Elva XI Rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Elvatom
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 09. 03. 2009. 15:06

Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Elvatom » 15. 07. 2011. 12:49

Avatud raja sõit plaanitud pühapäeval 17.juulil. Algusega kell 11.00 Kulturikeskus Sinilind parklast.

Elvatom
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 09. 03. 2009. 15:06

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Elvatom » 15. 07. 2011. 12:58

Kellel huvi saab tutvuda parkimis võimalustega Elvas Rattamaratoni ajal.
http://maps.google.com/maps/ms?msid=215 ... 9,0.016512

Kasutaja avatar
ilts
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 14. 05. 2007. 20:19

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas ilts » 23. 07. 2011. 20:18

Valik pilte tänasest võistluspäevast, kus oli kiire rada ja imeilus ilm! Põhiliselt jäi pildile põhimaratoni start, kuna edasi olin juba ise aktsioonis.. :)
http://nagi.ee/photos/slide.php?current ... &id=321929

Kasutaja avatar
pusa
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 06. 06. 2011. 23:13

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas pusa » 23. 07. 2011. 20:22

Muljeid siis sellest sõidust:
Minu jaoks esimene kord Elvat sõita üldse aga mulje on positiivne. Klubikaaslased hoiatasid et on kiire rada ja sai siis vastavalt trenniplaane ka sätitud eelnevatel nädalatel - rohkelt kiireid lõike asfaldil ja kruusal, mis lõpp-kokkuvõttes tasus ära.
Suurim kartus oli et tõmban ennast liiga kiire alguse korral kuskil 2/3 alguseks puruks aga õnneks pidasin vastu. Poolel maal küll läks hirmsaks tirimiseks, peale Puhja TP-d, kus sai siis erinevate gruppidega kiirust proovitud :wink: Õnneks pidas jalg vastu ja kiirus oli päris korralik.
Paar porisemat kohta metsa vahel tõmbasid küll hoo maha - lisaks sillad kuhu nagu tavaliselt kipub tropp kogunema, ei olnud ka täna teisiti.
Meelde jäid agarad veega kastjad nii ametlikes kui mitteametlikes TP-des. Eriline huvi oli neil kindlasti tabada ratturi pea piirkonda oma veejoaga et kindlasti oleks jahutatud. Minu kaugelt kisatud palve peale "Mitte näkku!" ühes mitteametlikus TP-s otsustas noor neiu mind kohe kindlasti sinna piirkonda oma veejoaga tabada :roll: Tulemuseks umbes minut aega kehva nägemist ja ülitolmused prillid järgneva kilomeetri lõpuks :? Aga muidu suured tänud agaratele vabatahtlikele pritsumeestele, tegite päeva talutavamaks!
Üks okas jäi siiski kripeldama ka: seekordsel etapil ei olnud TP-de liginemisest hoiatavaid silte nagu eelnevatel on olnud. Muidugi on alati võimalus need asukohad meelde jätta aga arvestades seda et pulss on üleval ja pilt hägune, siis oleks abiks küll sildike kilomeeter enne TP-d et jõuaks oma geelid-magneesiumid ära manustada. Muidu jääb see viimasele hetkele TP-s nagu minuga täna 2 korda juhtus.
Ja viimaks tahaks vabandada ratturi ees keda TP 4-s lenksuga selga tabasin - my very big bad!
Kui pole kukkunud, pole piisavalt kiiresti sõitnud!!!

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 23. 07. 2011. 21:06

Minu esimene maraton täna siis.

Stardist mindi paraja lauluga minema, spido naljalt numbreid alla 40 Elva vahel ei näidanud, esimene mõte oli et kaua ma nii kestan veel, aga läks üllatavalt lihtsalt. Kuskil peale 5ndat kilomeetrit kus rallikrossi rada oli ja seal oli üks teravam tõus kus rööpasse sõitsin, seepeale olin kindel et on vaja mäest täiega üles joosta ja järgnevatel kilomeetritel oligi esimene raskem hetk käes. Aga asi laabus ja kuni umbes 40nda km oli väga fun sõita, mõnusad kiired laskumised ja vahelduv maastik. Esimeses sopases kohas oskasin ainult külje maha panna tänu kingadele ja clip süsteemile millega täna alles esimest korda sõitsin (!) aga see oli ka ainuke maokas õnneks. Aga siis kui distantsi teises pooles tulid pikad tõusud + vastutuul ja päike lõõskas sajaga, läks ikka üliraskeks, tõusudel lihtsalt ei suutnud liikuda enam, mööda mindi vasakult ja paremalt, ise kellelegi kuidagi ei suutnud tuulde võtta. Nii kui rada metsa vahele varju läks oli tunne väga viis kohe. Raja lõpupoole olevad singlid olid ka väga viisakad, kahjuks ei saa sama öelda kahe tõusu kohta mis jalutades möödusid, siis olin juba suht koomas ka. Tulemuseks aeg alla 3 tunni ja ennast rahuldav koht, lisaks ka suht hull keskmine kiirus maastiku kohta.

