Saku 100 2006

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 30. 04. 2006. 12:02

Holden, sul on täitsa õigus, eile oli nii surm olla, et käsi klaviatuurini ei tõusnud. :)
Ma ei oska kokkuvõttes muud öelda, kui ainult "ai". Igatahes raskem kui 05a tahko, eks hooaja algusel on oma roll selles.

Raja 2-3 kilomeetril (uus osa vist) tekkisid igatahes teatud "tunded" rajameistri vastu ... see osa oli pea ebainimlik, aga kui see jupp läbi sai ja tulid juba eelmisest aastast tuttavad lõigud vastu, siis läks jälle kõik lõbusamaks ja raskused ununesid - kuni järgmisel ringil hakkas kõik jälle otsast peale ... :?

Tänaseks on eluvaim enam-vähem taastunud. :)

Igatahes raskused kõrvale jättes, siis kuradima hea maastikutrenn on see - terve kevad oled asfalti nühkinud, siis siin sai 6 tundi isiklikult mätastega tutvust tehtud ja neid iga kandi peale tundma õpitud - kes ei tulnud, see kahetseb! :D

Al
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 23. 07. 2003. 20:43

VINGE RADA

Postitus Postitas Al » 30. 04. 2006. 16:13

aga ise olin nõrk. Sai 60 km sõidetud. Võhma osas oleks ilmselt vähemalt 2 ringi võinud rohken sõita ja siis 2 veel tahtejõu varal. Selle aasta vähese rattatrenni tulemusel tunnetas istmik aga juba neljanda ringi alguses igat puujuurt ja kivikest. Arvasin, et ehk kaob hiljem valu ära ja pressisin kaks ringi veel. 6ndal tulin maha.
Kokkuvõttes võib öelda, et väga vinge rada oli ja tänu sellele on istumine nüüdseks juba oma kevadise karastuse saanud, et jägmine nädal Mulgis korralikult sõita.
Ühe lolluse tegin veel jätsin oma tutika triibulise Odlo lühikese käisega layer 1 särgi finishisse puu alla. Kui keegi ta kaasa võttis oleks tänulik kui kätte saaks. Kui sinna jäi siis sõidaks või homme sellele järgi ja teeks veel mõne ringi -:)

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 30. 04. 2006. 17:52

Täname kõiki osalejaid! Loodame, et jäite rahule Saku metsaradadega. Loodetavalt kohtume seal taas järgmisel aastal ja taaskord uuenenud rajal :twisted:!

Nii palju informatsiooni, et lõpuprotokoll on valmis ja peaks täna õhtul meie kodukale jõudma.

Loosiauhind läks fortuuna "Lissu" käe läbi numbrile 100 - Kristi Heilo! Võta palun meiega ühendust!

Leitud unustatud on sellised asjad nagu:

Hall crafti aluspesu lühikeste varrukatega
Sinised R2 prillid
Veneaegne "multitool" :D (14 võti, kruvikeeraja, kaelakausi võti üheskoos)
Bio Müsli jablecna batoon :D

Minu käest saab kätte.

Igasugune tagasiside on muidugi oodatud!
Porter Lifts Your Ranking

JanisP
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 05. 08. 2004. 12:10

Postitus Postitas JanisP » 30. 04. 2006. 20:30

uhh...sai siis olematu kilmetraazi pealt (~800) mindud Saku 100-le. Plaan oli lihtsalt treeningu mõttes 100 km läbida koos väikse võistlusmomendiga :lol: Kohe Esimesel ringil läks mootor punaeks ja lasin hoo maha. Teisest viienda ringini oli enesetunne muutlik, kord jaksasin natuke siis jälle hävisin :oops:. Meeli hoidis ärksana ainuke mõte et kuues koht oli pidevalt minuti kaugusel. Viiendal ringil kallasin joogipudelid uuesti täis (eriti suur janu ikka oli). Kuues ring juba käisin puhvetis võtsin ühe mesikäpa. Saiakesed nägid nii ahvatlevad välja nii et terve kuues ring mõtlesin: oi kuidas neid mugiks. Seitsmes ring oli täielik kannatuste rada, jõuvarud olid täitsa otsakorral. Käsin võtsin veel juua ning puhvetist kaks mesikäppa, millest ühe sõin kohe ära. Kaheksandale ringile läksin koos klubikaaslasega, kes oli aja maha võtnud ja käis ka keha kinnitamas. Viimased kolm ringi tulid kuidagi kergelt. Viimase ringi lõpus läks kihutamiseks, ei tahtnud klubkaaslasest mingi hinna eest maha jääda. Viimasel singlilõigul oli mul natuke õnne. nimelt klubikaaslane vääratas ja sõitis nats kraavi.
Igatahes suured tänud korraldajatele ja rajameistrile tehtud töö eest. Küll mõned lõigud ikka imesid hästi. :wink:
Järgmisel aastal jälle.
Inimkeha areneb rutiinis

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 01. 05. 2006. 08:29

Porteri kodulehel on nüüd ka tulemused ja ringiajad,kes veel ei tea!

