Rakvere 9. Rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 21. 08. 2008. 18:08


Robert
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 29. 10. 2005. 13:36

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Robert » 21. 08. 2008. 19:06

Kas ma saan õigesti aru et soojendavat linnaringi pole sellel aastal?

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 21. 08. 2008. 20:21

Robert kirjutas:Kas ma saan õigesti aru et soojendavat linnaringi pole sellel aastal?
Linnaring on põhisõidul ikka, matkasõidul ei ole.

Linnaring - Kastani tänavalt start, paremale Silla tänavast üles, paremale Pikka tänavat mööda kuni Tõusu tänavani, vasakule Tõusu tänavat mööda üles, kui põhirada keerab vasakule, siis otse üles, siis vasakule, ja otse edasi mööda põhirada kuni Tammiku tänavani (põhirada keerab vahepeal paremale, aga linnaring läheb otse) Tammiku tänavale vasakule ja edasi mööda põhiraja teekonda lõppu.

Avatud raja sõidud:

Laupäeval 23.08.2008 kell 15:00 Spordihoone juurest
Pühapäeval 24.08.2009 kell 12:00 Spordihoone juurest

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 21. 08. 2008. 21:42

Kaardi järgi nagu rada sinna teatri taha parki ei lähe. Punane joon jookseb täpselt kaardi ülaservas, Vallimäe serval. Aga Sportinfos avaldatud ilukirjanduslikus vaimus rajakirjeldus jutustab rattasõidust teatripargi partide prääksumise taustal ja suurte hõigete saatel toimuvast Vallimäe jooksuga vallutamisest. :?:
Soovitan Vahuril parandused kiiresti sisse viia, enne, kui rahvuslik skandaal sünnib :wink:

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 22. 08. 2008. 06:26

kalari kirjutas:Kaardi järgi nagu rada sinna teatri taha parki ei lähe. Punane joon jookseb täpselt kaardi ülaservas, Vallimäe serval. Aga Sportinfos avaldatud ilukirjanduslikus vaimus rajakirjeldus jutustab rattasõidust teatripargi partide prääksumise taustal ja suurte hõigete saatel toimuvast Vallimäe jooksuga vallutamisest. :?:
Soovitan Vahuril parandused kiiresti sisse viia, enne, kui rahvuslik skandaal sünnib :wink:
Kui skandaal, siis skandaal :) aluskaart kaart sai sel kohal lihtsalt otsa. Teatripargi osa on rajas sees :)

Vahur

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 22. 08. 2008. 14:16

Rahvusvahelise skandaali vältimiseks ka stardiringi ja raja algusosa skeem.

http://www.nelson.ee/rattasoit/rakvere_ ... gus_A4.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas PudruKuul » 23. 08. 2008. 19:49

Täna sai avatud rajal üks ring kaasa tehtud. Kandsin selle kaardile http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... d2c8f262b3 GPS seadmega. Ühe poognaga eksisime Palermo metsas (Raja lõpuosast tagasi sõites kesklinna) ja Liivaaukudest läbi ei sõitnud. Rada on hea, sõidev on kõvemaid ja pehmemaid kohti.

Kasutaja avatar
the0ne
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 16. 03. 2007. 14:38

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas the0ne » 29. 08. 2008. 09:38


Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 29. 08. 2008. 10:13

Krt, planeerisin siin pikalt tahko-järgset kamm-päkki rattaradadele, aga tutkit, korraldaja unustas kogemata mu nime stardilisti lisamata.
Tutvustele tuginedes uurisin siis oma reitingu välja ja see pakkus minu reaalseks stardinumbriks 441. Loodan, et siis 401-500 grupi startijad pole väga pahased, kui ma kokkuleppel peakohtunikuga mingi neljakohalise stardinumbriga sellesse stardigruppi pühaba sisse astun.

Antud steitment sai esitatud vältimaks hilisemaid pretensioone-kaebusi teemal a la "korraldaja teeb mis tahab"!

