Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas mi.re » 22. 06. 2011. 18:06

Ilmslet paadunud maanteehundid on juba kursis, ent topelt ei kärise.....aasta parim maanteenädalavahetus on tulekul:

29.07.2011 - Stockmanni kriteerium (Neile, kes otsivad midagi erilist ja emotsiooni pakkuvat). Kohtade arv on sel sõidul piiratud, starti pääseb 100 kiireimat registreerujat. Auhinnad paneb välja Stockmann - kinkekaartid. Kusjuures, nende väärtus on suurem kui mullu :) )

30.07.2011 - Tallinna temposõit. Vana hea Muuga rada. Sõida lõõrid järgmiseks päevaks lahti.
31.07.2011 - Tallinna Rahvasõit, klass omaette.
* Start ja finiš Tallinna kesklinnas.
* Igale osalejale TASUTA edasi-tagasi Eckerö Line pilet Helsinkisse.
* Võistluskeskuses live bänd
* Rajal ohtralt joogi/söögi/ergutuspunkte

Teeme Tallinnast tõsise rattarallilinna - ole kohal!

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas riho » 22. 06. 2011. 23:03

Mihkel, ära ole tagasihoidlik - registreerimine on alanud!

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas MarttiM » 23. 06. 2011. 10:28

kuna Tallinnas suusatada enivei ei saa, siis see ralli oleks hea variant, et "Tallinna vaimu" näidata ja Tartu hegemoonia massürituse korraldajana murda.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas serxx » 12. 07. 2011. 19:48

Kas Stockmani parkimismajja on võimalik õhtupoole ka "rada" proovima minna?
Ma ise kahltustan, et minu tase jääb liiga madalaks parkimismaja sõiduks. Enne proovimata ei tahaks ennast võistlusele kirja panna.
Ise ma õhtuti/öösiti sinna kanti ei satu, et asja uurida, selleks peaks spetsiaalselt kohale sõitma. Ja päeval sinna kindlasti katsetama ei saa, kui autod ees ja liiklus pidevalt peal.

Ülejäänud kahel päeval olen kindlasti stardis viimase või eelviimase kümne kohtade eest võistlemas :)

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas mi.re » 12. 07. 2011. 21:00

serxx kirjutas:Kas Stockmani parkimismajja on võimalik õhtupoole ka "rada" proovima minna?
Ma ise kahltustan, et minu tase jääb liiga madalaks parkimismaja sõiduks. Enne proovimata ei tahaks ennast võistlusele kirja panna.
Ise ma õhtuti/öösiti sinna kanti ei satu, et asja uurida, selleks peaks spetsiaalselt kohale sõitma. Ja päeval sinna kindlasti katsetama ei saa, kui autod ees ja liiklus pidevalt peal.

Ülejäänud kahel päeval olen kindlasti stardis viimase või eelviimase kümne kohtade eest võistlemas :)
Kui nüüd päris ametlikult läheneda, siis enne võistluspäeva rada proovida ei saa. Võistluspäeval on meil enne ajasõitude algust nähtud aga ette spets aeg rajaga tutvumiseks.

Samas usun, et kui seal kiirelt rattaga üks ring teha, siis ehk turvamees veel välja ei viska. Küll aga silmad kinni kihutada ei saa, sest parkla on aktiivses kasutuses.

Eelmise aasta Stockmanni kriteerium näitas, et hea tulemus sellel sõidul pole mitte niivõrd vastupidavuse kui kurvitamisoskuse ja julguse taga. Samuti need, kellel olid pehmemad, parema pidamisega kummis, olid edus.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas serxx » 12. 07. 2011. 21:47

mi.re kirjutas:Küll aga silmad kinni kihutada ei saa, sest parkla on aktiivses kasutuses.
Just sellepärast ma antud küsimuse püstitasingi. Eeldatavasti on õhtuti/öösiti, kui pood suletud, parkla (suhteliselt) tühi ja autodega sinna sisse eeldatavasti ei saagi. Siis võiks teoreetiliselt saada proovida?

