10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas rai66 » 28. 08. 2009. 17:01

SL kirjutas:
Gunnar kirjutas:postituse rõhuasetusest võiks välja lugeda, et sa taunid kodanikujulgust?
Ei. Kas julgel kodanikul on midagi hingel, et ta sellise sõnumi välja luges? Kindlasti mitte ei tauni kodaniku- ega ka mittekodanikujulgust.
No ma ei saa küll selle kõne mõttest aru sinna keskkonnainspektsiooni. Sest see, mida ma aru saan , kõlab nagu ......... .Mõnel kodanikul on kodanikujulgus ja s....keeramine, pealekaebamine ja kadedus sassi läinud.
Viimati muutis rai66, 30. 08. 2009. 09:32, kokku muudetud 2 korda .

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Mati » 28. 08. 2009. 17:57

Tegelikult ei tohiks igasugu hallide kardinalide tegevus rolli mängida, kuna ürituse loa taotlemisel on need instantsid vaja niikuinii läbi käia. Ses osa sõltub juba kui hele- või tumerohelised isikud käsuliini kõrgemas otsas resideeruvad.

Oma teatava tööalase kogemuse najal on ilmnenud, et see kui midagi juba olemas on, ei tähenda roheliste jaoks midagi. Kõrvalnäitena nt Pirta jõe ürgoru kaitsealas võib ehitada, aga 80% alast peab jääma puutumatuks. Seega sisuliselt kes ees, see mees. Kokkuvõttes ma soovitan siiski seda keskkonna asja tõsiselt võtta, sest kui ühe ürituse raames mingi tõsisem jama tekib, siis "roheliste" jaoks on kõik rattavõistluste korraldajaid üks suur tõbraste kamp, olenemata kus või mis.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 28. 08. 2009. 18:15

Mati kirjutas:Tegelikult ei tohiks igasugu hallide kardinalide tegevus rolli mängida, kuna ürituse loa taotlemisel on need instantsid vaja niikuinii läbi käia.
Vastab 100% tõele.

Ma kordan kõigile üle, et rattafoorumis saaksime jätkata edaspidi rattateemadel: teeme kõike ametlikult, kooskõlastame kõigiga, kellega vaja, võtame ürituse korraldamist täie tõsidusega, sh ka keskkonnateemat ning püüame üldiselt olla selle mõtteviisi kandjad, et las ratturid teevad sporti ning keskkonnakaitsjad kaitsevad keskkonda ning kõik saavad rõõmsalt koos eksisteerida.

See keskkonnateema on tõsine teema ning nii me seda ka võtame, kuid selle võistluse kontekstis läheneb asi juba üle vindi keeramisele, kui meie endi seast keegi ametkondi ässitama hakkab. Ma ütlen veelkord ning ilma ühegi irooniata, et ametnik, kes mulle helistas oli väga mõistliku jutuga naisterahvas. Jätsin oma kontakti, kui tal peaks olema tulevikus küsimusi etc. Kuid vabalt oleks võinud ka teisiti olla ning siis me keegi ei oskaks ette arvata, mis tulemus oleks. Seega ei maksa arvata, et korraldajad rohelise aspektiga juba eos ei arvesta ning eksta kaikaid kodarasse loopida pole mingit vajadust.

Ma võimalik, et ise olen siin ka seda keskkonna teemat liialt käsitlenud, kuid nüüd jätkaksime palun rattateemadel.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 08. 09. 2009. 15:34

Niisiis nüüdseks oleme looduskaitsega jõudnud kokkuleppele, et võistlus toimub nii nagu planeeritud.

Valmis on ka tutvustavad klipid väikeste vihjetega.

Raja kaardi juures oleval kirjeldusel on samuti märgitud nn Hot Spot'de asukohad, kergendamaks nende leidmist ning klippidega "ühendamist".

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas MarttiM » 09. 09. 2009. 10:34

Ülikõvad videod! Kuigi lapsepõlv möödus nendel radade ja palmimajas turnides ei ole varem osasid kohtasid rattasõiduga seostunud (palmimaja). Peab proovima minema. Kunagi sai seal palmimaja eelsetel väikestel küngastel kõvasti rallitud ja nii mõnigi Saljuut ja Ereliukas kõveraks hüpatud, nostalgia.

