9. Tallinna Rattamaraton

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Skatch
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 20. 03. 2005. 14:13

Postitus Postitas Skatch » 23. 05. 2006. 12:32

Mõtetu siin vaielda. Kumb stardimeetod on parem või halvem. Inimene kes juba ühtmoodi mõelnud ei suuda mingi postitus teda ümber veenda. Ja kui ikka starti minna siis tuleb mõelda oma vormi üle ja mitte jääda lootma mõne sõbra Peetri tuule peale. Kindlast on mõlemal stardimeetodil nii plusse kui miinuseid. Ja kui isegi tundub, et osadel on paremad starditingimused siis nad on selle ära teeninud või lihtsalt on vedanud õnnega. Kui oled huvitatud selles maratonist siis peab leppima antud tingimustega ja ei ole MÕTET viriseda. Kes ei taha ärgu mingu.


Hetkel sajab väljas, ehk tuleb varsti virinat ka ilma kohta kui sopane ja libe on rada ?

(Loodan, et kellelegi oda rindu ei löönud, aga mis teha inimesed ei muutu)
Pole sellist päeva, mis ei sobiks rattasõiduks.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 23. 05. 2006. 14:08

Mati kirjutas:
holden kirjutas:...Ajavõtu mati ületamine ei pane sinu aega käima, ... Aeg läeb ikka nö paugust käima.
Ärge jah minust üle sõitma hakake. Orienteeruge parem paugu järgi ikka.
Ah et PAUGU MATI :D

Kasutaja avatar
marx 77
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 07. 04. 2006. 19:12

uuendused

Postitus Postitas marx 77 » 24. 05. 2006. 12:34

Äkki oleks õige teha päris üksik start 15 sek. vahet ja uus mees rajale. :twisted: pealtvaatajatel ka "Huvitav" vaadata, endal tore sõita ja hummikuid ei tule. 8)
Sõidaks kõigist kiiremini, kuid ei jõua!!!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2474
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: uuendused

Postitus Postitas AndreK » 24. 05. 2006. 12:45

marx 77 kirjutas:Äkki oleks õige teha päris üksik start 15 sek. vahet ja uus mees rajale. :twisted: pealtvaatajatel ka "Huvitav" vaadata, endal tore sõita ja hummikuid ei tule. 8)
Hea, et hummikuid ei ole.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: uuendused

Postitus Postitas m6mm » 24. 05. 2006. 14:22

marx 77 kirjutas:Äkki oleks õige teha päris üksik start 15 sek. vahet ja uus mees rajale. :twisted: pealtvaatajatel ka "Huvitav" vaadata, endal tore sõita ja hummikuid ei tule. 8)
1000 osavõtja puhul kestab selline start 4 tundi ja 10 minutit. Einoh, ma hea meelega magaks hommikul kauem ;)

Loodame siis, et rada on sopane, ilm tuuline, supp soolane ja kõik on oma higised särgid enne sõitu ära pesnud. Näeme metsas!

KaidoK
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 04. 08. 2003. 15:45

Postitus Postitas KaidoK » 24. 05. 2006. 15:24

Oltsile, Massale, Kanale,Kodarale ja teistele kõvadele - võistluse võidab see, kes esimesena lõpetab nagu ka usss ühes varasemas postituses kirjutas. Ehk siis suurem tõenäosus võita on esimesest stardigrupist startijatel 8) Pingutage, seltsimehed!

Kasutaja avatar
arjasepp
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 19. 03. 2004. 15:37

