1. Sindi rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas metslane » 21. 06. 2015. 07:57

On küll hilja aga täna21.06 väljub ekspeditsioon kell 1000. Küsite et miks kümnest?Vastan:et enne pimedat tagasi jõuda :D Kui üheteiskümnesed vennad publiku ringi vahele jätaksid ja tiigi(stardipaiga) juures ootaksid siis on võimalus isaegi kohtuda.

Ai:Ra
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 15. 06. 2005. 09:34

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas Ai:Ra » 21. 06. 2015. 08:43

Tiigi leiab nii kui Sindi tankla ees seista suunaga Pärnu poole siis vaskaut kätt seal ristmikul keerab Kesk tänavale ja seal tänava ääres see tiik asubki ca 200 m vasakut kätt.

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas Konflict » 21. 06. 2015. 16:24

Oskate eeldad võitja aega?

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 21. 06. 2015. 18:19

Tänud entusiastlikule rajameistrile ja ülejäänud kohalikule bandele, tutvustava ekskursiooni eest! Kuna mul oli üsna arvestatav vibra sees, arvan, et mu tänane koordinatsioon ja lihasvõimekus vastas "estoniankupi skaala" 200-nda sõitja tasemele. No ja ütlen, et sellise sõitja vaatevinklist saab see sigaraske ja väga teistmoodi maraton olema!

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas vidrikjupiter » 21. 06. 2015. 21:14

Kuidas rajatähistusega lood on? Kas näiteks 22.06. pärastlõunase seisuga on võimalik omal käel (ilma gps-trackita, kui see üldse olemas peaks olema) nikerdama minna? Ideaalis lendaks rajale peale ~40ndalt kilomeetrilt, kus raudtee kunagi Reiu jõe ületas (pärast TP2-te), sest see on mu praeguse peatuspaiga suhtes lähim punkt rajal. Kas on reaalne sealt rajale pihta saada ja edaspidi mitte rajalt eksida? Alustuseks tahaks teha ainult alumise pauna, suurele ringile ei plaani minna. Ja selline küsimus ka, et kas rada läbib kuskil eramaid, mida võistlusvälisel ajal oleks viisakas vältida? Siis teaks arvestada.

Kas nüüd uue nädala sees on veel mõni ühissõit plaanis?

Ai:Ra
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 15. 06. 2005. 09:34

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas Ai:Ra » 21. 06. 2015. 22:11

GPS track on olemas ühes varasemas postituses. Suurem märkimine läheb lahti teisipäeval, homme ise ei saa kuidagi kuna olen Pärnust ära. Just tulin märkimast, maas on Sindi raba lõigud. Sindis Kesk tänava lõpust peale vana prügila kohta vasakule (https://youtu.be/RzVBALvg7dE?t=427).
See koht mida Teie silmas peate, on tähistamata, aga tähistatud on Daneki ring.
Peale raudtee silda keera kohe paremale alla ja piki jõe äärt mine mööda rada ja see viib Teid ühe oja ületuseni, sealt kohe paremale ja siis ca 500 m pärast peaksid jõudma elektriliini alla, sealt pane mööda liinialust kuni tuleb trimmerdatud osa, sealt saad Reiu taimla taha singlile ja nüüd on juba keeruline seletada, aga kui sealt kihutad mööda kruusa, saad Reiu puhekekeskuse juurde ning seal ongi Daneki ring.

Ise ei jõua kahjuks ajaliselt ühissõitu korraldada, aga teiste kohta ei oska öelda.

