Rakvere 9. Rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
raini
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 26. 06. 2003. 09:46

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas raini » 01. 09. 2008. 08:52

Peale finishijoone ületamist, kui tüdruk tahtis kiipi tagasi, pidi ta enne küsima, kus SEE asub :D

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 01. 09. 2008. 09:08

esimest korda rakveres ja tõesti, väga äge rada tundus. just nimelt tundus kuna selle mudakihiga ei saanud paraku minusugune tagumise otsa mees korralikult rada kui sellist nautida vaid pidi tegelema sellega, et mudas püsti püsida. aga tore oli, sai hädasolijaid aidatud ja ise veidi hädas oldud (üle poole võistlusest hüppas kett taga hammakate vahel nagu ei suudaks ära otsustada, kuhu pidama jääda. reguleerida ka ei saanud kuna olin just enne võistlust pidurilingi shifteri reguleerija vastu lükanud nii et seda ei saanud keerata).

korra panin põlve maha ja korra panin ratta külili maha ja jooksin veidi mäest alla :) tundub, et riskisin liiga vähe, lugedes teiste kukkumiste numbreid

chainsucki oli ka natuke, ilmselt kulunud esihammakate tõttu (taga x.9, kassett ja kett uued)
the legend kirjutas:... rattapesu oli küll allla keskmise, tuletõrjevoolikust tuleb selline surve, et lõhub jupid ära ning samas polnd ka kuskile ratast toetada ...
pead pakule ei pane, aga mulle tundub, et siin sa pisut eksid. kui tuletõrjevoolikust tulnud veele saab käe ette panna ilma, et see haiget teeks, siis näiteks survepesuri veejoale mina kätt vabatahtlikult ette ei pane. lisaks sai metallkangist veejoa survet reguleerida näiteks kraanist tuleva vee tasemele. kokkuvõtvalt: minu arvates parim seninähtud rattapesu lahendus!

supi osas on samad kogemused, mis marionil: kogu söök (ka saiakesed, kohukesed jne) olid otsas. tädid ütlesid, et "minge spordihoone kohvikusse, sealt antakse teile miskit", aga ei antud paraku.

kui veel veidi konstruktiivset kriitikat teha, siis tegelikult oleks tõesti abiks olnud ka parkimiskorraldajate olemasolu. nii nagu see vist kõigil teistel etappidel on olnud.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas marion » 01. 09. 2008. 09:10

holden kirjutas:Vahur nimetas sportinfos, et seni on Eestis ainult kaks maratoni mudasemad olnud, pakkuge millised siis? Mina vist tean....
Vahur nimetas ka, et vaid kaks Rakveret on tõeliselt mudased olnud, mul on vahele jäänud 1., 2., ja 5. aga sellist pori ei ole veel olnud ja rajal nii kaua aega läinud (seekord tund kauem eelmisest kõige pikemast), järelikult pidi sopane olema mõni neist minupoolt sõitmata jäänutest. Ma mäletan küll ühte korda, kui Kõrgemäe kandis pidi madalamates kohtades lihtsalt ära uppuma, aga siis ka ei läinud rajal nii pikalt

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 01. 09. 2008. 09:24

marion kirjutas:
holden kirjutas:Vahur nimetas sportinfos, et seni on Eestis ainult kaks maratoni mudasemad olnud, pakkuge millised siis? Mina vist tean....
Vahur nimetas ka, et vaid kaks Rakveret on tõeliselt mudased olnud...
Sain selles kommidetulvas jah valesti aru, ta pidas silmas Rakvere maratone ja nende mudasust... :oops:
Mina mõtlesin, et ta arvab mudastemaks Keilat 2001 ja H100 2004

filomon
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 08. 10. 2004. 16:02

