10. Tartu Rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

10. Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas erkki » 17. 09. 2007. 10:09

Kommenteeriks sõitu siis ka.

Minu jaoks oli raske, alustasin väga rahulikult ja läks nii ka lõpuni, enamuse ajast liugu lastes, maad kündma siiski ei pidanud.
Puljongist ja kohukestest sai kõhu täis ja hea tuju ka :)

aeg 4:57
avg 18.4 max 59 km/h
pulss avg 162 (83%) max 183 (94%)
distants 90.3km

umax
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 30. 07. 2007. 13:10

Postitus Postitas umax » 17. 09. 2007. 10:23

Samad sõnad - sõit oli raske. 70km hakkas vasak põlv vaevama aga muid probleeme ei olnud. Elu esimene rattamaraton - ega õiget ettekujutust ei olnud, et mis ees ootab. Arvasin, et natuke rohkem lastakse ikka mingil teemoodi asjal sõita. Efektset finisit üritades kukkusin täpselt finisijoonel :oops: Kõrget vanust arvestades võib tulemusega rahule jääda - 2226 koht
Kõige eredam mälestus on tüübist, kes kihutas muda sees ilma tagumise kummita - palja velje peal ja tal oli selline nägu peas, et kui talle midagi öelda selle kohta, siis tuleb kohe kallale.

asthobas
Rattur
Postitusi: 911
Liitunud: 05. 09. 2003. 10:46

Postitus Postitas asthobas » 17. 09. 2007. 10:32

Mul läks mitte nii nagu oli plaanis. Aga: kiirus avg 24,2 max 62,5; dist 88,3 km; puls avg 154(86%) max 169(95%); aeg 3:43:02.
Viimased 10 km võitlesin krambidega mis on hoaja lõppus on minu meeles imelik. :(
Koht finišis 456.
Vähemalt järgmisel aastal on sama stardikoridor!!! :D

marter
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 01. 07. 2005. 20:35

Postitus Postitas marter » 17. 09. 2007. 10:59

Rada oli hulga raskem kui eelmisel aastal, peamiselt enne sadanud vihma pärast, mis mõned kilomeetrid ikka vÄGA raskeks tegi, eriti tagapool olijate jaoks. Seda näitavad ka ajad - kui ma eelmisel aastal sain 3:41 umbes ~1050. koha, siis see aasta oleks see koht 400 lähedale tulnud. Kahjuks tuli aga aeg üle veerand tunni kehvem...

Järgmisel aastal paremini!

Kasutaja avatar
Gost
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 07. 2007. 17:21

Postitus Postitas Gost » 17. 09. 2007. 11:34

umax kirjutas:Samad sõnad - sõit oli raske. 70km hakkas vasak põlv vaevama aga muid probleeme ei olnud. Elu esimene rattamaraton - ega õiget ettekujutust ei olnud, et mis ees ootab. Arvasin, et natuke rohkem lastakse ikka mingil teemoodi asjal sõita. Efektset finisit üritades kukkusin täpselt finisijoonel :oops: Kõrget vanust arvestades võib tulemusega rahule jääda - 2226 koht
Kõige eredam mälestus on tüübist, kes kihutas muda sees ilma tagumise kummita - palja velje peal ja tal oli selline nägu peas, et kui talle midagi öelda selle kohta, siis tuleb kohe kallale.
Mõni minut enne lõpetasin ja olin selle efketse kukkumise pealtnägija :)
Enda jaoks oli 2nd RM, Rakvere oli esimiseks. TRM osutus minu jaoks raskeks, kui esimised 60 km läbisin normaalse enesetunnega, pärast pikkade metsavaheliste tõusude osa asi läks raskesk, viimased 10 km "kumm" läks päris tühjaks ja lasin hulga inimest mööda.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: 10. Tartu Rattamaraton

Postitus Postitas UrmasL » 17. 09. 2007. 11:40

erkki kirjutas:Puljongist ja kohukestest sai kõhu täis ja hea tuju ka :)
Justnimelt puljong! Mul oli hernesupist ikka veidi teine ettekujutus...
asthobas kirjutas:Mul läks mitte nii nagu oli plaanis. Aga: kiirus avg 24,2 max 62,5; dist 88,3 km; puls avg 154(86%) max 169(95%); aeg 3:43:02.
max speed=65,9 :D Esimesel asfaldilaskumisel. Raja keskel sain veel 59,1 mingis kohas.