To: Konflict pakuks võitja ajaks ca 4h

Päeva lõpuks ka väike video publikuringist. https://www.youtube.com/watch?v=RzVBALvg7dE

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas vidrikjupiter » 22. 06. 2015. 23:00

Ai:Ra kirjutas:Peale raudtee silda keera kohe paremale alla ja piki jõe äärt mine mööda rada ja see viib Teid ühe oja ületuseni, sealt kohe paremale ja siis ca 500 m pärast peaksid jõudma elektriliini alla, sealt pane mööda liinialust kuni tuleb trimmerdatud osa, sealt saad Reiu taimla taha singlile ja nüüd on juba keeruline seletada, aga kui sealt kihutad mööda kruusa, saad Reiu puhekekeskuse juurde ning seal ongi Daneki ring.
Seal elektriliini all oleks tahtnud pikad püksid jalga tõmmata :D. Muidu sain Reiu taimlale tiiru peale ja omaloominguga jõudsin ka Daneki ringile, aga pärast seda läks järg käest ja kuskil soo vahel (nüüd kodus kaarti vaadates selgus, et täitsa õige koht oli) keerasin otsa ümber ja tiirutasin niisama sealkandis ringi. Mobiilist vaatasin küll rajakaarti, Google mapsi ja Regio kaarti, aga ikka jäin õige tee leidmisega hätta. Samas ma oma doosi sain kätte. Daneki ring on muidugi omaette pärl. Mul sai mingi hetk julgus otsa ja jalastusin - sellelt ringilt ei saa ju maha ka astuda, tuli enamus atraktsioone läbi jalutada :). Öösel sadas siinkandis kõvasti ja kohati oli suht libe, eriti palkidel. Üldiselt hakkasin ma tõsiselt kaaluma poolikule ümber regamist :).

henriico
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 16. 06. 2005. 13:11

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas henriico » 26. 06. 2015. 13:04

uuriksin raja läbinutelt, et kas poolmaraton võib kujuneda liialt raskeks katsumuseks(eelkõige tehnilisuse poolest) keskmisest kartlikumale naisterahvale e. kas tuleb liialt palju jala käia :)

buff
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 20. 06. 2007. 21:30

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas buff » 26. 06. 2015. 13:51

Ei, olen esimest poolt läbinud ja arvan, et karta pole midagi :)

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Postitus Postitas vidrikjupiter » 26. 06. 2015. 21:59

henriico kirjutas:uuriksin raja läbinutelt, et kas poolmaraton võib kujuneda liialt raskeks katsumuseks(eelkõige tehnilisuse poolest) keskmisest kartlikumale naisterahvale e. kas tuleb liialt palju jala käia :)
buff kirjutas:Ei, olen esimest poolt läbinud ja arvan, et karta pole midagi :)
Raja esimest poolt (start kuni TP1) pole proovinud, seega ei oska seda kommenteerida, va. paarikiltsane ekslemine Kesktänava kaugemast otsast raba- ja metsaradadele. Küll aga sõitsin eile raja läbi alates Reiu puhkekeskust kuni Sindi Kesktänavani, sinna sisse jäävad ka poolmaratoni viimased ~10km (TP1 kuni finiš). TP1-st veidi edasi on natuke asfalti ja kruusa, aga pärast seda "vajutamis"-lõiku on kuni Kesktänavani (~6km) märksõnadeks juurikad, murdunud puud, kraavid ja pehme pinnas - rattaseljas väga puhkusemomenti pole, korralik nikerdamine. Ekslemine raja algusosas oli sellele suht sarnane.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 27. 06. 2015. 22:48

Läksin hommikul kohale, kuulasin ära kalari monoloogi teemal "Kas sa ikka tead, kuhu sa tulid?", maksin ühele kenale tüdrukule 40, sain karbist kõige tagumise numbri, laenasin Maikale pool rulli isoleerpaela varustuse ratta külge teipimiseks ja valmistasin pettumuse Neemelale - mul polnud tange nipukate parajakslõikamiseks.

Sättisin end erinevates eripäradest tingituna üsna rivi lõppu. Esimene pikem turbasingel oli üsna ribadeks sõidetud ning võimaldas tutvust teha Sindi kandi turbamülka raviomadustega. Nimelt viskasin endo (ei oma seost endomondoga) mülkasse ja vasak käsi puuris küürarnukini maasse. Kinnas akumuleeris 10 000 aasta vanuse turbapudru koos kasulike eelajalooliste mikroorganismidega, kes asusid koheselt remontima eile puutöö käigus vasakult pöidlalt eemaldatud nahaosa.

