10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Mati » 18. 08. 2009. 22:12

AndreK kirjutas:... Nagu ma aru saan, siis planeeritav rada oleks umbes sama mis eliidi sõidul samal aastal?
SL kirjutas:
Mati kirjutas:
SL kirjutas:... (treppi ennast sees pole ja üks tõus / laskumine on lisaks) ...
Siis kipub ju olema suures osas kunagiste lahtiste eestikate rada? Oli karm, aga sõidetav.
Ei ole ta ikka sama rada midagi tervikuna... sama pott aga teine supp! ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas raamimurdja » 19. 08. 2009. 07:02

Ei ole mõtet oma väärtuslikku aega kulutada detailse kirjelduse peale siin foorumis. Lihtsalt liiga raske on seda 100% siin edasi anda.
Mõistlikum oleks see aeg kulutada sealsamas rajal olles, treenides ja rada tundma õppides.

Planeeritud on seesama rada ette võtta laupäeval või pühapäeval kell 11.oo Trummi spordikeskuse juurest.
Viimati muutis raamimurdja, 20. 08. 2009. 07:17, kokku muudetud 2 korda .

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas wylde » 19. 08. 2009. 09:01

Planeeritud on seesama rada ette võtta laupäeval kell 11.oo Trummi spordikeskuse juurest.
...ee, siis on Elioni pingeskaala 15 - 300 kohad aerodünaamilisemas ülikonnas natuke teistlaadi üritusel. Aga kui see aeg ikkagi esialgu jääb, siis katsun spiooni saata. Samas 1,5 kuu jooksul usun, et uusi üleskutseid lisandub?
SL-e ja raamimurdjale soovitan, mitte praegu siin nii vara pingutada, et publikule meeldida, keerate septembri keskpaigaks endal närvid krussi ja panetegi kõik KILLER kohad sisse, et elimineerida vaenlane..khmm. Mis iganes tuleb, kõik, mis on oktoobris on südamest tervitatav, kuidagi masendav on 21.09 ratas varna riputada ja ketsidelt tolm pühkida - nüüd põhjus ja motivatsioon hooaega pikendada ja juba seepärast hoian pöialt, et asi toimuks.
Raskuse kohta - kui Elioni 150 eeldatavasti ka Tartu RM vormi kogub, siis 3h pealt kolme nädalaga 1,5h peale kukkumine on ikka kõva langemine.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Antti » 19. 08. 2009. 17:06

wylde kirjutas:kuidagi masendav on 21.09 ratas varna riputada
Sul on kuupäeva osas näpukas sisse jäänud - 3. oktoober on ju ka kalendris ;)
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Veiko V » 20. 08. 2009. 19:59


Tirisin selle enda Garminisse aga jah Garmin kipub maha jääma või on see minu mudeli viga. Läksin mõned korrad nihu kui tegelik rada ette näeks.
Eks laupäeval üritan uuesti läbi sõita. Trummist trepini kõik ilusti sõidetav muidu ja loodan, et ka ülejäänud osa suudan ülesse leida. Naiska keeldus trepist alla tulema siis läskime muid teid sõitma.
Tiguliikur :)

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas wylde » 21. 08. 2009. 08:15

Soovitan korraldaval personalil mõelda siiski vähemalt kahe stardi peale, esiteks ei maksa alahinnata osavõtjaskonda, teisalt panna seenior,naised ja U23 ning eliit ühte patta? - tulemus on see, et M.Loo ja S.Kukk taolised ratturid teevad trassi puhtaks juba neljandal ringil. Korraldaja küll tagab koha protokollis aga visadele sõitjatele on mahatulek ikkagi päris halva maiguline. Seenioritele võiks jääda valikuvõimalus kas sõita eliidis ja riskida mahavõtuga või sõita seenior klassis ja lõpuni jõuda - esimesel puhul peaks rattur küllalt enesekidel olema, et ta ringiga sisse ei saa. Arvestus käiks a`la nagu kolmapäevakutel - ringiajad kokku liites.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas raamimurdja » 21. 08. 2009. 10:11

Lukku pandud.
Pühapäeval kell 11 Trummi spordikeskuse juurest avatud raja sõit.
Sõidame raja paar korda läbi ja vaatame mis veel paremaks teha annab (kas siis selleks aastaks või järgmiseks).
Huvilised oodatud.

