Kalevipoja II rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas Oliver » 03. 07. 2009. 08:25

Kas keegi oskab rada kommenteerida - millisele elionile ta sarnaneb? Kas esimesed kilomeetrid on laial või kitsal teel?

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas wylde » 03. 07. 2009. 08:44

Ma küsisin korraldaja käest Sportinfos, ta vastas, et esimesed 45 kilomeetrit kiire, ehk siis ilmselt kruusateed peamiselt ja viimased 25 väga raske, kus on veel sees raba ületus, juurikaid ja palju muud põnevat. Loe sportinfo kommentaare, ehk on abiks. Võitja aeg on prognoosi järgi 2,5 h, lahuta sealt oma tavaline koefitsent, mis sul vahe võitjaga on olnud ja pane oma taktika paika, vb tuleb säästa energia lõpuks ja tavalise 2 BAR asemel rehvis paned algul vähemalt 2.5- 3 sisse ja susistad välja kasvõi viimases näksimis punktis. See 10 km vahet elioni distantsiga ei tundu üüratu aga ca 30 min kauem kõrget töövõimet säilitada on parajalt raske – loodan, et mahutennid nädala alguses said kõigil tehtud ;)
Minu poolt edu ja tervitan kõiki konkurente!
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas Ereliukas » 03. 07. 2009. 08:54

Elionidega ei oskagi väga võrrelda, mullusel rajal oli:
alguses kohe ca 15 km ülikiiret kruusakat, seejärel nii 5 km pehmema põhjaga metsateed, seejärel turbast, pehmet, mättalist imevat ülirasket sellist "kraaviservateed", vahepeal ka põikab läbi lähte (v luua) suusaradadelt, paar korda üle laiuse voore - laskumine kuusemetsas, tõus mööda kõrrepõldu, raja lõpuosas vaheldub kruus põlluteede, põldude ja lepikusse aetud radadega.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas Ereliukas » 03. 07. 2009. 08:59

wylde kirjutas:Ma küsisin korraldaja käest Sportinfos, ta vastas, et esimesed 45 kilomeetrit kiire, ehk siis ilmselt kruusateed peamiselt ja viimased 25 väga raske, kus on veel sees raba ületus, juurikaid ja palju muud põnevat. Loe sportinfo kommentaare, ehk on abiks. Võitja aeg on prognoosi järgi 2,5 h, lahuta sealt oma tavaline koefitsent, mis sul vahe võitjaga on olnud ja pane oma taktika paika, vb tuleb säästa energia lõpuks ja tavalise 2 BAR asemel rehvis paned algul vähemalt 2.5- 3 sisse ja susistad välja kasvõi viimases näksimis punktis. See 10 km vahet elioni distantsiga ei tundu üüratu aga ca 30 min kauem kõrget töövõimet säilitada on parajalt raske – loodan, et mahutennid nädala alguses said kõigil tehtud ;)
Minu poolt edu ja tervitan kõiki konkurente!
Ilmselt siis mullusele 40 km rajale lisaks sisse võetud peamiselt kruusa

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas kristjan07 » 04. 07. 2009. 17:42

no nii...tänane kiire algusega ja tolmune maraton seljataga, kuidas siis rahvale meeldis ka? täna oli kindlasti suurem mass ka peal kui eelmine aasta nii et muljetage...kindlasti ootaks wylde kommentaari :)

kui kedagi huvitab kaardi vaatamine, siis ma salvestasin ka teekonda: http://www.traxmeet.com/traxmeet/showpe ... 1552620104

PS: Endale jäid maratonist meelde Laiuse tõusud, turbal olevad rajad ja väääga kiire kruusa algus

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas Gunnar » 04. 07. 2009. 18:27

(n) (n) (n)

Mis kiirest algusest sa räägid, ajaliselt esimesed 4/6 oli mõttetu uhamine. See sõit poleks mitte midagi kaotand, kui rada oleks 20 km lühem olnud kruusa arvelt. Viimasel 10 km-l oli ilusat rada ka, aga see ei päästa seda sõitu.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
zorro
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 30. 05. 2006. 09:51

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas zorro » 04. 07. 2009. 18:53

Väga huvitav jälgida salvestatud raja profiili. Mitmes koht?