Erki Kukk ütles: tagaratas suruda vastu jõuga vastu maad! Kuidasmoodi see praktikas välja näeb?

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Gunnar » 09. 09. 2009. 13:23

0tolerants kirjutas:Erki Kukk ütles: tagaratas suruda vastu jõuga vastu maad! Kuidasmoodi see praktikas välja näeb?
Raskus tagarattale, pigem esiotsa ülesse tirida kui käepidemetele toetuda.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 09. 09. 2009. 22:40

Gunnar kirjutas:
0tolerants kirjutas:Erki Kukk ütles: tagaratas suruda vastu jõuga vastu maad! Kuidasmoodi see praktikas välja näeb?
Raskus tagarattale, pigem esiotsa ülesse tirida kui käepidemetele toetuda.
Täna just seal sõitmas käies, pöörasin tähelepanu sellele aspektile - mina surun kuidagi mõlema jalaga hoopis tagumist ratast maha... võimalik, et raiskan liigselt energiat nii, kuid üles sealt igaljuhul saab.

Samas mulle järjest ja järjest rohkem hakkab see hüpekas meeldima. Miks? Sest see paneb selgelt proovile - palju Sul mune on?... :) Need downhillerid hoolitsevad selle eest, et see viimane tõusunukk seal alati 90 kraadi maapinnaga oleks. Sõidad aeglaselt, vähe mune; sõidad kiiremalt, keskmiselt mune... jne. Omi mune saab väga hästi kontrollida sellel hüpekal :lol: Viimasel MM-il oli paar kohta, mis täitsa hüpekad olid, nii, et seda skilli võib meil vaja minna. Minu arvates on see täiesti uus ja lahe kogemus, see hüpeka omandamine.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Villem T » 10. 09. 2009. 08:35

SL kirjutas:Minu arvates on see täiesti uus ja lahe kogemus, see hüpeka omandamine.
Peaasi et hüppekas sõitjat ei omanda. Munad sealhulgas.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 10. 09. 2009. 09:34

Khmm-khmm ... kui klippe filmimas käisime, siis tundus, et Maarisel on neid kõnealuseid mune meist kõige rohkem ... :shock:

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Ereliukas » 10. 09. 2009. 09:46

SL kirjutas:Khmm-khmm ... kui klippe filmimas käisime, siis tundus, et Maarisel on neid kõnealuseid mune meist kõige rohkem ... :shock:
Vastupidi, ta ei pea kartma et need ära põrutab :lol:
Aga eks sveitsis viibitud aeg ja suurtest mägedest alla sõitmine oma jäljed jätnud.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas wylde » 10. 09. 2009. 13:55

Ei soovita süsinikraamide-sadulapostide ( eriti kui viimane üle 10cm väljas on) omanikel minna sinna oma “mune” katsetama – kui poisiklutina kokugaga künkaid trimmind pole siis nüüd ei ole ka õige aeg seda teha. Kui ikka vale raskusega maandumisel rattale prantsatad siis ära imet ootama jää, et miski ei puruneks. Poisikesed sõidavad seal 25kg kaaluvate terasraamidel BMX ratastega, mis visuaalselt 3x väiksemad, sadul vastu raami ning mis kukkumisel äärmisel juhul lähevad mõlki. Tore üleskutse kuid jah, aga “ma ju ütlesin” õnnetutele proovijatele tänituseks. Muudel rajaosadel katsun jänese püksist välja hirmutada, selgub täpi pealt 1 kuu pärast, kas õnnestus.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 10. 09. 2009. 15:39

wylde kirjutas:Ei soovita süsinikraamide-sadulapostide ( eriti kui viimane üle 10cm väljas on) omanikel minna sinna oma “mune” katsetama
... no ega Sa ju sadulal istudes ei maandu...? Või pead silmas, et kui kogemata peaks sadulal istudes maanduma?

