Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Suletud

Kas Elioni matkasõidul peaks pidama punktilist arvestust kiirematest ja tublimatest?

ei (las see olla matk, mitte võistlus)
8
9%
ainult noortele (nagu praegu)
37
39%
vahet pole ju
8
9%
jah kindlasti
41
44%
 
Hääli kokku: 94

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas raamimurdja » 02. 09. 2008. 11:44

Antud teema kütab juba mõnda aega kirgi. On mitut pidi arvamusi.
Teeme siis lõpuks antud teemal ka küsitluse, mille tulemused edastan hooaja lõpus isiklikult peakorraldajale.

kaisa
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 26. 08. 2008. 07:17

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas kaisa » 02. 09. 2008. 11:51

Olen punktilise arvestuse poolt.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas raamimurdja » 02. 09. 2008. 12:31

Kui süveneda, siis esimesed kaks on mõlemad eitavad vastusevariandid.

kaisa
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 26. 08. 2008. 07:17

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas kaisa » 02. 09. 2008. 12:45

Kas selle mõttega pandi küsitlus ülesse, et kolmel viisin noolin eitava vastuse välja ja ühel jaatava. Väga nutikas.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas Mati » 02. 09. 2008. 13:06

Täiesti aktsepteeritavad variandid on pandud. Ja vaevalt, et selle küsitluse põhjal keegi mingeid otsusi teeb. Kandepind õbluke.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas rai66 » 02. 09. 2008. 13:07

kaisa kirjutas:Kas selle mõttega pandi küsitlus ülesse, et kolmel viisin noolin eitava vastuse välja ja ühel jaatava. Väga nutikas.
Minuarust tuleb see Sulle ju kasuks. Eitavad vastused jagunevad ju kaheks ja üks on neutraalne.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas raamimurdja » 02. 09. 2008. 13:37

Kahel viisil noolin ikka eitava vastuse.
Üks jaatav ja üks ükskõikne.
Ja tõepoolest ainult sellele küsitlusele tuginedes ei võeta ühtegi otsust vastu.
Sellegipoolest saab see olema üks paljudest argumentidest.
Oleks võinud ju ka esimesed kaks varianti üheks panna, aga see ei muuda midagi minu arust :roll:

elion
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 26. 08. 2008. 13:27

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas elion » 02. 09. 2008. 13:44

Üks variant võiks veel olla. Et matkasõidule punktid, ajad, auhinnad, supid, kommentaarid jne. ja praegune põhisõit pikemaks ja raskemaks.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas raamimurdja » 03. 09. 2008. 08:38

jätaks põhisõidu üldse ära?
Ja hakkakski pidama ainult matkasõite.

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas seiko » 03. 09. 2008. 08:55

raamimurdja kirjutas:jätaks põhisõidu üldse ära?
Ja hakkakski pidama ainult matkasõite.
Lätis on huvitaval kombel asi just nii, et matkasõit ongi oma 1000 osavõtjaga nagu "põhisõit" ja siis ca 300 nägu selgitavad omavahel paremaid pikemal distantsil.

Avaldage aga arvamust ja pakkuge välja idieid, sest uuel hooajal saab miskit kindlasti uutmoodi olema ja uutmise juures arvestatakse ka foorumites räägitut. Ega korraldajad seda sarja enda jaoks ju tee, ikka osalejatele!

Kasutaja avatar
estlandeer
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 06. 06. 2007. 09:29

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas estlandeer » 03. 09. 2008. 11:34

Võib mingit paralleli tõmmata Sügisjooksuga näiteks. Seal on ju punktiarvestus ni lühikesel kui ka pikal distantsil. Ja just lühike on masside start - pikemal on 7 korda vähem inimesi. Ja see toimib väga edukalt imho.
Mu arvates punktiarvestus lühemal distantsil võib tekitada veidi rohkem hasarti ja sellega kaasata rohkem rahvast. Rahvast kes tavaliselt (regulaarselt) trenni ei tee. Ja sellega tulebki tõeline rahva võistlus.
1.1. Elion Estonian Cup (EEC) on rahva- ehk harrastussportlastele orienteeritud rattamaratonide sarivõistlus Eestis.
Viimati muutis estlandeer, 03. 09. 2008. 11:47, muudetud 1 kord.
Tel. 5 6 4 8 8 3 8 8

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas Aare » 03. 09. 2008. 11:41

Mis siin jalgratast leiutada!
Tehkem nii nagu lätlastel SEB Maratons sarjas.
Mõlemad distantsid on võistlused ja kõik on rõõmsad! :D

