EMV 2014 - Palamuse

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas Henno » 25. 06. 2014. 14:27

Meistrivõistluste oodatuim sõit toimub pühapäeval algusega kell 10.00 kui Oskar Lutsu nimelise Palamuse Gümnaasiumi lähistelt antakse start U23 ja eliitklassi meesratturite grupisõidule. Võistlusmaa pikkuseks on 14 ringi, mis teeb kokku 179,2 kilomeetrit. Lisaks trassil valitsevatele kitsastele teedel on eriline ka asjaolu, et distantsi käigus koguvad ratturid koguni 2150 tõusumeetrit, mis on tõenäoliselt raskeim ring maanteesõidu Eesti meistrivõistluste ajaloos.

Raja profiil - http://palamuse.kovtp.ee/documents/8244 ... 38f4ef8477

siiani laekunud järgmist infot ja avaldusi

Jakinil võiduplaanid - http://sport.delfi.ee/news/jalgrattaspo ... d=68932085

Taaramäe eraldistardis ei osale, läheb täispangale grupisõidus http://sport.delfi.ee/news/jalgrattaspo ... d=68943527

Kangert laagerdab Itaalias ja ei jõua eraldistardi joonele, võib-olla ka mitte grupisõidu joonele - logistika tõttu?

Pakkuda võib siis võitjaid, teen ise otsa lahti.

- eraldistardis Kangerti ja Taaramäe puudumisel ei ole Jõeäärele vastast
- grupisõidus ... segane seis, aga Taaramäe on oma 2 meistrikulda võtnud just rasketel radadel, kergelt väriseva käega panen oma zhetoonid Taaramäe peale

küsimus asjatundjatele - kui Jõeäär võtab eraldistardi kulla ja ühtlasi oma esimese täiskasvanute EMV kulla, kas teoreetiliselt võib Cofidisel olla huvi grupisõidu sinimustvalge särk Reinu selga saada ning Jõeäär läheb joonele vastava sihiga? Või paneb igaüks enda eest ja Jõeäärel veel see Vändra poiste 2012 EMV grupisõidus tehtud lüke ei anna rahu?
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas andresle » 25. 06. 2014. 20:18

Minu pakkumine: eraldi Jõeäärele, grupp Jakinile. Mõlemad särgid kahjuks odavad, aga siiski meistrite omad.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas Henno » 26. 06. 2014. 09:55

andresle kirjutas:Minu pakkumine: eraldi Jõeäärele, grupp Jakinile. Mõlemad särgid kahjuks odavad, aga siiski meistrite omad.
31. mai ja 1. juuni olid Taaramäe ja Jakin koos joonel rasketel Prantsusmaa sõitudel ja mõlemal korral Taaramäe oli eespool ... tollal tal mootor paistis tuksuvat hästi, aga peale seda jooksis Dauphinel kokku ... nii et kurat seda teab


http://www.rattaprofid.ee/?id=1635&news_id=3296

http://www.rattaprofid.ee/?id=1635&news_id=3298 -
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas marguss7 » 26. 06. 2014. 23:19

EJL kodulehel http://www.ejl.ee/index.php?page=149&vid=501 võistlejate nimekirjas pole miskipärast ei Jakinit, Taaramäed ega Kangertit, nii jääb sõit küll veidi lahjaks või on seal andmed puudulikud?

pirn
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 21. 06. 2008. 22:02

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas pirn » 27. 06. 2014. 00:17

no Taaramäe ütles et osaleb grupisõidus, eraldit aga mitte
http://blog.paf.com/ratta-rambo/#.U6yblEBGOhw

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas Henno » 27. 06. 2014. 08:53

marguss7 kirjutas:EJL kodulehel http://www.ejl.ee/index.php?page=149&vid=501 võistlejate nimekirjas pole miskipärast ei Jakinit, Taaramäed ega Kangertit, nii jääb sõit küll veidi lahjaks või on seal andmed puudulikud?
Puudu on ka näiteks Mihkel Räim ja Oskar Nisu - paistab, et Prantsusmaalt tulijad ei vaeva end eelülesandmisega, mille tähtaeg oli 24.06.2014.