Tänan ka rehvi vihje eest. Eks ma mõnel õhtul lähen vaatan, mis seal toimub ja kas ma suudan/julgen seal tempot arendada, kui parkla olud võimaldavad seda ohutult proovida. Kui tulemus on positiivne, panen ka ennast kirja.
Ega seda ei oska öelda, mis vahemikku ajad jääda võiksid? Eelmise aasta tulemusi ei suutnud ma leida.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas erikr » 14. 07. 2011. 09:32

Vaatasin veidi seda pühapäevase sõidu raudteeületuste asja.

Veebis olevate reisirongide sõiduplaanide järgi on minnes Loo raudteeületusel punases ehk rongiga kohtumise
tsoonis tegelased, kes on selleks ajaks sõitnud keskmisega 40 - 45 km/h. Oranzis tsoonis keskmised
kiirused 37,5 ja 47,5.
Tegu on elektrirongiga, mille Lagedilt väljumine 12:29, Arukülla saabumine 12:38

Tagasi tulles Raasikul on punases tsoonis ca selleks ajaks keskmisega 32,5-35 km/h sõitjad. kehra poolt peaks Raasikule
saabuma elektrirong kl 14:02 Kehra poolt.

Kaubarongide liikumisest kahjuks andmeid ei oma.
Elektrirong läheb viuhti üle, aga kui juhtub Muuga poole minema naftarong, on pikem peatus kindlustatud.

Väike tabel asja kohta

Pilt
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas mi.re » 15. 07. 2011. 14:34

serxx kirjutas:
mi.re kirjutas:Küll aga silmad kinni kihutada ei saa, sest parkla on aktiivses kasutuses.
Just sellepärast ma antud küsimuse püstitasingi. Eeldatavasti on õhtuti/öösiti, kui pood suletud, parkla (suhteliselt) tühi ja autodega sinna sisse eeldatavasti ei saagi. Siis võiks teoreetiliselt saada proovida?

Tänan ka rehvi vihje eest. Eks ma mõnel õhtul lähen vaatan, mis seal toimub ja kas ma suudan/julgen seal tempot arendada, kui parkla olud võimaldavad seda ohutult proovida. Kui tulemus on positiivne, panen ka ennast kirja.
Ega seda ei oska öelda, mis vahemikku ajad jääda võiksid? Eelmise aasta tulemusi ei suutnud ma leida.
Tavapäevadel suletakse parkimismaja kell 21:00 ning kell 22:00 läheb valve alla. Kui peale seda minna, siis on kindel värk, et tuleb pahandus. Seega õhtusel ajal, kui parkla on kinni ja tühi, seal proovida ei saa. Pigem päevasel ajal kiirelt üks tiir teha.

Ringiaegu kahjuks prognoosida ei oska. Eelmine aasta eraldi ringide kaupa me aegu ei fikseerinud.

division
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 20. 07. 2011. 20:59

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas division » 20. 07. 2011. 21:04

Huvitaks, et kas pühapäevasele rahvasõidule lühikesele distantsile lastakse ka maastikurattaga või ainult maanteevokiga. Ei tahask peale regamist kohapeal avastada, et valdav enamus MNT. 8)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas erikr » 20. 07. 2011. 21:28

division kirjutas:Huvitaks, et kas pühapäevasele rahvasõidule lühikesele distantsile lastakse ka maastikurattaga või ainult maanteevokiga. Ei tahask peale regamist kohapeal avastada, et valdav enamus MNT. 8)
Kuna juhend kitsendusi ei sea, võib startida suvalise jalgrattaga. Soovi korral saad lausa Nõlvakut teha.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas gandalf » 20. 07. 2011. 22:21

erikr kirjutas:
division kirjutas:Huvitaks, et kas pühapäevasele rahvasõidule lühikesele distantsile lastakse ka maastikurattaga või ainult maanteevokiga. Ei tahask peale regamist kohapeal avastada, et valdav enamus MNT. 8)
Kuna juhend kitsendusi ei sea, võib startida suvalise jalgrattaga. Soovi korral saad lausa Nõlvakut teha.
Nõlvaku väntvoodi rattareeglite järgi jalgrattaks ei kvalifitseeru.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas erikr » 20. 07. 2011. 22:53

gandalf kirjutas: Nõlvaku väntvoodi rattareeglite järgi jalgrattaks ei kvalifitseeru.
Juhendis puuduvad igasugused viited, mis on jalgratas ja mis mitte.
Ärgem unustagem JOKK printsiipi, mis ruulib terve mõistuse üle juba aastaid...
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas Cly/Suva » 20. 07. 2011. 22:59

