisse. :wink: :lol:
"Kannatuste raja" ehk kõige pehmema osa suhtes. Eile otsustasime, et kuigi see on meie silmis legendaarne koht ja see ehiks igat korraliku MTB rada, jääb see siiski sel korral kasutamata. Loodan, et pettumus ei ole suur.
Aga olge homme kohal, rada on kindlasti huvitav ja garanteerin, et paljusid kohti ei ole isegi eelmise aasta clubbersil osalejad varem sõitnud. Värskeimad osad valmisid täna kell 8.00 hommikul..
Porter Lifts Your Ranking

fox
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 30. 07. 2003. 12:01

Postitus Postitas fox » 23. 04. 2004. 20:08

Mõte oleks ka homme proovima tulla , kas algajal (pole ühelgil võistlusel veel käinud :oops: ) tasuks üldse tulla. Kardan et jään kiirematele jalgu ja rada kohati üsna kitsas?

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 23. 04. 2004. 20:12

fox kirjutas:Mõte oleks ka homme proovima tulla , kas algajal (pole ühelgil võistlusel veel käinud :oops: ) tasuks üldse tulla. Kardan et jään kiirematele jalgu ja rada kohati üsna kitsas?
Kui nii arvad, siis ei tasuks ju muud moodi sõitagi kui kodus pukki. :lol:
Kuna tegemist pole "päris" võistlusega, siis esimene kord on just sobilik sellisel üritusel osaleda ja kogemusi saada. Küll need kiired poisid/tüdrukud mööda saavad kui tahavad! 8)
Signature sucks! Pilt

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 23. 04. 2004. 21:18

Loodan , et nüüd ei kaota oma nägu ( küll on hea väljaned - lose face), kui äkiliste perekondlike kohustuste tõttu ei stardi homme.

Kasutaja avatar
taivos
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 13. 05. 2003. 15:07

Postitus Postitas taivos » 24. 04. 2004. 08:31

fox kirjutas:Mõte oleks ka homme proovima tulla , kas algajal (pole ühelgil võistlusel veel käinud :oops: ) tasuks üldse tulla. Kardan et jään kiirematele jalgu ja rada kohati üsna kitsas?
Minu soovitus - kui mõte on, siis osale kindlasti. Ise jään samuti kiirematele kindlasti korduvalt jalgu aga mis siis ikka teha -> kulgen oma matkatempos. Seljakott ka juba pakitud :wink: ja ratas katusel.

Aeg on stardipaiga poole liikuma hakata :!:

Tõnis M
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 25. 05. 2003. 22:52

Postitus Postitas Tõnis M » 24. 04. 2004. 08:46

kurat noh! :x
tahan juba terveks saada.

Kasutaja avatar
taivos
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 13. 05. 2003. 15:07

Postitus Postitas taivos » 24. 04. 2004. 19:00

Nii, Saku 100'lt tagasi kodus arvuti taga ja nägu naerul :D Kahetsegu kõik kes ei osalenud :twisted: - jäite ilma väga mõnusast MTB võistlusest.

Ilm oli väga hea. Rada oli väga mõnus - 8(-9) km ring - parajalt raputavat singletrack'i ja metsateid. Väike jupp asfaltit kus sai süüa ja selga sirutada. Suured tänud Porterracing'u aktivistidele :!:

Ise küll sel aastal veel 100 km-ni ei jõudnud, jõudsin teha 10 ringi ja olin viimane finisheerija, napilt 5 minutit enne finishi sulgemise kontrollaega. Minu Polar näitas distantsi (e. siis 10 ringi) pikkuseks 89 km ( - pole küll päris kindel kas selles olev ratta ümbermõõdu number on 100% korrektne).

