Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
pruleone
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 05. 04. 2010. 14:30

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas pruleone » 23. 07. 2012. 09:12

Ei tea täpselt teie võimalusi aga üks mõte, mida võite ju järgmine aasta proovida - sarnane video rajast aga võistluse ajal filmituna (võibolla ühe / kahe ratturi "silmade läbi"), sh ergutuspunktid kõik näha jne.
Video täispikkuses saab panna kodukale, lühendatud versiooni - mõned klipid - võib telekanalite ekraanidele korraks paisata.

See võiks edasi anda seda melu, mis seal toimub ja vähendada seda hirmu, et tegemist on pelgalt "sportlastele" mõeldud üritusega.
Paljud harrastajad, muidu spordisõbrad, ei tule tihti võistlema kuna pelgavad, et seal on liiga palju sportlasi koos ja nad peavad üksi väntama jne. Endal oli sama mure nt Filter Maanteekarikasarjas osalemisega - kas ikka minna pikka sõitu MTB'ga kütma või mitte. Lõpuks läksin, kuigi teadsin, et nagu nii olen viimane ja sõidan enamusajast üksi. Kõik ei ole nõus sellistes tingimustes sõitma.

Ehk siis lühidalt, kui tahad masse pead tekitama tunde, et kõik on oodatud, ka need, kes väntavad kusagil lõpus, et neil on põnev ja huvitav, mitte võistlus pole ainult esimesele 100le korraldatud. See on TRR'i pluss - nad on suutnud jätta mulje, et võistlus on kõigile ja kõik on oodatud, ka need viimased.

PS! Mulle ka sobib sõidu lõpp - põhimõtteliselt üle kodu ukse :)

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas tsainik » 23. 07. 2012. 11:22

Miks ma ei OSTA seda üritust. ( olen sihtgrupp, sõidan rõõmuga Filtri tempokaid ja seal on kõik vägagi vinks-vonks).
- Samal nädalavahetusel toimuvad minujaoks 2 juba harjumuspärast ja kalendrisse kindlalt raiutud üritust
- Ebaturvaline taust. Pole veel unustanud eelmise aasta meedia tagasisidet üritusele.
- Väljatoodud 5 müügivedurit on minu jaoks pidurid. :?
Mis paneks mind seda sõitu OSTMA.
-Siduda esialgu see sõit mõne olemasoleva Tallinna suur-üritusega (hansapäevad, vanalinnapäevad, merepäevad) start-finish lauluväljakult, Piritalt, siis turvaautode taga edev matk publiku ees ümber vanalinna ( pole maanteele metsaserva ergutajaid palgata vajagi), siis linnast välja ja võidukihutama-matkama-misiganes.
Samas ma USUN, et üks selline mnt sõit hilis-suvel/sügisel Tallinnas, peab varem või hiljem vingeks ürituseks muutuma. Pane edasi Mihkel:)

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas Henno » 23. 07. 2012. 11:45

Mina kui Tallinna elanik sõidan seda sõitu seepärast, et see toimub mugavalt käeulatuses, saab soojenduseks rattaga kodust starti sõita ja pärast finishist väike jahutussõit koju.

Jube tore oleks kui stardinumbrit oleks võimalik kätte saada ka päev või kaks varem nagu see SEB sügisjooksul, rattarallil, rattamaratonil jne., siis saaks numbri kodus rahulikult särgile kinnitada ja otse starti veereda.
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas Henno » 23. 07. 2012. 12:06

erikr kirjutas: 5. Start Vabaduse väljakult. Autoga tulijate jaoks (eelkõige väljastpoolt Tallinna) paras PITA. Kõigil pole võtta teist juhti, kes auto stardist finišisse tooksid. Kesklinnas parkimine MAKSAB. Stardimaterjalide hulgas võiks olla ntx kogu võistluspäeva Tallinnas tasuta parkimist lubav kupong ükskõik mis krdi parklas, seda juba eelnevalt väljareklaamituna.
Parkimiskorraldus
Tagamaks ladusat parkimiskorraldust, siis koostöös Europarkiga on võistlejatele 29. juulil parkimine kõikidesse Europark väliparklatesse üle Tallinna tasuta. Iga võistleja saab koos registreerimisega omale kupongi, mis tuleb võistluspäeval asetada auto armatuurlauale – see kupong annabki võimaluse tasuta parkimiseks terve võistluspäeva vältel.


loen siin uudiskirjast, et parkimisele on mõeldud
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas rai66 » 23. 07. 2012. 14:30

