TRR 2007

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Postitus Postitas Maarek » 30. 05. 2007. 20:18

-Ksürr- kirjutas:rattaklass vaba ei olnud?
Klass oli vaba, aga eraldistardi või triatlon tüüpi juhtrauda ei tohtinud kasutada.


Punkt 9 juhendist:
Diskvalifitseerimise aluseks on ka ürituse videosalvestus, mis vaadatakse üle enne ametlike tulemuste avaldamist 1. juunil 2007.

Seega on sel mehel ka lootus DQ oma nime taha saada.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 30. 05. 2007. 20:38

-Ksürr- kirjutas:rattaklass vaba ei olnud?
TRR 2007 juhend kirjutas:7. Jalgrataste klass: Vaba.
· Mittestandartsel (UCI CR punktidele 1.3.007-1.3.009 ja 1.3.024. sätetele mittevastaval) sõiduvahendil lubatakse startida ainult peakomissari nõusolekul ja määratud tingimustel ning rajal teisi osalejaid ohustamata. Osaleja tulemus kantakse protokolli eraldi.
· Ohutuse huvides ei tohi kasutada eraldistardi või triatlon tüüpi juhtrauda.
Rajal edasiliikumiseks kõrvalise abi kasutamise eest võistleja diskvalifitseeritakse. Diskvalifitseerimise aluseks on ka ürituse videosalvestus, mis vaadatakse üle enne ametlike tulemuste avaldamist 1.juunil 2007.
tegelikult ei ole see punkt toiminud neil kordadel kui olen osalenud (alates 2003). igasuguseid spetslenkse ja aretusi on nähtud. ja vennikesi kes hoiavad käsi neil lenksudel, piduritest nii eemal kui võimalik ka vägagi tihedas pundis.

lisaks numbri kontrollile koridoris peaks olema ka ratta kontroll.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Vihmamees
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 23. 09. 2005. 13:56

Postitus Postitas Vihmamees » 30. 05. 2007. 20:45

kaarelk kirjutas: alates 32. on minu hinnangul 3.17 punt kuskil otepää ja kambja vahel.
IMHO peaks need fotod olema 10 km enne finišhit...
http://www.sportfoto.ee/index.php?lang= ... &pid=33028
NB! Uinudes sule silmad!

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Postitus Postitas kaarelk » 30. 05. 2007. 21:57

Vihmamees kirjutas:
kaarelk kirjutas: alates 32. on minu hinnangul 3.17 punt kuskil otepää ja kambja vahel.
IMHO peaks need fotod olema 10 km enne finišhit...
http://www.sportfoto.ee/index.php?lang= ... &pid=33028
:oops: ma kahjuks ei viitsinud nii kaugele edasi klikkida, võsa koos elektriliiniga paremal pool teed ei tulnud lihtsalt nii tartu ligidalt tuttav ette. vabandused desinformeerimast.

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Postitus Postitas Jaaguar » 31. 05. 2007. 08:35

Mati kirjutas:
Jaaguar kirjutas:...Saku 100 on esialgu eeskujuks...
Paraku on TRR ja S100 totaalselt võrreldamatud, kui seda silmas pidasid.
Käitumine ja hea tahte väljendamine ka males samasugune :!:
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

nishiki
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 05. 04. 2007. 09:57

Postitus Postitas nishiki » 31. 05. 2007. 21:55

See paljukirutud triatloni lenks.Miks ta ikkagi keelatud on?Mul on ta ka ja väga mõnus sõita.Kui probleem on selles ,et pidurit pole siis minu omal on.Nimelt duubeldasin esipiduri trossi ja teise heebli lisaks.Ausalt öelda olin esimest korda maratonil ja otsus sõita tuli üleüldse 3päeva enne starti kuna tuttava tuttav jäi ära ja sõitsin tema nime all (ja loll nagu saabas.samas elus ja koht 111+)Polnud aimugi et sellise lenksuga ei tohi...Rajal mingi vend ütles et ei tohi.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 31. 05. 2007. 22:13

nishiki kirjutas:See paljukirutud triatloni lenks.Miks ta ikkagi keelatud on?Mul on ta ka ja väga mõnus sõita.Kui probleem on selles ,et pidurit pole siis minu omal on.Nimelt duubeldasin esipiduri trossi ja teise heebli lisaks.Ausalt öelda olin esimest korda maratonil ja otsus sõita tuli üleüldse 3päeva enne starti kuna tuttava tuttav jäi ära ja sõitsin tema nime all (ja loll nagu saabas.samas elus ja koht 111+)Polnud aimugi et sellise lenksuga ei tohi...Rajal mingi vend ütles et ei tohi.
valdavas enamuses pole selliste lenksudega pidureid dubleeritud. organisatoorselt on otstarbekam keelata need lenksud kui hakata kontrollima, kas kodanikul on pidurid dubleeritud või mitte. ühelgi kategooriaga grupisõidul pole need lubatud. pole lubatud, pole lubatud. lihtne. juhend on täitmiseks. ise nägin kui asjaarmastaja triatlonist keeras lisalenksu maha. see, et sul on mugav ei loe.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

nishiki
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 05. 04. 2007. 09:57