Esimeste finisheerimist ei näinud -> eks varsti ole protokoll väljas ja siis saab näpuka järge ajada ning statistikat teha.

villu
Rattur
Postitusi: 140
Liitunud: 18. 06. 2003. 15:21

Postitus Postitas villu » 24. 04. 2004. 19:58

Minu spidoka järgi tuli 99,98km , 5:28:13 , avg 18,33 km/h , max 34,7 km/h. Eesmärk oli lõpetada ja see sai ka täidetud 8). Rada oli super kuigi selg jäi juba kolmandal ringil haigeks :?.
Sõitsin põhimõtteliselt kella järgi et mahuks kontrollaega. Ei oska veel jõuvarudega arvestada ja ennast õigel ajal tühjaks pigistada või tagasi hoida :roll:

Kasutaja avatar
Martster
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 01. 04. 2004. 20:30

Postitus Postitas Martster » 24. 04. 2004. 20:41

Olin kogu nädala kahevahel, kuna haigus kontides ... Aga hommikul selgus et üks ninapool oli lahti ja kuna õnnestus ka peaaegu õigel ajal jalule saada siis oleks juba piinlik olnud tulemata jätta. Igaljuhul megakiitus rajameistritele - oli mõnusalt vaheldust pakkuv, leidus ka seljasirutamise kohti ja soe spordijook tünnist kulus marjaks ära. Kahjuks küll "perekondlik ajalimiit" ei lubanud üle 7 ringi sõita aga eesmärgiks oli tubli trenn teha ja see sai ka täidetud.
Muide, päeva raskeim koht minu jaoks oli tegelt tagasi kodu poole sõites vastutuult Saku ristist Laagri poole rühkimine :-). Masendav purgaa otse näkku :twisted:
Life Must Be Fun !

fox
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 30. 07. 2003. 12:01

Postitus Postitas fox » 24. 04. 2004. 20:52

Sai ka siis elu esimene võistlus tehtud, ilm oli hea ja rada huvitav, 6 ringi jõudsin omas tempos ära kangutada (spido järgi 50 km). Põhiline et ise olen rahul, algul ei lootnud nii paljugi :D . Tänud ka taivos'le kes juba neljapäeval julgustas tulema.

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 25. 04. 2004. 08:20

Ka minul oli elu esimene võistlus-eesmärk pool sajast läbida on täidetud :lol:
Kahjuks hilinesin starti pool tundi :oops: kuna unustasin sõidukingad koju :cry: Kulgesin omas tempos 49,87 km,aeg 02.57.00,max pulss168,avrage152 :) Erilised tänud rajameistritele,et nii huvitava asja oskasid orgunnida :!:

TõnuJ
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 02. 03. 2004. 16:59

Postitus Postitas TõnuJ » 25. 04. 2004. 11:26

Sõidetud. Küll mitte 100km. Tegin 8 ringi ja sellest piisas, et enda kohta igasugu üllatavat teada saada. :D
Peale esimeselt ringilt tulekut oli mu emotsioon umbes selline, et: Mehed...kurat....mingi jama on....ma olen maastikusõidus puhas leht. ma tulen asfalti ja muude kõvapinnaliste teede pealt metsa, kusjuures mind on enne siin hirmutatud tehnilise nikerdamisoskust nõudva rajaga ja....mul on liiga kerge ja lihtne!!! :D
Ühesõnaga üllatasin väga positiivselt ennast, et vaatamata minu olematutele kogemustele püsib ratas mul täitsa hästi käes ja istumise all. Arenguruumi kiiruses on muidugi tohutult(millest ma sain aru siis kui esimese otsa mehed must ühe järjekordse ringi singlilõigul sõnaotseses mõttes mööda tuiskasid :D ), kuid siiski kartsin palju hullemat. Ja suur oli mu imestus, kui leidus neidki, kes mulle singlite peal kiiresti selg ees vastu tulema hakkasid! :!: Järgmistele ringidele minnes juba ootasin neid singlilõike ja liivaseid tõusunukikesi ja laskumisi. Need kohad olid ikka päeva parim osa! :P
Teine asi, millega ennast üllatasin, oli, et mingit siukest suurt ärakukkumist või auku ei tekkind. Kogu sõidu aja oli enesetunne superhea. Jõudsin ilusti iga ring oma tempot hoida. kaheksandal ringil küll tundsin, et füüsiliselt ehk jõuaks paar-kolm ringi veel, kuid vaim hakkab vaikselt kustuma ja pingutamiseisu ja fun kaduma, sest alates kolmandast ringist jäin sisuliselt üksi sõitma ja sobiva tempoga kaaslast ei leidnudki - kes lendas minu jaoks liiga kiiresti, kes jälle liiga aeglaselt...
Kuid kokkuvõttes olen ülirahul. Eesmärk oli testida oma sõiduoskusi ja vastupidavust tehnilisel rajal ning teha tugev treening ning selle ma ka sain. Ja loomulikult au ja kiitus rajameistritele ning ühtlasi sooviks järgmine kord veelgi tehnilisemat rada! :D Sest tundub, et nikerdamine sobib mulle rohkem, kui pealt 30-se tunnikiirusega asfaltil kihutamine :D