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Antti » 10. 09. 2009. 17:55

Aga kui munad koju jätta või siis see jänes püksis kuidagi tagumiku ja sadula vahele paigutada? ;)
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas wylde » 11. 09. 2009. 08:19

Mõnede laskumistega lähemalt tutvudes sattusin raskesse olukorda, nimelt tekkis küsimus, et milline vaatluspunkt valida võistluste jälgimiseks sest üsna creepy`d on kõik, mis video vahendusel näidataud – läppari ekraani põrnitsedes on olukord kordi mahedam. Elioni esi 100-st ja mitte M-eliit litsentsiga ratturitest on see rada vb kohane mõnele üksikule eksinule – T.Kirsipuu näiteks ja ega palju nimesid pähe ei tulegi. Et kui teema alguses olid “ohhid” et mingi suusaraja etapp, siis krdi hullud downkillerid on sees milledel sõitmist kerge väsimuse foonil juba ma ei kujutagi ette.
Hea võistlus, kuhu minna vaatama, milleks MTB varustus on võimeline kui mees seda on!
Paraku minul seal rajal jänes püksist välja ei tule, võimalik, et mõne pabula veeretab püksisäärde aga see ka maksimum ;)
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Mati » 11. 09. 2009. 08:32

wylde kirjutas:Elioni esi 100-st ja mitte M-eliit litsentsiga ratturitest on see rada vb kohane mõnele üksikule eksinule – T.Kirsipuu näiteks ja ega palju nimesid pähe ei tulegi...
Selle jutu põhjal tundub, et sa lihtsalt ei tunne inimesi. Ma olen suht kindel, et nende laskumistega saab hakkama ka mõni XC-fanatist EEC 200 või 300 mees.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas wylde » 11. 09. 2009. 08:41

Selle jutu põhjal tundub, et sa lihtsalt ei tunne inimesi. Ma olen suht kindel, et nende laskumistega saab hakkama ka mõni XC-fanatist EEC 200 või 300 mees.
Seda lähen oma silmaga kaema. Kuid nagu mainisin, siis võistlustempos ja väsimuse pealt on tehnika säilitamine ja ratta valitsemine midagi muud kui kuivalt üksikuid laskumisi katsetada - usun, et nii mõnigi põrutab lenksu käest, kallutab keha üle raskuskeskme jne
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Mati » 11. 09. 2009. 08:46

wylde kirjutas:
Selle jutu põhjal tundub, et sa lihtsalt ei tunne inimesi. Ma olen suht kindel, et nende laskumistega saab hakkama ka mõni XC-fanatist EEC 200 või 300 mees.
Seda lähen oma silmaga kaema. Kuid nagu mainisin, siis võistlustempos ja väsimuse pealt on tehnika säilitamine ja ratta valitsemine midagi muud kui kuivalt üksikuid laskumisi katsetada - usun, et nii mõnigi põrutab lenksu käest, kallutab keha üle raskuskeskme jne
Millal sul muidu plaan oma jalgrattakool avada on? Tung oleks arvatavasti maru.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Ereliukas » 11. 09. 2009. 11:17

wylde kirjutas: Paraku minul seal rajal jänes püksist välja ei tule, võimalik, et mõne pabula veeretab püksisäärde aga see ka maksimum ;)
tark mees jätaks selle enda teada :roll:
kui nii tunned, siis on see sõit hea võimalus arendada ennast ja oma sõiduoskust ning uus väljakutse, nagu traavelhobune
silmaklapid ees sirget "eesti mägirattarada" uhada suudab iga1.

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas kaarelk » 11. 09. 2009. 11:31

Ereliukas kirjutas:
wylde kirjutas: Paraku minul seal rajal jänes püksist välja ei tule, võimalik, et mõne pabula veeretab püksisäärde aga see ka maksimum ;)
tark mees jätaks selle enda teada :roll:
kui nii tunned, siis on see sõit hea võimalus arendada ennast ja oma sõiduoskust ning uus väljakutse, nagu traavelhobune
silmaklapid ees sirget "eesti mägirattarada" uhada suudab iga1.
silmaklappe võtab see rada eest ikka väga korralikult , kui ma paar nädalat tagasi seal pisut proovimas käisin olid laskumistena minu jaoks sõidetavad vaid tõusud :? ja ka sisuliselt kõik väikesed nikerdamiskohad käisid üle jõu (üks kivi viis ka päris mitu osa suurt esihammakat kaasa). aga pärast seda pole tartu kandis ükski varem blokki tekitanud drop sõitmata jäänud 8) .
igaljuhul takkajärgi tänud valge meridaga kohalikule mehele rada näitamast ja õpetusõnu jagamast.

ja väikese märkusena, reaalsuses on asi ikka 100x õudsem kui sealt videotest paistab :oops:

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas wylde » 11. 09. 2009. 12:38

nagu traavelhobune
silmaklapid ees sirget "eesti mägirattarada" uhada suudab iga1.
Ei olegi kusagil väitnud, et keegi ei suuda uhada siledal rajal - eriti hea võimalus selleks homme. Ega ka väitnud, et mulle konkreetne rada ei meeldi - väga meeldib! Oma postitusega tahtsin inimestes, eriti ekstreemsusi armastavate ratturite tähelepanu köita ja head rada selleks soovitada - "A la ära kommi söö lõhub hambaid"! Kuidas see küll vastupidist kriitikat külge kleebib minuni ei jõua.. :shock:
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Mati » 11. 09. 2009. 13:05

wylde kirjutas:Oma postitusega tahtsin inimestes, eriti ekstreemsusi armastavate ratturite tähelepanu köita ja head rada selleks soovitada. Kuidas see küll vastupidist kriitikat külge kleebib minuni ei jõua.. :shock:
Loe nüüd palun alltoodud tsitaadis väidetut uuesti :idea:
wylde kirjutas:Elioni esi 100-st ja mitte M-eliit litsentsiga ratturitest on see rada vb kohane mõnele üksikule eksinule – T.Kirsipuu näiteks ja ega palju nimesid pähe ei tulegi...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

arbs
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 18. 01. 2004. 17:06

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas arbs » 11. 09. 2009. 13:09

On kellegil plaanis täna õhtul rajaga tutvuma minna, ise lähen peale 17.00 aga arvan, et tekib probleeme täpse raja leidmisega?

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 11. 09. 2009. 13:20

kaarelk kirjutas:aga pärast seda pole tartu kandis ükski varem blokki tekitanud drop sõitmata jäänud 8) .
Kunagi 10 a tagasi korraldasime EMT-ga koostöös Vabaduse Platsil reaalsust tavainimesele kohale toova näitus-projekti NarkoMaania. Tol ajal oli eesmärk, et kui vähemalt 1 noor selle näituse pärast süstimata jätab on üritus korda läinud. Tulemusi ma konkreetselt kahjuks ei tea... (ei saagi teada).

Aga ka selle võistlusega seoses peale võistluse enda oli meil missioon, et "õppigem ratast valitsema rahvas!". Ja mul on heameel näha, et nüüd võib öelda, et projekt on läinud täkkesse!

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas wylde » 11. 09. 2009. 13:42

Siiski Mati ei saa ma su vihjest aru. Rada on eliidi meestele kohane ja k.a. mõnele eriti head rattavalitsemist omavale harrastajale, kes on laskumistel PRO ja lihtsalt rasketel lõikudel üle harju keskmise, et olla selle võistluse formaadis piisavalt tasemel. Et siis Mati sina kuulud sinna seltskonda samuti? Vabandan, et sind märkimata jätsin aga ennem tuleb siledal uhada, et kvaliftseeruda, paraku.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Mati » 11. 09. 2009. 14:01

wylde kirjutas:Siiski Mati ei saa ma su vihjest aru...
Sellest ma sain aru jah, et sa ei saanud aru ei minu ega enda jutust. Jäägu sulle su arvamus.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas wylde » 11. 09. 2009. 14:11

Mati sa oled ikka üks paras toss küll! Jäägu sulle Su 6000 kommentaari, veel parem - kirjuta neid sinna kongi seinale, kus sa istud, milleks teisi vaevata?
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 11. 09. 2009. 14:12

Mulle hakkab tunduma, et oleme rahva parajalt ära hirmutanud. See polnud eesmärk.

Ärge seda kvalifitseerumist siis niiväga tõsiselt ikka võtke - kes tunneb, et suudab, pangu ennast proovile. Piisavalt aega ka harjutamiseks veel ju on.

Proovime jäljendada MK etappi, mil tehnilisel rajal on ikka palju rattureid stardis. Proovime jäljendada seda tunnet, elamust.