Postitus Postitas nishiki » 31. 05. 2007. 22:23

No jah kerge on öelda ,et pole lubatud ja teistest lugupidava inimesena ma ka järgmine kord sinna ei tule ei tule ei tule selle lenksuga ENT siiski miks ta on keelatud?Kas ainult pidurite puudumise vms asja pärast.Vene ajal pidid kah pioneer olema .Lihtsalt pidid ja kõik.No ei lähe selline lihtsalt peab asi Ei lähe.Asi peab olema lahti seletatud ja loogiliselt põhjendatud siis on seadust ka kergem täita.

Kasutaja avatar
Vihmamees
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 23. 09. 2005. 13:56

veel lenksust...

Postitus Postitas Vihmamees » 31. 05. 2007. 22:57

Äkki on oht et grupis paratamatult juhtuvate kukkumiste puhul toimib eraldistardi lenks taraani ehk rammina... Et äkki siis kaassõitjate vigastuste vältimiseks... :?:
NB! Uinudes sule silmad!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 31. 05. 2007. 23:13

nishiki kirjutas:...ENT siiski miks ta on keelatud?Kas ainult pidurite puudumise vms asja pärast...Asi peab olema lahti seletatud ja loogiliselt põhjendatud siis on seadust ka kergem täita.
Üks põhjus veel. Sel lenksul lösutades vahid sa eessõitja p...t, st ei näe mis ees toimub. On teada-tuntud põhimõte, et grupis peaks silmad kõrguse mõttes hoidma eessõitja turja kandis. Siis jõuad näha ja märgata ees toimuvat ja õigel ajal reageerida. Samuti kahtlen ma sellisel lenksul lösutades tehtavate manöövrite täpsuses, eriti äkkmanöövrid. Põhjuseid peaks nüüd juba piisavalt olema?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 01. 06. 2007. 06:32

et miks ei tohi?

kuna nende TT lenksude ja "tugitoolidega" sõitmisel on sinu haare kitsas siis see mõjutab ratta juhitavust. Proovi sõita läbi august, sõita üle lamavast politseist või kiviklibusel teel ja saad tunda, kuda ratas tahaks justkui alt kaduda. Need rammimsed ja muud põhjused mis siin toodud ei puuutu asjasse. Seega kujutavad nende spetslenksudega sõitjad grupis väga suurt ohtu ja sellepärast nad ka grupisõidus keelatud on.

Kunagi sõideti pelotoni nn Spinaci tüüpi lenksuga, millel ei olnud pehmeid käetugesid. Need keelati ära sellepärast, et on küll hea mugav nendest kinni hoida aga kuna sa toetud käsivarrega otse lenksule, mis hakkab sul soonima, siis see mõjutas otseselt sinu ratta juhitavust. Võib ju imelik tunduda, et kuda see nii on aga kui oled ratta seljas 5-6 tundi ja selle lenksu peal lamanud, siis mingi aja pärastt hakkavad käed streikima.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

press
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 04. 2006. 09:06

Triatloni lenks

Postitus Postitas press » 01. 06. 2007. 15:07

Ma olen TRR-il matkanud "triatloni lenksuga" 8 korda, kuni aastani 2005. Disklaffi pole õnneks saanud. Võib olla seetõttu, et olen alati startinud ja lõpetanud tagapool.
Minu matkarattal ei olnud pidureid dubleeritud ja grupis ma "lamades" sõita ei julgenud. Triatloni lenks halvendab juhitavust. Võrrelda võiks ehk sellega, kui kujutada ette sõitmist rattaga, millel on triatloni lenksu pikkune stem. Oma kogemuse põhjal ei heida ma TRR-i korraldajatele seda nõuet ette.
Kui väntan, siis jõuan.