Kirjas ju on "Võistlus viiakse läbi vastavalt UCI võistlusmäärustikule ja EJL võistlusreglemendile.", seal on kirjas misasi on ratas ja mis pole.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas erikr » 21. 07. 2011. 06:46

Cly/Suva kirjutas:Kirjas ju on "Võistlus viiakse läbi vastavalt UCI võistlusmäärustikule ja EJL võistlusreglemendile.", seal on kirjas misasi on ratas ja mis pole.
Õige jah.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaRahh
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 12. 05. 2006. 11:55

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas KaRahh » 21. 07. 2011. 08:35

division kirjutas:Huvitaks, et kas pühapäevasele rahvasõidule lühikesele distantsile lastakse ka maastikurattaga või ainult maanteevokiga. Ei tahask peale regamist kohapeal avastada, et valdav enamus MNT. 8)
Pole probleem. Ma lähen pikale distantsile maastikurattaga :)
"Ostke endale jalgratas. Kui te ellu jääte, siis te kindlasti ei kahetse." (Mark Twain)

hab
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 13. 06. 2011. 21:48

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas hab » 22. 07. 2011. 03:20

Sattusin täna veerema Assaku kandis ning vaatasin, et neil seal see vana tartu mnt (vast on nimeks järve tee) enne silla alla keeramist ikka veel korralikult üles kaevatud. Juhtub keegi teadma, kas äkki saavad selleks ajaks mingi katte maha?

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas mi.re » 22. 07. 2011. 07:33

hab kirjutas:Sattusin täna veerema Assaku kandis ning vaatasin, et neil seal see vana tartu mnt (vast on nimeks järve tee) enne silla alla keeramist ikka veel korralikult üles kaevatud. Juhtub keegi teadma, kas äkki saavad selleks ajaks mingi katte maha?
Oleme tee-ehitajaga sellel teemal suhelnud. Seis selline, et reedel, 27. juulil tuleb asfaldimasin ning lõik saab esimese katte peale. Seega peaks Ok olema. Samuti on ülesse kaevatud Raasiku-Aruvalla tee, kus asfalteerimine juba käib. Ainus probleem trassiga on Kostiveres, kus on sild ülesse kaevatud, mis ei saa valmis. Aga seal kasutame pisikest ümbersõitu (teeb rada ca 1km pikemaks).

hab
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 13. 06. 2011. 21:48

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas hab » 22. 07. 2011. 10:11

Selgepilt, loodame siis parimat.

---Matu
Rattur
Postitusi: 50
Liitunud: 05. 10. 2008. 00:41

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas ---Matu » 25. 07. 2011. 12:02

Kas keegi oskab öelda, kus täpsemalt võistluste tehniline finiš on. Saan aru, et Ülemistel, aga kas hotelli ees või lennujaama juures, linnapiiril või...?

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas serxx » 25. 07. 2011. 17:30

---Matu kirjutas:Kas keegi oskab öelda, kus täpsemalt võistluste tehniline finiš on. Saan aru, et Ülemistel, aga kas hotelli ees või lennujaama juures, linnapiiril või...?
Kaardil ilus suur punane täpp koos kirjaga "tehniline finish".
http://aerobike.ee/images/stories/karik ... ndatud.jpg
Tundub olevat ülemiste keskuse lähedal.

PaulSmith
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 14. 05. 2009. 09:08

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas PaulSmith » 25. 07. 2011. 21:55

serxx kirjutas:
---Matu kirjutas:Kas keegi oskab öelda, kus täpsemalt võistluste tehniline finiš on. Saan aru, et Ülemistel, aga kas hotelli ees või lennujaama juures, linnapiiril või...?
Kaardil ilus suur punane täpp koos kirjaga "tehniline finish".
http://aerobike.ee/images/stories/karik ... ndatud.jpg
Tundub olevat ülemiste keskuse lähedal.