Alvaro kirjutas: Nimelt on praktika näidanud, et pigem kipuvad rahvaspordivõistlustel aeglasemad ja kurvilisemad finišid olema ohutumad kui pikad ja sirged finišid, kus finišeeritakse meeletu kiirusega. Isegi kui peakski kukkumisi esinema, siis on aeglasema hoo pealt kindlasti tagajärjed leebemad ja kukkujaid vähem kui suure hoo pealt toimuvates ,,külakuhjades".
Olen sellega isegi nõus. Pikal sirgel lähevad mõned lolliks. Istuvad tuules, hüppavad välja ja ..... toss ongi otsas ning hoog maas.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas rai66 » 23. 07. 2012. 14:43

Punkt 1 mulle korda ei lähe kahjuks. Soome ei kutsu, aga auhindade jaoks peaks rohkem vaeva nägema :lol:
Aga kontsert meeldib, start Vabaduse väljakult on super, Sossi mäe tõusu sai eelmine aasta küll mõnuga võetud, hea et maha ei jäänud, ergutuspunktides vastugi hõigatud, sõitu tuleb võtta mõnuga. Ja regan ennast kolmapäeval.
Esialgu on ka maanteesõiduoskused rahval nadid, aga anna paar aastat aega ja rahvast on kõvasti. Minul küll eelmisest aastast mingit halba maiku ei jäänud. Tulebki ennast autojuhtidele näidata, et nad ratturitaga harjuks.

Kasutaja avatar
wilier
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 09. 05. 2011. 15:12

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012 versus Tartu Rattaral

Postitus Postitas wilier » 23. 07. 2012. 15:25

Võrdluseks jah, aga et aga mis siis nagu auhindadeks on Faktol?
Et kas annab võrreldagi nagu Tartu Rattarallil? :)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas KaupoR » 23. 07. 2012. 15:49

Korraldaja argumendid on peamiselt materiaalsed, mõõdetavad. Mina pean väga tähtsaks ka ürituse staatust / prestiiži / imagot. Ei maksa võrrelda TRR-i ja Fakto rahvasõitu. Tartu Maraton ei pea oma üritustele Uusküla ega Metsatölli kutsuma, tuhandetesse ulatuvad osavõtjaskonnad on aga garanteeritud. Seda prestiiži odava osalustasu ja Vabaduse platsiga 2 aastaga ei osta, see tuleb aastatega välja teenida. Või siis teha sellist promo nagu Spordiürituste Korraldamise Klubi Tallinna Maratoniga tegi, et see 2010.a. sellise pauguga startis (pean 995 maratoni lõpetajat üliedukaks esimeseks korraks).

Ega sõna TALLINN rattaürituse nimes ka kasuks ei tule :evil:
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas KaupoR » 27. 07. 2012. 09:08

If everything's under control, you're going too slow!

RATTUR 73
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 15. 06. 2012. 13:33

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas RATTUR 73 » 27. 07. 2012. 11:47

Kirjas olen aga ilmselt ei jõua. Nii ajaliselt kui füüsiliselt
Kell 12 lõpetan just ratta matka,laup-pühap 250 km

pruleone
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 05. 04. 2010. 14:30

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas pruleone » 27. 07. 2012. 23:44

Nagu oleks kusagilt lugenud aga siiski ei suuda leida, et kas pakid viiakse stardist finišhisse ikka?

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas mi.re » 28. 07. 2012. 13:11

pruleone kirjutas:Nagu oleks kusagilt lugenud aga siiski ei suuda leida, et kas pakid viiakse stardist finišhisse ikka?
Jah, pakihoid on Rahvasõidul liikuv. Vabaduse väljakul pakuhoidu antud asjad saab Peetrist kätte.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas Henno » 28. 07. 2012. 16:04

arvestades homset palavat ilma ... mis jooki saab rajal ergutuspunktides? ja kas pudeliga või topsiga?
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
wilier
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 09. 05. 2011. 15:12

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas wilier » 28. 07. 2012. 21:45

Kell 13:00 siis start, lükati edasi?

pruleone
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 05. 04. 2010. 14:30

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas pruleone » 29. 07. 2012. 15:27

Esimese reaktsioonina ütleks, et joogipunkte oli kuidagi hõredalt
Kui algus oli palju lubav - Jüris ja veel ka Vaidas, siis edasi tundus, et polnud punktide korraldajatele korralike juhendeid antud. Küll anti kinnises pudelis vett või lihtsalt magati grupi tulek maha. Ning lõpus oli ka joogiga kuidagi halvasti.

Arvestades kuuma ilma oleks võinud neid joogikaid natukene tihedamalt tekitada.


