7. Rakvere Rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 01. 09. 2006. 15:17

marx 77 kirjutas: Päevotsa sadas vihma, Sõidu ajal sadas vihma ja päev oli juba suht hämar, sõitma läksime 19.00 paiku ja tagasi tulime 21.00 ajal. Ei ole ju harrastaja jaoks tavaline.
Oled vist jõudnud kuiva suvega ära harjuda..., mina pimedat ei karda ja pidurid ka alles ja harrastan MTB-d
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 01. 09. 2006. 15:51

Mati kirjutas:Ja too MNT ratas oli tõenäoliselt hoopis CycloCross ratas, millega on iseenesest täiesti võimalik EEC-d sõita.
esime pool lausest on vale - tegu on mnt rattaga, mille CC kummid. lause teise poolega olen nõus otepää, elva ja tallinna etappide osas. ülejäänud radadel läheb juba raskemaks.

KTM
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 28. 09. 2005. 18:24

Postitus Postitas KTM » 01. 09. 2006. 16:44

Tere

Vähe OT aga küsin siiski...ise esmakordselt sellelaadsel võistlusel osaledes jäi õhku kõlkuma küsimus et kuidas ma oma stardiprotokollis nähtud nr kätte saan mis rattale kinnitada???
PS. seda juttu siin lugedes väike hirm juba naha vahel aga eks jään lootma et kondid terved peale sõitu ja seljataga kogu distants koos vägeva elamusega ;)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 01. 09. 2006. 16:51

KTM kirjutas:Tere

Vähe OT aga küsin siiski...ise esmakordselt sellelaadsel võistlusel osaledes jäi õhku kõlkuma küsimus et kuidas ma oma stardiprotokollis nähtud nr kätte saan mis rattale kinnitada???
PS. seda juttu siin lugedes väike hirm juba naha vahel aga eks jään lootma et kondid terved peale sõitu ja seljataga kogu distants koos vägeva elamusega ;)
Küsid korraldaja käest telgist stardipaiga vahetus läheduses :idea:
Küll sulle kommentator kõik puust ja punaseks ette teeb. :wink:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 01. 09. 2006. 18:06

tarmo kirjutas:
Mati kirjutas:Ja too MNT ratas oli tõenäoliselt hoopis CycloCross ratas, millega on iseenesest täiesti võimalik EEC-d sõita.
esime pool lausest on vale - tegu on mnt rattaga, mille CC kummid. lause teise poolega olen nõus otepää, elva ja tallinna etappide osas. ülejäänud radadel läheb juba raskemaks.
esimene pool ok, teine pool - no sõidavad ju - nt Vist.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 01. 09. 2006. 23:13

Mati kirjutas:esimene pool ok, teine pool - no sõidavad ju - nt Vist.
OT: Sõidavad tõesti, kuid kõrvalt vaadates on nad ka tõsiselt hädas. Elionil ei ole ühtegi etappi, kus MNT rattaga eelise saaks. Tõenäoliselt on neil valiku tegemisel muud põhjused.

Kasutaja avatar
marx 77
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 07. 04. 2006. 19:12

Postitus Postitas marx 77 » 02. 09. 2006. 10:30

Kas keegi võtaks kaasa Rakvere maratonile ühe võistleja koos rattaga. Kompenseerin veitsa kütust 8) . Tagasi tahaks ka muidugi saada. 56 496 916 TALLINN- RAKVERE-TALLINN
Sõidaks kõigist kiiremini, kuid ei jõua!!!

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 02. 09. 2006. 19:47

Kuidas rakvere kandis ilm on?
Tartus on 2 päeva enam-vähem kuiva pidanud.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 02. 09. 2006. 20:19

Kirsa kirjutas:Kuidas rakvere kandis ilm on?
Tartus on 2 päeva enam-vähem kuiva pidanud.
Eile-täna peamiselt kuiv olnud, nüüd õhtul hakkas pisut tibutama. Olulist sadu ei ole. Öö kohta prognoose teha ei julge.

Vahur

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 03. 09. 2006. 18:20

Ringi lõpus oli krt mõnus hüpe...lend missugune.

Sõidust. Rada oli super hea. Esimene ring oli super hea, paraku teine ring kannatas selle tõttu. Esimese ringi pulss vahemikus 190-200, max 206, teisel olin suht sooda (pulss 170-180), kaotasin 40-50 kohta. Ime, et nii kehva teise ringiga niigi vähe kohti läks. Lõpuks olin täpselt 300's. Keskmine pulss kokku 186...nii kõrge polegi enne vist olnud.

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Postitus Postitas Olivers » 03. 09. 2006. 18:36

Green_Day kirjutas:Ringi lõpus oli krt mõnus hüpe...lend missugune.
Vot täpselt seal kohas minu sõit pooleli jäi,sest minu lend ei lõppenud ideaaltrajektoori peal ,vaid puude vahel heina sees! :evil:
Aga rada tundus ikka mõnus,kuigi minumeelest oli neljapäeval rajaga tutvumas käides vihma ja mudaga hulga huvitavam! :wink:
Eks siis järgmine aasta uuesti :idea:

JanisP
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 05. 08. 2004. 12:10

Postitus Postitas JanisP » 03. 09. 2006. 18:51

Rakveres pole mul õnne ikka. Eelmisel aastal esimene katkestamine üldse (kukkumise tõttu). Sel aastal läks kett viis kilomeetrit enne lõppu. Muidu rada väga hea ja sõidu endaga jään rahule. Järgmine aasta ehk vigade parandus. Koht 139
Inimkeha areneb rutiinis

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 03. 09. 2006. 18:55

Tulemused väljas.