K. Well
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 17. 02. 2008. 16:50

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas K. Well » 21. 08. 2009. 12:04

raamimurdja kirjutas:Lukku pandud.
Pühapäeval kell 11 Trummi spordikeskuse juurest avatud raja sõit.
Kuupäev?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas erikr » 21. 08. 2009. 12:07

K. Well kirjutas:
raamimurdja kirjutas:Lukku pandud.
Pühapäeval kell 11 Trummi spordikeskuse juurest avatud raja sõit.
Kuupäev?
ülehomme, ma eeldan.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas arno110 » 21. 08. 2009. 12:52

Mis iganes tuleb, kõik, mis on oktoobris on südamest tervitatav, kuidagi masendav on 21.09 ratas varna riputada ja ketsidelt tolm pühkida
Võistluskalender lõpeb 17.10.09 Tihemetsa sügiskrossiga mitte 20.09.09 Tartu Rattamaratoniga

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 21. 08. 2009. 13:13

erikr kirjutas:
K. Well kirjutas:
raamimurdja kirjutas:Lukku pandud.
Pühapäeval kell 11 Trummi spordikeskuse juurest avatud raja sõit.
Kuupäev?
ülehomme, ma eeldan.
Vastab tõele, et ülehomme e 23.08.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 21. 08. 2009. 18:38

Just rajalt ca 2h ja sai veel paremaks... :) Nüüd on kohe väga hea kohe... kaardil jäi kõik loomulikult samaks, kuid need väiksed nüansikesed siin ja seal on head magusad... (tänud Erkile, kellel on silma nikerduste leidmisel). Soovitan pühapäeval tulla kaema.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas mart » 21. 08. 2009. 20:49

SL kirjutas:Soovitan pühapäeval tulla kaema.
Mitmendasse vagunisse mahub kohaletulijast subjekt, kes nagunii põhivõistlusest osavõtta ei saa, kuna ei mahu mingi valemiga limiteeritud elionlaste 150ne sisse? Et tuleb kohale ja vaatab tagant kummimustri järgi, kust tegijad on kurvi võtnud ja siis jääb neile teisel ringil jalgu mistõttu sõidetakse temast lihtsalt üle roppude sõnade saatel, et rajal tolgendab? Mõttekoht orgunnijatele.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 21. 08. 2009. 23:02

mart kirjutas:
SL kirjutas:Soovitan pühapäeval tulla kaema.
Mitmendasse vagunisse mahub kohaletulijast subjekt, kes nagunii põhivõistlusest osavõtta ei saa, kuna ei mahu mingi valemiga limiteeritud elionlaste 150ne sisse? Et tuleb kohale ja vaatab tagant kummimustri järgi, kust tegijad on kurvi võtnud ja siis jääb neile teisel ringil jalgu mistõttu sõidetakse temast lihtsalt üle roppude sõnade saatel, et rajal tolgendab? Mõttekoht orgunnijatele.
Ma mõtlesin, et kuna see on pretty demanding rada just nimelt väikeste nüansside poolest, siis raudselt sõidame ühe ringi nii, et ootame kõik ära ning, kui vaja siis ootame ära, et saaks kõik kohalolijad mitmeid kordi ühtesid ja samu kohti proovida. Samuti samamoodi teise ringi. Kolmanda võiks proovida järjest rahulikult. Igaljuhul, kel on huvi see on teretulnud kohale ning saab fun olema.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas raamimurdja » 22. 08. 2009. 08:19

mart kirjutas: Mitmendasse vagunisse mahub kohaletulijast subjekt, kes nagunii põhivõistlusest osavõtta ei saa, kuna ei mahu mingi valemiga limiteeritud elionlaste 150ne sisse?
Elionil 150 sisse mittemahtumine ei ole veel piiraja osalemiseks.
Tule vaata rada üle ja kui tõesti tunned, et see sulle üle jõu ei käi, siis on võimalik "eriloaga" peale saada.
Pigem on see 150 piiraja pandud sportlaste endi huvides, et nad pimesi kohale ei tuleks ja siis pettumuse osaliseks ei saaks, kuna rada oli niii....... :D ja sõit jäi lühikeseks (seda võib juhtuda erinevatel põhjustel, milledest mõni võib olla väga ebameeldiv)
:(

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas kalari » 23. 08. 2009. 12:42

Mati kirjutas:Kas enamus rada on tõesti mööda suusarada?
Ja nii ongi, rsk! :wink:

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Alvaro » 24. 08. 2009. 09:23