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas seiko » 29. 08. 2008. 17:01

holden kirjutas:Tutvustele tuginedes uurisin siis oma reitingu välja ja see pakkus minu reaalseks stardinumbriks 441. Loodan, et siis 401-500 grupi startijad pole väga pahased, kui ma kokkuleppel peakohtunikuga mingi neljakohalise stardinumbriga sellesse stardigruppi pühaba sisse astun.
Ma soovitaks sul kasutada vana nippi - tõmba see tehnilise delegaadi türp selga ja ei tule sulle keegi midagi ütlema :D

Planeeritust hiljem finišisse jõudes oleks ka vabandus varnast võtta, et inspekteerisid turvamehi ja pildistasid rada ja...

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 29. 08. 2008. 22:52

Üks sponsorteade veekeskuse austajatele siia lisaks - rattanumbri ettenäitamisel saab läheduses AQVA veekeskuse kasutamisel soodust. Ehk siis pärast saunad, basseinid soodukaga.

Vahur

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Aare » 30. 08. 2008. 08:43

gandalf kirjutas:Üks sponsorteade veekeskuse austajatele siia lisaks - rattanumbri ettenäitamisel saab läheduses AQVA veekeskuse kasutamisel soodust. Ehk siis pärast saunad, basseinid soodukaga.

Vahur
...et mida suurem number, seda suurem on soodustus? :D

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Gunnar » 31. 08. 2008. 17:32

Kui aint seda vihma poleks sadanud, rikkus väga hea raja täitsa ära. Et ikka kompott täielik oleks, siis ikaldus ka käiguvahetus nii eest kui tagant, peksis üle ja tiris kaasa, pidev jama töötava käigu leidmisega. Laskumised kõndisin või libisesin, tõusud jalutasin, sirgetel nautisin loodust ratas käekõrval :) Aga noh, tundub, et ega teised ka palju kiiremini kui mina ei liikunud. 2-3km enne lõppu sai jaks otsa ja katus liikus, aga enne finissisirget siiski seina ette ei tulnud.

Rattapesujärjekorras tahtis külm ära võtta, tagajärjed selguvad ehk homme.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Antti » 31. 08. 2008. 17:49

gandalf kirjutas:Üks sponsorteade veekeskuse austajatele siia lisaks - rattanumbri ettenäitamisel saab läheduses AQVA veekeskuse kasutamisel soodust. Ehk siis pärast saunad, basseinid soodukaga.
Ei hakanud küll rattalt numbrit maha kiskuma aga kuna mul auto oli nagunii neile maja ette pargitud siis käisin oma mustade vattidega ja kõpskingadega nende käest uurimas, et ehk saaks ennast puhtaks kasida ja mis see maksma läheks. Alguses pakuti tavahinda 135.-, mida ma ühe pesukorra eest paljuks pidasin. Peale uurimist, et ma ennast ainult pesta tahan ja mitte ujuma minna oldi valmis mind väikese mõttepausi järel ka soodushinna 95ga sisse laskma, mille ma samuti kalliks põlgasin.

P.S. Ma tean, et spordihoones sai pesta 10 krooniga. Lihtsalt ma olin ratta lõdisedes ära pesnud ja samuti hambaid plagistades supi järel käinud (mida ma küll konsumeerisin spordihoones, mittelõdisedes) ja ei tahtnud enam kolmandat otsa teha. Ilmavanal seda huumorisoont täna ikka jagus.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 31. 08. 2008. 18:28

Kuigi tervislikel põhjustel jäi omal sõit üheringiliseks, siis ütleme nii, et raudpolt EEC parim rada ja üleüldse Eesti parim rada vist. See muda tegi asja ainult huvitavamaks, kuigi teisel ringil oli seda rattal kindlasti lõpuks rohkem. Aga noh ennegi mudas sõidetud. Seekordne rada oma tavapärase tehnilisuse ja muda kombinatsioonina näitas ilmekalt kes valiseb ratast ja kes ei. Kruusatrennid seekord vilja ei kandnud.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas arno110 » 31. 08. 2008. 18:45

Fantastiline maraton. Hea, et vihma tuli tegi asja eriti mõnusaks ja ekstreemseks.

the legend
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 15. 04. 2007. 17:49

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas the legend » 31. 08. 2008. 19:35