Super rada, super ilm, super tulemus 8)
If everything's under control, you're going too slow!

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 03. 09. 2006. 18:58

Kurat võtaks r*k :evil: . See, et Mõisa Jürka (Jüri Mõis) on prominentne inimene, ei anna talle õigust teistest "üle sõita", ehk siis kasutada otseteid. Täna oli ilusti näha, kuidas tüüp lihtsalt läks lintidest mööda ja sõitis nagu õige eesti mees, sel ajal kui teised sõitsid mööda etteantud rada ja passisid ummiku taga. R*k ma ürlen rsk.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

KTM
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 28. 09. 2005. 18:24

Oi juudas

Postitus Postitas KTM » 03. 09. 2006. 19:01

Ohh ei tea kohe kust kohast alustada...see oli siis minu esimene võistlus jalgrattaga ja esimene sõit peale 4 aastast pausi üldse...eesmärk oli lõpuni ära tulla, sest oli mitmeid tuttavaid kes ei uskunud et ma selle lõpetan...ega nad palju eksinud sest loobumis mõtted olid sõid vältel peas ikka mitmel korral...sõit iseenesest oli väga karm...mina ei ole oma elus sellist pingutust nii pika aja vältel teinud veel, rada ise oli tõesti äge kuigi sellisele sõitjale nagu mina oli raske mis raske...viimased 30 km võitlesin krampidega mis hõlmasid nii vasaku kui ka parema jala säärt ja ülaosa...väga karm ja seda uhkem tunne et lõpetasin...ei tea isegi miks aga finishi sirgele jõudes tõmbas silmad märjaks...eks vist oli selle ponnistuse lõpusirge niivõrd rõõmus minu jaoks...śai tehtud palju uusi avastusi, et enda elu lihtsam oleks...kahju mudugi algusest, et pidi nii tagant liikuma hakkama...olime viimased seal pikal sirgel...suht palju aega võttis see rongi lahti venimine...hmm mis veel...aaa seal minu kandi sõitjatel meestel soovitaks esipidurit kasutada kohe oluliselt rohkem...liiga hull oli vaadata kuidas nendel tehnilistel laskumistel pidurdati...ohh karm oli kokkuvõttes ja usun et mina enam sellisest üritusest osa ei võta...selleks peab ikka trenni tegema vähe et sellisest üritusest osa võtta ;)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 03. 09. 2006. 19:14

KaupoR kirjutas:Tulemused väljas.
123 katkestajat 808 startija puhul, elik ca 15% :shock: . Pole küll jälginud teiste etappide analoogseid näitajaid, kuid tundub päris korralik number olema.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 03. 09. 2006. 19:21

Mati kirjutas:123 katkestajat 808 startija puhul, elik ca 15% :shock: .
Rakkes oli sama näitaja 3% (24/774). Eks oma osa mängib siin ka see, et on 2 ringi - lihtsam on poole pealt koju keerata. Aga ikkagi on katkestajaid erakordselt palju!

Veel jäi mulle silma, et vahed kärisesid Rakveres keskmisest pikemast. Oma näide: Rakkes kaotasin võitjale 14%, täna 16% aga tulemus oli täna 50 võrra parem. Või siis tuli lõviosa katksetajaid esiotsast, et suurema kaotusega õnnestus nii palju ettepoole saada :?
KTM kirjutas:viimased 30 km võitlesin krampidega
53-st viimased 30 :lol:
aga (y), et lõpuni tulid
Viimati muutis KaupoR, 03. 09. 2006. 19:42, muudetud 1 kord.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 03. 09. 2006. 19:33

veloman32 kirjutas:See, et Mõisa Jürka (Jüri Mõis) on prominentne inimene, ei anna talle õigust teistest "üle sõita", ehk siis kasutada otseteid. Täna oli ilusti näha, kuidas tüüp lihtsalt läks lintidest mööda ja sõitis nagu õige eesti mees, sel ajal kui teised sõitsid mööda etteantud rada ja passisid ummiku taga. R*k ma ürlen rsk.
See oli ikka räme küll. Ma ei saa aru kuda ta ise ei taiband et saab mis tolmab. Sõnu just ei valitud selle ca 100 pea poolt :) Aga tegelikult korraldajatele, et kuidas te suhtute sellisesse asja :?:

Protokolle vaadataes hakkas veel nt silma tubli sportlane, kes saavutas naiste arvestuses 4. koha :!: Asi lihtsalt selles, et senised saavutused EEC-s (e-spordi alusel) on valdavalt lõppenud katkestamisega või siis viimaste hulgas lõpetamisega. Kas enneolematu ebaõnn või kadunud talent :roll: Naiste esi 10 on suht tuttavaks nimepidi kujenenud juba ja uus nimi torkab silma kohe.