Juhend ütleb

Ühisstardiga sõit 29.06.2014 - Võistlejate litsentside kontroll toimub EJL sekretariaadis eelülesandmise põhjal.
Startijate lõplik kinnitamine, stardimaterjalide ja võistlejate numbrite väljastamine toimub pärast eraldistardiga sõitude lõppu 28.06.2014 kell 17:00-18:00 võistluskeskuses.
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
dnq
Rattur
Postitusi: 180
Liitunud: 16. 09. 2010. 12:26

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas dnq » 27. 06. 2014. 08:55

.
Viimati muutis dnq, 17. 09. 2014. 12:35, muudetud 1 kord.
Glory is earned, not given.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas andresle » 27. 06. 2014. 09:28


Puudu on ka näiteks Mihkel Räim ja Oskar Nisu - paistab, et Prantsusmaalt tulijad ei vaeva end eelülesandmisega, mille tähtaeg oli 24.06.2014.
Võistlejaid annab üles ja esindab kõikvõimalikes kontrollides võistkonna esindaja. Cofidise või Auber93 puhul on selle isiku nimi (ning kõik esindamisega seotud volitused) küsitav, kuid Räime ja Nisu teemal võtavad sõna Viikingi ja CFC esindajad mitte lennukis istuv sportlane.
Miks ma kirjutasin sulgudesse volitused? Kui CFC autojuht teeb võidusõidu ajal midagi rattavõistluste reeglite järgi lubamatut, siis EJL kirjutab arve iseenda liikmesklubile CFC-le. Kui seda teeb aga Cofidise volituseta Cofidise autojuht, siis ei ole arvet kuhugi saata. Samad teemad, kui tekib mingeid sportlase vigastusi mis on kaetud Cofidise kindlustusega või hoia jumal selle eest - mingid dopinguküsimused

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas erikr » 27. 06. 2014. 15:13

Eraldistart sõidetud ja tulemused olemas.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas Mati » 27. 06. 2014. 15:55

erikr kirjutas:Eraldistart sõidetud ja tulemused olemas.
Naiste tulemusi vaadates hakkab silma kurb tõsiasi, et vähemalt eraldis on üks põlvkond - 25-35 aastased - sisuliselt kadunud. Loodame, et need kuni 25 aastased jäävad ikka ala juurde ja alt tuleb veel peale.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas Rivo » 27. 06. 2014. 16:45

Mati kirjutas:
erikr kirjutas:Eraldistart sõidetud ja tulemused olemas.
Naiste tulemusi vaadates hakkab silma kurb tõsiasi, et vähemalt eraldis on üks põlvkond - 25-35 aastased - sisuliselt kadunud. Loodame, et need kuni 25 aastased jäävad ikka ala juurde ja alt tuleb veel peale.
No vaevalt nad nüüd kuhugi kadunud on, vaid tegelevad nendega, kellest hakkame ehk 15-20a. pärast kuulma :)
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas Henno » 29. 06. 2014. 10:43

ONLINE ülekanne - http://www.rattaprofid.ee/?id=1588&acti ... ion_id=685

Puhm, Schultz, Raid, Räim, Nõmmela, Jõgi, Suur, Laas, Jeret, Taaramäe, Nisu, Aia, Pruus, Jakin, Puntso, Jõeäär on eest ära ... Kangert ei ole jooksikute seas

ilm on s..tt, mis s..tt, 12 kraadi ja vihm
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas Henno » 29. 06. 2014. 16:27

andresle kirjutas:Minu pakkumine: eraldi Jõeäärele, grupp Jakinile. Mõlemad särgid kahjuks odavad, aga siiski meistrite omad.

Jackpot (y)
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas MarttiM » 29. 06. 2014. 21:08

Henno kirjutas:
andresle kirjutas:Minu pakkumine: eraldi Jõeäärele, grupp Jakinile. Mõlemad särgid kahjuks odavad, aga siiski meistrite omad.

Jackpot (y)
Mille poolest nt grupi kuld, siis odav oli?

