MTB võistluste korraldamine

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas wylde » 14. 05. 2009. 08:35

Muidu mis puutub mtb sõitude korraldamisse, siis kallid rajameistrid võiksid arvesse võtta selle, et rada oleks igasuguse ilmaga sõidetav
Viimati muutis wylde, 12. 07. 2009. 20:12, muudetud 1 kord.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas veiko » 14. 05. 2009. 08:46

Teen ettepaneku kõik MTB võistlused teha edaspidi Lillepi pargi ringil. Ratas sai ju ostetud näitamiseks.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Olts » 14. 05. 2009. 08:49

Proovi maanteesõitu. Seal on asjad natu inimlikumad.
Eks see MTB ole karmide teede jaoks mõeldud ja mina ei ütleks, et Viljandi rada ratast oleks lõhkunud. Paljud läksid sinna kivide peale vale rehvirõhuga ja see võis tingida ka kummi purunemisi.
Iseasi on kui sa Coca-Cola rattaga sõidad. See laguneb ka keldris seistes. Normaalne ratas kannatab vabalt mitu hooaega sõita. Hooldama ja kuluvaid detaile pead ikka vahetama (kett, hammakad, piduriklotsid..)
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Rivo » 14. 05. 2009. 08:50

Ega poleks vaja olnud eraldi teemat teha. Olemas ju pühabased üritused näevad naiste jaoks sellistena (naljanurk teema !
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Mpower » 14. 05. 2009. 08:54

Kui uhada märja ilmaga tavalisel kruusateel paar tundi, on ratas samuti nö. rikutud ja tuleb pärast pesta ja õlitada. Kas peaks siis maastikuratta võistlused asfaldil tegema või?
Eelmisel aastal Tallinna rattaralli ajal sadas ka vihma ja mu maantekas nägi ka päris jube välja pärast sõitu. Mis siis teha? Tihti sõltub ratta väljanägemine peale võistlust just ilmast, mida ei saa valida.
Igal ühel on võimalik aga valida, kas osaleda ja nautida seda, mida rajameister on välja mõelnud, või mitte ja imetleda oma ilusat läikivat ratast toanurgas teleka kõrval.
Muide mu rattal murdus Mulgis sadulatoru aga oli juba vana ka ja murdumisjälje järgi võis näha, et pool ringi oli juba enne oksüdeerunud ning oli aja küsimus millal pooldub. See kõik käib MTB juurde :D

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas LauriA » 14. 05. 2009. 09:06

veiko kirjutas:Teen ettepaneku kõik MTB võistlused teha edaspidi Lillepi pargi ringil. Ratas sai ju ostetud näitamiseks.
Sinu loogika järgi ei ole siis ka Salzkammergut Trophy 100km rada MTB sõit, kuna seal oli pehmeid lõike on ainult 1-2km (Eesti pehmete lõikude võrreldes siiski kõvakattega tee) ning kruus ja asfalt domineerivad?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas AndreK » 14. 05. 2009. 09:07

Maanteesõit võib ka ühe äparduse tulemusena vääääga kulukaks minna. Ilmselt on kõige odavam ratast üldse mitte osta ja see raha õlleks teha... hmmm õlu....

Ma ei saa väita, et mulle väga meeldib ilge pasaga kuskil saviaugus mässata aga kiunuma ma sellepärast ka ei hakkaks. Kui ei meeldi, siis lihtsalt ei lähe kohale. Ja kui ka sõidu ajal/eel sajab ja rada muutub pasaväljaks ei ole selles mõttet korraldajaid küll süüdistada (meenub kohe eelmise aasta Rakvere järgne seakisa). Selliseid asju tuleb võtta nagu nad on. Vaevalt et, sul keegi fööniga ees ja vihmavarjuga kõrval jooksma hakkab.
Cheers!

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas rai66 » 14. 05. 2009. 09:08

Alati on valikuvõimalus. Ei pea ju igal etapil osalema.Imetud probleem.

clx
Rattur
Postitusi: 410
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas clx » 14. 05. 2009. 09:20

wylde kirjutas:Enamikel harrastajatel on maailma tasemel ratas, aga erinevalt maailma eliidist oleme ratta soetanud kestmaks mitu hooaega
No mis jutt - mitu hooaega?!? Iga enesest lugupidav harrastaja ei saa lubada mingite vanade, eelmise hooaja, juppidega sõitmist.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas wylde » 14. 05. 2009. 09:25

Pidasingi silmas eelkõige oma osalusega mitte õnnistada selliseid rajameistreid. Olen järgnevatel etappidel targem ja regan kohapeal või siis mitte – aga üldiselt ei pidanud ELIONI silmas.tahaks, et MTB sõidud oleksid nauditavad tehnilise astme ja profiili vahede kõikumise poolest, mitte et teeme asja raskeks sellega, et lihtsalt etapile pikkust anda, siis paneme kõik rajooni kruusateed sisse ja et oleks tehniline, siis muda ja liiv for sure.

