MTB XCO Eestikad 2006

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

MTB XCO Eestikad 2006

Postitus Postitas Kirsa » 13. 07. 2006. 21:40

... Toimuvad see aasta Vokas - 16. juulil.
Juhend

Eliidi start kell 13 ja seenioride start kell 15:30.

Kui kõik hästi läheb, siis võib mindki rajal uimerdamas näha.

ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Postitus Postitas ennoeilo » 14. 07. 2006. 08:47

ma lähen igal juhul vaatama. tõotab tulla pealtvaatajatele super üritus. ja seikluse otsijatele osalejatele tõeline maasikas. kes ei tihka osaleda vaadata tasub ikka!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 14. 07. 2006. 08:53

ennoeilo kirjutas:super üritus
Loodad nipleid näha jah? Eks neid tuleb seal kindlalt.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 14. 07. 2006. 09:31

ehee...ei kavatse vähemalt etteplaneeritult neid maasikaid pakkuda:P

maryz
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 21. 07. 2004. 20:28

pilte

Postitus Postitas maryz » 16. 07. 2006. 21:10


Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 16. 07. 2006. 22:43

Pildid

Esimesed pildid on tihti natuke ratturist mööda.
Eliidi esimene ots tuli sellise hooga seda liivalaskumist, et fotograafil hakkas lausa hirm(lisaks kadedusele). Pluss oht mäest alla veereda. :)

Clubbersi kahest sõitjast tegi tegusid Age :), kes sai naistest hõbemedali!!

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 16. 07. 2006. 23:51

Tõeliselt uskumatuid pilte on purki saadud, kuigi actionit ennast oli kindlasti hulka rohkem. Just need vastu liivaseina sõitmise kaadrid on täiesti ainulaadsed!!!
Kogu sellest võistluseks võiks korraliku romaani kirjutada. Alates sellest rattasporti propageerivast ja turvalisest ja keskmiselt raskest rajast. Kui taoti vastu rinda ja öeldi, et tingimused on kõigile võrdsed, siis ega ikka ei olnud küll. Rada halvenes iga ringiga. Rääkimata sellest liivast, millest nii lihtne üles sõita pidi olema. Kes teemat jälgis, siis võin öelda, et mina olin see, kes sõitis tükk maad koos selle rajameistriga ja MEES JALUTAS neidsamu piece-of-cake laskumisi ja tõuse. Oi küll oli tahtmine eelmist õhtut meelde tuletada......

Televisiooni polnud üldse kohal. Palju õnne EJL-le, tubli töö.

Eliidi sõidust rääkides oli kindlasti kahju Taavi Selderist, keda mina soosikuks pidasin ja kes alt ei vedanud. Kahjuks suudeti viisakas noormees vanade kalade poolt stardisaginas välja trügida ja mees saabus esimese ringi raja keskosasse 1min 20 seki maas liider Austast. Kahjuks see otsustas kõik, sest see vahe jäigi lõpuni sisse. Aga see supervõimas minek tõusudel ning sujuv, rahulik sõidustiil lubavad palju. Ja 18 aastane vend U23 sarjas teiseks??

Enda sõidu võiks kokku võtta - nõrk. Läksin kõvasti laksama ja kui esimsele valusale laskumisele teisel kohal saabusin, läksin täiega panema. Paningi kenasti niplisse, kuna eelmise õhtu rajakogemusest polnud mingit kasu tänu Eliidi loomakarjale. Murdsin ribcage?i, jäin joogist ilma ja mehi hakkas ka kohe mööda uhama. Ringi lõpus ei saanud tatti ka enam suust lahti, õnneks saabusid päästvad joogid (15 sekine stop selleks et neid verbaalse lobbyga hankida). Neljanda ringi alguses sain jälle pronksikohale, kus õnnestus sõita ainult paar tõusu, kui sain laskumisel klipi lahti ja lahtises liivas raskuskese ette - polnud muud kui sukeldusin paksu liiva sisse. Seekord ei murdunud enam ratas vaid mees - klõps ja valmis. Moraal null. Kallis VDT tiimikaaslane jalutas lihtsalt sama tempoga edasi, kui mina tiksuma jäin. 9 aastat baigis ja ikka ei suuda selliseid asju vältida. Tänud Kaidole, kes uskumatu epistlilugemisega toetas rasketel hetkedel.