Ega jah... suht mõtetu uhamine alguses, kuid ka selliseid maratone peab olema. Eelnevalt avatud rada sõites oli kogemust küllaga, et suurepäraselt lõpuni panna ;)
kristjan07 kirjutas:no nii...tänane kiire algusega ja tolmune maraton seljataga, kuidas siis rahvale meeldis ka? täna oli kindlasti suurem mass ka peal kui eelmine aasta nii et muljetage...kindlasti ootaks wylde kommentaari :)

kui kedagi huvitab kaardi vaatamine, siis ma salvestasin ka teekonda: http://www.traxmeet.com/traxmeet/showpe ... 1552620104

PS: Endale jäid maratonist meelde Laiuse tõusud, turbal olevad rajad ja väääga kiire kruusa algus
Viimati muutis zorro, 04. 07. 2009. 20:57, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas kristjan07 » 04. 07. 2009. 18:57

:lol: kruusa oli veits palju jah

Kasutaja avatar
Bon
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 01. 10. 2007. 20:50

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas Bon » 04. 07. 2009. 18:58

Kuna tegu oli EMV Maastikuratta Maratonis siis olen üsna kindel, et reeglid näevad ette nii distantsi kui ka raskusastme...ma ütleksin pigem, et see sõit ei oleks mitte kui midagi kaotanud kui sinusugune hädaldaja (Gunnar) oleks koju sõrme imema jäänud, nagu paljud sinu sarnased ka tegid...eelmine aasta kui tegu oli ühe vaieldamatult hooaja raskeima sõiduga siis sind stardis ei olnud ja nüüd hädaldad...naljakad mehed :lol:

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas kristjan07 » 04. 07. 2009. 19:17

zorro kirjutas:Väga huvitav jälgida salvestatud raja profiili. Mis koht ja aeg?
Kahjuks ununes mul myLogger taskus ära, ja sai stardis hilja tööle panna(ei jõudnud satte välja otsida), aparaat oli mul veel pihus kui start anti, sellest ka on kaardil start finishist eemal...muidu minu koht oli 48 ja aeg 2:39:41

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas wylde » 04. 07. 2009. 20:38

Miks kristjanit mu kommentaar nii väga huvitab? Rada oli selline nagu Tarmo sportinfos kirjeldas ja vastavalt sellele sai tehtud ka nädal eesmärgipärast ettevalmistust ja tundus, et liikusin edevamalt kui plaanis oli. Kes krossi 100% tahab sõita, sel tuleb ikka valida krossisõit ( järgmine võistlus ongi EMV maastikukrossis Tihemetsas - palun!) Selle sõidu juhendis oli selgelt kirjas, et EMV maratonis - ilmselt kui see on järgmine aasta Elion, siis seal on tehnilist osa vähem ja vb kruusa ka. Mulle sobisid eranditult kõik lõigud, eranditult... kusagil midagi negatatiivset ei olnud, muidugi konkurent võiks alati nõrgem olla aga eks siis oleks elamus ka lahjem. :)
Meeldis eriti see suur laskumine - ahhetasin südamest - pealinnas ikkagi laulupidu toimumas ja tahtsin ka sõõmu Eesti ilu kopsudesse tõmmata.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas Ereliukas » 04. 07. 2009. 20:51

Bon kirjutas:Kuna tegu oli EMV Maastikuratta Maratonis siis olen üsna kindel, et reeglid näevad ette nii distantsi kui ka raskusastme...ma ütleksin pigem, et see sõit ei oleks mitte kui midagi kaotanud kui sinusugune hädaldaja (Gunnar) oleks koju sõrme imema jäänud, nagu paljud sinu sarnased ka tegid...eelmine aasta kui tegu oli ühe vaieldamatult hooaja raskeima sõiduga siis sind stardis ei olnud ja nüüd hädaldad...naljakad mehed :lol:
UCI reeglites maratoni distants min 60 km, EM ja MM puhul min 80 km, praegu reegleid vaadates ei leidnud ka varasemat min sõiduaja 3 h nõuet, asfalti ei tohi olla üle 15% :D

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas kristjan07 » 04. 07. 2009. 21:27

wylde kirjutas:Miks kristjanit mu kommentaar nii väga huvitab?
Sul viimasel ajal väga pikad ja head kommentaarid kõige suhtes :wink:

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas veiko » 05. 07. 2009. 00:41

OT algus:
Bon kirjutas:Kuna tegu oli EMV Maastikuratta Maratonis siis olen üsna kindel, et reeglid näevad ette nii distantsi kui ka raskusastme...ma ütleksin pigem, et see sõit ei oleks mitte kui midagi kaotanud kui sinusugune hädaldaja (Gunnar) oleks koju sõrme imema jäänud, nagu paljud sinu sarnased ka tegid...eelmine aasta kui tegu oli ühe vaieldamatult hooaja raskeima sõiduga siis sind stardis ei olnud ja nüüd hädaldad...naljakad mehed :lol:
Siil oli pisike ja okkaline. Ta torkis. Ta ei olnud kuri, vaid lihtsalt torkis. Sellepärast peksti teda ainult kõhtu. Siilile see ei meeldinud ja ta ajas ennast kiilaks. Siis hakati teda peksma nagu kõiki teisigi. Jah, väga raske on olla samasugune nagu teised.