Postitus Postitas arjasepp » 24. 05. 2006. 16:26

kaidok kirjutas:Oltsile, Massale, Kanale,Kodarale ja teistele kõvadele - võistluse võidab see, kes esimesena lõpetab nagu ka usss ühes varasemas postituses kirjutas. Ehk siis suurem tõenäosus võita on esimesest stardigrupist startijatel 8) Pingutage, seltsimehed!
Teoreetiliselt on võimalik siis isegi viimasest grupist võitja võtta, aga see peab ikka VÄGA KÕVA mees olema :)
Ah, mis seal ikka, eks me siis alustame kuskilt tagant ja loodame, et aeg tuleb enda jaoks kohane.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 24. 05. 2006. 17:19

kaidok kirjutas:Oltsile, Massale, Kanale,Kodarale ja teistele kõvadele - võistluse võidab see, kes esimesena lõpetab nagu ka usss ühes varasemas postituses kirjutas. Ehk siis suurem tõenäosus võita on esimesest stardigrupist startijatel 8) Pingutage, seltsimehed!
Ne ponjal. :?
Kust küll selliseid "tarkusi" küll ammutatakse.
Laseme enne karu, siis hakkame nahka jagama. :evil:

Kasutaja avatar
mar852
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 07. 2003. 10:13

Postitus Postitas mar852 » 30. 05. 2006. 10:26

Eile sai rada läbi proovitud. Ütleks nii, et on läinud tiba "vürtsikamaks". Esimene tõus on kohe magusalt saepurune (sama mis eelmistel aastatel esimeses pooles on olnud). Üldiselt rada kuiv, ca 2 poriloigukest rajal.
Kuni Kõrvemaa keskuseni, ehk ca 40 km on peaaegu vana tuttav teema, kuigi metsalõike on kaugemas osas sisse põimitud. Peale Kõrve keskust tsipa kruusateed(loe puhkus) ja aegviidu suusaradadele. Lõpu suusaradade osa on päris "krõbe" - tõuse jagub ja saepuru muidugi ka. Viimase järsema tõusu(loe sein) kohta võiks suisa öelda "cherry on the top" - eest väikseima hammaka kasutamine kohustuslik.
Lõpuosa meenutas Sõrmuste Isanda III osa - mis lõppes korra ja samas läks ikkagi veel edasi...

Profiil

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 30. 05. 2006. 10:52

mar852 kirjutas:Profiil
Poleks paha mõne korrektiivi sisseviimine sinu raja profiilile.
1. Altimeetri algnäit paigast ära (260 meetri peale pole Kõrvemaal rattaga asja :))
2. Sõit algab ja lõpeb ju samas kohas ehk siis samal kõrgusel (seega säti endal algus ja lõpp samale kõrgusele)

PS Postitus polnud mõeldud norimise, vaid soovitusena :wink:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 30. 05. 2006. 11:08

mar852 kirjutas:...Viimase järsema tõusu(loe sein) kohta võiks suisa öelda "cherry on the top" - eest väikseima hammaka kasutamine kohustuslik...
See on suhteline, tasemed on erinevad. Osa seltskonda ei kasuta kohalikel maratonidel üldse grannyt, mõnel see võib-olla üldse eemaldatud. Kui lõpp on puhtalt suusarajal, siis seal küll midagi hullu ei tohiks olla. Ega suusatajadki mingid mägironijad pole :wink: .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Nero
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 13. 03. 2004. 19:55

Postitus Postitas Nero » 30. 05. 2006. 11:44

Ärge laske ennast ära ehmatada, Tallinna etapp on alati olnud selline mõnus maasikas MTB-le Vaevalt, et kellelegi ülejõu käib. Möödunud aastal sai üks tüdruk viimasest mäest üles lükatud, keskmise hammakaga muidugi :roll: Seal grupis millegipärast tõesti paljud kõndisid. Taga millegipärast kardetakse tõuse, selle asemel, et rünnata. Startisin 20min hilinemisega, seepärast nägin :wink:

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 30. 05. 2006. 11:49

Sõitsin ka selle raja läbi laupäeval. Pukimäe tõus on jahh nüüd suisa alguses ja sinnani läheb päris pehme ja saepurune rada. Peale seda on sile maa kuni n.n authori raja viimaste tõusudeni (enne venemäge on ka paar liivast põksu). Vahetult enne lõppu on ka paar tõusu aga grannyt need vähemalt minult ei küsinud. Raja teeb raskeks kiirus. Enamus on lagedapeal tuulekäes kruusakatel uhamine. 95% on rada sama mis eelmine aasta. Ainult stardi/finishi koht on rajal teises kohas.
EDIT: Tegemist oli siis kerimise, mitte kangutamisega.
Viimati muutis Külaline, 30. 05. 2006. 18:28, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 30. 05. 2006. 12:01

veiko kirjutas:Sõitsin ka selle raja läbi laupäeval. Pukimäe tõus on jahh nüüd suisa alguses ja sinnani läheb päris pehme ja saepurune rada. Peale seda on sile maa kuni n.n authori raja viimaste tõusudeni (enne venemäge on ka paar liivast põksu). Vahetult enne lõppu on ka paar tõusu aga grannyt need vähemalt minult ei küsinud. Raja teeb raskeks kiirus. Enamus on lagedapeal tuulekäes kruusakatel uhamine. 95% on rada sama mis eelmine aasta. Ainult stardi/finishi koht on rajal teises kohas.
MOTT
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mar852
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 07. 2003. 10:13

Postitus Postitas mar852 » 30. 05. 2006. 12:18

Krt...sõin vist vähe putru :lol:
Mati kirjutas:
mar852 kirjutas:...Viimase järsema tõusu(loe sein) kohta võiks suisa öelda "cherry on the top" - eest väikseima hammaka kasutamine kohustuslik...
See on suhteline, tasemed on erinevad. Osa seltskonda ei kasuta kohalikel maratonidel üldse grannyt, mõnel see võib-olla üldse eemaldatud. Kui lõpp on puhtalt suusarajal, siis seal küll midagi hullu ei tohiks olla. Ega suusatajadki mingid mägironijad pole :wink: .

raini
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 26. 06. 2003. 09:46

Postitus Postitas raini » 30. 05. 2006. 12:55

mar852 kirjutas:Krt...sõin vist vähe putru :lol:
Mõnele meeldib kerida, mõnele kangutada. Maitse asi. Ise ma küll nö granny kasutamist ei häbene.

Maratonist peab osa võtma, kuna muidu vaja jälle Rakkes või Rakveres tagant alustada ;)

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 01. 06. 2006. 08:20

Käisin eile rajaga tutvumas.Alustasin õhtul kell 20.30.Kümme minutit enne mind läks rajale kolme liikmeline seltskond.Olin sõitnud 14 km. kui nad kinni püütsin.Ajasime siis natuke juttu ja nemad otsustasid sõita lühikese ringi,et kiirelt koju saada.Kiirustasin siis edasi,et enne pimedat pikk ring lõpetada.Raja lõpuosa keerutas ikka päris mehiselt Aegviidu suusaradadel.Oli juba päris hirmul,et olen eksinud.Lõpuks,kell 23.40 sain siis õnnelikult finishisse.Minu imestus oli suur,kui nägin,et auto millega sõitis eelpolmainitud kolmene seltskond,seisab ikka veel parklas.Väljas oli juba pime.Siit ka minu küsimus,kui juhtute lugema.Kas juhtus selline asi,nagu tolkorral Hannoga?
viewtopic.php?t=7902
Autoks oli teil WV Tourasen

KaidoK
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 04. 08. 2003. 15:45

Postitus Postitas KaidoK » 01. 06. 2006. 15:08

holden kirjutas:
kaidok kirjutas:Oltsile, Massale, Kanale,Kodarale ja teistele kõvadele - võistluse võidab see, kes esimesena lõpetab nagu ka usss ühes varasemas postituses kirjutas. Ehk siis suurem tõenäosus võita on esimesest stardigrupist startijatel 8) Pingutage, seltsimehed!
Ne ponjal. :?
Kust küll selliseid "tarkusi" küll ammutatakse.
Laseme enne karu, siis hakkame nahka jagama. :evil:
Mis sulle arusaamatuks jäi? Tarkus on pärit korraldaja käest, kes ütles ,et võistluse võitja saab tulla esimesest grupist.
Sorry Holden, et sind nimeliselt võitjasoosikuna ei maininud :oops:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 01. 06. 2006. 16:58

kaidok kirjutas:Mis sulle arusaamatuks jäi? Tarkus on pärit korraldaja käest, kes ütles ,et võistluse võitja saab tulla esimesest grupist.
Sorry Holden, et sind nimeliselt võitjasoosikuna ei maininud :oops:
Arusaamatuks ei jäändki midagi, kui ainult see, et 100%-list tõenäosust nimetatakse "faktiks".

