KoMo 66

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

KoMo 66

Postitus Postitas Lapeteus » 18. 04. 2014. 11:03

http://www.sportos.eu/ee/et/komo-66?action=overview

Kui munad värvitud ja koksitud ning trennis käidud, siis kribinal-krabinal
netti ja spordikalendrit kavandama!

Raplamaa vahelduv maastik pakub kindlasti huvitava sõidu nii tippsportlasele
kui ka asjaarmastajale. Ootame kõiki huvilisi, et veeta tore päev rattaga
või kõrvutada enda vormi maakonna ja ka Eesti kõvemate tegijatega. Mõned
KoMo suuremad ja väiksemad tipud on juba registreerunud ;)

Jätkame traditsioone, kus jõukohane distants igale rattasõbrale:
Lastesõidud – ca 0,7 ja 1,4 km – sobilik ka kõige väiksemale mudilasel.
Igale osalejale maiustus või nii
Poolmaraton – raskemad rajalõigud väljas, ringi pikkus ca 27,3 km. Sobib
nooremapoolsetele sportlastele ja lihtsalt loodusenautlejatele.
KoMo66 – üks parajalt raske 66 km ring keskmisest sitkemale harrastajale ja
tõsistele maastiku sõpradele.
Poolmaraton on tõepoolest jõukohane igale rattasõbrale ja toimub trassil,
kust omakorda on väljas Paluküla ja Keava mäed, samuti paar „laugast“!

Kõikide osalejate vahel loositakse välja rohkel auhindu!
KoMo66 läbinutele traditsiooniline täiskasvanute karastusjook!

Mida varem registreerud, seda soodsam. Esimene registreerimisvoor kestab 1.
mai südaööni.
Stardimaksud kuni 1. maini (k.a.) poolmaraton 15.- ja KoMo 66 hinnaga 20.-.
Vahemikus 2. - 8. mai (k.a.) stardimaksud vastavalt 20.- ja 25.-
Stardimaksud sisaldavad võistluste läbiviimist sh. toitlustuspunkte rajal,
kehakinnitust finišipaigas, traditsiooniline "üllatus" põhisõidu
lõpetajatele ning rohkelt loosiauhindu.
KAVA:
11.30 lastesõidud
12.00 KoMo 66
12.15 poolmaraton

Tegemist on maakonna meistrivõistlus , Raplamaa liikumissarja ja KoMo
rattasarja etapp. Tegemist on EJL kategooriavõistlusega, mis annab
litsentseeritud ratturitele reitingupunkte.
Läbiviimist toetavad:
Kultuuriministeerium,
Rapla Maakonna Spordiliit,
Raplamaa Omavalitsuste Arengufond,
Kultuurkapital,
Fixus Rapla Spordipood,
Kehtna vald,
GT,
AKK,
E-piim,
RMW
ja vabatahtlikud KoMo aktivistid.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: KoMo 66

Postitus Postitas veloson » 18. 04. 2014. 11:31

Üks populaarseks osutuda võiv tsitaat juhendist: "XI KoMo 66 toimub pühapäeval, 11. mail 2014 Rapla maakonnas Kehtna valla territooriumil stardi-ja finišipaigaga Palukülas."

ÜlrK
Rattur
Postitusi: 186
Liitunud: 26. 12. 2009. 10:36

Re: KoMo 66

Postitus Postitas ÜlrK » 18. 04. 2014. 13:47

Mis värk nende kuupäevadega nüüd on? Proklubi kalendris on Komo66 toimumisajaks märgitud 17.05. Tolle teise lehekülje järgi võib aru saada, et see toimub Saku100 samal nädalavahetusel? Laupäeval Saku Sott ja pühapäeval Komo 66 otsa....jõhker pauk :shock:

guudoo
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 17. 12. 2010. 13:51

Re: KoMo 66

Postitus Postitas guudoo » 18. 04. 2014. 16:07

Laupäeval Saku Sott ja pühapäeval Komo 66 otsa....jõhker pauk :shock:

Sobib! (y)