Lisaks tänaksin ka omaltpoolt kohalike kes lahkelt voolikuga vett pritsisid- mõnel hetkel kulus tõsiselt marjaks ära.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 23. 07. 2011. 23:23

If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
torq
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 03. 01. 2011. 22:26

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas torq » 24. 07. 2011. 12:46


northwave
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 15. 09. 2009. 21:55

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas northwave » 24. 07. 2011. 12:59


ei ole õigust pilte vaadata ütleb

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Lapeteus » 24. 07. 2011. 13:30

KaupoR-il head pildid tehtud. Parim osa on albumi lõpus see hospidali osa. Näitab ilusti ära, et rattasport pole ainult lust ja lillepidu. :)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 24. 07. 2011. 15:19

Lapeteus kirjutas:KaupoR-il head pildid tehtud.
Pole küll minu tehtud aga annan kiidusõnad edasi!
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1131
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Prommar » 24. 07. 2011. 21:02

pusa kirjutas:Minu kaugelt kisatud palve peale "Mitte näkku!" ühes mitteametlikus TP-s otsustas noor neiu mind kohe kindlasti sinna piirkonda oma veejoaga tabada :roll:
Võib-olla ta kuulis "Vett näkku!"

Lasse
Rattur
Postitusi: 207
Liitunud: 14. 04. 2003. 11:15

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Lasse » 25. 07. 2011. 07:11

Prommar kirjutas:
pusa kirjutas:Minu kaugelt kisatud palve peale "Mitte näkku!" ühes mitteametlikus TP-s otsustas noor neiu mind kohe kindlasti sinna piirkonda oma veejoaga tabada :roll:
Võib-olla ta kuulis "Vett näkku!"
Mulle olid küll kõik pritsmed ja kõikjale teretulnud ;)
Aitan teostada müüki ebay's

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Genry » 25. 07. 2011. 09:03

Enda kontole jäi 2 vägevat niplit, esimene neist oli õhulend kraavi kus õnneks jämedamad oksad lõpuks hoo pidurdasid – siinkohal tänan õnne, et prillid ees olid muidu ilmselt oleks peenemad võsa oksad silmad peast torkinud. Aga tagantjärgi isegi üsna naljakas - rippuda tugevate paju oksade vahel pea alaspidi ja ratas klippidega veel jalgade küljes kinni, võttis ikka tükk tegemist, et sellisest asendist sealt kraavist välja saada. Teine nippel oli valutum kuid see eest puntrasse tõmmanud kett ja häirunud verevarustus ajus, võttis nii mõnedki kümned sekundid, et ketisõlm lahti harutada. Kui liikluses öeldakse, et tuleb valida rajaoludele vastav kiirus, siis maratoni rajal eirame neid reegleid küll 100% :P
Kastjaid tahan ka tänada, need hetked olid väga abiks kuna oodatud joogipunktidest sai plastopsist kätte 5ml vett korraga. Siinkohal on üks ettepanek järgmiseks hooajaks, et teha sellised VIP numbrid, mis oleks näiteks värvilise taustaga. Ja siis VIP numbri omanikel oleks õigus saada joogipunktidest korralikke pudeleid, mis istuvad korvidesse. Vaadates, milline on inimeste ettevalmistus nendeks maratonideks nii rahaline kui füüsiline, siis leian, et sellise teenuse järele oleks väga suur nõudlus, sest janu taha võib väga paljuski jääda ja pudeleid kaotatakse juba alguses, mitte ainult ei jooda tühjaks. Ca 2-3 euri etapi pealt tõsta hinda, et saada näiteks värvilise elioni logoga pudel rajalt kätte ( võiks olla siis ainult ühes jootmispunktis see võimalus per rada) ei oleks suur rahaline väljaminek ja samas oleks korraldajale väike reklaamipind juures pudeli näol.
Toitlustuse üle ei tahaks viriseda aga teen oma isikliku nime alt ja häbi tundmata, et Elvas oli asi pehmelt öeldes *ask. Suppi niristati kausi põhja veerand kulpi; leib oli kivistunud ja morssi keelati juurde võtmast. EI ole ju normaalne vee ja siirupi pealt kokku hoida? Et anda kaasa tulnud lapsele näiteks saiake pihku ei olnud ka võimalust sest neid ei jagatud. Kui sellisele kogupereürituse võlu kaob ja ühel päeval naine ja laps ei ole enam huvitatud kaasa tulemast, siis nii ma ise kui mõned teisedki tuttavad loobuvad osalemast ja leiame toredamaid kohti kuhu perega minna. Kõik ei käi isklikku ego-boosti taga ajamas. Aga see toitlustuse kriitika käib ainult Elva kohta, mujal olen ma väga rahul olnud ja ka teised pereliikmed.
Ootan juba Jõulumäed kus ka alati super üritus on!
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 25. 07. 2011. 09:34

