7. Rakvere Rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 04. 09. 2006. 15:13

Endal pargiringil mingeid taksitusi ega ootamist ei olnud. Samas tagant poolt tulijatega arvestades võiks see asi olla lahendatud hoopis nii, et esimesel ringil ei olegi pargi ringi sees. Siis ei tekiks troppe ja matkasõitjad ei oska nagunii treppidest rõõmu tunda,

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 04. 09. 2006. 15:29

Minu arust ainukese ummiku rajal tekitas esimesel ringil see teine kitsam trepp - ja ka seal ei seistud väga kaua - ehk 20 sekundit. Olin too hetk umbes 200-s ehk.
Sillad ja esimesed trepid ei tekitanud mingeid probleeme - teisel ringil loomulikult veel vähem.

Rada oli normaalne, aga ülekiitjatega mina ei ühineks - täitsa tavaline madalate mägedega elion. :) Aga eks asi oli kuivas ilmas ka - märjaga oleks kindlasti karmimaks läinud, nagu nädala sees läbisõitnute kommentaaridest lugeda võis. Rahvaüritusele tõesti karmimat rada teha ei saa.

See ronimise sein tuletas mulle vägagi meelde timeks cupi analoogset ronimist. :) Ainult too tundus veel raskem ja toda seina tuli ronida ikka hea 5-6x - iga ring aina uuesti. Selline ronimine kuulub kindlasti maastikurattasõidu elementide hulka, aga üle ühe taolise ronimise rajal olla ei tohiks - läheb tõesti nüriks.

Metsas juurikate peal oli tõesti palju ketiragistamist, koperdamist ja võssasõitmist. Ennast aga teised ei häirinud - rajal oli möödasõidukohti piisavalt ning 2.0 barine ust twister tegi juurikastel tõusudel oma tööd väga hästi, et võisin suvalisest kohast teistest mööda sõita.
Laskumisi sõideti isegi üllatavalt hästi (kiireid laskumis, mis on minu leib, siin ka väga palju polnud). Kui keegi ka kukkus siis alati ääre poole, et tagumised said kenasti keskelt läbi sõita ja "pahanduse" tekitanud juurika enda jaoks ära märkida. Pääsesin ise kindlasti kahest libastumisest tänu sellele, et nägin ära millise juurika taha eessõitja komistas.

Asfalti oli nagu natuke palju või vähemalt mulle see ei sobinud - stardis panid kõik vups ja vups 10-te kaupa mööda - minul polnud enam kuskilt midagi juurde panna.

Kasutaja avatar
MiCC
Rattur
Postitusi: 174
Liitunud: 14. 04. 2006. 15:47

Postitus Postitas MiCC » 04. 09. 2006. 16:10

Minule oli see EEC etappidest kõige meelejäävaim maraton.Rada oli minuarust super 8) .Kuna sõidan alles esimest aastat ratast ja ka EEC sarja siis Rakvere meeldis kõige rohkem.Hea et pikki venivaid kruusalõike on välditud ja võimalikult palju metsa ja parke ära kasutatud et asi põnevaks muuta.Rada oli kohati üpris kiire ja kõige magusamad olid need nikerdamise kohad ja juurikalised laskumised 8) :wink:
Nii et igati meeldis ja koht tuli ka sel aastal kõige parem-252 .Arvestades et esimene hooaeg ratta seljes siis jäin rahule ja tuli ka ilus lõpumaraton :P

GaB
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 04. 03. 2006. 17:13

Postitus Postitas GaB » 04. 09. 2006. 16:20

AndreK kirjutas:Endal pargiringil mingeid taksitusi ega ootamist ei olnud. Samas tagant poolt tulijatega arvestades võiks see asi olla lahendatud hoopis nii, et esimesel ringil ei olegi pargi ringi sees. Siis ei tekiks troppe ja matkasõitjad ei oska nagunii treppidest rõõmu tunda,
ise sa ei oska trepist rõõmu tunda
:D
a sis võistluste kokkuvõttest nii et ma sain m16 kokkuvõttes teise koha a pandi millegipärast kolmandax:(:(!!
ei arvestatud vist viimase etapi esikohta :(