Muster näidis hea raja kohta – Maximus cup Nõmmel ja Pirital, mis on peetud. Maraton – Nissan Cup Paldiski-Tallinn – mõned aastad tagasi Veloplus vist korraldas – kes on käinud, need teavad võrrelda.
Viimati muutis wylde, 12. 07. 2009. 20:14, muudetud 1 kord.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Veiko V » 14. 05. 2009. 09:34

[quote="wylde"]
tahaks, et MTB sõidud oleksid nauditavad tehnilise astme ja profiili vahede kõikumise poolest, mitte et teeme asja raskeks sellega, et lihtsalt etapile pikkust anda, siis paneme kõik rajooni kruusateed sisse ja et oleks tehniline, siis muda ja liiv for sure.

Tee pisut rohkem metsas trenni väldi kruusakaid ja ei saa arugi kuidas see meeldima hakkab. Endaga juhtus nii 3a tagasi ja tänaseks on teatud ....n sari minujaoks täitsa puhas massi üritus ning lihtsalt läbitav sõit. Pole fiilingut muffigi ja sellega naudin 100% teatuid sõite. Enamuselt pakun, et pole oskust väga paljudel sõita metsas mõne 2-3 juurika peal või siis 2 meetri muda sees. Egas isegi olen väga paljude jaoks tiguliikur ja munen ees.

Edu!
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas veiko » 14. 05. 2009. 09:37

LauriA kirjutas:Sinu loogika järgi ei ole siis ka Salzkammergut Trophy 100km rada MTB sõit, kuna seal oli pehmeid lõike on ainult 1-2km (Eesti pehmete lõikude võrreldes siiski kõvakattega tee) ning kruus ja asfalt domineerivad?
Tõepoolest, minu loogika on vildakas. Minu loogikaga Sinu loogikale tuginedes ja kontekstist asju välja rebides võib ka saaremaa velotuuri nimetada maastikusõiduks, kuna sisaldab kruusalõike (ja pealegi kulgeb ka asfalt tee maastikul :idea: ).
See, kui asfalt tee on paigaldatud maha rämedalt viltu (üks ots jubedalt ülespoole) ei tee sellest rajast veel maastikusõitu. Kui rada on 95% vabalt läbitav MNT rattaga ja seal on väike lõik ilma asfaltkatteta kõva põhjaga teed ei saa seda nimetada veel MTB sõiduks. Kui korraldaja on seadnund tingimuseks, et sõita võib ainult MTB ratastega, siis on see MTB ratastega sõit, mitte MTB sõit. Siinkohal ei ütle ma ühtegi paha sõna Austria sõidukohta, ma pole seal käinud. Niipalju kui kommentaare kuulnud olen, siis päris 100% MNT rajaga ka tegu polnud. Poola MTB Challange sõidul (olen käinud) oli samuti esimene etapp valdavalt mööda asfaldi (rattateed vms). Jube raske oli. Samas oli seal ka selliseid singleid ja laskumisi (samal etapil), mis oleks olnud MNT rattaga läbitamatud (sõites) ning 'ratta lõhkumise indikaatori' seier lendas tumepunasesse. Eestis jääb see helerohelisele.
Teema algatajale ei oska rohkem midagi lisada. Vahepeal on jua päris palju öeldud.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas KaupoR » 14. 05. 2009. 09:39

Suht uskumatu teema. Ma ei oskagi kohe midagi öelda. Ilmselt on siin viidatud Prükkel cupi Viimsi etapile? Ise vaatan MTB sõitu kui offroad sõitu - tuleb olla valmis sõitma igal pool, neljarealisest asfaltteest kuni põlvini muda ja nõgesepõõsasteni. Illustreeriv pilt.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas dr Holden » 14. 05. 2009. 09:48

wylde kirjutas:Aitäh vastukaja eest aga ei arva, et senised kommenteerijad on pädevad MTB sõitude kohta midagi arvama või teadvat.
Avalda oma arvamust sportinfos, seal on s...ks pädevaid tegelasi!
wylde kirjutas:Ratta tase on laes, treenituse tase on ka hea, no miks siis ei võiks rajameistrid progressiga kaasas käia.
Defineeri sõna progress antud kontekstis!
wylde kirjutas:Muster näidis hea raja kohta – Maximus cup Nõmmel ja Pirital, mis on peetud. Maraton – Nissan Cup Paldiski-Tallinn – mõned aastad tagasi Veloplus vist korraldas – kes on käinud, need teavad võrrelda.
Võrrelda, millega....?????



Ühesõnaga, kui midagi asjalikku öelda pole, pole ka vaja öelda. Isiklikult tunnen ennast hetkel solvatuna, kuna säärane teema ilmus kaks päeva enne Rõuge Rattamaratoni!!! :evil:

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas KaupoR » 14. 05. 2009. 10:07

Holden, sul on viimane aeg hakata rada parketiga katma. Või kui seda pole (või ei jõua teha) siis killustikuga aga sa ikka vaata, et fraktsioon oleks piisavalt peenike, muidu suured ja teravad killustiku tükid lõhuvad ratast. Sul tõusudel ikka suusatõstukid on? Kuutsekal ja munakal neid praegu niikuinii vaja pole ...
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Rivo » 14. 05. 2009. 10:20

