Jõulumäe RM

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
maksipoiss
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Jõulumäe RM

Postitus Postitas maksipoiss » 12. 09. 2009. 18:33

Oli vast tore ilm(vahelduseks naiteks Otepää ja Rakvere rm ajal olnule).

Kasutaja avatar
Priit
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 22. 04. 2003. 09:02

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas Priit » 12. 09. 2009. 19:56

Jõulumägi on teistest etappidest kuidagi erinev, saab täitsa võrrelda Pirta radadega ja mälu järgi ka Harku raba radadega. Meeldiv on see, et seal puuduvad nn tavalised kruusakad ja asfalti lõigud. Kogu rada kulgeb metsa all :) Igati mõnus :) Ilm pani ka korraliku punkti päevale.
kui huvi on, miks mitte
www.westlineteam.com

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas Gunnar » 12. 09. 2009. 20:01

täiesti rihmaks sõitsin end, aga seekord meeldis kuna startisin tagantpoolt ja seetõtu algne tempo pold nii tappev.
Ratas on minu hobi, mitte elu

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas rainerhq » 13. 09. 2009. 07:29

Täesti rahul sõidu ja rajaga. Sõitsin küll ühele tegelasele kohe algul tagant sisse, sest ta pidurdas ja käis üle pea aga ajas ilmselt ei kaotanud, sest hiljem tuli mitu "pudelikaela" kust läbi jalutati. Ilm 5+, Pärnu juuu :D
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Kasutaja avatar
marx 77
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 07. 04. 2006. 19:12

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas marx 77 » 13. 09. 2009. 08:52

Rada väga hea. Korraldajatele tänud.
Läksin rajale eelarvamusega, et ülilihtne ja igav sõit, pidev kihutamine ilma eriliste mägedeta ja tehnilise osata .........., kuid elamus hoopis vastupidane :shock: . Täiesti omapärane sõit. (y)
Kaaskannatanute aadressil paar kriitilist märkust.
1. Pudeli kaelades. Nahaalsed või ebaviisakad ratturid, kes trügivad läbi metsa, raja kõrvalt järjekorras olijatest mööda ning kohe peale seda sõita ei jõua ja lasevad eest pundi minema. Elasin sellist asja sõidu alguses 3 korda üle ja peale seda pidin pulss punases pingutama, et nendest uuesti mööda saada ja punt uuesti kinnipüüda.
2.Ammu pole täheldanud, et kui rivi rattureid läheb sise kurvist, aeglasem kellest möödutakas sõidab väliskurvis ja siis ta taha vaatamata üritab sisekurvi lõigata. Ka seda situatsiooni sain läbielada 2 korda. Mõlemal juhul oli kukkumine käega katsutav. Õnneks sain jala maha.

Lisaks siia juurde et sõitsin sel hetkel kuskil 350 - 450 koha kandis.

Aga kokkuvõte 5+ viie palli süsteemis.
Sõidaks kõigist kiiremini, kuid ei jõua!!!

alkonoom
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 11. 03. 2009. 21:06

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas alkonoom » 13. 09. 2009. 09:20

Eelmise kirjutaja punkt ühega täiesti nõus. Jäin natukene starti hiljaks ja nägin hirmasti väeva, et kuskile oma stardigrupi kanti sõita aga siis tuli see mingi põõsas keset teed pudelikael. Viisaka inimesena võtsin siis järjekorda nagu kombeks peaks olema ja oi milline ragistamine seal põõsastes kõrval käis. Ja peale pudelikaela tulid need ragistajad jällegi selg ees vastu.
Aga muidu oli väga hea rada, mõnusate sõidetavate tõusudega ja pirita meta deja vu oli kahh :D
Gravitatsioon teeb oma töö kiirelt ja korralikult!