Mainiks ära ka paar asja lisaks:
* niipalju kiirabi sagimist polnud mina enne maratonidel näinud. Päris huvitav oleks kui teadjad teeksid mingeid kokkuvõtteid, teaks rahvas targem ja ettevaatlikum olla.
* ühelgi sõidul ma polnud näinud ka et keegi tee ääres ratast lükkaks vänt peos, seekord oli selliseid vähemalt 2tk. Kus need ära murduvad? Keskjooks?
* Väga positiivne oli märgata enneolematult vähe prahti rajale loobituna. Midagi hakkab vist ikka rahvale kohale jõudma (Y).

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas rai66 » 25. 07. 2011. 09:41

Mina VIP numbreid ei poolda. Spordis peab olema võrdsus, mitte et kes rohkem maksab saab rajal rohkem juua. Kui sul on 2 pudelit kaasas, siis pole väga palju juurde vaja ka. Mina eelistaksin finisis külma õlut, aga saan ilma ka.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 25. 07. 2011. 09:43

Genry kirjutas:Enda kontole jäi 2 vägevat niplit, esimene neist oli õhulend kraavi kus õnneks jämedamad oksad lõpuks hoo pidurdasid – siinkohal tänan õnne, et prillid ees olid muidu ilmselt oleks peenemad võsa oksad silmad peast torkinud. Aga tagantjärgi isegi üsna naljakas - rippuda tugevate paju oksade vahel pea alaspidi ja ratas klippidega veel jalgade küljes kinni, võttis ikka tükk tegemist, et sellisest asendist sealt kraavist välja saada.
Rõõm kuulda, et kõik korras peale seda lendu (y) Kui ikka olid see Sina, keda ma põõsas tagurpidi nägin (rajast vasakul) Hõikasin veel raja ääres ergutavale rahvale, et minge vaadake seal põõsas üks tegelane üle - võis teine haiget saada ja vajab äkki abi.
Minugi poolt suured tänud kastjatele (y) Need olid vägagi kosutavad hetked.
PS. Lihtsalt huvi pärast, et kas teistelgi näitas kompu distantsiks 63,5km ?
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Lapeteus » 25. 07. 2011. 09:51

Mul näitaks spidokas 67,7 ja ühel teisel raplakal 67,3.
Üks vänk käes jalutaja oli KoMo klubist ja tal oli pedaali hoidav polt pooleks läinud. Müstika muidugi see, et kuidas see pedaal lõpuks ära tuli, sest tavaliselt on tõmmitsagagi tegu et neid kätte saada.

Ise sõitsin 3-e vee pudeliga. Kaks raamil ja üks tagataskus. Ilusti tuli joogist välja ja vip numbrit küll kunagi ostma ei hakkaks.

arvoest
Rattur
Postitusi: 94
Liitunud: 30. 08. 2005. 14:15

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas arvoest » 25. 07. 2011. 09:51

Rivo kirjutas:PS. Lihtsalt huvi pärast, et kas teistelgi näitas kompu distantsiks 63,5km ?
Nii otseks rada ei õnnestunud tõmmata, kompu näitas 69km. Äkki vale rehvimõõt sattund?
Rajast, esimest korda õnnestus kohti võita enne kurve kergelt pidurdades, pea lenku all uhajad kaldusid paljudes kohtades RMK poolele.
See lahtine kivipuru tegi laskumised vägagi huvitavaks :)
Supi ja morsi sai kätte ilma järjekorrata, tasub kohe peale lõpetamist nina katla poole keerata.

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas andre170 » 25. 07. 2011. 10:01

67 km ja mul pulsokas näitabki vähem, nii et võis vabalt 68 km ära olla.

VIP-pudelimehele soovitaks kaasavõetud perekond muuta tugimeeskonnaks, kes rajal uued pudelid kätte annavad. Nii mõnelgi on naine pudeliandjana tööle pandud. Vihje: TP3 oli stardist u 8 km kaugusel.