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: KoMo 66

Postitus Postitas Lapeteus » 18. 04. 2014. 20:13

ÜlrK kirjutas:Mis värk nende kuupäevadega nüüd on? Proklubi kalendris on Komo66 toimumisajaks märgitud 17.05. Tolle teise lehekülje järgi võib aru saada, et see toimub Saku100 samal nädalavahetusel? Laupäeval Saku Sott ja pühapäeval Komo 66 otsa....jõhker pauk :shock:

kuupäev on jah 11. peale nihutatud. Hea Saku 100 väsimus jalast välja kerida. ;)

Kasutaja avatar
t2pp
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 27. 03. 2009. 14:22

Re: KoMo 66

Postitus Postitas t2pp » 20. 04. 2014. 15:34

guudoo kirjutas:Laupäeval Saku Sott ja pühapäeval Komo 66 otsa....jõhker pauk :shock:

Sobib! (y)
Selline vangerdus on jõhker pauk tõesti, valima peab hakkama. Kaks maratoni ühel nädalavahetusel ei mängi kahjuks välja :cry: Kahvlis tegelasi on ilmselt teisigi, kui vaadata nende võistluste protokolle 2011-12 aastast. Osalejate kattuvus on täiesti oluline: 2011 osales 46 ratturit mõlemal sõidul ja 2012 a. 15 ratturit. Selle seltskonna protsentuaalne osakaal on suur. 2013-Komol osales 13 ratturit (27%) kes potentsiaalselt sõidaks mõlemat, tõsi, nimesid vaadates pole see neile ilmselt probleem ka need sõidud samal päeval teha. Pehmema otsa vennad nagu mina peavad valima ja osavõtt ju kannatab... mõlemad on ägedad üritused.

Pilt

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: KoMo 66

Postitus Postitas Rivo » 20. 04. 2014. 15:50

Lapeteus kirjutas:
ÜlrK kirjutas:Mis värk nende kuupäevadega nüüd on? Proklubi kalendris on Komo66 toimumisajaks märgitud 17.05. Tolle teise lehekülje järgi võib aru saada, et see toimub Saku100 samal nädalavahetusel? Laupäeval Saku Sott ja pühapäeval Komo 66 otsa....jõhker pauk :shock:
kuupäev on jah 11. peale nihutatud. Hea Saku 100 väsimus jalast välja kerida. ;)
Ega kõigile ei saagi meele järgi olla ! Isiklikult minu mätta otsast vaadatuna ääretult positiivne vangerdus ! Eelmise variandi puhul (KoMo66 17.mai peal) oleks kahjuks mõlemad sel aastal minu jaoks ära jäänud.
PS. Proklubi kalendrisse jõuavad parandused siis, kui sellest kuidagi-moodi teada saadakse ! Praegusel juhul oli allikaks käesolev foorum.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: KoMo 66

Postitus Postitas Nongrata » 21. 04. 2014. 22:36

F..ck oma vangerdustega, kõigepealt vangerdati distants elioni tasemele, nüüd kuupäev viimasel hetkel... peab prozacit juurde tellima rsk.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: KoMo 66

Postitus Postitas tarmo » 22. 04. 2014. 14:10

Nongrata kirjutas:F..ck oma vangerdustega, kõigepealt vangerdati distants elioni tasemele, nüüd kuupäev viimasel hetkel... peab prozacit juurde tellima rsk.
Kehv variant tõesti. Kannatavad mõlemad väikesed, kuid kindla fännklubiga sõidud. Meie klubil jääb sel aastal ilmselt KoMol osalemata ja sellest on väga kahju, oli üks väheseid sõite sel aastal kus plaanisin kaasa lüüa. :(

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: KoMo 66

Postitus Postitas Oliver » 22. 04. 2014. 15:05

Nongrata kirjutas:F..ck oma vangerdustega, kõigepealt vangerdati distants elioni tasemele, nüüd kuupäev viimasel hetkel... peab prozacit juurde tellima rsk.
Kui viimati 100km sai sõidetud, siis oli osalejaid vähe ja neistki tulid pooled poole pealt maha.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: KoMo 66

Postitus Postitas Lapeteus » 22. 04. 2014. 16:39

Oliver kirjutas:Kui viimati 100km sai sõidetud, siis oli osalejaid vähe ja neistki tulid pooled poole pealt maha.
Sellepärast üheringiliseks asja tegimegi, et keegi poolepeal pehmoks ära ei läheks ;) Eks iga aasta teeme rada natuke juurde, et varsti selle 100 km ka ühel ringil täis saaks.

