28. Tartu Rattaralli 2009

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas dr Holden » 01. 06. 2009. 13:44

UrmasL kirjutas:Pakun, et II ja III punt olid enam-vähem koos kuni Valgjärveni? Siis oli sellel pundil sõidetud mingi 1:30. Selles raja osas olid pikemad tõusud ja suure punt läkes tükkideks ning moodustusid kaks uut. Ise jäin seal samuti 3:13 pundist maha...
Mina ja veel paar venda üritasime alates raudtee estakaadist kuni krt pea Liivani välja seda nn III gruppi II grupile järgi vedada, aga lähim hetk oli kusagil armenjakkide sasliku juures mingi 50m. No ei saand kätte ja ega abimehi ka eriti polnud. Sõitsin lihtsalt ennast esimese poole tunniga kooma ning lõpp oli ootuspärane - Otepääl löödi kaks kruvikat põlvedesse ja neid siis seal igal tõusul keerati mõnuga ringi. Raja raskeim tõus oli nende armjannide juurest Tõrvandi risti!!! :lol:

Aga lõpp oli nagu filmis - lasime Statoili juures seitsmekesi jala sirgu, et vältida viimastel kilomeetritel aset leidvaid kooke. Ja ei pidanudki pettuma, uue silla all oligi mehi loogu maas. Mina aga sadulas finišis ja üldseis nüüd 3:2, ehk siis 3 korda kilbiga ja kaks korda kilbil (loe: kanderaamil). 8) (y) :idea:

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Veiko V » 01. 06. 2009. 13:50

mahagon kirjutas:Mitmendas kümnes/sajas esimest pika maa MTB meest märgata oli?
Eks ennast hakkas ka nüüd huvitama :shock:
OT:
Minu austus ja lugupidamine läheb kodanikule, kes Epicuga ( fullsusser) sõitis ja vahepeal ka III gruppi vedas. Teine viis pihku Postimehe mundris oleva MTB`ga tüüpi kes edukalt meid vedas ja uhkes üksinduses sai viimase mäefinishi teha (y) 8)
Üli karmid vennad Tase :D
Tiguliikur :)

Rain
Rattur
Postitusi: 220
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Rain » 01. 06. 2009. 13:53

Eile kolmandas pundis sõites ja napilt suurest kukkumisest pääsedes (sellest, mille puurist välja saanud lõvid korraldasid 300 m enne lõppu), tekkis küsimus, et miks ei võiks finish olla ülesmäge? Võhikule tundub, et oleks kordades ohutum, kui minusugused tsainikud saaks näiteks Riia mäe tõusul lõpetada ja ei peaks enda kohta meeletu kiirusega 200 vaguniga rongis kulgema. Mis seal salata, 50 km/h on enamuse jaoks, kes sõidavad kohtadele 300-500 ikka väga suur kiirus. Enamus meist kogeb sellist kiirust väga harva ja seda kindlasti mitte suures pundis sõites.

Vastustele stiilis- vali endale teine spordiala, kui sõita ei oska ja ära osale, kui ei julge, pole vaja aega raiskama hakata :wink:

P.S kurb oli vaadata ilusaid rattaid, mis seal kuhjas oma lõpu leidsid :x

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas erikr » 01. 06. 2009. 13:56

Kindlasti ei saaks ka isegi selline korraldaja nagu TRM luba pooleks päevaks Riia mäge kinni panna
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
zampodata
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 03. 04. 2003. 09:34

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas zampodata » 01. 06. 2009. 13:57

Rain kirjutas:P.S kurb oli vaadata ilusaid rattaid, mis seal kuhjas oma lõpu leidsid :x
Kurb jah, kuid õnneks saab isegi kalleid rattaid parandada. viewtopic.php?f=14&t=22710
Mõõda mikromeetriga, märgi kriidiga, raiu kirvega

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Mati » 01. 06. 2009. 14:00

erikr kirjutas:Kindlasti ei saaks ka isegi selline korraldaja nagu TRM luba pooleks päevaks Riia mäge kinni panna
Seevastu viies nt stardi-finishi Otepääle, saaks igasugu vigureid korraldada.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas jaanusj » 01. 06. 2009. 14:52

Variant rataste ja luude säästmiseks: Panna ühes grupis lõpetanutele sama aega ja sama koht (eks esimesed 20-30 tule ikka välja selgitada).

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas arno110 » 01. 06. 2009. 15:10

Veiko V kirjutas:Lõpetasin oma II TRR sõidu ilma igasuguse suurema jamata 353 (357) :shock: kohaga, minu tiguliikuri kohta hea tulemus 8).
Kohe algusest tempo ülesse ja võimalikult ette poole aga jah see selleks. Tänud HVSK, Loomade noortele ja teistele ratturitele kes selle grupi ees otsas vahelduva eduga tööd viitsisid teha ja mulle õpetlikke kogemusi jagasid sõidu näol.
Ütleks suure äitähh selle vennale kes lõpu sirgel mind pikali tõmmata tahtis, oma risti ekseldamisega (paremalt äärest vasakule) aga mis teha Finishi silti nähes pole enam turvalisus oluline kõik savi, rind kummi ja mina mina. Loodan, et need kes ilge maoka panid 500m enne lõppu terveks jäid ja kondid ning ribid, ning eluvaim sees.
Sorry väga kui kellegile tekitasin mingi olukorra.
Muidu tore sõit ilgelt ohtlik grupi sees sõita ja eriti lõpu osas, kas oled täitsa ees või siis kerid grupi taga.