Päris tore sõit oli :) . Mõned tähelepanekud, mida võiks järgmine aasta mitte ette tulla, supp koristati juba pool kuus ära, samas kui mõni alles poolt tundi tagasi rajalt saabus, rattapesu oli küll allla keskmise, tuletõrjevoolikust tuleb selline surve, et lõhub jupid ära ning samas polnd ka kuskile ratast toetada, kooskõlastamatus selle veekeskusega, sealt olevatest adminitest ei teadnud keegi mingist pesemissoodustusest nagu eelnevalt oli foorumis ja sportinfos reklaamitud. Sain ikkagi söödud ja pestud ning päev läks igati korda. Rada oli kihvt ja igavust ei pidand tundma, samas oleks rajameistrid võinud sisse panna väikse asfaldi/kruusa lõigu, et see loobiks rattalt muda ära.

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas meelisxxx » 31. 08. 2008. 19:47

Vägev väljakutse! Sai üle pika aja jälle Elionil tehnilisemat rada sõita ja rattavalitsemise oskusi proovida. Kindlasti oli raske aga tingimused olid kõigil võrdsed. Mulle meeldis :)

kloun2
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 29. 12. 2003. 17:22

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas kloun2 » 31. 08. 2008. 19:49

eesti parim rada kindlasti. ja asfaldi lõik oli ju täitsa olemas lisaks veel poriloigud mis lausa pesid ratast :D
Kindlasti üks parimaid näitajaid kel eestis on sõidutehnikat ja kellel mitte!

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Raulpoiss » 31. 08. 2008. 20:11

Gunnar kirjutas: Et ikka kompott täielik oleks, siis ikaldus ka käiguvahetus nii eest kui tagant, peksis üle ja tiris kaasa, pidev jama töötava käigu leidmisega.
ees xt, taga xtr (2007 mudel), ei jõua ära kiita, mingit probla polnud, kuigi lõpus polnud enam kassetti ja käikarit nähagi, mingi mudakamakas ainult. sügav kummardus ka ketaspiduri väljamõtlejale, v-piduri mehed olid täna ikka väga lehmad libedal jääl... eks ise sai ka muidugi paar matsu pandud ja üks eriti õnnetult, tundub, et peab vist traumapunkti külastama, vaskaku käe nimetissõrm eriti ei liigu ja kahtlaselt paks on teine...

p.s mati, mina selles alguse väikeses jamas süüdi polnud, mingi vana minu ees otsustas, et vaja kumm lohisema pidurdada....
järgmisel võistlusel lasen looma lahti...

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas kristjan07 » 31. 08. 2008. 20:13

Korralduse poolelt ei vinguks...ütleks et isegi hästi korraldatud, ise supist ei hooli kah :roll:
Aga äge oli vaadata kuidas tuletõrje voolikute taga oli ilgelt pikk järjekord, samas kui vasakul spordihoone nukataga oli 2 survepesurit. Ise aga ma ei oodanud sellist külm ilma ja mudarallit. Kui esimene ring oli veel hea ja kiire siis teiseringiga andsin 66 kohta ära :(

PS: Võiks teha mingi teema kus näidata kui mudane kellegi ratas oli. Isiklikult oli mul tagahargi ja tagaratta vahe muda täis ning eest väiksest hammakat ei olnud näha. Samuti olid kõik ketilülide vahed muda täis. Esimest korda oli ratas selline.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas rai66 » 31. 08. 2008. 20:21

Mina küll korraldajatele midagi ette ei heida. Ja kui supp korjatakse pool tundi peale viimaste saabumist, siis on see küll paraja varuga. Söö supp ära ja võid pärast veekeskuses hullamas käia. Rattapesu oli minu arust küll tasemel. Sellist pori muidu maha ei saagi. Ja mina tegin lõpliku pesu siiski kodus harja ja sampooniga ning kiskusin muru ja muu prahi välja.
Ja Fast Fred polnudki kõige hullem valik. Kannatas sõita küll. Vahepeal küll sõitsin üks ratas ühes rööpas ja teine ratas teises rööpas.Vaatasin, et suure mustriga mehed olid veel rohkem hädas.

