Eesti Täispikk Triatlon 2012

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas ToomasL » 20. 07. 2012. 21:39

Tundub, et Urmas on võistluse ettevalmistustega väga hõivatud ja foorumis on kahtlaselt vaikne. Luureinfo põhjal on mitmed terasmehed tegemas tõsiseid ettevalmistusi rekordite purustamiseks. Tuntud vähese jooksu mees Indrek Pak jäi üks päev vahele jooksurajal. Urmas Paejärve on nähtud maanteel rattaga autodest mööda kihutamas, Alo ostis poest parimat varustust kokku, Tõnuke on ettevalmistusperioodil võtnud osa kõigist Eestis korraldatavatest võistlustest, rääkimata teistest (Indrek J, Margus, Ivo, Andrus jne).
Olen küll aastate eest kelkinud, et pühast üritusest osavõtmast ei suuda mind takistada isegi mitte lapse sünd ega vigastus, kuid tundub, et see aasta vaatan kogu tegevust raja kõrvalt, silmanurgast vargsi pisaraid pühkides. :cry:
Nüüd olen siis tõeline raudmees, ainult, et natuke mõlkis. Tartu Rattarallil purunenud õlaliiges on küll metalli ja kruvide abil kokku
sätitud, aga ringliigutust käega veel teha ei saa. Ehk siis ujuda ei saa. Koer on ainus stiil, mida suudan ujuda käsi ja jalgu kasutades.
Paar päeva tagasi suutsin teha jooksmist meenutavaid liigutusi, aga allesjäänud kuu ajaga taastada kevadel jalgades olnud jooksukiirus ei ole mulle isegi märgades unenägudes silma jäänud.
Taastusravi olen saanud arvatavasti Eesti parimate spetsialistide käe all ning paranemine on olnud oodatust kiirem, kuid… Olles
konsulteerinud mitme kirurgiga on oht vigaseks jääda väga suur ja seepärast olen seekord stardijoonel, kuid ei stardi.
Igal juhul olen 19.08.2012 kohal, et teile kõigile kaasa elada.

powerman
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas powerman » 20. 07. 2012. 22:16

J U L M :-)

citybike
Rattur
Postitusi: 517
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas citybike » 20. 07. 2012. 23:21

Jah trenni on natuke rohkem tehtud, plaan tunni jagu aega parandada.
Aga kuna olen tagaotsa mees, siis illusioone 10 tunni purustmaisest veel pole.

Aga tõsi ta on ,et paljusid olen rajal isegi näinud. Eriti Urmast, iga kord kui Pärnu mnt.-l olen, on ta seal platsis tiirutamas.

Vähem kui kuu jäänud ja mõne trenni jöuab veel teha.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 22. 07. 2012. 16:12

Mul ka kuri plaan mõlkumas minna proovima, samas ei tea veel kas leian selle julguse:-)

Mis aeg see tagumise otsa aeg ka on kui saladus pole eelkõnelejal?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas dr Holden » 22. 07. 2012. 20:14

Alfonze kirjutas:Mul ka kuri plaan mõlkumas minna proovima, samas ei tea veel kas leian selle julguse:-)
Selle asjaga on nii, et sealtpoolt vaadates tundub see vähemalt 10 korda hirmsamana kui siitpoolt vaadates. Ehk siis, eelmisel aastal selle läbi teinuna olin enda peale ikka väga vihane, et miks ma varasematel aastatel vedelaks lõin........

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 22. 07. 2012. 20:29

Eks jah, ettevõtmise asi, velo otsas pikemaidki aegu veedetud jne. Kõik tükid lähiajal läbitud ka värskelt, ettekujutus olemas.

citybike
Rattur
Postitusi: 517
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas citybike » 22. 07. 2012. 20:41

tagumise otsa all oli ülemöödunud aastal nõksa alla 13 tunni ja eelmisel aastal siis 11:45. Ehk see aasta saab siis alla 11 tunni.

ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas ToomasL » 22. 07. 2012. 21:08

Kui tahad ennast võrrelda, siis siin on üks koduleht http://edetabel.tri.ee/. Seal on näha läbi aastate tehtud tulemused.
Ise tegin esimesel korral 13:05 ja eelmine aasta 10:07.
Viimase otsa mehed on seal kuskil 15 tunni piirimail, kuigi üks muhe kutt suutis oma rämedalt mustriliste rehvidega maastikurattaga lõpetada natuke peale 17 tundi. Minul sellist vastupidavust ei ole. 8)
Seda tunnet, mida finišis koged, ei oska mina sõnadesse panna. Igal juhul on see sõltuvust tekitav. Loe siit samast foorumist eelnevate aastate heietusi- suurem osa nendest on jälle stardis.

citybike
Rattur
Postitusi: 517
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas citybike » 22. 07. 2012. 21:19

Super tabel. Esimesed 100 on täpselt alla maagilise 10 tunni piiri (osad küll mitu korda). Aga elamus on täesti hea ja isegi õnnestus plaanid nii sättida, et starti ikka saab, sedakorda siis kolmandat korda.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 23. 07. 2012. 07:17

Tiksun veel Tristar111 ära, siis otsustan, kuni 8. augustini on registreerimine nagunii samas hinnas, niiet sinnani aega. Ilmselt vist tuleb siiski tulla kohale ja üle vaadata teema omal nahal:-)

ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas ToomasL » 12. 08. 2012. 20:41

Sõitsin eile siin raja läbi ja rahulikul kulgemisel oli aega mõelda. Ujumiskohast liikuma hakkamisel on ainult lust ja lilepidu- puhas ja täiesti sile asfalt. Kui eelmine aasta oli mul enam vähem samades ilmastikutingimustes kiiruseks 38km/h, siis sedakorda 41km/h. Mõnus!
Loodan, et Urmas on märganud, et on tekkinud veel üks fooriga ristmik, kus on vaja välja panna täiendav liiklusreguleerija- Jälgimäe tee ja ümber Tallinna ringtee ristmik.
Arvestades, et ilm tõotab tulla selline jahedavõitu (16° C), siis on lootust, et näeme ka rattaetapil uusi rekordeid. Lisaks nõrgale tuulele (5m/s) ja jahedale ilmale aitab kaasa kindlasti sile asfalt. Kuid tee peal on ka mõned ohtlikud kohad.
Suunaga Haapsalu poole viaduktil kohe peale forellipüüki on paremal pool tee ääres klaasikillud maas. Kui oled kogu aeg sõitnud pidevjoonest paremal, siis seal soovitan võtta pisut vasakule. Õnneks on tee lai ja vasakule hoidmine ei ole väga ohtlik.
Teine hea koht, kus sunnitud puhkepausi teha, on kohe peale toitlustuspunkti, viadukti alla laskumine, kus laskumise alguses on üks rikas inimene aiakäru täie peent graniitkillustikku maha kallanud. Hoidke jällegi pidevjoonest vasakule.
Kolmas koht ohtlik koht on Sauest mööda sõites. Hoolimata sellest, et sa oled peateel, arvab nii mõnigi autojuht Tõkke tänaval, et tema jaoks oled sa allaajamist väärt sihtmärk ja sihib hoolega.
Lisaks pakuks paar ennustust. Absoluutsele tõele need ei pretendeeri, aga sellised mõtted lihtsalt tikkusid rattasõidul pähe. Veest tuleb see aasta esimesena välja tugeva ujujana tuntud Emeri, tema sabas paar minutit hiljem Indrek P. Emeri segab kaarte veel ka rattasõidus, kuid hiljemalt jooksmise ajal taandub ta kohtadele 4 ja tahapoole. Rattasõidus näitab oma võimu Alo, kes on see aasta olnud eriti kiire. Alo jagab kindlasti oma jõud see aasta täpsemalt ja näitab head kiirust ka jooksurajal. Ka Urmas on kiire, kuid tänu sellele, et ta treenib ühe rattaga ja võistleb teisega, siis ei suuda ta oma parimat kiirust näidata. Jooksurajal püüab ta ikkagi Alo kinni ja võidab teda paari minutiga. Nii Alo, kui ka Urmas alistavad lõpuks 10 tunni piiri ja arvan, et saavad ajad sinna 9:45 kanti.
Isikliku rekordi teeb ka Lõuna Eesti kangeim mees Tõnu, kes stabiilse võistlejana kõigil kolmel alal saavutab aja ca 10:00.
Vaikne nokitseja Villu teeb oma parima võistluse ning saavutab aja ca 10:00
Salatrenni teinud Indrek P üllatab kõiki ja eriti ennast saades aja ca 10:40.
Kõige üllatavam mees rajal see aasta on aga Andrus. Sellel mehel tuleb silma peal hoida.
Samuti parandavad ka kõik teised, kes on mitmendat korda rajal, oma rekordeid. Citybike olen näinud trenni tegemas ja karta on, et sellest on kasu.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 12. 08. 2012. 21:15

Niisiis plaan ka ikkagi osaleda ja esimene julge samm, ehk regamine on tehtud:-)

Tegu mul elu kolmanda triatloniga üldse, mis on olnud muidugi naljanumbrid mahu mõttes võrreldes täispikaga.