PS! Kas keegi distantsiks 53km ka sai? Endal 50,7km ja paaril inimesel jäi veel 50km kanti. Või mõjus laskumistest alla libisemine nii :).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 03. 09. 2006. 20:13

Mati kirjutas:PS! Kas keegi distantsiks 53km ka sai? Endal 50,7km ja paaril inimesel jäi veel 50km kanti. Või mõjus laskumistest alla libisemine nii :).
Minul näitas Polar 49,8km (jäin ise ka seda numbrit nähes imestama, et kas mul tõesti nii kehvasti kalibreeritud). Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis neljapäeval rajaga tutvudes tegime me suusaradadele jõudes (enne lõppu) veel ühe poogna, mis lõppes suusasillalt üle sõites. Täna aga sellist poognat polnud (sõitsime vaid silla alt läbi). Ja meie rajajuht ju ütles ka neljapäeval, et väga võimalik on rajameistri vimka - tal pidavat olema kombeks võistluspäeva hommikul veel rada nipet-näpet "kohendada".
If everything's under control, you're going too slow!

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 03. 09. 2006. 20:24

Mati kirjutas: Protokolle vaadataes hakkas veel nt silma tubli sportlane, kes saavutas naiste arvestuses 4. koha :!: Asi lihtsalt selles, et senised saavutused EEC-s (e-spordi alusel) on valdavalt lõppenud katkestamisega või siis viimaste hulgas lõpetamisega. Kas enneolematu ebaõnn või kadunud talent :roll: Naiste esi 10 on suht tuttavaks nimepidi kujenenud juba ja uus nimi torkab silma kohe.

PS! Kas keegi distantsiks 53km ka sai? Endal 50,7km ja paaril inimesel jäi veel 50km kanti. Või mõjus laskumistest alla libisemine nii :).
Ma vaatasin ka nüüd üle ja imelik tõesti natuke. 946'lt sõitnud 277'ndaks. Tõeliselt talendikas tegija, kes siiamaani varjus olnud. Stardis ette poole teda tõstetud ei ole, sest stardiaeg 12:01:18.6.

Distantsiks sain ~51km.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 03. 09. 2006. 20:26

veloman32 kirjutas:Kurat võtaks r*k :evil: . See, et Mõisa Jürka (Jüri Mõis) on prominentne inimene, ei anna talle õigust teistest "üle sõita", ehk siis kasutada otseteid. Täna oli ilusti näha, kuidas tüüp lihtsalt läks lintidest mööda ja sõitis nagu õige eesti mees, sel ajal kui teised sõitsid mööda etteantud rada ja passisid ummiku taga. R*k ma ürlen rsk.
Jürka ei ole kunagi ühtegi raamatut lugenud, kuid ta teab selletagi, et inimene või olla vaene, aga mitte loll. Praegu kiitleb tõenäoliselt Kertu ees, kuidas ta paari lihtsa ja geniaalse liigutusega vaesest, rumalast, hallist pööblimassist mööda sõitis.

FOURSQUARE
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 01. 08. 2005. 20:13

Postitus Postitas FOURSQUARE » 03. 09. 2006. 20:30

Ega keegi rajalt Cat Eye spido ei leidnud? :(

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 03. 09. 2006. 20:35

Trepid ja see "sein" olid vahvad lisandid tavapärasele elioni atmosfäärile.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 03. 09. 2006. 21:08

Oliver kirjutas:
veloman32 kirjutas:Kurat võtaks r*k :evil: . See, et Mõisa Jürka (Jüri Mõis) on prominentne inimene, ei anna talle õigust teistest "üle sõita", ehk siis kasutada otseteid. Täna oli ilusti näha, kuidas tüüp lihtsalt läks lintidest mööda ja sõitis nagu õige eesti mees, sel ajal kui teised sõitsid mööda etteantud rada ja passisid ummiku taga. R*k ma ürlen rsk.
Jürka ei ole kunagi ühtegi raamatut lugenud, kuid ta teab selletagi, et inimene või olla vaene, aga mitte loll. Praegu kiitleb tõenäoliselt Kertu ees, kuidas ta paari lihtsa ja geniaalse liigutusega vaesest, rumalast, hallist pööblimassist mööda sõitis.
Ta sai küll pööblist (tra rsk maivoi) mööda, aga kohe jäi Lossimäe veerul taas jalgu. Teist korda kavaldas ta teatri trepil, kui murdis paremalt seinast üles ja taas jäi Vallimäe tõusul jalgu. Ma saan aru, et HP ehitamine (loe: millide krabamine) käis samamöödi, sülitades pööblile. Käisin ka peakohtunikuga asja arutamas, see oli valmis Jürka maha võtma (sest tegelikult mees ju tallas ca 100 ratturi õiglustundel - mõned on kohe rsk võrdsemad kui teised :evil: ), aga ma ei leidnud kusagilt puhast A4, millele avaldust kirjutada ja sinna ta jäigi. Eks ta kunagi oma palga saab :wink:
Kokkuvõttes: kelner jääb kelneriks, olgu või vahepeal miljonär, linnapea, tsisterniomanik vms., m.o.t.t.
Aga mitte sellest ei taht ma kõnelda. Hommikune eesmärk oli numbriga 1 algav koht ning ca 5km enne lõppu olin sellele väga lähedal (koht ca 203). Aga siis komistasin rajameistri tokilöömise kuvalda otsa ja ei saand enam 2 minuti jooksul jalgu kõveraks, et siis olid nigu kaks pulka. Pikutasin Polari andmetel 2min ja 15sek seal põõsa all, mööda läks ca 30 hagijat, Kirsagi nende hulgas. Kuidagi sain püsti ja kuidagi edasi. Samas läbi aegade EEC parim koht 230 kandis, nii et kokkuvõttes võiks rahul olla.
Järgmisel aastal siis stabiilselt 150-200 (sel aastal 230-270, eelmisel 330-420) 8)

tegelane7
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 16. 03. 2006. 21:29