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas andresle » 30. 06. 2014. 08:33

Grupi kuld on nn.odav, sest: 1.Puudus eriline konkurents. Nendeks Eestikateks oli eelmistest alates proffidest(lepinguga sportlasatest) lõpetanud Püta, Ojavee, Mandri, Tarvis ja Puhm, mida on ilmselgelt kõige rohkem viimase 20 aasta jooksul loobujaid. Ning nagu sellest veel vähe oleks, jäid kõrgest mängust välja ka mõningast alavormi põdev Taaramäe ja Alpi-laagri järelmites Kangert. 2.Auahnete amatööride suhteline osavõtmatus. Mina olin viimati sel üritusel tegev 2006 ja siis suutis U23 meister jätta literdamiste juures eliidi pronksi atrõõvist maha (olgu lisatud, et Püta ja Jass olid loomulikult kõvemad) Viimastel aastatel on aga U23 leppinud oma särgi jagamisega tagapool eliidi(???) pjedestaali.
Kui esimest oli teada juba ammu enne Eestikaid, siis teine sai selgeks siiski sõidu käigus. Minu lugupidamine kuulub sellegipoolest Meistritele. Nemad ei ole süüdi, et nende selja taga haigutavad suuremad või väiksemad augud

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas tarmo » 30. 06. 2014. 09:14

andresle kirjutas:Grupi kuld on nn.odav, sest: 1.Puudus eriline konkurents. ....2.Auahnete amatööride suhteline osavõtmatus.
Ma ei ole sellega nõus, et meistrikate kuld või särk on "odav" seetõttu, et osad mehed on karjääri lõpetanud, osad ei tulnud kohale ja osad ei ole vormis või ei pea vajalikuks pingutada. Ma arvan, et kui ma läheks ja ütleks Jakinile, Jõeäärele, Raidile jt-le, kes 179 km vihmas ja külmas pingutasid mingi odava särgi pärast, siis tõenäoliselt ma saaks kellegi käest ühe laksu vastu lõugu sellise jutu eest.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas Lapeteus » 30. 06. 2014. 10:53

andresle kirjutas:Nendeks Eestikateks oli eelmistest alates proffidest(lepinguga sportlasatest) lõpetanud Püta, Ojavee, Mandri, Tarvis ja Puhm
Tarvis peaks vabaagent praegu olema. Ehk otsib uut klubi.
Viimati muutis Lapeteus, 30. 06. 2014. 13:14, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas Mati » 30. 06. 2014. 11:48

tarmo kirjutas:
andresle kirjutas:Grupi kuld on nn.odav, sest: 1.Puudus eriline konkurents. ....2.Auahnete amatööride suhteline osavõtmatus.
Ma ei ole sellega nõus, et meistrikate kuld või särk on "odav" seetõttu, et osad mehed on karjääri lõpetanud, osad ei tulnud kohale ja osad ei ole vormis või ei pea vajalikuks pingutada. Ma arvan, et kui ma läheks ja ütleks Jakinile, Jõeäärele, Raidile jt-le, kes 179 km vihmas ja külmas pingutasid mingi odava särgi pärast, siis tõenäoliselt ma saaks kellegi käest ühe laksu vastu lõugu sellise jutu eest.
Semantika küsimus sisuliselt. Kui vaadata veel laiemalt, siis juba startinute arvu võtmes on kõik Eesti särgid "imeodavad" (vaadake nt cyclingnews.com eri rattamaade protokolle). Samas, särk on särk ja 10 aastat hiljem mäletavad väga vähesed kui odav parasjagu üks särk oli. Ja nagu Tarmo ka sisuliselt ütles, niisama neid ei jagatud kuskil EJL kontoris.
Küsimus on pigem selles, kuidas tunneb ennast võitja - nt Jakin, kes on ilmselgelt rahulolev ja põhjusega - senise karjääri suurim saavutus.
Samuti on õnneks ka pelotonis Eesti trikoloori väärtus ja tuntus ilmselt vähemalt keskmisel tasemel tänu Kanksi ja Vaderi tegudele (lisaks Jassi loodud vundament). Et kui sini-must-valge läheb, siis vaikust eetris pole.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas andresle » 30. 06. 2014. 14:55

