Fair Play -st Elioni sarjas.

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Aare » 23. 05. 2008. 08:19

Mõtlesin pikalt, et kas hakata sellel teemal kirjutama, kuid kuna Mulgi etapil sain kriitikutelt valusalt mööda turja - olen nüüd enda suhtes palju enesekriitilisem ning pööran suuremat tähelepanu ka end ümbritsevale Elioni sarjas!
Erinevates eelnevates kommentaarides hõigati välja loosungeid: "asi on põhimõttes", "Fair Play" jms. Loomulikult on see kõik õige ja enamuses ka aksepteeritav.
Nimelt tekkis mul küsimus Rõuge etapil osade naisvõistlejate stardigruppidesse paigutamisel.
Tean, et sarja peakorraldjal ja etapi korraldajal on õigus vastavalt oma sisetundele ja veendumusele tõsta eliitrattureid väiksemate numbritega (eespool olevatesse) stardigruppidesse, kuna on ilmne, et nende sportlik tase võimaldab võistelda auhinnaliste kohtade eest ja sarjas eelnevalt mitteosalemise puhul oleks see üldistel alustel võimatu.
Aga kas vastab Ausa Mängu reeglitele ka see, kui aastaid sarja enamikel etappidel osalenud naissportlane (seega sõitnud oma stardigrupi välja vastavalt oma võimetele), tõstetakse stardigrupist 500-550 stardigruppi 200-250?!
Miks ma nüüd peale kaklust rusikatega vehin?
Ei ma ei protesti ega kiru, vaid lihtsalt arutlen sellise juhtumi üle.
Kas see on siis Fair Play teiste naisratturite suhtes, kes startisid vastavalt oma võimetele väljasõidetud stardigruppidest? Ilmselt mitte!
Võib olla olnuks lõppjärjestus teistsugune, kui oleks starditud auga väljateenitud stardigrupist?!
P.S. Ei taha minna isiklikuks ja sellepärast ei too välja ka nimesid; kes tahab ja viitsib võib selle kerge vaevaga ise välja uurida.
Leian, et siin on küll mõtteainet..., kuna naisratturite osakaal on meil niigi ahtake ja tekitab ju selline põhjendamatu eelise andmine neis vähesteski nördimust.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas KristjanS » 23. 05. 2008. 08:32

mina leian, et niikaua kui ei minda vastuollu võistlusmäärustikuga ja peakohtuniku otsusega, on kõik korras (väga kauge "JOKK põhimõtte" sugulane) ja mäng on aus. Kui konkreetse etapi korraldaja leiab, et võistleja numbriga XXX on väärt startima grupis Z01-Y00, siis nii ongi. Olgu selleks põhjuseks eelmisel õhtul ühise laua taga joodud õlled, saunas visatud vinge leil või mõni muu mõjuv põhjus. Samuti leian, et korraldaja poolt sellise tunnustuse andmine tõstab oluliselt motivatsiooni harjutada edaspidi veel rohkem. Seda just naiste klassis. Kahju, et see teema probleemina üles võeti!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Aare » 23. 05. 2008. 08:43

veloman32 kirjutas:mina leian, et niikaua kui ei minda vastuollu võistlusmäärustikuga ja peakohtuniku otsusega, on kõik korras (väga kauge "JOKK põhimõtte" sugulane) ja mäng on aus. Kui konkreetse etapi korraldaja leiab, et võistleja numbriga XXX on väärt startima grupis Z01-Y00, siis nii ongi. Olgu selleks põhjuseks eelmisel õhtul ühise laua taga joodud õlled, saunas visatud vinge leil või mõni muu mõjuv põhjus. Samuti leian, et korraldaja poolt sellise tunnustuse andmine tõstab oluliselt motivatsiooni harjutada edaspidi veel rohkem. Seda just naiste klassis. Kahju, et see teema probleemina üles võeti!
Sellest ma ju räägingi, et on JOKK!
Aga kuidas motiveerida seda naisvõistlejat, kes saunas ei käinud?

raigo13
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 10. 02. 2008. 11:52

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas raigo13 » 23. 05. 2008. 08:46

veloman32 jutust jääb jah mulje, et need kes ei käinud saunas, peaksid seda ehk järgmine kord kaaluma 8)

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Villem T » 23. 05. 2008. 08:53

Fair play peaks tagama kõigile võrdsed õigused/võimalused, niikaua kuni keegi neist vabatahtlikult ei loobu. Korraldajaga saunas käimise abil saavutatu ei anna küll mingit õigust fair play lipukesega lehvitamiseks - see on rohkem nagu mitmevõistlus kus kõik ei pääse üht distsipliini tegema.

Kaugeks võrdluseks vaata juttu ujujate libedatest kostüümidest - niikaua kui pole kõigile kättesaadav, pole fair.

talukas
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 12. 01. 2004. 16:59

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas talukas » 23. 05. 2008. 09:07

Ai-ai-ai nüüd sai üles pandud tõsiselt valus teema. Jään ootama pikki arutlusi ja mõttetalguid.
Aga minupoolest võiks veloplussi turva teistest varem kasvõi 11.50 startida Elionil, pulss sellest ei tõuseks kopkatki. Aga mingi kord peaks loomulikult olema.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas rai66 » 23. 05. 2008. 09:14