wylde kirjutas:Aitäh vastukaja eest aga ei arva, et senised kommenteerijad on pädevad MTB sõitude kohta midagi arvama või teadvat.
Palun hari meid rumalaid !
wylde kirjutas:Ratta tase on laes, treenituse tase on ka hea, no miks siis ei võiks rajameistrid progressiga kaasas käia.
Siin ootaks paljud vähe põhjalikumat lahti seletamist.
wylde kirjutas:Muster näidis hea raja kohta – Maximus cup Nõmmel ja Pirital, mis on peetud. Maraton – Nissan Cup Paldiski-Tallinn – mõned aastad tagasi Veloplus vist korraldas – kes on käinud, need teavad võrrelda.
Tõepoolest, ei vaidle vastu. Tõesti olid need head rajad. Aga, oled sa kunagi käinud nt. Jõelähtme RM'l, Saku100'l, Soome Tahkos !
Kas kõik võistlused peaksid tõesti oma raskusastme ja pikkuse poolest olema ühesugused ? Kui Sa juba käisid välja veksli, et korraldajad peaksid progressiga kaasa minema, siis ehk annad mõne konkreetse vihje, või veel parem, tood näite, mida Sa sellega silmas pead ?
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas rai66 » 14. 05. 2009. 10:24

wylde kirjutas: no miks ma peaksin savi ja muda kõikide liikuvate osade vahel üle 1h kütma kuskil p..a sees? Varustusest sama kahju kui saadaks oma naise litsimajja - oli ennem teine ilus ja haiguste vaba – peale ratsutamist igal pool mingi pull, küll laagrid, küll trossid-kõrid, piduriklotsid jne.
No kurat, mida Sa sest rattast kütad, ratas on ju sõitmiseks. :D

esca
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 03. 04. 2006. 11:22

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas esca » 14. 05. 2009. 10:28

:!: Üks mees viskas konksu välja ja enamus neelas selle naksaki alla.
Teemalagataja eesmärk sai täidetud ma arvan :!:

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas wylde » 14. 05. 2009. 10:58

Progressiga kaasas käimine vastavalt varustusele ja harrastaja treeningmahule ( võiks olla 20h nädalas ratast) – siis rada MTB maratoni sõitmisel oleks osalejale eelkõige huvitav, tehniliselt raske, võimeid ja varustust proovile panev = keskmine kiirus 20h tunnis ja maraton võib olla vabalt 40km ( 20km vähem kruusateid) – kui paljusid tegelikult huvitab mis koht tal täpselt on – 40 või 340 suht kama ju? Aga võimalus läbida huvitavaid maastikusõidu radasid, see on väljakutse. Seda ootab minusugune rattafanaatik – poodiumi kohad on ju niikuinii profitiimide poolt bookitud.
Rõuge oli eelmine aasta väga nauditav – ei eelda vähemat ka sel aastal 
Küsimus, et millega ma võrdlesin näiteks Nissan maratoni, siis jah tüüpiliste elion sõitudega.
Andke andeks kõik kes mingil põhjusel pahameelt tundsid – olen tänulik kõigile, kes võtavad vaevaks selliseid üritusi korraldada. Lootsin, et suudan kooraldajate pilgu suunata uuele mõttelaadile – miks käivad meie ratturid Euroopas maratone sõitmas jne? Paljud käivad puht sõidumõnu pärast hoolimata kohast protokollis.
Aga võistluse korraldamisest niipalju:
1. Millisele sihtrühmale orienteeritud ( profid, harrastajad,matkajad?)
2. Distants või kvaliteet?
3. profiil – maastiku sõidul vältida tasast maad
4. raja läbitavus igsuguse ilmastiku korral
5. vältida võimalusi grupisõitude moodustumiseks

Üks küsimus, mis mind veel huvitab on see, et mis saab võistlejast kui tal maratoni rajal midagi juhtub kas endaga või rattaga – esimesed maratonid on veel jahedas õhus, riietus õhuke, vb on vihmane ilm jne – mismoodi selline rattur maratoni rajalt finišisse jõuab? Kas kand ja varvas või pakub korraldaja mingisuguse transpordi. Oletame, et põlv katki ja ratas ei liigu… jumal tule appi?
Olge nunnud kallid foorumlased :)
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Pendelejo
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 25. 06. 2007. 22:00

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Pendelejo » 14. 05. 2009. 11:08

Eeee...ah et siis niiviisi, no see viimane jutt lykkab nagu enamuse su esimesest postitusest ymber minuarust.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas dr Holden » 14. 05. 2009. 11:09

Noorukist sirgub mees, ehk siis võrdle nüüd oma esimest ja viimast postitust selles teemas - ja sa leiad miljon erinevust. Mõttetu kirjavigu täis lahmimine on asendunud konstruktiivse jutuga! Või oli hommikul olek paha-paha...

Aga üldjuhul on nii, et kruusateid kasutatakse kas sõitjaterivi lahtivedamiseks või põnevate radade omavaheliseks ühendamiseks. Ühegi normaalse MTB-ürituse korraldaja sooviks ei ole kruusateede kasutamine nö raja põhialusena.

Euroopas käiakse ikka selle pärast, et meie muna- ja vällamäed polegi ju õieti mäed - künkad hoopis teised!

Mina ise läen alati maratonirajale koos telefoniga, millesse on salvestatud peakorraldaja number! Kohe ei tule sulle keegi järgi, aga mõningase ooteajaga on senini kõik hädalised finišipaika saanud (koos rattaga).