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 01. 05. 2006. 21:04

Sai siis täna GPS-iga rada kaks korda läbitud. Päris tiira-taara rada ;)
Ega ma seda stardi-finishipaika täpselt ei teadnud ja sõidusuunda aga tagantjärgi ja eelnevatest kommidest järeldades tuli vist õige asi välja. Millalgi ehk topin mingi kaardi ka üles, kui aluskaardi leian.
Protokolli vaadates jäid silma paljud, kes ei tahtnudki vist üle 2-3 ringi teha.
Seda ma imestan, et mida need esimese otsa sõitjad peavad endale sisse ajama, et selliseid ringiaegu laksavad. Mul hing paelaga kaelas sõites tuli teine ring ca 36 min. Sellise mahviga ma muidugi kogu 7h (oli vist ctrl-aeg) läbida ei suuda. Sellal oli mu keskmine 178 l/min, maksimumiga teid hirmutama ei hakkagi. Aeg vist pensionile jääda. Tänane juurde liites, on ca 230 km see aasta sõidetud. Tubli 1/6 eelmise aasta koguläbisõidust.
Kui järgmine aasta peaksin juhuslikult osa võtma, on mul lootus kõige kauem rajal viibinud võistlejana lõpetada ja ehk Saku100 masohhisti tiitel välja nõutada :)
Keep momentum

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Postitus Postitas brg » 02. 05. 2006. 08:51

Iga ringiga hakkas see uus singel järjest ladusamalt tulema, kuid kahjuks üleüldine väsimus andis tunda. Kokku 5 ringi, algsest eesmärgist jäi 1 ring puudu. Alustasin küll rahulikult ja säästvalt, kuid kuna viiendal ringil polnud enesetunne enam suurepärane ja "tempo" langes, siis astusin maha. Põhiline häda on ilmselt kõrvade vahel, kui korra lõpetamise mõtted pähe kargavad (a la "sõidan niikuinii trenni mõttes, mis siin ikka punnitada"), siis on raske neist loobuda.
Viimati muutis brg, 03. 05. 2006. 11:45, muudetud 1 kord.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Postitus Postitas Tonis_T » 02. 05. 2006. 10:17

Ei tea, kas keegi pilte ka tegi ja neid näidata tahab?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 02. 05. 2006. 10:20

Tonis_T kirjutas:Ei tea, kas keegi pilte ka tegi ja neid näidata tahab?
tegin 771 pilti. umbes 100 läks aia taha.
näitan siis kui koju interneti saan või keegi dvd pealt kuskile uploadib.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 02. 05. 2006. 11:32

Siin on paar pilti esimese nälja kustutamiseks:
http://rio.ee/~kirsa/velo/Saku100/

Sõidust need ei ole, sest ise olin sadulas, aga natukene kohapeal valitsenud meeleolust (mis oli väga lahe) ja autasustamisest.

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Postitus Postitas Jaaguar » 02. 05. 2006. 14:17

Tänud korralduskomiteele vaeva nägemast ja tööd tegemast!
Protokollis üllatas osavõtjate arv.
Tähelepanu vääris positiivne suhtumine, mida elus just alati ei ole kohanud - mahajääja püüdis alati esimesel võimalusel teed pakkuda ja kiirem ei püüdnud kuidagi oma positsiooni tungivalt väljendada! Mina kui mahajääja, sain iga väljasõidu eest ikka tänude osaliseks:)...
Kui üritus kestvusele rõhub, siis võib distants ju pikem olla, võib varem alustada ja ka kontrollaeg võiks olla harrastajasõbralikum...ntx???
Oleks tahtnud hirmsasti tiba kiiremini sõita, aga obune on ikka odavast klassist, mille vead nüüd välja tulid ning ega see tihend sadula ja lenxu vahel ka just suurem asi polnd. Lõpus oli vähemalt megahea tunne ja kui aja taha ei jää, püüan veel ratta joonele panna.
PS: pilte, pilte...tooge pildid lagedale....ma nägin küll, kui välgud sähvisid...ühe leidsingi juba....
Tänud ja jõudu rahvale!!! 15. juuli pikale triatlonile Keilasse!!!!

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Postitus Postitas erkki » 02. 05. 2006. 15:13

Lisan ka omapoolsed tänud, rada oli väga hea!