Ma ei räägi seda majanduslikust vaatenurgast (võibolla kellegile tundub) vaid puhtast soovist korralik elamus korraldada eelkõige osalejatele ning loomulikult ka vaatajatele.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Ereliukas » 11. 09. 2009. 14:13

SL kirjutas: Aga ka selle võistlusega seoses peale võistluse enda oli meil missioon, et "õppigem ratast valitsema rahvas!". Ja mul on heameel näha, et nüüd võib öelda, et projekt on läinud täkkesse!
(y)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Mati » 11. 09. 2009. 14:28

wylde kirjutas:Mati sa oled ikka üks paras toss küll! Jäägu sulle Su 6000 kommentaari, veel parem - kirjuta neid sinna kongi seinale, kus sa istud, milleks teisi vaevata?
Tänan hinnangu eest (täpsustan samas - 6150 :!: ). Samas sellise formuleeringuga hinnang inimeselt kes mind ei tunne viitab paraku pigem hindaja ebaküpsele emotsionaalsele intelligentsusele :( . Aga nagu juba öeldud jäägu sulle su arvamus ja samuti õnnitlen järjekordse seljavõidu puhul.
Ereliukas kirjutas:
SL kirjutas:Aga ka selle võistlusega seoses peale võistluse enda oli meil missioon, et "õppigem ratast valitsema rahvas!". Ja mul on heameel näha, et nüüd võib öelda, et projekt on läinud täkkesse!
(y)
Siinkohal toetan seda mõtet, sest tihti on paljude tehniliste lõikude/radade teema puhtalt kõrvade vahel kinni. Üle saab sellest aga just pool sunni ajel, mis tekib nt võistlusolukorras. Kui ikka peab, siis peab ja pärast imestad isegi, et mis siin siis nii hullu oligi. Harjutamine teeb osavaks!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas kalari » 11. 09. 2009. 17:00

SL kirjutas:Mulle hakkab tunduma, et oleme rahva parajalt ära hirmutanud. See polnud eesmärk.

Ärge seda kvalifitseerumist siis niiväga tõsiselt ikka võtke - kes tunneb, et suudab, pangu ennast proovile. Piisavalt aega ka harjutamiseks veel ju on.

Proovime jäljendada MK etappi, mil tehnilisel rajal on ikka palju rattureid stardis. Proovime jäljendada seda tunnet, elamust.

Ma ei räägi seda majanduslikust vaatenurgast (võibolla kellegile tundub) vaid puhtast soovist korralik elamus korraldada eelkõige osalejatele ning loomulikult ka vaatajatele.
SL - Kas talveaia vallutamine kahelt suunalt on endiselt jõus? Kuna alul olin pessimist selle kooskõlastuse asjus, siis ei üritanudki eriti seal sõitmist harjutada. Nüüd tuleb vist hakata siiski sealt ülesõitu harjutama? Mul ei ole seni piisavalt "mune" olnud, et jalga maha panemata seal serval ukerdada. All paistvad kivid on nii kurjakuulutavad :shock:
Trepitõusuga on ka see, et kuivaga saab kõik jõnksud sõidetud, välja arvatud alt neljas, see, kus kiviplaadid puudu. Sellel lööb tagaratta ringi ja siis saab haiget:(
Loodame, et kõmu raja erakordsest raskusest kõiki "karvajalgu" eemale ei peleta. Tahaks ise osaleda aga päris üksi oma masinaklassi esindada ka kuidagi kõhe... :)
PS. "Sigvardi" laskumisel on mulle teadaolevalt juba kaks UST RR-i esijooksult maha väänatud. Ise sõites küll aru ei saa, et seal sellised jõud mängus on.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas raamimurdja » 11. 09. 2009. 17:38

Kuidas küll sellel laskumisel kummid maha peaks tulema :?:
Ikka meeletu hooga peab seal sõitma või siis meeletult tühja kummiga.

Aga see selleks. minu postitus sisaldab hoopis üleskutset:
Kõik head ja lahked inimesed, kes te nendel radadel liigute (rattaga või ilma), on oodatud rada puhastama klaasikildudest.
Neid on seal meeletult ja iga ära korjatud kild võib kellegile tähendada ca 500 kroonist kokkuhoidu kummi pealt, mis pääses lõikest.
Ja kõik kes sealt kasvõi ühe killu ära korjavad võivad uhkusega öelda, et on aidanud selle ürituse kordaminekule kaasa. 8)
Ette tänades.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Gunnar » 11. 09. 2009. 17:43