Teemadest natuke ka:

Ujumine: Ma olen ilmselt ainus kes kalipsota ujuma tuleb, vaadates pilte ja videoid on eelnevad korrad kõik kalipsodes olnud... Loodetavasti vesi on seal 20-22 vahemikus ja ei ole väga hull.
Ujuda ma suurt ei oska (konna vaikselt 20min per km või vähe peale), aga ära ka ei upu, eks lobistab kuidagi läbi. See aasta on see maa ka testitud.

Ratas: Trassil isegi märganud neid klaasikilde seal peale seda Valingule keerava tee viadukti, jube kena oleks korraldajast kui ta korraks harjaga selle kandi läbi käiks.
Kuna ratast olen põgusalt sõitnud, siis see olekski minu puhul põhiteema antud võistlusel, nimelt julgen ka mingid eesmärgid panna. Kuna aga pole nii pikka paugutamist teinud, siis panen kolm loodetud taset tulemusi (tehnilisi viperusi arvestamata): alla 5:00 on selline supereesmärk, alla 5:15 on selline käib kah eesmärk ja alla 5:30 kui peaks mitte nii hea päev olema. Kui veel hullem tuleb siis on konkreetselt mingi haigus, seedehäire või krambid teemaks...

Jooks: Vat see on teadmatus, et mis tunne võib peal olla peale eelnevaid teemasi hakata maratoni kokku kakerdama... Eks hakkab otsast tuiama ja vaatab mis saama hakkab, puhanuna maraton 4h sisse läbida on üks asi, peale eelnevat 6-7h rapsimist on see oluliselt miski muu teema.

Üldeesmärk oleks saada kogu aeg 12h sisse, siis oleks plaan täidetud, algaja kohta ei ole ka muidugi midagi meeletult katki kui peaks kauem kuluma, selge on see, et kui konkreetset tehnika või tervisemuret ei teki, siis lõpuni PEAB saama:-)

citybike
Rattur
Postitusi: 517
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas citybike » 12. 08. 2012. 21:49

Pakun, et üllatusmees on see aasta Rainer, kes on teinud Tristaril väga hea tulemuse, ca. kolm pool tundi. Ja Aerobikel on näidanud kiirust üle 42 km/h.
Mees tegi eelmine aasta ka asja läbi ja teab millega tegemist ja ujumine ning ratas on väga head ning joostes ka hätta ei jää. Ehk sis treenitud ja triatloni väga hästi tundev härra

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas dr Holden » 13. 08. 2012. 00:03

ToomasL kirjutas:....Kuid tee peal on ka mõned ohtlikud kohad.
Suunaga Haapsalu poole viaduktil kohe peale forellipüüki on paremal pool tee ääres klaasikillud maas. Kui oled kogu aeg sõitnud pidevjoonest paremal, siis seal soovitan võtta pisut vasakule.

Isikliku rekordi teeb ka Lõuna Eesti kangeim mees Tõnu, kes stabiilse võistlejana kõigil kolmel alal saavutab aja ca 10:00.
Ohtlik koht on jah, sõitsin ise sealt eelmisel teisipäeval kogemata hinge kinni hoides üle, läks õnneks.

Tõnu pole sel aastal eriti trenni teinud, kaotas isegi mulle Otepääl (mul sel aastal enne TriStari 20km jooksutrenni) jooksus 3 minutiga.....

Aga mul endal sai täna Taaniriigi pealinnas selle aasta IM tehtud, aega kulus olematu jooksutrenni tõttu küll liiga palju (12:23), aga tehtud ta sai. Pikemalt ilmselt blogis.....

Teile sinna Sakust läbi Kanama-Ääsmäe Keilasse aga õnne ja jaksu järgmisel pühapäeval. Tänane emotsioon siin Kopis sunnib mind ilmselt oma iga-aastast täispikka Eestist eemal tegema. No offense, Urmas!

Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Fre » 15. 08. 2012. 18:28

Alfonze kirjutas:Niisiis plaan ka ikkagi osaleda ja esimene julge samm, ehk regamine on tehtud:-)
...
Ujumine: Ma olen ilmselt ainus kes kalipsota ujuma tuleb, vaadates pilte ja videoid on eelnevad korrad kõik kalipsodes olnud... Loodetavasti vesi on seal 20-22 vahemikus ja ei ole väga hull.
Ujuda ma suurt ei oska (konna vaikselt 20min per km või vähe peale), aga ära ka ei upu, eks lobistab kuidagi läbi. See aasta on see maa
Veetemperatuuri ei julge ennustada aga üldiselt on karjääris vesi olnud suht külm, va mõned päikselised päevad kui pinna lähedalt üles soojendab. Täispika ujumisdistantsi järel oli isegi peale kalipsoga ujumist viimati (10.08) probleeme sõrmede liikuvusega, niiet eriti ilma kalipsota ujudes võib T1 üsna puine tunduda.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 15. 08. 2012. 22:22

Ega jah hea ei ole kui külm, samas konna pidavat kalipso segama (surevad õlad ja selg, kuna on kalipso pinges ja pole selleks mõeldud)?

Eks loodab parimat ja katsetab. Kui T1 aeg ei tule kiire (uimasin ka tristaril aegluses kaheksandal vms kohal T1-s:-P) ei ole hullu midagi, oluline et velole saaks korralikult varustuses ja liikuvate jäsemetega.

Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Fre » 16. 08. 2012. 13:49

Alfonze kirjutas:Ega jah hea ei ole kui külm, samas konna pidavat kalipso segama (surevad õlad ja selg, kuna on kalipso pinges ja pole selleks mõeldud)?
Kalipsoga konna ujudes on kõige ebamugavam see et kaelapealt poob - eriti veidi kõrgem kaelus ei kannata kui peanuppu igaks hingetõmbeks terveks ulatuseks veest välja upitatakse. Selja ja õlavaevused tulevad ilmselt hiljem, nendeni pole katsetades veel jõudnud. Igatahes edu, T1s võib ju kätekõverdusi teha või kuuma teed juua vajadusel ;-), kui tõesti muidu liikuma ei saa.

Kasutaja avatar
hobbyists
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 08. 2011. 12:38

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas hobbyists » 16. 08. 2012. 14:16

Kuuma ilma puhul korraldatakse jahutamiseks erinevaid kastmislahendusi. Nüüd vist oleks vaja T1 vahetusalasse sisenimisel kuuma õhu telk ehitada - leegiheitjate vahelt läbi :)
Mida külmem on, seda rahulikumalt läbi lähed, saab veel jume ka peale :)

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Salmiakki » 19. 08. 2012. 22:34

Elu teine Ironman tehtud, feeling on ülikõva. Oma aega sai parandatud natuke üle poole tunni, aga võistluse viimane koht sai sellegipoolest jälle koju toodud. Nii rasket võistlust pole elu sees veel olnud, jooksumaraton oli ikka täiesti kuul pähe: kui teil on plaanis 130 treeningkilomeetri pealt maratoni jooksma minna Ironmani raames ja kaalu on teil 90+kg, siis palju õnne - olete saavutanud masohhismi kõrgema taseme. Samas vähemalt sai täidetud 1 seatud eesmärkidest ehk siis maraton sai 100% läbitud joostes, mitte pool maad jalutades nagu eelmisel aastal.
Kui homme piisavalt konditsioonis jälle olen, siis tuleb pikem ja põhjalikum ülevaade tänasest võistlusest.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas tsainik » 19. 08. 2012. 23:09

Kõvad mehed (y) sellise ilmaga. Homme olete vist roostes kõik, raudmehed...