Aga muidu oli mõnus ja tore :)

pets_tallinast
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 29. 07. 2012. 16:41

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas pets_tallinast » 29. 07. 2012. 16:47

Sõit oli kiire ja kuumus niitis korralikult, ise jäin rahule ja järgmine aasta jällegi stardis. Üks märkus, mida korraldajad võiksid arvestada, ma ei tea kas see oli teie poolt joogipunktile antud vihje või rahvas oma peaga näitas tarkust aga ämbri täie vett kaela saada polnud just väga meeldiv, eriti olukorras kus nutitelefon tagataskus võistlust logimas. Õnneks praegu paistab enda telefon töötavat aga järgmine kord ei pruugi nii õnnelikult minna ja võistlus võib väga kalliks maksma minna :evil:

Aga muidu rahul, jätkake samas tempos 8)

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas rai66 » 29. 07. 2012. 17:08

Mina sain juba enne esimest joogipunkti sellise lataka, et jagus lõpuni.Pirital oli kell kolm ametlikult 34 õhutemp. Stardis oli juba halb olla.Teises joogipuntis ei saanud ühelegi pudelilegi pihta. Aga päris kooma langemisest päästis mind just korralik vannitäis külma vett teises joogipunktis. Suured tänud. Veel suuremad tänud ratturile number 654 (Peep Leino), kes vedas meie grupis üksi ca 70%, minust täna asja polnud, võitlesin iseenda ja peavaluga. Aga järgmine aasta jälle. Tänud ka Mihkel Reilele ja Co-le.
Viimati muutis rai66, 29. 07. 2012. 19:41, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas dr Holden » 29. 07. 2012. 17:55

mi.re kirjutas:Seega mulle tundub, et tegelikult ikkagi põnev rada ei ole see, mis üksinda massid joonele tooks. Tõestuseks tooks siinkohal kasvõi omal ajal Eesti Maanteekarikasarjas figureerinud Suure-Munamäe Rattaralli. Seal oli ikka mega mägine rada ning finiš Suure-Munamäe torni kõrval, Eesti karmima tõusu tipus, oli elamus omaette. Aga joonel oli kõigest 150 võistlejat.
Põneva ehk mägise raja väärtust kahandab pöördvõrdeliselt tema kaugus Mekast ehk Tallinnast. Tean seda selle kandi rattaürituste korraldajana omast käest.

Väike vahenali: kui küsida nö suvalise jorsi käest, et kui kaugel Tallinast on Otepää, tuleb vastus, et Otepää on kohe Tartu taga, ehk siis ca 200km Tallinnast. Kui küsida, et kui kaugel on Võru, siis olen juba üle kümnelt tegelaselt saanud pakkumisi alates 350km ja kaugemale, ehk siis kusagil Kesk-Lätis.

Aga nö teist aastat korraldades oled kuidagi kannatamatu, tahad tüüpilise eestlasena kohe ja palju!?! Anna aega asjal atra seada! Ja ratturile on kuumal päeval rajal saadav jook olulisem kui keegi Getter Jaani või laevapilet Soome......
pets_tallinast kirjutas:Üks märkus, mida korraldajad võiksid arvestada, ma ei tea kas see oli teie poolt joogipunktile antud vihje või rahvas oma peaga näitas tarkust aga ämbri täie vett kaela saada polnud just väga meeldiv, eriti olukorras kus nutitelefon tagataskus võistlust logimas. Õnneks praegu paistab enda telefon töötavat aga järgmine kord ei pruugi nii õnnelikult minna ja võistlus võib väga kalliks maksma minna :evil:
Isegi tavatrenni minnes panen nutika telefoni kiirsuletava (kas see oli grip-bag) kilekoti sisse, sest iial ei tea, kas telefon hakkab taskust seestpoolt (higi) või väljastpoolt (vihm) vett saama. Läbi kile puutetundlikkus töötab ja ka heli on kuulda! Soovitan!

Jäm
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 19. 02. 2009. 14:18

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas Jäm » 29. 07. 2012. 18:34

Kuumus, tõesti, niitis sõna otseses mõttes. Lõpetasin u 2:40 grupiga ja nägin/kuulsin nelja kukkumist. Esimene kukkumine juba ülemiste ristmikul, järgmine kukkumine toimus otse minu seljataga kuskil 20 km enne lõppu, kolmas ja vist kõige koledam natuke enne raudteed ( tegelikult palju ei puudunud et peale seda kukkumist esimesed oleks ka rongialla sõitnud) . õnneks tsiklimees jagas matsu ära ja juba peaaegu paanikas karjus "stopp!" või midagi sellist.
Ja neljas kukkumine, millest sai kahjuks õnnetu lõpp ni mõnegi mehe võistlusele, finishi sirgel mõnikümend meetrit enne joont - olin möödumas kahest sõitjast vasakult kui nendest tagumine otsustas tuulest väljuda, toetas minu tagarattasse ja läinud ta oligi. Kiirus võis olla u45-50kmh.