kalari kirjutas: PS. "Sigvardi" laskumisel on mulle teadaolevalt juba kaks UST RR-i esijooksult maha väänatud. Ise sõites küll aru ei saa, et seal sellised jõud mängus on.
Seal on aste + poolpehme pinnas + 150 kraadine kurv, st valesti minnes oled sa kogu oma raskuse ja inertsiga esirattal ja siis keerad seda 150 kraadi ... umbes nii tegin mina :D
raamimurdja kirjutas:on oodatud rada puhastama klaasikildudest. Neid on seal meeletult
Kas vahepeal on rada muudetud. Nii hirmus see seal kah ei ole, kõik need rajad on ju pideva kasutuse all niigi ja seetõttu ei saa seal olla liigselt ohtlikke kilde. Endale ei tule ükski pudelipõhi seal meelde mis ei tähenda, et raja veel puhtamaks tegema kutsumine taunimisväärt oleks.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 11. 09. 2009. 18:05

Gunnar kirjutas:Kas vahepeal on rada muudetud. Nii hirmus see seal kah ei ole, kõik need rajad on ju pideva kasutuse all niigi ja seetõttu ei saa seal olla liigselt ohtlikke kilde. Endale ei tule ükski pudelipõhi seal meelde mis ei tähenda, et raja veel puhtamaks tegema kutsumine taunimisväärt oleks.
Ärge hakake jälle vett sogaseks ajama. Rada ei ole muudetud. Ning "liigselt klaasikilde".... kui vähe on "mitte liigselt", et oleks OK sõita? Üleskutse on vägagi asjakohane ning olen seda isegi plaaninud pärast iga seal tehtud treeningut teha, kuid on meelest läinud. Olukord ei muutu paremaks mitte ainult võistluse jaoks vaid kõigi jaoks, kes seal vähegi sõidavad / niisama jalutavad.

PS - vahepeal tekkinud küsimusele vastates - jah, tasub harjutada ka Glehnilossi ümbrust. Proovige sealt üle kivi "otsesõitmine" selgeks saada. Nagu Erki klipi nr 4 esimeses pooles näitab. Videolt on see nii lihtne ju :)


Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Gunnar » 14. 09. 2009. 18:39

Kuna võistlejat minust pole sellel rajal, siis muserdan teisi siin moraalselt :) Täna jätsin rajale tükikese enesekindlust koos käenahaga, väikse sõrme väänasin ka välja ja loopisin ratast võssa, ratas ei läinud, pudel aga küll. Nüüd jääb ainult hüpekas veel selgeks saada, selleks tuleb leida aeg, kui nagasid vaatamas pole, ei taha ju halva tehnikaga noori rikkuma hakata :D Need neli klaasikildu kõrvaldasin ka rajalt ära ohutumasse kohta.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Kada » 15. 09. 2009. 09:49

Krt, minusugusele karvajalale on laskumised ikka ülemõistuse (eriti Glehni lossi juurde alla HS3 ja downhill zikaan HS5). Muide viimati kui käisin, viisid HS3 juures ühed jäljed otse alla ojani :? (kiiret kosumist sellele õnnetule). Tegelikult ka teised laskumised, mille kohta siin klippe ei ole, tekitavad kõhklusi. Aga halvas asjas on alati ka head. Peale mõningast nikerdamist sai HS2 läbitud ja Glehni lossi trepi kõrvalt lõpuks puhtalt alla mindud. Peale niplit downhilli zikaanil :oops: otsustasin minna enda jaoks jõukohasemale Harku komapäevaku rajale ja üllatasin seal ennast sellega, et jalga kogu raja ulatuses maha ma ei pannud (kolmapäevakul jäid 2 kraaviületust tegemata). Nii, et jah, ikka kõrvade vahel palju asju kinni. Kas on plaanis täispikk videomaterjal rajast ka ülesse panna, osa lõike ei leia rajakirjelduse järgi ülesse? Minul igaljuhul kauge eesmärk see rada enda jaoks vallutada.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 15. 09. 2009. 10:50

Kada kirjutas:Kas on plaanis täispikk videomaterjal rajast ka ülesse panna, osa lõike ei leia rajakirjelduse järgi ülesse? Minul igaljuhul kauge eesmärk see rada enda jaoks vallutada.
Ei, täispikka videot plaanis pole, kuid lähen ise taaskord väikest trennikest tegema N / R sel nädalal (kella-ajad täpsustamisel), seega on taaskord kõik rajahuvilised oodatud punti hüppama.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 16. 09. 2009. 13:39

Niisiis. Kellel võimalust tulla ning huvi raja kohapealt, siis reedel, 18.09, kell 11.00 Nõmme spordikeskuse juurest.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 18. 09. 2009. 12:19

Kellel on võimalust, viitsimist jne peale panna, või lihtsalt jäänud peale TRM-st - nii imelik, kui see tunduda ka ei või - minu isikliku arvamuse kohapealt on see kõva kahvli rada tegelikult.