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 19. 08. 2012. 23:55

Njah, ei olnud just lihtsast seeriast päev, ma kirjutan ka midagi oma vaatenurgast ilmselt homme:-) Mõningad head õpetsussõnad ka mida teistel edaspidi ei soovita katsetada...
Ja mis maratoni puutub, siis ei maksa arvata, et isegi 1150km see hooaeg jooksnuna see mingi tavaline teema oli, mina pean tunnistama, et kui mul oli valida kas 7min km jooks või 8min km kõndimine, siis kasutasin mõnelpool seda viimast ja seda siis just geeli või soolakapsli manustamise vms ajal, lisaks sellele, et kadu vaid 1min per km, oli ka pulss 20 pügalat allpool ja sai rahulikult süüa juua. Maratoni aeg muidugi kannatas ja päris kobedalt, kuid kõnni arvele (ei kõndinud päris kilomeetrite kaupa ja aeg ajalt mõni TP külastus ka selle sees) läks sealt vast 10min kõigest, kui sedagi.

powerman
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas powerman » 20. 08. 2012. 01:14

Segased....:-)

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Salmiakki » 20. 08. 2012. 08:03

Ironman, see on jooksumaraton, millele eelneb 2 väikest soojendust: ujudes saab käed ja rattaga sõites jalad soojaks. (Eesti rahva uue aja vanasõna)
Alustades algusest ehk peale esimese Ironmani läbimist eelmisel aastal sai endale seatud eesmärgiks sel aastal trenni tublisti rohkem teha, ratast vähemalt 2000km ja teisi alasid ka kindlasti rohkem, aga .. läks nagu alati ehk ratast tuli 2011. a 1000km asemel ainult 1200km, ujumist 40km asemel 20km ja jooksmist 200km asemel 130km. Põhiline erinevus oli tänavu küll see, et trenni sai üsna korralikult tehtud juunis ja eriti juulis, eelmisel aastal jäi suvi ikka päris lahjaks.
Võistluspäeva hommikul sai tiba peale 7-t starti jõutud ja vajalikud toimetused ära tehtud, eelmise aasta kogemus aitas siin kõvasti ja sel aastal oli tunduvalt rahulikum ettevalmistusi teha. Ainult T2 ehk jooksuasjade koti oleks jätnud küll peaaegu korraldajatele üle andmata, kui poleks üks soome võistleja tulnud juttu ajama ja T2 koti kohta uurima, et kuhu see jätta tuleb.
Kell sai 8 ja oli aeg vette hüpata, plaanitult sai jälle jäädud võistlejate rivi lõppu, et rahulikult oma olematu tempoga ujuda. Huvitav oli see, et minu kõrvale jäid seekord alguses ujuma veel 2-3 meest, kes ei tahtnudki eest ära minna, üks mees ujus lausa selili :shock:. Kuna ta poisid ujumisstiili tõttu hästi ei näinud, siis ujus ta üsna sinka-vonka trajektoori mööda. Ujumise esimesed 400-500m olid ikka väga rasked, hingamist ei saanud kuidagi paika hästi ja kalipso kippus ahistama kaela ümbert. Siis läks tasapisi normaalsemaks ja need 2-3 meest jäid selja taha. 1. ringi lõpp läks jälle raskemaks, kui finišiala juurde sai jõutud, jõud tundus üsna otsakorral olevat. Ent finišialas olevate inimeste ees ei saanud ju väga uimerdada ja tuli kätega aktiivsemalt vehkida. 2. ring oli juba normaalsem jälle, tekkis selline rutiin ja ainus mõte oli, et saaks sellest mulisevast katlast ometi välja kindla maa peale. Kuskil 1,2-1,3km enne finišit sai äkki tempot lisatud, power tuli tagasi ja kui eelmisest grupist 1 vend maha jäi ja temast möödutud sai, siis andis see veelgi energiat juurde. Vähemalt oli kindel, et seekord ma kõige viimane ujumisrajal ei ole.
Veest välja tulles sain ajaks 1.40, mis oli 3 minti parem kui eelmisel aastal ehk eesmärk eelmisest aastast mitte kehvemini ujuda sai täidetud.
Vahetusalas läks kõik normaalselt ja ratta algus oli täitsa ok. Rattas hea aeg sõita oli sel korral üks põhieesmärke, Pühajärve triatlonil sai oma parimat aega parandatud 10 minuti võrra ja see andis alust heaks tulemuseks. Rajal ootas seekord selline keskmise tugevusega tuul, mis puhus suunaga Ääsmäelt Kanama poole. 2. või 3. ringil hakkas vaikselt vihma sadama, nagu teada ka oli ilmaennustuse järgi. Mulle see vihm sobis väga hästi tegelikult, jahutas parasjagu ja palav ei saanudki hakata. Kohati läks sadu ikka päris tugevaks ja nähtavus maanteel piirdus heal juhul 100 meetriga, eriti kui mõni buss või rekka mööda sõitis, siis oli selline mõnus veepilv üleval, mis enda alla kõik mattis. Joogipunktis oli plaanis sel korral peatuda igal paaritul ringil ning paaris ringidel punktist peatumata läbi sõita, see taktika töötas suurepäraselt. Kuna tuul puhus suunaga Kanama poole, siis Ääsmäelt Kanamale sai alati nö tasuta rongiga ehk kõige kangema käiguga uhades, teises suunas oli tuul vastu, ent see väga ei seganud kuidagi, alla 30km/h kiirus enesetunde järgi eriti ei langenud Ääsmäe poole sõites. Rajal sai nähtud vähemalt 4-5 sõitjat kummi vahetamas, midagi tõsisemat õnneks silma ei hakanud. Müstika on samas see, kuidas 1 mees, kes sõitis mitte pidevjoonest paremal pool nagu kõik teised, vaid sisuliselt 1 sõiduraja parempoolses rattajäljes, auto alla ei jäänud selles pidevas vihmapilves ja sõidu tervena lõpetas. Rattarajal läks viimase 2 ringi jooksul natuke raskemaks ka, mida oli ka oodata (eelmisel aastal sama lugu täpselt), lisaks läksid kael ja selg lõpuks nii kangeks, et aeroasendis väga enam sõita ei kannatanud. Kokku sai rajal mööda sõidetud 5-6-st võistlejast, mõnest ka mitu korda. Näha oli, et osadel naistel oli rajal ikka tõsiseid raskusi, ju neile see vihm ja tuul kasuks ei tulnud. Rattaraja lõpp Kanamalt Keilasse oli puhas vastutuul ja seal sai tempo alla lastud ning kergema käiguga keritud, et jooksurajale minnes vähe lihtsam oleks.
T2-te jõudes sain teada kellaajaks 15.21 ehk siis ratta olin teinud ca 5.35-ga, väga kõva aeg enda kohta, midagi pole öelda. Seejärel tossud jalga, jooksuriided selga ning katsumus jooksurajal võis alata. Ja siis hakkas kohe pihta. Sisuliselt esimese 200-300m jooksul selgus, et 1 jalg on säärest täitsa tuim ja raskusi oli selle peale toetamisega. Sai esimene ring kuidagi läbi liibatud ja juba kurje katkestamismõtteid hautud, kui teisel ringil hakkas tuimus levima juba ka reie ja puusa kanti. Midagi rõõmustavat ei olnud ühesõnaga, järjest hullemaks läks hoopis. Liipasin siis teise ringi ka kuidagi ära, joogipunktis sai seejärel mõne hetke kauem oldud, et jalgadele puhkust anda ja kolmandale ringile mindud. Ja õnneks hakkasid jalad soojaks saama ning tuimus andis tasapisi järele, enam-vähem hakkas inimese moodi tunne tekkima, samas otsustasin tempot praktiliselt mitte tõsta, et oleks mingigi lootus maraton lõpuni joosta. 3. ja 4. ring möödusid seega suhteliselt talutavalt, mille järel oli aeg pikem jalgade puhkepaus teha ca 7-8 minti. Peale pausi oli jälle suht raske liikuma saada, ent kuidagi see siiski õnnestus. Nii möödusid 5-7. ring, mil sai taas pikem paus tehtud, sest jalad enam ei kannatanud joosta. Mis pausi ajal huvitav oli, oli see, et kerge hingeldamine, mis jooksu ajal tasapisi tekkinud oli, ei kadunud enam ära (pole sellist asja kunagi varem olnud). Tempo oli ju ometi täitsa aegluubis, vast ehk 7km/h. Vähemalt pool jooksumaad oli nüüd selja taga, aga jalgade konditsiooni arvestades tundus, et viimase 7 ringi läbimine joostes kaldub küll sinna ulme valdkonda. Samas alla siiski ei andnud (ehkki väga oleks tahtnud kuskile pikali visata ja jalgu puhata), otsustasin joostes jätkata, ükskõik kui aeglaselt, aga mitte jalutades. Tasapisi oli selgeks saamas ka see, et siit tuleb võistluse viimane koht jälle ära, sest nii aeglaselt ei liikunud rajal mitte keegi. Jalutajaid küll nägin rajal päris palju tegelikult, ca 15 nägu kindlasti erinevatel hetkedel, aga need mingil hetkel hakkasid jälle jooksma, päris mitut venda tabas müstiline paranemine ehk jalutajast sai jälle jooksja, kui neile järgi hakkasin jõudma või paarist-kolmest isegi hetkeks mööduda õnnestus. 10. ringi järel sai tehtud viimane pikem jalasirutuspaus, mille järel oli taas tõsiseid raskusi liikuma saamisega, ent jalutama siiski ei pidanud.
Söömisest ka natuke ehk siis jooksu alguse poole sai geeli, banaani ja Coca-Colat/vett tarbitud, aga kõht seda kraami eriti vastu ei tahtnud võtta, kõik kippus kangesti asfaldi peale välja hüppama. Kuskil 7-8. ringil õnnestus mingi nipiga järgi jõuda Urmasele, kes, nagu selgus, oli rattarajal külmetanud ja selle tagajärjel tekkinud krampide tõttu oli sunnitud jalutama. Temalt sai nõu päritud väljahüppava sisikonna kohta ja ta soovitas geelist loobuda ning magusalt kraamilt üle minna soolasele. Nii saigi jooksu viimased 5-6 ringi läbitud nagu vanglas ehk puhtalt vee ja leiva peal, mis täiesti toimis imekombel. Peale 12. ringi polnud jooksurajale jäänud peale minu enam kedagi (deja vu) ning kuna oli soov rajalt võimalikult kiirelt minema saada, siis kahele viimasele ringile minnes sai joogipunkt läbitud enam-vähem joostes ning jook nö lennult kaasa haaratud. Lõpuks ometi finiš, kellaaega ei kuulnud, aga kuskil seal 21.40 kandis sai lõpetatud ehk koguaeg 13.40 ja natuke peale.
Jalad on ikka täiesti kutud, nii kustunud jalgu vaevalt võistlejatest kellelgi veel on, sest keegi teine ei veetnud jooksurajal üle 6 tunni. Never-ever ei lähe ma enam jooksumaratonile nii lahja ettevalmistusega, sest see on puhas masohhism, millel spordiga on väga vähe ühist. Täna kannatab püsti tõusta ja jälle istuda ainult tugeval käte abil ja tavaliselt 2-3. katsel, ühtki normaalset asendit pole seni veel leidnud, kus jalad ennast mittevalutavatena tunneksid. Hingamine on nüüd lõpuks normaliseerunud, eile paar tundi peale finišit magama minnes ei kadunud kerge hingeldamine veel kuhugi.
Igatahes suured tänud Urmasele ja teistele korraldajatele, kes nii vinge ürituse järjekordselt teoks tegid, samuti kõikidele pealtvaatajatele, abilistele ja kaasvõistlejatele.
Järgmine aasta jälle.