Usun et need kes selle grupiga koos rervelt üle joone jõudsid olid õnnega koos. Teistele ei jää muud kui soovida head paranemist ja olge ikka järgmine aasta jälle stardis!

Jootmisega oli jah nii kuda ta oli, ilmselt polnud nad seda varem teinud.

josefk
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 19. 08. 2009. 20:26

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas josefk » 29. 07. 2012. 18:49

Äge!

Joogipunktides oldi ka väga kihvtid, sebiti ette ja taha. Ainult võta ja söö-joo. Enne kojuväntamist sai ka joogipudeli täis ja puha.

Endal jätkus kaasavõetust Kostivereni, kust aga sõitsin lolli peaga läbi. Järgnes koomalaadne seisund, millest sain üle Jüris pärast joogipunkti. AITÄH!

Noobel
Rattur
Postitusi: 232
Liitunud: 06. 01. 2012. 09:04

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas Noobel » 29. 07. 2012. 19:12

tänud korraldajatele, oli meeldiv sõit ning üritus.
Järgmine aasta kindlasti plaanides!

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas rai66 » 29. 07. 2012. 19:15

Jäm kirjutas: Ja neljas kukkumine, millest sai kahjuks õnnetu lõpp ni mõnegi mehe võistlusele, finishi sirgel mõnikümend meetrit enne joont - olin möödumas kahest sõitjast vasakult kui nendest tagumine otsustas tuulest väljuda, toetas minu tagarattasse ja läinud ta oligi. Kiirus võis olla u45-50kmh.
Mina nendest finishi sirgete spurtidest aru ei saa. Kui esikoha peale ei spurdi, siis tuleks seda vältida. See on täiesti tavaline, et see 1-2 kohta ettepoole lõpeb kukkumisega. Võtke asja rahulikult. Pole mõtet üritada vasakult-paremalt-tuulest välja.

pets_tallinast
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 29. 07. 2012. 16:41

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas pets_tallinast » 29. 07. 2012. 19:21

holden kirjutas:Isegi tavatrenni minnes panen nutika telefoni kiirsuletava (kas see oli grip-bag) kilekoti sisse, sest iial ei tea, kas telefon hakkab taskust seestpoolt (higi) või väljastpoolt (vihm) vett saama. Läbi kile puutetundlikkus töötab ja ka heli on kuulda! Soovitan!
Tänud Holden, edaspidi pakin telefoni sisse jah (y) !

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas serxx » 29. 07. 2012. 19:25

Mina olen tänase üritusega väga rahul kokkuvõttes.
Väga meeldib TP-des aktiivne kaasaelamine. Tõstab tugevalt motivatsiooni.
Väga abiks oli ka vist Raasiku TP tuletõrje auto, kes kõik soovijad üle kastis :)

TP-de joogimajandus muidugi tõesti jätab soovida, selles osas arenguruumi on, kuid toetudes eelmise aasta kogemustele oli mul kodust välja minnes 4 pudelit kaasas. Üks nendest sai muidugi juba enne starti otsa. Ülejäänud kolm said ka finishiks tühjaks ja lisaks ka kõik raja pealt üles korjatud jook. Kokku umbes 5L.
Ka finishis oli jook otsa saanud selleks ajaks kui ma sinna jõudsin. Lõpuaeg oli mul umbes-täpselt 3h.

Igaljuhul on positiivne areng võrreldes eelmise aastaga täiesti olemas. Natuke veel siit-sealt kohendada ja ongi meil on oma "tartu rattaralli" :)
Kohe kui järgmise aasta regamisvorm tekib, olen mina jälle kirjas :)

Mis telefonidesse puutub, siis mul ka telefon alati kaasas ja alati kilekotis. Kiirsuletava koti nimi/tüüp on minigrip.
Viimati leidsin neid täiesti juhuslikult Sakust, Ehituskeskuse poest. Kindlasti on neid veel paljudes kohtades müügis. Suuruseid on ka palju erinevaid.

natrix
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 29. 07. 2012. 19:14

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas natrix » 29. 07. 2012. 19:27


Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas andre170 » 29. 07. 2012. 19:29