Mehed-mehed. Ärge saage must valesti aru. Ütlesingi, et võitjad pole süüdi. Nõustuge, et aastate eest, kui AG2R pidi mõtlema Cofidisele (mingitel aastatel ka Orasele Itaalia amatöörina) ja vähemal määral ka Kalev Chocolatele (kokku konkurentsis 10kond meest), oli lõpuks võitja väärtus ka kõrgem, kui täna sisuliselt 2 mehe konkurentsis. Ja ärge rääkige niiväga aint särgi väärtusest. Olen täiesti kindel,et kümne aasta pärast meenub kellelegi üllatusena, et Ojavee on olnud meister ja Jass on olnud amatöörina meister. Meelde jääb vaid telekas pundi ees paugutav S-M-V. Nende 2 särgi kandmise ajal ju telekas ei saanud kaasa elada. Kui Alo ja Gert mingil imelikul põhjusel oleks katkestanud ning võitjaks tulnud Raid, ei suudaks enamik meist nimetada tema igapäeva tööd pakkuva klubi nimegi.
Ja et ma paistaksin korrektne, siis vaadake - ma nimetasin võitja särki "odavaks" nädal enne võistlusi. Ehk ainult potensiaalsete meistri kandidaatide arvu järgi, teadmata midagi vihmast, rajast jne.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas Mati » 30. 06. 2014. 15:07

Kas sõidu huvitavuse ja põnevuse (ja kokkuvõttes ka "särgi hinna") kontekstis võiks või peaks taas kaaluma varianti korraldada Eesti ja Läti (ja ka Leedu?) ühised meistrikad? Teevad sama ju nt ka mitmendat aastat tsehhid ja slovakid.
Rohkem sõitjaid, sõit lahtisem - ei ole nii, et kui üks-kaks tugevamat lähevad, siis ongi läinud.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas SL » 30. 06. 2014. 17:37

Mati kirjutas:Kas sõidu huvitavuse ja põnevuse (ja kokkuvõttes ka "särgi hinna") kontekstis võiks või peaks taas kaaluma varianti korraldada Eesti ja Läti (ja ka Leedu?) ühised meistrikad? Teevad sama ju nt ka mitmendat aastat tsehhid ja slovakid.
Rohkem sõitjaid, sõit lahtisem - ei ole nii, et kui üks-kaks tugevamat lähevad, siis ongi läinud.
Kunagi proovisime. Korraldasime Baltic Openi (2000 aastal), millest kasvas välja EOS Tallinna GP. Aga ühine ei tööta ka. Esiteks on üks riik siis kaks aastat ilma maanteesõidu tippvõistluseta ning see ei mõju spordile just tervislikult ning teine küsimus on sponsorid, järjepidevus jne jne.

Ma ütleks, et kokkuvõttes nägime ikka pea, et maailmatasemel võidusõitu. Mis sest, et võitlejaid oli vähe. Kõva võidusõit oli ikkagi. Ja see särk on ikka väga väärtuslik.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas andresle » 30. 06. 2014. 17:56

Siin ma sajaga oponeerin Sulevile. Igal juhul oleks üle kolme aasta toimuval ühisel asjal suurem jume, kuid probleem on tunduvalt proosalisem.
UCI punktitabelis oli kuni 2004 aastani võimalus ühel ajal ühes kohas pidada eri võistlusi eri punktitabelitega. Seega Eesti MV punkti Eestile Läti MV Lätile. Siis seda süsteemi muudeti ja me oleksime 3 tabeli asemel saanud ühe tabeli täie punne ja EJL ei olnud ounktide kadumisest huvitatud (sama loomulikult ka Läti-Leedu rattaliidud)
Tänane sürr on aga ka see, et Eestikatel saavad punne eraldi tabelis eliit ja U23, selle pärast on ka eri pjedestaalid. Kui saaks selle jama ära kaotada, siis sekkuksid Nisud-Räimed ka hoopis muude mängu, kui 6.kohal käsi tõsta U23 meistrina.
Ma võiks sellest asjast raamatu kirjutada, kuidas need kõikvõimalikud reeglid meile kahjulikud on. Ja teise raamatu sellest, kuidas teatud sportlased ei tohi tulla oma riigi meistriteks (sellest sai eelmisel aastal TdF reportaažides ka räägitud)
Kunagi pakkusin välja, et Eesti eliidi MV võiks olla 6 tunnine (sõltuvalt rajast 220-240 km). Ei läinud läbi, sest sõidetakse koos U23. Veel üks tühine piiraja