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas kristjan07 » 14. 05. 2009. 11:19

holden, sa ole rahulik :) Rõuget me armastame...Samas wylde äkki sa kirjeldaksid oma "unistuste" MTB rada? Jääb mulje nagu sulle meeldiks sõita ainult mööda kõva kruusast kõnniteed mis käib ainult ülesse ja alla

Saame aru et Viimsi Prükkel Cup oli mudane jne. Ometi peaksid nii tark olema et MTB ongi selline ala...ainult päikselisel päeval võid loota et jääd kuivaks ja valgele sokile ei tule pori plekki. Muda toobki välja õiged võitjad ja kõvad tegijad. Kruusateel grupisõiduga saame me enamus hakkama ja nagu eespool öeldud see ei ole MTB. Vaata parem neid pilte: http://www.flickr.com/groups/463719@N24/pool/page7/ ja mõtle oma sõnade üle väheke.

EDIT: muutsid enda seisukohta juba...tahaks öelda veel ka võistluste korraldajana et no ei ole võimalik eestis teha maratoni nii et tuleks sisse kruusa või maantee kohti...lihtsalt ei ole võimalik ju muudmoodi häid ja lahedaid metsaradu ühendada omavahel...XC on veel selline asi kus saab väiksele maastikualale teha ringi mis sisaldab "kõike" ja kruusteid ei ole

Eile vestlesin Taavi Selderiga ja tema just meenutas, et kõigist MK radadest mis ta sõitnud on, parim on Fort Williamsi rada. Ei ole temagi mingi maratoni raja pooldaja.

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas muffits » 14. 05. 2009. 11:37

Hmm ma ei kohe ei saa aru inimestest nagu antud teema algataja. Minu arusaama mööda MTB ratastega on sõidetav (ja ka nauditav) igasugune maastik, v.a veekogud, mädasoo, püstloodsed kaljud, vms. Minu seisukoht on, et mida mägisem/juurikasem/mudasem rada seda arenenumaks seda rada pidada saab (ma saan aru, et sa pole elu sees raskel rajal tajutavad adrenaliini-lakse kogenud). Ehk siis minu seisukohast siledad kruusateed ja asfaltteed ei ole progress või taandareng. Kui hakkama nendel ei saa, siis oled lihtsalt koba.
Näitena väljatoodud Viljandi raja eredamateks hetkedekd loeksin ma just neid mõnusaid tõuse ja neid pikki muda-lõike. Kohe kindlasti on Rõuge võistlus ainult oselaijd arendav etapp Elioni sarjas. Minu arvates sari kaotas Rakvere etapi välja arvamisega.
Teine asi - varustus. Ratta sõit on mõnes mõttes tehnika-sport ja tehnika kulub/puruneb. See on paratamatu. Samas minu jaoks on normaalne, et nädalas kulub vähemalt 2-4 tundi varustuse hooldamiseks remontimiseks (ratas, riided, jalatsid, jne). Iga tõsi-usuline vändamees on investeeringud rattasse-varustusse oma aasta eelarvesse sisse kirjutanud ja arvestanud.

Vähe segane jutt küll, aga selline on minu arvamus.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas indrek56 » 14. 05. 2009. 11:45

ainuke seleteus on, et teemalagataja on eestlasliku kiusu-huumorimeelega tegelane, kes nüüd vastuseid loeb ja pihku itsitab ;)

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Villem T » 14. 05. 2009. 11:54

Kui mingid kohad on kehvad, siis alati on võimalus ratas õlale võtta ja ratastkahjustavad lõigud joostes läbida.

Ja miks tasast maad peaks vältima kui seal on näiteks põnevad singlijupid? Profiilikummardamisega ei tasu ka liialdada.

Pendelejo
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 25. 06. 2007. 22:00

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Pendelejo » 14. 05. 2009. 12:08

Need mägede vahelised kruusalõigud on väga abiks inimestele kes ei treeni 20h nädalas ning kes vajavad nagu taastumist üliinimlike pingutuste vahel.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Mati » 14. 05. 2009. 13:01

Mina kaa, mina kaa :)

Ma mõtlesin, et ainult SPORTINFO tiigrid on tuleohtlikumad kui krõbekuiv Eestimaa mets. A näe on meil siingi selle, kes varahommikul lõvikonservi makku lasevad ja siis tõelise alfaisase kombel möirgama kukuvad.

Kui nüüd hr teemaalgataja tõesti nalja ei teinud, siis arvestades jutulõnga ja muutlikku teemaarendust soovitan nautida rattasõitu turvalises keskkonnas. Pakun välja SELLE asukoha, kus võimalik tiirutada looduse rüppes ja vajadusel võtta midagi rahustavat. Edu ja jaksu meelerahu otsingutel.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas wylde » 14. 05. 2009. 13:03