Jäm kirjutas:( tegelikult palju ei puudunud et peale seda kukkumist esimesed oleks ka rongialla sõitnud) . õnneks tsiklimees jagas matsu ära ja juba peaaegu paanikas karjus "stopp!" või midagi sellist.
Jootmisega oli jah nii kuda ta oli, ilmselt polnud nad seda varem teinud.
Ilmselt olin sinuga samas grupis (2:40 kanti). Raudteel ei olnud midagi ohtlikku. Fooris juba punased vilkusid ja liikluskorraldaja oli väga konkreetselt käed risti tee keskel ees. Väga õige käitumine ja kiitus talle! Rong tuli kohe ja vahetult pärast möödumist oli ka uus start foori vaatamata.
Kukkumisi oli tõesti liiga palju. Palavus tegi ilmselt oma töö. Jootjad ei olnud vist üldse koolitust saanud. Enamus punktides vaid paar poissi, kes ei olnud kuidagi valmis grupi saabumiseks. Pudeleid hoiti valesti käes (peopesad sõidusuunale vastu ja tugev haare ümbert kinni), nii et need enamuses lendasid hoopis rajale rataste vahele. Aga tervitaks sõbralikke grupikaaslasi, kes kättesaadud pudelid ringlema panid, nii et ühest pudelist sai mitu ratturit värskendust.
Finišis korraldas baigimees otse minu ees kukkumise 100m enne joont, kui oma laia lenksuga sirget joont ei suutnud hoida ja kõrval sõitvale ratturile peale vajus. Ei näinudki, kas kukkusid mõlemad või baigimees üksi? Õnneks sain väikse põikega mööda ja ka omakorda ise kedagi maha ei tõmmanud, sest seljataga oli juba tühi maa.
Ise pooldan igal tasemel finiši tegemist, sest see on põnev, venitab grupi pikaks, mis peaks tegelt olema ohutum, ning kukuvad ka profid ning teevad neid "mõttetuid" lõpuspurte lihtsalt niisama. Lihtsalt võiks üritada vähem kukkuda, sest spurtida saab ka mõistlikult ;)
Tänud korraldajatele kokkuvõttes kena ürituse eest ja finišis piisava külma joogi olemasolu eest!.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas erikr » 29. 07. 2012. 19:48

mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1131
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas Prommar » 29. 07. 2012. 20:41

Rattasport on palava ilmaga kõige sobivam - sõidutuul ikka jahutab.
Auto taga startimine oli väga hea, dušš kahes ergutuspunktis oli hea, ainult Kostiveres oli see valel pool teed, nii et pidi valima kas dušš või jook.
Ühes kohas oli päris naljakas - vesi oli täitsa tuline. Oleks võinud ikka varjus hoida.
Trass oli hea, liiklus pea olematu.
See oli küll veits sitt nummer, et finišis vett polnud kojusõiduks.
Võiks igasuguste kinkekaartide ja esinejate asemel paremale teenindamisele panustada.
Keegi siin ka juba mainis, et tahaks numbri eelmisel päeval kätte saada.

powerman
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas powerman » 29. 07. 2012. 20:52

Sõidust - rada hea, seltskond hea, lõpptulemus ka hea - järgmisel aastal võiks tegelikult - eeldusel, et on sama rada - stardimoosekandid ära jätta, aga finishis peaks melu olema küll kuni esimeste saabumiseni ja vahepealsete viisijuppidega võiks jätkata kuni finishiala sulgemiseni.
Joogist - iga taiplik võistleja vaatab hommikul taevasse ja katsub näpuotsaga temperatuuri ja teeb sellele vastavalt omale ka joogikogused kaasa, mitte ei jää nõudma korraldajatelt igal raskel nurgal täiuslikku joogilauda aga jah - peale finishit peaks jooki ikka olema!!!
Järgmisel aastal kohal...:-)

Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas kypse » 29. 07. 2012. 20:58

Mõned klõpsud lõpukurvist. Kes liiga kiiresti sõitsid, on "veidi" udused. https://picasaweb.google.com/1045604891 ... sfiiYna5AE
Viimati muutis kypse, 29. 07. 2012. 21:51, muudetud 1 kord.

pruleone
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 05. 04. 2010. 14:30

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas pruleone » 29. 07. 2012. 21:03

Kuna ma esimesena joogist juttu tegin, siis ütleks, et taevasse vaatamise järgi vajaliku koguse joogi kaasa võtmise kommentaari peale võiks öelda, et siis pole ju jooki üldse vaja pakkuda :)
Pigem oligi kommentaar suunatud sellele, et kui juua juba pakutakse, siis tuleks seda teha korralikult. Kahjuks jääb mulje, et joogi jagajad on pigem omakasu peal väljas. Loodetavasti see nii pole ja tegemist lihtsalt kogemuste puudusega.

Muidugi võiks igas TP-s hoo maha võtta ja rahulikult topsi haarata aga rattaspordis on see õiges grupis sõitmine krdi oluline.