Pigem hotelli juures :)

---Matu
Rattur
Postitusi: 50
Liitunud: 05. 10. 2008. 00:41

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas ---Matu » 25. 07. 2011. 22:11

Eks vist peame Mihkel Reile ära ootama ja küll me tema käest vastuse saame :)

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas mi.re » 25. 07. 2011. 23:24

Tehniline finiš on Ülemiste hotelli ees. Kui linnast väljuvat suunda pidi sõita, siis Ülemiste hotelli vastas on üks bussitasku. Sellesse bussitaskusse läheb fotofiniši buss. Samas maha magada seda ei õnnestu vast kellelgi, sest paneme ka tehnilisesse finišisse kaare ning ning joone maha. Samas kommentaatorit vms sinna ei tule, sest me tahaks melu ikkagi võistluskeskuses hoida, kus võtab osalejaid vastu bänd. Samuti on oluline kõigil ikkagi veereda ka üle Rävala finišijoone, sest need, kes Rävalas joont ei ületa, loetakse katkestajateks sõltumata nende kohast tehnilises finišis.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas MarttiM » 26. 07. 2011. 20:50

sorry loll küss, kuid kuidas TT stardijärts paika pannakse? Pole enne käind & näind:)

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas serxx » 26. 07. 2011. 21:15

Karikasarjas ise valid omale stardi kellaaja mandaadis. Ma eeldan, et rattafestivalil on samuti, sest korraldaja on ju sama.

Täiendus:
Just nii ongi.
Abiks juhendi lugemine:
http://aerobike.ee/index.php?option=com ... 62&lang=et

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas MarttiM » 26. 07. 2011. 21:30

serxx kirjutas:Karikasarjas ise valid omale stardi kellaaja mandaadis. Ma eeldan, et rattafestivalil on samuti, sest korraldaja on ju sama.

Täiendus:
Just nii ongi.
Abiks juhendi lugemine:
http://aerobike.ee/index.php?option=com ... 62&lang=et
mandaati peab jõudma siis enne kella 12?

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas serxx » 26. 07. 2011. 22:39

MarttiM kirjutas:
serxx kirjutas:Karikasarjas ise valid omale stardi kellaaja mandaadis. Ma eeldan, et rattafestivalil on samuti, sest korraldaja on ju sama.

Täiendus:
Just nii ongi.
Abiks juhendi lugemine:
http://aerobike.ee/index.php?option=com ... 62&lang=et
mandaati peab jõudma siis enne kella 12?
Niimoodi juhend ütleb jah.
Mida varem kohale jõuad, seda rohkem on aegu valida ja seda kiiremini saad asjad aetud. Kella 12 lähedal on seal ilmselt paras tunglemine, sest võistlejaid on tõenäoliselt umbes 200 kandis.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas Mati » 26. 07. 2011. 22:49

serxx kirjutas:... Kella 12 lähedal on seal ilmselt paras tunglemine, sest võistlejaid on tõenäoliselt umbes 200 kandis.
Hetkel on 68 eelreganut ja 24h on veel aega. 200 oleks muidugi väga ilus.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas serxx » 27. 07. 2011. 07:55

Ka viimsi sõidul, kus oli 188 osalejat, oli eelregistreerunuid minu mäletamist mööda võibolla kuskil 100 lähedal. Väga paljud registreerisid kohapeal. Mida lähemale start jõudis, seda suurem rahvasumm mandaadi telgi ümber tungles.

Viimsi sõidu asukoht oli muidugi mõnevõrra parem ja ka osavõtutasu soodsam. Seega mine sa tea. Rattafestivali temposõit on €10 ja kohapeal €22, eriti just kohapeal regades on asi kõvasti kallim, lausa 3x kallim kui karikasarjas.
Samas ma usun, et sinna võiks suht palju rahvast tulla. Ma ise ei tahaks seda küll vahele jätta. Hea võimalus teha üks mõnus kiire sõit.

EDIT:
Lõpuks oli temposõidule eelregistreerijaid kokku 119
Stockmani kriteeriumile ainult 32

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas MarttiM » 28. 07. 2011. 19:27

serxx kirjutas:Ka viimsi sõidul, kus oli 188 osalejat, oli eelregistreerunuid minu mäletamist mööda võibolla kuskil 100 lähedal. Väga paljud registreerisid kohapeal. Mida lähemale start jõudis, seda suurem rahvasumm mandaadi telgi ümber tungles.

