Jõelähtme X rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas Nominative » 11. 06. 2016. 16:30

Tegelt oli kogu rada ülimõnus. Ilm oli alguses ilgelt jahe aga sõites ülimõnus. Ma lõpetasin oma poolmaratoni ära, tõmbasin supi kerre, läksin autosse ja siis hakkas vihma sadama. Nagu kellavärk :D Suured tänud Singlikatele hea raja eesti ja kogu ürituse korraldamise eest. Tore oli kotiseest buff leida, seda läheb ikka vaja :) GPS näitas sõidu lõpuks 499 tõusumeetrit ja krt, jalga oli ikka mul, mõnus :)
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Ai:Ra
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 15. 06. 2005. 09:34

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas Ai:Ra » 11. 06. 2016. 17:41

Endiselt väga äge rada ja hea võistlus + korraldus (y)
Väga meeldisid need uued lõigud esimese poole sees. Korra oli mõte, et jätaks pooleli ja teeks esimese osa lihtsalt uuesti nooniii meeldis kohe :!: 8)

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 683
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas dh » 11. 06. 2016. 17:58

Super rada, super korraldus, super ilm, super jalad. Kroodi-ülgase radadel sai sellise kaifi et jääb päris pikaks ajaks meelde. Sälkogu nähes vajus suu lahti, lihtsalt nii äge lõik (y)

Suured tänud singlikatele korraldamise eest, väga vinge päev oli.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas DeeJott » 11. 06. 2016. 18:08

Mul paistis tunneli lõpus valgus juba, aga siis tuli TP4 ja tõi maa peale tagasi. Mida kõike seal ka pakuti: soojad vorstid, koola, õlu, mida veel hing ihata võiks.
Enda tulemus kriitikat ei kannata, aga hea trennina läks sõit küll asja ette :D

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 11. 06. 2016. 18:29

Mul oli tore matk ja isegi üllatavalt kerge selle tempo juures. Kõige raskem lõik oligi 50 km punktist 66 km TP-sse. See oli suht nüri ka - inimesi ka väga ei kohanud selle lõigu jooksul. 66TP-le annaks eriauhinna, peale seda tuli eluvaim jälle sisse. Restoranud olid üldse ägedad ja igasugust tavaari sai seal tarbida. Rada muidugi ülim. Lemmikud: kotkamäed, enduro, Kodasoo. Sälkorgu tuleb eraldi inspekteerima minna - seal väga sõita ei saanud ja ei julgenud ( polnud vahtu ja pumpa kaasas). Minu jaoks muidugi liiga pikk, kuid üks kord aasatas võib ühe ultraürituse ka teha. Sel aastal pole muidu isegi MNT-ga üle 70 km sõitnud.

Aitäh! Raja tähistus oli ka super!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 11. 06. 2016. 18:44

Eelmise aasta parima maratoni korraldajad tõstsid lati veel kõrgemale (y) Sälkorg võttis mõnes mõttes sõnatuks - selline maasikas! Kahes kohas puterdasin ja panin jala maha ning selle singli lõpetav tõus jäi kah võtmata. Aga tundub, et kui seal harjutada, siis peaks olema tehtav. Esimest korda õnnestus alistada Kroodil üks liivasem tõus, kuhu läks vasakpöörde ja laskumisega. Mingi rõõmu röögatus tuli kohe :lol:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

PKA
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 15. 07. 2013. 06:12

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas PKA » 11. 06. 2016. 19:23

Kvaliteetüritus nagu ikka.
Alguses kartsin, et sai alustatud liialt suure hooga, kuid kuna üks Porteriklubi härra tegi mõnusat tempot, siis ei raatsinud hoogu alla lasta. Tänu sellele möödusid Ülgase-Kroodi-Lastekangru ja esimesed 50 km nagu lenneldes. Hiljem võtsin hoo maha ja taas kord oli üks Porteriklubi liige, kellega kulgesime lõpuni. Kõige raskem hetk oli ca 10 km enne TP4. Elus hoidis teadmine, et seal saab kokat ja sai. See on ikka imejook, jõud ja sõidulust tulid tagasi.
Sälkorg oli tõesti huvitav ja kogu ürituse atmosfäär nii TP-des kui ka kaasvõistlejate näol võrratu. Tänud kõigile!

pezz
Rattur
Postitusi: 504
Liitunud: 24. 04. 2005. 21:33

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas pezz » 11. 06. 2016. 19:56

Alustasin juba Välgu moosimist,et Sälkorg millalgi-kuhugi kolmapäeva sisse pookida. Krt see oli tõeline kvaliteedi märk mtb-s!!! Tänud Välklastele!!!!!