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas filomon » 01. 09. 2008. 09:37

xt käikari, hammakate ja lx-ketiga võis peale esimest tõsist mudalompi granny ära unustada. Kirsa chsukkude nimekirja täienduseks minul oli probl käikari asendis, poriseks saades hakkas kett vastu piirajat käima ja võttiski vahele. Ja käikarit enam rohkem paremale ei anna panna.
Muidu oli sõit üks elu nauditavamaid, esimene ring eriti. Tabasin ennast mitu korda lihtsalt kurvilist sõitu nautimast. Teisel sai meeletult vigu tehtud, nt kinni jäänud ratastega vokki mäest üles lohistatud ja sada korda libedate kingadega ninuli, nõgestesse etc koperdatud, nii lihtne asi nagu ratta õlele võtt ei tulnud millegipärast pähe. Sõbraliku suhtumise poolest tuletas asi juba h100 meelde, pole nii "p...si"-vaesel elionil veel olnudki (Liikusin u 250-120 oludes).
Kas kitsamate (muda)kummidega või siis mingite semislikkidega korjas ka ratta ja amordi vahele sodist piduri? Parajalt ümara Kenda Krispi ja Reba amordikaare vahele igatahes tekkis teisel ringil omapärane esipidur.

9snow
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 21. 05. 2007. 12:21

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas 9snow » 01. 09. 2008. 09:40

huvitav kas sellise kauni ilma jaoks oleks olnud õiget rehvi valikut. või oleks selline mudakogus igale rehvile keeruline olnud?

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas raamimurdja » 01. 09. 2008. 09:45

2008a. XT käpp ja XTR kett ei põhjustanud chainsucki.
Seega lükkan ümber teooria, et kett ei tohi olla tase kõrgem, kui käpp.

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas arno110 » 01. 09. 2008. 09:52

9snow kirjutas:huvitav kas sellise kauni ilma jaoks oleks olnud õiget rehvi valikut. või oleks selline mudakogus igale rehvile keeruline olnud?
Ma olin stardis Merida race Lite'iga millel olen mustri praktiliselt olematuks sõitnud ja sain kõigist tõusudest sama hästi ( halvasti ) üless kui need, kes kasutasid näiteks RR'i ( sõitsin 130 -170 koha peal)

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 01. 09. 2008. 10:02

marion kirjutas:
holden kirjutas:Vahur nimetas sportinfos, et seni on Eestis ainult kaks maratoni mudasemad olnud, pakkuge millised siis? Mina vist tean....
Vahur nimetas ka, et vaid kaks Rakveret on tõeliselt mudased olnud, mul on vahele jäänud 1., 2., ja 5. aga sellist pori ei ole veel olnud ja rajal nii kaua aega läinud (seekord tund kauem eelmisest kõige pikemast), järelikult pidi sopane olema mõni neist minupoolt sõitmata jäänutest. Ma mäletan küll ühte korda, kui Kõrgemäe kandis pidi madalamates kohtades lihtsalt ära uppuma, aga siis ka ei läinud rajal nii pikalt
Üks mudane Rakvere on ka enne olnud, Legendaarset H100 me mäletame... Selle aasta H 100 ei ole veel pääsenud, kui atlandilt samamoodi ka edasi pilvi siiapoole lennutatakse.

Kolmapäeval, kui Kõrgemäe Rattapäevak oli oli rada suht mõnus. Vihmad olid ilmselt rajapõhja veega küllasanud ja vahetult enne maratoni sadanud öine tugev padukas jäi kõik mudana rajale.

P.S. Supi teema oli vist miski toitlustusfirma logistika teema olnud - uut kogust ei toodud peale. Kindel ei ole, see aasta ei olnud see minu teema :)

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Tõnuke » 01. 09. 2008. 10:14

Kuna laupäeval sai ümber Ülemiste (14km) joostud alla tunni, siis Rakverest väga midagi ei lootnud :? Asjaolu et tagakäikarit päris õigesti toimima ei saanud, uus kett, kassett ja mudakummid (rajale tuli minna killer bee'ga) jäid ka kätte saamata, tekitas isegi väikse masenduse :( Noh, tuleb mis tuleb :roll: Sadu enne starti ütles juba selgesti, et asi läheb hullemaks kui Rõuges :shock: Start kulges tavapäraselt, kuid Siplasel ei olnud mingit pidamist - tõusul väntad kolmandiku tühja ja hea on kui üles saad. Laskumised olid rahvast täis ja ega oskustest palju kasu polnud :x Teisel ringil tundus asi oluliselt hullem - kaks korda kadus ratas sirgete peal hea kiirusega alt ära ja liug tuli pikk :lol: Siplasel aga olin teisel ringil osavam - ronisin raja kõrvale nii metsa kui vähegi sai ja seal kumm isegi pidas :) Chainsuck ainult paaril korral, käiguvahetus toimis laitmatult ja muda muidugi minu kummi kinni ei poonud - nii toimisid ka v-pidurid laitmatult lõpuni 8) Kuna mudas pulssi üles ei saanud ajada, oli isegi jõudu vändata kuni lõpuni - ainult kõndimine oli raske, kuna jooksulihased olid kanged. Külje panin maha niisiis umbes 8-9 korda :P Igatahes selle aasta parim koht Elioni sarjas tegi lõpus heameelt :D
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas sk8erboi » 01. 09. 2008. 10:48