Pilt
Viimati muutis Salmiakki, 12. 11. 2012. 16:38, muudetud 1 kord.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 20. 08. 2012. 08:57

Salmiakki, sa oled täitsa kreisi vend, et sellise olematu treeningmahu pealt ennast niiviisi piinad:-) Mina pabistasin täiega minekut ja mul on olnud maht ikka kordades suurem nii sellel kui kahel eelmisel hooajal, eelnevad küll kahjuks jah ainult peaasjalikult velo.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas dr Holden » 20. 08. 2012. 09:14

Kreisi on ta sellepärast, et mees otsustas mitte kõndida?!?

Läksin ka ise eelmisel nädalal Kopenhaagenis täispika starti sihukese jooksumahu nagu 30km pealt. Ujumistki oli rohkem, ehk siis 37km. Kui ikka vigastus ei luba viis kuud joosta, pole midagi teha. Jooksin seal 15km ja kõndisin 27km......aeg 5:37?!?
Samas ratast oli just sama vigastuse tõttu sõidetud sel aastal lausa 4300km ja enne vigastust sai talvel suusatatud kah mingi 850km. Alati ei näita konkreetse ala treening või selle puudumine osaleja tugevust. Üldine foon on olulisem.

Mitmed jooksjad on öelnud, et kui jooksumaratoni ajal kõnnitakse, siis pole see mingi maraton. Minu isiklik arvamus väidab, et kui reeglite järgi tuleb täispika triatloni sees olev 42,2km läbida mööda maad ilma abivahenditeta, siis võib seda teha joostes, kõndides, tagurpidi joostes, käte peal kõndides või siis kasvõi kulmude abil roomates. Kes tuleb lõpuni, see on täispika läbija, mitte maratonijooksja!!!

Respekt kõigile, kes eile lõpuni tulid, ilmataat oli vist ikka vastu küll....

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 20. 08. 2012. 09:32

Ma pidasin silmas üldse sellise asja ettevõtmist nii vähese treeningmahu pealt.

Ja see 5-6h maratoni aeg on tihti ka algajamatel suurmaratoni läbijatel, niiet pole hullu kedagi. Kui ikka peatusteta pidevalt joosta siis ajad seal max 4h algul. Ma ka oma esimese maratoni ajal tegin põiepeatuse ja siis ilmselt astusin ka mitte jooksusamme, kas ma nüüd siis polegi jooksnud maratoni? Ühtki muud seisakut, kõnnisammu ja TP kasutust ei sisaldunud. Ehk siis minuarust pole mingi patt kõndida, sest see kui teed puhkepause, teeb ju sama välja, aga miinuseks see, et ei liigu edasi pausi ajal... Niiehknaa IM maraton pole just tavaline maraton:-)

Lisan ka enda kirjelduse kui kedagi huvitab:
http://alfonze-blog.blogspot.com/2012/0 ... -labi.html

caiz
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 28. 05. 2008. 15:32

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas caiz » 20. 08. 2012. 13:31

Oli äärmiselt meeldiv kogemus! Super suured tänud kaasaelajatele, kes igal jooksuringil justkui energiat juurde andsid!

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Jaaguar » 20. 08. 2012. 20:04