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 04. 09. 2006. 16:27

AndreK kirjutas:... Siis ei tekiks troppe ja matkasõitjad ei oska nagunii treppidest rõõmu tunda,
Et poliitiliselt korrektne oleks, siis tuleb mainida, et enamusele matkasõitjatest ei valmistanud need rõõmu. Ise oleks nendest alla sõitnud küll, kui rahvast ees poleks olnud :roll:
Keep momentum

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 04. 09. 2006. 17:25

Kirsa kirjutas:Rada oli normaalne, aga ülekiitjatega mina ei ühineks - täitsa tavaline madalate mägedega elion. :)
Hallo senior Kirsa. Olete ennast kooma sõitnud?
Millise Elioniga (peale Haanja) sa seda rada võrdleks? Kus on veel nii palju singleid ja tehnilisi laskumisi? Minu arvates on see konkurentsitult parim maratoni rada!

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 04. 09. 2006. 18:11

AndreK kirjutas:Hallo senior Kirsa. Olete ennast kooma sõitnud?
Millise Elioniga (peale Haanja) sa seda rada võrdleks? Kus on veel nii palju singleid ja tehnilisi laskumisi? Minu arvates on see konkurentsitult parim maratoni rada!
Samad sõnad!!! Kuigi mulle meeldivad kõik elioni etapid (virisen ainult kilomeetreid kestvate üksluiste igavate raputavate põlluäärte vastu), siis Rakverega ei ole neist ükski võrreldav.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 04. 09. 2006. 18:29

Meelids, esimese ringi lõpus 202, teisel ringil läks kumm... Stiimul kadus ära, aga sõitsin lõpuni, teisel hüppemäe tõusul oli nutt kurgus, nii krdi raske oli, aga ülesse sõitsin. TÄNUD KORRALDAJATELE.

Aga on au tunda matkajat, kellele see oli esimene rattamaraton ja üldse esimene sõit üle 20km, aeg napilt alla 3h, aga lõpuni jõudis ja ei sööndkiu mind suurest vihast ära, kuigi mina teda sõitma kutsusin. Kui tast peale hüppemäge mööda sõitsin siis oli ikka stiimul küll lõpuni sõita, sest ise oleks tema asemel küll ammu katkestand. Et siis mina pold oma lõpetamisega mingi tegija...

Kusjuures sain snakebite :( esimest korda see aasta, kuigi vahepeal sõitnud treppe ka eest 1.0 bariga (tava RR)
Viimati muutis Gunnar, 04. 09. 2006. 20:57, muudetud 1 kord.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 04. 09. 2006. 20:01

mina kipun ikka rada kiitma...super oli see...ja rakvers veab mul siiamaani alati...kas oli ka enne starti pargi läbi sõitmisest 2 korda...pargis oli ka kõik hea tuli lihtsalt ettevaatlikult trepist alla sõita ja kõik korras ;) ei saa aru miks paljud treppi vältisid...teised 2 treppi ma loomulikult kõndisin ja kui on nii kitsad trepid siis loogiline ka et terib järjekord...endal tekkisid ka lõikamise mõtted kuid otsustasin aus olla...ja jooksukas oli ka mõnus vaheldus...ja palermos üllatas et seal läks rada lihtsalt ruttu läbi mitte ei keerutanud seal nagu eelmine aasta ja see oli väga hea (y) üldse olid kõik uued lõigud prod...stardi number 261 ja lõpu kohaks oli diplomil 78. koht seega jään selle aasta saavutusega väga rahule...paris treppide ääres oleks võinud niimoodi lindid olla et rahvas oleks sunnitud olnud trepist sõitma...nii oleks parem olnud