SL kirjutas:Ma mõtlesin, et kuna see on pretty demanding rada just nimelt väikeste nüansside poolest, siis raudselt sõidame ühe ringi nii, et ootame kõik ära ning, kui vaja siis ootame ära, et saaks kõik kohalolijad mitmeid kordi ühtesid ja samu kohti proovida. Samuti samamoodi teise ringi. Kolmanda võiks proovida järjest rahulikult. Igaljuhul, kel on huvi see on teretulnud kohale ning saab fun olema.
Keegi ei julge muljeid jagada :lol: Kas oli nii hull?
Esimene ring siis 50min, teine juba poole kiiremini. Alustas 20 julget, viimasele ringile läks vist 10 ringis. Täiesti uusi kohti minu jaoks kaks (mõlemad selle k*********i otsas) - pole kunagi nii tõsise pilguga vaadanud, et niimoodi saab ka sõita sealt. See suusahüppetorni kõrval olev mitteroheline laskumine oli ka esmakordne, aga seda olen vähemalt korra kaks kunagi ammu vaadanud ja liigitanud "hullumeelsuseks". Kui Sulev üleval väitis, et keegi on siit alla läinud, polnud enam pikka mõtlemist. Päris seal all ilmus ootamatult ette valmis kaevatud meetri sügavune haud, vältimiseks tuli rakendada erakordseid meetmeid ehk mullalt hõõrdejõudu otsida. Liigitus - suht kuiva ilmaga ja pulss alla 160 täiesti sõidetav.
Juhtoinas oli muidugi väga konkreetne oma rajavalikute osas ja ei lasknud heidutada kanakarja kaagutamisest. Õige kah! Samas ei loobu mina ikkagi selle trepitõusu kriitikast - VÄLJA VÄLJA VÄLJA hääletada!
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas UrmasL » 24. 08. 2009. 10:45

Sõitsin esimese ringi kaasa. Minu meelest on vint veidi üle keeratud. Esiteks Glehni taleveaia vundament ja teiseks trepi tõus "ratastooli" teed pidi. Kindlasti on rada ka sellisel kujul osadele sõidetav, kuid liigne vigurdamine kipub "fun faktorit" tapma. Teise asjana kutsun üles mõtlema kahe eraldi stardi peale. Ühes Eliit (ka U23, M18..), kes võistleb auhinnale ja teises ülejäänud huvilised. Teise stardi ajaks mõned lindid ümber tõsta ja ongi olemas. Üks korraldus, ühed kohtunikud, üks raja märkimine -> lai skaala rahuldatud rattahuvilisi :) Sama skeem nagu oli kunagisel Alexela Openil (olin minagi karvasäärte stardis :)) ja nagu tehtud lugematutel Prükkel Cupidel (Eliit vs. Harrastajad)

P.S. huvilistele võin sheerida püstoloperaator Alvaro tolleaegseid foto ja videoülesvõtteid. Tetud retro maik on juba juures....

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 24. 08. 2009. 11:08

Alati on nii, et esimene kord ei jõua rada päris kohale. Isegi ühtlaselt sõites ei jõua kohale, rääkimata meie esimesest ringist, mis oligi puhtalt tutvustava eesmärgiga. Hoopis teine asi on sõita seda teine kord ning siis juba nii, et ei peatu ja 3-4 ringi järjest (ca 1,5h). Siis muutub asi kenasti tervikuks ning hakkad teadlikult sirgetel taastuma ning ka neid nautima (mis muidu tundusid nagu nürid vbolla isegi). Ja valmistuma niiöelda rasketeks lõikudeks.

Alvaro - mis Sul selle trepitõusu vastu on? Minu arvates on see päris lahe :) Ma mõtlen nii, et tehniline sõitmine pole üldse ja ainult igaltpoolt allasõitmine vaid täpselt samamoodi ka ülessõitmine (ja vaheltsõitmine etc etc). Ning seal peab ikka üsna sirge ja enesekindla jalaga sõitma, kui tahad üles jõuda... mulle meeldib :)

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 24. 08. 2009. 11:20

UrmasL kirjutas:Teise stardi ajaks mõned lindid ümber tõsta ja ongi olemas.
See on minu arvates JUST SEE, mida teha ei tohiks. Minu arvates on need "harrastajate stardid" ikka suhteliselt liiga lihtsad olnud. Prükkelist loomulikult saab aru, sest seal on ka väga noored ja lapsed startides. Ja selles mõttes on kõik tipp-topp.

Aga ma arvan, et ma ei ole üksi (seda ma ainult arvan), et on terve hunnik harrastajaid, kes ei jaksa eliidi tempot hoida tempo mõttes, kuid soovivad sõita Päris rada. Eks võimalik, et ma panen puusse, kuna juba eestikatel oli stardis nii vähe inimesi kokkuvõttes (võimalik, et litsentsi pärast ka). KUID - eks siis näeme seda, et kui palju ikkagi kokku tuleb rahvast ning tõde selgub siis.