Korraldaja võistlusmuljed

Vabandused, head sõbrad! Ma lihtsalt ei olnud märganud teema tekkimist siia, kuigi olin mõelnud millaski seda teha. Salmiakki meeldetuletus lisas segule sädeme ja püüan värsked emotsioonid ka värskelt Teiega jagada.
Kuna asi on jälle tubli tüki igatpidi suurem, siis vastavalt kulub ka aega rohkem.
Plaan oli juba mitmendat korda ülikõva - alistada 10 h piir.
Treeningu hulk oli hooajal enne täispikka küllaltki mahukas ja ka intensiivne:
Ujumine - 161 km, avg 2,74 km/h
Ratas - 5635,2 km, avg 31,01 km/h
Jooks - 1593 km, avg 12,67 km/h
suusatamine - 733,1, avg 14,4 km/h
üldtreeningut ka üle 40 tunni jagu.
Kokku mahtu 417 tundi ja 13 minutit, km d kokku 8122.
Mahtu on eelnevate aastatega tiba vähendatud, aga lõike on tehtud kiiremaid ja pikemaid, e alus heaks tulemuseks oli loodud. Ideaalis olid mõtted ka 9:45...9:50 kandis.
Et Toomase ennustus ei täitunud, oli ainult üks põhjus ja selle nimi on, et ükski heategu ei jää karistuseta!
Kui õhtul ürnot vaatasin, oli sõnum soojapoolseks ilmaks, kerge sademega jooksu alguse paiku. Olin hommikul kl 5 just arvutit avamas, et ilma veelkord vaadata, kui paistis, et meie korralduse üks alustalasid - pealogistik Ivar venitab genekat käima ja asjad suures osas veel peale tõstmata. Liiatigi kl 6 pidi algama ratta TP ehitus.
Tormasin kiirelt appi mõttega, et mina täna võistlen ja rohkem midagi ei korralda - "aega küll!"
Mõne hetke pärast avastasin, et registratuuri kaup on ka minu bussis, mis tähendas, et tuli kiiresti võistlusratas üles leida ja vbl isegi tee peal tiba kiirust ületada. Nii saigi raal lukku löödud ja eilse ilmateate meenutusega ülbelt kohale mindud ja karjutud 10tunnisele ajale, et hoidku alt!
Korraldus ei jätnud siiski rahule. Kuni tuli teha force shut down´i ja 20 mintsa enne 8´t sain võistleja proge käima. Soojenduseks 100 m suplust ja juba käis pauk. Tunne ei olnud üldse paha: liikus kergelt ja kõvemaid, kelle tuulde istuda, oli valida mitme vahel. Raja märkimine oli sattunud kuidagi selline, et esimene punane poi oli märgitud järgmisest nö ringist sissepoole, mis andis võimaluse otse ka järgmise peale ujuda. Minu valitud seltskond otsustas aga kõik märgid võtta ning kihutas ka punase peale. Korraks oli dilemma, kas teha kiiluvees kergema koormusega väike lisakaar või omas tempos otsa järgmisele kütta. Valisin otsetee ja järgmises punktis olimegi jälle koos. Sellega sai seltskond vist natuke pahaseks, sest asuti näiliselt tüütut külalist maha raputama: ujuti laiali, kes jäi maha, kes lisas kiirust, kes tegi muu omavalitud lisakaare. Tulemuseks 2 km üksindust tundega nagu muiste, kui kõik olid ammu rattaga poolel teel, kui mina veel vetevanaga vaimuvõitlust pidasin. Kõigele vaatamata isikliku rekordiga lõpuni, kiire vahetus, jook ja minek tundus ülikerge. Ilm super: pilves, parajalt soe ja jahe korraga. Isegi vihma algus tundus meeldiv. Tekkis veel tunne, et see peaks isegi kaasa aitama, kui ei higista. 60 km kandis algas natuke suurem sadu. Meenutasin eilset prognoosi ja mõtlesin, et see ei ole pikalt ja pole hullu. Vaatasin optimistlikult kaugemale, et seal on raudselt heledam taevas, mille järel algas ülevalt pangega vee loopimine. Leidsin, et see ei ole naljakas, sest kindlate argumentide alusel valitud lühike riietus ei olnud siiski hetkel piisav. Väike kiiruse lisamine andis korraks küll soojema tunde, kuid ka tuul puhus selle võrra kõvemini. 80 ndal olin juba valmis midagi hinnalist soojade riiete vastu vahetama. Keegi ei pakkunud midagi ja võtta ei olnud kusagilt. Abilist sel aastal ei olnud. Palusin TP inimesel aint pudeleid ulatada nr te järjekorras, et ringilugemine sassi ei läheks. Umbes sealt oligi juba nii külm, et käekarvad seisid ka vastutuules sirgelt nagu hernekepid. Tunne oli juba täiesti hull. Keti lisapingutamine enam ei aidanud ja ainus mõte oli, et püüab tempot hoida ja hinnata, kaua kannatab lenksu vajalikus asendis hoida. Masu oli selle olemise kõrval täiesti tita. Kiirust siiski nagu oli ja lõpp siiski lähenes ning oligi lõpuks kohal. Obuse seljast maha karates, oli häda selles, et jalad ei läinud sirgeks. Pealmised lihased olid täiesti külmunud ja krampis. Telgis istuda oli täiesti kuninglik, kuid see kestis vaid hetke, kui tegevused otsa said ja ühtegi uut põhjust ei leidunud - tuli minna. Jalg ei läinud ikka sirgeks. Proovisin kõverat ja sirgemat asendit, kuni sai juba varbatõmbega kiiruse üles. Tigudega oleks ehk esiotsa mees olnud, kuid hetkel oleks enamat soovinud. Söögilaua juures sai juba mõne lühikese sammu teha. Sirje (TP pealik) andis seljast, mis tal hetkel oli ja see andis lootust, et ma siiski lähen kõnnin mõne ringi. Peagi sai siiski jooksusammu pöiaga teha, kuid oli tunda, et liikumiseks mõeldud kütus oli kulutatud täisvõimsusel ainult mootori soojendamiseks. Jätkasin küll nii magusa kui soolase lisamist koos veega, kuid suhteliselt tühjade akude laadimine ei käi väga kiiresti. Nelja esimese ringi ajad oleks tagantjärele vaadates veel lubanud mõistliku kiiruse juures 10. tunnile ära teha. Tegelikult oli enne vaja masin uuesti soojaks saada. Selleks pidi siiski küllaltki palju jalutamisele kulutama ja samas muutus võistlus lihtsaks. Püüda ei olnud muud eesmärki, kui lõpetamise kord kirja saada. Sellises pingevabas olukorras oli mugav teisi võitlejaid tögada ja julgustada viimaseid ringe mitte turistitamisele raisata. Samal ajal tundus, et on juba ka võimalik järjest pikemaid jooksulõike teha, kuni paaril viimasel ringil kannatas juba harjunud tempos liikuda. Viimane oli juba isegi lihtne, kuigi tiba valusate jalgadega.
Seekord siis lasti samal tuntud tarkusel sedapidi paista. Kokkuvõtteks: ära tee heategusid enne võistlust, vaata ilma, pane söögid valmis, otsi abiline, tee sooja jne!!!
Igal juhul oli super seltskond, kellega on mõnus igal hetkel mõni sõna vahetada. Samuti külalised Venemaalt, Lätist ja Soomest olid eriliselt toredad. Janis Riekstins teatas mõni nädal tagasi vigastusest, kuid oli ikkagi raja ääres ergutamas ja lugu rääkimas. Ka Loho Tommiga tahaks ikka ja jälle võrdsetes tingimustes obused joonele seada ja pärast tagantjäreletarkust jahvatada.
Soomlased ootavad meid osalema järgmise aasta juulikuus Joroineni poolpikale, kuhu lubasin minna.
Järgmise aasta võistluse kuupäev on 18. august. Muid asju vaatan juurde, kui arved ja kokkuvõtted enamvähem valmis. Kel soov osalemiseks lukus, võib teada anda! Järgmiste kihutamisteni!!!

Parimate soovide ja tervitustega!
Urmas Paejärv
5518729
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Jaaguar » 20. 08. 2012. 20:20

Hulk korralikke pilte:
tp://jaanus.smugmug.com/Sports/Triathlon/Eesti-Täispikk-Triatlon-2012/24869765_KfsznW#!i=2036189936&k=pKzC2pT
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas MarttiM » 20. 08. 2012. 21:25

Respekt, mehed! Kuigi ise never ever ei osale ühelgi triatlonil ega ka ultra üritusel, oli seda teemat ja võistlusmuljeid väga huvitav lugeda. Tundub tõesti, et raudmees on sellele alale suhteliselt tabav nimetus.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 21. 08. 2012. 07:44

Never say never! :-)
Mina ka arvasin et see aasta kindlasti ei proovi, aga kuna jooksu tuli päris palju tänu viletsatele veloilmadele, ujudes ka testiks otseselt ei uppunud ning proovitriatlonid väga meeldisid, siis mõtlesin ikkagi et teeb proovi. Ei kahetse ja järgminekord tugevamalt stardis!

ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas ToomasL » 21. 08. 2012. 09:03

Pealtvaataja memuaarid
Hommikul, päev enne võistlust, olin ikka veel kahevahel, kas äkki ikkagi minna võistlema… Õhtul magama minnes oli otsus kindel, et ei võistle.
Öösel ärkasin üles selle peale, et kurat- ratas ei ole ju autosse pakitud! Ja siis jõudis kohale reaalsus. Pool ööd vähkresin voodis ja lasin peas rada ja taktikat läbi. Tundub, et haigus on süvenenud.
Hommikul stardis meeste rõõmsaid nägusid vaadates, mõtisklesin, millised need näevad välja 8-tunni pärast. Rattaid silmitsedes oli tunne, nagu toimuks maailma karikaetapp- rattad lähevad aasta aastalt aina kallimaks ja rohkem süsinikku sisaldavaks. Samas rajal olid tegijad ikkagi mehed ja mitte rattad ning parimaid aegu sõideti tagasihoidlikumate ratastega.
Ujumises nägi väga erinevaid stiile ja tehnikat. Üldsegi mitte paha pärast, aga kõige rohkem üllatas selili ujuja. See on ikka tõsine väljakutse ujuda poist poini, orienteerudes taeva järgi. Teiseks nägin segastiili: konna jalad krooli käed. Minu jaoks tõsine koordinatsiooniharjutus.
Oma ennustuses pakkusin kiireimaks ujujaks Emerit ja minu ootusi ta ka täitis, kuigi paar minutit kehvema ajaga, kui ma arvasin. Temale järgnesid juba tavapärased tegijad sellel distantsil ja täieliku üllatusena ronis kolmandana veest välja Citybike- huvitav, huvitav. :shock:
Vahetusalas nägin seda, mida võistlejana ei jõua märgata- meeletut mässamist kalipso seljast sikutamisega, pooleldi mahatõmmatud kalipsoga kukkumisi, valetpidi numbreid, numbrite puruks tõmbamist. Indrek Teppo tahtis juba vahetusalas ratta selga ronida jne. Üks viimaseid konna ujujaid Alfonze mõnules vees 2 tundi ja peale seda tõmbas vahetusalas ca 30min hinge. Aega ju on- jõuab ennast ju veel segaseks sõita ja joosta. 8) Ja Alfonze Sinu heategija on arvatavasti Ivo Härms, kes mulle Sinu seiklustest T1-s rääkis, sest olin sel ajal juba rattarajal vaatamas. Sügav kummardus, et sellise ujumise pealt üldse lõpuni tegid. Kui Sul Ivo kontakti vaja on siis suhtle Urmasega või anna mulle läbi PM teada.
Rattarajal näitasid kiireimad väntajad ikka hirmsaid kiiruseid, keskmised 38 ja 39km/h kanti. Aga ilus oli vaadata, kuidas vahetusalas on abistajate ja võistlejate asjade üleandmise tehnika iga aasta aina paranenud. 30km/h tunnis suudetakse üle anda nii geelid banaanid kui joogipudelid. Teeninduspunktis ametliku leti ääres käisid juttu ajamas Indrek J, Salmiakki ja mõned veel. Tihedam andmine oli isiklike abistajate leeris. Teeninduspunktis ergutasin kõiki, kuid üks mees jäi silma „mühaklikkusega“, sest iga kord, kui temaga juttu ajasin, vaatas ta mulle otsa, aga mingit reaktsiooni ei järgnenud. Kodus pilte üle vaadates sain muidugi aru, miks mees midagi ei vastanud- tegemist oli Vene FV esindajaga. :oops:
Ja siis algas vihm. Alguses kerge sabin, mis läks aina hullemaks. Võistlejatele oli ainus pluss, et tuul nõrgenes, kuid veepilves sõitmine ei ole just mõnus kogemus. Kujutasin juba ette, kui „mõnus“ on jooksma minna, kui tagumikuvahe on liiva täis ja siis algab maraton.
Vihmasaju süvenedes hakkas kumme järjest minema. Tõnuke tuli viisaka inimesena teeninduspunkti oma katkise kummiga ja soovides seda korraldajatele visata, kuid viskas selle endale ümber lenksu ja sealt libises see esiratta ja kahvli vahele- natuke veel ja ta oleks saanud ka üle lenksu lennata. Sellest on ka pildimaterjal.
Ühe kivi viskaksin korraldajate kapsaaeda rattaetapil. Olen ka eelmistel aastatel seda maininud. Teeninduspunktis võiks olla keegi konkreetne selgelt arusaadav inimene (helkurvest seljas, kirjaga kohtunik , näiteks), kes on vastutav, kes oskab öelda, kes mitmendal ringil on ja mis järjestuses rajal ollakse. Lisaks peksaks kaikaga eemale rajal töllerdajad. Kui võistlejana ei suutnud hinnata, kui palju tegevust see TP organiseerimine nõuab, siis nüüd kõrvaltvaatajana arvan, et see on teostatav. Pealtvaatajatele oleks see oluliselt huvitavam ning võistlejatele ülevaatlikum. Eelnevatel aastatel sain selle ülevaate oma naiselt, kes kõigi ajad kirja pani ja selle järgi välja raalis, kes mitmendal kohal on ja mis kiirusega ringe läbib.
Enne paduvihma nägin vist esimest korda nii palju pealtvaatajaid TP ümbruses. Autode rivi oli üle 200m pikk tee ääres. Võistlus hakkab juba suuri mõõtmeid võtma.
Rattarajal nägi ka traagikat. Üks mees oli suutnud kohe alguses valusalt maad künda ning küünarnukist ja põlvest nirises verd. Sügav kummardus selle mehe meelekindluse ees, sest ta lõpetas hoolimata verest, valutavatest liigestest, igaltpoolt tulvavast veest ja väsimusest.
Mõne võistleja puhul tekkis tunne, et rattaetapile mindi konkreetse ajalise eesmärgiga, mis sellistes ilamoludes oli ebareaalne. Villu ja Citybike olid minu jaoks rattaetapi kõige üllatavamad mehed- mõlemad andsid ühtlase tempoga minna.
Ääsmäe viadukti alla olin eelmine õhtu ühe õllega meelitanud PariisisTaaramäejuureskäinud Tõnu, kes Eesti lipuga lehvitades ja meeletult oma seltskonnaga kaasa elades suutis kõigile võistlejatele naeratuse näole võluda. Tõnu, ma olen Sulle veel mõned õlled sees!
Jooksuetapil oli minu meelest parim tegelane kõigil aastatel TP telgis askeldav proua Sirje, kes oma mõnusa huumoriga on üks selle võistluse säravamaid nägusid.
Jooksurajal tegi Indrek Teppo esimese 15km juba sellise vahe sisse, et oli aru saada, et siit läheb võitja. Oma tavapärase pisut nurgelise jooksusammuga pani ta sellise kiirusega jugama, et hoia mütsi. Rainer, Alo, Villu, ja Raimo olid järgmised mehed kellele ma keskendusin, sest seal oli medalihõngu ja nende kiirus oli samuti esmaklassiline. Ühel hetkel sattus raskustesse Raimo, kes arvatavasti oli meeletu rattasõiduga endale liiga teinud. Ta läks käimisele üle ja käiski lõpuni. Villu muudkui jooksis ja jooksis ja ei ilmutanud mingeid väsimuse märke. Ja siis kui ta finišisse jõudis tuli sealt veel selline sõjahüüd, et mõni vanur võis Keilas infarkti surra. Oma parimat aega parandas see mees 50 minutit ja tasuks teine koht. Täitsa loomastunud. 8)
Tõnuke alustas hästi, aga siis jooksis kohalikust sepikojast läbi ja lasi endale haamriga lüüa.
Emeri taanduski jooksurajal neljandale kohale, kuid rattarajal näidatud keskmine 38,8km/h on ikka võimas.
Indrek J liikus samuti oma rekordigraafikus ja tegi hea tulemuse. Salmiakki jooksu vaadates arutasime Hans Kormaniga, et kas tegemist on ikkagi veel jooksu või juba käimisega. Igal juhul olümpial oleks käimises see asi läbi läinud. Salmiakki (y)
Citybike muudkui jätkas jooksmist, kuigi vahepeal eemaloleva pilguga. Tundub, et treeningutest on olnud kasu ja see mees võib veel järgmistel aastatel tõsiselt üllatada. Ise ennast tagumise otsa meheks nimetanud mees on muutunud esimese otsa tegijaks. Jooksurajal sai ka teisi oma mõtetes unelevaid jooksjaid äratatud ja ergutatud ja vastutasuks tuli nii mõneltki väike naeratus.
Indrek P, kellele olin „ette kirjutanud“ tulemuse, ei tunne kella, sest ületas seatud ajalimiiti 13 minutiga ja üllatas vähemasti mind ikkagi ajaga 10:53. Loodan, et kodus tehakse talle see kella asi selgeks.
Ülejäänud algusaastate tegijad peaaegu kõik parandasid oma isiklikku rekordit.
Andrus küll vajus ära ja Tõnuke ikkagi ei parandanud oma tippmarki nagu lootsin. Ja kurat selle eestlasliku tagasihoidlikkuse eest tuleks teil mehed rataste kodarad kõveraks peksta ja nõgestega vitsa anda. Eriti Urmas, kes nägi mind TP-s aga suud ei olnud peas, et Tom anna mulle kilekat, või Alfonze, et kas keegi saaks mulle midagi sooja peale tuua. Mul oli autos riideladu, sest erinevate ilmateadete järgi olin valmis paduvihmaks ja 20 kraadiseks lõõskavaks päikeseks. Kodust oleksin saanud teile veel midagi tuua.
Kiituseks tahaks kindlasti öelda, et teadustaja oli super. See mees on oma eluajal juba legend. 12 tundi jutti sellist faktipõhist juttu ajada on märkimisväärne. Iga võistleja kohta midagi mainida, eelmiste aastate või teiste võistluste tulemusi vuristada on anne.
Kui eelnevatel aastatel ei osanud enam midagi raja ääres tahta, siis see aasta oli ikkagi midagi paremaks tehtud- rada ja erinevad alad olid paremini märgistatud. Aiad, lindid jms. Kuigi jällegi üks hapu viinamari- Keilas oli puudu kaks abistajat: üks haigla juurest keerates vasakule rulliraja suunas, sest sealt joosti väga erineva nurga lõikamise tehnikaga ja teine enne TP-d, kes oleks liiklust reguleerinud. Selle ülesande võtsid enda kanda vabatahtlikud abistajad, kes peatasid autosid ja andsid neile märku, millal võib sõita.