pidin guugeldama granny ring ja chainsuck :oops: tuleb välja, et ei kasutanud kumbagi ja käikarid töötasid imestamapaneva osavusega. sram miski 9 vist. mõtlesingi, et miks osad kohapeal ratta seljas jooksevad imelikult. :lol:

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas wylde » 01. 09. 2008. 10:57

Mul oli ikka ka teisele ringile mines t6sised kahtlused. Esimese ringi l6pp oli juba kohati ysna keeruline, siis koht ca 80. J6udu oli k6ike oli, ainult julgus puudus ujuva pinnase peal kiiremini vajutada kui oleks tahtnud. Ning jah teatud l6ikudel ei olnud see isegi variant mitte.
Peale 5km enne l6ppu olevaid t6use olid k6ik kyhmud minule jooksukad. Kumm lihtsalt v6ttis k6ik kylge, ja siis oligi pidamine,vedamine muda vastu muda. Ja isegi ei oodanud, et rattal k6ik toimiks. Ka vesi joogipudelist kulus rattapeale ning 3h ilma veeta ja toidumoonata oli kurnav, plaan oli 2hd.
Aga arvestades seda et ma loobusin v6istlemast 2 ringi 5ndal km ja lihtsalt yritasin l6puni j6uda siis kyllaltki norm koht esimese saja sees l6puks. T6esti k6ndisin kokku 6/7 km. Avaldasin vist ka liialt valjult pahameelt nendele, kes olukorda enese kasuks kasutasid, ja ikka punnisid mudas edasi ja laskumisel NO FEAR otsaees.
Igaljuhul yldjarjestus muutus k6vasti…
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 01. 09. 2008. 11:15

mul oli eile 0 chainsucki. rakkes kippus paar korda kallale. kuna supermudane rada oli ette aimata, siis võtsin laupäeval suure hammaka maha ja viilisin hammastelt kraadid ära.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

muri
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 23. 03. 2005. 09:57

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas muri » 01. 09. 2008. 11:33

Tõnuke kirjutas: Asjaolu et tagakäikarit päris õigesti toimima ei saanud, uus kett, kassett ja mudakummid (rajale tuli minna killer bee'ga) jäid ka kätte saamata, tekitas isegi väikse masenduse :( ...
Chainsuck ainult paaril korral, käiguvahetus toimis laitmatult ja muda muidugi minu kummi kinni ei poonud - nii toimisid ka v-pidurid laitmatult lõpuni 8)
Minulgi aitas vist see, et juba enne Elva sõitu oli plaan kindlasti kett ja kassett ära vahetada, aga ei jõua kuidagi selleni... Rakveres ratta ega käiguvahetusega probleeme polnud, muda läks V-pidurite vahele korra ainult siis, kui väikesed oksad ja heinad sinna sattusid- poleks võibolla pidanud kogu aja raja ääres sõitma. Enesetunne polnud just kiita- pooltõbisena planeeritud 3,5 tunni asemel ligi 5-tunnine sörk pole just mõistusega inimese tegu. Päris viimaste seas sõitnuna polnud kahel ringil eriti vahet, kui raja mudase lõigu algus muutus veidi sügavamaks ja täpselt minu oskuste juures sõidetamatuks, siis väike hetk päikest oli jällegi mõnegi künkapealse juurikalise lõigu kuivatanud ja mugavamaks muutnud.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Gunnar » 01. 09. 2008. 11:38

Vahepeal tegi kett esihammakatel ikka tõsist seakisa. Muda oli silmini, seega täpselt ei näinud mis viga aga kuna ratas vaatamata väga metallsetele helidele ikkagi ühtlaselt edasi liikus, siis väga pead ka ei vaevand. Seda, kuidas kett omale läbi muda teed tegi, seda oli puht füüsiliselt tunda. Vahetajad vahetasid küll igas asendis, aga heeblitele oli vaja
rakendada tavapärasest oluliselt suuremat survet. Kahju aint, et ratta vead just võistlusel avaldusid, aga eks oma laiskus ka süüdi.