Rada oli kuni Daneki singlini ootuspärane ja tiksusin omas tempos. Meelde jäi lainetav killustikune raudteetamm ja männimetsas olev selge veega endine karjäär. Isiklikult ma Daneki singlist just sillas polnud, rajameister oleks võinud raja kohe Reiu puhkekeskuse juures olevale sillale ära viia. Aga austan rajameistri valikut. Silla peal sain TP-s plekkpurgist kütet viimaseks kümneks kildiks ja ära ma selle seikluspargi tegin. Hea ettevalmistus Rõuge Tuuriks.

Teistmoodi maraton, kvaliteetne aktiviteet. Korraldajatele aitüma :!: (y)
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Kalju
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 12. 09. 2012. 22:45

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas Kalju » 27. 06. 2015. 23:02

Lisan tulemuste lingi: http://sindiskkalju.onepagefree.com/?id=17435&

Minu käes on hetkel hoiul üks Garmini GPS-ga pulsikell, Cateye spidomeeter ja tekstiilist prillikott. Kes omaks tunnistab ja tagasi soovib saada, siis palun võta ühendust 5012795 või indrek@tippgeo.eu. 1.st joogipeatusest korjasin ühe Powerbari pudeli ka üles.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas Kuldar » 28. 06. 2015. 08:09

Loodan et ergutus- ja turgutusklubi anonüümne doonor, kelle rattalt ma sadula+posti rekvireerisin, selle ikka korraldajalt kätte sai ja ei pidanud pärast püsti Pärnusse kangutama.
Tunnustan teguviisi 5+ vääriliseks! Menetlemisel oli alles mingi 30-s kilomeeter ja esialgne optimistlik plaan ülejäänud 30+ ilma sadulata läbi kangutada kaotas juba mõne kilomeetri läbimise järel oma kõla. Reie nelipea ja duhh hääbusid masendavas tempos, aga taolise adre pealt mul katkestamise mõtetele ruumi pole. Automaatselt rakendunud varuplaan nägi ette keskendumist saagi luuramisele ja välkrünnakut kuuskandiga enne kui üldse mingi ümarlaua heietamine tekiks. Ja süsteem toimis.
Edastan korraldajale kontaktid, et oma posti riismed tagasi saada ja samariitliku teo tunnustus vedelal kujul ära märkida.

Jube positiivne, et kohalik tugi oli tuntav igal pool. Ergutajaid ja targutajaid jagus, kusagil eriti tagasi ei hoitud. Isegi teeületuse naispolitseinik väljus oma konventsionaalsete volituste raamest ja piitsutas tagant. Hea et saua ei olnud.

Asjast ka. Rada vastas igati väljareklaamitule. Olen teadlik, ette sellise jutuga just sõpru ei võida ja olemasolevadki kehitavad murelikult õlgu, aga sellist materjali olen nõus nühkima. Ja pikalt. Krdi pikalt.
Daneki ring tahaks muidugi tutvumist. Esmakordsel läbimisel kippus jalg ikka liiga kergelt lahti käima. Üks Kalju-klubi härra tuli tagant kenasti lähemale ja mööda, selle selli taga kopeerides oleks säästlikumalt toimetanud, vedu ja joont sättinud.

Kui enne eilset oli Rakvere nr.1 kuhu tahaks tagasi minna, siis minu kalendris on nüüd uus liider. Olgu nüüd ka avalikus ruumis Sindi korraldajad ja rajameister tänatud!

Rajatähistuse kasvuraskused on ületatavad ja ega sellises mahus mahapöörete haldamine pole just kergete killast.
Tasapisi õppisin ära, et kui keset sirget singlit on paanikapidurduse jäljed, siis on targem tagasi minna, silmad lahti hoida ja sukeldumise koht üles otsida. Kusagil kapitaalselt maha sõita ei õnnestunud, kui ikka tekkis põhjus muretsemiseks, siis tegin kannaka.
Pööramise nooli tuleb vist panna sellises mahus et kõigil kohalikel kollektsionääridel on need reliikviad olemas ja enam pole isu virutada. Või laiali loopida. Selline genofond ei tee au ühelegi vallale.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 28. 06. 2015. 20:43