ÜlrK
Rattur
Postitusi: 186
Liitunud: 26. 12. 2009. 10:36

Re: KoMo 66

Postitus Postitas ÜlrK » 22. 04. 2014. 21:29

tarmo kirjutas:oli üks väheseid sõite sel aastal kus plaanisin kaasa lüüa. :(
Sama siin. Neid sõite, millest sel aastal osa võtab, võib ühe käe sõrmedel ette lugeda. Nii Saku kui Komo olid juba aasta alguses ristiga ära märgitud.

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: KoMo 66

Postitus Postitas Lapeteus » 07. 05. 2014. 13:31

Meil läheb neljapäeval üks mees rada läbi sõitma. Start hiljemalt 17:30. Kes ühineda soovib, siis võib talle helistada 5079956 Kaido.

Kasutaja avatar
snakey
Rattur
Postitusi: 92
Liitunud: 20. 08. 2010. 00:14

Re: KoMo 66

Postitus Postitas snakey » 11. 05. 2014. 18:03

Sõit sõidetud ja juba kodus õlli libistamas. Päris karm rada peale vihmasadu, mudas sai tükk aega ratast ringi lastud. igaljuhul mõnus trenni päev oli. Mingi koht oli kus silt näitas kas Keava tõusud 7700meetrit, seal oli kena tunne nagu laseks juba ringiratast. Viimases TP sai korralikult kere hapukurki ja soola täis pargitud ja edasi mudas ennast finishi poole pedaalides. Tänud korraldajatele. Ilmselgelt sellise rajaga suuremat rahvamassi kokku ei aja, ei tea kui hull see matkarada olla võis?

Palju neid sõitjaid finishi joone ületas?
Tööstusautomaatika lahendused www.minitec.de

Kasutaja avatar
metsaveere
Rattur
Postitusi: 192
Liitunud: 08. 10. 2013. 17:28

Re: KoMo 66

Postitus Postitas metsaveere » 11. 05. 2014. 20:07

snakey kirjutas: Ilmselgelt sellise rajaga suuremat rahvamassi kokku ei aja, ei tea kui hull see matkarada olla võis?
Palju neid sõitjaid finishi joone ületas?
Matkarada ehmataks vist TRM-i stiilis lauskmaaga harjunud matkajad tõesti ära. Seega oli tore ette mitte teada, et rajameistrid täpselt lõppu Paluküla 3 km suusaraja kogu oma elegantsuses. Ainus lohutus, et Komo66 omad pidid seda kõike kaks korda nautima :-).
Aga väga heade tempovaheldustega - singleid, metsaradu ja puhkuseks vahepeale kõvakattega kruusateid.
Endal läks küll väheke kehvasti - ühe hajameelse rajajulgestaja näpukas tõi kaasa ka Komo66 suht. jõhkra mudalahingulise singli täiendava naudingu. Eelreklaamitud 27 versta asemel 33 km. Kaotust võitjale ca 20 min. Järgmine kord targem :-)

Korraldustiimi palvel veidike ülesvõtteid ka autasustamisest
https://www.dropbox.com/sh/mb6ggmrdn517 ... 3aO98FNV5a

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: KoMo 66

Postitus Postitas Lapeteus » 12. 05. 2014. 07:32

http://komo.ee/ tulemused pandi ka eile õhtul ülesse.

