MNT Eraldistardi kolmapäevakud

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 27. 09. 2007. 10:54

Mina kavatsen teha järgmisel aastal võistlussarja, mille stardi raha etappi kohta on 3 eeki. Keberneerin oma ajusid korraldamisega, ajan välja ürituse lubasid, ronin kohale, märgistn raja, võtan aega, keeran umbes 2 korda kuus oma õhtu pe**se ja hiljem nokitsen klaasistunud silmaga arvuti taga ja panen tulemusi üles. Maksan asjale mõnuga peale, aga töörõõm on ju kõige suurem rõõm. Aga hind on ju NII HEA JA ODAV. Elionile ei lähe siis enam keegi sest see on ju NII KALLIS.


Mul ei ole hr Idarannaga mingeid lähedasi isiklikke suhteid ega ärihuvisid, aga müts maha mehe eest kes üldse viidsib midagi korraldada. "Liiga kallis ma ei jaksa maksta" meestle soovitan ise kunagi midagi korraldada, siis ehk saate aru mis raha eest te seda olete nõus tegema. Kui keegi soovib 25 eeki eest teha, jumala eest, tehku. See on iga ühe vaba valik. Kas sa teed seda puhtast entusiasmist või on sul seal taga ka mingisugune soov tehtud töö eest veidigi raha saada.
Viimati muutis AndreK, 27. 09. 2007. 12:09, muudetud 1 kord.

mahagon
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 27. 06. 2005. 13:20

Postitus Postitas mahagon » 27. 09. 2007. 11:21

Olen nõus, et 100 kulli ei ole palju. Jändamist kindlasti omajagu. Kõrvaltvaatajale jääb petlik mulje, et mis see siis teha on. Asfalt juba maas ja finisijoon ning tagasipöörde koht... Aga kokkuvõttes kulub aega erinevatele sekeldustele ikka omajagu. Aega peab ikka õigesti hindama, seda enam, et 100 EEKu ei maksa tänapäeva Eestis suurt midagi. Loodetavasti korraldajad ei võta kalliduse juttu südamesse ja jaksavad ka järgmisel aastal asja vedada. Olen ise raudkull stardis. Nüüd ka sobilik sõiduvahend olemas :)

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Postitus Postitas tp » 27. 09. 2007. 11:21

AndreK kirjutas:Mina kavatsen teha järgmisel aastal võistlussarja, mille stardi raha etappi kohta on 3 eeki. Kebreneerin oma ajusid korraldamisega, ajan välja ürituse lubasid, ronin kohale, märgistn raja, võtan aega, keeran umbes 2 korda kuus oma õhtu pe**se ja hiljem nokitsen klaasistunud silmaga arvuti taga ja panen tulemusi üles.....
aga pildid? ja proovi Sa supi arvelt kokku hoida :lol:

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 27. 09. 2007. 11:24

pigem on 25.- stardi eest (Flash CUP ja Saku Kolmik) ebaõiglaselt väike stardimaks, kui et 100.- liiga palju HE sarja etapi eest.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 27. 09. 2007. 11:29

kui ma väga ei eksi siis avatud liiklusega teel korraldatava võistluse kooskõlastus ise maksab juba päris hästi.

selles mõttes pole võrreldav Flashi maastikul toimunud "underground" sarjaga.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 27. 09. 2007. 12:06

tp kirjutas:
AndreK kirjutas:Mina kavatsen teha järgmisel aastal võistlussarja, mille stardi raha etappi kohta on 3 eeki. Kebreneerin oma ajusid korraldamisega, ajan välja ürituse lubasid, ronin kohale, märgistn raja, võtan aega, keeran umbes 2 korda kuus oma õhtu pe**se ja hiljem nokitsen klaasistunud silmaga arvuti taga ja panen tulemusi üles.....
aga pildid? ja proovi Sa supi arvelt kokku hoida :lol:
Just supile paneks erilist rõhku ja iga elektriposti juurde monteerin politsei liikluskaamera, mis igast möödujast kümnese pildiseeria fotografeerib. Kõik see on muidugu juba kolme krooni sees ja suppi saab iga mees veel 5 liitrise mannerguga koju kaasa.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 27. 09. 2007. 12:20

oma eelmise "25-krooni" jutule lisaks mainin ära, et ma käisin sel aastal ka 100-krooni sõitu sõitmas ja lausa 2 korda. Tegelikult pole midagi ette heita, igati vajalik sari. Minu eesmärk polnud sel aastal eraldistarti kuigi aktiivselt/edukalt teha ja seepärast ei näinud ka suurt vajadust enamatel etappidel 100 krooni maksta. Nagu öeldakse - maitse, eelistuste ja motivatsiooni asi.