Postitus Postitas tegelane7 » 03. 09. 2006. 21:25

Sa siis tänu 11.km-l olnud klaasitykile katkestatud :evil: .Teatri juures olid sillad ja trepid ikka väga mõtetud.Tekitasid ainult ummikuid ,mis oma korda kukkumisi juurde tõid.Ega Rakveres pole mul kunagi vedanud :x .
Pane Täiega!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 03. 09. 2006. 21:34

tegelane7 kirjutas:..Teatri juures olid sillad ja trepid ikka väga mõtetud.Tekitasid ainult ummikuid ,mis oma korda kukkumisi juurde tõid.Ega Rakveres pole mul kunagi vedanud :x .
Aga miks mõttetud? Sellepärast, et nt sina neid sõita ei osand? Alla-trepid ja sillad olid väga ok. Üles-trepid nii ja naa, kitsad lihtsalt. 1. ringil tekkis tropp.
Alla-treppide juures oli küll see oht, et pannakse diagoinaalis üle podesti kahe trepi vahel. Kui ise sealt alla sõitsin, siis igaks juhuks sai karjutud ette, et diagonaalis ei sõida. Ses osas võiks rajameister järgmine aasta miskit ette võtta.

Aga kokkuvõttes siis väga hea rada, tappev, aga hea. Peale Kõrgemäge olnud metsarajad olid minu arvates väga heaks lisaks.
Viimati muutis Mati, 03. 09. 2006. 21:35, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 03. 09. 2006. 21:34

Elu esimene katkestamine tänu tehnikale. Sai siis teisele ringile minnes esimesest kahest trepist üles sõidetud ja kahjuks kummi hinnaga. Vaht kah sees ei seisnud. Kodused lappimis katsetused tulemust ei andnud, nii et, prügikasti kaup.

Rada muidu igati ok. Küll aga see alguse muudatus, kus olid sees trepid ja üks jalutamis tõus - kui nüüd selle kompoti saaks järgmiseks aastaks teistpidi keerata. Nii, et need trepid ja jooksukas oleks hoopis laskumistena, oleks juba midagi. Sellisel kujul nagu praegu - minu arust kah, suht mõttetud.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

tegelane7
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 16. 03. 2006. 21:29

Postitus Postitas tegelane7 » 03. 09. 2006. 21:45

Mati kirjutas:Aga miks mõttetud? Sellepärast, et nt sina neid sõita ei osand? Alla-trepid ja sillad olid väga ok. Üles-trepid nii ja naa, kitsad lihtsalt. 1. ringil tekkis tropp.
Alla-treppide juures oli küll see oht, et pannakse diagoinaalis üle podesti kahe trepi vahel. Kui ise sealt alla sõitsin, siis igaks juhuks sai karjutud ette, et diagonaalis ei sõida. Ses osas võiks rajameister järgmine aasta miskit ette võtta.
Ei aga ma oskasin neid küll sõita :) .Paljud aga kahjuks ei osanud,nii et kõik jäid igale poole kinni ja sealt need känad tulidki. :? .
Pane Täiega!

Nero
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 13. 03. 2004. 19:55

Postitus Postitas Nero » 03. 09. 2006. 21:46

Vabandage, et olen rajast erineval arvamusel. Mis on rattasõidul ühist järjekorras passimise ja treppidest ratta üles tassimisega? Enne "koolmekohti" oli selgelt vähe maad rahvamassi pikaks venitamiseks. Samuti treppidele järgnenud sein ei oleks olnud lausvihmaga isegi jalgsi ronitav. Võibolla võistlusele lisas omapära, aga võistleja seisukohalt täiesti mõttetu lõik. Pingutust ega tehnilist osavust ei nõudnud, lihtsalt stressitekitavad takistused. Kohati meenutas Tallinna tipptundi, kus kõik passivad ja sõimavad mööda nõelujaid.
Mis puutub Mõisa, siis olin ise kah kahevahel, kas lõigata või mitte. Ei lõiganud, aga jälle kirusin mõttes rajameistrit, kes ei olnud suutnud arvestada rahvahulga ja raja laiusega. Seda peale kuut võistluse korraldamist samas kohas. Mõis muidugi tegi, mida pidi, st. konkurente iga hinna eest edestada. Mõelge mida veel Sõõrumaa oleks teinud! Matkasõitjad... Oeh, mille kuramuse pärast ei või nad eraldi startida?
Üldmulje rajast muidugi positiivne, ei hakanud kordagi igav, pikad tõusud ja tehnilised laskumised... minu maiuspalad. Teenindus joogikohtades tasemel ja auhinnafond kopsakas.

PS kas mulle tundus, või oligi palju tõsiseid traumasid? Finishis nägin mitut meest käsi kaelas või jalg järel lohisemas.

Nero valmis nüüd paremalt ja vasemalt litakaid saama :-)

Ritsikas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 02. 07. 2004. 20:21

Kadunud Sigma

Postitus Postitas Ritsikas » 03. 09. 2006. 22:00

Kadus esimese ringi lõpus-teise alguses Sigma spidokas BC 1200. See keeratava kinnitusega variant. Leidjale mõistlik komp.