Viimsi sõidu asukoht oli muidugi mõnevõrra parem ja ka osavõtutasu soodsam. Seega mine sa tea. Rattafestivali temposõit on €10 ja kohapeal €22, eriti just kohapeal regades on asi kõvasti kallim, lausa 3x kallim kui karikasarjas.
Samas ma usun, et sinna võiks suht palju rahvast tulla. Ma ise ei tahaks seda küll vahele jätta. Hea võimalus teha üks mõnus kiire sõit.

EDIT:
Lõpuks oli temposõidule eelregistreerijaid kokku 119
Stockmani kriteeriumile ainult 32
Rahvasõidul praeguse seisuga 673 koos lühikese omadega, pole paha ja kindlasti tiksub juurde. Ise kahjuks sel ajal koos perega Otepääl puhkamas. Kahju! Aga loodetavasti saab sellest üritusest traditsioon!

ahti
Rattur
Postitusi: 72
Liitunud: 17. 08. 2005. 20:54

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas ahti » 28. 07. 2011. 21:25

Võib-olla imelik küsimus: Kuhu soovitate väljaspoolt Tallinna tulijatel pühapäevase Rahvasõidu jaks autot parkida?
Ahti
mob. 52 87173

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas serxx » 28. 07. 2011. 21:29

Ülemiste keskuse parkla peaks hästi sobima. Hea suur ja suht lähedal.

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas SHOXi » 28. 07. 2011. 21:38

kella seitmsest on tasuta parkimine kesklinnas. Ilmselt koha otsimisega on tegemist aga võimatu ei ole, lähim kindel koht võiks jah olla kas sikupilli keskus (parkimis kellaga paar h, aga seda keegi vist ei jälgi) või ülemiste.

alkonoom
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 11. 03. 2009. 21:06

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas alkonoom » 28. 07. 2011. 22:04

Kuna ise parkimisega "natukene" seotud ja samal ajal ka sõidan rattaga siis korraldajaga väike diil parkimise osas sõlmitud. Kaart http://aerobike.ee/images/stories/karik ... rdijpg.jpg .
Ehk siis ratturite päralt on kõik stardi/finishi lähedased Europark'i väliparklad http://www.europark.ee/ . Kes otse treppi tahab sõita neile sobib Rävala parkimismaja, seda küll tasu eest (ja peab arvestama et ratas katusele ei ununeks).
Gravitatsioon teeb oma töö kiirelt ja korralikult!

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas mi.re » 28. 07. 2011. 23:23

MarttiM kirjutas: EDIT:
Lõpuks oli temposõidule eelregistreerijaid kokku 119
Stockmani kriteeriumile ainult 32
Rahvasõidul praeguse seisuga 673 koos lühikese omadega, pole paha ja kindlasti tiksub juurde. Ise kahjuks sel ajal koos perega Otepääl puhkamas. Kahju! Aga loodetavasti saab sellest üritusest traditsioon![/quote]

Üldiselt, toetudes Filter Maanteekarikasarja kohapeal registreerimise statistikale, siis prognoosin, et Rahvasõidu lõplik osalejate arv jääca ca 700 inimese kanti. Seda on ühest küljest vähe, vaadates projekti mastaapsust ja maksumust, ent teisest küljest on see esmakordse ürituse kohta super tulemus, mis näitab, et rattahuvilisi, kes säärase sõidu järel janunevad, on piisavalt ning Tallinn vajab suurejoonelist rattarallit.
Kui me liikluskorraldusega pühapäeval ilusti hakkama saame (usun, et saame) ning pankrotti ei lähe (nali naljaks, ent kõrge liikluskorralduse maksumuse tõttu on eelarve väga pingeline), siis usun, et rahvasõit ei jää kindlasti viimaseks.
Stockmanni kriti suhtes olen aga hetkel kahjuks pessimistlikult häälestatud. Eelmisel aastal pidasin tagasihoidlikut osalejate arve sügisese maanteehooaja välise ajastuse süüks. Hetkel toimuv aga näitab, et väga suurt huvi säärase kriti järel rattamaastikul ei ole. Seetõttu kardan, et kui homme ,,tuhandete pealtvaatajate kohaletulek" motivatsioonilaksu ei anna, siis vast parkimismaja kritti pole mõtet tuleval aastal teha.