PilleR
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 29. 07. 2012. 21:24

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas PilleR » 29. 07. 2012. 21:25


Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas Toonio » 29. 07. 2012. 22:07

Prommar kirjutas:Rattasport on palava ilmaga kõige sobivam - sõidutuul ikka jahutab.
Auto taga startimine oli väga hea, dušš kahes ergutuspunktis oli hea, ainult Kostiveres oli see valel pool teed, nii et pidi valima kas dušš või jook.
Ühes kohas oli päris naljakas - vesi oli täitsa tuline. Oleks võinud ikka varjus hoida.
Trass oli hea, liiklus pea olematu.
See oli küll veits sitt nummer, et finišis vett polnud kojusõiduks.
Võiks igasuguste kinkekaartide ja esinejate asemel paremale teenindamisele panustada.
Keegi siin ka juba mainis, et tahaks numbri eelmisel päeval kätte saada.
Kostiveres tõstsime pärast asjad ringi ja olid nii dušš, kui ka jook samalpool teed. Eks me ka kompame vaikselt ja püüame õppida. Ei ole see punkti korraldamine paljalt kannust vee valamine... Järgmine kord on rivi pikem, pudelid/topsid õigetpidi käes ning vajadusel ka dušš asisem. Katsume selle aasta nüüd vahepeal üle elada :)

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas riho » 29. 07. 2012. 23:49

Enne võistlust sai siin arutletud kogu võistlusvälise butafooria (erguruspunktid, kontsert, laevapiletid jne). Olin ka kriitiline kogu selle melu suhtes.

Aga tegelikult oli raja ääres olevad ergutuspunktid päris toredad. Lõpu poole zombiratturiks muutudes ei pannud ma enam eriti rajakõrvast tähele, aga algus oli "nagu päris võidusõidul".

Ja minu jaoks oli päeva naelaks Getter Jaani kontsert. Tänu sellele muutus järjekordne tavaline rattavõistlus pereürituseks. Väiksem tüdruk sai lives oma lemmikesinejat vaadata, autogrammi ja koos Getteriga ühele pildile. Kui lapsel on hea meel siis on päev ju korda läinud:-).

Nii et hoia sama joont, Mihkel!

Kasutaja avatar
Janne
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 14. 04. 2012. 03:13

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas Janne » 30. 07. 2012. 06:56

Hoolimata palavast ilmast ei hakanud ka raja ääres igav :) http://fotoalbum.ee/photos/Tauridag/sets/1308013

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas AndreK » 30. 07. 2012. 08:26

riho kirjutas:Ja minu jaoks oli päeva naelaks Getter Jaani kontsert.
Kuulge, Riho on jälle pehmoks keeranud?

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas riho » 30. 07. 2012. 09:27

AndreK kirjutas:
riho kirjutas:Ja minu jaoks oli päeva naelaks Getter Jaani kontsert.
Kuulge, Riho on jälle pehmoks keeranud?
Kodus külmari juures keerasin kõvaks meheks jälle tagasi.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas wylde » 30. 07. 2012. 12:59

üks pilt ütleb rohkem.. :D
Pilt
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas KaupoR » 30. 07. 2012. 13:23

:lol: Päeva pilt!!
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas Mati » 30. 07. 2012. 13:25

KaupoR kirjutas::lol: Päeva pilt!!
Need noortepärased rokk-kontserdid on kuulujärgi ohtlikud kohad, ses suhtes on kiivri kandmine õigustatud 8) .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas rai66 » 30. 07. 2012. 13:41

KaupoR kirjutas::lol: Päeva pilt!!
Getteri fännklubi kõige sinisem ja pikem.
Riho, Sa tulid otse võistlustelt või :lol:

Kasutaja avatar
wilier
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 09. 05. 2011. 15:12

Tallinn on Tallinn ja ongi kõik kallim ehk BONUS -35€

Postitus Postitas wilier » 30. 07. 2012. 13:55

Tulles autoga kaugelt Tartust, ma kahjuks ei tutvunud, parklate omandiga ja stardiplatsi kõrval kus oli see suur klaasist rist, oli ka suur parkla, seal oli palju rattureid ja autosid ..., aga pärast selgus, et see ei olnudki Europakla.

Peale sõitu, tagasi tulles, (Enne olin saanud 95 km, 2h 40 min. kuumutamist, siis sai tunda janu ja nägin kukkumisi ja massikukkumist; enne rongi ootama jäämist kuskil kohas, umbes 20 km enne lõppu oli üks kole kukkumine, kus tüdrukud kiljusid väga kõvasti ja eks ka valu said, vähemalt 3 karbonraami murti katki, üks lahtine jalaluu või vist jm,...