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Triatloni lenks

Postitus Postitas Maarek » 01. 06. 2007. 15:25

press kirjutas:Ma olen TRR-il matkanud "triatloni lenksuga" 8 korda, kuni aastani 2005. Disklaffi pole õnneks saanud. Võib olla seetõttu, et olen alati startinud ja lõpetanud tagapool.
Oma kogemuse põhjal ei heida ma TRR-i korraldajatele seda nõuet ette.
Sel juhul tuleb korraldajatele ette heita seda, et sa pole sel kaheksal korral mitte kordagi disklahvi saanud.
Miks kurat tehakse reegleid, kui pole plaaniski selle sajaprotsendlilist täitmist jägida.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Postitus Postitas Olts » 01. 06. 2007. 16:21

Tegelikult ei saa ma hoopis sellistest meestest aru, kes teavad, et nii ei või, aga ikka teevad :evil:
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

marter
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 01. 07. 2005. 20:35

Postitus Postitas marter » 01. 06. 2007. 20:11

no mõned korraldajate poolt tehtud reeglid on lausa jaburad:

RANGELT on keelatud sõita vastassuunavööndis. No mida? Kõik vähegi pirakamad grupid laiutavad üle terve tee, vahest ongi just ainult vastassuunavööndis. Selle järgi peaks pool rattarallit diskvalifitseerima.


Ja üks asi veel - mehed, kas teil ratastel ikka signaalkellad on? LiiklusEeskirja järgi on need kohustuslikud!!!

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 01. 06. 2007. 23:21

marter kirjutas:no mõned korraldajate poolt tehtud reeglid on lausa jaburad:
RANGELT on keelatud sõita vastassuunavööndis. No mida?
Kui natuke mõtled, siis pole jabur, kuna võistlus toimub(s) liikluseks avatud teedel. Ma ei usu, et liikluspolitsei/maanteeamet paneks nimetatud teed pea terveks päevaks 100% liiluseks kinni. Ilma selle punktita seda võistlust ei toimuks, lihtsalt ei antaks luba.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 02. 06. 2007. 12:05

Olts kirjutas:Tegelikult ei saa ma hoopis sellistest meestest aru, kes teavad, et nii ei või, aga ikka teevad :evil:
Juhendis on öeldud, et tuleb järgida liikluseeskirja - sa ise ikka hoiad grupis ohutut pikivahet? :roll: Vaevalt siis neid kukkumisi nii palju oleks, kui kõik ratturid seda järgiksid.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Postitus Postitas Olts » 02. 06. 2007. 17:44

LauriA kirjutas:
Olts kirjutas:Tegelikult ei saa ma hoopis sellistest meestest aru, kes teavad, et nii ei või, aga ikka teevad :evil:
Juhendis on öeldud, et tuleb järgida liikluseeskirja - sa ise ikka hoiad grupis ohutut pikivahet? :roll: Vaevalt siis neid kukkumisi nii palju oleks, kui kõik ratturid seda järgiksid.
1km enne lõppu panin maaslamajatesse. Ju siis ei hoidnud :( . Õnneks ei tulnud tagant ühtegi erldistardilenksumeest.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

press
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 04. 2006. 09:06

lenks

Postitus Postitas press » 04. 06. 2007. 00:34

"Tegelikult ei saa ma hoopis sellistest meestest aru, kes teavad, et nii ei või, aga ikka teevad"
Ega ma siis ei teadnudki, millised on eraldistardi või triatlonilenksud. Ja nagu ma kirjutasin, grupis ma nendega ei sõitnud, ise ei julgenud. Ja vaevalt ma kedagi eriti ohustasin, kui mu sõiduajad olid vahemikus 4.50 - 5.50.
Ma ei õigusta triatloni või eraldistardi lenksu kasutamist. Lihtsalt ise ei teadnud ja ju ma polnud ka sihtgrupp.
Samas võiks ju ka baikidel sarved ära keelata. Seal pole ju ja pidureid ning need võivad mnt ratta lenksu kinni jääda. (nüüd tuleb vist kõva sõim)
Kui väntan, siis jõuan.

marter
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 01. 07. 2005. 20:35

Postitus Postitas marter » 04. 06. 2007. 06:55

lugege veel seda vastassuunavööndi lugu ja mõelge, kas teist keegi tõesti ka ainult pärisuunas sõitis? Et kui grupp tõmbab vasakusse teeserva, siis jääte ilusti paremasse ja jälgite reegleid!?!

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Postitus Postitas Jaaguar » 04. 06. 2007. 07:17

marter kirjutas:lugege veel seda vastassuunavööndi lugu ja mõelge, kas teist keegi tõesti ka ainult pärisuunas sõitis? Et kui grupp tõmbab vasakusse teeserva, siis jääte ilusti paremasse ja jälgite reegleid!?!
Ever-never ja läheb nagu tavaliselt :D :!:
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

Vasta

Mine “Eesti võistlused”