See siin meenutab kangesti seda jutukest, millest on võetud ülal olev tsitaat. Kui Gunnar midagi ütleb, siis tuleb talle kindlasti peksa anda. Sest nii on kombeks. Selle nimel tuleb võidu joosta, et saaks olla esimene.
Siin kipuvad olema mõned võistluste teemad "püha lehma" staatuses, mida ei tohi kritiseerida. Isegi, kui on põhjust. Kohe saad peksa. Ning järgmised, kus tuleb ainult kritiseerida. Kiita ei tohi, sest siis saad peksa. ...sest nii on lihtsalt kombeks.

Pekske nüüd. Nii on kombeks.
/OT lõpp

raulk
Rattur
Postitusi: 1840
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas raulk » 05. 07. 2009. 06:47

See oli kanditaat maraton. Huvitav mille alusel otsustatakse kas järmine aasta (ülejärgmine) on see Elioni sarjas või mitte? Ja milline on potentsiaalne välja kukkuja? Ja kas Rakvere võiks olla uuesti kandidaat? Tuleb meelde kuidas kiruti Rakket et ainult kruus-kruus. Rakkest sai väga hea raja kus kõik taskaalus. Võib-olla on Kalevipojas ka potentsiaali, maastikud ju mõnes mõttes sarnased (vist). Samas ju ei tohiks olla vahet kas raske on mäest ülesse kerides või turbasinglil ikalduda.

buff
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 20. 06. 2007. 21:30

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas buff » 05. 07. 2009. 07:08

Ma polnud siis ainuke kellele Kalevipoja rada Rakke rada meenutas :)

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas Alvaro » 05. 07. 2009. 08:08

raulk kirjutas:See oli kanditaat maraton. Huvitav mille alusel otsustatakse kas järmine aasta (ülejärgmine) on see Elioni sarjas või mitte? Ja milline on potentsiaalne välja kukkuja? Ja kas Rakvere võiks olla uuesti kandidaat? Tuleb meelde kuidas kiruti Rakket et ainult kruus-kruus. Rakkest sai väga hea raja kus kõik taskaalus. Võib-olla on Kalevipojas ka potentsiaali, maastikud ju mõnes mõttes sarnased (vist). Samas ju ei tohiks olla vahet kas raske on mäest ülesse kerides või turbasinglil ikalduda.
Kindlasti arvestatakse sellega:
Kuidas orgunn oli (hea oli!);
Toitlustuspunktid (über tase - neid oli palju ja häälega tehti selgeks, kus on vesi ja kus morss. Lisaks veel ulatati hästi kätte.)
Elioni sarja absoluutselt vingeimad laskumised (ei Rakvere ega ükski teine rada ei evi sellist kahte megamaasikat, mis seal puude vahele tõmmatud oli). Ok, seda ei pruugita ikkagi arvestada.
Raja tähistus - suht hõre, aga eksida polnud ka kuhugi.

Seega peaks see maraton saama igati plussid kirja ja järgmine aasta programmi.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas kypse » 05. 07. 2009. 09:04

Üle 80 kilose mehena lõi lõpus alaselg pilli. Kas kellelgi veel seljavalu tekkis? Seetõttu polegi ammu nii innukalt lõppu oodanud. Laskumised olid tõesti vahvad.