Kodanik nr 981 riietusega KGK.
Ma loodan, et see mina polnud, kes ülinapilt kukkumisest pääses ja enda arust olin suht keset teed koguaeg finishi ajal. Lõpetasin vist sinu ees kohe. Hirmsasti ajas närvi see kuidas väiksed pärnu poisid pundi ees rapsisid, kui samas suured 100 kilosed mehed istusid rahulikult neil tuules ja lasid muudkui vahesid sisse, et minge aga uuesti vedama. Endal ei olnud ka erilist motivatsiooni seal ees rapsida ( pealegi pole ka vorm vist kõige parem, et pidevalt ees käies lõpuni kestaks ). See, mis lõpus toimus oli loomulikult eriti haiglane, saab ju ka mõistusega finishit teha ( ma saan aru, et vahe on kas oled 350 või 450, aga vaevalt,et see üks koht ees või taga on finishikoridori jõudes määrav ). Lasin ka ise eriti just viimastel kilomeetritel roppusi natukene suust välja, aga ma lihtsalt ei suutnud ennast tagasi hoida vaadetes seda jubedust, mis seal toimus. Sry muidu ma olen täitsa normaalne inimene kusjuures :D

raulk
Rattur
Postitusi: 1840
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas raulk » 01. 06. 2009. 15:16

jaanusj kirjutas:Variant rataste ja luude säästmiseks: Panna ühes grupis lõpetanutele sama aega ja sama koht (eks esimesed 20-30 tule ikka välja selgitada).
See oleks variant tõesti. Kuid ka siin omad agad. Nelikürituse AK indeksi valemi rakendamine rattasõitudel. Neid ju kaks. Ja kindlasti vaidlused stardigruppide moodustamisel. Ja usun et kindlasti on sprintereid kes igal juhul tahavad grupi ees lõpetada.

erkik
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 03. 05. 2005. 11:17

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas erkik » 01. 06. 2009. 15:45

Minul õnnestus seal III grupi finishis kuhja sisse sõita, vasakus servas täitsa aia ääres 2-3 meest minu ees viskasid pikali ja järgnes see mis järgnema pidi. Tulemuseks parema käe murdunud keskmine sõrm (mis pärast kukkumist oli liigesest üle teise sõrme viltu üle) ja esialgsel hinnangu esijooks. Kui ei eksi siis sai see matakas alguse selle vaskau rivi esimesest tüübist kes aeda sõitis ja teistel ei jäänus üle muud kui paratamatusega leppida. Ilma selle kukkumiseta oleks olnud päris hea sõit kuigi viimased 10km üsna närvilised.

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Veiko V » 01. 06. 2009. 15:46

Ma loodan, et see mina polnud, kes ülinapilt kukkumisest pääses ja enda arust olin suht keset teed koguaeg finishi ajal. Lõpetasin vist sinu ees kohe. Hirmsasti ajas närvi see kuidas väiksed pärnu poisid pundi ees rapsisid, kui samas suured 100 kilosed mehed istusid rahulikult neil tuules ja lasid muudkui vahesid sisse, et minge aga uuesti vedama. See, mis lõpus toimus oli loomulikult eriti haiglane, saab ju ka mõistusega finishit teha

Igatahes kõik on mööduv nähtus ja sai ajalooks juba peale lõppu.. Kõik on OK täpselt ei mäleta kes kus aga see oli jah kohe peale seda suuremat maokat mida kuulsin seljataga.
Õnneks oli mul vasak käsi enamvähem sirge, ehk niiöelda lukus ja tänu sellele jäin püsti või oli lihtsalt veel reageering nii hea aga pole hullu mul vedas jäin püsti aga üli lähedal oli seekord. Egas ma polnud ka suurem tegelinski lõpusirgel. Muidu niipalju kui jõudu oli tervel rajal siis olin seal eespool, sest esmakordsel olijal oli minujaoks tagapool täitsa hullupööra ohtlik sahmerdamine. Siit ka minule mõte edaspidiseks, kui jõudu on siis tee tööd, liigud kiiremini ja mitte ei passi taga tuules lased tirri ja siis lõpu sirgel looma mängides maoka paned ja ennast maha kannad. ( Sääne minupoolne silmavaade) Järgmine aasta uuesti siis loodab, et saab eesoleva grupi kätte millest seekord jah jäi pisut puudu :evil: :twisted:

Hea ilm, hea sõit, kogemusi juures mis veel tahta.
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas kristjan07 » 01. 06. 2009. 18:41

väidetavas peagrupis sõideti muidu turvaliselt aga alguses käis mingi pidev pidurdamine ja kiirendamine ja nii ikka mitmeid kordi, see nagu muutis sõidu ohtlikuks...muidugi tartusse jõudes hakkas positsiooni võitlus peale aga no need kes osavamad olid need said natuke ettepoole aga kõik oli ikka tasemepoolest paigas...ainuke asi mida imestasin oli see et jass seda korda nii taha hoidis ennast

reinpold
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 06. 01. 2008. 18:46

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas reinpold » 01. 06. 2009. 18:49

erkik kirjutas:Minul õnnestus seal III grupi finishis kuhja sisse sõita, vasakus servas täitsa aia ääres 2-3 meest minu ees viskasid pikali ja järgnes see mis järgnema pidi. Tulemuseks parema käe murdunud keskmine sõrm (mis pärast kukkumist oli liigesest üle teise sõrme viltu üle) ja esialgsel hinnangu esijooks. Kui ei eksi siis sai see matakas alguse selle vaskau rivi esimesest tüübist kes aeda sõitis ja teistel ei jäänus üle muud kui paratamatusega leppida. Ilma selle kukkumiseta oleks olnud päris hea sõit kuigi viimased 10km üsna närvilised.
Mina olin 2 või 3 kukkuja. Mina sain asjast nii aru, et minu ees oleval mehel sõideti esiratas alt ära. Ma olin temast pisut paremal ja ta kukkus külili täpselt minu ette... Seda ma ei näinud, kas omakorda tema ees olev mees ka sellest kontaktist kukkus või mitte, sest jälgisin pingsalt enda kukkumiskulgu... kui taganttulevad matsud lõppesid, siis kuulsin kedagi hõikavat: "Noh, mehed, pange nüüd täiega!"