Siin nii mõnigi räägib, et metsas tuleb trenni teha, mitte kruusakal, et siis saab ka mudas hakkama. Vat ega ikka ei ole küll nii. Selleks et libedas mudas hakkama saada, siis tuleb ka libedas mudas trenni teha. Harkus pole isegi veeuputuse aeg mäed väga libedad, pirital sama teema. Kolmapäevakute rummuni pori on ka teine äärmus, seal vaja ainult toorest jõudu, kui ise ka rattalt lendad, siis jääb ratas püsti :D Ainuke võimalus vist tõesti talvel lumega tehnikat parandada, sellega ma varasemalt tegelenud ei ole.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 01. 09. 2008. 11:55

ahjaa, olin ilmselt parim teksadega sõitja rakveres :D nimelt ununesid rattapüksid koju ja olude sunnil sõitsin tavaliste teksapükstega (sääred üles!) + põlvesoojendused. reaalses elus tõestuse leidis ka üks rattapükste tugev eelis: peale mudas jalutamist sadulasse saamisel jäävad teksad sageli sadula taha kinni, rattapüksid on aga keha ligi ja probleemi pole.

Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas kypse » 01. 09. 2008. 12:12

Heeblid käisid tõesti päris raskelt. Esimese käikariga üles vahetamisel pidi ikka viimaseid jõuvarusid kasutama. Õnneks kõik käigud toimisid lõpuni ilusti, ainult granny peale vahetades tuli paaril korral natuke meelitada (ees XT, taga XTR ja kett XT).

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 01. 09. 2008. 12:43

Gunnar kirjutas:...Siin nii mõnigi räägib, et metsas tuleb trenni teha, mitte kruusakal, et siis saab ka mudas hakkama. Vat ega ikka ei ole küll nii. Selleks et libedas mudas hakkama saada, siis tuleb ka libedas mudas trenni teha...
Pole teinud elus ühtegi spets mudatrenni või lumel ja jääl sõitnud. Sellegi poolest tundsin end Rakveres suht koduselt. IMHO pole mudas kulgemine muud kui tasakaalu tunnetuse, rattavalitsemise ja nt pidurite doseerimise oskus. Ja seda kõike omandab ideaalselt metsas (libedatel) juurikatel turnides nt. Ka liivane pinnas on suht hea.

PS! Tehnikast: Kombo Sram X.O gripshift + ees XTR + taga X.9 + Truva rõngad + XT kett ja kassett toimis absoluutselt probleemivabalt. Ilma jõudu kasutamata.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas BACARDI » 01. 09. 2008. 12:54

Korraldajale väike kivi kapsaaeda. Nimelt kui Lõuna osariikidest kohale saabusime võttis meid teatri juures ristil vastu G4S vene aktsendiga tädi kes seletas, et oleme valesti tulnud ja peame minema tagasi kuni lõpuni ning siis vasakule kuhugi. Kahjuks ei teadnud järgmine naisrajaturvaja sellest midagi ega osanud ka juhatada kuidas me võistluskeskusesse pääseme. Nähes pikka autode rodu kes kõik üritasid tema turvatud alasse pääseda hüüatas ta "Teid on NIIII palju!" Sõitsime siis ikkagi tagasi teatri poole ja saatsime tädi üle ... keerates ise vasakule. Seal olid mingid kollased ümbersõitu tähistavad liiklusmärgid mis suunasid meid üsna täpselt kohale. Jutu point on, et ühtegi suunavat viita korraldaja poolt ei märganud aga võiks ju olla.

Käisin ka mina Aqva uues keskuses pesemas sest külm vesi spordihoones ei olnud väga ahvatlev. Aqva tädi pidi kreepsu saama, et nii porised tegelased nende uude keskusse on tulnud. Kasseeris külma kõhuga 135.- näolt kuigi seletasime, et meil pole isegi suspesid kaasas ja seetõttu basseinivett ei määri. Kui raha makstud käis meil järel ja jälgis, et poriste sõidukingadega mingil juhul ühtegi üleliigset sammu ei teeks.