Eelmise aastaga hävisin 100 kohta ja aeg 30min kehvem. Kahjuks pean loovutama järgmisel aastal ühe stardikoridori. Hea meel selle üle, et jõuvarud kestsid lõpuni ja sõit kulges tõusvas joones. 15km enne lõppu jäin veidi janusse ja pidin oma grupikese minema laskma. Muidu rahul. TRM kohta võib öelda, et lihtne rada pole siiski kerge rada. Mida tõestas hulk haamri alla jäänud kodanikke viimasel rajaveerandil.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 17. 09. 2007. 11:53

Ütleme nii, et päris huvitav kogemus. Alustada ilma igasuguse soojendusta. Kui stardikoridoriks 1500-2000, siis mis seal ikka soojendada, algus niikui nii venib. Raja esimesed 25% sai ühtlaselt massist mööda surutud. Nii 25km peal hakkaseid esimesed pundid tekkima, nendest möödumine oli veel suht-koht lihtne. Alates poole pealt, nii 45km pealt, oli puntide kättesaamine juba tööd nõudvam, pundist minema sain aga ainult tõusudel, sest sirgetel suudeti tuules püsida. Viimane kolmandik oli juba üsnagi raske, endal jalg pehme, mis nii 20km enne lõppu asendus ühtlaseks valu ja krampide seguks. Aga siiski, sai edasi rühitud, küll aga pigem üksikute möödumiste kaupa. Vastutasuks koht 254, avg. 25,6, max. 65,7, sls 167/183
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Postitus Postitas erkki » 17. 09. 2007. 12:00

UrmasL, ma rääkisin siiski TP-de söögist, finishilõunast olen ma kõigil sõitudel loobunud sest pärast sõitu lihtsalt ei ole isu.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 17. 09. 2007. 12:02

mul oli küll norm konsistentsiga, ettejujutusele vastav hernesupp.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Postitus Postitas siim_s » 17. 09. 2007. 12:14

pm esimene tõsisem lõpetatud võistlus ja enesetunne väga hea. kordagi ei olnud sellist momenti rajal, et nüüd enam ei jõua vms. alustasin viimasest grupist (2500+ numbritega) ja lõpetasin 1018. kohal (aeg 4:15:10). Ansipile tegin ära :D järgmisel aastal saab siis proovida pisut eestpoolt startimist.

rääkides efektsetest finišitest, siis minu ees lõpetanud tüüp sõitis viimased umbes 50 meetrit tagumisel rattal, säilitades sealjuures pea sama kiiruse, mis mina loomulikul viisil sõites.

Multik
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 03. 04. 2003. 14:43

Postitus Postitas Multik » 17. 09. 2007. 12:29

Lõpetasin enam-vähem sama kohaga, mis mul numbrile oli kirjutatud. (271 numbril ja 261 esialgses protokollis). Iseäranis jäid aga meelde viimased kümme kilomeetrit, mida sai mingi eriliselt suure pundiga sõidetud. Lõpetasin samas seltskonnas kus Rivogi ja vahesid mõõdeti 0,... sekunditega.
Et tempo oli kiire ja punt suur, siis tagumised mehed suutsid vist päris toredaid kukkumisi ja korraldada. Ise ei näinud, aga aeg-ajalt oli selja tagant kuulda kriginat ja pauke ning mõningaid ebatsensuurseid sõnu.
Lõpus oli jõudu küll, aga taktikalistest oskustest jäi kõvasti puudu. Parema õnne korral oleks võinud rahulikult 10-15 kohta kõrgemal olla. Samas ebaõnne korral viimasel kilomeetril oleks võinud kümme kohta ka tagapool olla.

raini
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 26. 06. 2003. 09:46

Postitus Postitas raini » 17. 09. 2007. 12:30

Peab ütlema, et selle aasta rada meeldis rohkem, kui eelmine. Oleks võinud olla veelgi märjem :oops: . Hea oli, et ei tekkinud väga suuri gruppe kruusal nagu tavaliselt, vähemalt 160-250 kandis. Sopas külje maha panemisi ja muidu uisutamisi oli aga päris palju - kuivade ilmadega maratonid on vist kummivalikut julgemalt slicki suunas mõjutanud. Endal aga otsustas juba 7. hooaega sõitev keskjooks koostöölepingu lõpetada, kuid päris rajale ka ikka ei jätnud :). Lisaks kiidaksin ka riietumistelgi puhurit, kes varvastesse jälle eluvaimu sisse puhus :wink:

indrekj
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 18. 07. 2006. 10:41