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas arno110 » 01. 06. 2009. 19:01

reinpold kirjutas:"Noh, mehed, pange nüüd täiega!"
Koomikud ma ütlesin juba tartusse sissepöörates, et mis mõtet on meil 500 koha pärast rapsida :) Aga nagu näha ei tahtnud keegi mind kuulata. Maru hirmus nippel, kunagi noorteklassis sõites eriti ei põdenud neid ( ilmsalt sellepärast ma nii palju endal luid olen murdnud ) Praegu tõsiselt kaalun, kas tasub oma noore eluga enam riskida :)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas dr Holden » 01. 06. 2009. 19:54

arno110 kirjutas:
reinpold kirjutas:"Noh, mehed, pange nüüd täiega!"
Koomikud, ma ütlesin juba Tartusse sissepöörates, et mis mõtet on meil 500 koha pärast rapsida :) Aga nagu näha, ei tahtnud keegi mind kuulata. Maru hirmus nippel, kunagi noorteklassis sõites eriti ei põdenud neid (ilmsalt sellepärast ma nii palju endal luid olen murdnud). Praegu tõsiselt kaalun, kas tasub oma noore eluga enam riskida :)
No egas sa ise ka ju ennast ei kuulanud :? , kui sinu lõpukohta vaadata, ikkagi oma grupi 12-s jalg. Kõva sõna!

Mina lõpetasin selle grupi (selle osa, kes sadulasse jäid) sinust täpselt 61 sekundit ja 102 kohta tagapool. Ja ütlesin juba kohe peale Tõrvandi risti, et olen rahul iga kohaga selles grupis. Ka viimasega!

Kasutaja avatar
Bon
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 01. 10. 2007. 20:50

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Bon » 01. 06. 2009. 20:04

Tervelt oma I Rattaralli finishisse jõudnuna sai peamine eesmärk täidetud, aga selle eesmärgi täitmine oli juuksekarva otsas koguni kolmel korral.
Esimene meeste langetamine minu ninaall toimus laskumisel kui sõidetud oli ca. 10km...kuna asi sai alguse orienteeruvalt 50m. enne mind oli reageerimiseks natukene aega ja sai kuidagi nippa nappa vasakult servast mööda kui samas oli paremal juba ratastest ja inimestest kuhi tekkinud ning vasakult möödujad juba kraavis!
Teine natukene väiksem aga siiski hirmus külakuhi moodustati kuskil peale Otepääd kui samuti keegi otsustas end pikali visata ja sedakorda täitsa minu ees...ka seekord läks õnneks ja sain vasakult mööda, kuigi seekord jäi kukkumisest puudu ehk 10cm.
Kolmas, kõige hirmsam ja minujaoks "napikam" kuhi moodustati finishisirgel kuskil 300m. enne finishit (see sama siin eelnevalt mainitud III grupi maokas)...kuna olin oma esimesel Rattarallil ja olin eelnevalt kuulnud ainult hirmutavaid jutte finishispurtimise ja kukkumise kohta üritasin end sättida võimalikult grupi etteotsa ja sõidujoone võimalikult sirge hoida...sellega aga kahjuks ei saanud hakkama täpselt minu ees olnud ratturid...ja kuna seekord juhtus asi täpselt minu ees siis ei olnud enam võimalik mööda saada ei vasakult ega paremalt...päästis vaid kiire reaktsioon, et suutsin ratta esiosa "kergeks" teha ja üle maas olnud ratta tõsta, vedas et ratta tagaosa sama õnnelikult järgi tuli ja püsti jäin...seljataga tuli tervelt sama tempoga järgi ehk 5 ratturit, kellega omavahel finishi tegemiseks enam isugi ei olnud ja kulgesime vaikselt üle joone.

Selliseid sündmusi oma esimesel Rattarallil kogedes tekkis küll väike kõhedus grupisõidu suhtes, samas kui kiiremini sõita siis eespool juhtub selliseid asju oluliselt vähem.

economist
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 01. 05. 2008. 13:02

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas economist » 01. 06. 2009. 20:24

Sõitsin 3.13 lõpetanud pundis kuni Saverna peale pöörates läks kumm. Seni, kuniks ratas alt ära sai, oli veel mingi 3-4 suuremat punti mööda pannud. Siis sain aru, et kiirustada mõtet pole. Vahetasin kummi ära ning CO2 sisse lastes käis pauk ning uus sisekumm ka ribadeks. Ratas käekõrval jalutasin ca km, kuniks üks Velo rattaklubi buss kinni pidas ning mu CR1-le 7käiguse jooksu andis :). Arvan, et selleks ajaks oli koht nii ca 1200. Seal taga käib ikka tõsine matkamine. Kuna motti enam polnud (eelmise aasta 1,2 koefitsent annab parema tulemuse), siis mõtlesin, et kulgen nende meeste ja naistega kuni Tartuni, aga igavaks läks. Alguses proovisin paari gruppi vedada, aga mõne aja pärast üle õla vaadates avastasin end üksi :), seega sõitsin kuni Pühajärve tõusuni grupist gruppi. Seal loeti kohaks 930, siis sattusin mingisse gruppi, millega kulgesime lõpuni. Peale Pangodid jõudis esimene (ilmselt) lühikese distantsi vend ka meie sekka, proovis ka ära minna, aga grupp sai ta kätte ning lõpetas koos meiega.