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 25. 04. 2004. 14:48

Tehtud. 8 ringi.
Rada oli tõesti hea, leidus kõike, asfaldist, millel sõitu sai söömisega sisustatud, põldu, raba ja mõnusat singlit. Ilm oli ka vaatamata õelatele ennustajatele mõnus.
Läksin küll sadat sõitma, aga 8 ring oli juba selline aeglane ja mitte nii lõbu pakkuv kui eelmised ja kuna ei olnud plaanis mõisa peale sõita, siis ei taht end täitsa sombiks ka sõita. Jalgades veel särtsu oli, aga kael, selg ja õlad..., eh oleks keegi vahepeal massaasi pakkund, oleks 100 ää ka sõitnud :), ajaliselt vaatasin, et oleks jõudnud nii nibin nabin, arvestades tempo langemist edasistel ringidel. Sõidumõnu vähendas ka mul see, et ei sattund kellegi omatugevusega koos sõitma, vaid uhasin suurem osa maad ükisi, mõnest mööda sõites ja paljusid mööda lastes..
Kes puhtast laiskusest tulemata jätsid, noh, ma nende asemel hakkaksin nüüd oma otsust kahetsema 8)

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Postitus Postitas tommionu » 25. 04. 2004. 15:16

Ühinen eespool sõna võtnud ratturitega :)

Rada, ilm jne - ühesõnaga kõik - oli super, vähemalt minu jaoks ;)

Kuna rattasõidus teatud asjaolude sunnil pikem paus olnud ja uus ratas vana ainult 2 nädalat, siis pole jõudnud veel korralikult ka trenni teha (maksimaalset seni 50km metsa-asfaldi kombinatsiooniga trenni teinud ja tiba ?rahulikumal? rajal). Koos eilsega täitunud nüüd 301km rattasõitu (24km metsajooksu lisaks) siis selle kahe nädala kohta.

Ülesandeks võetud läbida vähemalt 2/3 rajast sai täidetud - 66,6km (spido järgi 66,58 ) ehk 8 ringi. Kuigi oleks veel aega olnud 2 ringi jagu (1h ja 13 min umbes ? keskmine tuli mul tagasihoidlik 14,2km/h), et purustada 80km, siis ei hakanud enam niigi mätta-juurika lõigul vatti saanud jalgu piinama enam :P
Viimane ring oli niigi juba piin sellel mätta-juurika lõigul minu jaoks, kus kiirus oli kohati ainult 7km/h mul.

Tommionu oli siis see tumesinise Nike kilejopiga rahulik kulgeja, kellele esimesed 6 sõitjat kõik 4 ringiga ära tegid, Rivo Saarna tegi seda siis suht minu viimase ringi lõpu poole 8)

PS. esimene võistlus oli see ka minu jaoks ;)

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 25. 04. 2004. 20:03

Porter Racing tänab kõiki kes otsustasid end kevadises Saku metsas proovile panna. Loodan, et saite hea kogemuse, mis aitab teid edaspidi pikkadeks ja rasketeks sõitudeks valmistuda. Usun, et tempo valiku, toitumise, sõiduoskuse, tehnika vastupidavuse ja enda võimete osas peaksid nüüd kõik osalejad paremini kursis olema.
Tulemused on siin

Kasutaja avatar
taivos
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 13. 05. 2003. 15:07

Postitus Postitas taivos » 25. 04. 2004. 20:25

Tarmo -> tänud protokolli eest aga oma tulemust otsides avastasin, et Taivo Sander'ist on saanud protokollis Toivo Sordu (119) :shock:

Proovisin selle teate sulle ka isikliku sõnumina saata aga miskipärast jäi sõnum väljuva posti kausta 'seisma'.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 25. 04. 2004. 20:57

taivos kirjutas:Tarmo -> tänud protokolli eest aga oma tulemust otsides avastasin, et Taivo Sander'ist on saanud protokollis Toivo Sordu (119) :shock:

Proovisin selle teate sulle ka isikliku sõnumina saata aga miskipärast jäi sõnum väljuva posti kausta 'seisma'.
ermo nimi ka valesti läinud.
sõnum seisab väljuva kaustas seni kuni saaja pole seda avanud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 25. 04. 2004. 21:15

Kõigile osalejatele, kes leidsid raja nikerdamise kohtadest meeldivaid sõiduelamusi! Porter Racingul on kavas ka sel aastal jagada Teiega oma üht lemmikrada "pähklimäe singletrack'i". Hoidke silmad ja kõrvad lahti! Vastupidiselt Elion cupile ei tee me telereklaami :wink:


Seni piiluge, mis toimus eelmisel aastal:
viewtopic.php?t=2060&postdays=0&postorder=asc&start=0
Porter Lifts Your Ranking

villu
Rattur
Postitusi: 140
Liitunud: 18. 06. 2003. 15:21

Postitus Postitas villu » 25. 04. 2004. 21:37

See protokoll nüüd päris õige asi küll ei ole. Sõitsin kümnenda ringi algusest lõpuni koos Andrus Kikkasega, minu ringiaeg 29.02,4 ja Andrusel 41.53,8 :shock: Naljamehed!

Kasutaja avatar
taivos
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 13. 05. 2003. 15:07

Postitus Postitas taivos » 25. 04. 2004. 21:57

Villu: Sõitsin kümnenda ringi algusest lõpuni koos Andrus Kikkasega, minu ringiaeg 29.02,4 ja Andrusel 41.53,8
Lihtsalt oletus -> Selline aegade erinevus võib olla tingitud näiteks sellest kui Andrus 9-lt ringilt tulles joogipunktis 3 minutilise peatuse tegi ja siis koos sinuga kümnendale ringile läks :?: Uue ringi aega hakati lugema kohe kui eelmise ringi aeg kinni löödi (finishi joone alt läbi sõitsid)

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 25. 04. 2004. 22:07

taivos kirjutas:Tarmo -> tänud protokolli eest aga oma tulemust otsides avastasin, et Taivo Sander'ist on saanud protokollis Toivo Sordu (119) :shock:

Proovisin selle teate sulle ka isikliku sõnumina saata aga miskipärast jäi sõnum väljuva posti kausta 'seisma'.
sorry, nüüd peaks õieti olema. seal oli algselt veelgi rohkem vigu nimedes. üritasin suurema osa õieti ära parandada, aga midagi siis jäi ikka. kui keegi veel enda nime ära ei tunne, siis andke märku .

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 25. 04. 2004. 22:58

tarmo kirjutas: Loodan, et saite hea kogemuse, mis aitab teid edaspidi pikkadeks ja rasketeks sõitudeks valmistuda. Usun, et tempo valiku, toitumise, sõiduoskuse, tehnika vastupidavuse ja enda võimete osas peaksid nüüd kõik osalejad paremini kursis olema.
väga lahe rada oli!
ja kogemus oli samuti vägev.
ise õppisin et 4 tundi und ,paaril päeval järjest, ei ole piisav sellise katsumuse ettevõtmiseks ja loomulikult väga tähtis on söömine.

esimestele meestele peab au andma ...............tempo on aegasi vaadates olnud päris kiire ja ühtlane.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 26. 04. 2004. 06:26

villu kirjutas:See protokoll nüüd päris õige asi küll ei ole. Sõitsin kümnenda ringi algusest lõpuni koos Andrus Kikkasega, minu ringiaeg 29.02,4 ja Andrusel 41.53,8 :shock: Naljamehed!
tõepoolest :!:
Läbisin 12 ringi ja päris kindlasti kohe.
Nii et minu koht peaks olema 13. :roll:
Lõppaeg klapib minu spidoga, ringiajad on aga läbu :evil:
Idarand rääkis ka, et "poiss ei saanud vahepeal ringiaegade märkimisega hakkama (laptop) ja et hakkame paberitelt vaatama ...".