... Kokkuvõttes siis see 35€ trahvikviitung, mida tovariš Aleksandr Kovalkov, AS ÜHISTEENUSED, kl 14:18 mulle tegi , LEPPETRAHV NR 0088003450,
see paber kilekotikeses esiklaasi vahel, tundus nii väike asi selle kõige kõrval...
Ega neil seaduslikku õigust trahvi sisse nõuda ka ei ole vist ...

Muidu oli hea rattasõitsõit, parajalt extreemne ja sõitjad oli kõik sõbralikud, õhkond pingevabam kui Tartu Rattarallil

Jootjad, liiklusreguleeriajad mõnikord ei saanud hästi aru mida tegema peavad, aga arusaadav, kuum ka oli.

Rongi taha jäämine, ootamine, oli positiivne, sest see võttis nagu meie grupil enne lõppu pinge maha ja heina sees oli kiletatud kast kuumavee pudeleid ka.

Selline heatahtlik sõit, kus trass huvitav.
Järgmisel aastal tulen uuesti!

Soovin edu korraldamisel.





Tallinn on Tallinn ja ongi kõik kallim.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas riho » 30. 07. 2012. 15:25

wylde kirjutas:üks pilt ütleb rohkem.. :D
Pilt
Hea et mind näpud püsti ei tabatud:-)

corvus corone
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 05. 10. 2011. 18:06

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas corvus corone » 30. 07. 2012. 18:23

Ka mina jäin sõiduga rahule ja jään positiivselt meenutama! Seega olen stardis ka järgmine aasta!
Korraldusliku poole pealt olen pluss üks mõttele arendada jootjate oskusi ja tegeleda joogi kvantitatiivse poolega.

Miks ma aga eriti õnnelik olin peale lõppu ja mille pärast üks kaassõitja ilmselt ei osanud õnnelik olla on järgmine seik:
Nimelt toimus paar kilomeetrit enne siin kirjeldatud raame ja luid murdnud kukkumist ka üks pisem kukkumine, mis lõppes imekombel õnnelikumalt kui algselt võinuks. Sõitsime ühe kaassõitjaga kõrvuti viimastena grupis ja minu ees kukkuks siiani teadmata põhjustel suurel kiirusel üks võistleja. Kukkuja jäi mulle nii õnnetult täpselt ette, et peale pidurdamist ja maksimaalset ohutut suunamuutust nägin, et ei keera temast mööda vaid sõidaks mehele otse näkku. Viimases hädas otsustasin bunny hopiga ta ületada. Võte töötas, mehele jäi nägu alles ja mina jäin püsti. Nägin kahjuks veel silmanurgast, kuidas tema ratas minu kõrval sõitnule sülle lendas ja ka tema pikali tõmbas.

Soovin kukujatele head paranemist!

clx
Rattur
Postitusi: 409
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas clx » 30. 07. 2012. 18:31

Neid kukkumiste ja luumurdmiste jutte lugedes hakkab vaikselt tunduma, et Tallinn on endale lõpuks saanud päris oma Tartu Rattaralli! :D

pets_tallinast
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 29. 07. 2012. 16:41

Re: Tallinn on Tallinn ja ongi kõik kallim ehk BONUS -35€

Postitus Postitas pets_tallinast » 30. 07. 2012. 18:59

wilier kirjutas: ... Kokkuvõttes siis see 35€ trahvikviitung, mida tovariš Aleksandr Kovalkov, AS ÜHISTEENUSED, kl 14:18 mulle tegi , LEPPETRAHV NR 0088003450,
see paber kilekotikeses esiklaasi vahel, tundus nii väike asi selle kõige kõrval...
Ega neil seaduslikku õigust trahvi sisse nõuda ka ei ole vist ...
Kahjuks Ühisteenuse trahv tuleb ära maksta, muidu kohe kohtutäituri karvane käsi samuti konto kallal. Euro-City ja muude tegelinskite paberid võib küll otse samasse kohta panna kuhu rämpspostigi asetad, nendel võimu pole et oma tasu sisse kasseerida :oops:

Hannol
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 28. 08. 2011. 21:26

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas Hannol » 30. 07. 2012. 19:50

Mõned pildid tee äärest.
http://www.snap.ee/user/ladvas/album/fa ... 29_07_2012

Üks kukkumine oli Kadaka külas. Kahjuks ei olnud võimalust rataste transpordiks abi pakkuda, kuid pärast paistis, et rattad ikka minema sealt saadi. Loodetavasti kiirabi pidi ainult kontrollima, kas kõik korras ning midagi tõsist ei olnud.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas Alvaro » 30. 07. 2012. 22:29

Kes jäid kaubarongi, kes jälle Rota Rongi taha :-)
Mõned meeleolukad killud raja toimunud aktsioonist http://www.ccrotamobilis.ee

Edu ja meelekindlust järgmiseks aastaks! Loodetavasti on kõik raamid ja luud tänaseks kokku liimitud.

