Team Rattapood Cupi arutelu

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Ailar
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 24. 10. 2010. 09:28

Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas Ailar » 30. 12. 2014. 15:11

Tervitus foorumlased!

Tahaks veidi diskussiooni tekitada antud võistlussarja formaadi üle. Peame plaani kaasajastada seda sarja.
Hetkel on minu peas 2 küsimust, 1 küsimus puudub seda, et hetkel on M16/M18/ME ühel nö "tugevate rajal" ja naised/Msport/Seeniorid teisel rajal. Kas Sport/Sen1-2/NJ/NE tahaksid ka "tugevate rajal" sõita?

Pole ka eriline saladus, et sarjas osalejaid väljaspoolt rattakoole on üpris vähe. Kas see võib olla tingitud paljuski sellest, et tihti on võistlused Tallinnast üpris kaugel? Kuigi tegelikult näiteks Pirita TRCl oli üpris vähe näha neid harrastajaid, kes muidu sarja kaasa ei sõida vaatamata suurepärasele asukohale, Tallinna elanikele.

Avaldage arvamust, teeme asjad paremaks!
Team Vänt

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas KaupoR » 30. 12. 2014. 15:36

Olen seda sarja tihedamalt ja harvemalt sõitnud mitmeid aastaid. Olen olnud esimesest hooajast alates seda meelt, et Sport ja Sen-klassid võiks sõita eliidi rada. Mul on eredalt meeles enda esimese hooaja "põnevad" rajad Pannjärvelt ja Kuutsemäelt. Need olid nii demotiveerivad, et järgmisel hooajal ma seda sarja enam ei sõitnud. Kui vaadata, mis toimub kolmapäevakutel, Sulevi-Kuke eestikatel ja näiteks Rakvere GP-l, siis on TRC sarja rajad ikka paras lasteaed.

Ja üks lihtne põhjus, miks TRC-s pole osalejaid: infot pole. Juhend on üldsõnaline, etappide asukohtasid tuleb läbi isiklike kontaktide otsida nagu Sherlock Holmes. Olen isegi saanud rohkem kui 1 korra kõne, et kuule tead sa, kus see etapp toimub? Ma leian, et EJL kalendri üritus ei tohiks nii madalale mutta langeda oma kvaliteediga, et isegi etapi toimumise kohta pole võimalik leida (määratlus Voka või Tihemetsa ei ole piisav).

Eks omajagu piirab ka litsensinõue, kuigi kel vähegi huvi on, siis ei tohiks see küll takistuseks olla.

Minu 2 senti
If everything's under control, you're going too slow!

Ailar
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 24. 10. 2010. 09:28

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas Ailar » 30. 12. 2014. 16:00

Olen sinuga üldplaanis nõus. See radade tehnilisuse koha pealt on meil mõned mõtted, eelkõige on vaja ressursse ja häid partnereid (rattaklubisid). Kui raha on, siis tee kus tahad. Kui raha pole, siis oleneb väga palju KOVist ja kohalikust partnerist (rattaklubidest). Ma olen nõus, et see tehnilisus kõigub ülesse-alla sõltuvalt etapist. Info koha pealt - see ei ole uudis ning täielikult nõus.

Litsentsinõue ei kao, sest sellega säilitatakse EJLi kategooria. Selle tegemine on lihtsaimast lihtsam, ning hind ka pea olematu plus iga müüdud litsents läheb EJL kassasse.
Team Vänt

TAIX11
Rattur
Postitusi: 757
Liitunud: 16. 09. 2004. 21:33

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas TAIX11 » 30. 12. 2014. 16:38

Harrastajaid peletab (vähemalt mind + tean mõnda veel) stardiaeg. Ma ei viitsi kohe kuidagi õhtuks kuskile teise Eesti otsa sõita, et siis ca 1h mööda kruusa/laia metsateed (loe: igavat rada) võistelda. Keerab terve päeva sinnasamusesse. Kui rada pakuks emotsioone, siis võibaollamineteaäkki sõidaks mõne etapi.
Samas saan aru, et sari on suunatud pigem järelkasvule ning kui nende start oleks hiljem (nagu aastaid tagasi oli), siis jääks nende osavõtt kesiseks. Suht kinnine ring ja valikute küsimus.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas erikr » 30. 12. 2014. 20:22