Ega see edasi-tagasi vist eriti mõtekas ei ole. Tõstad sõitja gruppi 200-250, aga lõpetab nii, et järgmine start on grupp jälle 500-550. Samas ma ei saa aru, mis mõnu on startida eestpoolt iga kord ja sõita nii, et esimesel kolmandikul sõidab 200+ matsi mööda. Ma olen seda ennegi mõelnud, kui uhad pundiga pidevalt samast väiksema numbriga mahajääjast mööda. Mina olen paari aastaga oma stadigrupi välja sõitnud ja see on täpselt paras. Algus on hea rahulik, mõni läheb mööda, mõnest lähed ise. Ja siis üritad natuke kohta parandada. Ei ole ju mõtet end alguses kinni sõita ja teistele jalgu jääda.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas KristjanS » 23. 05. 2008. 09:31

Aare kirjutas:Sellest ma ju räägingi, et on JOKK!
Aga kuidas motiveerida seda naisvõistlejat, kes saunas ei käinud?
Ma ütlesin, et väga (kohe väga väga) kauge sugulane...peaaegu, et ei olegi sugulane (paluks mitte segi ajada). Ma ei väida, et konkreetne isik käis korraldajaga saunas, libistas õllet või muud säärast. Arvan, et see isik oli oma võistlustulemustega (ka naistearvestuse 2,3,4 jne koht on tulemus) korraldajale varem silma jäänud, mistõttu anti talle võimalus end rohkem tõestada. Kui ta sai sellega hakkama, siis tegi korraldaja õige otsuse. Kui aga vedas teda alt ja ei olnud suuteline enda privileege ära kasutama siis järgmine kord arvatavasti talle seda erandit enam ei tehta.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas PudruKuul » 23. 05. 2008. 09:42

Möödunud aastal ostsin Rakveres endale numbri stardigruppi 400-500. Tegelikult sõidan 900-1000. Jäin hiljaks ja oli pakkumine. Väga ebamugav oli startida, sest kiirematega koos ei suutnud püsida ja tagumised pressisid peale. Lõpp tulemus oli üks ring ja katkestamine.
Teeme eraldi stardid, mehed ees ära ja naised järgi. Kuid nii ka ei saa. Sooline diskrimeerimine, nõrgemad ratturid jäävad tugevamatele naistele jalgu jne.
Ma arvan, et siin aitaks reeglistiku muudatuse viimine, kus igal ratturil on võimalus stardita viimasest koridorist. Et isegi siis kui sind esimese 500 sekka tõstetakse, jääb võimalus rivi lõpust alustada! Sellega rõhutaks ka inimese aususele ja sport võiks jääda aususe printsiibile.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Mati » 23. 05. 2008. 09:51

Ma pole osand adudagi, et EEC sari on nii sügavmõttelist analüüsi väärt.

Alfaisased võiksid nüüd sarved natuke longu lasta ja mõelda kui palju naisi üldse sõidab. Vastus: Rõuges nt 46 naist 897 lõpetajast. Sh üks alla 3h (st 300 sisse) + neli alla 3:15 (st 500 sisse). Seega mina soosiks igal võimalusel naisi, kes on omas klassis tasemel. Või hakkavad noorpullid varsti ka oma soo auhinnatud isendite tüüpilise soosimise vastu protestima?

PS! Oma tegudele kaudse õigustuse otsimine läbi umbisikuliste isikute tegude on muidugi kaval, aga sutsu populistlik.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas kaarelk » 23. 05. 2008. 11:23

ehhki siin on asi juba isiklike solvanguteni aetud, küsiks ma teemaalgatajalt kas ta on ikka väga veendunud , et tegu on üksikjuhtumiga mida teravaks ajada. minu piiratud teadmiste kohaselt startisid eelmisel aastal paljud naiste esiotsa sõitjaid esimestest stardigruppides ja tõenäoliselt pole/polnud see ka sel/varasematel aastatel erinev. (rõuge hõreda osavõtu puhul võis tõesti küll olla tegu üksiku juhtumiga). suured vabandused, ette kui ma siin tegelikult valeandmeid esitan.

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Aare » 23. 05. 2008. 11:56

Mina pole isiklikult kedagi solvanud, ega asja teravaks ajanud!
Krt. ärge jälle ülereageerige!
Algatasin teema sellepärast, et Rõuges rajaservas oli inimesi, kes Elioni põhimõtetega kursis olles (võistlusreeglid), reageerisid sellisele juhtumile. Ja õigustatult reageerisid.
Mölisen sellepärast, et tunnen enda elukaaslast veidi diskrimineerituna!
Mölisen enda initsiatiivil ja sõprade soovitusel, kuna Elionil peaks ka kehtima Fair Play põhimõtted!
Kuigi mu elukaaslane ei saavutanud omas klassis etapivõitu (oli kolmas!)on reeglid kõigile võrdsed!
Ongi kõik - kes sai asjast aru, kes ei saanud!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Mati » 23. 05. 2008. 12:00

Aare kirjutas:...Algatasin teema sellepärast, et Rõuges rajaservas oli inimesi, kes Elioni põhimõtetega kursis olles (võistlusreeglid), reageerisid sellisele juhtumile. Ja õigustatult reageerisid...Mölisen sellepärast, et tunnen enda elukaaslast veidi diskrimineerituna!...Kuigi mu elukaaslane ei saavutanud omas klassis etapivõitu (oli kolmas!)...
Väike vastuolu? Oma personaalse seotuse oleksid võinud kohe avalikustada. Süües kasvab isu?