Supiteema on täiesti mõttetu. Ega keegi seal kõhtu täis ei söö. Õige söök tuleb ikka natuke hiljem kõrtsis või kodus ja linnupetteks sobib ka suvaline käntsakas leiba. Joogivett oli finišispaigas terve tünnitäis. Saia ja jäätist sai paarsada meetrit eemalt poest, lisaks oli seal külmikus ka muud head kraami ;-) Järjekord oli poes 3 inimest! 8)

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 25. 07. 2011. 10:03

Mul näitas spido 67,6km aga ma tulin tagant stardigrupist ka, seega paarsada meetrit pikem distants kui mõnel :D ja see number ei pruugi 100% tõene olla, kuna max kiirus oli mälus 119,19kmh - wireless spido võlud.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas tsainik » 25. 07. 2011. 10:20

Genry kirjutas: Teine nippel oli valutum kuid see eest häirunud verevarustus ajus, ... Siinkohal on üks ettepanek järgmiseks hooajaks, et teha sellised VIP numbrid, mis oleks näiteks värvilise taustaga. Ja siis VIP numbri omanikel oleks õigus saada joogipunktidest korralikke pudeleid, mis istuvad korvidesse. Vaadates, milline on inimeste ettevalmistus nendeks maratonideks nii rahaline kui füüsiline, siis leian, et sellise teenuse järele oleks väga suur nõudlus!
:roll:
Ma teeks ikka VIP_VIP numbrid, mille omanikul on õigus tavapässid vee järele saata või oma pudel loovutada.

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Genry » 25. 07. 2011. 10:26

Rivole, et see olin mina jah ;) ja tänud et infot edasi hõikasid, sest rahvas tuli uudistama küll kuid sain seekord oma jõududega hakkama. See joogipudeli teema on nii ja naa. Saan aru et ei taheta “VIP” numbreid näha kuid miks ma peaksin seedima seda, et paljudel tiimidel on oma jootjad mitmes punktis ja kuna mu lei ole sellist tiimi taga, siis mul ei ole? Ma maksaks natuke raha ja korraldaja tagaks mulle pudeli mingis TP-s, sest tal on ju enivei jootjad rajal, Need kes sõidavad aeglasemates gruppides ja kel on mahti aeglustada või lausa peatuda, siis nendele muidugi pole selline teenus vajalik. Mõnel mu tiimikaaslasel oli 3-4 geeli taskus, mul üks 27g igaks juhuks – kas peaks selle ka ära keelama? Igaühe enda valik ju. Ja kui just kohalik ei ole, siis ega ei lei aneid TP-sid ka abikaasa üles ja pealegi oleks see idiootsus ses mõttes, et oma pereliikmeid nii tanki lükata. Nemad las nautiku võistluskeskuse melu pigem.
Ja supiteemst niipalju, et tore on ju korra peale finisit peatuda ja muljeid jagada ennem kui sõit teise Eesti otsa jälle ette võetud saab. Üldjuhul on supilauas mustad tondid, et ehk suht vahetult peale finishit istutakse seal korraks, ja loodetakse veel mõnd tuttavat kohata, et muljeid vahetada (ja nagu ütlesin, oli ainult Elva tase selles osas mitterhauldav – mujal terve see hooaeg 5+). Õlled ja grillid tulevad küll aga hiljem ja seda ei palugi korraldajal katta.
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 25. 07. 2011. 11:46

Ma nii juba lootsin, et saabki ainult spordist EEC teemade all lugeda lõpuks, aga näed ära karistati ... ei saa me läbi supita ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Maarek » 25. 07. 2011. 12:06

Genry kirjutas: Saan aru et ei taheta “VIP” numbreid näha kuid miks ma peaksin seedima seda, et paljudel tiimidel on oma jootjad mitmes punktis ja kuna mu lei ole sellist tiimi taga, siis mul ei ole? Ma maksaks natuke raha ja korraldaja tagaks mulle pudeli mingis TP-s, sest tal on ju enivei jootjad rajal, Need kes sõidavad aeglasemates gruppides ja kel on mahti aeglustada või lausa peatuda, siis nendele muidugi pole selline teenus vajalik. Mõnel mu tiimikaaslasel oli 3-4 geeli taskus, mul üks 27g igaks juhuks – kas peaks selle ka ära keelama? Igaühe enda valik ju. Ja kui just kohalik ei ole, siis ega ei lei aneid TP-sid ka abikaasa üles ja pealegi oleks see idiootsus ses mõttes, et oma pereliikmeid nii tanki lükata. Nemad las nautiku võistluskeskuse melu pigem.
Et korraldajal oleks seda administreerimist ja korraldamist ikka veel rohkem?
Niigi ei suuda nad registreerunute inimekirju oma veebilehele eriti kiiresti üles riputada, mis siis veel rääkida uuest "võistlusklassist" - lisateenuste eest nõus maksma rohkem :shock:

Sul on ju TP's jootmine tagatud ja kui sa seisma ei saa või taha jääda, siis on see ju enda probleem.