Ma ei kadesta MTB vendi. Juba maantekaga ning 7-se jooksuga said käigud otsa kiirusel 44+. Üks suurem kukkumine oli meie ees grupis enne Pangodit, kiirabi tohterdas 5-6 meest ning üks läks ka kandekaga auto peale. Finishit võeti 800+ koha peal igatahes väga rahulikult, ümberringi oli piisavalt vaba ruumi sõitmiseks. Järgmise aasta stardikas on nüüd muidugi jama...

Aga traumapunkt oli veel kell 20 õhtul rattureid täis. Tean - isa lamab rangluumurruga haiglas, ta rääkis :). Ta esimene TRR ja kohe ratturitehaigused - asfaldihaigus ning rangluu - korraga käes.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Tonis_T » 01. 06. 2009. 21:06

Mina olen viimased 3-4 aastat kasutanud sellist taktikat, et Tartusse sisse keerates lasen grupiga minimaalselt 50 meetrit vahet sisse, et ei peaks grupifinishis trügima hakkama. Absoluutselt igal aastal on lõpu lähistel kukkumine orgunnitud. Nii ka see kord aga kuna vahe oli sees, siis minu jaoks ohtlikku olukorda ei tekkinud. Sõidu ajal grupisisesed kukkumised on muidugi rohkem joppamise värk, kas saad mööda või ei saa. Sellel korral 10-dal kilomeetril suurel kiirusel toimunud kukkumisest pääsesin terve nahaga ainult õnneliku juhuse läbi.

talukas
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 12. 01. 2004. 16:59

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas talukas » 01. 06. 2009. 21:35

Hirmsasti ajas närvi see kuidas väiksed pärnu poisid pundi ees rapsisi samas suured 100 kilosed mehed istusid rahulikult neil tuules ja lasid muudkui vahesid sisse, et minge aga uuesti vedama.

Endal ei olnud ka erilist motivatsiooni seal ees rapsida
-jahah

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas arno110 » 01. 06. 2009. 22:49

talukas kirjutas:
Hirmsasti ajas närvi see kuidas väiksed pärnu poisid pundi ees rapsisi samas suured 100 kilosed mehed istusid rahulikult neil tuules ja lasid muudkui vahesid sisse, et minge aga uuesti vedama.

Endal ei olnud ka erilist motivatsiooni seal ees rapsida
-jahah
LOL sa oled ilmsalt õhtulehe ajakirjanik, muidu sa nii osav tsiteerimise alal ei oleks. Ja noh kui sellest pundist veel rääkida, siis jäi mulle üldse arusaamatuks, mis ma nägin grupis mille kohad olid kuskil 350 juures ees töötamas ainult numbreid 1400-1700, ise startisin ka selles koledas grupis, kus pidi lepatriinudega võidu kihutama. Aga noh sa ilmsalt olid ise kõige aktiivsem jalg esimese grupis.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas AndreK » 01. 06. 2009. 22:55

arno110 kirjutas:LOL sa oled ilmsalt õhtulehe ajakirjanik
Nüüd tabasid küll naelapea pihta :wink:

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas rai66 » 02. 06. 2009. 07:51

arno110 kirjutas:
talukas kirjutas:
Hirmsasti ajas närvi see kuidas väiksed pärnu poisid pundi ees rapsisi samas suured 100 kilosed mehed istusid rahulikult neil tuules ja lasid muudkui vahesid sisse, et minge aga uuesti vedama.

Endal ei olnud ka erilist motivatsiooni seal ees rapsida
-jahah
LOL sa oled ilmsalt õhtulehe ajakirjanik, muidu sa nii osav tsiteerimise alal ei oleks.
Nojah. Kes sõidab, kes teeb näputööd. :D

talukas
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 12. 01. 2004. 16:59

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas talukas » 02. 06. 2009. 09:10

arno110 kirjutas:
LOL sa oled ilmsalt õhtulehe ajakirjanik, muidu sa nii osav tsiteerimise alal ei oleks. Ja noh kui sellest pundist veel rääkida, siis jäi mulle üldse arusaamatuks, mis ma nägin grupis mille kohad olid kuskil 350 juures ees töötamas ainult numbreid 1400-1700, ise startisin ka selles koledas grupis, kus pidi lepatriinudega võidu kihutama. Aga noh sa ilmsalt olid ise kõige aktiivsem jalg esimese grupis.
Tegelt Kesknädala,
Aga ma arvan et 100kg vennad proovisid ühtlast vedamist orgunnida ja miks mitte noori ja andekaid sellesse protsessi kaasata. Ja grupi seest võib alati ju vedajatega liituda. Ja pakun, et 1400-1700 olid paljud ennem mitteosalenud ratturid, kelle tase oli numbrist oluliselt parem ja neil pole mõtet grupis loksuda, vaid stiimuliks pigem ennast järgmiseks aastaks paremasse stardigruppi sõita.