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas sk8erboi » 31. 08. 2008. 20:56

elu on ikka seiklus :) mina ütleks võibolla nii, et raja tehnilisuse varjutas üleüldine muda. aga noh, ka selliseks krossiks tuleb vaim valmis panna, silma järgi ehk 6-7-8km tuli küll jalgsimatka ära.. no ei ole lihtsalt nii proff et mtbga liugu lasta ja püsti ka jääda. :cry: igatahes seal, kus mina sõitsin jäid suurem osa sõitjaid (loe sõita proovijaid) minu selja taha. x vähemalt saab suured kaotused muda süüks ajada, kuiva ilmaga oleks pidanud võibolla muid vabandusi otsima.

korraldusest võibolla viriseks seda, et kui enne pole rakveres käinud, siis oli parkimine täielik müsteerium. teoreetiliselt peaks saama ka linnas kuidagi seda ikka organiseerida.. näiteks politsei abiga vms. aga supitädid olid lahked, supp maitses imehää ja pesemise eest minult raha ei küsitudki :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 31. 08. 2008. 21:18

Raulpoiss kirjutas:...p.s mati, mina selles alguse väikeses jamas süüdi polnud, mingi vana minu ees otsustas, et vaja kumm lohisema pidurdada....
mees, liigsed mured sul :wink:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas AndreK » 31. 08. 2008. 21:31

Mati kirjutas:kuigi teisel ringil oli seda rattal kindlasti lõpuks rohkem
Oi sa ei kujuta ette.... teisel ringil on rada hoopis midagi muud. Kõige müstilisem oli ikka see, kui sa ratast käekõrval mäkke lükkasid, kogunes rehvide ümber selline muda kiht, et jooks ei käinud enam ei kahvli ega ka taga hargi vahelt läbi... ratas lihtsalt lohises kaasa. Maoli sai ikka nii mitmedki korrad pandud. Ja lisaks veel olulist infot: stardi-finishi tiigi äärne muda maitses oluliselt viletsamalt kui näiteks Siplasemäel vedelenud sopp.

9snow
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 21. 05. 2007. 12:21

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas 9snow » 31. 08. 2008. 21:32

parkimise korraldus oli tõesti kasin, ekslesin võõras linnas 20 minutit enne kui aru sain kus mis asub, korraldajate kaart ei olnud just väga täpne.
Rada oleks kindlasti äge olnud kui vaid seda muda poleks nii palju . jõudu oli küllaga mingit erilist väsimust ei tundnud sest sõita lihtsalt ei saanud :D , kuna oskused lihtsalt ei lubanud. MInule igatahes ühest ringist piisas ei viitsin rohkem mudatrenni teha.
Kui keegi oskaks soovitada mõningaid harjutusi mis sellistes oludes kasuks tulevad, siis oleksin väga tänulik - mutta vabatahtlikult ronida ei soovi.
Kuna tegu on ikkagi rahvaspordiüritusega siis loodan, et järgmine aasta on ilmaga paremad lood.

Riho

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 31. 08. 2008. 21:37

9snow kirjutas:...Kui keegi oskaks soovitada mõningaid harjutusi mis sellistes oludes kasuks tulevad, siis oleksin väga tänulik - mutta vabatahtlikult ronida ei soovi...
Trenn metsas, juurikatel, samblas jne. Sh siis kui ilm pole päevitamiseks sobilik. Tallinna kandi inimestele soovitan soojalt osalemist Kona Craft Kolmapäevakutel, lõuna kandi omadel nt HRK krossisarjas.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4482
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas riho » 31. 08. 2008. 21:49

Mati kirjutas:
9snow kirjutas:...Kui keegi oskaks soovitada mõningaid harjutusi mis sellistes oludes kasuks tulevad, siis oleksin väga tänulik - mutta vabatahtlikult ronida ei soovi...
Trenn metsas, juurikatel, samblas jne. Sh siis kui ilm pole päevitamiseks sobilik. Tallinna kandi inimestele soovitan soojalt osalemist Kona Craft Kolmapäevakutel, lõuna kandi omadel nt HRK krossisarjas.
Suvel ma metsas trenni ei tee. Tänasel rajal edukaks kulgemiseks on abiks ka talvised sõidud lumel ja jääl.