Kõik võistlejad on ju nii või naa ebavõrdses (ratta kvaliteet, treenitus, võimekus oma ratast rajal hooldada, jne.) seisus, aga kuna tegemist on suures plaanis ikka rahvaspordiüritusega, siis keda see kottima peaks :?

Kasutaja avatar
torq
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 03. 01. 2011. 22:26

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas torq » 25. 07. 2011. 12:35

northwave kirjutas:

ei ole õigust pilte vaadata ütleb
Nüüd peaksid pildid kõigile nähtavad olema !

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 25. 07. 2011. 12:58

supist. Juhendis on kirjas:

Kood: Vali kõik

5.3. Stardimaks sisaldab: tähistatud rada, stardinumber, ajavõtukiip, ajavõtt (ainult korrektselt paigaldatud ajavõtukiibi olemasolul stardist finišini), teenindus toitlustuspunktides ja finišis, parimate autasustamine, tulemusega lõpetajatele diplom (väljatrükitav internetist, lastesõitudes kohapeal), ratta pesemise võimalus, vajadusel arstiabi.
Siin pole peale "teenindus finišis" midagi öeldud. Mida see teenindus endas sisaldab, on igaühe enda välja mõelda. Seega on korraldaja teinud enda jaoks asja mugavaks: tahan annan suppi ja kuklit, tahan ei anna. Samas leian, et kui juba süüa pakutakse, siis tuleks selle jagamist korraldada inimväärikalt, et inimene, kes on a'la 3 tundi rajal kannatanud ei peaks seejärel veel pool tundi sabas seisma, samal ajal kui laua peal on supiga täidetud taldrikuid hulganisti ootamas.
If everything's under control, you're going too slow!

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Genry » 25. 07. 2011. 13:14

Ma nii juba lootsin, et saabki ainult spordist EEC teemade all lugeda lõpuks, aga näed ära karistati ... ei saa me läbi supita ...
Kui isa läheb lapsega morssi võtma ja öeldakse, et igale osalejale on üks tops ettenähtud ja laps otsigu ise kusagilt juua kuna joogi jagaja arvates ta ei võistlenud, siis kas kriitika on õigustatud või ei igaühe enda otsustada. On ju üritus perele mõeldud? Ei maksa võimendada sõna SUPP lausest suhtumine ja ma nimme ei räuska anonüümselt sportinfos lugupidamisest sarja korraldajate suhtes, kes kindalsti ei olnud süüdi toitlustaja käitumises aga saab siit nüüd infot mis toimus ilma liigsete emotsioonideta. Ja veelgi enam olid korraldajad headeks konkurentideks rajal, nii et topelt aplaus neile!
Võtan joogipudeli idee tagasi, kuna eesmärk oli pakkuda leevendust enda sarnastele kannatajatele, kes raskes ilmaoludes pudeli kaotasid või rohkem vedelikku vajasid kui teised ja kel puudus rajal isiklik jootja nagu eliidil. Pealegi joodetakse neid väljaspool TP-d, ehk et topsi haaramine = koha kaotamisega. Elionil on kõik kiiruse taga kinni; selleks on ratastel FF-d all; selleks on kahvlid ja selleks on jootmine, et mitte sekundidki kaotada - see infoks neile, kes rahvasporti teevad ega saa aru panustest mis mängus ;)
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas tsainik » 25. 07. 2011. 14:22

Ma polnud jupp aega elioni saanud aga Elva oli igati viisakas.
Rajal ulatati eelviimases toidukas lausa pudel kätte ja kallati enne täis ka, kuigi ma muskli-Kalmust isiklikut palganud ei olnud.
Supisaba oli mingiaeg pikk aga õlut anti valgest-VIP-putkast ilma järtsuta.
Kui õlu joodud ja ujumas käidud ( seda sai topelt isegi) oli supisaba olematu ja küsimise peale sai lisaportsu ka. Morssi sai ka juurde, kui küsida.
Kusjuures täiesti pädev ja vürtsikas supp oli. Vähemalt minule, kes ma paarikümne elioni ajal kokku 3 suppi söönud olen.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas piffik » 25. 07. 2011. 15:07