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas erikr » 03. 09. 2008. 12:05

Aare kirjutas:Mis siin jalgratast leiutada!
Tehkem nii nagu lätlastel SEB Maratons sarjas.
Mõlemad distantsid on võistlused ja kõik on rõõmsad! :D
poolt!
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

esca
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 03. 04. 2006. 11:22

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas esca » 03. 09. 2008. 12:13

Aare kirjutas:Mis siin jalgratast leiutada!
Tehkem nii nagu lätlastel SEB Maratons sarjas.
Mõlemad distantsid on võistlused ja kõik on rõõmsad! :D
:!: Ka poolt :!:

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas marion » 03. 09. 2008. 12:20

Aare kirjutas:Mis siin jalgratast leiutada!
Tehkem nii nagu lätlastel SEB Maratons sarjas.
Mõlemad distantsid on võistlused ja kõik on rõõmsad! :D
mina ei ole poolt, inimese tahe ei ole vankumatu ja mul võivad mõnel võistlusel sokid alla vajuda :oops:

leek
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 13. 04. 2008. 07:40

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas leek » 04. 09. 2008. 07:53

praegu ju suht hea seis-2vale vastust on tagapool ja 2 õiget vastust ees pool :D

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas Antti » 04. 09. 2008. 09:58

Neiud, naised, kes te punktiarvestuse eest võitlete! Edit: Ja teised ka!

Püüdke palun teiste foorumikasutajate suhtes viisakateks jääda. Kustutan edaspidi kõik isiklikuks minevad tekstid teemaväliste postituste sildi all.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas mart » 05. 09. 2008. 11:24

Antti kirjutas:Neiud, naised, kes te punktiarvestuse eest võitlete!... isiklikuks minevad tekstid teemaväliste postituste sildi all.
Antti, pole siinkohal sinuga nõus. Kaisa tõstatas teema ja Marion vastas talle nagu mees mehele. Ütelus opakas on ilus eesti väljend, mis Marioni suust kõlas täiesti mõistetavalt. Eriti, Rakvere põhisõidu läbinuna, on mu meelest Marionil õigus arvata Kaisa suhtes, kes Rakveres ei osalenud. Tegelt tundub mulle,et Kaisa ajab punktiarvestuse juttu mitte omast olekust, vaid läbi mehe/sõbra/lapse arvamise. Veel naistest - nt Vika pooldamisest punktisüsteemi saan ma aru, kuna tema on tulemusmatkaja, kes jälgib pingsalt mitmes N ta distantsil oli.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas Vika » 05. 09. 2008. 14:13

mart kirjutas:Veel naistest - nt Vika pooldamisest punktisüsteemi saan ma aru, kuna tema on tulemusmatkaja, kes jälgib pingsalt mitmes N ta distantsil oli.
Järgmine aasta sõidan põhidistantsi, aga ikka pooldan punktisüsteemi matkasõitjale. Sest ma tean, et raske on ja võistlus käib seal ka. See pole ju "looduse naudimine" matkasõidul, usu mind.

Kasutaja avatar
tonydata
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 17. 07. 2008. 12:36

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas tonydata » 05. 09. 2008. 18:54

Poolt. Kuna tõelisi matkajaid sellel on siiski ehk mõnikümmend kui sedagi siis võib asja julgelt võistluseks lugeda. Kui siin on kodanikke kes siis kohe põhisõidul 500+ kohtadele sõidavad kohe ümber lühemale distantsile kolivad ,et paremaid kohti saada siis on see nende traagika. ECC sari ju on rahvasportlastele ja algajale rattasportlasele olgu ta M/N16 või M/N40 klassis on see hea baas arenguks. Igati positiivne ju ,et aastast aastasse sari muudkui kasvab :D
PS. Kui mõnel siin sokiprobleemid on siis kasutagu paremaid sokke või hakaku näiteks heegeldama :lol:
Spordiklubi CFC

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas rai66 » 06. 09. 2008. 13:44