Tänane rada ja ilm olid super.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas rai66 » 31. 08. 2008. 21:58

AndreK kirjutas: Ja lisaks veel olulist infot: stardi-finishi tiigi äärne muda maitses oluliselt viletsamalt kui näiteks Siplasemäel vedelenud sopp.
Ma mõtlesin, et Sa oled ikka rohkem nagu õlle mees. :D :D

Nikson
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 08. 01. 2007. 17:37

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Nikson » 31. 08. 2008. 22:13

Tänase võistluse järel nägi ratas samasugune välja, nagu esimese H100 järel. Tõsi siis polnud mul veel ketaspiduritega ratas. Aga tehnilisem rada mulle meeldib ja olen igati rahul. Järgmisel aastal kindlasti stardis. Olgu ilm milline tahes.

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas kaarelk » 31. 08. 2008. 22:15

minu isiklik kokkuvõte :
muda = uskumatu ; chainsuck = ca 100 korda ; külilikäimisi = vähemalt 10 korda (nendest kolm sirgel heinamaal :) ja 4 laskumisel täie raginaga võssa ) ;
ratta totaalne kinnikiilumine pori üledoosi tõttu = 2 korda ; võistlusmoraali kokkuvarisemine = 10 km enne lõppu (siis oli elu parim elionikoht kindlalt käes) ; kõvakahvel, crossmarkid ja v-pidur = halvim võimalik kombinatsioon.

tegelikult väga vinge sõit/jalutamine (y) aga enda tehnika ja vaim jäid nõrgaks.
tulemused on ka kuidagi kahtlaselt kaotsi läinud. (ehhki ega 3:40ga muidugi midagi peale piinlikuse oodata pole)
järgmisel aastal mudakummiga näeme, raisk :) .

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas UrmasL » 31. 08. 2008. 22:24

AndreK kirjutas:Oi sa ei kujuta ette.... teisel ringil on rada hoopis midagi muud. Kõige müstilisem oli ikka see, kui sa ratast käekõrval mäkke lükkasid, kogunes rehvide ümber selline muda kiht, et jooks ei käinud enam ei kahvli ega ka taga hargi vahelt läbi...
Heh, selles suhtes slikid abiks. Minu Maxxis Wormdrive ei korjanud üldse muda :D Kusjuures kus vähegi pinnast oli, siis pidas paremini kui loota oskasin. Paraku läks teise ringi alguses tagumisest õhk välja. Vaht ei aidanud ja sisekumm sai paigaldades viga (ilmselt liiga palju muda vahele). Nii ma pumpasin iga 2-3km järel aga vedas lõpuni välja.
9snow kirjutas:Kui keegi oskaks soovitada mõningaid harjutusi mis sellistes oludes kasuks tulevad, siis oleksin väga tänulik - mutta vabatahtlikult ronida ei soovi.
Sõit talvel! Ütleks et 90% ulatuses sama fiiling mis täna

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas UrmasL » 31. 08. 2008. 22:31

kaarelk kirjutas: muda = uskumatu ; chainsuck = ca 100 korda ;
...
ratta totaalne kinnikiilumine pori üledoosi tõttu = 2 korda ;
...
kõvakahvel, crossmarkid ja v-pidur = halvim võimalik kombinatsioon.
Minu tänud siinkohal Shimano inseneridele XTR väljatöötamise eest! Kogu sõidu peale paar chainsucki "poega" ja needki enda lohakast käiguvahetusest. Nii esimesed 3 kui tagumised 9 ketast olid ka kõige paksema muda korra all vabalt kasutatavad. Kõvakahvel polnud ka probleemiks.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas AndreK » 31. 08. 2008. 22:38

rai66 kirjutas:Ma mõtlesin, et Sa oled ikka rohkem nagu õlle mees. :D :D
Edvard rääkis teise ringi poolepeal, et kodus kavatseb ta vähemal 3 õlut ära juua. Lõpus jäi see number 5-e peale. See jutt ajas jubeda õlleisu peale küll...

Druon
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 19. 04. 2008. 22:26

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Druon » 31. 08. 2008. 22:41

Photos (Part 1) http://www.stopkadr.eu/reporting.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 31. 08. 2008. 22:43

Mnjah - mulle üldiselt srami jupid ei meeldi, aga mudas töötab X.0 küll hindele 5+. XTR vänt ei tekitanud ka probleeme.
Chainsucki 0 korda, käiguvahetruse probleem 0 korda, känapanemisi 0 korda - laskumistest sain kah alla. Ketaspidur on ikka päris mõnus, rattad ei jäänud kinni, sest polnud pidureid kuhu vahele saaks muda korjuda.