Tulemused - mina ei tea, andke andeks. Võitsid Kopli ja Krusemann. Eliidi tulemused netis.

Pilte tuleb raudselt juurde. Kõrgustegraafikut tahaks ka näha. See oli ebainimlik.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 17. 07. 2006. 01:53

Kõrgustegraafik
1 ringi tõusumeetreid on siis 155. Igaüks saab arvutada palju endal kokku tuli.
Muide, mitu ringi eliit sõitis?

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 17. 07. 2006. 09:02

Alvaro kirjutas: rattasporti propageerivast ja turvalisest ja keskmiselt raskest rajast. Kui taoti vastu rinda ja öeldi, et tingimused on kõigile võrdsed, siis ega ikka ei olnud küll.
oligi ju keskmiselt raske rada....ja miks ta turvaline polnud...pehme liiva sisse ju pole eriti valus kukkuda ning mägirattasport ongi seotud väikeste riskidega.
no ei tea, kuidas ei olnud võrdsed....kas sa tahad öelda, et minu rada oli kergem, kui see, mida sina sõitsid ja sellist hala ajad välja sina.....kelle singlite, laskumiste ja tehniliselt raske raja armastust olen ma alati hinnanud ja teistele eeskujuks toonud!!!
kui ise sõita ei jõua, siis ära hakka ka rajategijat kiruma....minu meelest fantastiline mees: palju selles vanuses eesti mehi on ilma õllekõhuta ja nii heas vormis....lisaks palju noori ja lapsi rattasporti toonud ning võistlusi korraldanud....
minu arvates oli tegemist igati laheda võidusõiduga...kui viriseda, siis ainuke koht selleks oli teise starti kutsumise järjekord....vaesed naised kõige ette, et nad siis kohe pärast pauku teerullialla jääksid

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 17. 07. 2006. 09:09

Enda kokkuvõtted rajast - 2 niplit, 4 kergemat kukkumist. 10 + lähelta pidi tilannettä. Tehnika hävis, alates teisest ringist oli taga sektoris käiguvahetus väga kaootiline ja kett viskas üle. Kuid õnneks see ei seganud Alvarole särki püksi panemast 8) . Tänan ka omalt poolt Kaidot, kes oma ergutamise ja pideva info tulvaga andis kõvasti motivatsiioni võidelda.

Mis puudutab võistluste kajastamisse ETV spordi uudistes, siis tuli küll nutt peale. Umbes 10 min pikkune lõik eestis "ülipopulaarsest" ratsutamisest, 5 min pikkune lõik paksude suveseiklusest jahtidega Muhu väinas. Lõpu repliigina nii muuseas, et Asuta võitis eestikad ja saade oli läbi. Mandri teisest kohats EM-il 0 sõna. Prioriteedid on nats imelikud....

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 17. 07. 2006. 09:54


Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 17. 07. 2006. 10:04

Mul oli 0 niplit, 0 kukkumist ja 0 tehnikajama. Muidugi ma jooksin ka seda esimest ja teist ja kolmandat liivalaskumist, aga see tuli sellest et ma olin Vokas esimest korda. Liivase rajaga ongi sedasi, et mida tuttavam rada, seda paremini läheb.
Ajakaotust sellest jooksmisest ei tulnud niikuinii, aega kaotasin ma ikka nendel pikkadel tõusudel, samuti võtsid need ratta selga ja maha hüppamised nii palju võhma, et pulss oli küll kosmoses, aga liikumine ka tasastel lõikudel nadi.
Põhimõtteliselt vist ikka kõige raskem rada, kus käinud olen. :shock:

See-eest sai mul sõit tehtud 1:14-ga. Ma ei saa aru mida kõik teised seal rajal nii kaua tegid :). Ma juba joonud ja puhanud ja fotokas käes kui rahvas veel vunkis rajal :).