Ja selle viimase rea peale tundsin, et keegi tõstaks mind kõrvust nagu kõrgemale..... :D

Eiffel
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 22. 08. 2004. 04:09

Mure

Postitus Postitas Eiffel » 01. 06. 2006. 20:50

Rada sai täna läbi sõidetud, vihm oli raja kohati üpris poriseks teinud (loodan et rohkem vihma ei tule), aga muidu rada huvitav ja hästi märgistatud.
Mure seisneb selles, et kuskile rajale kaotasin ära musta sadulakotti :( (avastasin alles Tallinnas), kus sees olid õhukumm, heeblid, ketivõti, kuuskandid. Kui keegi juhuslikult leidis ja üles korjas siis oleksin väga tänulik kui ma selle tagasi saaks. Ise olen reedel Tallinnas, laupäeval Rakveres ja pühapäeval loomulikult Aegviidus. Kõigile veel head treenimist ja kohtumiseni pühapäeval. Minu kontaktid: 5039491, pikk11@hot.ee

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 02. 06. 2006. 15:42


Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 02. 06. 2006. 16:42

Tarmol on küll stardinumbriga natuke pahasti läinud :roll:
Spordin oma lõbuks!!!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 02. 06. 2006. 17:14

Ruuno kirjutas:Tarmol on küll stardinumbriga natuke pahasti läinud :roll:
Mis seals pahasti? Kolmas stardigrupp 801-1200 :)
Kes sealt siis tulemas, sättige ennast talle tuulde, hea tulemus on soolas :wink:

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 02. 06. 2006. 20:05

enda stardi kohaga sigarahul...217 ja esimene start :P lühiksemaa stardikas ka :roll:

Kasutaja avatar
tampico
Rattur
Postitusi: 70
Liitunud: 27. 06. 2004. 20:34

Postitus Postitas tampico » 02. 06. 2006. 21:22

Mulle on arusaamatud need järjekorra koostamise põhimõtted. Nagu nimekirjast näha, siis pannakse järjekorda parima punktisumma alusel.
Küsimus on, et millisest perioodist see parim punktisumma võetakse?

Toon näite selle nimekirja kohta enda ja oma tuttavate põhjal:
- minul parim tulemus Otepää 2005 sõidust
- tuttav 1 parim tulemus Elva 2005 sõidust
- tuttav 2 parim tulemus Rakvere 2005 sõidust
- tuttav 3 parim tulemus Rakvere 2005 sõidust
- tuttav 4 kuigi 2005 oli parim Rakvere 339 punkti, arvesse läks hoopis 2006 Mulgi 1 punkt

Kuna enamustel on arvestatud 2005 parimat, siis kas see tähendab seda, et sõida see aasta nii hästi kui tahad, siis selle aasta stardikohta see ei muuda?
Kummaline on, et tuttav 4 puhul on erinevalt teistest hoopis selle aasta nõrk koht arvesse läinud?

Ehk oskab keegi selgitada.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 02. 06. 2006. 21:28

tampico kirjutas:Mulle on arusaamatud need järjekorra koostamise põhimõtted.

Kood: Vali kõik

9.2. Stardigruppidesse paigutamine lõpeb koos eel-ja põhiregistreerimisega. Hilisemad 
registreerijad lisatakse stardigruppidesse vastavalt registreerimise järjekorrale.
...
9.4. Elion Estonian Cup etappide stardigrupid moodustatakse eel-ja põhiregistreerunute vahel. Esimese kolme etapi stardigruppide moodustamisel arvestatakse Elion Estonian Cup 2005. a. ja võistleja käesoleva hooaja parima etapi tulemust. Alates 4. etapist moodustatakse stardigrupid Elion Estonian CUP 2006 a. parima tulemuse alusel.
Mõned asjad võiks omale ennem ise selgeks teha.