Ja viimaseks on meil kogu üritusega väike missioon kanda - õppigem tehniliselt ratast valitsema. Loomulikult on see suunatud vaid neile, kellel on huvi seda omadust endas arendada. Noored / lapsed tulgu vaatama, proovima ja nikerdama ning 5 kuni 10 aasta pärast on meil maailmatasemel tehnilisi rattavalitsejaid mk-l stardis.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas UrmasL » 24. 08. 2009. 12:31

SL kirjutas:Aga ma arvan, et ma ei ole üksi (seda ma ainult arvan), et on terve hunnik harrastajaid, kes ei jaksa eliidi tempot hoida tempo mõttes, kuid soovivad sõita Päris rada. Eks võimalik, et ma panen puusse, kuna juba eestikatel oli stardis nii vähe inimesi kokkuvõttes (võimalik, et litsentsi pärast ka). KUID - eks siis näeme seda, et kui palju ikkagi kokku tuleb rahvast ning tõde selgub siis.
Saan aru. Ise omal ajal Prükkel cupil sõitsin ka "soojendusena" eliidi rada, et siis harrastajate rajal stardis olla. Seal oli kohati raja raskustastmete vahe ehk liiga suur. Samas oli see arusaadav, sest päris noored ja algajamad tahtsid ka osaleda. Julgen öelda, et antud rada on tehnilisem kui ükski Prükkel vms XC kross seni, mis Eestis peetud. Vähemal nendest kus olen ise kohal olnud. Tõsi on ka see, et rada pole külmalt peale lendamiseks. Piisavalt erinevate kohtade harjutamine on sellel rajal eduka esinemise võti.

Kahtlemata on korraldajate lähenemine asjale julgem kui kunagi varem. Seega sihtgrupp veidi kitsam ja ilmselgelt pole üritus laiadele massidele. Rohkem tõelistele fännidele. Ainus probleem ühe stardi puhul on see, et tehnilist sõitu nautiv harrastaja peab piirduma 2-4 ringiga. Selleks ajaks on Sigvard või keegi muu juba ringi pähe teinud.

Ajaloo huvilistele:
http://www.rmprojekt.ee/alexela

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Alvaro » 24. 08. 2009. 12:32

SL kirjutas:Alvaro - mis Sul selle trepitõusu vastu on? Minu arvates on see päris lahe :) Ma mõtlen nii, et tehniline sõitmine pole üldse ja ainult igaltpoolt allasõitmine vaid täpselt samamoodi ka ülessõitmine (ja vaheltsõitmine etc etc). Ning seal peab ikka üsna sirge ja enesekindla jalaga sõitma, kui tahad üles jõuda... mulle meeldib :)
Ma usun, et Sa ei mõelnud seda küsimusena, aga peab säilima vähemalt lootus mingist raja elemendist üle olla. Selle tõusu peal ei tekkinud minul vähimatki lootust, kui asi võistluseks läheb. Samas kui raja KÕIKIDE teiste elementide puhul oli lootus täiesti olemas!!!! Seega päris äpuks ei tahaks ennast tunnistada.
Samas austan rajameistri nägemust ning kui vaja trepi kõrval olevat pikka laskumist ära kasutada, siis teistmoodi sinna mäkke ka ei saa. Kui aga peaks sisse jääma hoopis see ärev laskumine, siis oleks küll mõnitamine mitte kasutada seda trepi vasakul (alt vaadates) kulgevat head valusat rada tõusuna.......

Ahjaa, mis ma siin plõksin. Ise andsin ennast vabatahtlikuna korraldustiimi üles :lol: :P
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Alvaro » 24. 08. 2009. 12:36

UrmasL kirjutas: Julgen öelda, et antud rada on tehnilisem kui ükski Prükkel vms XC kross seni, mis Eestis peetud. Vähemal nendest kus olen ise kohal olnud. Tõsi on ka see, et rada pole külmalt peale lendamiseks. Piisavalt erinevate kohtade harjutamine on sellel rajal eduka esinemise võti.
Selle aasta eestikad Tihemetsas olid hullemad...... Kui siin rajal on sirget ja lihtsamaid jõutõuse, siis seal oli selline tehnogurmanide maiuspala kogu 5km vältel. Ühtlaselt vahetpidiamata üks maasikas teise otsa. SL lihtsalt proovib Tallinnas midagi sarnast teha! Aga päris sellist materjali ikka ei ole siin olemas. Samas tõusud on ikkagi pikemad ja järsemad.
Ahjaa, üks kergendus on veel võrreldes Tihemetsaga - EMHI ei luba 30 kraadi jagu läpatavat palavust 12. oktoobriks, mis pooled mehed maha niitis eestikatel :lol: :lol:
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 24. 08. 2009. 13:07