Muidu rada super hea ja kõik muud jutud ka sinna juurde. Ainult ise olin nõrk.

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas baruto » 01. 09. 2008. 13:03

Mati kirjutas:
Gunnar kirjutas:...Siin nii mõnigi räägib, et metsas tuleb trenni teha, mitte kruusakal, et siis saab ka mudas hakkama. Vat ega ikka ei ole küll nii. Selleks et libedas mudas hakkama saada, siis tuleb ka libedas mudas trenni teha...
Pole teinud elus ühtegi spets mudatrenni või lumel ja jääl sõitnud. Sellegi poolest tundsin end Rakveres suht koduselt. IMHO pole mudas kulgemine muud kui tasakaalu tunnetuse, rattavalitsemise ja nt pidurite doseerimise oskus. Ja seda kõike omandab ideaalselt metsas (libedatel) juurikatel turnides nt. Ka liivane pinnas on suht hea.
Ma pole Mati Sinuga päris nõus, arvan et liiv ja muda pole ikka päris üks ja sama, näiteks ei ole nii oluline liivas vana jälge sõita. Mudas aga peab alati jälgima et püsiks ühes soones, nii kui esi või taga erinevatesse soontesse läheb on ratas alt. Põhimõtteliselt on Sul õigus aga mitte täiesti.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas BACARDI » 01. 09. 2008. 13:11

holden kirjutas:
marion kirjutas:
holden kirjutas:Vahur nimetas sportinfos, et seni on Eestis ainult kaks maratoni mudasemad olnud, pakkuge millised siis? Mina vist tean....
Vahur nimetas ka, et vaid kaks Rakveret on tõeliselt mudased olnud...
Sain selles kommidetulvas jah valesti aru, ta pidas silmas Rakvere maratone ja nende mudasust... :oops:
Mina mõtlesin, et ta arvab mudastemaks Keilat 2001 ja H100 2004
H100 2004 oli küll mudane aga muda koostis ei olnud nii kleepuv. Igatahes ei olnud seal sellist lisa pidurit ja rattad käisid ringi kuni lõpuni ainult klotsid kulusid kiirelt.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 01. 09. 2008. 13:17

baruto kirjutas:...Ma pole Mati Sinuga päris nõus, arvan et liiv ja muda pole ikka päris üks ja sama, näiteks ei ole nii oluline liivas vana jälge sõita. Mudas aga peab alati jälgima et püsiks ühes soones, nii kui esi või taga erinevatesse soontesse läheb on ratas alt. Põhimõtteliselt on Sul õigus aga mitte täiesti.
Ega sa peagi muga nõus olema, täiuslikkust pole olemas :). Loogish pole liiv ja muda 1:1 võrreldavad. Väidan, et kui sellistes veits ekstreemsetes oludes ka trenni kontekstis sõita ja ka muidu lihvida rattavalitsemist, siis ei ole probleeme kui misiganes tingimused ette satuvad. Lihtsalt kui huvi on, siis võiks vahel ka vältida radu kus annab kadentsi ja lenksu asendit muutmata järjest kimada :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KaidoK
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 04. 08. 2003. 15:45

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas KaidoK » 01. 09. 2008. 13:43

Pole teinud elus ühtegi spets mudatrenni või lumel ja jääl sõitnud. Sellegi poolest tundsin end Rakveres suht koduselt. IMHO pole mudas kulgemine muud kui tasakaalu tunnetuse, rattavalitsemise ja nt pidurite doseerimise oskus. Ja seda kõike omandab ideaalselt metsas (libedatel) juurikatel turnides nt. Ka liivane pinnas on suht hea.