PS! Stockmanni kriteeriumi ja Tallinna Temposõidu kohapeal registreerimise tasud langetasime eelregistreerimise tasemele.
1) Stockmanni kriteeriumil selle tõttu, et osalejaid on vähe ning loodame, et äkki mõned aktiivsed ratturid ikkagi viimasel hetkel liituvad.
2) Temposõidul selle tõttu, et tänase päeva jooksul olen saanud hulgaliselt e-kirju inimestelt, kes on harjunud Filter temposõidu karikasarja süsteemiga, kus teatavasti kohapeal on sama hind kui eelregamisel. Seetõttu raputan tuhka pähe ning möönan, et ehk jäi teavitustöö antud küsimuses lahjaks. Et inimesi mitte koorima hakata ning et tempoloomad ikka osaleda saaksid, siis on ka temposõidu stardimaks laupäeval võistluspaigas 10€.

NB! Tallinna Rahvasõidu stardimaks jääb esialgsete reeglite piiresse. Seal mingeid ümberkorraldusi tehtud ei ole.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas suuroja » 28. 07. 2011. 23:56

mi.re kirjutas: Üldiselt, toetudes Filter Maanteekarikasarja kohapeal registreerimise statistikale, siis prognoosin, et Rahvasõidu lõplik osalejate arv jääca ca 700 inimese kanti. Seda on ühest küljest vähe, vaadates projekti mastaapsust ja maksumust, ent teisest küljest on see esmakordse ürituse kohta super tulemus, mis näitab, et rattahuvilisi, kes säärase sõidu järel janunevad, on piisavalt ning Tallinn vajab suurejoonelist rattarallit.
olete õigel teel. Ehk oleks esimesel korral piisanud kui ettevõtmine mahuks 1 päeva sisse. Laieneda jõuab ka tasapisi. Aga kinnas on visatud õigesse kohta ning pea-pea saab sellele selle aasta 700-le veel ühe nulli lõppu kirjutada. See on kindelvärk. Ma lisaks rajatrassile mõne looduskauni koha ka juurde tulevikus - aga viimane puht minu subjektiive soovitus.

soovitan massidel osa võtta, igati lahe üritus tuleb. Pole mõtet eemale jääda.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas _KRIS_ » 29. 07. 2011. 00:19

mi.re kirjutas:
MarttiM kirjutas: EDIT:
Lõpuks oli temposõidule eelregistreerijaid kokku 119
Stockmani kriteeriumile ainult 32
Rahvasõidul praeguse seisuga 673 koos lühikese omadega, pole paha ja kindlasti tiksub juurde. Ise kahjuks sel ajal koos perega Otepääl puhkamas. Kahju! Aga loodetavasti saab sellest üritusest traditsioon!
Üldiselt, toetudes Filter Maanteekarikasarja kohapeal registreerimise statistikale, siis prognoosin, et Rahvasõidu lõplik osalejate arv jääca ca 700 inimese kanti. Seda on ühest küljest vähe, vaadates projekti mastaapsust ja maksumust, ent teisest küljest on see esmakordse ürituse kohta super tulemus, mis näitab, et rattahuvilisi, kes säärase sõidu järel janunevad, on piisavalt ning Tallinn vajab suurejoonelist rattarallit.
Kui me liikluskorraldusega pühapäeval ilusti hakkama saame (usun, et saame) ning pankrotti ei lähe (nali naljaks, ent kõrge liikluskorralduse maksumuse tõttu on eelarve väga pingeline), siis usun, et rahvasõit ei jää kindlasti viimaseks.
Stockmanni kriti suhtes olen aga hetkel kahjuks pessimistlikult häälestatud. Eelmisel aastal pidasin tagasihoidlikut osalejate
arve sügisese maanteehooaja välise ajastuse süüks. Hetkel toimuv aga näitab, et väga suurt huvi säärase kriti järel rattamaastikul ei ole. Seetõttu kardan, et kui homme ,,tuhandete pealtvaatajate kohaletulek" motivatsioonilaksu ei anna, siis vast parkimismaja kritti pole mõtet tuleval aastal teha.