Alvaro kirjutas:Selle aasta eestikad Tihemetsas olid hullemad...... Kui siin rajal on sirget ja lihtsamaid jõutõuse, siis seal oli selline tehnogurmanide maiuspala kogu 5km vältel. Ühtlaselt vahetpidiamata üks maasikas teise otsa.
Millest ma ise Nõmme rajal ehk kõige enam puudust tunnen on selline pikem a'la poole km-ne või umbes nii tehniline lõik, mis oleks JÄRJEST. Et tehniliselt osavatel oleks selge koht, kus "tagasi" sõita kaotatud aeg. Ning koht, mida jõuga sõitjad kardavad, kuna nad teavad, et tagant tulevad virtuoosid kiirelt oma minuti tagasi sõidavad ning samas oleks virtuoosidel võimalik pingutades seal vahe sisse teha ning kui lõpuni jõuaks siis... Väljamaal on taolisteks kohtadeks ca kilomeetrised või pikemad laskumised, kus tehniline sõiduoskus lihtsalt niivõrd väga kaarte segab / tasakaalustab (loe: teeb võistluse megahuvitavaks). Tihemetsas oli sarnast pikemat järjest nikerdamist küll. Samas polnud seal jälle kõike seda, mis Nõmmel.

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas kalari » 24. 08. 2009. 21:10

SL kirjutas:Millest ma ise Nõmme rajal ehk kõige enam puudust tunnen on selline pikem a'la poole km-ne või umbes nii tehniline lõik, mis oleks JÄRJEST. Et tehniliselt osavatel oleks selge koht, kus "tagasi" sõita kaotatud aeg. Ning koht, mida jõuga sõitjad kardavad, kuna nad teavad, et tagant tulevad virtuoosid kiirelt oma minuti tagasi sõidavad ning samas oleks virtuoosidel võimalik pingutades seal vahe sisse teha ning kui lõpuni jõuaks siis... Väljamaal on taolisteks kohtadeks ca kilomeetrised või pikemad laskumised, kus tehniline sõiduoskus lihtsalt niivõrd väga kaarte segab / tasakaalustab (loe: teeb võistluse megahuvitavaks). Tihemetsas oli sarnast pikemat järjest nikerdamist küll. Samas polnud seal jälle kõike seda, mis Nõmmel.
Aga on siis Tallinnas võistluse pidamine nii oluline? Otepääl (Munamäe ja suusaradade piirkonnas) on kõik see hea, millest unistad, olemas.
Nõmme nõlval on ju iseenesest väga palju häid kohti aga probleemiks osutubki tervikliku võistlusraja kokkupanek.

Minu tagasihoidlik arvamus pühapäeval nähtu kohta:
Usun (ja isiklikult loodan), et ei õnnestu saada luba Glehni lossi kasvuhoone(oli vist selleks ehitatud?) suuremamahuliseks lammutustööks. Selle võistluse raames sõidetaks sealt kivide vahelt suurem osa mulda välja. Keskonnasäästlik variant oleks ehitada ajutine sild ja suunata ratturid tähetorni poolt tulles otse kasvuhoone sisemusse. Seal on väike vinka-vonka kivitrepp, mida mööda saaks kasvuhoone ukseni sõita ja sealt siis välja. Oleks üsna ainulaadne rajalõik! Vabandan ette, kui minu uitmõte tehniliselt teostamatuks osutub. Ma ei uurinud seda tähetorni poolset kasvuhoone otsa piisava põhjalikusega. Käisin vaid kasvuhoone sisemuses ühe põgusa tiiru. Homme lähen ja kontrollin oma idee teostatvust.
EDIT: Käisin, mõõtsin, proovisin - avausest sisse mahub vaid trikirattur.

Trepitõus tundub minu arvates ülepingutatud ettevõtmisena. Oktoobris on need kiviplaadid vihmast, mahalangenud puulehtedest ja rataste alt pudenenud mullast libedad. Ei sõida sealt keegi üles!

Ja kui tänavuse ürituse põhieesmärk on olla kõigest katsevõistlus järgmisel hooajale millelegi suuremale, siis selle SUUREMA toimumise huvides oleks mõistlik seekordne trass teha selline, et keskkonnakaitsjad ei saaks 10.10.09 õhtul avanevat vaatepilti nähes tulevastele ettevõtmistele vetot panna.
Viimati muutis kalari, 28. 08. 2009. 20:10, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas AndreK » 24. 08. 2009. 21:33

Ühte asja tahaks veel oma tagasihoidlikust rajamesitri kogemusest öelda, et korraldaja on hetkel läinud rasket teed - on avatud foorum. Kõige lihtsam on asi nii ära teha, nagu endal plaanis oli. Sellist rada, mis kõigile sobiks on väga raske teha, eriti kui on tegu keskmisest tehnilisema ettevõtmisega.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Mati » 24. 08. 2009. 21:52