Muidu igati tore rada ju. Trepist üles tekkis jah räme tropp. ja treppide ümbrus sai ikka parajalt kahjustatud (ei meid sinna enam lasta), Sain ka pea maksimumpulsi kätte (ma juba vana mees ka :oops: ).
ja selle nõrga aasta parim etapp. :D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 03. 09. 2006. 23:01

Nero kirjutas:Vabandage, et olen rajast erineval arvamusel. Mis on rattasõidul ühist järjekorras passimise ja treppidest ratta üles tassimisega? ... Samuti treppidele järgnenud sein ei oleks olnud lausvihmaga isegi jalgsi ronitav...
Nero, kas see, et sa pidid korraks ratast tassima ja korraks järtsus seisma rikkus kogu raja ära??? Kui nii, siis pole vist rattavõistlused maastikul sinu jaoks. Ja muuseas see sein oli neljapäeval lausvihmaga täiesti ronitav isegi koos rattaga :!: Nagu varemgi mainitud - keegi ei käsi kedagi kuskil osalema.

Tavaliselt on hala iga rajauuendusega, mis teeb rada huvitavamaks või raskemaks. Järgmine aasta on samas kogu see kari taas kohal ja kellelgi pole probleemi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 04. 09. 2006. 00:12

Nii, 'väike' kommentaar ka minu poolt.
Küsimus korraldajale: ei näinud hingede lugejaid.
Üks kahest: kas neid polnud, või olid hästi end ära peitnud.
Nende puudumisel võib ju enda kohta pikal distantsil kõvasti parandada, kui mingi aeg ette võtta ja sõita see ühe ringi jagu ning kohe finishisse pöörata (laskub nahaalsuse teemasse a la J. Mõis). Või oli see elektrooniline vidin peale tagasipööret, staadioni kõrval. Ei pannud stardisaginas tähele. Võib-olla oligi nii.

Minu distantsiks oli lühem rada. Kole on tegelikult kuulata matkasõitjate materdamist. Mis teha, et jalgrattakoolide noored kasvandikud sellel distantsil peavad osalema. Nende kihutamise pärast see meepott tundubki tõrvane. Kuid neile on see võistlus. Ise lasen lühikesel karmima tempoga, kui seda pikal teeks.

Rajast ka natuke. Korraldajad olid hea raja veelgi paremaks teinud, KUIGI see teatripargi viimane treppidekaskaad oli minu arvates liiast. Ja see Vallimäe tõus! Olen nõus, et vihmaga oleksid vähesed sellest üles saanud. Paljudel olid jalas tossud, mis isegi seekord ei pakkunud küllaldast haakumist. Nende kahe eelmainituga lisandus minu ajale puhast seismist 3 minuti jagu. Ju olin siis liiga viisakas, et mitte trügida. Muu raja osas hinne väga hea.

Tähelepanekud kaasvõistlejatest. Liiga palju sattus minu ette selliseid, kes laskumistel või tõusudel äkitselt otsustasid diagonaali liikuma hakata. Paljud võistlejad, kes olid ratta seljast enne tõusu maha roninud, hakkasid ratta selga enne tõusu lõppu ronima, tekitades järjekordseid troppe, kui korralikult liikuma ei saanud (nt vale käigu pärast). Millegipärast arvavad, et nii võidab aega. Saage aru, et kiiruse lisamiseks on kõige parem abimees gravitatsioon! Mõned meetrid pärast tõusu tuleb see tegevus läbi viia. Käigud. Kole oli neid pikaajalisi ragistamisi kuulata. Ei tea, mis selle põhjuseks võis olla aga ei saa mainimata jätta, et üritage tõusudele jõudmisel juba eelnevalt sobiv käik sisse lülitada. Esimese hammikaga enne tõusu kasvõi kõige väiksema peale. Tagumised lülituvad tavaliselt paremini. Isegi siis, kui koormus peal. Siit võiks olla minu moraal neile, kellele meeldib tasast maad sõita: harjutage ka tõuse ja laskumisi. Kui ei harjuta, siis ei saagi nendel elementide sooritamisel paremaks muutuda. Väga palju oli kukkumisi. Mõni leebem, mõni hullem. Ega ikka kaldus libedatel juurikatel korralikult püsti ei püsi. Siin jälle võtmesõnaks gravitatsioon. Proovida sellisest kohast neid takistusi ületada, kus libisemise oht kõige väiksem. Ehk siis: lohus sõites on külgstabiilsus kordi suurem, kui künka tipus.

Seekord otsustasin ikkagi Speedmax A/O alla jätta. Ega midagi ei kaotanudki. Ratas toimis igas olukorras laitmatult: käigud ees/taga lülitusid väga hästi, ketaspiduritega polnud laskumiskiiruse reguleerimine kordagi probleemiks. Oleks tahtnud kettaid vähem kasutada, kuid paraku olin sunnitud paljudel kordadel järgima eessõitja tempot. Purakast jäi seekord puudu, kuna eelmine päev sai Sügisjooksul osaletud ning rattakilomeetreid ka vähevõitu sel suvel kogutud. Nüüdseks sai 630 km täis :oops:

Niipalju siis seekord. Üldmulje võistlusest hea. Ilm soosis ka. Järgmine aasta üritan jälle platsis olla.
Keep momentum

GaB
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 04. 03. 2006. 17:13

Postitus Postitas GaB » 04. 09. 2006. 07:03

kas keegi hüppest pilte kah tegi?