Ilmselt teemat algatades keesid emotsioonid üle – viimane vestlus oli mehaanikutega ;) Pädevuse koha pealt tulistasin nende pihta kes Prükkel Cupil ei osalenud.. vabandused. Ise olen 2 starti MTB-l teinud Viljandi ja Prükkel Cup – ja peale seda bike tõsisel haigla ravil – ent kohad olid head ja littisin nii et vähe polnud. Tekitatud kahjud rattale panidki kukalt kratsima. Aga teema arenes ja kasvas ning välja tulid uued tahud/probleemid. Mõni juba ekslikult arvas, et ma ei armasta MTB sõitmist - eksite.
Olen ka ise radade tegemisel abis olnud – ( Maximus cup :) ) seega julgesingi välja tuua näiteid, mida võiks võistlustrassil olla ja mida mitte olla. Viljandi raudterööbaste alt roogitud kivijurakad oleks võinud mitte olla Mulgis ja mingi betoontoru kusagil kohe peale laskumist ilma hoiatuseta ning Prükkel Cup savisel pinnasel oleks võinud samas võistluspaigas alternatiivina kasutada mõnda muud suvalist lõiku ( 1km lõik savisel teel oli raja ilmetuim osa – mis kuiva ilmaga oleks olnud ehk taastumislõiguks kuid märjaga sai vaid ratas sellest lõigust tõsise trauma). Rallid mis mudas kahel rattal peetakse on krossisõidud spetsiaalselt kohandatud tsiklitel – sel ei ole pistmist jalgrattavõistlusega. Jalgrattal on kõik toimivad komponendid kaitsetud raja pinnaselt üles loopivate tegurite eest – tipptasemel varustus ei tohiks võistlustrassil hätta jääda ( jooksud kiiluvad kinni, esi-taga käikar ei tööta, kett ei istu hammastel ja annab nii tõusudel kui sirgetel üle – tutikas XTR.
http://www.stopkadr.eu/andrey/Team_Ratt ... _7148.html
Lihtne asi ju korraldajal muuta kasvõi viimasel minutil enne starti aga võistlejale hoopis parem elamus rajalt – järgmine kord hoian stardiraha peos MTB sõitudel kuni prooviringi läbimiseni – kui peale seda ratas veel funkab siis stardijoonele.
Ärge saage aru et ma virisen – sõidan ikka aga palungi vastutulekut korraldajate poolt, et sõidurõõm võiks suurem olla. Seda ju iga korraldaja tahab osalejatele pakkuda?
Päikest Rõugesse!
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas AndreK » 14. 05. 2009. 13:19

wylde kirjutas:Päikest Rõugesse!
Praegu tõmbasi küll õigel ajal keele alumiiniumlingi küljest lahti! :D
Edu sullegi :!:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Mati » 14. 05. 2009. 13:26

wylde kirjutas:... Lihtne asi ju korraldajal muuta kasvõi viimasel minutil enne starti ...!
Kuldaväärt mõte, muuta maratonirada viimasel hetkel!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas kristjan07 » 14. 05. 2009. 14:01

No kuule...sa pead arvestama et pappi läheb ja ratas kulub...ja kõva raha hoiad sellega kokku kui õpid ise oma ratast hooldama...ei saa süüdistada rada ja muda, nüüd ratas mudane ja katki...kui oled piisavalt tark siis võtaksid võistlustele väikse õlipudeli kaasa ja kui võistlus läbi, ratas pestud õlitad kohe keti ära, ei roosteta sul midagi

lõpuks jõudsime ikkagi ringiga tagasi selle juurde et sul rattast ja rahast kahju

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Gunnar » 14. 05. 2009. 14:10

Teemaarenduseks võib ju küsida, et kas igale poole Eestimaal peab ikka maastikurattavõistluse tekitama? Eredaimaks pettumuseks oli eelmise aasta Pärnu Elion näiteks. Samas on kriitikat mittekannatavate radade tekkes "süüdi" plahvatuslik maastikurataste kasutamise levik, sest võistlejaid jagub vist igale väljakuulutatud võistlusele ikka veel, vaatamata masule ja raja kvaliteedile.

Võib-olla aitaks, kui võttagi kasutusele kaks terminit maastikuratta sõit ja maastikuratastega sõit ..., siis küll tekib küsimus, et kes seda testib. Ja rahast rääkides ... kõik on OK kui elamus selle kulu vääriline on.

Eh, keeruliseks läheb. Õnneks on võistlusi jalaga segada, seega vähemalt kaks korda sama sita sisse ei pea astuma.
Ratas on minu hobi, mitte elu

ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas ennoeilo » 14. 05. 2009. 14:45

oi jummal no kinu siin ikka jagub :D

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas wylde » 14. 05. 2009. 15:08

kiunu jagub: :D
To Kristjan07- Prükkel Cupil puudus ratta pesemise võimalus - pesin kodus dussi all –õnneks, et elan tallinnas – leotasin ka kohalikus kraavis aga savi lihtsalt ei sulanud maha. Ja kui ma viriseks, et kulukas, siis võiks rääkida, mis autosalongi puhastamine maksma läks jne
Sama hästi Sa lähed kanuu matkale ja pead heinamaad ületama - pole ju probleemi võtad selga, kõnnid, aerutad mida iganes – aga mis puutub siia kanuutamine? Aga vahepeal oli põud ja jõgi kuivas ära – on see nüüd korraldaja süü või mitte – no come on. Kõike on võimalik planeerida. Võistlustrassi ei pea muutma kohe peale vihmasadu 100% ulatuses – on ju alati võimalik alternatiiv lõigud sisse võtta kui võistlus tehakse vihmatundlikul lõigul ja kui korraldaja ei oska seda ette näha, siis pole tegu eriti pädeva organisaatoriga. On kunagi keegi suusamaratonil jooksma pidanud? Miks siis rattamaratonil peaks?
Rattast kahju – muidugi, miks ei oleks?! Aga on suur vahe milline kulumine ja kahju on andestatav ja milline tahtlikult enese poolt tekitatud mitte kõlbulikes tingimustes sõitmise tulemusena.
Mul oli juba hea tuju vahepeal.. maratonide rada peab olema kohandatud jalgrattal läbimiseks, mul on hulk treenerid seljataga minu sõnu toetamas ;) vaatan asju ka läbi noorte ratturite silmade, ma vana peer saan ise ikka hakkama mudas ja kivirahe all
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Mati » 14. 05. 2009. 15:14