Sõidust: ilm, fiiling, seltdkond, rada - 5+. Tõeliselt mega üritus.
Rada oli suuresti erinev (ja palju parem)sellest, mida meile neljapäeval pakuti. Igavad, kiired ja porised suusaraja lõigud olid välja jäetud ja asendatud tõsise pokumaaga (umbes sellised lõigud: http://www.pokumaa.ee/pildid/galerii/pokud-7.gif 8) )Stardist pandi meeletu hooga minema. Ise hoidsin peagrupist kinni 6 minutit, siis loobusin ja asusin oma tempos kulgema. Ja õieti tegin, sest igal ringil sain keskeltläbi 2 tegelast kätte. Sõitsin 1 pudeli ja 2 maxim batooniga 3 ringi, siis uus pudel ja 2 banaani, 6 ringi lõpus jälle uus pudel ja 9. ringi lõpus taas pudelivahetus. Kotike söögi-joogiga seisis kenasti auto juures pisut enne finisijoont. Väga hästi kestsin. Sõitsin kella järgi, et mahtuda kontrollaja (6h) sisse. Algul olin 25 min plussis, siis 30, lõpuks 37 min plussis (lõppaega 5h23min). Suur oli minu üllatus, kui juba 5. ringil sain 4-lt esimeselt ringiga sisse :oops: . Võimas tempo oli liidritel ikka. Kurb, et paljud poole pealt loobusid. Ilmselt hinnati omi võimeid üle ja kangutati liiga kaua koos esimestega :roll:
Viimane keda püüda õnnestus, oli 9. ringil Villu. Koos kulgesime ringi lõpuni ja koos tegime viimase pit-stopi aga olin kiirem ja rebisin tast lahti. Viimased 3 ringi möödusid pidevalt üle õla vaadates, et kaugel ta on. 12 ringi lõpuks kasvatasin vahe siiski juba 5 minutiliseks.
Nagu paljudel, olid ka minu selg ja käed juba poolel maal omadega läbi. Tundub, et peab ikka ka hooaja keskel aeg-ajalt jõusaali sattuma. Ilma ikka ei saa :idea:

Sain väga vajaliku kogemuse enne Haanja100 ja Tahko60 üritusi.

Porterile ja KT Timingule siis suur aitäh tõlise hard-core (pean silmas just sõidu pikkust, maastikust ei andnudki rohkem enam võtta) sõidu eest. See polnud mingi si**ne Elioni ega Authori 42 km suts, nentisime erikT-ga lõpus.
Viimati muutis Andrus K, 26. 04. 2004. 06:34, kokku muudetud 2 korda .
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 26. 04. 2004. 06:30

taivos kirjutas:
Villu: Sõitsin kümnenda ringi algusest lõpuni koos Andrus Kikkasega, minu ringiaeg 29.02,4 ja Andrusel 41.53,8
Lihtsalt oletus -> Selline aegade erinevus võib olla tingitud näiteks sellest kui Andrus 9-lt ringilt tulles joogipunktis 3 minutilise peatuse tegi ja siis koos sinuga kümnendale ringile läks :?: Uue ringi aega hakati lugema kohe kui eelmise ringi aeg kinni löödi (finishi joone alt läbi sõitsid)
ükski pudelivahetus ei kestnud üle 10 sekundi, viimane ehk max 20 sek.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

TõnuJ
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 02. 03. 2004. 16:59

Postitus Postitas TõnuJ » 26. 04. 2004. 07:36

..ma mõtsin, et ma ei hakka selle väikse asja pärast kisa tegema, aga...kui siin teistel ka probleeme on nime või aja või kohaga, siis..mainiks ka ära, et ma olen siiski väga kindel, et ma sõitsin 8 ringi, mitte 7 nagu protokollist lugeda.. Nr. siis 130 mul.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 26. 04. 2004. 08:10

Andrus K kirjutas: Nii et minu koht peaks olema 13. :roll:
See protokoll on paras BS, see on siililegi selge. Eks põhjus ole ka arusaadav - ei oodatud lihtsalt nii palju rafast ja Tiidu "põlveotsa" tehnika ei pidanud massidele vastu.
Sind pean kurvastama, selle maagilise koha napsab sult ära Priit Herodes.....