Elvaga väga rahul, kuigi ilge tulistamine oli, meeldis Aegviidust oluliselt rohkem. Lahtise kruusa peal küll igalpool kindlana ei tundnud, näiteks enne vahefinišit olnud laskumisel tuli ilma väntamatagi selline hoog, et pikali ei oleks tahtnud visata. Rahvast oli toetamas ja kastmas, tänud selle eest. Teeninduspunktide kohta ei ole ka ühtki paha sõna öelda, kolmandas kallas mullegi Kalmus pudeli kiirelt täis, seal nüüd küll aega ei kaotanud, et peaks tugimeeskonda looma hakkama. Supimees ei ole, ei oska sellest puudust tunda.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Oliver » 25. 07. 2011. 15:16

indrek56 kirjutas:* niipalju kiirabi sagimist polnud mina enne maratonidel näinud. Päris huvitav oleks kui teadjad teeksid mingeid kokkuvõtteid, teaks rahvas targem ja ettevaatlikum olla.
Istusin Tartus traumapunktis üle tunni (valdavalt ratturid) ja kui mind seoti, siis kuulsin lauset, et täna on vigastatud rattureid rohkem, kui Tartu rattarallil!?
Genry kirjutas:Siinkohal on üks ettepanek järgmiseks hooajaks, et teha sellised VIP numbrid, mis oleks näiteks värvilise taustaga. Ja siis VIP numbri omanikel oleks õigus saada joogipunktidest korralikke pudeleid, mis istuvad korvidesse. Vaadates, milline on inimeste ettevalmistus nendeks maratonideks nii rahaline kui füüsiline, siis leian, et sellise teenuse järele oleks väga suur nõudlus, sest janu taha võib väga paljuski jääda ja pudeleid kaotatakse juba alguses, mitte ainult ei jooda tühjaks.
Seda ei pea ju tegema võistluse korraldaja. Kui nõudlus suur, siis võtke paar meest kokku ja korraldage ise jootmine - saate täpselt sellise teenuse nagu vajate.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 25. 07. 2011. 16:33

Genry kirjutas:Elionil on kõik kiiruse taga kinni; selleks on ratastel FF-d all; selleks on kahvlid ja selleks on jootmine, et mitte sekundidki kaotada - see infoks neile, kes rahvasporti teevad ega saa aru panustest mis mängus ;)
töötlen infot parasjagu :mrgreen:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 25. 07. 2011. 17:21

Genry kirjutas:Elionil on kõik kiiruse taga kinni; selleks on ratastel FF-d all; selleks on kahvlid ja selleks on jootmine, et mitte sekundidki kaotada - see infoks neile, kes rahvasporti teevad ega saa aru panustest mis mängus ;)
Minu teada on Elionil suurimaks võimalikuks panuseks etapiti 200-300 euri ja 1500 punni, sarja kokkuvõttes mingi 600-700 euri ja ei ühtegi punni!!!
Igas kuradi nurgataguses kasiinos on palju kergem sellise panuse peale mängida, selleks ei pea teise Eesti otsa sõitma, joogi toovad sulle teenindajad ise leti või masina juurde ning mingeid kahvleid pole vajagi!

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 25. 07. 2011. 18:03

Elu teine katkestamine tehnilistel põhjustel ja sama põhjus mis eelmine kord Raplas.
Jälle need paberõhukesed kummid... et tont neid võtaks. :(

Ühesõnaga start, 15km rõõmsat kihutamist kuskil kohtadel 200 või eespool ja siis avastasin, et ratas kahtlaselt õõtsub. Pidasin esimesel suurele kruusale keeramisel kinni ja katsusin kumme, tagumine okei, aga esimene conti t-ready RaceKing pea täiesti tühi. Lasin kaasasolnud vahu sisse, mis õnnestus hästi, kogu vahu suutsin siis ajada ja piisava rõhu ka. Selle minutiga kukkusin umbes 100 kohta, aga mõtlesin et pole hullu, ma olen kruusal kiire, kohe võtan oma punti tagasi.
Aga kussa hullu sellega, ka kohad 300-400 kihutavad kruusal kut segased. Õnneks niipea kui jõudsin metsa või tõusule jäi rahvas miskipärast "seisma" ja sai kohti parandatud.
Esimesed TP-s sain siis Agelt pumba ja avastasime, et esimene jälle tühi. Pumpasin - kimasin. Teine TP sama stsenaarium. Niimoodi kokku 6x korda. See viskas kopa nii ette, et poole distantsi peal otsustasin, et aitab küll. Mõtlesin järgmise nädala voore 3000-le(mida ma hirmuga juba uneski näen) ja otsustasin trennitempos lõpuni veereda. Finishikanga alt läbi ei sõitnud.

Kokkuvõttes on väga kahju, sest jalg oli hea, elvalik kihutamine sobib, ilm väga sobib, enesetunne oli hea. Kalevipojal sain kuumarabanduse, aga siin ei olnud probleeme. Mulle ei sobi kui päike pleegib lagipähe, aga lämbe, niiske ja kuum ilm ei sega, kui mõned pilved ees on.