IMHO suht tühi teema, aga andke aga minna. Peale TRR saate samal teemal jätkata selle ürituse põhjal.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Topsik » 23. 05. 2008. 12:05

Olen Elioni sarjas koguaeg startinud grupis 700+, lõpukoht 500+ ja oma vanusegrupis 4-8. Kuna võtan osa ainult mõnedest selle sarja võistlustest, siis pole stardigrupp ka kõige parem. Võibolla kui stardiksin 500+ grupist, siis oleks ...
Tegelikult väga ei hädalda, sest enestetunde huvides on oluliselt parem teistest mööda sõita, kui kui sinust sõidetakse nagu postist mööda. Ma arvan, et üleüldise heaolu/õiglustunde huvides ei tohiks naistele selliseid eeliseid anda, et nad ettepoole paigutatakse.

Juhendi järgi

Kood: Vali kõik

8.3. Stardigruppide moodustamisel arvestatakse EEC jooksva aasta (koefitsiendiga 1) või selle puudumisel EEC eelmise hooaja (koef. 1,2) parima etapi tulemust. 
peaks mu stardigrupp ju olema 500+, aga Rõuges oli ikka 700+ :). Kuna Rõuges olude sunnil ei startinud, kas siis Tallina RM on stardigrupp 800+ või juhendist lähtuvalt 2007 parim koht 500+*1,2=600+ ? Vahet pole - saan sõidetud nii 800+ kui ka teistes gruppides, kõik on endas kinni.

TRR stardin II grupis (ainuke endasugune :)), ega "jänes on püksis", kas suudan grupis püsida.

Tea 8)

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Aare » 23. 05. 2008. 12:16

Mati kirjutas:
Aare kirjutas:...Algatasin teema sellepärast, et Rõuges rajaservas oli inimesi, kes Elioni põhimõtetega kursis olles (võistlusreeglid), reageerisid sellisele juhtumile. Ja õigustatult reageerisid...Mölisen sellepärast, et tunnen enda elukaaslast veidi diskrimineerituna!...Kuigi mu elukaaslane ei saavutanud omas klassis etapivõitu (oli kolmas!)...
Väike vastuolu? Oma personaalse seotuse oleksid võinud kohe avalikustada. Süües kasvab isu?

IMHO suht tühi teema, aga andke aga minna. Peale TRR saate samal teemal jätkata selle ürituse põhjal.
Eks veri ole ikka paksem, kui vesi!
Mõtlen just seotust: velo clubbers vs. HRK.
Kas ka sellest Sinu selline reaktsioon?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Mati » 23. 05. 2008. 12:26

Aare kirjutas:Mõtlen just seotust: velo clubbers vs. HRK. Kas ka sellest Sinu selline reaktsioon?
Isiklikult absoluutselt mitte ja klubiliselt veel vähem. Kui võrrelda Age ja Eliko tulemusi, siis Agele ei ole poodium midagi uut. On sinna saadud nii ja naa. Seepärast ei mõista ma ka seda pläma, mis siin praegu toimub mingite stardikohtadega.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Rivo » 23. 05. 2008. 12:32

Topsik kirjutas:

Kood: Vali kõik

8.3. Stardigruppide moodustamisel arvestatakse EEC jooksva aasta (koefitsiendiga 1) või selle puudumisel EEC eelmise hooaja (koef. 1,2) parima etapi tulemust. 
peaks mu stardigrupp ju olema 500+, aga Rõuges oli ikka 700+ :). Kuna Rõuges olude sunnil ei startinud, kas siis Tallina RM on stardigrupp 800+ või juhendist lähtuvalt 2007 parim koht 500+*1,2=600+ ? Vahet pole - saan sõidetud nii 800+ kui ka teistes gruppides, kõik on endas kinni.
Väike selgitus : see, et oled eelneval võistlusel saanud nt. 666 koha, ei tähenda kohe seda, et järgmisel korral startides on su number samuti 666 ! Kui eelnevate võistluste jooksul on oma parimaks tulemuseks saanud 666 a la 1000 võistlejat, siis on ju üsna loogiline, et kõigile ei saa ju ühte-sama stardinumbrit anda.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Aare » 23. 05. 2008. 12:42

Mati kirjutas:
Aare kirjutas:Mõtlen just seotust: velo clubbers vs. HRK. Kas ka sellest Sinu selline reaktsioon?
Isiklikult absoluutselt mitte ja klubiliselt veel vähem. Kui võrrelda Age ja Eliko tulemusi, siis Agele ei ole poodium midagi uut. On sinna saadud nii ja naa. Seepärast ei mõista ma ka seda pläma, mis siin praegu toimub mingite stardikohtadega.
Absoluutselt ei alahinda Age sportlikke saavutusi ning nii või naa poodiumile pääsu!
Aga siin ongi ju küsimus: kui poodiumile pääseb nii või naa, siis milleks tsiksida stardigruppidega??
Mati - see ei ole pläma!
Asi on põhimõttes, nagu mulle nädalate eest raiuti!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Mati » 23. 05. 2008. 12:59

Aare kirjutas:...Mati - see ei ole pläma!...Asi on põhimõttes, nagu mulle nädalate eest raiuti!
Ok, eeldan siis, et oled teinud ka vastavasisulise pöördumise EEC peakorraldajale ja kõikkide etappide korraldajatele? Vastasel juhul ei saa ma absull aru mis imet sa foorumis järjekindlalt plämades loodad?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas KristjanS » 23. 05. 2008. 13:04

ma väga lootsin, et nimed ei näe selles teemas päevavalgust aga...võta näpust, lootus ikkagi on lollide lohutus. Nüüd jääb veel vaid üle loota (jälle), et asjaosaline ise seda teemat ei näe/loe, muidu ei pruugi ta enam tahta rattaga sõita, sest kõik arvavad, et ta on valemängija ja laseb vaid teiste seljas liugu!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Aare » 23. 05. 2008. 13:12