Äkilisem kukkumine palgi taha, mõned meetrid turbaraba ning suutmatus finišit üles leida. Täpsemalt loe siit: http://www.ccrotamobilis.ee/1-sindi-rattamaraton/

Mihkel

Ai:Ra
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 15. 06. 2005. 09:34

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas Ai:Ra » 28. 06. 2015. 20:50

Tänud kõigile, kes osalesid. :!: Kahjuks jah oli kellelgi osasid suunavaid nooli ja linte rohkem vaja kui meil, teeme sellest omad järeldused;)
Väike ports pilte, näevad ka need kellel seal keskkonnas kontot pole.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 497&type=3

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 28. 06. 2015. 23:15

Ütleme siis nii, et kõik on ära öeldud... :)
Aga, haru-harva, kui ma toidupunktis kinni pean. Kui, siis kiire joogitops ja võibolla ka kurk põske, ning edasi. Aga seekord oli viimases toidupunktis suitsuvorst laual :) No vot ma sain seal siis rahulikult mööda sõita. Õnneks seal kedagi polnud, ning sain ikka mõnuga nosida 8)
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas marguss7 » 29. 06. 2015. 08:36

Mul õnnestus ka mõnes kohas lisatiire (singleid) teha nii et lõpuks tuli ligi 69km kokku, palju tegelik pikkus oleks pidanud olema? Rada oli piisavalt raske va Daneki ringil, mis oli minu jaoks väga raske ning kus sain kesiste oskuste ja enesealalhoiu instinkti tõttu palju jalutada, aga eks peangi harjutama. Tänud korraldajatele nii raja kui kõige muu eest, TP-sid jagus ning laud oli korralikult kaetud. Kuna läksin ainult läbi sõitma ja head rada nautima, siis oli minu jaoks igati korda läinud päev.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 29. 06. 2015. 10:36

Palgikool.

Ma arvan, et nüüd saime selle palgiasja selgeks ja järgmiseks korraks võib neid vähemaks võtta. Õppisin 5m kauguselt hindama palkide järgnevaid omadusi:
- kas palk on nii kõrge, et hammakas sinna sisse sõidab või ei
- kui libe see palk on?
- kas ta liigub allapoole kui ma peale sõidan?
- milline on palgi nurk minu liikumistrajektoori suhtes
- kummale poole on parem külge maha panna
- millist jõudu on vaja rakendada, et ratta esimene ots palgist üle tõsta
- jne

Müts maha, et selline rada on jaksatud teha - suur töö on tehtud ja sõidumõnu jätkus mitmeks tunniks. Imevate lõikude suurim fänn ma pole, aga see lõpus olnud juurikasem metsaalune raba ääres oli väga meeltmööda. Oleks veel ainult jõudu selleks ajaks alles olnud. Konstruktiivse kriitika osas on rajatähistusest juba juttu olnud. Ma lisaks veel, et kohati oli häirivalt palju oksi käte ja pea kõrgusel. Need ei anna rajale midagi juurde ja kui korraldajatel vähegi jaksu on, võiks need vabalt eemaldada.

Heinopoeg1964
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 01. 05. 2014. 14:49

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas Heinopoeg1964 » 29. 06. 2015. 11:15

Tere!

Kiitus korraldajaile väga ja väga vaheldusrikka raja eest! Nagu eelnevalt on juba kirjutatud, siis tõeliseks kirsiks koogil oli viimane lõpp peale Paikuse saeveskit. Nüüd loen, et ma ei olnud mitte ainuke rabas rattaga jalutaja!

Toitlustus oli ikka SUPER! Nüüd tagantjärgi kahetsen, et pikemalt ei nautinud!