Võiks ka astuda küberajastusse.
Sarjale normaalne kodulehekülg.
Iga etapi kohta vähemalt samapalju infot kui keskmise kolmapäevaku etapi kohta.
Regamine-tasumine netti.
Protokollid käbedalt netti.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

raulk
Rattur
Postitusi: 1838
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas raulk » 30. 12. 2014. 21:27

Ailar kirjutas: Litsentsinõue ei kao, sest sellega säilitatakse EJLi kategooria. Selle tegemine on lihtsaimast lihtsam, ning hind ka pea olematu plus iga müüdud litsents läheb EJL kassasse.
Miks peaks olema harrastajal litsents ?! Las litsents olla Eliidil, MN16, MN18. Sellega säilib EJL kategooria, juhul kui see on eesmärk.

Teine asi on see et võistlusi on liiga palju ja rahvas lihtsalt ei jõua igal pool osaleda.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas tarmo » 30. 12. 2014. 21:47

Stardiaeg oli see miks mina ei viitsinud enam viimastel hooaegadel käia TRC-l. Kui harrastajate start on 15.45, siis sinna päeva rohkem midagi ei mahu. Ja muidugi info jagamine, millest Erik juba kirjutas, see peab muutuma kiireks ja tänapäevaseks. Ailar, võime mõtteid vahetada turunduse poole pealt kui huvi on. Plakat rattapoe seinal ei tööta enam ammu, need vaid kaunistavad poodi.;)

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas kalari » 31. 12. 2014. 13:46

Minu viimane TRC kogemus 2013 aasta Kolgaküla (kus teadupärast leidub suurepärast rajamaterjali!) etapilt: Stardist finishini esiamort lukus, kett eest suurel hammakal. Oli kahju raiskuläinud kenast suvepäevast, edaspidi olen olnud targem.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas KaupoR » 31. 12. 2014. 16:41

Ahjaa, Kolgaküla oli ka suuremat sorti feil.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas vigurivänt » 13. 01. 2015. 02:12

Olen viimastel aastatel harva mõne etapi vahele jätnud ja info alati kätte saanud. Kuna tegelen järelkasvuga, siis on see olnud hädavajalik. Raskusastet võib kindlasti peale keerata ja alates NJ ja M16 kindlasti eliidi rajale ajada. Selles sarjas ei peagi MNT-le panustav tegelane end mugavana tundma. Vanamehed ka pigem virisevad raja kerguse osas.
Tark ei torma!

Mezz
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 13. 07. 2014. 15:01

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas Mezz » 22. 02. 2015. 11:18

Tere

Sattusin ka üle pika aja foorumisse ja leidsin sellise huvitava teema :)

Mulle isiklikult meeldib TRC-d sõita (see on kahjuks ainuke XCO sari mis meil on). Muidugi radade kvaliteet on üsna kõikuv ja vahel just see võtab selle hea emotsiooni ära (eelpool juba mainiti Kolgakülat). KINDLASTI peaks ka seeniorid sõitma eliidi rada. Stardi aeg 15.40 on tegelikult minu arust vägagi hea. Jõuab normaalsel ajal ärgata, kohale sõita, rajaga tutvuda jne. Maailmas algavadki meeste XCO stardid sellisel ajal :) 2014 aasta rajad olid üldiselt üsna mõnusad juba, nõrka rada nagu polnud.

