Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
Kivi
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 05. 03. 2009. 20:00

Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas Kivi » 27. 09. 2012. 18:24

VAATA ALLA
Viimati muutis Kivi, 02. 10. 2012. 16:22, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Kivi
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 05. 03. 2009. 20:00

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas Kivi » 02. 10. 2012. 14:08

Tere SÜGIS! Ärkas ka keskkonnaamet, kes tõmbas võistlusele kriipsu peale !


Luban, et võistlus toimub, aga asukoht muutub. Ilmselt samas paigas kus eelmine aasta ja sama ring, mis eelmisel aastal.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7956
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas KaupoR » 02. 10. 2012. 14:20

Ma just täna vaatasin rada tutvustavat videot ja mõtlesin, et kas muinsuskaitse ja keskkonnaamet on tõesti kõik load andnud. Kui on vähegi vesine, siis keeratakse lossimäed ja varemete ümbrus ikka korralikult pahupidi. Aga eelmise aasta rada oli väga viis, ei maksa põdeda. Alternatiiviks veel ju üleeelmise aasta rada Männimäel ja ega ka Sinialliku või Varesemäed väga kaugel pole.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Kivi
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 05. 03. 2009. 20:00

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas Kivi » 02. 10. 2012. 15:33

Uus asukoht:
Pilt

Kasutaja avatar
Kivi
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 05. 03. 2009. 20:00

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas Kivi » 02. 10. 2012. 16:23


Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas suuroja » 02. 10. 2012. 20:14

Kivi kirjutas: Tere SÜGIS! kes tõmbas võistlusele kriipsu peale !
aga vähemalt kavatsus oli väga ilus. ja ilu on vaataja silmades.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7956
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas KaupoR » 06. 10. 2012. 17:25

Kivi kirjutas:Võistluse ring: http://www.youtube.com/watch?v=yqDEtfl40ss
Mitte, et sel oleks mingit tähtsust aga see video ja selle aasta rada pole päris 1:1. Lõviosa on sama aga detailid erinevad. Tänane luure ja maha märgitud lindid kinnitasid seda. Kui mullu oli keeruline laskumine üks jõe äärde tulek, kus tuli all vasakule ümber puu keerata, siis nüüd seda pole aga on teine purakas. Esmapilgul tundus täiesti ohutu laskumine aga nõlv oli nii kuradi libe, et kui vähekenegi uljalt peale minna siis lõpetad kas puus või lihtsalt käpuli. Rada kuivas päikese käes lõuna ajal silmnähtavalt, kuid siis käis kaks sahmakat kõva vihma üle.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas mikulaine » 06. 10. 2012. 19:33

Kas on väga tähtis enne kella 12 kohal olla? Selles mõttes, et kui 15.10 on start, siis ma laekuks kell 14 platsi hea meelega. Sügissarja number on juba ka olemas.

Mihkel

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas Kummitus » 06. 10. 2012. 21:50

Vaatasin seda juhendit ja meenusid ka eelmise aasta tulemused. Viimases sõidus olid koos MU, ME, MSport, MSen1-3. kuid arvestust Sen1 eraldi pole.

fo1l
Rattur
Postitusi: 277
Liitunud: 23. 02. 2011. 14:25

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas fo1l » 07. 10. 2012. 16:56

Treppi juures filmiti, mingeid kaadreid ka saab?

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas Kummitus » 07. 10. 2012. 19:28

Rada oli äge aga kahjuks ilm tegi selle liiga mudamülkaks, kohtume järgmine aasta jälle !

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas mikulaine » 07. 10. 2012. 20:18

Nõustun eelnevaga.
Endal peale H100 on vorm ära vajunud ja algul tõmbasin kinni ennast kohe. Ainuke positiivne tänases päevas on see, kõik laskumised sõitsin korralikult ja julgelt, paar komistasid ka muidugi, aga need käisid asja juurde. Trepilaskumine oli päris asjalik ja absoluutne lemmik tänases päevas. Ratas kogus lugematu kilosid muda enda külge ja veeremine muutus üsna vaevaliseks. Kogu selle jama finaal oli viimasel ringil kui tagakäikar end kodaratesse parkis. Saiakesi ei jätkunud ka meeste sõidu lõpetajatele.