Rattahull
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 19. 10. 2008. 12:46

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas Rattahull » 13. 09. 2009. 15:14

Kõigiga nõus, super oli. Sõitsin Jõulumäed esimest korda ja elamus väga hea. Rada oli omajagu kaval ka, esimene ring ikkagi suht grupisõit, aga kui teine pool kätte jõudis, siis läks huvitavaks.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
west
Rattur
Postitusi: 83
Liitunud: 15. 04. 2003. 09:32

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas west » 13. 09. 2009. 16:39

Kuna olin pealtvaataja, siis kaasaelamiseks oli see üks paremaid Elioni etappe. Rada keerutas ikka mitu korda stardi ja finiši ümbruses, ei pidanud kuhugi kaugele vahepeal sõitma.

tanel24
Rattur
Postitusi: 114
Liitunud: 27. 07. 2008. 22:15

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas tanel24 » 14. 09. 2009. 00:00

Pärnakatel õnnestub see Jõulumäe etapp korraldada ikka nii, et päike ja puha, ikkagi suvepealinn. Sama oli ka eelmine aasta.
Läksin kah teadmisega, et kiiremaid etappe maastiku poolest see Jõulumägi, aga läks nii, et keskmine pulss pole mul ühelgi selle aasta võsitlusel nii kõrget punkti saavutanud, kui sellel sõidul. Mitte lihtne sõit siiski polnd. Läks hästi ja loodetavasti ka kõigil teistel.

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas meelisl » 14. 09. 2009. 10:41

Siin on mõned pildid rajalt ja õhtuselt ürituselt Sugaris.

Marina
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 07. 06. 2009. 11:45

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas Marina » 14. 09. 2009. 13:44

Hea kiire rada oli. Meeldis see, et kruusat üldse ei olnud.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas siim_s » 14. 09. 2009. 13:49

stardikoridoris ühe kaasvõistlejaga vesteldes tuli juttu rajast kuna mina olin seda eelmisel aastal sõitnud, tema aga mitte. hakkasin siis kirjeldama, et missugune see rada oli, aga ei tulnud midagi muud meelde kui et koguaeg männimetsa vahel sõit ja liivane ka natuke. ma arvan, et kui paari nädala pärast palutakse selle aasta jõulumäe rada meenutada, oleks umbes samakeeruline midagi huvitavat rajast välja tuua. minul igatahes null emotsiooni raja osas kahjuks. õnneks sai peale sõitu Stefanis käia :)

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas Rivo » 14. 09. 2009. 14:03

Kiire rada. Ses suhtes Siimuga ühel meelel, et ega sellest rajast midagi eredat meelde küll ei jää. Paar teravamat tõusu ja laskumist. Liivaseid kohti oli, kuid neist sai hooga läbi või kõrvalt mööda.
Pikemad muljetused leiad, kui klikkad ca. 3cm. allpool olevale lingile.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas SL » 14. 09. 2009. 15:17

Minu arvates täiesti-igati tipp-topp võidusõit oli. Jah, rada kirjeldada keerulisemalt, et kui metsavahel ja natuke liiva pole ehk võimalik, kuid minu jaoks see üritust küll kuidagi ei devalveeri.

Mulle meeldis see aspekt, et oli nagu grupisõit, aga tegelikult nagu üldse polnud ka. Ehk see rada niimoodi vaikselt ja salakavalalt muudkui küpsetas ja küpsetas. Ning selle juures on hea stressivaba oma sõitu sõita, eriti nii viimased 10 km, mil oli heameel näha, et keegi ka maha jäi :) Kuigi jah, "meie grupist" lõpetasid esimesed ka 50 sees, millest on muidugi natuke kahju, et ma ise ka maha jäin, aga noh mis siis ikka.

Kokkuvõttes super üritus see nädalavahetus tervikuna... (eriti kõva oli järgmine päev teatekrossis püüda tasakaalu hoida, olles umbes täpselt kell 6 hommikul sohvale laekunud...). Kohtunikel tuleks alkomeetrid muretseda järgmine aasta, ikkagi ametlikud meistrikad ning jalgratas on ikkagi liiklusvahend).

clx
Rattur
Postitusi: 410
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas clx » 14. 09. 2009. 15:38

Sai pandud hooajale väärikas punkt. Nimelt selgus kohale jõudes, et esijooks oli jäänud ratast katusele tõstes Tallinnasse auto kõrvale vedelema. Asendust ei õnnestunudki kohapealt leida. Päev lõppes vihmases Tallinnas üksi trenni tehes. Niiet kes kurdab, et rada igav oli - alati saab s*temini minna :D

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Jõulumäe RM

Postitus Postitas indrek56 » 14. 09. 2009. 17:23

ka lohvide liigale oli see väga meeltmööda, et pärissportlastega sõit eirti kokku ei jooksnud. oli ilmselt mõlemile palju rahulikum ja mõnusam sõita.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”