PS! Stockmanni kriteeriumi ja Tallinna Temposõidu kohapeal registreerimise tasud langetasime eelregistreerimise tasemele.
1) Stockmanni kriteeriumil selle tõttu, et osalejaid on vähe ning loodame, et äkki mõned aktiivsed ratturid ikkagi viimasel hetkel liituvad.
2) Temposõidul selle tõttu, et tänase päeva jooksul olen saanud hulgaliselt e-kirju inimestelt, kes on harjunud Filter temposõidu karikasarja süsteemiga, kus teatavasti kohapeal on sama hind kui eelregamisel. Seetõttu raputan tuhka pähe ning möönan, et ehk jäi teavitustöö antud küsimuses lahjaks. Et inimesi mitte koorima hakata ning et tempoloomad ikka osaleda saaksid, siis on ka temposõidu stardimaks laupäeval võistluspaigas 10€.

NB! Tallinna Rahvasõidu stardimaks jääb esialgsete reeglite piiresse. Seal mingeid ümberkorraldusi tehtud ei ole.
[/quote]


Kurjam, endalgi läks peas :idea: põlema. Äkki peaks ka seda kritti ikka sõitma :wink:

alkonoom
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 11. 03. 2009. 21:06

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas alkonoom » 29. 07. 2011. 08:21

Stockmani kriteeriumit kindlalt soovitaks. Midagi väga erilist. Midagi julgematele. Allasõidu serpentiin ehk blender ei taha ega taha lõppeda :D Soovitan pehmema seguga kumme sest kallutamist jagub.
Gravitatsioon teeb oma töö kiirelt ja korralikult!

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas Genry » 29. 07. 2011. 08:30

Jah miks mitte teha kritt koos rattaralliga ühel päeval. Ses mõttes et kritt ei ole füüsiline pingutus vaid lihtsalt lahe. Eks 2 ööd Tallinnas võtta, neil kellel sõpru/sugulasi pole on paras väljaminek. Aga kritt on lahe ja ärge kartke osaleda. Rohkem on seal vaja oskuseid kui jõudu ja rahva tähelepanu jagub igale osalejale.
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas Alvaro » 29. 07. 2011. 10:07

Genry kirjutas:Jah miks mitte teha kritt koos rattaralliga ühel päeval. Ses mõttes et kritt ei ole füüsiline pingutus vaid lihtsalt lahe. Eks 2 ööd Tallinnas võtta, neil kellel sõpru/sugulasi pole on paras väljaminek. Aga kritt on lahe ja ärge kartke osaleda. Rohkem on seal vaja oskuseid kui jõudu ja rahva tähelepanu jagub igale osalejale.
Jagub, jagub tähelepanu. Eriti pärast seda, kui paned blenderis maoli ja süsiniku krigin vastu betooni kajab viiendalt korruselt alla välja. Sähvivad kaameravälgud ning õhevil rõõmuhõisked UrmasL ja Lasse poolt on garanteeritud! :-)
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas Mpower » 29. 07. 2011. 11:51

Ma kindlasti oleksin osalenud kritil aga Tartust Tallinna alates reedest kolmeks päevaks ei saa tulla. Oleks eraldistart ja kritt laupäeval, siis osaleksin kõigil kolmel. Võimalik, et minusuguseid on veel. Üllatav on tõesti, et Tallinnast ei saa sadat osalejat kokku, võibolla tundub ohtlik vms...

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas serxx » 29. 07. 2011. 12:33

Võibolla lihtsalt kardetakse seda sõitu. Pole ju enne midagi sellist sõidetud.
Ma ka olen mõelnud väga pikalt kriteeriumi üle... kuna tase veel väga madal.

Kui nüüd kohapeal registreerimise hind alla tõmmati, siis suure tõenäosusega lähen ikkagi osalema. Ka viimase kümne mehi on starti vaja :)

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas SHOXi » 29. 07. 2011. 16:00

serxx kirjutas:Võibolla lihtsalt kardetakse seda sõitu. Pole ju enne midagi sellist sõidetud.
Ma ka olen mõelnud väga pikalt kriteeriumi üle... kuna tase veel väga madal.