Mati kirjutas:
Aare kirjutas:...Mati - see ei ole pläma!...Asi on põhimõttes, nagu mulle nädalate eest raiuti!
Ok, eeldan siis, et oled teinud ka vastavasisulise pöördumise EEC peakorraldajale ja kõikkide etappide korraldajatele? Vastasel juhul ei saa ma absull aru mis imet sa foorumis järjekindlalt plämades loodad?
Hästi paned!
Mõtlesin, et oled arukam inimene!
Anna minna...

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Rivo » 23. 05. 2008. 13:25

Reegleid kinnitavad erandid !
Erandite tarvis reegleid pole !
EEC sarjas paigutatakse võistlejad stardigruppidesse reeglite kohaselt. Ja otse loomulikult, on siin erandeid. Palju neid ikka on - pakun et max. 5% kogu võistlejate arvust (kahtlen, kas isegi nii palju)

Ja alati on maailmas inimesi, kes mitte millegiga, mitte kunagi rahul pole :!:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Oliver » 23. 05. 2008. 14:04

Rahu mehed!

Aare avaldas oma arvamuse korrektselt, liigsete emotsioonideta ja kedagi solvamata. Tagamaadest hoolimata ei näe ma põhjust, miks sellele nii emotsionaalselt reageerida. Reaalses elus tunduvad kõik normaalsed inimesed, kuid netis kiputakse kohe pasunasse andma. :?

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Olts » 23. 05. 2008. 17:47

Mati kirjutas:Ma pole osand adudagi, et EEC sari on nii sügavmõttelist analüüsi väärt.

Alfaisased võiksid nüüd sarved natuke longu lasta ja mõelda kui palju naisi üldse sõidab. Vastus: Rõuges nt 46 naist 897 lõpetajast. Sh üks alla 3h (st 300 sisse) + neli alla 3:15 (st 500 sisse). Seega mina soosiks igal võimalusel naisi, kes on omas klassis tasemel. Või hakkavad noorpullid varsti ka oma soo auhinnatud isendite tüüpilise soosimise vastu protestima?

PS! Oma tegudele kaudse õigustuse otsimine läbi umbisikuliste isikute tegude on muidugi kaval, aga sutsu populistlik.
Mati, sa said nüüd natu valesti aru jah. Jutt ei olnud, sellest, kui tugev keegi on, vaid sellest, miks osadel on see võimalus startida oma stardinumbrist eestpoolt. Igaüks võiks ikka ise oma stardikoha välja sõita ja kui on tugev tüdruk, siis järgmine kord ongi parem stardikoht.
Näiteks minu eest stardigrupist startis 2 tüdrukut, keda ma varem näinud polnud. Ja juba esimesel 100l meetril nad jäid jalgu, st takistasid teiste liikumist.
Kas nad seda sardikohta siis õigustasid teiste tüdrukute/naiste suhtes?
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas kalari » 23. 05. 2008. 18:04

Arumaeisaa! Kas on tegemist sellega, et pikk töönädal kõigil seljataga, et sellist jura panete? Üldjuhul oli seda foorumit ikka hea lugeda. Ok, mõnikord mõni kirjaoskamatu pubekas ikka "nalja" viskas aga see selleks. Aga nüüd peale Aare, ütleks, et harju keskmist taset ületavat mõtteavaldust hakkas selliseid pärleid lendama, et hoia ja keela!
Tõeline reedene pärl: "Samuti leian, et korraldaja poolt sellise tunnustuse andmine tõstab oluliselt motivatsiooni harjutada edaspidi veel rohkem" :roll:

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas KristjanS » 23. 05. 2008. 18:07

Olts kirjutas:Jutt ei olnud, sellest, kui tugev keegi on, vaid sellest, miks osadel on see võimalus startida oma stardinumbrist eestpoolt....Näiteks minu eest stardigrupist startis 2 tüdrukut, keda ma varem näinud polnud. Ja juba esimesel 100l meetril nad jäid jalgu, st takistasid teiste liikumist.
Kas nad seda sardikohta siis õigustasid teiste tüdrukute/naiste suhtes?
sa ise vastasid oma küsimusele. Just osadele (teistest silmapaistvamatele, mida kõnealune neiu kindlasti on) on antud võimalus startida eespool, kui numbril kirjas. Ja nagu ma oma esimeses postituses kirjutasin, siis nad kas kasutavad seda eelist kasulikult (ehk võistluse korraldaja otsus oli õige) või nad ei tee seda mitte ja järgmisel korral ei pruugi nad seda eelist enam saada.

Milleks üldse sel teemal siin jahuda? Kas teemaalgataja otsib taga haljast tõde?On nii põhimõttekindel kõigil elualadel ja tahab, et edaspidi ollakse kõigis määrustikes jäigalt kinni ja et neid ka siis ei painutataks, kui tema enda kasu oleks mängus? Lihtsalt tuli kiusu tuju peale ja antud juhul oli kiusatavaks sobivaim naisterahvas (keda rattasõidus on niigi vähe)?
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas erikr » 23. 05. 2008. 18:33

Aare teema püstitus on laiemas plaanis kindlasti rahvalikku arutelu väärt. Mingit tõde sellest kindlasti ei selgu, kull aga annab mõtlevatele inimestele võimaluse mõtiskluseks ja enda jaoks läbimõtlemiseks. Ja äkki korraldajad timmivad reegleid kriipsuvõrra siia- vöi sinnapoole.