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Veiko V » 02. 06. 2009. 09:45

talukas kirjutas: L Ja pakun, et 1400-1700 olid paljud ennem mitteosalenud ratturid, kelle tase oli numbrist oluliselt parem ja neil pole mõtet grupis loksuda, vaid stiimuliks pigem ennast järgmiseks aastaks paremasse stardigruppi sõita.
10 point to Talukas. vähemalt minu mõte nii, kuigi polnud nii sure nr`ga
Tiguliikur :)

hwxeraldimees
Rattur
Postitusi: 313
Liitunud: 09. 04. 2007. 17:54

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas hwxeraldimees » 02. 06. 2009. 12:49

Sooviksin tagastada kahte pumpa mis anti mulle mingi 50-60 km vahel.Esimene mees andis mulle Sks Co2ballooni mis kahjuks millegi pärast tööle ei hakanudki,siis ootasin veel mingi 10min ja stardinumbriga mingi 474 andis mulle keegi Sks mnt pumba millele oli peale kirjutatud 10bar,hiljem sain tuttavalt veel sisekummi.Olin esimeses grupis kui kumm lõi ühelt küljelt umbes 15cm ulatuses maha-all oli ühe Aerobike ja ühe 25 km rahuliku sõidu teinud Sch Ultremo kumm kuhu panin sisse 9Bar,10 on lubatud,paigutasin veel kummi madalal rõhul nagu vaja aga polnud kasu.Äkki on nii öelda praagi äärega kumm mis ei taha korralikult veljele haakuda,vajab võibolla sissesõitmist.Olen sama kummiga ennemgi isegi 10 bar juures sõitnud aga enne pole nii juhtunud.Äkki mõni targem oskab kommenteerida mis seal juhtuda võis?
Olin sõitnud kummi maha tulemiseni 1.34, tulema sain sealt 20min pärast.Andsin siis mingi 70km üksi kütta,pundist punti,endal jook umbes 50km enne lõppu otsas,mõnelt vennalt sain pundis lonksu kaks,igatahes viimased 30km krambid sest endal kukkus seljalt üks täis pudel minema.Enne kummi purunemist oli keskmine kiirus umbes 42,5km/h ja 20min pärast tulema hakates finisis näitas spido 39,2km/h ja see ilma kellegi abita :lol: Sõidu aeg oli 3.11,diplomil 3.31.See tähendab seda et ma sõitsin üksi ajaga 3.11 mis annab koha 200 sees.Mis ma küsida tahan on see et kas grupil 3.13 ja tahapoole igav ei ole tiksuda,kas te seal karuselli ka teete või ootate ainult seda millal keegi maoli paneb:?: Hea et krambid olid muidu oleks veel ühe pundi kätte saanud ja isegi ehk finisisirgel pidanud sellist nägu tegema :shock: :shock: ja finisisirgele üksi tulles 300m enne joont mis ma näen-mehed ja naised suudlevad kodumaad :D ja seda kohtadel mingi 580...........

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas siim_s » 02. 06. 2009. 13:16

hwxeraldimees kirjutas:Olin esimeses grupis kui kumm lõi ühelt küljelt umbes 15cm ulatuses maha-all oli ühe Aerobike ja ühe 25 km rahuliku sõidu teinud Sch Ultremo kumm kuhu panin sisse 9Bar,10 on lubatud,paigutasin veel kummi madalal rõhul nagu vaja aga polnud kasu.Äkki on nii öelda praagi äärega kumm mis ei taha korralikult veljele haakuda,vajab võibolla sissesõitmist.Olen sama kummiga ennemgi isegi 10 bar juures sõitnud aga enne pole nii juhtunud.Äkki mõni targem oskab kommenteerida mis seal juhtuda võis?
Võib-olla see seletab juhtunut: http://www.bikeradar.com/news/article/s ... yres-21793

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas UrmasL » 02. 06. 2009. 13:31

hwxeraldimees kirjutas:Mis ma küsida tahan on see et kas grupil 3.13 ja tahapoole igav ei ole tiksuda,kas te seal karuselli ka teete või ootate ainult seda millal keegi maoli paneb:?:
Siis sa oled küll üks s...ks kõva mees! Ma ise jäin üks aasta grupis magama, kuna kiirus kukkus alla 40kmh....Alles finishi kukkumises tuli pilt ette, rsk.

Kasutaja avatar
p666nn
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 16. 05. 2007. 07:40

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas p666nn » 02. 06. 2009. 14:21

UrmasL kirjutas:
hwxeraldimees kirjutas:Mis ma küsida tahan on see et kas grupil 3.13 ja tahapoole igav ei ole tiksuda,kas te seal karuselli ka teete või ootate ainult seda millal keegi maoli paneb:?:
Siis sa oled küll üks s...ks kõva mees! Ma ise jäin üks aasta grupis magama, kuna kiirus kukkus alla 40kmh....Alles finishi kukkumises tuli pilt ette, rsk.
Igatahes, UrmasL! Ma arvan, et Eestis võiks olla üks võistlus, kus võistlebki ainult hwxeraldimees üksinda. Ja kõik vaatavad Teda. Ja imetlevad.

Rain
Rattur
Postitusi: 220
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Rain » 02. 06. 2009. 15:07

hwxeraldimees, kahju et sul krambid tulid, sellise tempoga jätkates oleksid äärepealt esimese pundi kätte saanud ja ilmselt neile ka lõpusirgel põske pannud. Ega seal ees ka ilmselt tööd ei tehtud- arvan, et üks sinusugune karuselli mees oli täpselt puudu. Huvitav miks selliste võimetega rattur veel üldse Eestis pedaalib? Või alles valid endale klubi, kus sõitma hakkad?