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 04. 09. 2006. 07:27

GaB kirjutas:kas keegi hüppest pilte kah tegi?
Võistlusest kokku ca 100 pilti, sh ca 50 hüpekast. Kui annad mingi serveriruumi, kuhu nad poetada, siis saad näha ka. Ei tea muidugi, kas julgen neid avalikkusele näidata, tehtud ju mingi Olympose seebikarbiga ja mingi fotgraaf ma ju ka pole...

Lisaks veel. Minu kätte jäid ühed rajalt leitud Rudy Project prillid, neoon kollase ja punasega. Niiet e-post või ps ja saab kätte.

Ise startisin see kord rahulikult viimasena ja ilma numbrita ning võtsin asja tugeva treeninguna. Ja mina mitte ei kiru neid matkajaid, vaid täielik austus nende pensionäride vastu, kes selle raja läbi sõitsid. Kui suudaks ise ka veel kuue- seitsmekümneselt nii kõbus olla.

Tore oli aidata tagaosta inimestel kumme-kette lappida. Kuid kahjuks ei jää ükski heategu karistamata - suutsin täiesti siledal maal külje maha panna ja käikari kodaratesse väänata. Õnneks küll suuremaid kadusid peale raamikõrva see kord ei olnud.

Kasutaja avatar
marx 77
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 07. 04. 2006. 19:12

Postitus Postitas marx 77 » 04. 09. 2006. 07:52

Ritsikas kirjutas:Kadus esimese ringi lõpus-teise alguses Sigma spidokas BC 1200. See keeratava kinnitusega variant. Leidjale mõistlik komp.
Peale korralikku niplit (kiirusel 25km/h, mille järel 4 - 5 meetrine lend, pool saltot õhus, maandumine ilusti õlgadele,kukerpall ja püsti) rata juurde jõudes leitsin kollase spidoka (all ääres kaks musta nuppu, nime ei mäleta midagi oli klaasipeale kirjutatud küll.) Spidomeetri andsin finisis kommentaatori kätte, kes selle ka kohe leiuna maha ütles. Loodan, et oli kellelegi kasu.

Aga rajast: tappev, raske jne, aga seda enam tunnen uhkust finisseerimise üle. Tänud ka abikäele kes suusahüppe mäel veitsa juurde lükkas, ÜLESSE KERISIN. Rakveres olen nüüdseks startinud 3 korda ja finisesse jõudnud 1 korra. Väärt elamus

Nüüd kui ratas pestud ja ülevaadatud sain ka teada miks nii raske oli. Tagumine pidur jooksis peal. Lasin just enne starti pidureid pingutada ja siis paistis kõik ok olevat kuid, nüüd peale sõitu tagaratras ei käi ename eriti ringi.
Viimati muutis marx 77, 04. 09. 2006. 11:12, muudetud 1 kord.
Sõidaks kõigist kiiremini, kuid ei jõua!!!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 04. 09. 2006. 08:06

matukas kirjutas:Nii, 'väike' kommentaar ka minu poolt.
Küsimus korraldajale: ei näinud hingede lugejaid.
Üks kahest: kas neid polnud, või olid hästi end ära peitnud.
Nende puudumisel võib ju enda kohta pikal distantsil kõvasti parandada, kui mingi aeg ette võtta ja sõita see ühe ringi jagu ning kohe finishisse pöörata... Võib-olla oligi nii.
Ja nii oligi. Kuidas muidu sai naiste 4. koha keegi Taimi M., kelle stardinumber oli midagi 900-ga. Sõitsin tast enne lõppu mööda, tädi kulges vaikselt oma esimest ringi fini?i poole. Kaheringilisel võistlusel peaks olema vaheajamatt, mis registreerib teisele ringile mineku. Nägin ise mitut tegelast esimesel ringil järsku metsa keeramas (no vbla mõni läks tõesti hädale), samas aga äkki ootasid ringikese ja siis liitusid massiga :?: :idea: :cry:

ristol1
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 07. 03. 2006. 19:17

Postitus Postitas ristol1 » 04. 09. 2006. 08:22

no vot siin peaks olema kuskil poole raja peal vaheajavõtu punkt.. kus on ka siis kohtunikut.. oleks asi tunduvalt parem.. ja neid sohitegijaid ehk vähem

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 04. 09. 2006. 08:30

Mina tahaks veel Jyrka teema üles tõmmata. Kas mees ronis üle müüri enne viimast treppi? Ausalt öeldes oli ka mul see mõte, aga loobuma sundis VAID see, et ma ei sõitnud koha peale ja seetõttu kaotas see mõtte. Mina teen sellisest sabast mööda põikamisel suurt vahet - kas on üks kitsaskoht, kust kuidagi mööda ei saa (tavaliselt sild) või on ikkagi võimalik sealt mööda saada (jõest ujudes). Mul ei ole mitte midagi selle vastu, kui keegi jõest läheb samal ajal kui minutiline saba ootab sillal. Ja minu arust au sellele, kes selle triki ära teeb. See sein seal trepi kõrval oli päris kõrge ja kui Jyrka sinna otsa ikka sai, siis las tema sai. Ronige ise järgi või seiske sabas. Peace. Vabandan, kui situatsioon oli teistsugune ning ta tõesti kuskilt eestpoolt juba lõikas läbi lintide, sel juhul lubamatu.
Rajameistrile kast õlut, enamvähem kuiva ilmaga oli see ikka tõeline naudingnaudingnauding. Seal enne tiiki hüppekohas oleksin ka peaagu rafale shõud pakkunud, sest Kuldari poolt üles utsitatud tempost tingituna lendasin sinna ikka täisvaardiga peale. Hüpe ise oleks lihtne olnud, ainult asi läks käest enne hüpet, kus tuli keerata alla auku - ma lendasin juba seal peaaegu alla välja. See viis võimaluse trajektoori korrigeerida ja hüppesse läksin juba nii nagu jumal juhatas. Püsti jäin.........
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Priit
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 22. 04. 2003. 09:02