PS. ma natuke kahtlen, et Fläsh kõvasti peale maksis, sest vähemalt võistluse numbrite järgi otsustades oli sarjal hulgalt sponsoreid. Võibolla on siin sektoris Idarannal veidi mõtteainet?
AndreK kirjutas:/.../keeran umbes 2 korda kuus oma õhtu pe**se /.../
2 õhtut on suht köha võrreldes sellega, kui palju aega on Flash oma radade ettevalmistamisse panustanud ;)
Viimati muutis KaupoR, 27. 09. 2007. 12:25, muudetud 1 kord.
If everything's under control, you're going too slow!

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Postitus Postitas Flash » 27. 09. 2007. 12:24

erikr kirjutas:kui ma väga ei eksi siis avatud liiklusega teel korraldatava võistluse kooskõlastus ise maksab juba päris hästi.

selles mõttes pole võrreldav Flashi maastikul toimunud "underground" sarjaga.
Nõus absoluutselt Erikuga ning pole vaja võrrelda asju, mis pole võrreldavad. Maastikusõidu korraldamine on rohkem aeganõudvam raja puhastamise jms poolest, kuid bürokraatidega mingite lubade osas väga ei ole vaja kembelda.

Kevadel Jõelähtme maratoni korraldades sain seda oma nahal tunda kui pidin Maanteeametilt 10 teeületuse kohta loa saama. Võite arvata kui palju ametnikud selle eest küsivad ja kui palju see aega võttis (nädal enne võistlust sain alles loa kätte !!!). Seega müts maha maanteesarja korraldajate ees.

Ise jõudsin vaid kahele esimesele etapile, kuid mulle väga meeldis. Ja kas 25, 100 või 200 on palju või vähe, siis olgu see igaühe enda arvata.

Ja loodetavasti on sellistele "underground" ürituste korraldajatele kah koht olemas. Vähemalt Jõelähtmes sai sellega päris hulk järgmise aasta maratoniraja kilomeetreid puhtana hoitud.
Viimati muutis Flash, 27. 09. 2007. 12:36, muudetud 1 kord.

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Postitus Postitas velosipedist » 27. 09. 2007. 12:36

Olgu selle 100 krooniga nagu on, aga tõepoolest edasi-tagasi maanteel saab uhada ka tasuta, metsas saad oma raha eest uue (huvitava) raja võrra rikkamaks. Seega on ka inimeste pahameel mõnevõrra arusaadav.

Ma ei julge täieõigusega kedagi süüdistada, aga kui mina oleks korraldaja, siis mul oleks üpris ükskõik, et teatud seltskond arvab, et stardimaks on väga ok, aga sellegi poolest sõitma ei tule. Samas kui eksisteerib mingi seltskond rahvast, kes tahaks tulla sõitma, aga ei tee seda raha pärast, siis tuleks minu arvates mõelda natuke. Kindlasti on ka palju näiteks sakslasi, kes arvavad, et eraldistartide stardimaks 100eek oleks väga ok! Aga keda see siis huvitab?

Kumb on parem kas 10*100eek või 30*75eek? Kui selliseid hinnatundlikke inimesi on piisavalt palju, siis tuleks sellele igal juhul mõelda. (ei oska küll öelda kui palju selliseid on)

Isiklikult ei käinud see aasta sõitmas, sest ei viitsinud iga nädal interneti avarusi läbi kammida kas on eraldistart või ei. Samuti ei aidanud kaasa ka händikäppide puudumine. Ilmselt said eelmistel aastatel paljud infot ka velo.clubbersist, aga ma millegi pärast kahtlustan, et selle foorumi loetavus on oluliselt langenud pärast eelmise aasta cräshi pärast mida, ei ole enam esilehte viimase 10 teemaga. Seega kui ainuke koht info saamiseks on velo.clubbers, aga velo.clubbersit ei viitsi inimesed nii palju enam lugeda, siis loomulikult ei ole stardis ka inimesi:)

Ainult minu mõtted...

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 27. 09. 2007. 12:46

velosipedist kirjutas: Kumb on parem kas 10*100eek või 30*75eek? Kui selliseid hinnatundlikke inimesi on piisavalt palju, siis tuleks sellele igal juhul mõelda. (ei oska küll öelda kui palju selliseid on)
Vaatame tiba teistpidi ka... Kui palju on selliseid, kes sõidaksid sõltumata starditasust. On see siis 50, 100 või 150? Ma arvan, et need kes kohal olid on kõik sellised. Kui palju on neid, kes ei tuleks ka siis, kui tasu oleks 50, 40 või 30.- ? Kõiki neid polnud ka seekord kohal. Nüüd korraldaja seisukohast, riskide maandamiseks ma arvestaks nende kindlalt tulijatega ning kujundaks stardimaksu vastavalt neile, et oma otsesed kulud (Kütus, kooskõlastused jms) kaetud saaks. Kaudsetest kuludest (aeg) ei räägiks. Sponsori teema on eraldi lugu, eelmine aasta toetas HE ja EJL neid üritusi.

EDIT: Laekunud info kohaselt HE toetas ka seekord, auhinnarahadega ja EJL moraalselt :)

Vasta

Mine “Eesti võistlused”