Kasutaja avatar
tampico
Rattur
Postitusi: 70
Liitunud: 27. 06. 2004. 20:34

Postitus Postitas tampico » 02. 06. 2006. 21:38

Nõus. Neid punkte lugesin ise ka.

Aga minu näites oli "tuttav 4" see, kelle puhul polnud arvestatud mitte parimat tulemust, vaid selle aasta Mulgi oma.

Tema stardigrupp ei muutuks oluliselt kummalgi juhul, kuid püüan endale asja selgeks saada.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 03. 06. 2006. 07:17


seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Postitus Postitas seiko » 03. 06. 2006. 20:40

tampico kirjutas:Nõus. Neid punkte lugesin ise ka.

Aga minu näites oli "tuttav 4" see, kelle puhul polnud arvestatud mitte parimat tulemust, vaid selle aasta Mulgi oma.

Tema stardigrupp ei muutuks oluliselt kummalgi juhul, kuid püüan endale asja selgeks saada.
Ilmselt see tuttav oli möödunud aastal teise nimega või natuke vanem või noorem. Kui probleem olemas, siis peaks korraldajatega kontakteeruma.

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 04. 06. 2006. 18:18


margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Ketivõti

Postitus Postitas margus v » 04. 06. 2006. 18:56

Hea abimees,kes antsid 30ndal km. oma ketivõtme võistleja nr.183 kätte,palun helista numbril 556 364 97.
Edestan sõbra palvel selle kuulutuse.Ta jõudis finishisse alles siis kui olid juba läinud.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 05. 06. 2006. 07:25

Mitte küll parim koht aga vaieldamatult parim sõit. Kõik klappis, nii enesetunne, rada, kumm, supp ja ilm. Koht nats alla 300. Oma stardigrupis 27.

Ja siis kommenteeriks stardikorraldust ka. Stardinumber 500+. See oli suuremat sorti segadus tegelt, sest mitte kõik korraldajad ei teadnud mida teha ja rahvale valjuhäälse info andmisega jääti hätta. Näiteks suruti 501-600 punt 50 inimese stardialasse, st läks väga kitsaks. Eelnev minu starti ega sõitu ei häirind. Väga hea oli oma sõitu sõita, niipea kui suutsin end natukegi ettepoole pressida, gruppe ei olnud ja seetõttu ei old segajaid ega vedajaid. Aga stardigrupi eelis paljastus finissis, nimelt vend mul, startides 300-350 rgupist, sai hoida kinni tugevate sõitjate grupist ja võitis mind tervelt 3 minutiga/ 40 kohaga, kuigi 1-1 sõidus teeksin mina talle paari minutiga ära.

Aga ikkagi olen rahul ja ei virise mitte millegi üle.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 05. 06. 2006. 07:39

Mulle see Tallina Rm'i süsteem ei meeldinud. Startisin esimeses grupis tagant otsast (stardinumber 382). Oleks olnud number paarkümmend kohta taga pool, oleks saanud teise grupi eest otsast minema ja oleks kindlasti parema tulemuse välja sõitnud. Ebavõrdsus minu arvates.

Hea oli selle süsteemi juures jällegi see, et ees toppajaid ei olnud ja mäed SÕIDETI üles. :D Poristes kohtades jäin ise natuke toppama. Kohe algul tundsin ära, et Twistster'ga libe ning ei olnud julgust poris nii väga riskkida. Hoidisn end tagasi, isegi liiast. Kui aga kõvem pind, siis andsin tuld. Jalg oli nii väikse treeningu kohta üllatavalt hea.
Viimati muutis Green_Day, 05. 06. 2006. 07:51, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7959
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 05. 06. 2006. 07:39

Gunnar kirjutas:Ja siis kommenteeriks stardikorraldust ka. Stardinumber 500+. See oli suuremat sorti segadus tegelt, sest mitte kõik korraldajad ei teadnud mida teha ja rahvale valjuhäälse info andmisega jääti hätta. Näiteks suruti 501-600 punt 50 inimese stardialasse, st läks väga kitsaks.
Ka esimese stardilaine ajal oli seal veidi segadust, sest kõik 400+ numbriga tüübid ei teadnud, millal nende start on ja ei saanud eriti sotti, et miks neid starti ei lastud. Kuna startisin esimese laine viimasest grupist, siis ise ma mingit vahet ei tajunud.