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 04. 09. 2006. 20:15

Kusjuures - kuna ise lühikest sõitsin, jäi aega finishiheitlusi vaadata.
Mõni aeg peale võitjaid tuli üks pika otsa kutt sellise uhaga finishisirgele niimoodi, et lõikas üle kahe asfaldi vahelise eraldusriba. Sel hetkel seal rahvast polnud. Teoorias polnud ju keelatud. Lindid ei piiranud. Ja üldsegi panin tähele, et palju hooletuid lapsevanemaid, kes nagu muuseas võistlejate eest üle tee läksid ja siis kui märkasid hakkas millegipärast jube kiire. Mina ei lubaks sellele eraldusribale ei inimesi ega võistlejaid. Loodan, et korraldaja võtab asjaliku kriitika kuulda ja järgmine aasta on veelgi parem võistlus.
Keep momentum

Kasutaja avatar
.mantis
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 25. 04. 2006. 13:50

Postitus Postitas .mantis » 04. 09. 2006. 21:22

Sõitsin ka ise lühikest ja muideks ei ole alati need matkasõitjad need kes ette jäävad. Neid on ju palju vähem. Aga muidu rada suht meeldis. Vallist üles minnes mõtlesin et sealt on isegi ilma rattata raske üles minna :lol: Hüpe oli ka hea :wink: Elion cupidel võiks selliseid radu veel olla :o :o
Tegija kannab kiivrit!

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 04. 09. 2006. 22:00

GaB kirjutas:kas keegi hüppest pilte kah tegi?
Pildid ümber kolitud
Viimati muutis margo, 05. 09. 2006. 17:29, muudetud 1 kord.

ristol1
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 07. 03. 2006. 19:17

Postitus Postitas ristol1 » 04. 09. 2006. 22:40

oleks võind pakitult panna yhe failina..

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Postitus Postitas siim_s » 04. 09. 2006. 23:04

margo kirjutas: Nii, panin siis pildid parema ruumi puudumisel sellisesse kohta.
mis flickril muidu viga on?

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

Postitus Postitas Tõnuke » 05. 09. 2006. 12:29

margo kirjutas:
GaB kirjutas:kas keegi hüppest pilte kah tegi?
Nii, panin siis pildid parema ruumi puudumisel sellisesse kohta.
loodetavasti margo ei pahanda, et lisasime mõned tema tehtud piltidest ka Haanja Rattaklubi galeriisse... Sealt nagu parem vaadata: http://pildid.haanjarattaklubi.ee/rakvere-2006
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 05. 09. 2006. 14:14

Tõnuke kirjutas:loodetavasti margo ei pahanda, et lisasime mõned tema tehtud piltidest ka Haanja Rattaklubi galeriisse... Sealt nagu parem vaadata: http://pildid.haanjarattaklubi.ee/rakvere-2006
Ei pahanda ja täna õhtul saadan pildid siinsele foormulasele kes need söödavaks teeb. Niiet kannatust.

MargusM
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 16. 01. 2004. 11:56

Postitus Postitas MargusM » 05. 09. 2006. 15:42

vaadates pilte, sai mulle selgeks, et koha märgatav paranemine :) ei tulnud ainult treenitusest, vaid tehnilistest oskustest ja julgusest. Ühel pildil kõnnib kodanik ratas käes trepist alla :?

Ja singlitel langes pulss kohati, teiste sabas sõites, üpris madalale.

Ei kritiseeri kedagi. Igaüks omasoodu.

Rada meeldis väga. Teen ettepaneku Rakvere rajale anda Eesti mõistes eliitmaratoni tiitel, Jõulumäe, Rakke ja mõned veel nimetada natuke madalama kategooria maratonideks ning ülejäänud maastikusõidud nimetada kruusarallideks.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 05. 09. 2006. 17:25

margo kirjutas: Nii, panin siis pildid parema ruumi puudumisel sellisesse kohta.
Panin need pildid siia - vähe vaadatavamal kujul:
http://kirsa.pri.ee/velo/Rakvere_margo/

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Postitus Postitas Olivers » 05. 09. 2006. 17:46

Virumaa teatajas kah natuke juttu siis rakvere maratonist !