PS! Tehnikast: Kombo Sram X.O gripshift + ees XTR + taga X.9 + Truva rõngad + XT kett ja kassett toimis absoluutselt probleemivabalt. Ilma jõudu kasutamata.[/quote]

Mati, nagu ma su eelnevast jutust aru sain, siis sõitsid ainult ühe ringi. Teisel ringil oli võrreldes esimesega oluliselt rohkem muda ja tõusud ratta seljas olid väga suured erandid - lihtsam oli joosta, kui kohapeal vändata. Selles mõttes jäi sul "parem" osa sellest maratonist läbimata.
Enda sõidu kohta niipalju, et esimesel ringil liikusin suht vaevaliselt ja minust möödujaid oli palju. Teisel ringil seevastu oli olukord vastupidine - enda enesetunne paranes ja üsna palju rattureid tuli selg ees vastu.
Tehnika toimis hästi, kummid olid vanad ja kulunud RR`d ja külje panin maha alles vahetult enne lõppu tiigi ääres, kui üsna suure hoo pealt esiratas alt ära läks.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 01. 09. 2008. 13:46

kaidok kirjutas:...Mati, nagu ma su eelnevast jutust aru sain, siis sõitsid ainult ühe ringi. Teisel ringil oli võrreldes esimesega oluliselt rohkem muda ja tõusud ratta seljas olid väga suured erandid - lihtsam oli joosta, kui kohapeal vändata. Selles mõttes jäi sul "parem" osa sellest maratonist läbimata...
Jah nii oli, nagu ka enne mainisin. Samuti adun, et 2 ringi peale oli kiht kindlasti paksem. Ka omal jäi ratast pestes hea hunnik muda-rohu segu maha vedelema. See süsteemi kombo on mind ennegi mudas hästi teeninud - usaldan.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 01. 09. 2008. 15:01

Kellele tundub, et rohkem muda olla ei saa, sellele väike stiilinäide motokrossi MM võistlustelt:
Motokrossi MM Mx1
ja
näide 2

Meil on veel kuhu poole minna :)

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Antti » 01. 09. 2008. 15:20

Tegelikult polnud teisel ringil asi hullem. Võibolla metsavahel oli hullem, kuid mujal oli see pealmine mullakiht püdelaks poriks tambitud, mille all oli kõva pinnas, kust isegi pidamist võis leida, kui paaniliselt pori ei kartnud :)
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

filomon
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 08. 10. 2004. 16:02

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas filomon » 01. 09. 2008. 15:46

Rakvere mudas sõit tuletas meelde äärekividel sõitu või köielkõndi. Nagu Baruto juba eespool kirjeldas, tuli ühes vaos püsida, siis polnud häda. Liigne pidurdamine tundus ka probleeme tekitavat, natuke hoogu aitab ju paremini tasakaalu hoida. Mitte et ise seda alati kasutada julgeks, aga spets mäestlaskujad on rääkinud, et hooga on soontes palju lihtsam lasta.

lohv
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 05. 09. 2007. 17:00

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas lohv » 01. 09. 2008. 16:03

vaimu võit keha üle!!!

Kõik kes lõpuni sõitsid on minu silmis võitjad.... 8)

Druon
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 19. 04. 2008. 22:26

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Druon » 01. 09. 2008. 19:35

Photos (Part 2) added http://www.stopkadr.eu/reporting.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas m6mm » 01. 09. 2008. 19:49

Druon kirjutas:Photos (Part 2) added http://www.stopkadr.eu/reporting.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.stopkadr.eu/andrey/Elion_Rak ... _4445.html" onclick="window.open(this.href);return false;

WOW!

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas arno110 » 01. 09. 2008. 20:59

Vaatasin seda pilti ka just ennem pikalt ... milline akrobaatika :)

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas baruto » 01. 09. 2008. 21:16

Druon kirjutas:Photos (Part 2) added http://www.stopkadr.eu/reporting.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Väga head ja nauditavad fotod, just tehnilise kvaliteedi poolest. See annab rattasõidule palju kui saab selliseid näha. Tänud.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

nemos bikes
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 24. 08. 2005. 19:53

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas nemos bikes » 01. 09. 2008. 21:29

See akrobaat sõitis läbi nalja ja naeru 1000 kohta ettepoole. Tema arvamus võistlusest oli see positiivne äärmus- nautis iga hetke sõidust ja tehnilistest raskustest. Ütleks, et selline hea näide tõelisest maastikuratturist.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas AndreK » 01. 09. 2008. 21:31

nemos bikes kirjutas:See akrobaat sõitis läbi nalja ja naeru 1000 kohta ettepoole.
Jäi teiseks?

nemos bikes
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 24. 08. 2005. 19:53