Sõidust. Kukkumist õnnestus vältida, jala panin korra maha vaid siis kui ees kukkunud sõitja taha toppama jäin. Aga libedus niitis nii mõnegi mehe. Koht läbi aegade parim, edasiminek võrreldes eelmise aastaga 17 minutit. Ja seda kõike "downhilli rattaga" - sadul vajus sõidu ajal paar senti allapoole ja hirmus ebamugavaks läks. Aga mis kasu on parimast kohast kui Holdeni skalp ikka käest libises, seekord siis vahe vaid nirused 4 sekundit :evil: Aga motivatsiooni hoiab see unsolved business kõrgel küll.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
marx 77
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 07. 04. 2006. 19:12

Postitus Postitas marx 77 » 05. 06. 2006. 07:55

Aga stardigrupi eelis paljastus finissis, nimelt vend mul, startides 300-350 rgupist, sai hoida kinni tugevate sõitjate grupist ja võitis mind tervelt 3 minutiga/ 40 kohaga, kuigi 1-1 sõidus teeksin mina talle paari minutiga ära.

Minu puhul see eelis ei toiminud. 20 minti peale starti mäkketõusul (sõidetav suht hea kiirusega) murdus eessõitjal tagumine käiguvahetaja, pidin tulema ka rattalt maha. See peatus sai saatuslikuks Grupp läinud ja ülejäänud tee sai tuldud üksi. vahel tekkis küll mõne meheline grupp kuid see ei pääestnud (loe lagunes ja kogunes vahelduva eduga). Finisisse jõudsin 3 minutit varem kui 401+ põhigrupp (10 ratturit lendas muidugi nii mööda, et ei tekkinud mõtetgi nendega kaasa minna). Koht siis 457. Sama saatus oli umbes 70 I stardigrupis startinul. Kui grupp läinud siis üksi mingit 30 km hea ajaga ei tule. Minu puhul ka ebaõnn, 20 km enne Finisit tuli esimene käiguvahetaja raamiküljest lahti (pöördus risti nii, et jäi vända taha kinni). Jälle peatus ja ilma esimeste käikuteta edasi.
Muidu rada hea :D supp mage :? Eelnevaid asjaolusi arvestades suht hea sõit kokkuvõttes. :D
Sõidaks kõigist kiiremini, kuid ei jõua!!!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 05. 06. 2006. 07:57

sqber kirjutas: Aga mis kasu on parimast kohast kui Holdeni skalp ikka käest libises, seekord siis vahe vaid nirused 4 sekundit :evil: Aga motivatsiooni hoiab see unsolved business kõrgel küll.
Mis see skalp sulle annab :wink: , rahulolu (enesega) või midagi muud.
Minu jalad pani küll sust möödumine paar kilti enne lõppu kiiremini käima - sportlik huvi skalpi mitte loovutada tiivustas kihutama. (y) Järgmine võimalus avaneb sul kahjuks alles Otepääl.
Samas pean endale tunnistama, et piltlikult öeldes pole minu aju veel aru saanud, et jalad suudavad rohkem ning ei suutnud taas 100%-liselt oma uuenenud võimeid avada. :wink:
Aga noh, iga asi omal ajal, mulgis esmakordselt alla 300, eile alla 250-ne. Ülespoole viiv allakäik :D