Postitus Postitas Priit » 04. 09. 2006. 08:31

Rada igati mõnus :) esimesel ringil polnud mingeid probleeme. Lõpetasin selle kohtadel ca 215, aga vat teisel ringil läks jamaks. Kusagil 12 km enne lõppu sain haamri :oops:. Ja siis ei jäänud muud üle kui lihtsalt vaadata kuidas must mööda lennati. Tänu paarile lühikesele puhkepausile sai natuke taastutud ning kui linnas asfaltile jõudsin suutsin teistega ka sammu pidada. Tänu haamrile kaotasin mingi 45 kohta. Aga muidu oli sõit igati ok :) Panin tähele seda et rajal polnud ühtegi märki sellest kui palju sõidetud ja kui palju veel sõita.
kui huvi on, miks mitte
www.westlineteam.com

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 04. 09. 2006. 08:38

Priit kirjutas: Panin tähele seda et rajal polnud ühtegi märki sellest kui palju sõidetud ja kui palju veel sõita.
Aga oli ju - esimeselt pikalt ringilt tulles oli ju teada, et teine ring on veel ees :wink:
If everything's under control, you're going too slow!

ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Postitus Postitas ennoeilo » 04. 09. 2006. 08:48

oi,mulle meeldis :D , teist korda rakveres jäin enda sõiduga rahule! :D olen paar viimast aastat vähe sõitnud ja ei suhtu tulemusse väga tõsiselt. seepärast ei häiri mind need trepid ja muud riukakohad. Lõpus silla väljajäämine sobis täielikult, sest olen suur ja rasvane :oops: saepurus suht raske. muide kumm täiesti sile irc "venind rihm"
see, et noored vahel olid mulle meeldis, sain pojale paar krõbedat sõna lajatada. kippus teine vahepeal liialt nina nokkima. ka tema jäi rahule, kuigi väike okas jäi, aga seda ma siin ei lahkaks.
esimese ringi lõpus oli 300 peal suht vaba sõita, uuele ringile minnes olin vahepal ihuüksi. siplasel tekkisid juurikatel natsa sabad aga sain kõik sadulas läbitud. imelik tundub jah, et rahvas ei üritagai kuigi 300peal on tase ikka tubli. üllataval kombel sõimu kostus seekord väga palju aga samas visati ka nende ropendajate üle nalja. muidugi see tiikide juures lõikamine ühe kodaniku poolt oli väga näotu, seda enam, et kõigile teada miis.
HOLDEN värise, valisin uue raami juba välja ja kavatsen järgmiseks hoooajaks valmistuda :twisted: (plaan vähemalt selline)
Tänud Andresele raja eest ja näitsikutele Kõrgemäel. Tänud ka Svenile, sest sain pildid stardist ja esimesest ringist kätte enne kui diplomi.(võt on teenindus) :wink:

priv
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 04. 04. 2003. 17:22

ajavõtuga jamad...

Postitus Postitas priv » 04. 09. 2006. 09:02

pärast okastraadi lahtiharutamist tagarummu ümbert, kaht kummivahetust ja muid "mõnusid" loobusin sõidust kuskil esimese ringi keskel; kulgesin tasapisi ja passisin tõusude/langustel vaatamaks, kuidas tegijad liiguvad.
Rakveres sõitsin üle "piiksu", et kiipi ära anda. Krt teab miks, aga sain kirja lõpuaja - oma vanusegrupi kolmas. Teavitasin sellest juba võistluspäeva õhtul siinset foorumlast gandalfi.
Seega - sohki sai tehtud ise seda soovimata.
Ju siis olid võimalused ka neil, kes soovisid seda teha.
Peep
Põmmpea = kiivrita rattur

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 04. 09. 2006. 09:06

Rakvere on parim! Minupoolne panus vaatemängu oli esimesel pikal kivisel tõusul sõita endal ratas saltoga alt ära (ehk ring üle pea, päris kummaline kogemus) ja teisel ringil peale hüppemäe tõusu laskumisel tänu diagonaalis üle raja jooksnud juurikale ka efektselt kukutud koos peaga vastu puud lendamisega. Kiiver toimib! Koht 200 sisse oli elioni-aasta kena lõpetus.

Matkaratturitest oli natuke kahju - rajad läksid lõpupoole hüplikule singlile kokku ja lisaks sellele, et niigi hirm on, tuli neil ka pika sõidu rattureid karta. Ma ei tea lahendust, ma lihtsalt nägin neid hirmunud nägusid ja mul oli kahju neid segada.