Alvaro
Viimati muutis Alvaro, 31. 07. 2012. 08:35, muudetud 1 kord.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas Andrus K » 31. 07. 2012. 06:22

http://www.elu24.ee/923428/elu-pidu-ott ... aks-meest/
naiste ja meeste suhtarv ongi vist neil kontsertitel umber selline :lol:

Mihkel - oled asjaga õigel teel ja 1000 osaleja piir võib juba järgmine aasta murduda. Lükka lihtsalt see asi augusti esimesse täisnädalasse ja puhkuselt tulnutest tekib kohe mitusada osalejat juurde.

Muidu aga väga tore võistlus ja nurisemiseks mina põhjust ei näe.

Kui siis ehk vaid segadused autasustamisega, kus naiste absoluudi kolmas oli juba paarkümmend minutit lava ees ootamas, aga mingil seletamatul põhjusel teda lavale ei kutsutud. Ilmselt on ka sellele vahejuhtumile mingi loogiline seletus olemas, aga no siiski ...
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Fakto Auto Tallinna Rahvasõit 2012

Postitus Postitas erikr » 31. 07. 2012. 08:31

Sõit kodust starti ca 15 km andis kergelt aimu, et lihtne ei saa olema.
Raamile kaks liitrist pudelit võidusõidu jaoks ning särgitaskusse poolene Vytatutas, mille konsumeerisin starti oodates.
Stardikoridoris sättis end minu taha Rota Rong. Mulle sobis, kuna olin juba saanud vihje selle liikumapanevast jõust.
Enamuse teest ehk kestan nendega ikka ära, kuigi piletit mul veel polnud.

Algus oli igati mõistlik ja soliidne ja võidusõit algas punase lipu langedes Vana Tartu mnt-l.
Lennujaama kandis pakuti mulle juba kohta Rota Rongis. Võtsin tänuga vastu. Püüdsin mõistuse piires võimalikult grupi ette jõuda, et Vana Tartu mnt pöörded, ja ringristmikud turvaliselt sõita. Üldiselt peab ütlema, et tekkinud küllaltki suur grupp sõitis väga viisakalt, ohtlikke olukordi ei tekkinudki.

Kusagil peale Vaidat metsade vahel keerutades kuumenes Rota Rongi turbo üle ja pöörded lasti päris maha. Läksin suure pundiga kaasa, et kui kustun, tuleb tagant varsti jälle rong. Nii läkski. Jupp maad enne Raasikut keerati pundis pidevalt kuuma peale ja lasin ühel hetkel jala sirgu. Polnud mõtet sellise ilmaga pumbaklappe klõbistama hakata. Raasikul jõudsin järgi Talukale, kes oli elanud üle kapitaalse ikalduse joogiga. Tema jäi Rota Rongi ootama, ma tiksusin rütmi hoidmiseks omas tempos edasi. Tagapool oli rongi turbo maha jahutatud ja nii nad mulle varsti järgi jõudsidki. Haakisin end ka külge ja nii saigi ülejäänud maa sõidetud nendega koos. Paar korda käisin eest läbi ka, aga enamuse ajast loksusin tagapool.

Tee peal korjasime kaasa mõned mahajääjad, kellest üks suutis enne Lagedit sirgel maal hetkelise ohuolukorra tekitada. Varsti nägime ka seda kurikuulsat katkiste naiste ja rataste hunnikut kraavis, kellega juba korraldajad tegelesid. Lagedil liitus meiega üks lõhkise näo ja küünarnukiga baigivend. Enne lõppu kasvas grupp vaikselt suuremaks. Peale Jüri joogipunkti kiilus Rota Rongi turbo hetkeks minu kõrval kinni, kuid ragin ja ilutulestik jäid siiski olemata.

Peale Assaku viadukti haagiti rong keskelt pooleks, kuna olin sel hetkel kõige taga, siis jäin tagumisse poolde.

Kokkuvõttes hea rada ja minu jaoks turvaline sõit. 2:50 kandis lõpetajatele finišis muidugi enam vett ei jätkunud. Ja peale meid tuli veel ca 100-150 inimest, kes kuivale jäid. Väike südamerütmi taastamine ja vedelikuvarude täiendamine Rota afteka sissejuhatusel ja siis rattaga koju ca 20 km.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Eesti võistlused”