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas arno110 » 05. 07. 2009. 09:42

Ma olen 90 kg kandis, aga midagi hullu küll ei olnud, jalg oli ainult pehme, aga mul võisid ka kiirused väiksemad olla seal 80 koha kandis.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas raamimurdja » 05. 07. 2009. 10:30

esimsed pildid juba nähtaval: www.proshop.ee/galerii
Jooksvalt lisanudb sinna pilte juurde

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas Gunnar » 05. 07. 2009. 11:54

Bon kirjutas:elmine aasta kui tegu oli ühe vaieldamatult hooaja raskeima sõiduga
Eelmise aasta sõidu tegi raskeks ilm ja siis oli kruusa vähem, eks ka selle aasta samad turbalõigud oleks samamoodi megaimevad olnud kui eelmine aasta paduvihmaga. Eelmise aasta rada oli, nagu ma aru saan, enamuses kasutuses, aga juurde oli pandud kruusateid, milleks? Mina näen Kalevipojas potentsiaali kaheringiisena, sest jah, need maasikad seal lõpus olid suured ja magusad.
Ratas on minu hobi, mitte elu

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas arno110 » 05. 07. 2009. 12:25

Gunnar kirjutas:
Bon kirjutas:elmine aasta kui tegu oli ühe vaieldamatult hooaja raskeima sõiduga
Eelmise aasta sõidu tegi raskeks ilm ja siis oli kruusa vähem, eks ka selle aasta samad turbalõigud oleks samamoodi megaimevad olnud kui eelmine aasta paduvihmaga. Eelmise aasta rada oli, nagu ma aru saan, enamuses kasutuses, aga juurde oli pandud kruusateid, milleks? Mina näen Kalevipojas potentsiaali kaheringiisena, sest jah, need maasikad seal lõpus olid suured ja magusad.
rakvere oli ka kuivana kõigile sõidetav, aga kui vihm tuli, siis ei jõudnud hädakisa ära kuulata. Korraldajad peavad ilmsalt arvestama, et rada oleks igailmaga läbitav, ka nendele kellele meeldib hädaldada. Ilmsalt sellest tulenevalt ei saaks ka tervet kalevipoega mööda sood teha ja palvetada igaõhtu, et nädal ennem maratoni vihma ei sajaks.

ailen
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 22. 10. 2007. 14:20

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas ailen » 05. 07. 2009. 17:41

Mulle meeldis väga see, et poolmaratonil kolm joogipunkti oli ja kõik väga õigetes kohtades. Mul enda pudelit läks ainult stardis ja esimeses joogipunktis "veits" kehvema maitsega vedeliku alla loputamiseks vaja.
See oli ka väga mõnus, et söömine oli finiši kõrval, oli mida jälgida. Väga hea kompaktne võistluskeskus!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas AndreK » 05. 07. 2009. 20:47

Ei meeldinud. Kruusasirge, 90 kraadine kurv, kruusasirge jne. Lisaks turba siht, raielangi siht - nüri kulgemine. GPS näitas: 45 km siledat. Ja lõpus oli vaja 3 korda ühe mäe otsa ronida. Ainukesteks maasikateks puudevaheline laskumise singel ja kiire sirge laskumine põllul. Aga eks rajad peavadki erinevad olema - minule lihtsalt ei meeldinud.
Viimati muutis AndreK, 06. 07. 2009. 08:52, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
mar852
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 07. 2003. 10:13

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas mar852 » 06. 07. 2009. 08:40

Minu seisukoht on sama Andrega.
Ypris igav rada oli ja Toyota Estonian Cup aastaist 2002-2003 tuleb meelde. Need peaksid olema juba ajalugu.
Mulle iseenesest sobisid turbasihid suureparaselt, aga ikkagi kuidagi hapukoor, mitte jogurt. Hawaii neljapaevased Viimsi mnt-trennid on suureparane ettevalmistuis sellele rajale :D.
AndreK kirjutas:Ei meeldinud. Kruusasirge, 90 kraadine kurv, kruusasurge jne. Lisaks turba siht, raielangi siht - nüri kulgemine. GPS näitas: 45 km siledat. Ja lõpus oli vaja 3 korda ühe mäe otsa ronida. Ainukesteks maasikateks puudevaheline laskumise singel ja kiire sirge laskumine põllul. Aga eks rajad peavadki erinevad olema - minule lihtsalt ei meeldinud.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Kalevipoja II rattamaraton

Postitus Postitas Alvaro » 06. 07. 2009. 13:50

raamimurdja kirjutas:esimsed pildid juba nähtaval: http://www.proshop.ee/galerii
Jooksvalt lisanudb sinna pilte juurde
Ja nagu ikka leiab esimesed põhjalikud analüüsid, püstolreporteri intervjuud, külanaiste heietused ning AndreK pühad kannatused Jõgevamaa radadelt aadressil http://www.ccrotamobilis.ee.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Vasta

Mine “Eesti võistlused”