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 26. 04. 2004. 08:39

Mehed krt, mai saa aru mis te probleemitsete selle protokolliga. Sõit oli ju põhiline - elamus, fiiling jne. Enne sõitu oli siin enamus endaga võistlema minemas a nüüd kiputakse vaikselt vaat et poodiumile :lol: . AndrusK ju ennist mainis, et tegu underground üritusega, seega normaalne kui kõik ei toimi KOHE. Ise ei jõudnud seekord küll muudel põhjustel ja nats kahetsen. A peace ja mõelge kui palju sihukesi asju korraldatakse, tahate ilma jääda või :?: :idea:

PS! Kas seda üritust ei saaks kuskil suve keskel korrata - soojem, kuivem (äkki). Äkki leidub mõni pragu kalendris.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

villu
Rattur
Postitusi: 140
Liitunud: 18. 06. 2003. 15:21

Postitus Postitas villu » 26. 04. 2004. 08:55

Mati kirjutas:Mehed krt, mai saa aru mis te probleemitsete selle protokolliga. Sõit oli ju põhiline - elamus, fiiling jne. Enne sõitu oli siin enamus endaga võistlema minemas a nüüd kiputakse vaikselt vaat et poodiumile :lol: .
Eks kõik sõitsidki enda jaoks ja andsid endast parima, aga jama küll kui oled pingutanud, sõidu lõpetanud aga kõigile vaatamiseks internetti riputatud protokollis on sulle üks ring vähem märgitud :? Igal ühel oma töö mida peab hästi tegema. Kellel väntamine kellel kella vaatamine.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 26. 04. 2004. 09:01

Mati kirjutas:Mehed krt, mai saa aru mis te probleemitsete selle protokolliga. Sõit oli ju põhiline - elamus, fiiling jne.
PS! Kas seda üritust ei saaks kuskil suve keskel korrata - soojem, kuivem (äkki). Äkki leidub mõni pragu kalendris.
Sõida ka korra ära mõni sõit ja avasta, et ajavõtjad on sind protokollis lihtsalt ära unustanud, siis sa sellist jama enam ei aja. Ja mis fiilingust sa räägid, kui ise rajale ei saanud, aru ma ei saa.

Oleks oleks oleks - eesti ei asu troopikavöötmes ja meil ei ole Austraalia kliima. Palju sulle vaja on neid kraade, et ratta välja suudad ajada? 30?
Viimati muutis Alvaro, 26. 04. 2004. 09:08, muudetud 1 kord.

MargusM
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 16. 01. 2004. 11:56

Postitus Postitas MargusM » 26. 04. 2004. 09:13

Oh, küll oleks sõitnud kui oleks jaksanud. Aga ei kahetse kohaletulekut. Asfalti nühkimine ei anna tegelikest võimetest või nende puudumisest mingit pilti. Väga hea treening, rada super. Kas panna 170 eeku kruusarallile või 3 korda vähem singletrackile, vastusevariante on ainult 1. Ootan järgmist sellist elamust. :lol:

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 26. 04. 2004. 09:24

Ei hakka siin pikalt jorutama - lihtsalt super üritus :lol: , igati rahul, ainult et taguots tuletas pühapäeval ennast meelde :roll: kui rahulikus tempos peale sõitsin peale laupäevast üritust ,
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
Tomm
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 08. 10. 2003. 10:11

Postitus Postitas Tomm » 26. 04. 2004. 09:32

Rada oli viimasepeal. See oli minul küll esimene kord, kus sai sõitu ennast sõna otsese mõttes nautida (tavaliselt mõlgub rohkem meeles võistlemine teiste oma klassi meestega :) ). Korraldajad tõesti fantast asja teinud. Hea oli ka see, et rajal ühtegi tõusu polnud, lõpupoole oleks üles suunas kruttimine läinud ilmselt liiga kurnavaks.