Kirk Eval
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 14. 06. 2015. 17:19

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas Kirk Eval » 11. 06. 2016. 20:27

Suured, suured tänud Singlikad, et sellise taseme ja rajaga üritust korraldate (y)
Tänud ka kingikoti eest :D
Esimene 50 läks ka minul lenneldes ja olid ,,head jalad''. Siis kaotasin raja ära ja ekslesin pikalt, aga olin pannud ristist otse - no mis teed, ju siis jäin unistama :?
Tuli mott tagasi ja 10 edasi ja hakkas sadama. Vest selga ja ikka PRO. Aga siis tee mis tahad, enam ei liigu. Tegelikult otsisin 30 km lõpus head põhjust katkestamiseks, aga ei leidnud :) Õnneks olid muidugi olemas 4. ja 5. kohvik, kust korralikku turgutust sai. Grillvorst, Coca, Õlu, kurk, banaan ja isegi Vanakas :) Aga seda turgutust jätkus kahjuks seekord mõneks kilomeetriks. Aga tehtud sai ja kõik raskus nüüd juba meelest läinud kodus taastusjoogi seltsis :)
Respect

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 11. 06. 2016. 20:32

....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 11. 06. 2016. 20:40

Aitäh, Välk, Singli kaunid naised ja muidu asjaosalised. Tänu ka Ilmavanale, et kraane korralikult jooksma ei saanud. Korraldust ja rada ei ole võmalik mingi sõnamulinaga edasi anda.
Kahju ainult, et nüüd ongi hooaeg läbi, sest ilmselt toimub midagi samaväärselt head alles järgmisel aastal samas kohas.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas Läänlane » 11. 06. 2016. 20:47

Väga positiivne päev ja super rada (y) Tänud!

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas Nongrata » 11. 06. 2016. 22:01

Ülikõva rsk! Tänud Singel tiimile, et ikka viitsite 200-le rattasõbrale pea saja kildise raja ette valmistada.

aif
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 02. 04. 2004. 12:43

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas aif » 11. 06. 2016. 22:46

Kotka mäed ja Kroodi + Lastekangru on elamiskohast tingituna suhteliselt sage sõidupaik siiamaani olnud. Eks oskuste paranedes ja tehnikat järele aidates on jalastumisi ikka vähemaks saanud ning mõnikord isegi kiiruse sarnast asja tekkinud. Tundub et Välgule see üldse ei sobi, kõigsepealt uus kiviaed ja siis veel Sälkorg sinna juurde. Olge palun ettevaatlikud sihukeste arengutega, nii võib Loole lisaks veel sõitjaid ju tulla.
Endal oli senikaua tore kuni K750 peal lihtne arvutus näitas et täna läheb 7 tundi. Kas oli teine pool kiirem või oli grupiviisiliselt jäetud jõudu lõpu jaoks, igatahes tuldi ikka varem. 20 km enne lõppu otsustas esijooks et rõhk seal sees kuulub atmosfääri ja käitus oma otsusele vastavalt. Zefali susser arvas et ka balloonides kaasas olnud kraamile meeldib atmosfäär rohkem ...
Õnnestus saada pump ja sellega tekitada piisav erinevus atmosfääri ja rehvirõhu vahel ning tühise 6 pumpamiskorraga lõppu tulla. Alla 7 tunni sai.
Tänud Singlikatele ja palume korrata, loodetavasti ei raba Porter Harjumaa taluvussõidu meistrikaid endale. Natuke kahju et Sälkorus liikuvapildimasinaga tegutsejaid ei olnud, kiirete ja tugevate tegutsemist vaataks isegi.

aif
eat more, fat needed for workout

indr3k
Rattur
Postitusi: 244
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 11. 06. 2016. 23:13

Tänud suure töö eest!

Rada 5+
Märgistus 5+
Teenindus 5+
Toitlustus 5+

Aga ära oleks võinud jääda veetakistus, või siis jätta lõppu või siis kanaliini ka välja pakkunud. Tänase kliimaga tõmbas kepsud kinni ...

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas Nominative » 11. 06. 2016. 23:23

Rivo kirjutas:PILDID
Väga head pildid!
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

indr3k
Rattur
Postitusi: 244
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 11. 06. 2016. 23:26

Nominative kirjutas:
Rivo kirjutas:PILDID
Väga head pildid!
+1

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 658
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas j6ukur » 12. 06. 2016. 10:43

Tänan!