Kestvusrekord rajal ületatud

Postitus Postitas indrekj » 17. 09. 2007. 12:48

Peale Estonian Ironmani (toimus18.08.07) trenni ei teinud. Otsustasin raja lihtsalt läbi matkata. Matka kestvus kujunes pikemaks kui oskasin arvata. 45 km lõi tagumisest veljest tüki välja ja kummi puru. Otsustasin sellele vaatamata jätkata, lootes rattaabist asendusvelge saada. Samas kohas kus velg läks puru seisis ka üks ATV katkestajatega. Kahjuks ükski ei olnud nõus enda rattast tükke loovutama. Veljel sain sõita nii 10-15 km keskmiselt 16 km/h. Peale seda lendas velg 5 tükiks. Rattaabi punktidest asendusvelge ei saanud. Nad ei olnud ennast selleks ette valmistanud, et kellelgi võib velg puruneda (Veider, et nii suurel üritusel selle peale ei oldud mõeldud. Meil oli pikal triatlonil mitu ratast varuks, et nende küljest vajadusel juppe võtta). Peale velje purunemist tassisin erinevate tehnikatega rattajäänust nii seljas kui mööda maad. Kohati tundus, et ei mahu kontrollaega ja kutsusin sõbra Finišist vastu, kes oli õnneks nõus sama rada tagasi tulema ja enda rattast osakese ajutiselt loovutama. Nii ma sain viimased 11 km nautida seda, et olin vaevunud 20 km rattajäänust seljas tassima.
Kindlasti ei olnud ma veljel kihutades vihane vms. Kuna rattal puudus tagumine pidur, siis kohati oli tegemist, et mitte teistele ette vajuda vms.
Rajal jalutades korjasin üles 2 spidomeetrit (Sigma ja vist mingi X firma). Andsin need korraldajate kätte. Kellel kadunud võib nendega ühendust võtta.
Kokkuvõttes. Üritus igati korda läinud. Viimaseks ei jäänud. Mingi ime läbi suutsid 2 inimest veel kauem rada nautida. Süüdistada saan vaid ennast, et õigel ajal ei ole ratast uuendanud.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Kestvusrekord rajal ületatud

Postitus Postitas Olts » 17. 09. 2007. 13:20

indrekj kirjutas:...Rattaabi punktidest asendusvelge ei saanud. Nad ei olnud ennast selleks ette valmistanud, et kellelgi võib velg puruneda (Veider, et nii suurel üritusel selle peale ei oldud mõeldud. Meil oli pikal triatlonil mitu ratast varuks, et nende küljest vajadusel juppe võtta)
Kui sa olekski korraldaja käest selle VELJE saanud, siis mis sa sellega teinud oleks? Sul oli ju rehv kah katki.
Ilmselt korraldaja ei hakka kunagi velgede ega muu pudipadiga võistlejaid kindlustama.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Postitus Postitas meelisl » 17. 09. 2007. 14:27

Rada oli kohati libe küll, aga kui mudaseid kohti ettevaatlikumalt sõita, siis polnud hullu midagi. Ainus jama oli see, et unustasin omast lollusest geelipudeli korgi lahti ja ca 12 km enne lõppu viimase lakus järele kätt sirutades avatasin, et kogu kraam on mööda külge alla jooksnud. Välja nägi see kleepuv asi täpselt nii, nagu oleks "tööõnnetus" juhtunud :) Sealt edasi läksin puhtalt autopiloodi peale ja kannatasin kalanäoga lõpuni. Kui viimases TP-s olin tõusvas joones sõitnuna 290., siis finišiks taandusin 306ndaks. Siiski 15 kohta parem kui jooksumaratonil, nii et tasub rattasõidu juurde jääda.

arvoest
Rattur
Postitusi: 94
Liitunud: 30. 08. 2005. 14:15

Postitus Postitas arvoest » 17. 09. 2007. 14:28

Selliste tulemustega tasub pigem juba ujumist juurde harjutada ja triatloni proovida

margolin
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 30. 06. 2005. 09:47

40 km distants

Postitus Postitas margolin » 17. 09. 2007. 15:14

Tavaliselt on keegi hea arvutiinimene reastanud ka lühema distantsi sõitjad lõpuaegade järgi. Kas on ka sellel aastal mõni hea inimene nõus seda tegema? Omal ei küüni oskused sinnamaani.... :cry:

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: 40 km distants

Postitus Postitas veiko » 17. 09. 2007. 15:24

margolin kirjutas:... reastanud ka lühema distantsi sõitjad lõpuaegade järgi...
TRM 40km järjestus

Kasutaja avatar
Lauri89j
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 29. 11. 2004. 17:44

Postitus Postitas Lauri89j » 17. 09. 2007. 18:54

Mina võin vist võtta tiitli "Aasta kukkuja." Kohti kaotasin ca 1100 ja küljegi sain tegusalt viimasel 5 km maha.

Nagu vanarahvas ütleb, et heategu ei jää karistamata - kinkisin kellegile enda varu ketiluku ja varsti oli mul kumm katki peale Andet. Vahust ei olnud abi, aga uue kummi sain Andelt, kuhu tagasi jooksin, Hawaii Ekspressi toredalt mehaanikult küll, kahjuks kokku võttis kõik palju palju aega. Lisaks oli kadunud rütm ja motivatsoon.
Siiski lõpetasin sõidu tempos, mis andis mahti ka looduse ilu jälgida, mida varasematel aastatel polnudki tähelepannud. Viimasel 10 km otsustasin kihutada kogu raha eest ja siis juhtus ka kukkumine. (kõik matkajad olid koondunud poriloigu äärtesse ja mina otsustasin läbisõita, küllap lihtsas kohas kaotasin valvsuse ja sadasin kuidagi pikali). Igatahes nii kõvasti ei olnudki ma varem kukkunud ja kuna keegi mulle selga tulemas ei olnud jäin hetkeks vedelema ja siis tuli minu käest üks habemik küsima "Oled surnud vä." See tegi mulle kangesti nalja, kargasin püsti haarasin ratta ja hõikasin, et veel mitte. Lõpetades ei olnudki finishit kinni pantud, mida ma sõidu ajal kartsin.