Ma tegelikult märgiks ära ka kaassõitjate viisakuse kasvu. Hõigati ikka vasakut ja paremat, kitsastes kohtades võeti rahulikult hoog maha ja ei siksitud. No ja kui ka siksiti, siis see lõppes raginal võssa sõiduga. Eks need noortegrupi omad ise teavad, kes ja kuhu ;)

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 04. 09. 2006. 09:38

Mulle rada väga meeldis, hea oli sõita - natuke pingutust mõnel tõusul ja siis jälle mõnus puhkus singlitel ja kui ka sattus rajale asfalti või natuke kruusa, oli ka see päris kosutav... kummaline, aga nii see rada sellel aastal tundus, mõnus ja hõlpsalt sõidetav... üldiselt endale tundus nagu oleks mäed madalamaks kulunud vahepeal:) teise ringi esimese kõrgemäe tõusu järel tundsin vähe krampe reies, aga see oli ilmselt sellest, et terve tõusu jooksul hüppas kett tagahammakate peal edasi tagasi ega tahtnud ühele käigule pidama jääda... see mure vaevas tegelikult terve teise ringi, aga sai hakkama...
Raja poole pealt väga rahul... trepid esimesel ringil veidi rahutust tekitav kitsaskoht, kuid teisel ringil oli väga mõnus korraks treppe joosta...

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 04. 09. 2006. 10:15

Ei tea kui palju matkaraja tagumise poole sõitjatel tuli kokku rattasõidu ja kui palju kõnni kilomeetreid :roll:

Aga muidu igati vinks vonks rada, siiski minu arust üsna viimase piiri peal, et mahtuda termini alla Elion rahvamaratonide sari
Viimati muutis tõeline siga, 04. 09. 2006. 10:17, muudetud 1 kord.
BRAINDEAD AND HAPPY

vilts
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 09. 03. 2004. 15:52

Postitus Postitas vilts » 04. 09. 2006. 10:17

rakvere rada oli nagu ikka oma tuntud headuses, ainuke asi mis häiris oli see trepp. tekitas seal ikka päris korraliku ummiku. Teisel ringil ei olnud enam häda.
Enda sõiduga võis kokkuvõttes rahule jääda. Esimene ring oli ikka väga nõrk, eriti start ja need alguse trepid. Ausalt öeldes tuli mul seal treppide juures ka tahtmine müürist üles ronida, aga kuna olin seal pundi keskel siis jäi see ära. Esimeselt ringilt tulin 200nda kandis, teisel ringil sain juba kenasti hoo üles ja parandasin kohta ~50ne koha võrra.
Esimese ringi lõpus oleks võinud olla küll mingi ringi lugeja või mingi vaheajavõtu koht, endalgi oleks hea olnud vaadata aegu ja kohti poole pea.
vilts

snufkin
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 02. 01. 2006. 13:26

Postitus Postitas snufkin » 04. 09. 2006. 10:54

Sõitsid ka tagaotsa inimesed..... kui just mingisugust mäge ees ei olnud! minu esimene kord jääb igatahes kauaks meelde, täna see veel jalgades värskelt meeles ;)

Hüüa ja sind lastaske mööda.

saatan
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 26. 11. 2005. 12:28

vägev

Postitus Postitas saatan » 04. 09. 2006. 12:12

Kõige pealt tänud Olivers?ile ja mõningatele haanja meestle kes mind peale finisit krampidest turgutasid ja sellele vennale ka kellega lõpuspurti koos tegime - andsid mulle vägevalt motivatsiooni viimased 5 - 6 km.
Aga rada oli vägev - mide ei häirinud ei trepid ega ummikud nende peal - sõtsin oma sõitu ja kui kirusin siis seda,et ise nõrk olen ja natuke tehnikat mis pisut "näkku pani" :evil:
Tänud korraldajatele - suur töö oli tehtud!!!

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Postitus Postitas brg » 04. 09. 2006. 15:04

Super rada, kuigi veel parem oleks seda sõita väljaspool eilse võistluse formaati. Alguse tropid ei meeldinud (trepi juures ja veel paaris kohas) ja veel vähem meeldisid mulle need, kes mõne kitsa koha eel moodustunud järjekorrast mööda trügisid ja sellisel moel oma kohta parandasid. IMHO on tegemist siiski puhtakujulise järjekorraga (nagu poes), mitte niisama passimisega. Teine ring oli puhas fun... kui raja tagumises nurgas üks keti mahaajamine, sellele järgnenud tõusu kõndimine ning omakorda sellele järgnenud säärekramp välja arvata. Kaotasin ~2 min, kuid peale seda "puhkust" oli minek kohe parem ja sain enne lõppu veel enamuse neist kätte, kes minust seal möödusid. Õnneks oli kuiv ja FastFred 3+atm-ga oli täiesti piisav. Spido luges kokku 49,8km.

GaB
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 04. 03. 2006. 17:13

Postitus Postitas GaB » 04. 09. 2006. 15:07

margo kirjutas:Võistlusest kokku ca 100 pilti, sh ca 50 hüpekast. Kui annad mingi serveriruumi, kuhu nad poetada, siis saad näha ka. Ei tea muidugi, kas julgen neid avalikkusele näidata, tehtud ju mingi Olympose seebikarbiga ja mingi fotgraaf ma ju ka pole...
http://www.filefront.com/ tee kasutaja ja lase üless niipalju faile kui ise tahad

Vasta

Mine “Eesti võistlused”