wylde kirjutas:...On kunagi keegi suusamaratonil jooksma pidanud? Miks siis rattamaratonil peaks? ...
On, nt 2004 Tartu Maraton. Aga selliste võrdluste puhul sobib küll hästi ütelus - ne sravnivai h.. s paltsem!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Olts » 14. 05. 2009. 15:34

Ilmselt on odavam Tallinnas korter paneelikas ära müüa ja osta maja maale singli servale. Kui pesemis ja hooldamismured on murtud, kaob ka probleem,
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Rivo » 14. 05. 2009. 16:07

Nüüd kisub OT'ks. aga mul majapidamises ratta puhastamiseks (suuremast porist ja sodist) aiaprits
Ja kui nüüd teemasse, siis igasugusel ligasel pinnasel ukerdamine on oskus omaette. Oled sel lõigul väsinud, ei saa hakkama, tagatipuks rattal veel ports laagreid õhtal - võib närvi mustaks ajada küll. Aga sellepärast ei peaks korraldajad midagi muutma küll hakkama. Rada on kõigile ühesugune !
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas muffits » 14. 05. 2009. 16:15

Mina ei saa miks sulle XTR gurpi juppe vaja, kui rahast nii kahju on? XT ja LX ajab asja samamoodi ära, kuid kordades odavama raha eest.
Tavaliselt võistlustel pakutavast pesemise võimalust kasutan ma üliharva (kui tõesti koju maad on mitme tunni jagu). Kuisa veel ei tea, siis rattale kõige kasulikum on ikke pehme puuvillane lapp, pehme hari ja ämber sooja veega. Nõus sellisel moel pesemine võib võtta hea tüki aega, aga samas mida sa kenadel suve õhtutel ikka targemat teha oleks kui nautida värsket õhku õppida tundma oma ratta peensusi.
Mulle ei jõua siiani kohale kuidas maastik (mäed, karjamaad, metsateed, muda, jms) saab lõhkuda ratast? Kulumine on normaalne, kuid lõhkumine?! Ainuke loogmine vastus sellele saab olla ratta mitte sihipärane ja oskamatu kasutamine.
Kui ise noor olin, siis ei mäletaks, et treener oleks meil pead silitanud ja käekõrval siledale kõvale kruusa-asfalt teele sõitma saatnud. Põhimõte oli ikkagi, kui vähemalt üks meist suutis läbi sõita, suudavad ka teised. Küsimus on lihtsalt oskustes ja kogemustes (ja ka jõus). Peale selle tuli suhteliselt tihti ette ka olukordi, kus peale võistlust pidi uuesti rajale minema ennast "lahti kerima" - tõsi distantsi siis oli tunduvalt lühem kui võistlus.
Lühidalt võiks öelda - Eestis peetavatel võistlustel üldiselt pole läbitamatuid radu. on rajad mis meeldivad ja on rajad mis ei meeldi. Pealegi pahatihti rajameistrid on ka ise aktiivsed sõitjad või on olnud sõitjad .

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas PudruKuul » 14. 05. 2009. 20:48

Ei tea, kas nutta või naerda. Pigem vist viimast. Eelmine aasta Otepääl katkestades tervise pärast korjasin peale ratturi purunenud rattaga. Minul ei olnud kahju, tema üdini mudane ratas oma auto salongi visata, tal paluda istet võtta oma mudaste riietega salongis ning alustada teed Otepää poole. Mulgi etapil katkestasin esimest korda keti purunemise pärast. Ei olnud peakorraldaja numbrit, telefoni ega ketivõtit. Võtsin jalad pepu alt välja alustasin teed edasi TP poole.

See kõik käib asja juurde. Üldjuhul sa ei saa kohe kodunt metsa MTB rajale vaid pead natuke sõitma mööda kruusa või asfaltteed. Aga võimalus on viia oma jalgratas autoga metsaveerele ja sealt alustada oma treeningringi, kuid ma ei usu et sul on metsas võtta 40 km täispikk ideaali lähedane ring. Kui on näita ka meile ja tuleme ka sõitma.