Lisaks kenadele meditsiiniõdedele oli sellel aastal ka kenasid politsei piigasid raja ääres. 8) Ja rada oli mõnusalt mudane :wink:
...Suu kinni, süda jahtub ära!

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Postitus Postitas meelisxxx » 17. 09. 2007. 20:01

Kunagi ammustel aegadel sai esimesel ja teisel maratonil osaletud ja peale seda rattaga sõidetud 0 km, vigastuse tõttu. Augusti lõpus ei pidanud enam vastu ja ostsin ratta ja hakkasin jälle metsas sõitma 8) Maratoni alguseks oli 200 treening km läbitud. Tulemuseks alla 6 tunni aeg. Kuskil distantsi keskel tegin mäest alla väikse kiirenduse ka, tulemuseks 61,2 km/h, see oli päris mõnus tunne. Aga enda eesmärk, mõnus nädalavahetus looduses ja TRM läbimine, sai täidetud :!: Kõik oli väga OK

team
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 13. 05. 2006. 12:03

Postitus Postitas team » 18. 09. 2007. 08:56

Laenasin hea inimese käest rajal ketivõtit (minu mälu järgi oli nr 821 ja seega Martin Nõmmik). TÄNUD! kett andis otsad kolmel korral:D:D, ilmselt omamoodi rekord ja kett jäi lõpuks juba üsna lühikeseks - ei teagi mis teda häiris.

Ansipile seega ära ei teinud. Suppi sõin, aga kurta küll ei oska, sama mis 10 aastat tagasi:)

Andsin võtme korraldajate kätte, nagu kokku lepitud, loodan, et omanik sai oma võtme ikka kätte. Kui ei saanud, siis olen valmis kompenseerima.

tel +372 800 476

raini
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 26. 06. 2003. 09:46

stat

Postitus Postitas raini » 18. 09. 2007. 09:00

Emerilt üks selle maratoni analüüsimise vahend Excelina - Sõbrad, sugulased, tuttavad, klubikaaslased, suured ja väikesed konkurendid, kõik saab ritta panna ja võrrelda, kirjuta ainult perenimi ja nimi.
LINK

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: stat

Postitus Postitas UrmasL » 18. 09. 2007. 10:46

Rainer Kuhi kirjutas:Emerilt üks selle maratoni analüüsimise vahend Excelina - Sõbrad, sugulased, tuttavad, klubikaaslased, suured ja väikesed konkurendid, kõik saab ritta panna ja võrrelda, kirjuta ainult perenimi ja nimi.
LINK
Ma pole exceli alal eriti kõva kärbes, aga kas saaks kuidagi lisada graafiku mis näitaks postidena lõpetajate arvu mingis ajaühikus? Minut on vist liiga lühike aga näiteks 5 või 10 min lõikudes? See annab väga hea statistilise info ntx selle kohta kas olid suure grupi ees, sees, või taga? Kas viis min kiirem sõit oleks tähendanud sama palju kohti võitu kui viis min aeglasem sõit kaotust?

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: stat

Postitus Postitas meelisl » 18. 09. 2007. 11:45

UrmasL kirjutas:Kas viis min kiirem sõit oleks tähendanud sama palju kohti võitu kui viis min aeglasem sõit kaotust?
Kui sul jäi pärast finišit jõudu üle ja oleksid jaksanud mõned minutid kiiremini sõita, siis oleks tulnud seda rajal teha. Ega tagantjärgi "arvutamine" enam midagi ei päästa. Tabelist saad lihtsalt vaadata, kas kulgesid tõusvas või langevas tempos.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: stat

Postitus Postitas KaupoR » 18. 09. 2007. 12:08

UrmasL kirjutas:aga kas saaks kuidagi lisada graafiku mis näitaks postidena lõpetajate arvu mingis ajaühikus?
Kui sa mõtled finišeerijate jaotust, siis sellise tabeli leiad SIIT (jaotus 3 minuti kaupa). Kõige tihedam vahemik on grupp 4:20:57 kuni 4:23:57. Asendkeskmine (mediaan) lõpetaja aeg oli 4:25:17 (temast eespool ja tagapool oli täpselt sama palju lõpetajaid). Kvartiilid ka:
I kvartiil: 3:54:46
II kvartiil (mediaan): 4:25:17
III kvartiil: 4:59:47

Kas on vaja ka standardhälbed välja arvutada? Esmapilgul tundub, et lõpetajate üle finishi joone tulemine ei allu normaaljaotusele, kuid mis jaotus see on, seda ma ka ei tea.
If everything's under control, you're going too slow!

sokike
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 21. 12. 2005. 15:30

Postitus Postitas sokike » 18. 09. 2007. 12:29

Proovisin kaa.
Senine maastikusõidukogemus null.
Ratta muretsesin ka umbes 3 päeva enne maratoni :)

Ütleksin, et selliste eeldustega oli see üritus karm! Paide triatlon oli ka lihtsam.