Sõit frwd kujul.
Tarkvara

Frwd miskipärast näitab metsas sõites vahemaad ja kiirust väiksemana kui tegelikult, puude vahel ei toimi asi ikka nii hästi kui võiks.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 17. 07. 2006. 10:57

Ereliukas kirjutas:kui ise sõita ei jõua, siis ära hakka ka rajategijat kiruma....minu meelest fantastiline mees: palju selles vanuses eesti mehi on ilma õllekõhuta ja nii heas vormis....lisaks palju noori ja lapsi rattasporti toonud ning võistlusi korraldanud....
Ära pahanda, aga Sa ikka ei saanud pointile pihta...... Ju ma ei kirjutanud eelmise õhtu teemat piisavalt lahti.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 17. 07. 2006. 11:16

Alvaro kirjutas:
Ereliukas kirjutas:kui ise sõita ei jõua, siis ära hakka ka rajategijat kiruma....minu meelest fantastiline mees: palju selles vanuses eesti mehi on ilma õllekõhuta ja nii heas vormis....lisaks palju noori ja lapsi rattasporti toonud ning võistlusi korraldanud....
Ära pahanda, aga Sa ikka ei saanud pointile pihta...... Ju ma ei kirjutanud eelmise õhtu teemat piisavalt lahti.
ilmselt, aga saan aru, et sa ka väsinud olid:)

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 17. 07. 2006. 12:13

AndreK kirjutas:Umbes 10 min pikkune lõik eestis "ülipopulaarsest" ratsutamisest, 5 min pikkune lõik paksude suveseiklusest jahtidega Muhu väinas. Lõpu repliigina nii muuseas, et Asuta võitis eestikad ja saade oli läbi. Mandri teisest kohats EM-il 0 sõna. Prioriteedid on nats imelikud....
Ära päris nii ikka ütle. Kui sa ratsutamise või purjetamise võludest ei jaga, siis on see sinu probleem (muuseas Muhu väina avamere-võistlus on samalaadne pikkade traditsioonidega ja vähegi "päris" võistlus nagu Saaremaa tuur jalaratturitele. Hoopis teine asi on MTB kajastamine, purjetamine ja ratsutamine ei puutu asjasse üldse.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 17. 07. 2006. 13:03

SL kirjutas:Ära päris nii ikka ütle. Kui sa ratsutamise või purjetamise võludest ei jaga, siis on see sinu probleem (muuseas Muhu väina avamere-võistlus on samalaadne pikkade traditsioonidega ja vähegi "päris" võistlus nagu Saaremaa tuur jalaratturitele. Hoopis teine asi on MTB kajastamine, purjetamine ja ratsutamine ei puutu asjasse üldse.
OK :D .ma arvan, et sa said aru küll mis ma mõtlesin.

XTRace
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 22. 12. 2003. 22:01

Postitus Postitas XTRace » 17. 07. 2006. 18:06

aga rada peabki raske ja vastik olema :lol:
(rajameistri enda sõnad olid UMBES sellised)

ja lisaks tead meil omalajal, kus olid alles raja. poleks siin ka lepajõe piiranguid peale pannud oleks alles korraliku raja saanud teha. :lol:

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 17. 07. 2006. 19:58

AndreK kirjutas:OK :D .ma arvan, et sa said aru küll mis ma mõtlesin.
Ei no miks ma aru ei saanud. Lihtsalt niisama pole ju mõtet lahmida teiste spordialade pihta.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 17. 07. 2006. 20:49

njaa kordki oli hea olla kõrvalt vaataja ja huvitav oli koguaeg...esimesel sõidul juba sai imestusega vaadata kuidas vast 5 esimest tulid ratta seljas ülejäänud jooksid...rada oli selgelt raske...olen rahul et enda eestikad sügisel...võitja olid õige mees arvata oli et austa on tugev kuid loomulikult sai loodetud ikka "oma mehe" T.Selderi poole...kuid mis kõige imestavam oli et tema vend Tauri oli U23 tema järel teine :shock: ise on tegelikult M18 mees ja kilomeetreid tal kindlalt vähem kui mõnel kevadel lõunas käinud klemmil ja ta lüpsis ikka neid...vot kus geenid loevad...tõsiselt kahju muidugi et televisiooni kohal polnud EJL võiks kasvõi maksta et sellist asja telekast näidataks sellesse tasuks investeerida :P aga jah kõik kes läbi sõitsid olid super tublid :!:

ahjaa pilte veel:

http://galerii.jrk.ee/thumbnails.php?al ... upby&uid=8
ja tuleb lisa :wink:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 17. 07. 2006. 20:53

kristjan07 kirjutas:njaa kordki oli hea olla kõrvalt vaataja ja huvitav oli koguaeg...esimesel sõidul juba sai imestus....
Kas komasid ka oli :?:

Vasta

Mine “Eesti võistlused”