Kui nüüd kohapeal registreerimise hind alla tõmmati, siis suure tõenäosusega lähen ikkagi osalema. Ka viimase kümne mehi on starti vaja :)
Magasin ka maha, kui kohapeal ka mõistlik hind mitte 30 euri, siis stardin ka.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas serxx » 29. 07. 2011. 22:55

Stockmani kriteerium sõidetud.
Täitsa huvitav kogemus.
See rada vajab muidugi väga head trajektori valikut ja ratta valitsemist. Mõned märjad kohad rajal olid ikka väga libedad.
Oma suureks üllatuseks ei kaodanud laskumisel üldse kohti vaid võitsin päris mitu. Ise kartsin just seda, et laskumisel olen aeglane. Samas oleks kindlasti saanud veel kiiremini, aga ma lihtsalt ei usaldanud ennast ja ratast piisavalt. Pole veel jõudnud ratta piire täpselt selgeks saada. Ega see piiride leidmine teab mis meeldiv pole, enamasti lõppeb see valusalt.

Täpset kohta ei antudki. C finaalis jagati kõigile tulemuseks 28-41. Kui ametlik protokoll kunagi netti jõuab, siis saab aegade järgi ilmselt ikka oma täpse koha ka teada.

Homme siis temposõidule. Loodame, et homme peab vähe kuivemat ilma ja ei pea vihmaga sõitma.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas raamimurdja » 30. 07. 2011. 07:53

kriteeriumit rahvasõiduga ühele päevale ei kujuta küll ette, aga temposõidu päeva õhtusse võiks selle küll vabalt panna.

Sõidu enda kohta. Oi kui vastikult libedaks vihm ülemised otsa kurvid tegi. Ja mulle tundus iga ring, et just minul on kõige libedamad kummid ja just minu sõitude ajaks on seal kõige märjemaks sadamanud.
Aga kokkuvõttes oli väga lahe ja kogemuse puudumise tõttu jäi paljus palju veel varuks, mida järgmisel korral paremini ja kiiremini saaks teha.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas Alvaro » 30. 07. 2011. 08:20

Purgis. Elus. See on peamine. Emotsioonid olid kõvad ja ootame põnevusega piltnike töö laadumist internetiavarustesse.
Ja loodan, et negatiivne emotsioon saab peakorraldajal kuidagi maandatud, et see valus üritus ka järgmine aasta toimuks.
Tühja nendest närvis autojuhtidest ja oodatust väiksemast osavõtjate arvust.

Värske reportaazh klubi kodulehel http://www.ccrotamobilis.ee.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas serxx » 30. 07. 2011. 08:38

Alvaro kirjutas:...et see valus üritus ka järgmine aasta toimuks.
Valus oli see tõesti... mul mõlemad küljed praegu valutavad. Kuid sellele vaatamata tuleksin järgmisel aastal uuesti starti :)

Ei tea, kas vihm ka lõpuks järgi jääb? Terve öö on kallanud ja ikka veel sajab. Tänase stardini on kõigest 2 ja pool tundi jäänud.
Ma pole siiani vihmaga üldse sõitnud ja peab ütlema, et see kindlasti ei ole üks minu lemmiktegevustest. Mida peaks üldse selga panema, kui start toimubki vihmaga? Sõiduriietest on mul ainult lühikesed püksid ja särk. Mingi kilekas peale?

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas SHOXi » 30. 07. 2011. 08:58

kriteerium sõidetud, esimene aasta tahtsin ka tulla, aga natuke sai häbenetud. See aasta olin kohal (y) . Jätkake samas vaimus, küll järgmine aasta tuleb rohkem osavõtjaid. See selline uus asi eestis, alles nüüd hakkab hoog sisse saama.

powerman
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas powerman » 30. 07. 2011. 15:10

Läbitud Stocki kritt ja läbitud Muuga Tempo - vaffa. Palju rõõmsaid nägusid oli koos.
Tundub, et vormitipp on homme kell 12.00 Radissoni ees.

mi.re
Rattur
Postitusi: 562
Liitunud: 31. 07. 2005. 18:20

Re: Fakto Auto Tallinna Rattafestival

Postitus Postitas mi.re » 30. 07. 2011. 15:44

Vabandan kõigi Fakto Auto Tallinna temposõidul osalenute ees. Ekstreemsed olud lõid meie logistika ning tehnika rivist välja ning võistlus polnud tavapärasel taseme, et mitte öelda, et korraldus logises peaagu igas valdkonnas.

Tulemused tulevad võistluse osas õhtul Aerobike lehele. Autasustamise viime läbi homse Tallinna Rahvasõidu autasustamisega koos Rävala puiesteel. Loodame, et ilmataat soosib meid homme rohkem.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”