Tänud ja ootan pikisilmi Sindi rattamaratoni nr 2.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas tarmo » 01. 07. 2015. 10:50

Mis koht see Daneki rada on, millest paljud kirjutavad? Kas see on see palgiralli lõik või midagi muud huvitavat?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 01. 07. 2015. 11:21

tarmo kirjutas:Mis koht see Daneki rada on, millest paljud kirjutavad? Kas see on see palgiralli lõik või midagi muud huvitavat?
Oleneb, millisest palgiralli lõigust räägid.
Asub põmst Reiu jõe vasakkaldal suubumiskohas Pärnu jõkke.
Minu jaoks üsna sõitmatu kraam.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas tarmo » 01. 07. 2015. 11:52

erikr kirjutas:
tarmo kirjutas:Mis koht see Daneki rada on, millest paljud kirjutavad? Kas see on see palgiralli lõik või midagi muud huvitavat?
Oleneb, millisest palgiralli lõigust räägid.

Minu jaoks üsna sõitmatu kraam.
Ma küsisin lõigu kohta mida kutsutakse Daneki rajaks. See just huvitabki, mis seal rajal erilist on, et paljud sellest kirjutavad. Mis seal siis on, mis teeb selle lõigu aeglaseks või ohtlikuks?

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 01. 07. 2015. 12:01

Tarmo, siin on mõned stiilinäited just tollelt lõigult: https://vimeo.com/129319698

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 01. 07. 2015. 12:28

tarmo kirjutas: Ma küsisin lõigu kohta mida kutsutakse Daneki rajaks. See just huvitabki, mis seal rajal erilist on, et paljud sellest kirjutavad. Mis seal siis on, mis teeb selle lõigu aeglaseks või ohtlikuks?
Sain aru.

Küsisid, kas see palgiralli lõik. Ma ei tea, millist mõtlesid, palgiralli lõike oli mitu.
Aga ma rääkisin ikkagi Daneki rajast.
Siimu poolt lingitud Mihkli audiovisuaalne šedööver on just sealt.
Dropid, kus laseksin üle kaela.
Tõusupõksud, kust ma ei tõmba end üles, sest hoogu pole.
Palgid, mida ma ei ületa
Ja seda kõike ca 3,5 km.
Põmst samuti kaevikuid ja pommilehtreid nagu Saku metsas, aga arusaamatult keerulises konfiguratsioonis.
Enamus rajast kulgeb sinkavinka üles-alla mööda jõe- ja tiigikallast.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas maksipoiss » 01. 07. 2015. 20:13

+ jõhkralt sääski, vähemalt täna õhtul.

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 01. 07. 2015. 22:36

tarmo kirjutas: Ma küsisin lõigu kohta mida kutsutakse Daneki rajaks. See just huvitabki, mis seal rajal erilist on, et paljud sellest kirjutavad. Mis seal siis on, mis teeb selle lõigu aeglaseks või ohtlikuks?
Väga häid akrobaadi võimeid ja kõvasti (hull)julgust nõudev lõik. Kui füüsist on ja päevake-paar seda "triikida", saab ehk kuidagi hakkama.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas Indreq » 01. 07. 2015. 23:34

kalari kirjutas:
tarmo kirjutas: Ma küsisin lõigu kohta mida kutsutakse Daneki rajaks. See just huvitabki, mis seal rajal erilist on, et paljud sellest kirjutavad. Mis seal siis on, mis teeb selle lõigu aeglaseks või ohtlikuks?
Väga häid akrobaadi võimeid ja kõvasti (hull)julgust nõudev lõik. Kui füüsist on ja päevake-paar seda "triikida", saab ehk kuidagi hakkama.
Mitte et ma ennast mingiks akrobaadiks peaks aga sellise hinnangu põhjal tekkis huvi ka endal see singel üle vaadata. Et kasvõi koos rattaga läbi jalutada, kui sõita ei saa. Sellega seoses - kas keegi saaks nt oma Sindi maratoni jälge jagada ja märkida et mis kilomeetritel see singel on?

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: 1. Sindi rattamaraton

Postitus Postitas marguss7 » 01. 07. 2015. 23:35

Suht keeruline kirjeldada Daneki rada, Eriku jutt täiesti õige, aga tegelikult seda peab ise proovima et päriselt aru saada. Reiu Puhkekeskuse juurest üle silla ja sealt tähistus ja jälg olemas.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”