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 05. 06. 2006. 08:00

ma arvan, et kui te (kõik sõitjad) rajal üksteist tunneksite, siis sõidaksid arvatavasti kõik end esi 200 sisse ja meeletute kiirustega! Nii et, tehke rohkemate ratturitega tutvust ja näete kuda skalbid lendavad (juba rajal) :) .
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Priit
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 22. 04. 2003. 09:02

Postitus Postitas Priit » 05. 06. 2006. 08:19

Enesega täitsa rahul. Alustasin esimesest stardigrupist (-400) ja eesmärk oli mitte jääda selle grupi lõppu, sest sel juhul oleks lihtsalt seljataga haigutanud 10 minutiline tühjus. Aga õnneks seda ei juhtund :) suutsin jalad kõhu alt välja tuua ja korralikult lõuni sõita. Mulgi sõidu üle 400 koht sai nüüd kuhjaga ületatud. Kõrve kohaks jäi 255 :). Seda pean ütlema, et selline stardisüsteem pani mind lõpuni pingutama, sest sa ei teadnud ju kuidas järgmised grupi tulevad.
kui huvi on, miks mitte
www.westlineteam.com

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 05. 06. 2006. 08:21

Startisin esimese satsi lõpust. Rada super, suppi ei osanud üles leida, Higise Tuule särkides poisid olid kohal, ent startisid hiljem. Pigistasin lõpus veel viimase välja - kuigi eessõitjat kätte ei saanud (margus v), siis 2. ja 3. grupi lõpuaegu vaadates oli iga sekund arvel (Gunnari lõpuajast 1,9 sekundit kiirem :wink: ). Eriti uhke olen nende sadulas läbitud mägede üle, kuigi selle viimase tõusu nägemine pani krõbedasti vanduma.

Ühe metsalõigu ja laskumise ja heinamaa läbisin lukus esiamordiga, ise mõtlesin, et sadul on ära liikunud või on haamer tulemas... piisas kruvikese keeramisest et jälle sõitma saada. Liivaradadel oli ühel tõusul paremalt pool teeservas rada, mis lõppes suure valge kiviga, mida eessõitja tagant näha polnud... õnneks sain jala lahti aga hea oleks ikka hoiatada. Ja et grupis keegi vedada ja vahetada ei taha, sellest ma ei räägigi. Üks härra näitas initsiatiivi üles, võttis mu pärast pikka vedamist tuulde ent need 10 ülejäänud sabas sõitjat ainut naeratasid kohtlaselt. Rebisime kahekesi lahti ja tegime kordamööda kuni metsani tempot... ehhh...
Viimati muutis m6mm, 05. 06. 2006. 16:38, muudetud 1 kord.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3971
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 05. 06. 2006. 12:47

Arvestades väsimust (loe hpns teemat) läks asi isegi päris hästi.
Poolväsinud peast oli selline tasase maa kruusa ja metsatee maraton väga lahe. Rada oli eile tõeliselt mõnus - kuigi enesetunde järgi oli klimp kurgus - sai kenasti pundiga karusselli tehtud ja eesmisi gruppe püütud.
Pool sõitu sai Riho punti püütud. Algusest peale sõitsime enam-vähem koos, aga kuski 10-nda kilomeetri libedal lõigul jäin maha ja siis hakkasin püüdma. Kogu aeg olid eessõitjad 100m kaugusel, aga ei olnud seda ekstrajõudu et järgi võtta - õnneks ühe kaassõitja õhutusel sai asi metsavahel korda aetud. :) Lõppkokkuvõttes jäid riho ja alberti skalbid küll võtmata, aga enda rahuloluks palju puudu ei jäänud.
Trenniks on ikka natuke kasu ka, tõusudel (nii paljukest kui neid oli) oli minek ikka teisest planeedist võrreldes mulgiga ja saepuru oli ka päris mõnus.