Õnneks lõhkusin 22. kilomeetril rehvi, ning suutsin seda 25 minutit lappides kõik mööda lasta. Katkestamine pole mulle. Tarkusetera tulevikku - võttes kaasa sisekummi ja pumba, kontrollin aeg-ajalt nende töökorda. Tänan Marekit teise pumba ja Rainerit teise sisekummi eest. Rainer, võta ühendust, kompenseerin su sisekummi.

"Õnneks" seetõttu, et sealt edasi sai kõike seda ilu omas tempos nautida. Mõni tõus ja laskumine oli selleks ajaks küll sõidetamatuks muutunud, kuid julgen arvata, et jalastusin oluliselt vähem kui eespool sõites. Sälkorg tekitas lõunaeestlase peas korraliku lühise. Tuleb veel harjutada. Peale sälkorgu jõudsin järele Kirsale, kes minu 25 minutit vist vähemalt poolega ületas ja juba tund aega tühja rehviga jändas. Tegime talle 5 minutiga minu katkisest sisekummist geto-siseka ja sellega sai ta tp-ni ära veereda (iga 300m järel pumbates :D). Teeninduspunktidest oleks olnud kahju niisama läbi sõita, sinna kulus kokku ~20 minutit. Keskturu venelase küüslaauguga kurgid, kook, grillvorstid, koola, sisekummid ja ülimalt rõõmsad ergutajad - nii hea varustusega TP-sid mujalt ei lea. Kusagil 55km kandis pudenesid taskust läbipaistva klaasiga Pro prillid. Kui keegi üles korjas, pole keelatud kontakteeruda.

Kokkuvõtvalt - aeg 6:13, sõiduaeg 5:25, järgmine aasta taas joonel.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas raikzz » 12. 06. 2016. 10:50

Minu jaoks siis esimene Jõelähtme maraton, olles eelnevalt nii pikka maad MTB-ga sõitnud ainult Tartu maratonil , kus keskmine kiirus ca 30kmh. Esiots pani esimesele kruusalõigule jõudes juba päris hea tempo peale ja tõmbas jalad üsna kinni, Kotka mägesi sai viimati sõidetud 26"se HT-ga ja toona tundus see väga raske koht, praegu sai sealt lennata läbi :D Esimesed 50km läks ikka väga lõbusalt ja hoogsalt, veetakistus oli natuke jama sellesmõttes,et ülejäänud 45km pidi märgade jalgadega sõitma :D Agaaa... peale 50km hakkas kuidagi järsult väga raskeks minema ja alaselg hakkas valutama ja sai pmst 50km-st kuni TP4ni mingi 10km/h vist vegeteeritud :D TP4 oli muidugi täielik päästerõngas, grillvorst ja täidetud joogikott andis ikka kõvasti powerit ja edasi läks tunne aina paremaks, sest tulid ka kolmapäevakutest tuttavad rajad ning kui sai jõutud Kodasoo kolmapäevakute rajadeni siis oli tunne juba selline,et sõidakski kolmapäevakuid, mehi sai järjest nopitud ja kuni finishini välja oli enesetunne supper, kui vahepeal oli tunne, et järgmine aasta küll ei tule siis nüüd ütleks,et järgmine aasta stardis :D
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

jamse
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 30. 07. 2009. 12:47

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas jamse » 12. 06. 2016. 10:59

Rivo kirjutas:PILDID
Super pildid!!!

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 13. 06. 2016. 19:19

Mida arvasid CC Rota Mobilise klubi mehed Jõelähtme maratonist? Vastused on seal: http://www.ccrotamobilis.ee/joelahtme-x ... aton-2016/

Mihkel

sponge
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 06. 05. 2016. 11:18

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas sponge » 14. 06. 2016. 23:59

Esimene võistlus üldse MTB-ga. Läbisin poolmaratoni. Mega raske, just tehniliselt. Füüsise poolest oleks ilmselt natuke kiiremini suutnud sõita, aga kuna ma olin 90% rajast üksi siis peab rahule jääma :P Mega mega tuus rada, ootan huviga videomaterjali, sest algajana ma ei mõista, mis moodi osasi kohtasi rattaga läbida võimalik on. Ma mäletan mu jahmatust, kui ma sälkorgu jõudsin :lol:
Cube ltd pro 2x blackline 21" "green´n´kiwi"
Canyon Speedmax AL 8.0 2012

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Jõelähtme X rattamaraton

Postitus Postitas DeeJott » 15. 06. 2016. 17:42

Kas selle kuti tehtud pilte ka kuskil näha saab, kes peale Kroodit, tagasiteel võistluskeskuse poole, kuskil lageda taeva all teeületuskohas klõpsu tegi? :)

Vasta

Mine “Eesti võistlused”