Eriti hulluks läks siis kui kilomeetripostid hakkasid olema iga ühe kilomeetri järel, sest mida edasi seda pikem tundus vahe kahe posti vahel. Viimased 5 kilomeetrit oleks heameelega kasvõi jooksnud. Seda, et ma maratoni ka lõpetan hakkasin uskuma alles 2 km enne lõppu:)

Kukkusin ka ainult korra :) - 5 km enne lõppu kui keegi tore meestemeesterahvas keset kitsast rada mu ees peatus. Aga ilmselt peabki kõik tasakaalus olema - oma kogenematuses põhjustasin isegi mõne inimese kukkumise. Vabandused!

Lõppkokkuvõttes olen õnnelik, et elus olen :)

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: stat

Postitus Postitas UrmasL » 18. 09. 2007. 12:35

KaupoR kirjutas:Kui sa mõtled finišeerijate jaotust, siis sellise tabeli leiad SIIT (jaotus 3 minuti kaupa)
Kaupo, (y)

Just seda ma silmas pidasingi. Siit saad vaadata oma "taset" võrreldes teistega.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 18. 09. 2007. 13:58

Ühe mehega võrreldes olime me kõik könnid. Lugege.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: stat

Postitus Postitas erikr » 18. 09. 2007. 14:28

UrmasL kirjutas:Just seda ma silmas pidasingi. Siit saad vaadata oma "taset" võrreldes teistega.
sain ka teada, et minu tasemega osalejaid on kõige rohkem. kohtuav konkurents :lol: . paiknesin kõige pikemas tulbas. mööndustega võime lugeda seda jagunemist siiski normaaljaotuseks
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

kiirus_sees
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 18. 09. 2007. 14:25

Re: stat

Postitus Postitas kiirus_sees » 18. 09. 2007. 14:30

KaupoR kirjutas: Kas on vaja ka standardhälbed välja arvutada? Esmapilgul tundub, et lõpetajate üle finishi joone tulemine ei allu normaaljaotusele, kuid mis jaotus see on, seda ma ka ei tea.
OT, aga tundub, et tegu on Poissoni jaotusega, vt http://en.wikipedia.org/wiki/Poisson_distribution

P.S. Tegin samuti oma esimese TRMi ära, väga hea tunne!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: stat

Postitus Postitas UrmasL » 18. 09. 2007. 15:26

erikr kirjutas:sain ka teada, et minu tasemega osalejaid on kõige rohkem. kohtuav konkurents :lol: . paiknesin kõige pikemas tulbas.
Sa oled ikka igavalt "tavaline" ja "keskmine". :) Ma sean endale edaspidi eesmärgiks olla näiteks mingis konkreetses minutis ainus lõpetaja. Vot see oleks tase.

JAN007
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 27. 07. 2003. 20:24

Postitus Postitas JAN007 » 18. 09. 2007. 15:40

Minu lootus oma tulemust veidi parandada ja pääseda ühe stardigrupi võrra ettepoole ei kandnud vilja siiski. Ilmselt pole ma mudas piisavalt trenni teinud ja see libedus häiris mind tugevalt. 30km enne lõppu läksid jalad ka kangeks ning siis möödusid minust juba kõik kes vähegi soovisid :-( Üllatus oli aga suur kui tulemustest selgus, et hoolimata pool tundi halvemast ajast oli minu koht 90 kohta parem kui eelmine aasta.
Spido arvates oli distants 89,7km, keskmine kiirus 20,18 ja max 62,9.
Üldiselt jäin rahule.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4482
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: stat

Postitus Postitas riho » 18. 09. 2007. 15:42

UrmasL kirjutas:Ma sean endale edaspidi eesmärgiks olla näiteks mingis konkreetses minutis ainus lõpetaja. Vot see oleks tase.
Lihtne (matemaatiliselt.-))- kas sõidad kiiremini ja teed kõigile minutiga sisse või ootad veidi kuni saad M75 klassis viimaste kohtade peale võidu kihutada.