Mihkel

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7956
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas KaupoR » 07. 10. 2012. 21:15

Korralduse kapsaaeda mõned kivid, päris kurjaks tegi kohe.

* Start viibis (räägin viimasest sõidust). Eelmised autasustamised olid juba ammu lõppenud, mingit silmaga nähtavat takistust ei olnud, et 10 minti lihtsalt üle lasta.
* Viimase stardi lõpetajatele ei jätkunud ei sooja jooki ega süüa. Viimased 2 ringi nägin silme ees vaid neid saiakesi ja sooja teed. Saiakesed saiakesteks, isegi teed ei olnud. Ei olnud mõnus sooja joogita autasustamist oodata (vt ka järgmist punkti).
* Autasustamine. Juhendi järgi pidi autasustamine olema 16:25, selleks ajaks polnud vist sõitki läbi. OK, anname sellest kellaajast mittekinnipidamise andeks. Aga nägin lähedalt kuidas käis kohtunike töö. Neil näis aega olevat hommikuni, kohutav munemine. Kui keeruline ja aeganõudev saab olla 5 klassi poodimi välja selgitamine? Kohtunikke vaevasid mured nagu, et mis panna mingite vanuseklasside keskmiseks kiiruseks (ilmselt said nad ringiga ja protokolli märgiti "-1 ring" mitte lõpetaja aeg) ... no tõesti, kas see on nii tähtis, et võistlejad ja pealtvaatajad peavad autasustamist ootama? Ja siis tekkis tema, et kas keegi võistleja (nime ei mäleta) ikka tuleb autasustamisele, oli vaja talle helistada. Siis tekkis üles minu privaatküsimus - mulle oli protokolli märgitud -. Lihtsalt miinus. "Mis see Raag seal rajal korda saatis?" oli kohtuniku küsimus. Siis selgitati välja, et -1ring. Hahahaa, kui lõbus oli kohtunikel, üks veel ütles "praegu olid sa protokollist üldse väljas". Veel suutis kohtunik mingite klasside protokollid oma arvutist ära kustutada. Lõpetuseks olid mul külmavapped, sest tulin otse kodust starti ilma vahetusriieteta lootuses, et saab kiirelt tehtud. Ja kusjuures see pole esimene kord kui sügiskrossidel enne autasustamist ilge munemine käib. Korraldajad, võtke midagi ette!!!
* Arvestades asjaolusid, oleks võinud rattapesu ka olla korraldatud. Kasvõi voolik, kui survepesu välja ei mängi.

Rada oli sügiskrossile kohaselt sügisene. H100 tundus tänase kõrval nagu kruusaralli :)
If everything's under control, you're going too slow!

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3970
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas Kirsa » 07. 10. 2012. 21:32

germo123 kirjutas:Treppi juures filmiti, mingeid kaadreid ka saab?
Ma sain sealt laskumist mehise sinika jala peale, loodan et see peale ei jäänud. :)

Rada oli jah väga väga libe ja plägane. Haanja 100 oli selle kõrval tõesti nagu kuiva ilma maanteevõistlus.
Kui ma kell 2 paiku Tartust Viljandisse sõitsin, siis korraks viskas sellise paduka, et pidin auto tee äärde seisma jätma - lihtsalt ei näinud välja.
Lootsin, et sellist padukat Viljandis ehk ei ole, aga vaadates rada oli veel hullemgi sadu sealt üle käinud.
Maru kahju, et mul päris mudakumme võtta ei ole - oleks tahtnud lausa huvist näha, kuidas oleks. Ega kellelgi ei olnud. Eestis ei ole eriti selliseid võistlusi kus veeremise ja kaalu osatähtsus on absoluutselt null, loeb ainult mustri isepuhastusvõime.
Samas mõned m18 ja u23 poisid sõitsid ikka väga osavalt - ei ole meie xc tasemel häda midagi.
Mina igatahes oma pasteldega seal hakkama ei saanud ja kui jalg ka järjest sinakamaks läks, siis keerasin ära vasakule. Elu esimene katkestatud krossivõistlust vist. :(
Sai just haanjas 6h kakeldud käikuga ja ja lihvitud esihammakat, et ei olnud nagu tuju seda ühe jalaga veelkord 2h teha.