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas nemos bikes » 01. 09. 2008. 21:45

Ma mõtlesin, et kui vaadata numbrit ja lõppkohta. See 1000 oli tinglikult asjale värvi lisamiseks. Tema jaoks oli sõit sama nauditav isegi kui oleks see number olnud 1, 100 või 1000 kohta. Postituse mõte ei seisnud selles numbris.

raini
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 26. 06. 2003. 09:46

kassett

Postitus Postitas raini » 01. 09. 2008. 22:28

Millline nägi, õigemini ei näinud, kassett välja finishis: LINK

Pendelejo
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 25. 06. 2007. 22:00

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Pendelejo » 02. 09. 2008. 08:38

Sellele Andreile peaks maastikuratta võistluste professionaalse fotograafilise kajastamise eest mingi eripreemia tegema hooaja lõpus. Mis arvate?

kaisa
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 26. 08. 2008. 07:17

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas kaisa » 02. 09. 2008. 11:00

Täitsa mõnus on neid pilte vaadata, saab mõne endalegi mälestuseks jäädvustada. Ja kvaliteet on ka väga tugev.Preemia idee on hea.

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Vika » 02. 09. 2008. 11:02

Pendelejo kirjutas:Sellele Andreile peaks maastikuratta võistluste professionaalse fotograafilise kajastamise eest mingi eripreemia tegema hooaja lõpus. Mis arvate?
Hea mõte! (y)

taavisport
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 05. 05. 2006. 14:10

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas taavisport » 02. 09. 2008. 21:26

kristjan07 kirjutas:Korralduse poolelt ei vinguks...ütleks et isegi hästi korraldatud, ise supist ei hooli kah :roll:
Aga äge oli vaadata kuidas tuletõrje voolikute taga oli ilgelt pikk järjekord, samas kui vasakul spordihoone nukataga oli 2 survepesurit. Ise aga ma ei oodanud sellist külm ilma ja mudarallit. Kui esimene ring oli veel hea ja kiire siis teiseringiga andsin 66 kohta ära :(
aga kristjan miks sa siis minug kaasa ei tulnud teisel ringil, oleksid 45 umbes olnud ju 8)

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas mart » 03. 09. 2008. 09:49

Ekstreemsed olud said saatuslikuks ka kogu Elioni sarja teenindavale ajavõtufirmale ChampionChip Eesti, kelle aparatuur lakkas töötamast. Nii on olemas küll Rakvere sõidu vaheajad, kuid raja läbinute paremusjärjestuses jäävad sedapuhku puudu lõpuajad. Teada on vaid Caspar Austa võiduaeg 2.17,12, mis võetud käsitsi ning on mulluse võitja ajast 17 minutit kehvem.
http://www.virumaateataja.ee/030908/esi ... 048762.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Raix » 03. 09. 2008. 21:00

Ma leidsin vähemalt ühe positiivse asja muda juures- rada oli pehme, seega sai edukalt lukus amordiga sõita (iseasi, kui kasulik see mu odavale õli-vedru elukale on) ning ka kukkumised olid pehmed :)

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas sk8erboi » 12. 09. 2008. 19:29

maitea kuidas teistel on, aga mul läks hawaiis peaaegu 1,5k et sellest seiklusest puhtalt välja tulla. noh, eks seal oli vast mõne teise ürituse vajakajäämisi ka, samas amordi eest raha ei võetudki. peamine probla olevat olnud see, et heinamaal oli hein küll niidetud aga koristamata, mis keris ennast käikari vahele ja vsoo (litrite vahetus), pluss pidurid jms. reeglites pidavat isegi miski punkt olema heina koristamise kohta? vot selline õpetlik lugu.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 12. 09. 2008. 19:47

pesin kodus pärast veel ratta korra üle, tagakäikarist sita survepesuriga välja ja koukisin heina ära. litrid jäid peale kuivamist ringi käima ja nende laagrite hingeelusse ei viitsinud rohkem süveneda. vihjeks muidugi niipalju, et enne rakveret võtsin laagrid lahti, pesin puhtaks ja toppisin ääreni motorexi rohelist määret täis. igatahes töötab ratas peale seda sõitu nagu enne. 2 aastat pole suurt mingit hooldust teinud.