rajko
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 23. 10. 2006. 06:51

Postitus Postitas rajko » 18. 09. 2007. 16:00

väga hea sõit oli!
Max: 203, Avg:190

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: stat

Postitus Postitas mart » 18. 09. 2007. 16:39

erikr kirjutas:sain ka teada, et minu tasemega osalejaid on kõige rohkem.
Kas aeg hakkas tiksuma püstolipaugust või mati ületamisel? Arvatavasti püstolipaugust. Samas peaks kiibindus võimaldama ka reaalset rajal oldud aega. Tagumise tuhande märg unenägu :D Tüli ei nori ja õigustust ei nõua - lihtsalt saaks kogu ajavõtusüsteemi maksimaalselt ära kasutada. Mõned piiritagused võistlused avaldavad mõlemad ajad- ametliku ja mitteametliku:
# Chip will give you both an official "gun" time as well as an unofficial "Net" time from when you cross over the starting mats. You and your chip must pass over both mat systems (start and finish) in order to receive your "Net" time. If your start time is not recorded, you will only receive your "Gun" time. ... "Net" times are unofficial and are for your personal use only. Website results will be posted with both gun and net times.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: stat

Postitus Postitas KaupoR » 18. 09. 2007. 17:29

mart kirjutas:Kas aeg hakkas tiksuma püstolipaugust või mati ületamisel? Arvatavasti püstolipaugust. Samas peaks kiibindus võimaldama ka reaalset rajal oldud aega. Tagumise tuhande märg unenägu :D
see annaks mingi efekti, kuid mitte väga palju. Asi selles, et enne joont seismine on vaid üks väike osa sellest kaotusest, mis koguneb tagumises tuhandes startivatel paugutajatel. Mul kolleeg alustas kuskilt 2500 pealt. 3 minti läks aega stardikanga alla jõudmisega aga 1. ajavõtupunktis kaotas ta mulle 11 minti. Okei - osa sellest kaotusest tuleb kanda ka minu parema rattavormi arvele aga kindlasti mitte kõik (ta lõpetas umbes 450 peal). Nt olevat ta tigusammul üles läinud lasketiiru tõusust ja kõndis veel ka seal väikese munamäe juures kitsal kruusakal. Aga statistikutel oleks kahtlemata huvitav vaadata ja rääkida "Oleks ..."
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Gost
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 07. 2007. 17:21

Re: stat

Postitus Postitas Gost » 18. 09. 2007. 20:47

KaupoR kirjutas:
mart kirjutas:...Samas peaks kiibindus võimaldama ka reaalset rajal oldud aega. Tagumise tuhande märg unenägu :D
see annaks mingi efekti, kuid mitte väga palju...
Umbes samad mõtted käisid kui ise esimine kord koridoris seisasin ja vaatasin pikka järjekorra :) Olen nõus et massüritustel mõted eriti poole, tunduvalt rohkem kaotad tagant matkajate seas laveerides nagunii... Lõpus rütmi kõvasti segasid suured 40 km distantsi matkajate gruppid, oleks nagu uuesti algusesse tagasi :)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: stat

Postitus Postitas KaupoR » 18. 09. 2007. 22:40

mart kirjutas:Mõned piiritagused võistlused avaldavad mõlemad ajad- ametliku ja mitteametliku
Neid piiritaguseid võistluseid ei peagi väga kaugelt otsima - Tahko tulemustes on samuti Aika ja Nettoaika eraldi välja toodud. Aga see on tegelikult hoopis teine teema!
If everything's under control, you're going too slow!

Jansa1
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 14. 06. 2007. 11:40

Postitus Postitas Jansa1 » 19. 09. 2007. 00:19

Hea lugeda siin teiste maratonimuljeid. Katsun nüüd ka oma muljed kirja panna :) .
Emerilt üks selle maratoni analüüsimise vahend Excelina - Sõbrad, sugulased, tuttavad, klubikaaslased, suured ja väikesed konkurendid, kõik saab ritta panna ja võrrelda, kirjuta ainult perenimi ja nimi.
LINK