Aga kui vihma poleks sadanud, oleks see rada olnud väga hea, igatepidi sõidetav ja tõenäoliselt jagunuks teedki. Et ma korraldajaid ei süüdista, iga tõeline maastikurattur peab ise olema ekstreemiks valmis.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7956
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas KaupoR » 07. 10. 2012. 22:04

If everything's under control, you're going too slow!

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas seiko » 08. 10. 2012. 07:26

KaupoR kirjutas:Korralduse kapsaaeda mõned kivid, päris kurjaks tegi kohe.

* Start viibis (räägin viimasest sõidust). Eelmised autasustamised olid juba ammu lõppenud, mingit silmaga nähtavat takistust ei olnud, et 10 minti lihtsalt üle lasta.
* Viimase stardi lõpetajatele ei jätkunud ei sooja jooki ega süüa. Viimased 2 ringi nägin silme ees vaid neid saiakesi ja sooja teed. Saiakesed saiakesteks, isegi teed ei olnud. Ei olnud mõnus sooja joogita autasustamist oodata (vt ka järgmist punkti).
* Autasustamine. Juhendi järgi pidi autasustamine olema 16:25, selleks ajaks polnud vist sõitki läbi. OK, anname sellest kellaajast mittekinnipidamise andeks. Aga nägin lähedalt kuidas käis kohtunike töö. Neil näis aega olevat hommikuni, kohutav munemine. Kui keeruline ja aeganõudev saab olla 5 klassi poodimi välja selgitamine? Kohtunikke vaevasid mured nagu, et mis panna mingite vanuseklasside keskmiseks kiiruseks (ilmselt said nad ringiga ja protokolli märgiti "-1 ring" mitte lõpetaja aeg) ... no tõesti, kas see on nii tähtis, et võistlejad ja pealtvaatajad peavad autasustamist ootama? Ja siis tekkis tema, et kas keegi võistleja (nime ei mäleta) ikka tuleb autasustamisele, oli vaja talle helistada. Siis tekkis üles minu privaatküsimus - mulle oli protokolli märgitud -. Lihtsalt miinus. "Mis see Raag seal rajal korda saatis?" oli kohtuniku küsimus. Siis selgitati välja, et -1ring. Hahahaa, kui lõbus oli kohtunikel, üks veel ütles "praegu olid sa protokollist üldse väljas". Veel suutis kohtunik mingite klasside protokollid oma arvutist ära kustutada. Lõpetuseks olid mul külmavapped, sest tulin otse kodust starti ilma vahetusriieteta lootuses, et saab kiirelt tehtud. Ja kusjuures see pole esimene kord kui sügiskrossidel enne autasustamist ilge munemine käib. Korraldajad, võtke midagi ette!!!
* Arvestades asjaolusid, oleks võinud rattapesu ka olla korraldatud. Kasvõi voolik, kui survepesu välja ei mängi.

Rada oli sügiskrossile kohaselt sügisene. H100 tundus tänase kõrval nagu kruusaralli :)
Mõned vastused:
* Tõenäoliselt ei pannud sa tähele, et sel ajal ei olnud eelmine sõit veel lõppenud. M16 läks veel rajale õigel ajal, aga viimane aja saanu sõitis 6 minutit üle 1 tunni. Sellest ka +10 minutit viimase stardi algusele.
* Millest kriitika saiakeste ja joogi suhtes, kui keeg seda kuskil lubanud pole? See oli korraldajate hea tahte avaldus ja eelkõige neile noortele, kes juba hommikul kella 10-st koos treeneriga kohale vurasid ja olude sunnil kogu pika võistluspäeva lõpuni pidid kannatama.
* No ei olnud meil elektroonilist ajavõttu ja seetõttu läks mõni minut aega, et ajad tabelisse kirja panna. Juhtub ka näpukaid, see tähendab, et "-1" asemel sai kirja "-". Parandus sai tehtud ja kõik tulemused said kirja, ka selle "autasustamisele oodatud võistleja" katkestamine sai üles tähendatud. Ootasime teda viimaselt ringilt, aga kuskil all orus ta katkestas ja kohaliku mehena jalutas kodu poole. Soojade riiete puudumise koha pealt tuleks ilmselt peeglisse vaadata.
* Rattapesu võiks muidugi olla, dušš ja massaž ka, aga ei olnud. Ei olnud ka välja lubatud.