Naljakas oli see, et mina, kes tavaliselt tõuse ei jaksa sõita - seekord sõitsin teistest mängleva kergusega just tõusudel mööda. Okei ma olin ka ei tea kuhu kukkunud - numbrid olid mehised 500 ja 600 ja 1100. :) Võib ju vaielda, aga oma osa oli kindlasti ka "lollakatel" 450gr paberkummidel. Nii kerge minekuga ei ole ratas varem tundunud, aga jah kiirusel on "hind".

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas raamimurdja » 25. 07. 2011. 19:33

Genry

Korraldan su VIP teeninduse ära aga

variant a. leia selleks mingi toetaja
variant b. leia selleks mingi inimene
variant c. leia selleks raha ja ülejäänu võin mina ära korraldada aga ütlen ette ära, et see pole odav lõbu :D

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Maarek » 25. 07. 2011. 21:20

raamimurdja kirjutas:Genry

Korraldan su VIP teeninduse ära aga


variant c. leia selleks raha ja ülejäänu võin mina ära korraldada aga ütlen ette ära, et see pole odav lõbu :D
Pakkus ju välja 2-3 Eurot etapi kohta. Jääb vist väheks sulle? :lol:
Samas, kes kopikat ei korja, see rublat ei saa. Leiad veel 100 sama mõttemalliga tegelast, kes rahvasporti ei tee ja panustele mängivad, siis juba raha tuleb. :wink:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 25. 07. 2011. 21:35

Maarek kirjutas:
raamimurdja kirjutas:Genry

Korraldan su VIP teeninduse ära aga


variant c. leia selleks raha ja ülejäänu võin mina ära korraldada aga ütlen ette ära, et see pole odav lõbu :D
Pakkus ju välja 2-3 Eurot etapi kohta. Jääb vist väheks sulle? :lol:
Samas, kes kopikat ei korja, see rublat ei saa. Leiad veel 100 sama mõttemalliga tegelast, kes rahvasporti ei tee ja panustele mängivad, siis juba raha tuleb. :wink:
100 on palju, ca iga 10 tegelase jaoks saaks koraldaja palgata raja ca 2-3 punkti spetsiaalse jootja, kelle töötasu oleks ca 50-70 euri (inimene sõidab oma autoga läbi ca 100-150km ja kulutab oma aega ca 6h). See jootja siis ootab oma kliente ja teenindab neid - mõeldav!!! Genry, aja punt (min 10 tegelast) kokku (kellest igaüks maksab ca 5-7€) ja leian nt Rõugesse inimese(d).

Kasutaja avatar
pusa
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 06. 06. 2011. 23:13

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas pusa » 25. 07. 2011. 21:57

Selle joogiteema koha pealt: ma ei tea kuidas teistele tundub, aga seekord oli TP-des sigavähe ruumi, st lauad tihedalt koos ja ruumi ligipääsemiseks minimaalselt. Samas kõikides TP-des oli piisavalt ruumi et oleks saanud hajutada neid laudu. Minu taseme juures (no 300-500 koht olenevalt päevast :D ) on seal TP-s ikka paras punt koos kellega olelusvõitlust pidada, nii et eluruumi oleks võinud veidi rohkem olla.
Kui pole kukkunud, pole piisavalt kiiresti sõitnud!!!

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas suuroja » 25. 07. 2011. 22:16

KaupoR kirjutas:supist. kui juba süüa pakutakse, siis tuleks selle jagamist korraldada inimväärikalt, et inimene, kes on a'la 3 tundi rajal kannatanud ei peaks seejärel veel pool tundi sabas seisma, samal ajal kui laua peal on supiga täidetud taldrikuid hulganisti ootamas.
mulle on alati see supisaba maratonide lõikes väga meeldinud. Sabas, mis mõnusa laiskusega kulbiga supikata poole liigub, kuuleb nii eest kui tagant ikka väga huvitavat juttu olnud sõidust ja rattaspordist üldse. Kui see osa ära võtta, kaotaks üritus kindlasti veidi oma särast. tõsi, küll ainult väikese killu sellest. kuid pisiasjad loevad. Ärgem lammutagem supisaba!!! (ilma irooniata)
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 26. 07. 2011. 06:25

Elvas oli erakordselt palju vigastusi, sealhulgas üks reieluu murd ja vähemalt 1 rangluu, mille "omanik" pajatab oma seiklustest siin
If everything's under control, you're going too slow!

sac
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 17. 05. 2010. 18:54

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas sac » 26. 07. 2011. 08:01

Kui juba joomise peale jutt läks. Huvitav, miks ei kasutata teistel etappidel selliseid pudeleid nagu Rakkes? Nii olekski ju normaalne ja minu jaoks piisavalt VIP. Isegi kui see pudel maksab pisut rohkem kui tops, siis on ta selle eest jällegi taaskasutatav.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 26. 07. 2011. 08:09

sac kirjutas:siis on ta selle eest jällegi taaskasutatav.
Sellest on siin olnud juttu - kes need tuhanded pudelikesed ära peseb?? Või oled nõus taaskasutama ka eelmisest maratonist sinna sisse jäänud bioloogia?
If everything's under control, you're going too slow!