Samas on minul küsimus, et kui palju ratturied üldse tahaks ühte korralikku XCO sara? Eestis võiks olla XCO sari, mis koosneb 6-8 etapis ja etapid on hooaja peale ära jagatud. Meil sõidetakse krossi kahjuks siis, kui ühtegi maratoni samal ajal ei toimu. Hetkel peab XCO nälga kustutama erinevatel päevakutel, kuid see pole päris see :)

Arvan, et üks põhjus, miks vb pole väga sarjaga kaasa tulijaid on see, mis tingimustel praegu sarja kuuluda saab (etapi korraldajana). Võin õelda, et siin L-Virumaal saaks teha vähemalt 3 väga head ja huvitavat XCO rada korraliku toimumiskohaga (Rakke, Mõedaka, Rakvere). Arvan, et rajategemisega ja auhindadega poleks probleemi, aga see "katuseraha" on see, mis tegelikult paneb loobuma etapi korraldamisest. Seda kurtis mulle ka Vova kui küsisin talt sügisel, miks näiteks TRC etapp ei võiks toimuda Äkkes, kus meil on jällegi üks väga kõva XCO rada. Kui kuidagi tõsised rajameistrid ja TRC korraldajad leiaksid ühise keele, siis saaks selle sarjale hoopis teise hingamise :D

Kirjutaks veel, aga Margus Sirvel hakkas kodust juba vist minu poole sõitma rattaga ja pean siis nüüd ka minema riietuma :D :D

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas vigurivänt » 22. 02. 2015. 23:19

Mezz kirjutas: Stardi aeg 15.40 on tegelikult minu arust vägagi hea. Jõuab normaalsel ajal ärgata, kohale sõita, rajaga tutvuda jne.
See on ka selleks hea, kui Tartu Jooksumaraton toimub samal päeval, siis jõuad mõlemasse starti :D
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas mikulaine » 11. 05. 2015. 19:34

Tuli meelde, et selline teema oli siin foorumis. Esimesed kaks etappi on nüüd peetud sellest hooajast. Võib olla ma pole kõige teravam, aga huvi pärast küsin, et kas midagi üritati selle sarja juures ka parandada või muuta?

Täna on selline tunne, et nägin eilset võistlust unes, sest ühtegi käega katsutavat tõestust internetist selle kohta ei leia.

Mihkel

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas dr Holden » 11. 05. 2015. 19:44

mikulaine kirjutas:...sest ühtegi käega katsutavat tõestust internetist selle kohta ei leia.

Mihkel
Midagist ikka on, aga see pole korraldajapoolne info! :)
Vanasti laoti Sportinfo kommentaaridesse tulemusi üles, mine sa tea, äkki nüüd veel kah? :?:

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas KaupoR » 11. 05. 2015. 21:12

Mihkel, mis tõestust sa vajad? Ma täna lõuna ajal vaatasin EJL lehelt tulemusi: http://www.ejl.ee/index.php?page=149.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas AndreK » 11. 05. 2015. 21:19

Kaupo, võta rahulikult. Soovitan õlut - toimib. Oled viimasel ajal kuidagi pinges.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas KaupoR » 11. 05. 2015. 21:29

Aa ma nüüd vist tabasin biiti :) Et vaadates tagasi, siis nädala eest nagu poleks üritust olnud tulemaski. Teemaalgataja ju ka ei jõua ühes klubis kõigega tegeleda :D Kevadlaager, esimene TT, esimene grupisõit. Ja siis veel mingi nišiüritus kuskil härja pilgu all.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas mikulaine » 11. 05. 2015. 21:35

KaupoR kirjutas:Mihkel, mis tõestust sa vajad? Ma täna lõuna ajal vaatasin EJL lehelt tulemusi: http://www.ejl.ee/index.php?page=149.
Rakvere etapi tulemusi seal ei ole.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas MarttiM » 11. 05. 2015. 21:43

Rada oli vähemalt Rakveres XCO - sain ka laupäeval sellest juhuslikult osa.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas dr Holden » 11. 05. 2015. 21:44

mikulaine kirjutas:
KaupoR kirjutas:Mihkel, mis tõestust sa vajad? Ma täna lõuna ajal vaatasin EJL lehelt tulemusi: http://www.ejl.ee/index.php?page=149.
Rakvere etapi tulemusi seal ei ole.
Pane tuli põlema, pimedas on parem näha! :)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas KaupoR » 11. 05. 2015. 22:07