On ju Elioniga seoses muidki globaalseid arutelusid olnud - stardinumbrid, peakohtuniku eriloaga stardigrupivahetus, laupäev vs pühapäev, kas või mis kell oleks pidanud olema matkasõitjate start vmt. Teinekord ongi muudatusi toimunud.

Kitsamas plaanis oleks Aare saanud kindlasti küsimusele ametliku vastuse samuti HRK-sse kuuluvalt ürituse peakorraldajalt.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Mati » 23. 05. 2008. 19:17

Olts kirjutas:
Mati kirjutas:...Alfaisased võiksid nüüd sarved natuke longu lasta ja mõelda kui palju naisi üldse sõidab. Vastus: Rõuges nt 46 naist 897 lõpetajast. Sh üks alla 3h (st 300 sisse) + neli alla 3:15 (st 500 sisse). Seega mina soosiks igal võimalusel naisi, kes on omas klassis tasemel...
Mati, sa said nüüd natu valesti aru jah. Jutt ei olnud, sellest, kui tugev keegi on, vaid sellest, miks osadel on see võimalus startida oma stardinumbrist eestpoolt. Igaüks võiks ikka ise oma stardikoha välja sõita ja kui on tugev tüdruk, siis järgmine kord ongi parem stardikoht...
Olts, sa said nüüd natu valesti aru jah :) . Kordan täpsustades - seega mina soosiks igal võimalusel KÕIKKI naisi (oli küll juba enne mitmuses), kes on omas klassis (st naiste hulgas) tasemel (st võimelised figureerima nt esimese 10-15-20 hulgas). Minu pärast pandagu nad KÕIK kasvõi 1. stardigruppi, mind ei segaks ega morjendaks.

Samas ikkagi jään oma seisukoha juurde, et sellisele ÜLDISELE PÕHIMÕTTELISELE küsimusele oleks esmajärjekorras võinud küsida vastust korraldajalt (kas pea või etapi) stiilis - probleemi avamine, selgituse palumine, omapoolse (edasise) lahenduse pakkumine. Ja kui selle kohaselt oleks asi jäänud lahtiseks, siis asja avalikult arutada. Praegu on asi rohkem ametiühingu miitingu moodi, kus osakondade töölised omavahel "kisuvad".

Ehk Aare, kas sobib kui teed vastava pöördumise ja kuni vastuse saamiseni paneme siin sae seisma?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

talukas
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 12. 01. 2004. 16:59

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas talukas » 23. 05. 2008. 19:32

ra.ta. kirjutas:Ai-ai-ai nüüd sai üles pandud tõsiselt valus teema. Jään ootama pikki arutlusi ja mõttetalguid.
musi-musi ja kalli-kalli teile kõigile, te ei petnud mu lootusi

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Mati » 23. 05. 2008. 19:39

ra.ta. kirjutas:
ra.ta. kirjutas:Ai-ai-ai nüüd sai üles pandud tõsiselt valus teema. Jään ootama pikki arutlusi ja mõttetalguid.
musi-musi ja kalli-kalli teile kõigile, te ei petnud mu lootusi
oh raulike küll, no kelle muu pärast ikka mul näpuotsad villis on.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Kirsa » 23. 05. 2008. 19:46

Võite teema koomale tõmmata - ma juba jagasin naissõitjate alast know-how'd Aarele privas.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Oliver » 23. 05. 2008. 20:22

Mati kirjutas:Samas ikkagi jään oma seisukoha juurde, et sellisele ÜLDISELE PÕHIMÕTTELISELE küsimusele oleks esmajärjekorras võinud küsida vastust korraldajalt (kas pea või etapi) stiilis - probleemi avamine, selgituse palumine, omapoolse (edasise) lahenduse pakkumine.
Äkki võiks mõtteid avaldada ka ilma ametlikult protestimata või ametlikke kanaleid pidi selgitust küsimata. Kui Jüri Mõis Rakveres lintide alt läbi sõitis, et mitte vaese pööblimassi taga rivis seista, siis kommenteeriti ja naerdi selle üle nii foorumites kui ka saunas. Ja see oli lubatud ilma ametlikku kaebust esitamata.

Teisest küljest, kui tõesti regulaarne EEC osaleja lasti stardigruppides ettepoole ja veel tegu on esikolmikukonkurentsiga, siis võiks vastava eelise andja (korraldaja) ise kommenteerida, miks ta nii tegi. Kui ma oleks võimeline isekolmiku kohdadele sõitma, siis mind ka tõenäoliselt häiriks, kui teistele oluline eelis antakse. Samas ei pruugi see teema nii oluline olla, et ma kohe kaebama jookseks, kuid teo eetilisuses kahtleks küll ja vb arutaks seda ka foorumis.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Mati » 23. 05. 2008. 20:33

Oleneb eesmärgist. Kas tahetakse tagantjärgi jahuda ja plämada või on eesmärk midagi muuta tulevikuks. Eesmärk pühendab abinõu! Elu on näidanud, et millegi saavutamiseks on vaja konkreetseid samme.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

muri
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 23. 03. 2005. 09:57

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas muri » 23. 05. 2008. 20:44