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas SL » 30. 06. 2014. 18:02

andresle kirjutas:Siin ma sajaga oponeerin Sulevile.
Ma Sulle ei oponeeri. Hilisemate reeglitega pole kursis ning ju see nii on, nagu kirjutad. Lihtsalt Baltic Open vajus ära juba enne.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas andresle » 30. 06. 2014. 18:57

Baltic Openist ja muidumeistrivõistluste ajaloost. Meistrivõistlused olid kuni aastani vist 1997 selline jant nagu seda tänasel päeval näeb trekil. Meister selgub, kuid parimatel on igasugu muid asju teha. Eesti meistri medaleid jagati mitu raksu lätlaste dollarisõidul Keggi-Velol. Maagilised 1000 USD võitjale tõi ümbruskonna paremiku kohale. 1997 hakati jagama maailmareitingu punkte ja meistrisärke, kohe muutus parimate filosoofia, kuid Keggil toimusid esimesed Baltic Openid. 1999 otsustati pidada EMV eraldi. Pikalt kakeldi lätlastega, sest oli näha, et ilmselt eestlased naljalt enam Keggile ei tule. Miks otsustati eraldi pidada? Meil oli 1999 stardis (tollal koos juunioridega) 40-50 meest, Läti MV-l (Keggi) 25. Leedukate panust hinnati 2 Ford Transiti suuruseks. Ehk meil otsustati anda kohalikele karvajalgadele tuge võistlusega Otepääl, sest enamus neist poleks kuhugi kaugele sõitnud. 2000 tegi Tõnissaar (nats sohiga) ettepaneku uuesti koos teha (olin temaga koos Leedus koosolekul). Miks sohiga? Eesti seisukoht oli, et meil pole ühiseid vaja, meil on oma rahvale vaja. Kuna aga Karla, va udu, unustas passi koju, siis tema lahkus Iklas meie bussist ja Tõnn ajas asju juba Leedus oma maailmavaatest lähtuvalt. Nii tuligi võistlus 2000 Tallinnasse. Hiljem, 2001 Riia LAT, 2002 Šiauliai LIT, 2003 Karksi-Nuia EST, 2004 Kuldiga LAT. 2005 oli siis vastavalt UCI-le vaja asjad lahku viia. Kaua arutati sohivariante, nt. Keilas on kell 11.00 EMV start, 11.01 LAT ja 11.02 LIT MV start. Juriidiliselt oleks 3 eri võistlust, eri aegadel, samal rajal. Loomulikult oleks kogemata grupid kokku saanud jnejne. Leedukad olid kohe valmis alla kirjutama, meil (kuna võistlused oleks olnud Eestis) oli vaid Lepajõel vaja olnud nats riskida. Kuid mingil hetkel ei sobinud see Keila variant teistele ja siis lastigi neile vilet. Kuni eelmise aastani oli meie otsused õigustatud, sest mullu, kui mälu ei peta, oli stardis 78 lõusta. Tänavune oli tugev samm tagasi nii sportlaste kvantiteedis kui kvaliteedis. Nüüd võiks olla põhjus asjapulkadel ja asjahuvilistel ilmselt jälle pead kokku panna. Äkki miskid muudatused aitaksid surnud punktist kiirelt üle saada. Hetkel sportlaste koha pealt ei paista meil lähiaastail asi oluliselt paranevat.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas Mati » 30. 06. 2014. 19:45

andresle kirjutas:UCI punktitabelis oli kuni 2004 aastani võimalus ühel ajal ühes kohas pidada eri võistlusi eri punktitabelitega. Seega Eesti MV punkti Eestile Läti MV Lätile. Siis seda süsteemi muudeti ja me oleksime 3 tabeli asemel saanud ühe tabeli täie punne ja EJL ei olnud punktide kadumisest huvitatud (sama loomulikult ka Läti-Leedu rattaliidud).
Kas võib siis eeldada, et Tšehhi ja Slovaki alaliitudel on neist punktidest suva (ühiselt tehtud alates 1999)? Või siis peaks maad uurima, et mis ja kuidas kodanikud seal rahulikult asja ära ajavad.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas andresle » 01. 07. 2014. 08:27