Liikumine rajal oli muidugi väga aeglane, syydistasin selles valutavat selga, kehva enesetunnet ning rakke haigusest pole ma ka veel täielikult paranenud, aga tuli välja et kõik liikusid aeglaselt - mingi imelik rada oli seekord - aeg 3:23 kanti andis 217-a koha. :) Ma loodan kõigest väest, et Rakvere toimub ka edaspidi - parim maratonirada eestis. Eriti meeldib mulle see ringidesüsteem(koduselt krossine tunne ka) - kohe ette on teada, et uuele ringile minnes paraneb sinu koht 24 võrra(seekord), ilma pingutamata :D

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Alvaro » 31. 08. 2008. 23:07

Kirsa kirjutas:Mnjah - mulle üldiselt srami jupid ei meeldi, aga mudas töötab X.0 küll hindele 5+. XTR vänt ei tekitanud ka probleeme.
Chainsucki 0 korda, käiguvahetruse probleem 0 korda, känapanemisi 0 korda - laskumistest sain kah alla. Ketaspidur on ikka päris mõnus, rattad ei jäänud kinni, sest polnud pidureid kuhu vahele saaks muda korjuda.

Liikumine rajal oli muidugi väga aeglane, syydistasin selles valutavat selga, kehva enesetunnet ning rakke haigusest pole ma ka veel täielikult paranenud, aga tuli välja et kõik liikusid aeglaselt - mingi imelik rada oli seekord - aeg 3:23 kanti andis 217-a koha. :) Ma loodan kõigest väest, et Rakvere toimub ka edaspidi - parim maratonirada eestis. Eriti meeldib mulle see ringidesüsteem(koduselt krossine tunne ka) - kohe ette on teada, et uuele ringile minnes paraneb sinu koht 24 võrra(seekord), ilma pingutamata :D
Ühinen chainsucki üle mitte kurtvate tegelastega - see oli tõesti see ilmastik, mis komponentide vahe selgelt välja tõi. See koha paranemine on eksponentsiaalne võrreldes Sinu enda kohaga, minul paranes vaid 92 pealt 87-le. Ma usun, et 800 mehed said juba vähemalt 200 kohta ettepoole.
Ja aru ma ei saa sellest sirgest heinamaast - täiesti müstiline käna. Ja neid oli veel, kes just seal suutsid emakese maaga kontakti luua.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 31. 08. 2008. 23:27

Sellest on juba juttu olnud, aga ma kordan uustulnukatele igaks juhuks üle.
Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt põhjustavad chainsucki järgmised asjad:
kulunud ja krassilised esihammakad
ära väsinud tagakäikari ketipinguti vedru.
Kui on klass parem kett vändast

Sõnaga aastal 2004a maadlesin ma ise meeletu chainsuckiga, jupid olid XT vänt, XTR kett ja väsinud xt tagakäikar.
Nyyd on XTR vänt, XT kett ja korrralik tagakäikar, ei mingit chainsucki.

Et vänt peaks olema klass kõvem kui kett, mitte vastupidi.

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas kaarelk » 31. 08. 2008. 23:32

Kirsa kirjutas:Sellest on juba juttu olnud, aga ma kordan uustulnukatele igaks juhuks üle.
Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt põhjustavad chainsucki järgmised asjad:
kulunud ja krassilised esihammakad
ära väsinud tagakäikari ketipinguti vedru.
Kui on klass parem kett vändast

Sõnaga aastal 2004a maadlesin ma ise meeletu chainsuckiga, jupid olid XT vänt, XTR kett ja väsinud xt tagakäikar.
Nyyd on XTR vänt, XT kett ja korrralik tagakäikar, ei mingit chainsucki.