Olts kirjutas: Näiteks minu eest stardigrupist startis 2 tüdrukut, keda ma varem näinud polnud. Ja juba esimesel 100l meetril nad jäid jalgu, st takistasid teiste liikumist.
Kas nad seda sardikohta siis õigustasid teiste tüdrukute/naiste suhtes?
No mina ei usu, et need kaks väikest (aga muuseas väga tugevat) triatloni neidu niiväga ette jäid, et neist kuidagi mööda ei mahtunud. Eks muidugi kõvem tiimi nimi ja sealne korraldus aitab neile kaasa, aga õige klubi ju ongi üks väga oluline faktor rattaspordi juures? Nii et endal jääb üle ainult enda laiskust kiruda, et litsents ja klubilisus puudub. Clubberlase ühekordse proovimise peale, et kuidas läheb, ka ei osanud küll solvuda, eks ta oleks vanuseklassi võitnud niikuinii ja oma järgnevat stardikohta tugevalt parandanud. Muidugi võiks olla inimesel aastas mingi arv kordi, kui selline ettepoole tõstmine võimalik.
Oleks, et nüüd vaatamata sellele kisale siin ka järgmistel võistlustel mõnikord stardiaegu julgetakse avaldada. Ise uurin neid, arvamuse jätan endale, aga tugev austus tekib nende naiste suhtes, kes ka tagant tulles suudavad ettepoole sõita- eelmise aasta Tallinna maratoni üldvõitja naiste arvestuses näiteks pani kõikidele eliidiga koos startinud noortele neiukestele ära (y)
Kui ma ei eksi, olen selles karjas alles teine naissoost sõnavõtja, teised vist saavad trennis tugevaks samal ajal...

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas KaupoR » 23. 05. 2008. 20:47

Mina olin see, kes "asi on põhimõttes" ütles. Ja ma jään tegelikult siin vaidluses oma vanale mõttele kindlaks. Sama moodi nagu ei tohiks rada lõigates ületada finishijoont, ei tohiks keegi peale peakohtuniku kedagi kuhugi tõsta. Juhendis pole peakorraldajast sõnagi, seega oli Velomanil õigus - siin ei ole JOKK situatsiooni sugulasega tegemist vaid JPMK (Juriidiliselt Pole Midagi Korras) olukorraga ... sorry kui nimetatud võistlejal oli peakohtuniku mitte peakorraldaja luba... Kui veel juhendis näpuga järge ajada, siis seal on punkt 8.6, kus kirjas järgmine:
Startimise ohutust ja turvalisust silmas pidades võib peakohtunik paigutada esimesse stardigruppi EJL litsentsiga 'Eliit', 'U-23' või 'M-18' klassi sportlasi. .

Eeldan, et "Eliit" laieneb nii M kui N eliidile, kuid konks on selles, et näpuga reegleid lugedes on õigus tõsta vaid 1. stardigruppi!

Samas ma usun, et just sellist pretsedenti oli vaja, et midagi sellist enam ei juhtuks (y)
If everything's under control, you're going too slow!

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Kirsa » 23. 05. 2008. 21:31

KaupoR kirjutas: Samas ma usun, et just sellist pretsedenti oli vaja, et midagi sellist enam ei juhtuks (y)
Millist sellist ja mis juhtus - räägi nii et teised ka aru saavad.
Rõuges ei juhtunud minu teadmiste kohaselt midagi illegaalselt - loomulikult oli peakohtunik ja ainult peakohtunik see, kes andis osadele mees ja naissõitjatele loa eestpoolt startida - nii on see igal etapil, peakorraldaja ei puutu asjasse.
Teema algas sellepärast, et inimesel oli küsimusi. Küsimine tuli lihtsalt kohmakalt välja, kogu moos.

Ainult clubbersi foorumis suudetakse igast teemast rõve palagan teha ja eestlaslik sitaloopimine algatada.
Ma ei tea ühtegi teist foorumi, kus asjad sedasi käest ära oleksid. :evil: :evil:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas dr Holden » 23. 05. 2008. 21:38

veloman32 kirjutas:Kui konkreetse etapi korraldaja leiab, et võistleja numbriga XXX on väärt startima grupis Z01-Y00, siis nii ongi. Olgu selleks põhjuseks eelmisel õhtul ühise laua taga joodud õlled, saunas visatud vinge leil või mõni muu mõjuv põhjus.
Villem T kirjutas:Korraldajaga saunas käimise abil saavutatu ei anna küll mingit õigust fair play lipukesega lehvitamiseks...
Oliver kirjutas:Teisest küljest, kui tõesti regulaarne EEC osaleja lasti stardigruppides ettepoole ja veel tegu on esikolmikukonkurentsiga, siis võiks vastava eelise andja (korraldaja) ise kommenteerida, miks ta nii tegi.
Palun jätke mind siit kismast välja - mina pole Agele andnud luba startida eespool oma õiget koridori. Kui see luba kuidagi saad, siis ilmselt peakohtuniku abiga, kelle tegevus on minu suhtes ülimuslik, ehk siis mina talle kätt ette panna ei saa!!!!! Jutul lõpp! Minge parem trenni!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Mati » 23. 05. 2008. 21:43

MOTT
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas AndreK » 23. 05. 2008. 21:56

holden kirjutas:Jutul lõpp! Minge parem trenni!
JA JOOGE ÕLUT KA!