AndreK kirjutas:Ühte asja tahaks veel oma tagasihoidlikust rajamesitri kogemusest öelda, et korraldaja on hetkel läinud rasket teed - on avatud foorum. Kõige lihtsam on asi nii ära teha, nagu endal plaanis oli...
... ja siis a la nädal enne tutvumine ja 6 päeva trennivõimalust rajal. Ei jõua end surnuks mandrazeerida :).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Ereliukas » 24. 08. 2009. 21:54

kalari kirjutas: Aga on siis Tallinnas võistluse pidamine nii oluline?
On, ja jube oluline, arvestades ala populariseerimist. kuskil metsas, kus keegi ei näe, korraldatakse võistlusi niigi.
Parima feelinguga võistlused läbi aegade olid Vanalinna GP-d.
rada ei komenteeri, kuna polnud mahti prooviüritusel osaleda, kui keegi viitsib selgitada, millise trepi kõrval see tõus, milline laskumine trampliini kõrval jne, olen tänulik ja lähen ka neid kohti proovima:)
Viimati muutis Ereliukas, 24. 08. 2009. 21:55, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 24. 08. 2009. 21:55

AndreK kirjutas:Ühte asja tahaks veel oma tagasihoidlikust rajamesitri kogemusest öelda, et korraldaja on hetkel läinud rasket teed - on avatud foorum. Kõige lihtsam on asi nii ära teha, nagu endal plaanis oli. Sellist rada, mis kõigile sobiks on väga raske teha, eriti kui on tegu keskmisest tehnilisema ettevõtmisega.
Usun, et Sinu kogemused on igati järgimistväärivad ning eks meil endil ole ka neid samu kogemusi. Oleme jah läinud selles mõttes raskemat teed, et oleme avanud foorumi. Ja see oli täiesti etteprognoositav, et arvamusi hakkab tulema teemal, et "ei sõida üles ja ei sõida alla ja ära sealt sõida, vaid sõida hoopis sealt". Ja see on täiesti OK samuti, sest oleme pidevalt avatud parematele ideedele (kui neid peaks tulema), kui meil endil. Samas olgem selles mõttes mureta, et visioon sellest, mida teha tahame meil ei muutu. Head asja ei saa teha nii, et täna puhub tuul paremalt, homme vasakult. Aktiivne diskussioon näitab, et asi läheb korda ning see on juba pool võitu.

(trepikõrvase jätame sisse :) tulgu või pussnuge taevast ning sealt sõidetakse ka üles. no hard feelings, kellele see ei meeldi. Kutsun hoopis üles ennast ületama, nihutama enda võimete piire (tsiteerides Alaveri) ning minema harjutama ning kõik sõidvad üles. See pole raske! :wink: )

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 25. 08. 2009. 09:33

Lisa info neile, kes kohal ei käinud, kuid on rajast huvitatud.

http://www.statusclub.ee/index.php?opti ... &Itemid=60

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Vika » 25. 08. 2009. 10:54

Kas keegi veel läheb raja nätamas/vaatamas? Ei saanud tulla see kord, kuid huvi on :roll:

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 25. 08. 2009. 13:51

Sõidetav ka teistsuguse kaherattalisega.

EDIT: OT (ma tean, et see pole motofoorum, kuid olen natuke vaimustuses sellest aparaadist, see oli mul täna esimene kord sellise seljas), kuid lahe on see, tagumise kummi rõhk on 0,3 :)

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Rivo » 25. 08. 2009. 23:20

Alvaro kirjutas:Samas ei loobu mina ikkagi selle trepitõusu kriitikast - VÄLJA VÄLJA VÄLJA hääletada!
Pole sel trepitõusul häda midagi. Sealt saab ilusti üles. Rada üldse - jalga maha panemata läbi sõitmine nõuab seal ikka harjutamist :!:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 26. 08. 2009. 08:09

Sõidan täna (K) vaikselt 4 ringi. Algusega kl 15.00 Nõmme Spordikeskuse juurest. Kes soovib tulla rada vaatama, või niisama trenni, on teretulnud punti hüppama.