P.S järgmisel korral võta oma pump ja kumm kaasa! või kõvad mehed ei kanna selliseid tüütuid vidinaid?
Viimati muutis Rain, 02. 06. 2009. 15:12, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Gunnar » 02. 06. 2009. 15:10

p666nn kirjutas:
UrmasL kirjutas:
hwxeraldimees kirjutas:Mis ma küsida tahan on see et kas grupil 3.13 ja tahapoole igav ei ole tiksuda,kas te seal karuselli ka teete või ootate ainult seda millal keegi maoli paneb:?:
Siis sa oled küll üks s...ks kõva mees! Ma ise jäin üks aasta grupis magama, kuna kiirus kukkus alla 40kmh....Alles finishi kukkumises tuli pilt ette, rsk.
Igatahes, UrmasL! Ma arvan, et Eestis võiks olla üks võistlus, kus võistlebki ainult hwxeraldimees üksinda. Ja kõik vaatavad Teda. Ja imetlevad.
Noh, kus tulid kadedad välja. Minu meelest müts maha kui üksi nii kiiresti sõitis, enamus seda ju ei suuda ja see pole miskit häbeneda teema. Eks 95% esi 900 ratturitest näeb vaeva, et ülejäänud 5% tuules püsida, seepärast ju räägitaksegi mitte enda lõpu aegadest vaid grupi, ehk siis selle tööd tegeva 5% lõpuajast. Ja kukkumisi näevad ja korraldavad ka just need 95% rattureid, juusiis igavusest :) Seega, enamust esindades võin hwx-le öelda, et jah, natuke igav on, karusselli ei tee kuna ees olemiseks jõudu ei ole ja teiste kukkumisi on alati põnev vaadata.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Alvaro » 02. 06. 2009. 15:12

Lõbusaid meenutusi nii sõnas kui pildis Rattarallist, heietusi tervisehoiust ning värsked Andre helesinised unistused leiad nagu ikka aadressilt
http://www.ccrotamobilis.ee . Naudi vastutustundlikult!
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Patarei
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 29. 04. 2009. 11:41

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Patarei » 02. 06. 2009. 15:59

Kas keegi oskab vastata sellele küsimusele, mix osad ratturid peavad sõidu ajal oma tagumist käiguvahetajat vahtima. Kui ma ei eksi, siis just kukkumine esimeses Nõo teeotsas oli sellest tingitud ja mina olin see tüüp kes lasi uhkes üksinduses põllupeale kummuli, nii et isegi kiirabi mind ei leidnud sealt rohu seest, kuna kohe püsti ei jõudnud/saanud tõusta ja karjuda ka ei jõudnud....
Ses suhtes ikka tip-top mehed, kui te ei jõua vändata, löö aga kergem käik ja anna minna ega see käigukasti vahtimine midagi ei anna, kui sa samal ajal lämberdad rattaga...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2009. 16:00

Gunnar kirjutas:... Seega, enamust esindades võin hwx-le öelda, et jah, natuke igav on, karusselli ei tee kuna ees olemiseks jõudu ei ole ja teiste kukkumisi on alati põnev vaadata.
No kuigi seekord 100% ulatuses 5% hulka ei kuulunud, siis palun mind oma bolshevike klannist välja arvata! See töö tegemine jne on iga-aastane ja mõtetu teema. Seekord oli tempo piisavalt hea pidevalt, ei toimunud mingit passimist, mida näitab ka ca 39 km/h keskmine kiirus.

hwxeritrakrdikõvamees on lihtsalt kadunud talent, mis muud. Soovitan omalt poolt kindlasti ka edaspidi igasugu mõttetut lisaraskust kaasas mitte kanda, sest muidu ei ole ju võimalik teha maailma pikimat eraldistarti ning seega ka hiljem arutleda, et kui p...l oleks küüned, kas siis istuks laes ... :roll:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

hwxeraldimees
Rattur
Postitusi: 313
Liitunud: 09. 04. 2007. 17:54

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas hwxeraldimees » 02. 06. 2009. 16:30

Tegelt ma tean et siin foorumis ei ole eriti mõtet enda emotsioone,aegasid jms välja tuua kuna keegi paneb sind ikka paika ja ma ei viitsi hakata ennast nüüd õigustama.Mina igatahes oma keskmise kiirusega rahul ei ole,kõva mees ka ei ole...Ma tahtsin teada lihtsalt et kas grupis igav ei ole loksuda.Igatahes mul igav ei olnud,pea kogu 70km sai kütta :P

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2009. 16:33

hwxeraldimees kirjutas:...Ma tahtsin teada lihtsalt et kas grupis igav ei ole loksuda...
Järgmine aasta soovitan sul nt täpselt keset gruppi istuda terve sõidu. Siis räägiks uuesti. Või siis olla terve sõidu grupi esimene mees. Simpel.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Estapi
Rattur
Postitusi: 379
Liitunud: 07. 04. 2008. 16:59

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Estapi » 02. 06. 2009. 16:45

Sooviksin tagastada kahte pumpa mis anti mulle mingi 50-60 km vahel.Esimene mees andis mulle Sks Co2ballooni mis kahjuks millegi pärast tööle ei hakanudki,siis ootasin veel mingi 10min ja stardinumbriga mingi 474 andis mulle keegi Sks mnt pumba millele oli peale kirjutatud 10bar,hiljem sain tuttavalt veel sisekummi.Olin esimeses grupis kui kumm lõi ühelt küljelt umbes 15cm ulatuses maha-all oli ühe Aerobike ja ühe 25 km rahuliku sõidu teinud Sch Ultremo kumm kuhu panin sisse 9Bar,10 on lubatud,paigutasin veel kummi madalal rõhul nagu vaja aga polnud kasu.Äkki on nii öelda praagi äärega kumm mis ei taha korralikult veljele haakuda,vajab võibolla sissesõitmist.Olen sama kummiga ennemgi isegi 10 bar juures sõitnud aga enne pole nii juhtunud.Äkki mõni targem oskab kommenteerida mis seal juhtuda võis?