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 05. 09. 2006. 20:09

Kas see viimane hüpekas on pildi peal väiksem, kui ta tegelikult oli? Kommentaaride põhjal jäi mulje, et mingi suure trampliiniga on tegemist ja jäin kukalt kratsima, et kus kohas enne tiiki selline laskumine olla võis (viimati osalesin 2003).
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 05. 09. 2006. 20:55

Hüpekas pold suur, aga sinna sai väga suure hooga peale lennata ja siis sai ikka ratta korralikult lendu ka ja raffale teatrit.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 05. 09. 2006. 21:09

See hüpeka koht oli eelmistest aastatest teada. See aasta oli mul kiirus sellel asfaldilõigul eelnevatest aastatest tänu uuele jõuülekandele suurem. Päris laksama ka ei julgenud minna. Hüpekasse lendasin ca 25-30 kph ja alla tiigi juure, kus juba pidurdama pidi hakkama, sain ca 35-40 kph jälle kätte. Kõvade tegijate kõrval pole need just muljet avaldavad arvud, aga kaif oli seda viimast lõiku asfaldi tagasipöördest tiigini sõita küll.
Keep momentum

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 06. 09. 2006. 07:54

matukas kirjutas:See hüpeka koht ... kaif oli seda viimast lõiku asfaldi tagasipöördest tiigini sõita küll.
Miks te seal rajal hüppamistega, mitte sõitmisega tegelete? :lol: Ma vaatasin, et ikka jube võistlus käis, kes ratta kõrgemale õhku tõstab. Tegelikult sõidetakse selliseid kohti, et kiiremini ja kontrollitult edasi saada, ju ikka ratast võimalikult maadligi surudes :lol: endal juhtus hüpekas kogemata vaid esimesel ringil enne treppe... teisest hüpekast aga täishooga mööda... kah raffale teatrit - täiesti ootamatu manööver neile kindlasti:D

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 06. 09. 2006. 08:26

Märt kirjutas:
matukas kirjutas:See hüpeka koht ... kaif oli seda viimast lõiku asfaldi tagasipöördest tiigini sõita küll.
Miks te seal rajal hüppamistega, mitte sõitmisega tegelete? :lol: Ma vaatasin, et ikka jube võistlus käis, kes ratta kõrgemale õhku tõstab. Tegelikult sõidetakse selliseid kohti, et kiiremini ja kontrollitult edasi saada, ju ikka ratast võimalikult maadligi surudes
nõus,
eriti meeldivad mulle need mehed, kellel on mahti veel seejuures oma spidot jälgida:)
Esimesel ringil Alvaro pakutud ülemeelikus tempos püsides maandusin esirattale ja oli tõsine tegu, et mitte ennast lapiti panna. Teisel ringil läksin kõrvalt, slow down or die... stiilipunktide arvestust elioni-sarjas ei peeta.

Üks asi jäigi pärast proovimata - kuidas sellest esimesest (laugemast) trepist üles sõidetakse. Ma isiklikult seda võistluse käigus ei näinud, aga tössu kummiga katkestanud üritajate käest kuulsin. Sisekummiga meestel pidi ikka kõva rõhk sees olema, et mitte snakebiti saada ja tubelessimehed võiksid lühikese raporti siia panna, kust siis õhk ikkagi lahkus - kummi küljelt või mõlkis pöia ära?
Gravity is a Bitch

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 06. 09. 2006. 08:36

Kuldar kirjutas:Üks asi jäigi pärast proovimata - kuidas sellest esimesest (laugemast) trepist üles sõidetakse. Ma isiklikult seda võistluse käigus ei näinud, aga tössu kummiga katkestanud üritajate käest kuulsin. Sisekummiga meestel pidi ikka kõva rõhk sees olema, et mitte snakebiti saada ja tubelessimehed võiksid lühikese raporti siia panna, kust siis õhk ikkagi lahkus - kummi küljelt või mõlkis pöia ära?
Sõitsin nendest üles mõlemal ringil ja kadudeta. Kummiks ikka RR, rõhku 2.0...2.1 bar