Põhimõtteliselt oleks juba minagi nõus, et ka lühikesel maal kõigile kohad ja punktid anda. Aga veel on mul kaks kõhklust:
1. Tõelised matkasõitjad kes leiavad end nüüd rivi lõpust tunnevad ennast ebamugavalt või siis hakkavad kohtade eest rabelema.
Ja siit tulebki teine kõhklus. Veel paar aastat tagasi oli ka pikal distantsil rabelemist, võitlemist ja mõttetut sõimu troppides rohkem kui praegu. Mõnel mehel oli väga suur vahe , kas olla näiteks 406-s või 426-s, või mida iganes.Lõpuks on aru saadud, et ega see paar või paarkümmend kohta elu küsimus ei ole. Lugedes siin foorumis, kasvõi kaisa sõnavõtte, on mõni juba foorumis agressiivne, mis siis sõidu ajal veel saaks. Kas siis ei tekiks ka sõidu ajal mõttetuid konflikte, vaheletrügimisi, tõuklemisi ja sõimu. Kui punktide jagamine ei tekita rajal agressiivsust kaasvõistlejate vastu siis oleks super.Nagu viimane Rakvere sõit, mis meenutas Vähemalt mulle H100-t. Selline sõbralik ja mõnus õhkkond oli. Kõik võitlesid ühiselt looduse ja iseendaga.

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas Vika » 07. 09. 2008. 00:21

rai66 kirjutas:Nagu viimane Rakvere sõit, mis meenutas Vähemalt mulle H100-t. Selline sõbralik ja mõnus õhkkond oli. Kõik võitlesid ühiselt looduse ja iseendaga.
Ja oligi nii!!! (y)

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas veiko » 07. 09. 2008. 12:10

rai66 kirjutas:Lugedes siin foorumis, kasvõi kaisa sõnavõtte, on mõni juba foorumis agressiivne, mis siis sõidu ajal veel saaks. Kas siis ei tekiks ka sõidu ajal mõttetuid konflikte, vaheletrügimisi, tõuklemisi ja sõimu. Kui punktide jagamine ei tekita rajal agressiivsust kaasvõistlejate vastu siis oleks super.
Sõimlejaid jätkub igale poole. Nii nagu põhisõidul, sama ka matkasõidul. Võistlejate (matkajate) rivi keskkoht on vist kõige närvilisem. Rahulik on ilmselt päris lõpp ja esiots. Nii olen oma põnnide kommentaaridest läbi aastate aru sanud. Sama on ka TRM'i ja TRR'i lühikestel sõitudel. Mõni lihtsalt ei saa aru, et kogult väiksem võib rattaseljas temast tugevam olla ja seetõttu ei lubata valju sõimu saatel mööda sõita.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas marion » 08. 09. 2008. 11:42

mart kirjutas: Tegelt tundub mulle,et Kaisa ajab punktiarvestuse juttu mitte omast olekust, vaid läbi mehe/sõbra/lapse arvamise.
õigus sul mart oligi, nüüd on sportinfos selgunud, et see kaisa on hoopis kellegi kalle suuvooder
osa kommentaare palusin ma ise ära kustutada, et kaisast ja piretist ei jääks ebaviisakat ning ebasümpaatset muljet (sh ühe enda vastuse kah, kus ma mõõtsin sama puuga tagasi)
ja tänan kõiki, kes peavad minu isiklikku arvamust sisaldavat kommentaari ja järelikult ka minu isikut nii mõjuvõimsaks, et selle vastu peab elueest sõna võtma (y)

Margo25
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 08. 09. 2008. 13:56

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas Margo25 » 08. 09. 2008. 14:06

Mina olen küll kahe käega poolt. Sõidan ka ise esimest aastat EEC matkasõite, aga matkanud pole veel kordagi, ikka annad täie tambiga nagu torust tuleb, võistlus mis võistlus on see ju. Punkti arvestus ja ka nimepoolest võistlus oleks seejuures vaid lisapoonus, mis asja halvemaks kindlasti ei muudaks. Minusugustele spordivõhikutele on ju 25-31km ka meeletult suur pingutus, mitte matkamine.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas raamimurdja » 17. 09. 2008. 16:52

Hakkame asja kokku võtma.
Vastake kähku ära, kellel veel võimalus on ja vastamata.
Hetkel on asi vägagi tasavägine.

rattausklik
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 10. 05. 2008. 21:26

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas rattausklik » 17. 09. 2008. 21:09

Poolt. Kes peab jõukohasemaks lühemat, uhagu seal. Küll ta ühel päeval (tundes ennast väga kiire ja osavana) tahab oma võimeid proovida ka pikemal. Võibolla paari aasta pärast jälle lühemal tagasi aga igatahes lisaks punktiarvestus lühemale sõidule atraktiivsust.
Olen isegi aeg ajalt mõtelnud, et põhisõidul napilt 300 piiril kõikudes võiks proovida, mis puust poisid lühemal distantsil tempot teevad ja kaua ise suudaks nende tempos püsida. Kuna treenimine minu kohti finišiprotokollis ei ole parandanud, siis vist teengi selle järgmine aasta ära. Rattasõit on enamuse ECC-l osalejate jaoks ikkagi meelelahutus ja nii ka mulle. :)
Ühel päeval kutsutakse mind poodiumile!