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Vika » 26. 08. 2009. 08:30

Rivo kirjutas:
Alvaro kirjutas:Samas ei loobu mina ikkagi selle trepitõusu kriitikast - VÄLJA VÄLJA VÄLJA hääletada!
Pole sel trepitõusul häda midagi. Sealt saab ilusti üles. Rada üldse - jalga maha panemata läbi sõitmine nõuab seal ikka harjutamist :!:
Trepitõus ei ole nii hull... Lihtsalt harjutamist vaja on.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas wylde » 26. 08. 2009. 14:10

Trepitõus ei ole nii hull... Lihtsalt harjutamist vaja on.
Lõõtsutades nendele blokkidele minna ja ca 10 astet teravalt littida on ikka kuradima raske küll… trennis muidugi mitte. Harjutamiseks kangiga kükid? :)
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Alvaro » 26. 08. 2009. 19:53

Vika kirjutas:Trepitõus ei ole nii hull... Lihtsalt harjutamist vaja on.
Paluks mitte tsiteerida mind selles kontekstis. Mina ei ole kordagi väitnud, et trepi tõus on täiesti sõidetamatu, hull vms. Ei ole lihtsalt öelnud sedasi. Ise sõitsin ka sealt üles.....
Jutt oli siis ainult võistluse kontekstis ja huvides. OT lõpp.

Aitäh 8)
Viimati muutis Alvaro, 26. 08. 2009. 21:32, muudetud 1 kord.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Antti » 26. 08. 2009. 20:15

Käisin ka täna vaatamas, et mis ja kus. Täitsa vahva ütleks!
Minu olematute tehniliste oskuste juures sain sokid mulda täis ja jalad kriimuliseks aga seda oli ka oodata :)
Teatud kohtades jalastusin ja teisal läksin kõrvalt (enesealalhoiuinstinkt ?) aga nagu SL ütles - enamus on peas kinni.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Gunnar » 27. 08. 2009. 11:24

Lossi juurde laskumine on kõige hirmsam vast, st selle 3 korraga pole veel söandand sealt otse alla minna.
Lossi trepi kõrvalt laskumine on juba selle lühikese ajaga tõsiselt koleda laastamistöö teinud sealselt maastikule, kahju vaadata, muud kohad pole nii jalutajate silma all kui see. Kui veel kõva sügisvihma ka teeb, mis selle lahi pidurdatud mulla minema uhab, siis on eriti rõve tulemus. Kaldun arvama, et ehk oleme liiga isekad selliseid radu tehes, sest parginautleja ei pruugi meiega samale lainele sattuda ning jälle saame paar rattavihkajat juurde.
Trepitõus on sõidetav, aga ainult kuiva ilmaga ja X ringi.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Rivo » 27. 08. 2009. 14:21

Gunnar kirjutas:Lossi trepi kõrvalt laskumine on juba selle lühikese ajaga tõsiselt koleda laastamistöö teinud sealselt maastikule, kahju vaadata, muud kohad pole nii jalutajate silma all kui see. Kui veel kõva sügisvihma ka teeb, mis selle lahi pidurdatud mulla minema uhab, siis on eriti rõve tulemus. Kaldun arvama, et ehk oleme liiga isekad selliseid radu tehes, sest parginautleja ei pruugi meiega samale lainele sattuda ning jälle saame paar rattavihkajat juurde.
Trepitõus on sõidetav, aga ainult kuiva ilmaga ja X ringi.
Pigem selle laskumise juures see asi, et leiab teine suht-koht tihedat kasutamist, kuna on juba ammustest aegadest paljudele teada. Mitte ei usu, et kogu "laastamistöö" on seotud käesoleva võistlusraja ning sellel harjutajatega.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Gunnar » 27. 08. 2009. 14:34

Ma tean, et pole tegu uue trajektooriga, aga vaks vahet, kas seda sõidab 3 ratturit nädalas või tiirutab seal 25 ratturit 4 ringi päevas. Visuaalselt oli asi eile märgatavalt hullem kui pühapäevase harjutussõidu esimesel ja teisel ringil ning jalakäijaid selles süüdistada ei saa.

Kuna sealne pinnas on pehme siis piisab suht lühiajalisest intensiivsest kasutusest, et tühja koha peale vagu sisse künda, nagu oli ka näha hüppemäe trepi alternatiivlaskumisel mis ju jutu järgi uus trajektoor. Seetõttu võiks ehk 9 korda mõelda, enne kui promoda mingeid "radu" mis on oma olemuselt maastikukaiseala põhimõtetega tugevas vastuolus.
Viimati muutis Gunnar, 27. 08. 2009. 15:28, muudetud 1 kord.
Ratas on minu hobi, mitte elu

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas wylde » 27. 08. 2009. 14:59

Glehni lossi trepikõrval oleva laskumise kohta ütlen, et veri karastab maad :) looduse kannatus saab tasutud mõne kaotatud organi näol ja mõne edeva carboni ragin rõõmustab ka loodussõpra - kõik on tasakaalus ;)
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

KaidoK
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 04. 08. 2003. 15:45

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas KaidoK » 27. 08. 2009. 15:47