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Postitus Postitas riho » 06. 09. 2006. 08:43

Kuldar kirjutas:tubelessimehed võiksid lühikese raporti siia panna, kust siis õhk ikkagi lahkus - kummi küljelt või mõlkis pöia ära?
Teisel ringil proovisin esimest korda elus sellisest trepist üles sõita. Hoog oli liiga suur ja tagaratas käis kolaki vastu esimest trepiastet. Seda et kumm on pehme tundsin alles lossi müüri kõrval sõites. Ehk siis auk oli väike. Pöid oli korras. Kummil mingit otsest auku sees ei olnud. HE-s paigati seda aga päris pidama ei saanud. Õhtul löödi 4 atti sisse, järgmiseks õhtuks oli sellest 1 lahkunud. Koht kust õhk välja immitseb on täpselt kummi tööpinnal e. keskosas.

Olen varem 4-5 korda edukalt vahuga kummi lappinud. Seekord lasin pool linnamäge valget löga täis. Vabandan siinkohal loodusreostuse eest. Lootes et osa vahtu läks ikka kummi ka mõtlesin rõhku veel ballooniga tagant aidata. Töö käigus selgus et olin (ei tea mis ajast, võib olla juba kevadest) tühja ballooni kaasas kandnud. Nii et bääd lakk.

Nero
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 13. 03. 2004. 19:55

Postitus Postitas Nero » 06. 09. 2006. 08:47

Märt kirjutas:
matukas kirjutas:See hüpeka koht ... kaif oli seda viimast lõiku asfaldi tagasipöördest tiigini sõita küll.
Miks te seal rajal hüppamistega, mitte sõitmisega tegelete? :lol: Ma vaatasin, et ikka jube võistlus käis, kes ratta kõrgemale õhku tõstab. Tegelikult sõidetakse selliseid kohti, et kiiremini ja kontrollitult edasi saada, ju ikka ratast võimalikult maadligi surudes :lol: endal juhtus hüpekas kogemata vaid esimesel ringil enne treppe... teisest hüpekast aga täishooga mööda... kah raffale teatrit - täiesti ootamatu manööver neile kindlasti:D
Väike show käib ikka asja juurde. Esimesel ringil sõitsin rattad maas läbi. Teisel, kui rada juba tuttav, nautisin õhulendu täiega :-) Samuti publik :lol:

Nero

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 06. 09. 2006. 08:49

Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 06. 09. 2006. 09:17

Hüpetest. Esimesel ringil tuli too august hüpe ootamatult, aga lend oli kontrolli all. Teisel ringil haugimälu efekt, kui sai kahe kaaslasega varakult finishiks ette valmistutud :). Hüpe ei olnud ideaalne, planeerimatu. Tõsisem moment tekkis mul teise ringi alguses treppidest alla sõites, kus hoog läks liiga suureks ja maandusin teisel trepil esirattaga, elu esimesed 5 aastat jõudsid silme eest läbi käia. Ei ole hüppaja mees. Lõpp hea, kõik hea.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 06. 09. 2006. 09:19

Frontflip on muidugi midagi muud, sellest täpselt ei saa aru on see x-up või tailwhip...
Sündsam oleks lycras sõites muidugi kõik hüpped pushida, sellega säilitaks väärikuse ja ka flow. Nägude järgi otsustades hoidsid kõik hinge kinni ja see ka vastupidavusaladel hea ei tohiks olla.