8) 8) 8)

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas KristjanS » 14. 05. 2009. 21:59

Ei ole küll jalgrattaspordiga väga kursis, aga olen kuulnud, et Maarjamaal korraldatakse MTB võistluste sarja, mille koosseisus on maa kõige maa-alusemad tapahtumad: S100, H100, P100, R24H jne jne jne. Kujutan ette, et nendel võistlustel on minimaalselt kruusa ja kamaluga ideaalse mtb raja elemente! Kujutan ette, et wylde pahameele on tekitanud tema hiljutine rahasüst mtb hooldus-remonti, mille summa küündis peaaegu väikeperelaenu summani. Ei ole hullu, mõni taob aastas hoolduse peale kordi rohkem - kas siis kulumaterial või lõhutud rattaosa. Ole õnnelik, et sul niigi hästi on läinud, paari aasta peale 2000-3000 krooni on peaaegu tasuta! Rattasõit on tehnikasport, mis liigub see kulub. Tegelikult ei maksa kõike üks-ühele võtta - halvad ilmastiku või rajaolud ei ole otseselt need, mis ratast lõhuvad või erinevate osade kulumist kiirendavad. Väga palju otsustab sõitja enda tehniline taip ja lähenemine rattale kui naisele - hoole ja armastusega. See selleks.
EEC sarjad on ennekõike suunatud harrastajatele ja matkajatele, kes esiotsa sõitjaid on vaid pildi pealt näinud. Eesmärk on saada igale võistlusele võimalikult palju osalejaid, et korralduskulud saaks kõik kaetud ja äkitse ka pisike kommiraha (selle koha pealt võin rängalt eksida, võimalik, et EEC etappide korraldajad maksavad oma taskust peale). Enamus harrastajate sõidutehnika raskemapoolsel maastikul on pigem tagasihoidlik kui eeskujulik. Seega peab nendega arvestama ja vastavalt sellele ka raja konstrueerima - kruusal saavad kõik hakkama, pakume siis rahvale seda mis neile jõukohane on. Eesti RMS peaks pakkuma just nendele pigem-hea-sõidutehnikaga ratturitele just tehnilisemat ja füüsiliselt (miks mitte ka vaimselt) raskemat rada, mida hr. wylde ootab. Tasuks külastada kasvõi üht neist ja võimalik, et mtb sõidu isu kaob sootuks ära (Rakke 24?) või tekib veel suurem isu (H100, H150, H300? HXXX?).

Wylde, võta üks piskune õlu, tee naisele musu ja naudi elu, sest hullem on veel ees :lol: !
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas kristjan07 » 15. 05. 2009. 10:52

mõtle wylde sellele ka et minu arust on palju nõmedam see kui ma pean Elionil otsima pesemisvõimalust kuskil linna teisest otsast nagu on see Viljandis. No ei ole mul viitsimist peale sõitu minna linna peale spodihalli otsima...käin seal alati järves, loputan näo ja jalad puhtaks rätikuga üle ja koju minema...kodus siis teine pesukord

Prükkel Cupile aga lähen alati oma 5l veekanku kaasas ja mingid kaltsud millega ratast pärast ära pakkida kui autose topin, sest Prükkel Cup on siiski õige XCO sari ja seal selle väikse stardika eest nõuda "kätel kandmist" on ikka liig...Tegelikult olgem õnnelikud et härra Prükkel sarjale peale maksab ja asja aastast aastasse teeb :)

uudu
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 10. 10. 2005. 18:43

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas uudu » 16. 05. 2009. 17:55

Ilmselt huvitab puhtalt haigest sportlikust huvist mind ja laiemat üldsust küsimus: kas hr. wylde läks täna Rõuges starti või mitte?
Vihma küll ei sadanud, aga pori oli piisavalt ja vähemalt minu ratas sai ikka päris mudaseks.

Sellegi poolest, minu kui harrastusratturi pilgu läbi, oli rada väga hea, siinohal kiitused rajameistrile.
Ilmselt suures hr. wylde kartuses oli isegi Kurgjärve spordibaasi juures osa rajast kummimattidega kaetud :lol: .
Mitte ühtegi märkimisväärset puudujääki korralduses ma ka ei märganud.
Kui ainult enda valutav põlv oleks võimetele vastavalt sõita lasknud, oleksid päevast ainult positiivsed elamused.

Siis veel vastaksin küsimusele:
wylde kirjutas:On kunagi keegi suusamaratonil jooksma pidanud?
Jah, olen pidanud küll mõnel klassikavõistlusel kääri jooksma ja vahesti isegi korduvalt võistluse jooksul.

Võtaks kokku: kus tegijaid, seal hädaldajaid. Ehk kui ei meeldi, ära sõida (keegi ju ei käsi?).

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Kuldar » 16. 05. 2009. 19:10

uudu kirjutas:Ilmselt huvitab puhtalt haigest sportlikust huvist mind ja laiemat üldsust küsimus: kas hr. wylde läks täna Rõuges starti või mitte?
lõpetas esi50-s, nii et ärge pabistage - papist poiss pole.
Gravity is a Bitch

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas wylde » 17. 05. 2009. 18:13