Täna käisime sõitsime - kõva kahvel on oluliselt parem.

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas meelisxxx » 20. 09. 2009. 14:29

Väga mõnus rada on, Tubli! Endale valmistas küll tõusude võtmine rohkem probleeme (pole Elionil 500 sisse saanud ja see aasta peale Rõuge pole ka osalenud), kui laskumised. Külg sai ka ikka maha ka pandud enne hüpet järsul vasakus kurvis. Hoog sai natukene liiga suur ja vedas et shikaanist välja ei lennanud :) Hüpekale minnes tekkis korraks küsimus, et milline kolmest võtta, kõige järsemale esimesel ringil mõelda veel ei julenud :)
Vaatame lähen kindlasti, kuna tahan näha kuidas kõvemad mehed võistlustempoga seda rada sõidavad.

muff
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 06. 03. 2006. 10:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas muff » 21. 09. 2009. 11:16

Kas on täna-homme kedagi rajale minemas? Liituks hea meelega, et saada ka konkreetsem ülevaade sellest "tapamajast" :)

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Gunnar » 21. 09. 2009. 11:50

Kui vihma ei saja, siis ma homme nikerdan. Samas võib rahustuseks öelda, et rajal on ainult üks ohtlik laskumine, kus ei saa pidur-põhjas-vaikselt-alla tehnikat kasutada.
Ratas on minu hobi, mitte elu

rattausklik
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 10. 05. 2008. 21:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas rattausklik » 23. 09. 2009. 15:09

Kas keegi neljapäeva (24.09) hommikul kella 10 või 11 on valmis mulle rada tutvustama? Ise küll ei kvalifitseeru startijaks aga mõned kohad raja kirjeldusest on tuttavad ja korduvalt ka proovitud, alati mitte just õnnestunult aga siiski paistab huvitav ring.
Rajakirjeldusest sain muidu aru aga pilt jäi ähmaseks selle lõigu osas, mis jääb hüppe ja trepi alaossa jõudmise vahele. Päris täpselt ei hooma ka tähetorni ümbert sinna nn kasvuhooneosale sõitu. Trepi kõrvalt mineku koha ilmselt leiaksin üles, kuigi varem sealt sõitnud ei ole.
Ühel päeval kutsutakse mind poodiumile!

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 23. 09. 2009. 20:41

Mulle hakkab tunduma, et nii ongi, et kõik vaatavad pealt ja siis Maaris Meier sõidab ... :)

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas kalari » 23. 09. 2009. 21:13

Kulub, rada kulub! Kui raja avalikustamise järgsel kahel nädalal oli Hotspot3 suht valutult läbitav, siis nüüd on asi veidi teisem - muld juurikate pealt ära sõidetud. Ütleme nii, et peale kahte, viie minuti sees tehtud järjestikust valusat känä, tekkis tõrge :cry:
Aga muidu on SL oma sõpradega positiivse asja käima lükanud - start alles mitme nädala pärast aga kommentaare juba "mustmiljon" (y)

RK
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 16. 08. 2007. 13:49

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas RK » 23. 09. 2009. 21:23

Vabandage kui ma eksin, aga see üritus jätab väga eneseimetleja mulje! Alustades sponsoritest ja lõpetades kvalifikatsiooni normiga! Eesmärk on pigem edeva elustiili promomine mitte aga rattaspordi propageerimine! Kui see oligi eesmärk, et Maaris sõidab ja teised vaatavad, siis olete ju kümnesse pannud!

Aga eks selleks masu ongi, et inimesed oma prioriteedid uuesti paika saaksid!