täitsa huvitab, mis tööd ja mis varuosad selle 1,5 k sees on.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas sk8erboi » 12. 09. 2008. 20:17

erikr kirjutas: täitsa huvitab, mis tööd ja mis varuosad selle 1,5 k sees on.
töö400
piduriklotsid300
litrid350
rattapesu175
nipetnäpet-trossid, kõrid veel miski 250 eest

- eks ta ole, kui ise oleks teind oleks odavamalt saand - samas, no ei jõua kõike ise eksole :)

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas seiko » 12. 09. 2008. 20:26

sk8erboi kirjutas:
erikr kirjutas: täitsa huvitab, mis tööd ja mis varuosad selle 1,5 k sees on.
piduriklotsid300
rattapesu175
nipetnäpet-trossid, kõrid veel miski 250 eest

- eks ta ole, kui ise oleks teind oleks odavamalt saand - samas, no ei jõua kõike ise eksole :)
piduriklotsid?
rattapesuu??

ise tõesti kõike ei jõua, aga piduriklotsid on jõu puudusel küll väga imelik kulu :wink: no ja kui veel trossid-kõrid ka veel lisaks siis... :roll:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 12. 09. 2008. 21:19

sk8erboi kirjutas:maitea kuidas teistel on, aga mul läks hawaiis peaaegu 1,5k et sellest seiklusest puhtalt välja tulla.
Millesse sa siis ennast mätsisid, et pidid poolteist kilo selleks lauale panema, et ennast välja osta? :lol:
sk8erboi kirjutas:peamine probla olevat olnud see, et heinamaal oli hein küll niidetud aga koristamata, mis keris ennast käikari vahele ja vsoo (litrite vahetus), pluss pidurid jms. reeglites pidavat isegi miski punkt olema heina koristamise kohta? vot selline õpetlik lugu.
Põllumehe moraalikoodeksis on jah punkt, et hein peab saama jaanipäevaks niidetud, rattavõistluse ja heinateo suhte kohta kuulen küll esimest korda. :?

Ka minu rattal oli piisavalt heina litrite-kasseti-jm vahel, sain küll need ise kuuskantvõtme vahendusel ja terava kruvika abil kätte, lisasin õli ja sõidan edasi. Aga, eks ta ole, rattakaupmees tahab ka elada ja on tore, et keegi neidki ülal peab... :wink:

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas sk8erboi » 12. 09. 2008. 21:41

holden kirjutas:
sk8erboi kirjutas:peamine probla olevat olnud see, et heinamaal oli hein küll niidetud aga koristamata, mis keris ennast käikari vahele ja vsoo (litrite vahetus), pluss pidurid jms. reeglites pidavat isegi miski punkt olema heina koristamise kohta? vot selline õpetlik lugu.
Põllumehe moraalikoodeksis on jah punkt, et hein peab saama jaanipäevaks niidetud, rattavõistluse ja heinateo suhte kohta kuulen küll esimest korda. :?
põllumeestel, muide on lausa selleks, et vastavat toetust saada punkt mitte ainult moraalikoodeksis vaid ka must-valgel olemas. daatum on 31 juuli. pärit suurepäraste põllumajandusministeeriumi vms ametnike geniaalsest sulest.
holden kirjutas: Ka minu rattal oli piisavalt heina litrite-kasseti-jm vahel, sain küll need ise kuuskantvõtme vahendusel ja terava kruvika abil kätte, lisasin õli ja sõidan edasi. Aga, eks ta ole, rattakaupmees tahab ka elada ja on tore, et keegi neidki ülal peab... :wink:
just ;) minumeelest käisid ka enne hooldusse viimist täitsa vabalt ringi. aga siis oleks saanud amordi hoolduse eest sama suure litaka. nüüd vähemalt prrrroffessionaalide käe alt läbi käind ja lendan trmil nagu tuul :twisted:

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas m6mm » 13. 09. 2008. 15:58

sk8erboi kirjutas:nüüd vähemalt prrrroffessionaalide käe alt läbi käind ja lendan trmil nagu tuul :twisted:
Mul on kolleegil särk, mille ette on kirjutatud "hui uidjoš" ja seljale "hui dogoniš" (loomulikult kirillitsas). Tee endale ka :wink:

Vasta

Mine “Eesti võistlused”