Kõige raskem oli vahemik 70-80 km. Pärast seda tuli nagu uus hingamine. Eks omajagu aitas sellele ka kaasa teadmine, et lõpp ei ole enam kaugel :D . Kuigi endale tundus, et lõpupoole hakkas tempo langema, tulid ringiajad siiski üllatavalt ühtlased. Tulemus siis täisdistants ja aeg 5:13, endale tundun igatahes ilge tegijana :D . Ja õhtu ei pidanudki lesima diivanil mõeldes, et sellest enam kunagi ei taastu.

Esiotsa meeste tempo oli muidugi masendav. Seda et juba 5 ringi ajal esimestele ette jään, alguses nagu ei arvanud. Täitsa teine maailm.

Igal-juhul tänud korraldajetele. Suurepärane üritus. Kui vähegi võimalik olen ka järgmine kord platsis.
TEAM ALEXELA

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 26. 04. 2004. 09:34

Alvaro kirjutas:
Mati kirjutas:Mehed krt, mai saa aru mis te probleemitsete selle protokolliga. Sõit oli ju põhiline - elamus, fiiling jne.
PS! Kas seda üritust ei saaks kuskil suve keskel korrata - soojem, kuivem (äkki). Äkki leidub mõni pragu kalendris.
Sõida ka korra ära mõni sõit ja avasta, et ajavõtjad on sind protokollis lihtsalt ära unustanud, siis sa sellist jama enam ei aja. Ja mis fiilingust sa räägid, kui ise rajale ei saanud, aru ma ei saa.
Oleks oleks oleks - eesti ei asu troopikavöötmes ja meil ei ole Austraalia kliima. Palju sulle vaja on neid kraade, et ratta välja suudad ajada? 30?
No ntx eelmine aasta sai proovitud/sõidetud, fiiling teada kas või kogemuse ja fantaasia sümbioosina. On ka mind unustatud, valesti paigutatud jne - varem või hiljem saab korda. Ausalt öeldes ei saa ma kohati "fanaatiliste" mtb fännide jutust aru, sisu ei lähe nagu pakendiga kokku hästi. A ok, I'll rest my case.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 26. 04. 2004. 09:36

Alvaro kirjutas:Sõida ka korra ära mõni sõit ja avasta, et ajavõtjad on sind protokollis lihtsalt ära unustanud, siis sa sellist jama enam ei aja.
Mina tegelikult ka ei saa aru sellisest protokolli-maaniast nagu meil Eestis toimub - no oled väljas - teata viisakalt korraldajale, et see ja see mees, see ja teine koht oleks enam vähem - mitte, et prokokoll on BS, protokollijad tehku oma tööd etc...
Saan aru, kui oleks tegemist mingi kategooria võistlusega, kus osalevad mehed, kellele rattasõit on töö ja kohtade järgi makstakse piltlikult öeldes palka, siis on teine asi. Meile ju ei maksta palka rattasõidu eest, sõidame omaks lõbuks, milleks siis täiega protokollijaid sõimata!
Respect!

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 26. 04. 2004. 09:58

SL kirjutas:Mina tegelikult ka ei saa aru sellisest protokolli-maaniast nagu meil Eestis toimub - no oled väljas - teata viisakalt korraldajale, et see ja see mees, see ja teine koht oleks enam vähem - mitte, et prokokoll on BS, protokollijad tehku oma tööd etc...
Saan aru, kui oleks tegemist mingi kategooria võistlusega, kus osalevad mehed, kellele rattasõit on töö ja kohtade järgi makstakse piltlikult öeldes palka, siis on teine asi. Meile ju ei maksta palka rattasõidu eest, sõidame omaks lõbuks, milleks siis täiega protokollijaid sõimata!
Respect!
Nii ja naa. Kui ikka keegi endale kohustuse võtab midagi teha ja korralikult, siis ta peab ka selle eest vastutama.
Kindlasti ei sobi sõna sõimamine :evil: Mina ei sõimanud PROTOKOLLIJAT vaid tegin protokolli maha viidates täiesti objektiivsetele põhjustele, miks nii võis juhtuda.
Ja selline juhtum, kus on võimalik asi lahendada a`la "ütlen ja kohe asi parandatakse" on hea. Paljudel juhtudel laiutatakse käsi ja öeldakse "so sorry, me ei saa midagi teha".
OK, ärme seda offtopicut siin rohkem tekita. Minu viga ka natuke....

Vasta

Mine “Eesti võistlused”