Samad mõtted. Iseenesest tuleb 90 kmh tsoonis sõita alla või võrdselt 90-ga. Igal juhul reegleist kinni pidades nii teha ei tohi või tuleb punnidest loobuda. Need on aga MM ja OM kvalifitseerumisel vajalikud. Võimalik, et neil riikidel ei ole see osa nii kriitiline. Täna tegelt pole ka Eestil. Kas me saame virtuaalselt 3 või 2 meest OM-le kui neist niikuinii üle 2 sõita ei jõua - mõtlemise koht.
Muuhulgas ei ole ka Soomel punnidest tihti asja olnud. Reeglite järgi saab punne jagada ainult Juuni viimasel nädalal. Kui aga on Juhannus, siis Soomes ei lenda isegi linnud mitte, rääkimata võidu sõitvatest rattureist.
Where elite and under 23 men compete in the national championships at the same event, points
shall be awarded according to their position in the classification of the event.
If a national federation organises a separate event for the under 23 category, no UCI points shall be
awarded for that event.
Where the title of national champion is contested at an international event, the riders, regardless of
their nationality, shall be awarded the points relative to their position in the classification of that
event.
Viimasest lausest saab vastuse, kuidas punnid "raisku lähevad"

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas Henno » 01. 07. 2014. 08:42

andresle kirjutas:Ja teise raamatu sellest, kuidas teatud sportlased ei tohi tulla oma riigi meistriteks (sellest sai eelmisel aastal TdF reportaažides ka räägitud)
Ma seda juttu TDF ajal ei kuulnud - mis see põhjus siis on? Kas näiteks mõne klubi suursponsorile ei meeldi erinevas värvitoonis sõitev rattur, sest tema logo ja värvid ei paista niimoodi telepildis silma? Või on tegu miskitmoodi UCI punktide raisku minekuga?
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: EMV 2014 - Palamuse

Postitus Postitas andresle » 01. 07. 2014. 09:08

Enamasti on tegu olnud Itaalia mansadega. Avi ei tohtinud tulla Domina Vacanze's meistriks, sest Cipollini rongis ei saa olla tähelepanu mingitel triibuliste särkidega jorssidel. Kjell Carlström ei tohtinud tulla Liguigas'is Soome meistriks. Taaramäe pidi oma edukale TdF'le järgneval aastal sõitma klubi üldises varustuses. Kujutame nüüd ette, et nii Astana kui Cof ütlevad oma meestele "no". Meie EMV pealtvaatajatena ei saagi aru miks keegi katkestab või finishisirgel kangi saab. (Mitte selle aasta võistluste põhjal koostatud spekulatsioon)
Eks asi hakkabki pihta disainerite ja reklaamiosakonna koostööst. Kui Cofidise emafirma peab saama tähelepanu televaatajalt punase taustaga reklaamiga, siis teisevärviline võib kaduma minna. Ja eriti kui see on mingi väikeriigi (olgu Eesti või Namiibia) meistri pärast.
Samas 90ndate Casino (Ag2R) sai Jassi pildiga nimelt meistrisärgis kõvasti identiteeti. Aga tollal oli muidugi Jass ka selle mansa peanägu ning mansa muidusärgid on mu meelest küll enamik aega ka koledad olnud.
Kunagi õnnestus ühes Itaalia poes näha hinnakirja meistrisärkidest. Hinnad erinesid küll tootjati. Kuid huvitav oli seejuures, et Eesti meistri särk oli tollasest Tšehhi meistri särgist kallim (tootja sama) ja 2 Tšehhi meistri särki, erinevate sõitjate, kuid sama tootja omad, ka erinesid. Aga me kuulusime enam-vähem ühte punti, u 25% odavamatena ükskõik millisest suure riigi ükskõik millise aasta meistrist (ITA; NED; BEL; FRA).
Eraldi teema oli kunagi MTB tiimid, kus oli 2 sportlast, kellest üks oli mingi riigi meister(mitte meeskonna asukohamaa riigi) ja kus kaltsusponsorit polnud. Seal olevat olnud tõeline nuhtlus kellegi meistrisärk

Vasta

Mine “Eesti võistlused”