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Olts » 23. 05. 2008. 22:01

Tahaks väita, et teema lõpp on läinud esimesest postitusest oluliselt mööda. Kummaline, et seda ei märganud kogenud kommenteerijad. Au Kaupole, kes pole oma põhimõtteid muutnud. (y)
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas KaupoR » 23. 05. 2008. 22:02

igatahes võib siiski vabalt peakorraldajaga saunas käia, see on hea. Ja kuna luba saadi peakohtuniku käest, siis ma suudan siit tuvastada lõppude lõpuks vaid ühe eksimuse juhendi vastu: peakohtunik oleks pidanud Age tõstma esimesse stardirühma. :twisted:
If everything's under control, you're going too slow!

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Olts » 23. 05. 2008. 22:04

muri kirjutas:
Olts kirjutas: Näiteks minu eest stardigrupist startis 2 tüdrukut, keda ma varem näinud polnud. Ja juba esimesel 100l meetril nad jäid jalgu, st takistasid teiste liikumist.
Kas nad seda sardikohta siis õigustasid teiste tüdrukute/naiste suhtes?
No mina ei usu, et need kaks väikest (aga muuseas väga tugevat) triatloni neidu niiväga ette jäid, et neist kuidagi mööda ei mahtunud. Eks muidugi kõvem tiimi nimi ja sealne korraldus aitab neile kaasa, aga õige klubi ju ongi üks väga oluline faktor rattaspordi juures? Nii et endal jääb üle ainult enda laiskust kiruda, et litsents ja klubilisus puudub. Clubberlase ühekordse proovimise peale, et kuidas läheb, ka ei osanud küll solvuda, eks ta oleks vanuseklassi võitnud niikuinii ja oma järgnevat stardikohta tugevalt parandanud. Muidugi võiks olla inimesel aastas mingi arv kordi, kui selline ettepoole tõstmine võimalik.
Oleks, et nüüd vaatamata sellele kisale siin ka järgmistel võistlustel mõnikord stardiaegu julgetakse avaldada. Ise uurin neid, arvamuse jätan endale, aga tugev austus tekib nende naiste suhtes, kes ka tagant tulles suudavad ettepoole sõita- eelmise aasta Tallinna maratoni üldvõitja naiste arvestuses näiteks pani kõikidele eliidiga koos startinud noortele neiukestele ära (y)
Kui ma ei eksi, olen selles karjas alles teine naissoost sõnavõtja, teised vist saavad trennis tugevaks samal ajal...
Aksepteerin 100%.
Sellist arutelu oodatigi ilmselt.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Jansa1
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 14. 06. 2007. 11:40

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Jansa1 » 26. 05. 2008. 16:05

Mõtlesin küll, et ei võta antud teemal sõna kuigi see juhtum mind tegelikult häiris päris tugevalt :twisted: .
Millist sellist ja mis juhtus - räägi nii et teised ka aru saavad.
Rõuges ei juhtunud minu teadmiste kohaselt midagi illegaalselt - loomulikult oli peakohtunik ja ainult peakohtunik see, kes andis osadele mees ja naissõitjatele loa eestpoolt startida - nii on see igal etapil, peakorraldaja ei puutu asjasse.
Sorry aga ei usu mina, et antud juhtumi puhul kohtunik omaalgatuslikult näpuga stardimimekirja vaadates sellise otsuse vastu võttis. Pigem oli tegemist pluuto silmade ja pliisiga :twisted:.
Kirsa saad vast aru mida silmas pean, ei olnud sa kohe kindlasti puu otsas sel ajal kui pauk käis :twisted:

Ühtpidi see minu tulemust ei mõjutanud ja oma stardigrupist startinuna oleks Age ka selle poodiumikoha kätte saanud. Aga järgmiste naistega ajalised vahed oleksid kindlasti palju väiksemad. Lisaks stardile oli ka oma vedaja kes oma tulemusest loobus (minu arvamus tulemusi vaadates). Kui asi selles oli, et koostööd teha siis õiglane oleks olnud Age numbri järgi startida või siis esimene teise järgi oodata ja siis tööd koos tegema hakata.

Kuna ise alustasin sõitmisega alles eelmine aasta, siis enda arengut ja tulemuste paranemist just jälgin kogenenumate sõitjate aegadega, ka Age aegadega. Kurb kui sellisel viisil endale paremaid aegu ja stardikohti hangitakse.
Roheline rattur veel aga seeest väga tubli :D

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas KristjanS » 26. 05. 2008. 16:21

Mina arvan, et tegelikult peab tegema nii, nagu seda on tehtud Tartu Maratoni ürituste lastevõistlustel: igale võistlejale antakse stardinumber 1 (loe ÜKS). Lihtne, ei mingit edaspidist paanikat selle üle, kes kuskilt stardib ja kellel on millised õigused teiste ees. Kõike need Aared, Oltsid ja Jansad saavad startida kasvõi Allan Orase kõrvalt, olgu ainult väledad jalad, et 1h enne starti stardikoridori jõuaks!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

muri
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 23. 03. 2005. 09:57

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas muri » 26. 05. 2008. 17:41