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 06. 09. 2006. 10:01

Kuldar kirjutas:nõus,
eriti meeldivad mulle need mehed, kellel on mahti veel seejuures oma spidot jälgida:)
Esimesel ringil Alvaro pakutud ülemeelikus tempos püsides maandusin esirattale ja oli tõsine tegu, et mitte ennast lapiti panna. Teisel ringil läksin kõrvalt, slow down or die... stiilipunktide arvestust elioni-sarjas ei peeta.
Ega mina seda kiirust ei jälginudki. Polar pärast 'rääkis'. Minu maandumine oli üsnagi kontrollitud. Mõlemad rattad korraga maha. Ja kõrgustesse ka ei pürginud. Ca 15-20 cm võis maapinnaga õhuvahe olla.
Kaifin laskumisi. Ju siis see 'freeride' pisik sees :wink:
Keep momentum

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 06. 09. 2006. 10:13

matukas kirjutas:Ja kõrgustesse ka ei pürginud. Ca 15-20 cm võis maapinnaga õhuvahe olla.
Palju Polar näitas?

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 06. 09. 2006. 10:20

Kuldar kirjutas: kuidas sellest esimesest (laugemast) trepist üles sõidetakse. Ma isiklikult seda võistluse käigus ei näinud, aga tössu kummiga katkestanud üritajate käest kuulsin. Sisekummiga meestel pidi ikka kõva rõhk sees olema, et mitte snakebiti saada ja tubelessimehed võiksid lühikese raporti siia panna, kust siis õhk ikkagi lahkus - kummi küljelt või mõlkis pöia ära?
miks peaks trepist üles sõites kumm suurema tõenäosusega katki minema?? trepist sõitsid ju enamus alla, pigem peaks seal kumm katki minema...
minu tubelessiga ei juhtunud ülessõitmisel midagi ja pöida kindlasti ära ei mõlkinud :wink:

rada oli super, ainult selle alguse jalutamistõusu oleks võinud küll ära jätta ja see pargi osa oli ka minu jaoks kaheldava väärtusega...
ja tänud sellele pealtvaatajale, kes mulle mõned kilomeetrid enne lõppu veepudeli andis, loodan et said leitud/kaotatud asjade juurest finishis tagasi selle... või noh, raja peal leidus uusi pudeleid ka ju hulgi(sealhulgas minu oma...) :D


Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 06. 09. 2006. 11:12

Trepist üles sõitmisest ja kummilõhkumisest oman küllalt kogemusi. Selles osas on mul saavutus 3-st korrast 2 lõhutud kummi (legendaarne Olustvere pargisprint). Olen omad järeldused teinud, miks see nii juhtus ja mis teha vaja. Rakveres ei hakanud üritamagi, võibolla tubelessiga proovin veel.
See, et allasõites on suurem tõenäosus kumm lõhkuda, on väga vale järeldus, väga. Üles sõites saab saatuslikuks esimene või teine trepiaste. Selle vältimiseks on vaja väga peenelt oma kaalu nihutada nokka tõstes, see on paras Triali meeste teema, mina ei oska seletada ega järgi teha.
See, et mõnel ei läinud kumm puruks, sõltus tõen kummi paksusest ja kehakaalust eelkõige...........
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 06. 09. 2006. 11:35

Kumm läheb katki sellepärast, et sa ei "saa" ju trepist üles "sõita", vaid pead kasutama hoogu. Seda tehes, aga käib tagaratas paraja kolakaga vastu esimest või teist trepiastet.

Alvaro olustvere video peaks olema lausa trepistsõitmise õppematerjal. Ikka valus kolakas käib rattast läbi. :shock:

Hüppamise kohta ütleks sedapalju, et minule väga meeldib. :))
Aga esimesel ringil ma ei teadnud et seal hüpe on - eelmistest aastatest ei tulnud ka meelde ning läksin sinna ikka väga suure hooga peale. Maandumine õnnestus, aga rahvas vaatas küll et see paneb nipli ning õhulend oli natuke liiga kõrge ja kauge.
Teine ring hüppasin natuke aeglasemalt, aga mitte palju ja asi oli kõik kontrolli all.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 06. 09. 2006. 15:18