Aga skalbiteema tundus olevat maratoni kuum hitt. Tundus et minust natuke tagapool käis vihane võistlus haanjameeste skalpide peale - hea et enne seda lõppu jõudsin :) . Ja ühel tõusul mörises albert möödudes, et "ma sinu skalbi ära söön" - järgmisel tõusul tegin tagasi , aga kokkuvõttes vist ikka sõigi :(.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 05. 06. 2006. 13:18

kuulge mehed, aga mis te siis teete kui oma skalbid kätte saate kõik? panete vokid müüki?

mul käib iga võistlus iseenda sklabi võtmine. seni pole veel kätte saanud ja ei saagi vist, sest ühekohaline ja nr 1-ga algav lõppkoht jääbki arvatavasti unistuseks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2474
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 05. 06. 2006. 13:31

Mina tegin eile taaskord "põrsast". Aga seekord mitte kostüümi kandes, vaid ennast mudas rullides. Ehk siis teisisõnu - otsisis üles kõige võikama mudamülka ja viskasin ennast sinna maoli. Et asi ikka täiuslik oleks, tegin seal sees ka ühe 360 kraadise pöörde ümber oma, siis juba horisontaali vajunud telje.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 05. 06. 2006. 13:31

Mati kirjutas: sest ühekohaline ja nr 1-ga algav lõppkoht jääbki arvatavasti unistuseks.
Stardi rivi lõpust ja ära kiirusta 1xxx

higipull
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 07. 07. 2005. 13:43

Postitus Postitas higipull » 05. 06. 2006. 15:11

AndreK kirjutas:Mina tegin eile taaskord "põrsast"
Hahaa, Sina see siis olidki. Tundus, et sõitsin poolt teed mingi mudas püherdanud ratturi tuules. Mõtlesin veel, et kui korra juba kukkus, siis paneb raudelt uuesti minu ees ka külje maha.

KaidoK
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 04. 08. 2003. 15:45

Postitus Postitas KaidoK » 05. 06. 2006. 16:59

higipull kirjutas:
AndreK kirjutas:Mina tegin eile taaskord "põrsast"
Mõtlesin veel, et kui korra juba kukkus, siis paneb raudelt uuesti minu ees ka külje maha.
Jaa, Andrel on nüüd ohtliku ratturi märk küljes, kellest peaks kindlasti ohutusse kaugusesse hoidma :lol: Vastavalt võimetele, kas ees- või tagapool 8) Ise ei kukkunud ja ühtegi kukkumist pealt ei näinud, kuigi mõningaid momente oli.
Aga muidu jäin sõidu, raja ja oma kohaga rahule.

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Postitus Postitas metslane » 05. 06. 2006. 18:06

ja mina ei näinud ühtegi indiaanlast??kes skalpidega ringi oleks sõitnud.haamritega sõitjaid ka nagu ei märganud.
ise olen oma kahekohalise numbriga rahul.
tehke trenni.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 05. 06. 2006. 18:23

Krt, ei näind ühtegi metslast, täitsa kultuursed ja intelligentsed inimesed olid.
Ise olen oma ühekohalise numbriga täitsa rahul :twisted:
Milleks treenida :?:

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 05. 06. 2006. 18:26

.
Viimati muutis Ermo, 07. 03. 2011. 22:45, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Postitus Postitas Märt » 05. 06. 2006. 18:34

Ermo kirjutas:
holden kirjutas:Krt, ei näind ühtegi metslast, täitsa kultuursed ja intelligentsed inimesed olid.
Ise olen oma ühekohalise numbriga täitsa rahul :twisted:
Milleks treenida :?:
Väga hea (y) , tee diplomil sarnaselt :!: :lol:
numbrid on teatavasti kõik ühekohalised: 0,1,2,3...9 :lol: arvudega on juba natuke keerulisem lugu :D

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 05. 06. 2006. 18:41

Märt kirjutas:numbrid on teatavasti kõik ühekohalised: 0,1,2,3...9 :lol: arvudega on juba natuke keerulisem lugu :D
Et siis edaspidi on maratonide lõpuprotokollis senise 1 asemel 2 kolonni - esimeses stardinumbrid 1-9, teises stardiarvud 10-1200.... :?: :?: :?:
Ja Elioni juhend tuleks ka ümber teha :? , seal ju stardigrupid jagatud stardinumbrite kaupa.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”