Mihklil on ses osas õigus, et Rakvere etapi tulemusi seal ei ole. Koondprotokollist aga saab need ju kätte.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas dr Holden » 11. 05. 2015. 22:38

KaupoR kirjutas:Mihklil on ses osas õigus, et Rakvere etapi tulemusi seal ei ole. Koondprotokollist aga saab need ju kätte.
Punktid saab, nende alusel saab koha arvutada! Lahe! :lol:

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas KaupoR » 11. 05. 2015. 22:46

Edasiminek on ju seegi kui kuidagigigigigi saab tulemused 1 päev peale võistlust kätte.
If everything's under control, you're going too slow!

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas Maarek » 12. 05. 2015. 12:27

Mihkel, osaled võistlusel, saad koha pjedestaalil ja päev hiljem muretsed tulemuste pärast. :?

Kui võistlus järgmiseks päevaks mälust pühitud, siis selles osas tuleks küll foorumi asemel pigem arsti juurde pöörduda.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas mikulaine » 12. 05. 2015. 13:01

Maarek kirjutas:Mihkel, osaled võistlusel, saad koha pjedestaalil ja päev hiljem muretsed tulemuste pärast. :?

Kui võistlus järgmiseks päevaks mälust pühitud, siis selles osas tuleks küll foorumi asemel pigem arsti juurde pöörduda.
Seda, mitu sekundit hävid kellelegi, ei öelda poodiumil üldjuhul. Anyway, täna peale hommikut tulid etapi tulemused ka.

ailen
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 22. 10. 2007. 14:20

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas ailen » 12. 05. 2015. 13:46

KaupoR kirjutas:Ja üks lihtne põhjus, miks TRC-s pole osalejaid: infot pole. Juhend on üldsõnaline, etappide asukohtasid tuleb läbi isiklike kontaktide otsida nagu Sherlock Holmes. Olen isegi saanud rohkem kui 1 korra kõne, et kuule tead sa, kus see etapp toimub? Ma leian, et EJL kalendri üritus ei tohiks nii madalale mutta langeda oma kvaliteediga, et isegi etapi toimumise kohta pole võimalik leida (määratlus Voka või Tihemetsa ei ole piisav).
Nii nõus!

Eelmisel aastal oli tore üllatus, kui üks etapp jäeti lihtsalt ära! Meil oli perega Rõugesse majutus võetud, et oleks järgmisel päeval hea starti kohale sõita. Ja siis pärast Rõuge Rattamaratoni juhuslikult tuttavatega vesteldes selgus, et kuule homme TRC etappi ei olegi! Korraldajal on terveks hooajaks reganute kontaktid olemas ja lihtsalt ei edastata infot.
(Läksime siis tol pühapäeval lihtsalt hoopis Lätti võistlema ja sel aastal mind enam sinna sarja ei tõmba, kuigi minusuguse jaoks ei olnud vähemasti radadel küll suurt midagi häda)

KaidoK
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 04. 08. 2003. 15:45

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas KaidoK » 12. 05. 2015. 17:53

Rakvere etapil oli rada eeskujulik, tõeline XCO - suured tänud rajameistritele!
Teiste etappide korraldajatel on, mille poole püüelda.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Team Rattapood Cupi arutelu

Postitus Postitas mikulaine » 12. 05. 2015. 20:34

KaidoK kirjutas:Rakvere etapil oli rada eeskujulik, tõeline XCO - suured tänud rajameistritele!
Teiste etappide korraldajatel on, mille poole püüelda.
Kaido jutustab pikemalt oma emadepäevast siin: http://www.ccrotamobilis.ee/team-rattap ... vere-2015/
Lisaks ka minu kokkuvõtte ja suurem osa esimesest ringist ka videos.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”