Äkki eneseimetleja õpiks ka kirjutama. Kogu tekst on nii segane jutt... :lol: Pikad lohisevad laused, mõte jääb segaseks. Kirjavahe märkidest ei maksa rääkidagi. Kas otsid kiitust?

Tõepoolest, sa oleks pidanud Reinu, Kuke jne pundis olema, vähemalt jutu järgi...

Kermy
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 06. 04. 2005. 17:05

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Kermy » 02. 06. 2009. 20:48

Sai kellegile antud SKS paloon kuskil Valgjärve Otepää vahel. Kui keellegil mahti on siis võiks mõnel järgmisel stardil mõne HRK tüübi kätte sokutada.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas mart » 02. 06. 2009. 20:54

Kiskusin siia pulleritsu-priidu blogi (ärge sinna minge, kuna priit loeb klikke, mille valgel end soojendada) kommentaariumist ühe (mingil moel mõistetava) arvamuse, millest loen välja, et grupisõidus sõidab ratas, mitte mees ja needsamad mehed ka külakuhja tekitavad/provotseerivad:

Probleem... on üldise rattakultuuri allakäigus, mis on pöördvõrdeline kiiruste kasvamisega grupisõidus. Ise olen rattaga sõitmist alustanud Start-šossega ja pole 20 aasta jooksul ühelgi mnt-võistlusel kukkunud! Jah nahhaaalsuset jääb pisuke puudu, aga pole ei pikkust ega massi ka, et õlaga suruma minna:) Ja pigem püüan ellu jääda, kui iga hinna eest ohtlikult panna....
Mõte on pigem selles, kui peale võistlust kuuled "supilauas" ikka korduvalt ja korduvalt juttu stiilis; "Näe, ostsin 50 kilose ratta ja sõita olen saanud ainult 200 km, ja kurat see ratas ongi nii hea, et sõidab ise, milleks ikka rohkem treenida!"
Ja pean tõdema, et see ongi tõsi, tehnika areng hakkab meeste oskustest üle käima - aga sellel nn rattajõmmil pole kogemust ega mingit tunnetust ja just seda tüüpi mehed imbuvad sinna 400 koha piirimaile segadust külvama ja neid sigineb iga aastaga ikka rohkem-ja rohkem. Kuna mnt-ratast ja veel kallimat riietust omada ja sellega sõita on popp!
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas ToomasL » 02. 06. 2009. 21:13

Mis te lahmite?
HWXkuradikõvaERALDIMEES suutis endale tõestada, et ta on tegija. Kui jutt tõele vastab, siis on mehel ropp vastupidavus.

Omal on ka kolme aasta tagune kogemus gruppide püüdmisega TRR-l, mis lõppes küll haamriga 15km enne finišit, sest sellist vastupidavust polnud. Kõik grupid, kellest olin mööda vajutanud, panid seejärel minust kui postist mööda, sest jõud oli nii otsas, et ei jaksanud isegi mitte grupi lõpus püsida.
Grupis töö tegemine on igavene vaidluse teema. Ei usu, et ratturi märg unenägu sellest, et 150 grupis kõik mehed üksteise järel tööd teevad, iialgi täitub. Ning mina sellepärast ei põe, et need 95% tööd ei teinud. Minu arvates said need 95% vähemasti ühe grupisõidu kogemuse võrra rikkamaks ning on lootust, et järgmine aasta on kukkumisi vähem. Palju neid sõite Eestis ikka on, kus saab sellises grupis sõita ja kus sind mahlakate väljenditega õpetatakse ning kerge küünarnuki müksuga õigele teele juhitakse?

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas arno110 » 02. 06. 2009. 21:37

Alvaro kirjutas:Lõbusaid meenutusi nii sõnas kui pildis Rattarallist, heietusi tervisehoiust ning värsked Andre helesinised unistused leiad nagu ikka aadressilt
http://www.ccrotamobilis.ee . Naudi vastutustundlikult!
Näed ma viitsisin isegi lõpuni lugeda ja seda kõike tänu kellegi heale muusikamaitsele ... respect :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas erikr » 02. 06. 2009. 21:48

HWXkuradikõvaERALDIMEES on olnud viimasel kahel aastal eraldistardikolmapäevakutel pigem esikümne keskel kui lõpus. Elionidel 50 kandis. 2 aastat tagasi TRR esisajas.
anname talle andeks emotsiooni pealt kirjutatud pajatuse, ilmselt oli tal endal veel hea päev, aga tehnika vedas alt. ikkagi tiba erinev tavapärasest "keegi ei osanud sõita ega tahtnud tööd teha ja lõpuks pandi pool gruppi pikali" jutust.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Rivo » 02. 06. 2009. 22:38

Et ma nagu nii öelda, diagonaalis lugenud postitusi. Mis hakkab silma - üks tegi seda, teine tegi toda, enamus ei teinud midagi jne. jne. Vabandused väljenduse eest aga - käib selline üldine kirumine kogu TRR kallal ? Hiljem veel mitmega vesteldes ujub samuti pinnale, et näe, mul läks hästi...sain lõpuni sõidetud ja ilma kukkumiseta ! Suht nagu imelik. Minu jaoks ka peamine põhjus mitte osalemiseks.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

mrg
Rattur
Postitusi: 231
Liitunud: 19. 03. 2007. 21:36

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas mrg » 02. 06. 2009. 23:04