Jansa- kusjuures esimestel võistlustel häiris protokoll veidi mind ka, nüüd olen rahunenud. Saan aru, et algne point asjal oli ka selles, et EJL-i reitingutabelisse punkte juurde saada- eliidi naised stardivad sageli kõrgema kategooria võistlustel täitsa esireast, suured võimsad mehed nende taga. Elioni kokkuvõte vähemalt kaks aastat tagasi andis ka korraliku posu neid ihaldatud reitingupunkte, ettepoole nihutamise süsteem on jäänud. Kuna pea kõik nooremad suurte nimedega rattaklubide naisratturid on IGAL Elioni etapil päris palju ettepoole tõstetud, saan aru, et Age närv lihtsalt ei pidanud pärast neid mitmeid aastaid enam vastu :roll: Tahan öelda, et kui probleemi tekitada, siis võtke teiste neidude kallal, Age on "suur harukordne juhtum" vaid selles foorumi teemas.
Kirsa võiks muidugi "naissõitjate alast know-how" avalikustada siin ka, mille Aarele privas saatis, ehk leiaksid ka mõned teised (mina näiteks) oma küsimata küsimustele vastused.
Ja Marion võiks muljetada oma kogemustest, kuulda oli, et ka tema otsis ühel teisel etapil peakohtunikku samal teemal, et mismoodi see asi tegelikult käib?

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas marion » 26. 05. 2008. 19:41

muri kirjutas:Ja Marion võiks muljetada oma kogemustest, kuulda oli, et ka tema otsis ühel teisel etapil peakohtunikku samal teemal, et mismoodi see asi tegelikult käib?
kui te nüüd jäite ootama vürtsikat lugu sellest, kuidas ma peakohtuniku ja kogu korraldusmeeskonnaga saunas käisin, siis sorry - pole olnud. Aga paar stardigruppi ettepoole aidati tõesti, kuid ise ei suutnud sellest kahjuks midagi teha, üle omaenese varju ikka ei hüppa :oops: , ei ole enam leidnud pointi selle kordamiseks.
Siinkohal pean ma ka lisama, et eriti võimas on TRM-il startida eliitgrupist ja esimese 400 meetriga 400 kohta selg ees tahapoole lennata.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Kirsa » 26. 05. 2008. 19:50

Väga hea muri, et sa oled asjadest õigesti aru saanud.

Tundub, et ma pean veidi asja selgitama jah, sest 90% teemas kommenteerijatest panevad tugevalt märgist mööda.
Ühesõnaga - tugevamad eliidilitsentsiga naisratturid on aastaid ilma Ageta eestpoolt startinud ja stardivad ka edaspidi.
Age startis aastatel 2003-2006 kenasti tagant oma kohapealt, alles 2007 hakkasin mina peakohtuniku käest paremat gruppi küsima, et asjad võrdsed oleksid.

Nii nagu mina olen asjast aru saanud, siis peab ettepoole saamiseks olema täidetud 2 tingimust: esiteks peab olema litsents ja teiseks peab sul sinna ettepoole asja ka olema. Oled näiteks potentsiaalne esikolmiku kandidaat vms.
Asi käib umbes nii, et peakohtunik vaatab sinu parimat lõpukohta - oletame, et see on 320, siis ta kirjutab sind gruppi 300-350.
Lihtsalt Rõuges oli peakohtunik miskipärast väga lahke ja pani shmititüdrukud gruppi 100-150 ja Age gruppi 150-200.
Eks me siis teinekord paneme talle käe ette, sest muidu paksud ja vihased mehed oma kalliste ratastega saavad vihaseks...

Kaupole: Juhendi järele tuleks jah naised tõsta gruppi 1-50, aga naised ise ei taha, neist sõidetakse niigi stardis üle ja ümber.
Selles mõttes on suvaline grupp alla 400 hea, sest kuni 400 on 50-sed pundid - st. et sa ei pea minema pool tundi enne starti sinna passima ja teiseks numbriga 405 naisterahvas stardib kahjuks kohalt 500, sest mehed tavaliselt ei vali stardis vahendeid ja viisakas naisterahvas jäetakse kõige lõppu. Kui oleks 50-sed pundid kuni ntx 600-ni oleks vähem jama.

Aarele: stardigruppidega "tsiksisime" me sellepärast, et iial ei või ette teada, millal läheb sekundite mänguks. Terve kari inimesi on regatud ju hooajaks ja ei tea kes neist on kohal või ei. Tagantjärele tarkusena oleks muidugi võinud vabalt tagant startida - 2 minutit siia sinna ei olnud seekord oluline. Aga mõnikord on... vaata 2005a protokolle.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas Olts » 26. 05. 2008. 20:41

veloman32 kirjutas:Mina arvan, et tegelikult peab tegema nii, nagu seda on tehtud Tartu Maratoni ürituste lastevõistlustel: igale võistlejale antakse stardinumber 1 (loe ÜKS). Lihtne, ei mingit edaspidist paanikat selle üle, kes kuskilt stardib ja kellel on millised õigused teiste ees. Kõike need Aared, Oltsid ja Jansad saavad startida kasvõi Allan Orase kõrvalt, olgu ainult väledad jalad, et 1h enne starti stardikoridori jõuaks!
Kuule veloman. Pastakad ludsid või?
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas PudruKuul » 26. 05. 2008. 20:49

Aitab äkki!? Läheks nüüd trenni või sauna äkki, aga see on juba OT!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Fair Play -st Elioni sarjas.

Postitus Postitas dr Holden » 26. 05. 2008. 20:56

PudruKuul kirjutas:Aitab äkki!? Läheks nüüd trenni või sauna äkki, aga see on juba OT!
No ega enne ei aita, kui teema algataja teema lõpetatuks kuulutab - senikaua siin hea läbustada.... :lol:

Suletud

Mine “Eesti võistlused”