Niipalju veel kommentaariks, et oma sõitu lõpetades ei ole kohe mõtet tormata kohtunike juurde pärima, et "mitmes ma olin". Eriti kui ühes stardis on 5 vanuseklassi ning tasemevahet mõõdetakse miinusringidega.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7956
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas KaupoR » 08. 10. 2012. 07:51

Ma tunnistan oma viga, et ei võtnud kaasa vahetusriideid. Minu viga ja vaatan peeglisse. Isegi kui ma võtan riided kaasa, siis ei tähenda, et autasustamine nii kaua võiks venida. Kas autasustamise ajaks peab olema protokoll lõplikult vormistatud? St olema kõigile EJL nõuetele vastav? Või piisab kui on teada iga klassi 3 esimest ja detailidega ning lihvimisega (nagu on klassi võitja keskmine kiirus) tegeleda hiljem? Eriti meenub mulle paari aasta tagune Otepää etapp, kus isegi peale riidevahetust jõudis meeletult külm hakata enne kui midagi toimuma hakkas. Kusjuures Otepää etapp ei olnud karikasrja punktietapp, seega ei saanud olla, et üldarvestuse kokkupanek võttis aega.

Aga mis olnud see olnud. Eks ma tulen järgmine aasta ilmselt jälle starti. Võtan soojad riided ja termosega teed kaasa. Ja kindlasti tulen talvesaabastega (mõtlen ikka MTB saapaid), mis seekord õigustasid ennast 110%. Saapaid endid polnud küll muda alt näha aga jalad olid kuivad ja soojad.
If everything's under control, you're going too slow!

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas seiko » 08. 10. 2012. 08:06

Sellel jutuajamise hetkel sõit alles käis (st et ootasime viimast lõpetajat) ja tegime lihtsalt omavahel nüansse selgeks.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas SL » 08. 10. 2012. 08:22

Ma ei saa öelda midagi selle võistluse korralduse kohta, kuna mind ennast kohal polnud, kuid autasustamise venimine Eestis on üleüldine probleem.

Põhimõtteliselt ükskõik, mis võistlusel, kuid autasustamine võtab meil siin alati mega kaua aega. Ja mina näiteks ei saa aru, et miks. Autasustamine peaks toimuma koheselt pärast autasustavate lõpetamist. Ja kohe tähendab seda, et rätikuga nägu puhtaks, kuiv särk selga veega jalad üle ja poodiumile. Maksimum 2 minutit. Meil on aga kaks tundi. Aru ma ei saa, miks seda praktiseeritakse.

Kasutaja avatar
Kivi
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 05. 03. 2009. 20:00

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas Kivi » 08. 10. 2012. 21:48

Tegin jooksvalt mõned klõpsud, nii palju kui mahti sai: http://kristjan.stuudio.eu/index.php?al ... kross-2012

NB! Vabandan kõigi külmetajate ja kannatajate ees, et autasustamine venis!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7956
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas KaupoR » 08. 10. 2012. 22:47

Kalliks läheb see rattasõit. Peale H100 keskjooksu vahetus. 1 sõit hiljem (st Viljandi sügiskross) keskjooks taas molekulideks, sest kahin ja ragin oli kõrvulukustav. Laagritele väike puhastus, uus määre sisse ja sai taas vaikus majja. Isegi peale põhjalikku rattapesu kouksin igasuguste sõlmede ja kasseti vahlt ning jumal teab kust veel sellise koguse heina, et ühe lehma võiks küll nädal aega ära sööta.
If everything's under control, you're going too slow!

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas seiko » 09. 10. 2012. 21:15

SL kirjutas:Ma ei saa öelda midagi selle võistluse korralduse kohta, kuna mind ennast kohal polnud, kuid autasustamise venimine Eestis on üleüldine probleem.