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Re: KoMo 66

Postitus Postitas Konflict » 12. 05. 2014. 07:59

Tänud korraldajatele üliehtsa mtb sõidu korraldamise eest! (y)

Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: KoMo 66

Postitus Postitas kypse » 12. 05. 2014. 12:23

Kiidan ka omalt poolt võistlust. Jagus kõike, nii muda, tehnilisemaid singleid, kui tõuse ja laskumisi. Võibolla ainult Keava mäed panid vaimujõu proovile, aga üldiselt on rada mõnusalt tasakaalus, kus raskematele ja aeglasematele kohtadele järgneb alati kergem lõiguke, kus jõuab taastuda. Teenindus oli korralik ja täiskasvanute karastusjook maitses supilauas hästi.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: KoMo 66

Postitus Postitas Rivo » 12. 05. 2014. 16:27

Nagu alati - rajameistrid olid taas suutnud paar ägadat lõiku leida. Seda rada tahaks sügisel kuivades oludes sõita. Siis, kui esimesed lehed juba langenud...
Loodame, et korraldajad jätkavad vaatamata kasinale osavõtule ka järgmisel aastal !
Ports pilte leitavad SIIN
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: KoMo 66

Postitus Postitas kuga » 13. 05. 2014. 12:28

Minu jaoks midagi meeldejäävat :D

No nii. Tänaseks on mul juba pilt ette tulnud ja seoses sellega ka väike arusaam kuhu kur...t ma oma nina olen toppinud. See nagu suurte poiste pärusmaa, kuhu mul pole eriti asja olnud.

Alguseks teadsin ma küll sellistest sarjadest nagu H100, Saku100, Vooremäe3000 ja KOMO100 (praegune KOMO66), kuid pidasin neid ikka friikide üritusteks, kuhu minul pole just asja. Seega ma ei saagi aru oma meeltesegadustest kuidas ma ennast ühel kevadisel päeval KOMO registreerimise lehelt leidsin, ning olin juba oma osaluse kinnitanud. No lahe, aga.... paar nädalat hiljem kui juba saku kolmapäevaku radadel kulgesin,ning sadul kallale kippus tulema, tabasin end mõttelt, et siia Saku 100 –le mul küll asja ei ole, sest juba mingi 14km läbi raputab ja küpsetab, ilma igasugust tõusudetta. KOMO66 olin ma aga sootuks unustanud. Kuid seda aitas meelde tuletada neljapävane kalendri piiks... Issand... See ei tõota küll head. Ilmataat oli sammuti oma pilved kohale vedanud ja sadu võis alata... seda lausa kaks päeva vahelduva eduga kuni laupäeva hommikuni, kuis Sakku koguneti. Ei see ole mulle kontimööda, kuid ilm tundus juba tahedam. Mõtted liikusid ikka sinna KOMO peale. Jube! Kas minna või mitte...

Pühapäeva hommikul võttsin oma kidura kanarinna hunti täis ja pakkisin asjad, ning asusin Paluküla poole teele. Ei sadanud, ning see oli juba hea. Kohale jõudes suunati mind ilusti parklasse, ning jagati ka number välja... külm... +8, aga kuidagi jäine. Riided vahetatud, ning raja algusega veidi tutvust tegema... Stardist kohe tõus! Proovime kas ikka üles veeretab ennast kuidagi.... ei olnud just kergete killast, kuid üles ma sain. :D Seega stardist ma vähemalt ei katkesta. :D Aga siis hakkasid mu kõrvu kostma kurjad sõnumid, kuna rada on oluliselt raskem, kui mahamärkimise ajal, siis Keava kontrollpunkti aega liigutati edasi. See pidi vist tähendama seda, et minu planeeritud sõit taandus rohkem kontroll aega mahtumisele, et ikka kogu sõit lõppkokkuvõttes läbida... Mis see siis ära ei ole, 35km 2,5tunniga. Peaks ikka jõudma.. :D Nii aga nüüd edasise juurde...