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 23. 09. 2009. 22:09

RK kirjutas:Vabandage kui ma eksin, aga see üritus jätab väga eneseimetleja mulje! Alustades sponsoritest ja lõpetades kvalifikatsiooni normiga! Eesmärk on pigem edeva elustiili promomine mitte aga rattaspordi propageerimine! Kui see oligi eesmärk, et Maaris sõidab ja teised vaatavad, siis olete ju kümnesse pannud!

Aga eks selleks masu ongi, et inimesed oma prioriteedid uuesti paika saaksid!
Ükskõik, mida ka küsija ei küsiks, siis riigikogus öeldakse ka alati: tänan küsimuse eest! Niisiis, tänan arvamuse eest, hea RK!

EDIT: Aga kui Sa nii arvad, eks Sul ole kusagilt pärit põhjus nii arvamiseks. Samas ma arvan, et see on eelarvamus. Võta vaevaks süüvida sisusse ja siis otsustada, kas antud üritus meeldib või mitte. Korraldajate eesmärk on teha võimalikult head asja sisuliselt, mitte väliselt (edevusega pole siin midagi pistmist, pigem marketingiga). Sama põhimõte kehtib ka meiega seotud ettevõttetes, mis on ürituse toetajad. Pealegi see on ainus viis justnimelt masu ajal midagi ära teha. Selle eest "eneseimetleja" silti külge saada pole üldse meeldiv.
Sisu on oluline ehk rada on oluline, rattavalitsemise oskus on oluline, tipp-topp korraldus on oluline. Kuidas see siis nüüd eneseimetlusega seotud peaks olema? Ja teiselt poolt - eneseimetleja - kes see selline üldse on? Kas siis, kui teed midagi ära, see Sulle meeldib ja oled rahul - siis järelikult oled ju seesama eneseimetleja... Kui hr. Kunila korraldab Liviko tenniseturniiri, millest ta ise rõõmu tunneb ja peale tema veel paljud teised - kas ta on siis seesama imetleja? I dont think so! Pigem vastupidi, mida rohkem tegijaid seda kõvem konkurents ja seda paremad üritused ja ala areneb kiiremini.
Viimati muutis SL, 24. 09. 2009. 07:54, muudetud 1 kord.

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas vaikija » 23. 09. 2009. 22:47

RK kirjutas:Vabandage kui ma eksin, aga see üritus jätab väga eneseimetleja mulje! Alustades sponsoritest ja lõpetades kvalifikatsiooni normiga! Eesmärk on pigem edeva elustiili promomine mitte aga rattaspordi propageerimine! Kui see oligi eesmärk, et Maaris sõidab ja teised vaatavad, siis olete ju kümnesse pannud!

Aga eks selleks masu ongi, et inimesed oma prioriteedid uuesti paika saaksid!
Ütleks,et Sinu arvamus on Sinu peas küpsenud ja midagi on sellega nihu.Võib ju nii mõelda,aga samas need inimesed,kes selle asja taga on-on rattafännid,niinagu Sinagi, ja seotud justnimelt nende sponsoritega.Kvalifikatsiooninorm on jah nö.lambist aga eks sellega on üritatud kuidagimoodi iseloomustada sellele rajale sobivat ratturit.
Ära ole piprane inimeste peale,kes midagi teevad.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Kirsa » 24. 09. 2009. 10:48

Ärge seda rada liiga ära hööveldage trennis, muidu ei lubata teil võistlust korraldada.

See olevat väga kriitiline ja kaitse all nõlv.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas raamimurdja » 24. 09. 2009. 10:55

kvalifikatsiooni norm ei ole lõplik. Algusest peale oleme maininud ja ka juhendis on sees järgmine punkt:
4.3. Kõigil Võistlusel osaleda soovijatel, kes ei täida punktis 4.1 (lõpetanud vähemalt üht etappi EEC 150 esimese seas) sätestatud kriteeriumit, on võimalus esitada korraldajale Võistlusel osalemise taotlus, mille puhul korraldajad kaaluvad ja otsustavad võistleja lubamise Võistluse starti.

asja idee on selles, et inimene ei sõidaks teisest Eesti otsast kohale, et saada pettumuse osaliseks, kui ta peale esimest ringi ja kolme kukkumist maha peaks võetama.

Meil ei ole vaja pettunud osalejaid.
Küll aga tundub, et oleks võinud osalemise vabaks jätta, sest praegu tekitame sellega ainult viha korraldajate vastu.

Kumbki pole hea lahendus.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”