Põhimõtteliselt ükskõik, mis võistlusel, kuid autasustamine võtab meil siin alati mega kaua aega. Ja mina näiteks ei saa aru, et miks. Autasustamine peaks toimuma koheselt pärast autasustavate lõpetamist. Ja kohe tähendab seda, et rätikuga nägu puhtaks, kuiv särk selga veega jalad üle ja poodiumile. Maksimum 2 minutit. Meil on aga kaks tundi. Aru ma ei saa, miks seda praktiseeritakse.
Pakun Sulle võimalust näiteks järgmise aasta Viljandi Sügiskrossi autasustamisel. Rohkem ei pea tegema, kui et valmistad ette auhinnalaua (auhinnad on olemas) ja kirjutad ringilugeja-kohtuniku selja tagant maha lõpetajate numbrid. Stardiprotokolli annan kõrvale. Proovikiviks on esimene sõit, kus osaleb vaid 2 auhinnatavat võistlusklassi M12 ja N12. Starti lastakse nad nii, et M12 stardib õigel ajal ja samas vanuseklassis võistlevad M10, N10 ja N12 lähevad rajale 1 minuti võrra hiljem. Viljandimaa meistreid selles klassis ei selgitata.
Pärast viimase esikolmiku lõpetamist läheb aeg käima ja selle aja jooksul tuleb kommentaatorile kirjutada nimed, keda autasustamisele kutsuda. Aeg läheb kinni, kui N12 3.koha omanik poodiumile jõuab (autasustamine toimub 3.kohast alates). Ma olen iga minuti eest, mis selle protseduuri läbimiseks alla kahe minuti kulub, nõus välja käima 100€. Iga minuti eest, mis rohkem kulub, tahaks ainult 10€ saada. Kas sobib?

kahwel
Rattur
Postitusi: 95
Liitunud: 07. 06. 2009. 12:40

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas kahwel » 10. 10. 2012. 07:11

Sounds like a challenge 8)

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Viljandi Sügiskross 7.oktoober

Postitus Postitas SL » 10. 10. 2012. 10:27

seiko kirjutas:
SL kirjutas:Ma ei saa öelda midagi selle võistluse korralduse kohta, kuna mind ennast kohal polnud, kuid autasustamise venimine Eestis on üleüldine probleem.

Põhimõtteliselt ükskõik, mis võistlusel, kuid autasustamine võtab meil siin alati mega kaua aega. Ja mina näiteks ei saa aru, et miks. Autasustamine peaks toimuma koheselt pärast autasustavate lõpetamist. Ja kohe tähendab seda, et rätikuga nägu puhtaks, kuiv särk selga veega jalad üle ja poodiumile. Maksimum 2 minutit. Meil on aga kaks tundi. Aru ma ei saa, miks seda praktiseeritakse.
Pakun Sulle võimalust näiteks järgmise aasta Viljandi Sügiskrossi autasustamisel. Rohkem ei pea tegema, kui et valmistad ette auhinnalaua (auhinnad on olemas) ja kirjutad ringilugeja-kohtuniku selja tagant maha lõpetajate numbrid. Stardiprotokolli annan kõrvale. Proovikiviks on esimene sõit, kus osaleb vaid 2 auhinnatavat võistlusklassi M12 ja N12. Starti lastakse nad nii, et M12 stardib õigel ajal ja samas vanuseklassis võistlevad M10, N10 ja N12 lähevad rajale 1 minuti võrra hiljem. Viljandimaa meistreid selles klassis ei selgitata.
Pärast viimase esikolmiku lõpetamist läheb aeg käima ja selle aja jooksul tuleb kommentaatorile kirjutada nimed, keda autasustamisele kutsuda. Aeg läheb kinni, kui N12 3.koha omanik poodiumile jõuab (autasustamine toimub 3.kohast alates). Ma olen iga minuti eest, mis selle protseduuri läbimiseks alla kahe minuti kulub, nõus välja käima 100€. Iga minuti eest, mis rohkem kulub, tahaks ainult 10€ saada. Kas sobib?
Tänan väljakutse eest, kuid ma püüan oma püstitatud eesmärke kiireks (ja sportlastesõbralikuks) autasustamiseks saavutada enda korraldatud võistlustel.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”