Et vänt peaks olema klass kõvem kui kett, mitte vastupidi.
tundub minu risust ratas sobib ideaalselt selle chainsuck`i profiiliga: juhuslik deore cranckset, xt kett ja täiesti eelajalooline xt tagakäikar. on võibolla mõtlemisainet.

raini
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 26. 06. 2003. 09:46

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas raini » 31. 08. 2008. 23:34

Taga LX kassett ja XT käikar. Ees LX hammakad ja LX käikar. Pea kõik käigud töötasid lõpuni ;)
Aga V-pidureid kiruks küll! Tänu sellele sai üks pehme nippel võssa pandud, kui tagumine enam ei võtnud nii palju ja esimene pidur pidi liiga palju enda peale võtma.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Ereliukas » 01. 09. 2008. 00:00

paadunud V-piduri kasutajana pean kinnitama, et kooslus XTR V pidur + XTR klots ja keraamilise servaga pöid olid probleemivabad.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 01. 09. 2008. 00:37

Ereliukas kirjutas:paadunud V-piduri kasutajana pean kinnitama, et kooslus XTR V pidur + XTR klots ja keraamilise servaga pöid olid probleemivabad.

Age sai kah sellesama kombinatsiooniga kenasti pidama, aga v-piduriga on teine mure, pidurid asuvad pöiale/kummile nii lähedal ,et sopp ei mahu vahelt enam läbi ja jääb takistama. V-piduri meestel ei käinud rattad ringi tõusudel jalutades - lihtsalt lohistati velot enda järel. :)

Kasutaja avatar
Vika
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 10. 06. 2008. 10:49

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Vika » 01. 09. 2008. 00:49

Kirsa kirjutas:
Ereliukas kirjutas:paadunud V-piduri kasutajana pean kinnitama, et kooslus XTR V pidur + XTR klots ja keraamilise servaga pöid olid probleemivabad.
Age sai kah sellesama kombinatsiooniga kenasti pidama, aga v-piduriga on teine mure, pidurid asuvad pöiale/kummile nii lähedal ,et sopp ei mahu vahelt enam läbi ja jääb takistama. V-piduri meestel ei käinud rattad ringi tõusudel jalutades - lihtsalt lohistati velot enda järel. :)
Sõltub see ka kummidest... kui laiad kummid olid, siis jah, oli selline mure.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 01. 09. 2008. 08:01

Vihm tegi parima Elioni raja vaata et, parimaks üldse. Chainsuck'ga sain ikka parasjagu maadelda ja just eet keskmise hammakaga (Bontrageri Race Lite vänt ja Campagnolo C9 kett). Aga eks selle käpa keskmine hammakas on juba tehasest välja tulles turul rämedalt peksa saanud just mainitud probleemi tõttu. Ülejäänud kompott toimis. Aga mis täna ei toiminud oli tihend lenksu ja sadula vahel. 1,5 ringi toimis, kuid siis kõik. Tsiteeride klassikuid, kui keegi sai samal ajal haamri, siis mina ülejäänud sepikoja sisustuse. Järelejäänud pool ringi sai pea 75% ulatuses läbitud kränniga - no mingit minekut ei olnud.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
banzai
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 19. 07. 2004. 10:34

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas banzai » 01. 09. 2008. 08:35

Mul oli eile ilge purakas jalgades, aga see lahustus kõik mudas ja võsas kuhu ma korduvalt (17 korda) mustikaid sööma maandusin. Vähemalt oli teistel mu sõitu lõbus vaadata.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas m6mm » 01. 09. 2008. 08:38

Mul juhtus üsna ootamatust kohast motivatsiooni tulema: kompuuter jooksis kinni 12:57 nii et minnes teisele ringile vaatasin et ohhoo, täna saab õige kähku koju.. siis uuesti kella vaadates sain aru, et masin seisab. Kuulsin finišis möödaminnes vestlust et ühel mehel oli ka kompuuter kokku jooksnud, huvitav, kas oli veel selliseid? Äkki rabas mingi magnetlaine ka sellel finišimatil jalad alt?