Kokkuvõtteks oli tore üritus! Ja ärge õelutsege - vendade vahel valitseb vendlus, õdede vahel õelus!
Rivo kirjutas:Et ma nagu nii öelda, diagonaalis lugenud postitusi. Mis hakkab silma - üks tegi seda, teine tegi toda, enamus ei teinud midagi jne. jne. Vabandused väljenduse eest aga - käib selline üldine kirumine kogu TRR kallal ? Hiljem veel mitmega vesteldes ujub samuti pinnale, et näe, mul läks hästi...sain lõpuni sõidetud ja ilma kukkumiseta ! Suht nagu imelik. Minu jaoks ka peamine põhjus mitte osalemiseks.
MARGUS tel.+3725015581

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2009. 23:21

Rivo kirjutas:Et ma nagu nii öelda, diagonaalis lugenud postitusi. ... käib selline üldine kirumine kogu TRR kallal ? ... Suht nagu imelik. Minu jaoks ka peamine põhjus mitte osalemiseks.
No a mis siin tahta. TRR on Eestis ainus maanteesõit, mis kogub üle 200 osaleja :!: Seega on tugevale enamusele (ca 1500 + lühike) TRR aasta elamus, vastavalt kas negatiivses või positiivses võtmes. Emotsioonid seda tugevamad. Samuti ei saagi siis ka eeldada muretut sõitu jne, kuna enamusel puudub elementaarne kogemus!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas dr Holden » 03. 06. 2009. 08:28

Rivo kirjutas:Et ma nagu nii öelda, diagonaalis lugenud postitusi. Mis hakkab silma - üks tegi seda, teine tegi toda, enamus ei teinud midagi jne. jne. Vabandused väljenduse eest aga - käib selline üldine kirumine kogu TRR kallal ? Hiljem veel mitmega vesteldes ujub samuti pinnale, et näe, mul läks hästi...sain lõpuni sõidetud ja ilma kukkumiseta ! Suht nagu imelik. Minu jaoks ka peamine põhjus mitte osalemiseks.
Tead, ausalt öeldes ei osaleks, kui ta sellesse neliküritusse ei kuuluks.

Kuidagi ongi selle neliku proportsioon paigast ära (ratta poole kaldu), aga see pole selle teema lugu. :arrow:

ipe
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 28. 08. 2008. 15:00

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas ipe » 03. 06. 2009. 08:50

Kuidas oleks kokkuvõtva statistikaga, kui palju konte murti, mitu ruutu nahka riiviti TRR'l aastakäikude kaupa. Saan õieti aru, et läks kümneid rangluusid?

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas kaarelk » 03. 06. 2009. 09:07

ega maratoni klubi teab mis rõõmsal meelel seda langenute arvu ei avalikusta. käisin eile seal ühe lühikeselt maalt kiirabisse sattunud sõbra (mõra õlavarres) ratast ära toomas ja küsisin ka palju vigastatuid kokku oli, mille peale tehti kiirelt teist juttu.
aga üldiselt tundus kuidagi elutervem kui 2007, ehhki rahvast oli rohkem.

raulk
Rattur
Postitusi: 1840
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas raulk » 03. 06. 2009. 10:03

Rivo kirjutas:Et ma nagu nii öelda, diagonaalis lugenud postitusi. Mis hakkab silma - üks tegi seda, teine tegi toda, enamus ei teinud midagi jne. jne. Vabandused väljenduse eest aga - käib selline üldine kirumine kogu TRR kallal ? Hiljem veel mitmega vesteldes ujub samuti pinnale, et näe, mul läks hästi...sain lõpuni sõidetud ja ilma kukkumiseta ! Suht nagu imelik. Minu jaoks ka peamine põhjus mitte osalemiseks.
"Maastikuratturi treeningpiibli" teooriat kasutades on kaks A-kategooria võistlust, TRR ja TRM. Ülejäänud võistlused on kas nendeks valmistumine või fun.

mrg
Rattur
Postitusi: 231
Liitunud: 19. 03. 2007. 21:36

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas mrg » 03. 06. 2009. 10:50

kaarelk kirjutas:ega maratoni klubi teab mis rõõmsal meelel seda langenute arvu ei avalikusta. käisin eile seal ühe lühikeselt maalt kiirabisse sattunud sõbra (mõra õlavarres) ratast ära toomas ja küsisin ka palju vigastatuid kokku oli, mille peale tehti kiirelt teist juttu.
aga üldiselt tundus kuidagi elutervem kui 2007, ehhki rahvast oli rohkem.
Tõsisemaid pöördumisi meedikute poole 26 (muidugi mis on tõsisem pöördumine :mrgreen: ) - info pühapäevase seisuga ja otse medteenistuselt.
MARGUS tel.+3725015581

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: 28. Tartu Rattaralli 2009

Postitus Postitas Olts » 03. 06. 2009. 11:05

Mati kirjutas:
Rivo kirjutas:Et ma nagu nii öelda, diagonaalis lugenud postitusi. ... käib selline üldine kirumine kogu TRR kallal ? ... Suht nagu imelik. Minu jaoks ka peamine põhjus mitte osalemiseks.
No a mis siin tahta. TRR on Eestis ainus maanteesõit, mis kogub üle 200 osaleja :!: Seega on tugevale enamusele (ca 1500 + lühike) TRR aasta elamus, vastavalt kas negatiivses või positiivses võtmes. Emotsioonid seda tugevamad. Samuti ei saagi siis ka eeldada muretut sõitu jne, kuna enamusel puudub elementaarne kogemus!
OT aga Võru RR loodab selle üle 200 võistleja piiri ületada. Kõik tingimused on loodud.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Vasta

Mine “Eesti võistlused”