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Genry » 26. 07. 2011. 08:28

Minu joogi saamise idee oli selles, et ainult ühes punktis saab pudeli kätte ja see ei pea olema üldse TP vaid mõni muu punkt näiteks kokkuleppel alati ca 20km ennem finishit. Eks 2 viimast ekstreemset sõitu on pannud selle järele igatsema, sest kuumus on olnud ebamaine ja neelud käivad kui Tõnissaar pudelid käes oma poisse ootab raja ääres ;) Rakke oli absoluutselt tase kuid ei julge seda nõuda, kuna see võib eeldada veelgi suuremaid väljaminekuid. Mõte olekski, et vb olek shuvilisi ca 10% startijatest hooaja vältel, sest kui on raha geele ja anti-krampe ja guaraansid sisse ahmida siis vee pudeli jaoks peaks rahakotis veel ruumi jaguma? Ma sain ise seekord Puhjas pudeli ja see päästis paljuski ja rohkem oligi empaatiline mõttekäik, mitte et korralduskaravan kunni ees põlvili viskuks kuid aitäh ka sellekohase katse eest :oops:
Võib-olla lihtsam variant oleks hooaja alguses osta näiteks 5.- euroga üks Elioni värvides (lilla) plastik pudel, millega kaasneb õigus seda TP-des välja vahetada täis pudeli vastu? Annad pudeli ära ja saad uue, kui rajal kaotasid pudeli siis sorry aga uut ei saa.
PS, pererahvas uurib, et kas Puhjas ”elustavat” vett saanud härra jõudis õnnelikult finisisse?
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Alvaro » 26. 07. 2011. 11:35

CC Rota Mobilise lillad poisid said ka oma blogi üles laetud.

Kus peeti sel aastal mittematelikud eestikad luumurdmises ja kägarasse keeramises?
Miks on postiljonid tänapäeval nii tõredad?
Kas Rein Pill sõitis end Elvas esimest korda 100 sisse?
Kõige põletavamatele küsimustele saab jälle vastuseid http://www.ccrotamobilis.ee
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 26. 07. 2011. 14:27

Huvitav, ma küll eriti kukkumisi ei näinud, ohtlikke kohti samuti mitte.
Tegelikult muidugi on sellisel võistlusel kõige suurem oht kukkuda küll. Kiirused on suured, sõidetakse pundis ja teisel tagarattas, nägemise ja reageerimise ulatus on piiratud.
Ma hoian ise maastikul sõites enamasti 2 meetrist pikivahet, isegi nö "järel" sõites. Jätab natuke aega reageerida ja otsasõitu vältida.

Joogi ja janu teemadel. Mul oli kogu võistluse peale 1.75l spordijooki 3-s pudelis ja natuke vett ühes pudelis. TP-sid ei külastanud isegi 1 topsi jagu ja janusse ei jäänud.
Okei mul oli jootja. :) Aga kui poleks olnud, siis variandid on järgmised. Minna starti kahe suure pudeliga 2x0.75l ja võtta igast TP-st üks tops vett. Peaks enamvähem piisama. Teine variant võta joogikott, need pisikesed 1.5l ei sega eriti. Stardis ääreni täis olles natuke segavad tõusudel sõitmist, aga kuuma probleemi ma sinna küll juurde ei lisaks, nad katavad seljast nii väikese osa ja on kenasti eemal ka, et eriti palavam küll ei ole. Ja siis 1 suur pudel raamile lisaks näiteks, see teeb kokku 2.25l.
Aga just nimelt väike joogikott, mis kergelt turjal istub ja pudel või kaks raamil. Mitte suur 2-3l joogikott mis terve selja ära katab. Nendega tõesti elione kimada ei saa. Tunned end kui kaamel ja palav on ka, ning särgitaskud katab ära.

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: Elva XI Rattamaraton

Postitus Postitas Pirita » 26. 07. 2011. 14:51

Mul jäi 0.75 pudelist kolmandik järgi ja igast punktist võtsin ühe topsi vett. Kusjuures enamus kordi ei pidanud peatuma vaid leitsin kellegi kelle käest võtta sõidu pealt. Minu meelest jootmise üle küll nuriseda oleks patt.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”