Chainsucki sain naljakal kombel just esimesel ringil, teisel ringil käigud toimisid. Küll pole ma veel selliseid pokusid ratta ümber näinud, sõitsin ainult käiguheebli näitude järgi, käiguvahetajat polnud näha ning hammasrattad olid eristutavad vaid sätendavate hambaotste järgi, ülejäänu oli lihtsalt üks kamakas. Pori oli nii palju, et laskumistel end sadula taha laskmisel pidi ettevaatlik olema - sadul oli nii libe, et pani lupsti reite vahelt läbi. Ja kõik need muud mudarõõmud :) FS rattal 2,3 tolliste kummidega oli terve esimene ring sõidetav, maha tulin vaid kohtades, kus keegi ees kogemata vänderdama hakkas ja seisma jäi. Arvan, et selle sõidu märksõna oli rattavalitsemine: selgelt oli näha, kes käivad kruusal ja kes metsas treenimas. Parimal Elioni rajal tuli läbi aja parim koht, enesetunne on üsna hea.

rajko
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 23. 10. 2006. 06:51

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas rajko » 01. 09. 2008. 08:42

Mul läks ka kell lolliks, kokku näitas 2:35 ja 27 km.
Viimati muutis rajko, 01. 09. 2008. 09:20, muudetud 1 kord.
Max: 203, Avg:190

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas marion » 01. 09. 2008. 08:44

rai66 kirjutas:..Ja kui supp korjatakse pool tundi peale viimaste saabumist, siis on see küll paraja varuga. Söö supp ära ja võid pärast veekeskuses hullamas käia.
suppi ei korjatud ära, vaid see sai lihtsalt otsa. kui ma olin ka omale kuivad riided selga visanud ja supikasse läksin, öeldi konkreetselt, et otsas, ei olnud enam ka saia ega leiba. palusin siis luba neid termoseid natukese lakkuda, siis öeldi, et see on ka juba ära tehtud. ok, võibolla tõesti jokutasin nii rajal, kui ratta autosse panemisel ning enese riietamisel/pesemisel liiast, aga sellegipoolest oli peale neljapooletunnist sõitu kõht ikka jube tühi ja pilt virvendas silmade ees ning supi otsa saamine päris ärritav. Ma olen ennegi siit-sealt kuulnud, et viimased on supist ilma jäänud, aga alla 600. kohaga ma seda küll karta ei osanud.
Raja osas peab muidugi ütlema, et ega Rakvere pole kunagi kergete killast olnud, aga vähemalt on see tavaliselt sõidetav olnud. Seekord tuli veerand distantsist kõndide-joostes, rajal sai kasutatud kogu oma mudasõiduoskuste pagasit ja veel juurdegi õpitud. Et siis väga raske, aga masohhistile mõnus :wink:
tehnika kohta ei ole ka ühtegi halba sõna, toimis mudakihi all lõpuni

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 01. 09. 2008. 08:49

Tuginedes Kirsa seletusele peab vist tagakäikari "recycle bin'i" ära saatma. Kõik muud jupid on uued, aga granny peal sakkis Jane täiega.

Tahkost möödunud kahe kuu jooksul sain korra rattale juulis ja siis veel 2 korda reedel ja laupäeval enne Rakveret - trenn missugune.

Eesmärgiks oli lõpetada, teha tugev ja pikk treening ning rajal tekkis uus eesmärk - võimalikult palju sõita :D

Vahur nimetas sportinfos, et seni on Eestis ainult kaks maratoni mudasemad olnud, pakkuge millised siis? Mina vist tean....

Aga kokkuvõtteks oli viimase peal maraton, vaatamata sellele, et supp olevat otsa saand! 8)

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Rakvere 9. Rattamaraton

Postitus Postitas Olts » 01. 09. 2008. 08:51

Kirsa kirjutas:Sellest on juba juttu olnud, aga ma kordan uustulnukatele igaks juhuks üle.
Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt põhjustavad chainsucki järgmised asjad:
kulunud ja krassilised esihammakad
ära väsinud tagakäikari ketipinguti vedru.
Kui on klass parem kett vändast

Sõnaga aastal 2004a maadlesin ma ise meeletu chainsuckiga, jupid olid XT vänt, XTR kett ja väsinud xt tagakäikar.
Nyyd on XTR vänt, XT kett ja korrralik tagakäikar, ei mingit chainsucki.

Et vänt peaks olema klass kõvem kui kett, mitte vastupidi.
Kevadel panin uue XT vända ja Rõuge tuuri ajal ka uue keti. Peale seda olen sõitnud ainult Elione ja Tahko. "Sukk" käis külas mis kole
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Vasta

Mine “Eesti võistlused”