Sätin ennast stardi tagumisse rivvi. Eespool paistavad kaunikesti tuntud näod eesti rattaspordis. Väike värin tuleb sisse, kuna ei oska nagu suurt midagi oodata. Stardi pauk antud, ning kogu rivi läheb liikvele. Kogenud hundid alustavad rahulikult, kuid see ei kehti ilmselt minu kohta, kuna tuleb läbida Paluküla tõusude kaskaad, mis minu füüsisele hoobilt meelde tuletas selle puudulikuse! Seega kui ma lõpuks rahulikumale pinnasele jõudsin olid mu silmad ikka kaunikesti pahupidi, ning ainus mõtte, mis peakolus trummeldas oli „võta rahulikult“ seega järgnevaks taastumiseks kulus pea 10km. Hmmm.... Eluvaim hakkas taas endast märku andma, kui rauteeäärsele lõigule saabusin. Selt sain endale ka tagant lähenenud kaaslase, kellega sai edasi kulgetud väga mõnusatel singlitel ja metsaradadel. Tunne aina paranes... :D Kuni 30-dal kilomeetril hakkas ees üks KOMO vormis sõitja paistma. Pööre põllule. Kuidagi vatiseks läks. Liigun nagu tigu mööda märga..... kuid ilmselt mul ei ole ainukesena raske, sest paarimees hakkab vaikselt maha jääma, või teab ta mis ees ootab. Päästev mets paistab! Ehk läheb kergemaks... :D aga võta nõpust, see raja esimene mudalõik. Loodame et enam hullemaks ei lähe, aga lootus on ikka lollide lohutus, ning selles osas ma eksisin... :D Viimase 5km KEAVA kontrollpunktini olid ikka üksjagu vaevalised, ning seega otsustasin seal väikse vahepeatuse teha, et maitsta seal head ja paremat, mis mulle on ette nähtud... Kepsud olid sammuti töntsid, kuid katkestamise tundest oli asi kaugel! Söödud, joodud ja edasi... Järgnevast mäletan ainult, et algasid mingid mäed ja laskumised vaheldumisi, milledele lõppu ei paistnudki. Minu oskustest oli seal tõesti vajaka, seega seenelised oleksid seal ka kiiremini liikunud kui mina oma udupeene rattaga. Ronisin ja kannatasin. Ma ei tea, kaua ma seal juba olnud olin, kui paistis päästev teele väljasõit, ning arvasin, et enam hullemaks minna ei saa... aga võta näpust... rada läks vaid üle tee teisele poole, ning minu pilditu olek muutus seal metsas veelgi pilditumaks. Kui singel taas tee pervele hakkas tõusma, siis paistis väike päiksekiir, et äkki.... aga sinna see taas kustus, kui sinku taas vasakule pani.... nii ma küll finišit ei näe... kell liikus lausa halastamatult, kuigi üle poole rajast oli läbitud! Lõpuks jõudsin kuhugile... see oli TEE!!! Jupike küll, aga siiski parem, kui mitte midagi! Mõnda aega oli päris ok, ning hakkasin ennast paremini tundma, kuniks märkasin silti karupesa singel... Lahe! Egas karud pesa märjale tee... aga selles eksisin taas... Kõik mis ratta alla jäi imes lausa korralikult... Seega ma ei teagi, kaua ja kus, kuid Järgmine tähelepanu köitev silt oli „Mudaaugu singel“ või midagi sarnast. Kui aus olla, siis ma kartsin, et siia ma ka lõppen. See oli kohutav... :D Pole ju palju lõpuni, aga kas see peab nii vaevaliselt siis tulema. Raviseanss oli igati korralik, kuni tudsin päästvat ja mitte vetruvat maad oma jalakeste all. Elus järelikult :D :D :D Ja nii need Paluküla mäed lähenesid, mis oma olekus enam ei tundunudki nii hirmsad kui alguses... ju selle pärast, et FINIŠ paistis. Veel mõned keerutamised ja viimane tõusu põks, ning laskumine päästva joone poole oligi ees. Jess... Kohal!!! Ja enne finiši sulgemist... :D ja isegi poole tunnise varuga, kuigi Keavas oli veel tunne, et suudan selle ikka 4h-ga läbida. Seega eesmärk oli miinimumiga täidetud.

Suured tänud korraldajatele, minu silmade avamise eest, et nii ka võib, kuid sõit polnud kindlasti tavainimesele kergete killast, kuid loodan, kui end taas korralikult ravin, ehk õnnestub ka järgmisel aastal platsis olla!!!
Kenad pildid Rivo´lt
Rauno

Vasta

Mine “Eesti võistlused”