Oleme Rivoga korduvalt sõitnud alla Glehni trepist paremale jäävast laskumisest. Oli selline kitsas rada, mis alla läks. See jääb treppidest natuke kaugemale, kui praegu kasutusel olev laskumine. Aga, kui seda viimati (aasta või paar tagasi) vaatasime, siis oli sinna mingi puu kukkunud või mingi takistus oli, et enam sõita ei saanud.
Võibolla tasuks uuesti üle vaadata ja ehk saaks seda alternatiivina kasutada.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 27. 08. 2009. 17:44

See koht on tõepoolest kasutuses olnud aastaid ning eks ta loomulikult kulub. Hea on see, et see koht on taastatav. Sinna saab tuua koormatäie mulda ning laiali ajades on asi parem, kui kunagi varem.

Samas ma väidan, et see koht on püsinud ühesugune juba paar aastat, ka täna ei olnud seal visuaalselt midagi rohkem kulunud, kui näiteks pühapäeval.

Päris nõlv metsa sees pole 100% looduslikult taastatav ning see on halb. Peamiselt seepärast sai välja ka võetud see "kõige järsem" koht. Sest ise-enesest ei anna see ka võistlusele midagi erilist juurde, kui seda, et a'la "kes julgeb alla sõita". Samas pole seal tegelikult vaikselt mingi probleem alla sõita ning see pole isegi väga nauditav. Nikerdad alla ja kogu lugu. Seega see emotsioon vs loodusele tekitatud kahju pole tasakaalus, et selle taastamist pärast püüda organiseerida.

PS - täna hommikul sadas. Filmisime tutvustavaid klippe ning sõidab trepist ka märja pinnasega.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 27. 08. 2009. 17:46

kaidok kirjutas:Oleme Rivoga korduvalt sõitnud alla Glehni trepist paremale jäävast laskumisest. Oli selline kitsas rada, mis alla läks.
Seal tuleb ju eramaja aed ette? Kust te sealt läksite - võibolla on jah parem tulla alla sealt?

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Rivo » 27. 08. 2009. 18:01

SL kirjutas:
kaidok kirjutas:Oleme Rivoga korduvalt sõitnud alla Glehni trepist paremale jäävast laskumisest. Oli selline kitsas rada, mis alla läks.
Seal tuleb ju eramaja aed ette? Kust te sealt läksite - võibolla on jah parem tulla alla sealt?
See koht jääbki trepist ca. 10m. paremale (ikka ülevalt vaadates) Kui sinna uudistama lähed, siis leiad kindlasti üles. Raskuastme poole pealt sarnane, mis teiselt poolt treppi. Puudub kergelt juurikaline astmelisus, kuid selle asemel on rada veel lisaks paremale poole kaldu.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 28. 08. 2009. 14:32

Väike updeit: täna sain kõne keskkonnainspektsioonist. Keegi siitsamast foorumist on võtnud vaevaks keskkonnainspektorite tähelepanu juhtida 10.10 toimuvale võistlusele. Tundub, et seal töötavad samuti mõistlikud inimesed, kes saavad aru, et ka rattaga tahetakse metsas sõita. Kinnitasin omaltpoolt sama vastu, mida olen ennegi siin välja öelnud, et ka ratturid propageerivad rohelist maailmavaadet.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas Gunnar » 28. 08. 2009. 14:51

postituse rõhuasetusest võiks välja lugeda, et sa taunid kodanikujulgust?
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas SL » 28. 08. 2009. 15:04

Gunnar kirjutas:postituse rõhuasetusest võiks välja lugeda, et sa taunid kodanikujulgust?
Ei. Kas julgel kodanikul on midagi hingel, et ta sellise sõnumi välja luges? Kindlasti mitte ei tauni kodaniku- ega ka mittekodanikujulgust.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: 10.10.09 Status Club: Audi Tallinn GP 2009

Postitus Postitas raamimurdja » 28. 08. 2009. 15:08

kui maastikukaitse alal ei ole probleemiks kunstlikult ehitatud suusarajad, siis miks peaks olema maastikukaitsealaga vastuolus loomulikul viisil sisse sõidetud rattarajad?
:roll:
Järgmise sammuna tundub loogiline olevat nõmme metsadesse üks projekteeritud ja ehitatud maastikurattarada.
Teeme laskumised ja tõusud just sellised nagu vaja on. Lihtsalt peame kindlustama, et me lõhume enda tehtud pinnast, mitte looduslikku.
Nagu suusarajad on sinna buldooseriga sisse lükatud ning kruusa ja saepuruga kaetud.

Ärge peksma hakake :oops:

Vasta

Mine “Eesti võistlused”