Kõigepealt tänud lingi eest päris hea oli enda sõitu selleabil vaadata ja analüüsida.
Niisiis lugu sellest kuidas numbriga 2655 edukalt maraton läbida.
Väike hirm valdas mind enne starti. Pole ju varem sel üritusel osalenud ja nii pikka maad võistlusena sõitnud. Tegin eelnevalt siis kodutööd ja uurisin eelmise aasta tulemusi. Võrdlesin Elioni etappide tulemustega. Kuna Rakveres õnnestus Erikust kiirem olla, vaatamata haamrile mis teisel ringil kaaslaseks oli eesmärgiks kuni 4 tunniga rada läbida ning 1100-1200 sisse sõita. Seega eesmärk oli võetud ja võisin rahulikult oma koha IX stardikoridoris sisse võtta :lol: . See, et stardikoridoris liikuma pääsemine aega võtab olin arvestanud. Esimene ehmatus tabas mind siis kui tuli esimene tõus koos poriga, ning ees paistsid vaid rattajalgsimatkajad. Peast käis mõte läbi, et kas tõesti olen sunnitud ka jala liikuma kuna pole ruumi sõita. Samal ajal möödus minust keegi Hawai rattur kes hõikas see ju rattamaraton mitte jalgsimatk :lol: . Haakisin siis end talle sappa ja läkski slaalomiks matkarahva vahel. Enne esimest toidupunkti õnnestus ka kukkuda. Ühel hetkel jäin kahe ratturi vahele, jõudsin veel mõelda, et kumb neist mu nüüd mudasse kaasa haarab, kui olingi vasakpoolse ratturiga külili. Ei old siis midagi püsti ja edasi. Indu andis juurde kümnete kaupa ratturitest möödumine. Kui stardi ja esimese joogipunkti vahel sai ainult mööda kõigist laveeritud siis edaspidi tuli grupp kinni püüda natuke tuules tirri lasta ja siis järgmist jahtima minna. Kõik oli väga hea kuni poolel maal tõdesin, et oma eesmärki ma küll ei saavuta. Hetkeks võttis see tahtmist edasi rassida kuid see läks üle. Peale poole maa läbimist õnnestus ka teist korda kukkuda. Suures sõidutuhinas unustasin kurvi minnes füüsikaseadused takistuse mõju tsentrifugaaljõule ning ühel hetkel ratas oli kadunud istumisealt ning liikusin edasi kukerpalli tehes :lol: . Ajasin aga end rattale uuesti ja edasi. Viimased kilomeetrid tegi raskeks rajaääres olevad finišikaugust tähistavad numbrid. Ei tea miks aga mulle nad mõjusid kehvasti. Sellele vaatamata väntasin aga edasi. Paar kilomeetrit enne lõppu paistis ees olevat päris suur grupp, lisasin aga hoogu juurde ning enne finišit oligi grupi tagumisel otsal särk püksis :lol: . Oleks veelgi neid särke püksi pannud aga finiš tuli ette :lol: . Aeg tuli 40 minutit kehvem kui olin ise lootnud ja kohaks 1555. Järgmiseks aastaks siis jäävad veed tagumise otsa rõõmud olemata :D . Haamer läks seekord minust mööda. Rakvere kogemustele tuginedes mõtlesin enne kõik oma rajal tarbitava geeli, joogi, söögi läbi, et kuidas kus ja millal tarbida. Rada oli super, üritus, korraldus teenindus 5+. Jalad sai maha pandud vaid kahel kukkumisel kui tuli uuesti rattaselga ronida ning joogipunktides :lol: . Ning kui arvestada seda veel, et rattaga sõitmise tuletasin meelde peale 16 aastast vaheaega alles see aasta aprillis ei tohiks ma paremat tulemust lootagi. :lol:
Hea meelega loeks ka q369369, kes paremat stardikohta otsis, kommentaare ja emotsioone sõidu kohta. Nagu aru saan said omale parema stardikoha. Kuidas sealt eespool sõita oli? võrdlesin ka aegasi ja lihtsalt minu egole oleks see küll laastavalt mõjunud kui kõik hordides mööda sõidavad :oops: .
Viimati muutis Jansa1, 19. 09. 2007. 08:33, muudetud 1 kord.
Roheline rattur veel aga seeest väga tubli :D

Alx33
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 10. 01. 2006. 15:57

Postitus Postitas Alx33 » 19. 09. 2007. 07:22

trm oli minu esimene võistlus.
Enne ikka uurisin milline rada on, kui palju on kruusa ja kui palju metsa teid. Üks tuttav ütles, et pole midagi väga lihtne paar kilti põllu teed ja ülejäänud lai kruusa tee. Tegelikkus oli veits teistsugune :? .
Hoiatas ta mind ka inimeste eest kes tagapool stardivad, seal oli tõesti päris kõhe.
Enne starti mõtlesin et esimesed 50km sõidan väga rahulikult, kuid mõtteks see jäigi. Teistest mööda sõites tekkis hasart ning tempo oli päris kõrge. Kui jõudis kätte 60. km siis olin ikka päris väsinud. Kui lühike rada ja pikk rada liitusid, siis hakkasid mingid mehed minust nagu postist mööda panema (masendus tuli peale). Viimaseks kümneks kildiks isegi nats taastusin. Arvasin et ma kaotasin väga palju kohti viimase 25km'iga, sest liikusin teo kiirusel. Kui eile nägin seda exceli tabelit siis üllatusin, sest ma ei kaotanud üheski sektoris kohti, ning viimase sektori mille ma oma arvates kõige viletsamini sõitsin, sain 1078. koha :shock:
Kukkumisi mul ei olnud õnneks, kuid ühele ratturile sõitsin ühel tõusul kõll otsa :oops: mässasin esikäikariga ning ei märgand et minu ees keegi aeglustas tempot. Õnneks midagi erilist ei juhtunud, sest kiirused olid väikesed.
Eelnev vihm tegi raja raskeks, kuid minule meeldis, oli ikka tunne, et sõidan maastikul.
Lõpu koht 1454.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4482
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Postitus Postitas riho » 19. 09. 2007. 12:45


Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Postitus Postitas Olts » 19. 09. 2007. 14:27

Nägin Kuldarit viimati umbes poolel maal. Finišiprotokollis teda pole ja siin pole ta kah kõssugi teinud. Äkki on .....????
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 19. 09. 2007. 15:32

Olts kirjutas:...Äkki on .....????
Ei ole. Otepää-Elva trassil lennelnud paneelidest üks riivas paraku ka Kuldarit. Eks mees pajatab ise täpsemalt kui vajalikuks peab.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4482
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Postitus Postitas riho » 19. 09. 2007. 16:24

Olts kirjutas:Nägin Kuldarit viimati umbes poolel maal. Finišiprotokollis teda pole ja siin pole ta kah kõssugi teinud. Äkki on .....????
Ütlen niipalju et tegime Kuldariga koos sooja Elvast Otepääle. Läks veidi kiireks - sõitsime tund aega ja soojenduse keskmine pulss oli mul 145. Seda oli veidi palju Mina sain sõidu ajal haamri, Kuldar kogu ülejäänud sepikoja sisustuse.

Aga oleme mõlemad elu ja tervise juures ning kui vahepeal ära ei sure tuleme kindlasti ka Haanjasse. Mina ei plaani seal meetritki soojendust teha. Isegi stardikoridori lükkan ratast käekõrval:-).

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Postitus Postitas Mpower » 19. 09. 2007. 19:48

:lol:

Hundu
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 17. 08. 2007. 17:14

Postitus Postitas Hundu » 20. 09. 2007. 10:51

Tervitusi üle 4h sõitjad. Sellel aastal saan ennastki lugeda teiesekka.Juba sõidu alguses oli enesetunne kehvapoolne ja power oli kotiga koju jäänud.Eks oli trenni ka vähe tehtud, nadi 700km.Rada oli huvitavam tänu vihmast libedaks muutunud pinnasele.Pidi natsa ka tasakaalu hoidma, vahelduseks kruusal kihutamisega(loe teiste ratturite tuules püsimisega)Ketilt kadus õli esimese 40km, ootasin hirmuga millal otsad annab,aga pidas lõpuni vastu. Aitäh Shimano hea keti eest :P . Maha ronisin esimesel tõusul ja u.55km-il,lihtsalt polnud ruumi sõita,terve rada oli rattaga jooksjaid täis.Max kiirus 65,2 rolleri rajal,hiljem kruusal 63.Ise olen rahul :D kuigi sõiduaeg 40min. kehvem, kui eelmine aasta.Supp oli ka parem ,kui eelmised aastad.
Hoidke pead püsti ja vastutuulega lenksuall :lol:

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: stat

Postitus Postitas mart » 20. 09. 2007. 12:23

KaupoR kirjutas:Aga statistikutel oleks kahtlemata huvitav vaadata ja rääkida "Oleks ..."
Pulleritsu blogist:
Esimesel lõigul on selgelt näha, kui kallist hinda tuleb maksta tagumise stardikoha eest (mul koridor 701-1000) - kaotus parematele venib tosina kilomeetriga kohe kümneminutiliseks.
http://suusk.blogspot.com/2007/09/pulle ... tunne.html
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 21. 09. 2007. 06:04

Sportfoto.ee on vahepeal vaikselt pildid ilmutanud
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Postitus Postitas MK777 » 21. 09. 2007. 21:25

Sai siis kah esimest korda sarnane üritus proovitud. Kõik oli täitsa tipp-topp, ainus asi mis juhtus maratoni ajal olid lihaste krambid. Lausa seitse korda antud distantsil. Kaotasin sellega seaoses palju aega. Huvitav, kas sellega saab kuidagi võidelda kah (tean et trenni peab kõvasti tegema) lihtsalt varem pole minuga sellist asja juhtunud.
PS. Kolme kuu läbisõit rattaga oli ~1800km.

Kui finishisse jõudsin siis nagu eriti väsimust polnudki, jõudu oli veel piisavalt. Koht 1790.
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 21. 09. 2007. 22:05

MK777 kirjutas:...krambid ... Huvitav, kas sellega saab kuidagi võidelda kah (tean et trenni peab kõvasti tegema) lihtsalt varem pole minuga sellist asja juhtunud.
Esteks, juua spordijooki piisavalt sõidu ajal. Kui see ei aita, siis on ka spets vahendeid olemas, mis peaks krampe vähendama. Variant 1, Variant 2. Ise pole kumbagi veel kasutanud, kuna ei kannata krampide all (seni veel .. ptüi!, ptüi!, ptüi!)
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Eesti võistlused”