Hoolimata kriitikast palun mind järgmise aasta võistlusele kirja panna.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 21. 08. 2012. 10:47

Juba sain jah kontakti ja saatsin ka maili, elu päästis see dressikas tõepoolest.

Ja mina ka järgmisel raudpolt pildil, krt oma puudujäägid peab ju lappima:-)

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 683
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas dh » 21. 08. 2012. 10:52

Millal tulemused http://www.21cc.ee/taispikk-tulemused lehele ilmuvad?

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Salmiakki » 21. 08. 2012. 10:54

Alfonze kirjutas:..
Lisan ka enda kirjelduse kui kedagi huvitab:
http://alfonze-blog.blogspot.com/2012/0 ... -labi.html
Väga asjalik ja huvitav lugemine, selliseid põhjalikke võistluse kirjeldusi võiks siin alati rohkem olla.
Võrreldes eelmise aastaga oli korralduse poolelt põhiline erinevus võistleja jaoks see, et T1 sai läbida kenasti 100% mattide peal joostes ja ei pidanud liivaseid jalgu puhastama, tänud korraldajatele selle eest. Samuti oli T1 ala loogilisemalt organiseeritud ehk riietumistelk ei olnud kuskil kaugel, vaid kenasti rataste kõrval.
Niiet korralduse poolelt väga hästi läbi viidud võistlus, ole ainult mees ja anna rajal tuld.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 21. 08. 2012. 11:02

Korralduse kohapealt ei kurda jah absoluutselt, kui millegi üle üldse, siis see, et ringide lugemisega oli rattasõidul probleeme, kuid arvestades ilmastikku ei saa ka ette heita, ise sai juba täiesti pimesi sõidetud kohati, miks peaks keegi kõike ümbritsevat märkama:-)

mahagon
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 27. 06. 2005. 13:20

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas mahagon » 21. 08. 2012. 12:57

Tulemused tulevad raudmehe võistlusele kohaselt - väga kaua. Olid ju küll matid maas ja ideaalis võiks suht kiiresti info kätte saada. Teine asi, et ühtegi piiksu ma küll matil ei kuulnud. Ei tea kas ei pidanudki olema või oli kiip ainult jala kaunistuseks. Aga võistlus oli vinge ja pingutus korralik!

hwxeraldimees
Rattur
Postitusi: 313
Liitunud: 09. 04. 2007. 17:54

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas hwxeraldimees » 21. 08. 2012. 13:08

Toon ka millagil oma võistluse emotsioonid siia aga enne ei hakka kommenteerima kui protokolli pole näinud. Ei tea oma kohta ja aegagi täpselt praegu ja ausalt öeldes ei huvita ka,sest parandust ei teinud eelmise aastaga võrreldes teatud põhjustel.
Kes arvab et ma rattas üle panin see eksib ! Ma sõitsin isegi varuga ! Aga täpsemalt hiljem,kui olen aegu näinud protokollis.

shalm
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 16. 09. 2005. 12:43

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas shalm » 21. 08. 2012. 13:22

mahagon kirjutas:Tulemused tulevad raudmehe võistlusele kohaselt - väga kaua. Olid ju küll matid maas ja ideaalis võiks suht kiiresti info kätte saada. Teine asi, et ühtegi piiksu ma küll matil ei kuulnud. Ei tea kas ei pidanudki olema või oli kiip ainult jala kaunistuseks. Aga võistlus oli vinge ja pingutus korralik!
Kohapeal levis kuuldus, et suur vihm probleeme tekitanud ja võimalik, et siis ringide aegu kiibilugejast ei saagi teada?
Ei ole küll korraldusega tuttav, aga kas siis hakatakse kõiksugu raadiosaatjate vestluse salvestust piltide, kaamerate ja üldteadmiste põhjal kokku sobitama?

Kasutaja avatar
hobbyists
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 08. 2011. 12:38

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas hobbyists » 21. 08. 2012. 13:27

Esialgsed tulemused üleval http://www.21cc.ee/taispikk-tulemused/

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Salmiakki » 21. 08. 2012. 13:36

Niipalju on teada, et ajavõtumattidega oli probleeme tõesti (metallist suuremaid esemeid need ei armasta eriti enda läheduses) ja täpsete aegade paika panemine on üks paras nikerdamine ning käsitöö, üheks sisendiks on mainitud video. Arvestada tasub ka, et peakorraldaja oli ka ise rajal võistlemas, mitte ei istu hommikust õhtuni arvuti taga ning lisaks ajatabelile on tal 100 muud asja ka vaja teha peale võistluse lõppu, niiet natuke kannatust.
Mõni üksik pilt ka:
http://nagi.ee/photos/Salmiakki/sets/355835
Viimati muutis Salmiakki, 21. 08. 2012. 14:25, muudetud 1 kord.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 21. 08. 2012. 14:15

Esialgsete järgi on midagi näha ja suht reaalsed numbrid vähemalt minu puhul, see mõni minut sinna tänna erisusi ei puhu pilli. Hea oleks muidugi teada saada ka T2 aeg kui võimalik.

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Jaaguar » 21. 08. 2012. 19:43

Kommentaariks aegade kohta:
Ujumise ajad 100 % õiged
VA väljumine käsitsi ka täiesti ok.
Rattarajal on suur hulk andmeid olemas, kuid mingid mehed püüdsid mati kõrvalt sõita ja vbl ka muul põhjusel ei ole kõikidel kõiki läbimisi fikseerinud.
VA sisenemine käsitsi täiesti korras, va Mägi, kes on kuskilt mujalt rajale hiilinud. Samas on teda ikkagi telgis nähtud:)
Edsasi on nutusem - olemas on VA ja jooksu aeg koos, mida asun eelpool nimetatud meetodeid kasutades taastama. Abiks on ka tagasipöördel märgitud tulemused. Igasugune videomaterjal finišialast aitab asjale kaasa. Andke teada, kellel on midagi.
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

citybike
Rattur
Postitusi: 517
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas citybike » 21. 08. 2012. 20:33

sai siis ka läbitud, kolmas kord ja eesmärk oli teha tunni jagu kiiremini kui eelmine aasta aga kukkus välja, et sai aja alla kümne tunni...
Lugesin eelmisi postitusi ja jälle hulga targem.
Oma vormi suhtes olin suht kahtlev, tristar 111 sai tehtud alla nelja tunni ja mingeid lootusi hellitasin, et teoreetiliselt peaksin olema valmis 10 tunni lähedale aga see piir tundus väga kauge ja ebareaalne.