Kirsa kirjutas:Kumm läheb katki sellepärast, et sa ei "saa" ju trepist üles "sõita", vaid pead kasutama hoogu. Seda tehes, aga käib tagaratas paraja kolakaga vastu esimest või teist trepiastet.
Noo saab ikka küll üles sõita!
ok kui väga järsk trepp on siis ei saa... see "ei saa sõita" on ainult peas kinni! Kui sa hooga trepile peale lendad, siis sa muidugi kaugele ei jõua või siis lõhud kummi, pöia ära...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 06. 09. 2006. 15:33

velosipedist kirjutas: Noo saab ikka küll üles sõita!
ok kui väga järsk trepp on siis ei saa... see "ei saa sõita" on ainult peas kinni!
Tahad sellest rääkida? jätka õiges teemas:
viewtopic.php?p=42350#42350
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 09. 2006. 22:35

Nämm-nämm PILDID väljas.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
ol
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 11. 05. 2004. 16:43

Postitus Postitas ol » 07. 09. 2006. 22:58

Popp värk ;)

espordi server on juba nämm-nämm maiustajate poolt pikali tõmmatud.
Vabandame serveri liig koormatud. Proovige mõne hetke pärast uuesti!
Aga hea, et pildid on natukene väiksemaks tehtud kui eelmistel kordadel. Laeb neid natukene kiiremini.

Rajaääres paistis silma meeletumas koguses moodsate (digi)peegelkaameratega tulistajaid. Kõik klõpsisid. Huvitav kuhu nemad oma pildid produtseerivad? Lauasahtlisse?

Pole küll päris kommertsteadaanne, aga lihtsalt infoks rattaürituste pildistajatele, et eestlased tegid sellise koha nagu www.nagi.ee mis peaks olema nagu riidenagi kuhu saab asju üles riputada. Ainult et digitaalne.

Kui varem keegi küsis, miks Flickr ei sobi piltide üleslaadimiseks, siis eelkõige võibolla selletõttu, et Flickr'is on piltide üleslaadimise kuulimiit 20Mb. Nagis antakse aga 300Mb ning nad vist on väga rahul, kui keegi viitsib mõnd üritust kajastada ning kogu ürituse pildid ka teistele vaatamiseks panna. Loomulikult on olemas piltide kategorisserimise, tag'imise/sildistamsie võimalused jne jne nagu ikka kõigis moodsates pildijagamis keskkondades.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Nelsoni enda tehtud pildid

Postitus Postitas gandalf » 08. 09. 2006. 07:17


Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 08. 09. 2006. 07:34

Juhin tähelepanu Pütsepa kingale ja pedaalile. Pilti nähes tuli meelde Kuldar eelmise aasta H100-l - võibolla olid tal kaasas õiged kingad aga valed pedaalid hoopis :?
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 08. 09. 2006. 19:56

KaupoR kirjutas:Juhin tähelepanu Pütsepa kingale ja pedaalile. Pilti nähes tuli meelde Kuldar eelmise aasta H100-l - võibolla olid tal kaasas õiged kingad aga valed pedaalid hoopis :?
Vaatasime juba stardis,et mõnel on raske harjumusi muuta :lol: Huvitav kuidas Vallimäest nendega ronida oli :)
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 08. 09. 2006. 20:02

vigurivänt kirjutas:
KaupoR kirjutas:Juhin tähelepanu Pütsepa kingale ja pedaalile...:?
Vaatasime juba stardis,et mõnel on raske harjumusi muuta :lol: Huvitav kuidas Vallimäest nendega ronida oli :)
No mis seal ikka nii väga hullu võis olla. Maanteeklots annab vast sama hea "toe" kui maastikukinga tald. Omaette küsimus on selle pedaali surumine pärast. Aga ega muda ju ei olnud. Ega profiroadid ei hakka vist kunagi maastikupedaale ja kingi kasutama :).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Vasta

Mine “Eesti võistlused”