rattausklik
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 10. 05. 2008. 21:26

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas rattausklik » 17. 09. 2008. 21:12

Võibolla võiks matkasõitjate arvestus (soovijatele) olla mõlemal distantsil. Mõnel piiritagusel võistlusel osaledes olen kohanud seda, et matadistants ei erine põhidistantsist, lihtsalt matkajatele on nn oma võistlusklass.
Ühel päeval kutsutakse mind poodiumile!

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas metslane » 19. 09. 2008. 06:58

mõnus küll.läheme sõidame matkasõitu ja siis hakkame uhama et kes kiiremini matkab ja tugevam matkamees on :D
sporti tuleb ikka mõnuga võtta mitte verd ninast välja sõita.
ja ültse on see elion oma aja ära elanud üritus.rahva peale pole nagu eriti mõeldud.pigem persekukkund prohvide(need mehed kes mujal maailmas läbi ei löö)võiduajamine. rahvast on vaid selleks vaja et raha saada.
ärge nüüd minu peale vihaseks saage et oma arvamust avaldasin.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas rai66 » 19. 09. 2008. 07:36

metslane kirjutas:pigem persekukkund prohvide(need mehed kes mujal maailmas läbi ei löö)võiduajamine.
ärge nüüd minu peale vihaseks saage et oma arvamust avaldasin.
Kõik ei saa olla Pikkuusid, Suunad, Ausid, Kirsipuud jne. Kas tõesti Eesti parem olla tähendab seda mida sina ütlesid. Isegi prohvitiimides mainitakse tihti ära, kui sa oled oma riigi meister. Ja miljon korda parem on olla "persekukkund prohv", kui lihtsalt persekukkund vend. See on minu arvamus.

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas Maarek » 19. 09. 2008. 21:21

metslane kirjutas:pigem persekukkund prohvide(need mehed kes mujal maailmas läbi ei löö)võiduajamine. rahvast on vaid selleks vaja et raha saada.
ärge nüüd minu peale vihaseks saage et oma arvamust avaldasin.
Mõne koha pealt nõus, aga mis need persekukkunud profid siis tegema peaksid, kui mujal maailmas läbi ei löö? Järgmisel päeval kingad nurka ja ratas müüki, kuna harrastajate üritustel ju ei tohiks esineda, sest see poleks aus?


Teemasse ka. Mina pole ka nõus, et matkasõit kõigile võistluseks tehakse, sest selle sõidu näol on ju algusest peale olnud idee lihtsalt ettevalmistus põhisõiduks ja selleks võiks see ka jääda. Keegi ju ei keela sõpradega võidu sõita või vabast tahtest kavõi ise tabel paremusjärjestusega koostada (iga etapi koht ja aeg ju teada) ja pidada arvestust edusammude üle.

leek
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 13. 04. 2008. 07:40

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas leek » 20. 09. 2008. 07:24

aeg oleks teema lukku panna!!

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Elioni matkasõidu punktiline arvestus

Postitus Postitas raamimurdja » 23. 09. 2008. 08:20

paneme teema lukku ära jah.
Võtan asja kokku:
Punktiarvestuse poolt: 40
Punktiarvestuse vastu: 37+8
erapooletuid: 8

Matkasõidu algne idee on tõepoolest rattaga liikumise nautimine ja ettevalmistus põhisõidule.
Ka metoodiliselt õige on alustuseks liigutada ennast väiksema pingutuse saatel, mitte alustada kohe intensiivse võistlemisega. Nimetatud matkasõit peaks algse ideena hoidma inimesi kõigil võimalikel viisidel just tagasi, et oleks võimalik õppida natuke tasakaalu ja valmistada keha ette tulevasteks raskemateks katsumusteks.
Paraku tundub, et osalejad ise sooviksid aga kohe kõvade jalgade kombel tippe vallutada, seades ohtu nii enda kui ka konkurentide tervise ja ohutuse.
Enda lapsi me üldiselt hoiame kõik alguses võimaluste piires tagasi, et nad endale liiga ei teeks.
Aga täiskasvanud inimesel on täielik voli ise otsustada.

Suletud

Mine “Eesti võistlused”