Võrreldes eelmise kahe korraga tegin olulisi muutusi ehk siis:
- tegin ka suvel enam-vähem trenni, mis tähendas 3-4 korda ikka nädalas ja katsusin 8-10 tundi ratast/jooksu teha, ujumist sai suht vähe harjutud, sügisel-talvel-kevadel küll basseinis aga avaveeujumisi on jäänud sellel suvel alla 10-ne.
- enne võistlust käisin läbi freespordist pidasin nõu ja hankisin endale Carbo pulbrit, laadimiseks 1 päev enne, ja mingit long race joogipulbrit ja energy candyt, need kulusid marjaks ära.
- õhtu enne sõin india kohas korraliku taldriku nuudleid ja kaks päeva enne olin joonud tavalisest rohkem isotoonilisi jooke ja mineraalvett.
- olude sunnil nädal enne võistlust sai mindud jalgrattamatkale, mille käigus said sõidetud ca. 500 km, mis jagunes 160 + 140 + 50 + 85 + 65. Rakvere - Narva - Peterburi ja sealt siis koos turistide grupiga tagasi Tallinna poole. Aga see oli selline ühtlane sõit, maanteerattal, koos pagasiga ja aerobariga ja madala pulsiga. Ei teagi, kas see tuli kasuks või kahjuks.

Võistlusest ise:
- hommikul ka viie paiku ülesse, söök ja rattaga soojenduseks kohale, 14 km ots, ja 7.15 olin platsis.
Läks natuke kiireks aga kõik tundus korda saavat, enne ujumist vette ennast ei kastnud aga õlad said soojaks.
Stardis andsin hagu ja keegi läks eest ja edasi ujusin oma tempot. Eriti ei näinud aga oli tunne, et kaks on eest ära ja veest välja tulles olingi üllatuslikult kolmandal kohal. Aga mitte kauaks.
Teadsin, et rattas ma kõva pole ja eelmistest aastatest on jooksul saadud haamer meeles.
Aga hakkasin väntama, esimene ots oli OK, siis liblikas ja siis vastutuule ots. Varsti tuli Villu, Alo, Indrek ja adjöö. Aga teadsin ,et see nii läheb ja hoidsin oma tempot, eesmärk oli hoida 34 km/h keskmist ja üllatavalt see ka õnnestus, koguaeg 5 tundi ja 7 min oli minu jaoks väga hea. Üle 35 min kiiremini kui aasta eest!
Rattal oli kaasas 2 liitrit vedelikku ja energiakommid. Ühe müslibari pillasin maha, sest see oli nii libe, et ei suutnud seda käes hoida.
Plaan oli teha peatusi aga kordagi ei teinud ja hoidsin suht ühtlast tempot. Arvestasin tunni kaupa ja pea iga tund sain 36 km/h kätte ja see oli ka sihiks. Kardsin kukkumist ja väsimist, aeroasendis olemist aga ei tea milles asi kuid kõik tundus klappivat ja lihtsalt hoidsin kiirust ja katsusin ellu jääda.
Rattast tulles oli suht Ok tunne. Enne ratast panin selga rattasärgi, sest arvasin, et ainult triatlonikombega hakkab külm, see oli vist ka õige otsus. Külm hakkas vast viimasel 7 km aga see ei jõudnud kontidesse pugeda.
Siis jooks, mida kartsin kui tuld.
Arvasin, et olen suuteline ideaalis jooksma 15 min ja 3 km ring. Esimese ringi jooksingi. Siis tuli põis, nii järsku ,et pidin kohe esimese põõsa leidma. Edasi tempo vaikselt langes aga mitte midagi katastroofilist. Maraton pidi hakkama 35-st km ja püüdsin hoida rahulikku tempot. Pole minu asi, kas keegi läheb mööda või kellelegi järgi jõuan, tiksun oma jooksu ja viimasel 4-l ringil vaatan, kus ma omadega olen.
Aeg muudkui lendas ja kaks korda sai veel põiel käidud. Igal ringil midagi toidulaualt haaratud ja tujul polnudki väga viga.
Haamrit ei tulnudki. Teeninduspunktides püüdsin naljadega tuju üleval hoida ja sealne seltskond oli fantastiline. Igal ringil ergitati ka ja see andis palju juurde.
Kaks viimast ringi suutsin isegi tempot tõsta, krampe ka polnud ja tekkis tunne, et alla kümne tunni ongi võimalik.
Marko Albert ergutas ja sõitis rattaga kõrval. Panin ka järgmise käigu sisse ja nii see viimane ring tuli ning üllatavalt hea tunne oli finishit ületada.
Eesmärk oli teha alla kümne tunni jõudes M40 klassi ja nüüd suur dilemma, et mis siis edasi!
Viimati muutis citybike, 21. 08. 2012. 20:59, muudetud 1 kord.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 21. 08. 2012. 20:37

Jaanuse piltide exif infos on kell ilusti õige ja sealt saab palju infot, mina enda T2 tuleku ja mineku ajad suutsin tuvastada mõnesekundiliste nihetega.

shalm
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 16. 09. 2005. 12:43

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas shalm » 21. 08. 2012. 20:44

citybike kirjutas:Rattal oli kaasas 2 liitrit vedelikku ja energiakommid. Ühe müslibari pillasin maha, sest see oli nii libe, et ei suutnud seda käes hoida.
Plaan oli teha peatusi aga kordagi ei teinud ja hoidsin suht ühtlast tempot.
Ei kujuta ette, mis kommid need olid, aga sa siis bare ja geele ei söönudki ratta ajal?
Ma jagasin oma sõidu nii ära, et igal ringil üks geel, nii, et sõidu peale 8 tki. Ilma nendeta oleks küll võlga jäänud..

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas dr Holden » 21. 08. 2012. 20:50

shalm kirjutas:Ma jagasin oma sõidu nii ära, et igal ringil üks geel, nii, et sõidu peale 8 tki. Ilma nendeta oleks küll võlga jäänud..
Ma olen kaks täispikka ära teinud ilma ühegi geelita - võlgu ei ole ja probleeme ei ole täheldanud. Aga usk on maailmas see kõige kindlam asi...

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas Alfonze » 21. 08. 2012. 20:51

Mul läks velol 4 geeli ja 2,2l spordijooki, piisas täiesti, oli ka paar-kolm pausi teatavatel põhjustel, kuid üldine sõidu liikumiskiirus suht samas augus mis citybikel.

citybike
Rattur
Postitusi: 517
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas citybike » 21. 08. 2012. 21:04

shalm kirjutas:
citybike kirjutas:Rattal oli kaasas 2 liitrit vedelikku ja energiakommid. Ühe müslibari pillasin maha, sest see oli nii libe, et ei suutnud seda käes hoida.
Plaan oli teha peatusi aga kordagi ei teinud ja hoidsin suht ühtlast tempot.
Ei kujuta ette, mis kommid need olid, aga sa siis bare ja geele ei söönudki ratta ajal?
Ma jagasin oma sõidu nii ära, et igal ringil üks geel, nii, et sõidu peale 8 tki. Ilma nendeta oleks küll võlga jäänud..
Kommid olid Sponster Red Power Gums. Arvan, et need on suht võrdsed geeliga. Oli hea närida. 2 kommi ja 5-8 minutit ja aitasid seda rattale kulunud ega täita. :). Kulus vist 4 pakki rattal ja 2 pakki jooksul. Aga jooksul läksid ka müsli ja kurk ja 1 geel.

shalm
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 16. 09. 2005. 12:43

Re: Eesti Täispikk Triatlon 2012

Postitus Postitas shalm » 21. 08. 2012. 21:27

citybike kirjutas:Kommid olid Sponster Red Power Gums. Arvan, et need on suht võrdsed geeliga. Oli hea närida. 2 kommi ja 5-8 minutit ja aitasid seda rattale kulunud ega täita. :). Kulus vist 4 pakki rattal
Päris hea, peaks ka proovima. :) Arvutasin huvi pärast praegu, et mu geelid andsid kirjade järgi kokku 839 kcal energiat ja 4 pakki su komme 1060 kcal.
Ja uskuma peab, tõesti, aga olen kuulnud ka arvamust, et toituma peab IM distantsil reeglipäraselt, auku ei tohiks lasta tekkida. Igatahes parem karta, kui kahetseda, ma leian.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”