Aitäh Kuldar ;)
Ma ei tahagi rõhuda sellele, et rada võiks kuidagi lihtsam olla või ei tohi määrida, ei grammigi soppa olla või mida iganes - võib-olla andis kriitikaks põhjuse selle hooaja stardid kust esimesed negatiivsed muljed kuhjusid. Vastupidi - pooldan rasket rada, mida enam tõuse ja singlit, juurikaid - seda parem. Lihtsalt mu kannatus on katkenud kui rajast moodustub üle 20% distantsist muda - mis viimasel KJK etapil võis olla isegi 40% per ring, ehk 1,5h sõitu = ca 40m lihtsalt muda. Ja mis puutub lahtistesse ja ohtlikesse kividesse rajal, siis lahendus mida ma palun on need punase värviga üle võõbata - olen seda rajameistrina isegi tegemas käinud ( olen ise opi laualt läbi käinud võistlustrassil kukkudes - kes seda kogenud pole neile ka viimast ei soovi ) - palun foorumlastel mitte äärmustesse sattuda. Teema läkski teravaks, sest loodi natuke teine pilt kui minul selles teemas taotuslik oli.
Rõuges oli kõik normis, mudaste lõikude läbimine oli fun ja käibki jumala eest sellise ürituse juurde - lihtsalt, et sellised lõigud ei pea kilomeetristeks venima ja kui see oht on, siis palun mõelda alternatiiv võimalustele raja koostamisel. ( Viljandis oli võrkaed maas - väga PRO!)
Kõikidele maastikusõidu härgadele teadmiseks ja kõrvataha panemiseks, siis minu nooruse ajal oli lubatud krossi sõita vaid mnt ratastega ja raja profiilid olid kõvasti karmimad kui EEC sarjas olevad trassid - maksimum vahetasid käike krossi sõidu ajal 3 hammasratta ulatuses ja kummid olid loomulikult slickid all.
Aitäh kõigile teemas osalenutele - ausalt öeldes lootsin pigem rohkem poolehoidu antud teemas. Aga ega mul suurt vahet pole kui teil pole.
Järgmisena võiks üles võtta grupisõitudes ohutuse loomine kaasvõistlejale aga kuna selline teema enivei vett ei peaks siis tõepoolest tuleb valikuid teha ja vajadusel loobuma - seega TRR on out minu jaoks - ja Püha loomaaia RR on sõna otseses mõttes oma nime väärt ;) Kindlasti ka selles teemas raiub 90% vastupidist aga ärge unustage, et ka see 10% eksisteerib teie kõrval ja kui see vähemus häält tõstab, siis kuulata ja kaasa mõelda - persse saata on alati lihtsam, eks ole.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Pendelejo
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 25. 06. 2007. 22:00

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas Pendelejo » 17. 05. 2009. 20:22

See kivide värvimise teema on kyll hea mõte. Laskumistel tihtipeale mingi loll kivi eriti lollis kohas(heal trajektooril). Ps-Rõuges korraldus ikka super(nagu alati)-andrey piltidelt paistab et inimestele pandi kooritud banaane sõidu pealt suhu kui selleks soovi avaldasid :)
http://www.stopkadr.eu/andrey/Rouge_Rat ... _8794.html

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas muffits » 18. 05. 2009. 07:49

wylde kirjutas: Kõikidele maastikusõidu härgadele teadmiseks ja kõrvataha panemiseks, siis minu nooruse ajal oli lubatud krossi sõita vaid mnt ratastega ja raja profiilid olid kõvasti karmimad kui EEC sarjas olevad trassid - maksimum vahetasid käike krossi sõidu ajal 3 hammasratta ulatuses ja kummid olid loomulikult slickid all.
Ka mina mäletan neid aegu. Probleem oli pigem selles, MTB rattaid ei olnud. "Maantekad" modifitseeriti ümber ning "stockis" oli saadaval 2 sorti kumme - 30'ne sile (õrn, piki kummi muster) ja 27'ne maastiku mustriga (sarnane traktori kummide omaga). Käike oli kuni 6, A-pidurid ja raamil oli "top tube" - "seat tube" vahel pehmendus (et ratast oleks mugavam õlal kandes joosta). Tõsi - rajad olid karmimad (ja mõnevõrra lühemad).
wylde kirjutas: Järgmisena võiks üles võtta grupisõitudes ohutuse loomine kaasvõistlejale
Selles osas olen sinuga 100% nõus. See on asi mida oleks vaja parandada. Mõnikord on asi ikka väga hull ning närvid on läbi nagu vanal jahikoeral.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: MTB võistluste korraldamine

Postitus Postitas wylde » 09. 06. 2009. 09:17

Siia toredasse vaibunud teemasse toon Tallinna RR korraldajate meisterlikkuse heaks näiteks - Copyn nende postituse Sportinfo foorumist. Tore, et korraldus juba on tasemel ja eesmärk on sõidurõõmu pakkuda igasugustes ilmaoludes!

Korraldajad, , 07.06.2009 13:47
Korraldajate poolt tänaname kõiki, kes julgesid peale kaht päeva jutti sadanud tugevat vihma laupäeva hommikul starti tulla. Korraldajatele oli seekordse võistluse ettevalmistus suureks ja raskeks katsumuseks. Kaks päeva lausvihmas ja läbimärjana valmistada ette rada ja ehitada ülesse stardillinnak nõudis üsna tugevat pingutust. Lisaks kõigele oli tugev vihm painutanud maha väga palu puid ja võsa ning õhtul rada kontrollima minnes selgus ,et kohati tuli sõita lausa tunnelis. Ei jäänudki muud üle kui hakata vettinud oksi ja puid rajalt eemaldama. Jäneda poolne üks metsalõik oli muutunud porimülkaks ja seal tuli teha rajas väike muudatus. Jäneda poolne kruusalõik muutus seega üsna pikaks ja igavaks aga midagi polnud teha. Vabandame mõningate puuduste pärast aga kuskil tuli nendes korraldustingimustes lõivu maksta. Veelkord suured tänud kõigile osalejatele ja inimestele, kes aitasid XI Tallinna Rattamaratoni vihmas ja poris korraldada.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”