Kahjuks olen ise 2 korda sadulas istunud see kevad, seega plaanitud 5 ringi asemel läbisin 4, siis oli seljal ja tagumikul proteste kui palju (vabandus tuleb ju leida :wink: )

Läbitud sai 40km
Aeg 3h+mõni minut

Avg 166 (84%)
Max 184 (93%)

Kaasvõistlejate osas avaldaks samuti suurt kiitust, kõik olid minu kui aeglasema suhtes väga viisakad, ma üritasin igal võimalusel ka kõik kiiremad mööda muidugi lasta ja hoogu juurde ergutada. Ei mingeid sõimusõnu ega kurje pilke.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 02. 05. 2006. 20:34

Kõik hea on juba ära üteldud, mõistlik seltskond, sinilillevälud ja selle kevade esimesed liblikad.. ohh, see oli kõik nii ilus :> Läbisin 6 ringi aga siis tahtis jazzkaar oma osa saada ja mu selg ütles, mis ta nende mätaste vahel turnimisest arvab... Puhast liikumist 4:07, mis tegi 160-se keskmise pulsiga 65,6 km.

Väike kommentaar rajamärgistuse kohta, et paaril juhul tuli pika sirge lõpus keerata kas vasakule või paremale, lint oli sirgelt ette tõmmatud nii et vahetult enne pööret nägid, kuhu rada läheb. Paar noolt (kasvõi aerosooli või vildikaga sellesama kileriba peale) oleks abiks olnud.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 02. 05. 2006. 21:00

Jaaguar kirjutas: Tähelepanu vääris positiivne suhtumine, mida elus just alati ei ole kohanud - mahajääja püüdis alati esimesel võimalusel teed pakkuda ja kiirem ei püüdnud kuidagi oma positsiooni tungivalt väljendada! Mina kui mahajääja, sain iga väljasõidu eest ikka tänude osaliseks:)...
eesti hakkab euroopasse kohale jõudma:D

tem13
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 04. 10. 2004. 09:00

Postitus Postitas tem13 » 02. 05. 2006. 21:19

Sama siin . Esiotsa mehed kes meile lausa ringidega ära tegid tänasid möödumisel alati. Seda lausa hea kuulda.

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 03. 05. 2006. 11:37

Minu arust ürituse üldmuljest moodustavadki põhiosa rada ja fiiling rajalt. Olgu stardis kui palju tantsutüdrukuid tahes, ei korva see räuskavaid ja nahaalseid isikuid rajal, kes kogu rõõmu nullivad.
Loodan, et fiiling ei lähe Saku 100 juures kaotsi. Rada ehk õnnestub lihtsamini kontrolli alla hoida...
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 03. 05. 2006. 12:45

Ereliukas kirjutas:
Jaaguar kirjutas: Tähelepanu vääris positiivne suhtumine, mida elus just alati ei ole kohanud - mahajääja püüdis alati esimesel võimalusel teed pakkuda ja kiirem ei püüdnud kuidagi oma positsiooni tungivalt väljendada! Mina kui mahajääja, sain iga väljasõidu eest ikka tänude osaliseks:)...
eesti hakkab euroopasse kohale jõudma:D
oli ka palju meeldivaid minust möödasõite, igati viisakalt hüüti, et lähen paremalt või lähen vasakult ning palun ja tänan käis alati juurde.
Aga oli ka teistsuguseid tegelasi. Mõtlen neid, kes hüüdsid mingeid "hoppe" või "heia-heiasid", millest ma ei suutnud välja lugeda seda, et kas hüüdja eelistas minna paremalt või vasakult, et ma teaks, kuhu poole eest ära tõmmata. Tunnistan ausalt, et oli ka sel teemal elionlikke sõnavahetusi. Ka sarnane juhus oli, et jälle üks rohesärklane (nende sõnavara enamasti heia-heiadega piirduski) hüüdis seda mulle, lasin ta siis ilusti mööda ja võtsin rajale tagasi, mille peale tema järel sõitnud kolm tegelast, kellest üks ka rajalt natuke välja sõitis, kergelt nagu pahandasid. Mina ju selja taha ei näinud ega teadnud, kui palju neid sealt tuleb.
Siit ongi minu väike palve Teile, kes Te minusti kiiremad olete, palun andke mingi väikegi vihje, kust poolt on Teil plaanis minust mööduda ja kui palju Teid seal on, et ei tekiks asjatuid sekeldusi.
UCI reegleid ei jõudnud veel kahjuks nii palju kaevata, et jälile jõuda, et kui kiiresti ja kuidas peab jalgujääja taganttulija mööda laskma. Ja kas tema hõike "hopp" peale kohe raja ääres ratta seljast maha ronima ja au andma.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 03. 05. 2006. 13:40

marion kirjutas:Ka sarnane juhus oli, et jälle üks rohesärklane (nende sõnavara enamasti heia-heiadega piirduski) hüüdis seda mulle, lasin ta siis ilusti mööda ja võtsin rajale tagasi, mille peale tema järel sõitnud kolm tegelast, kellest üks ka rajalt natuke välja sõitis, kergelt nagu pahandasid.
Kas tegu oli HRK rohesärklastega?
Kui, siis pean klubis pidama loengu teemal, kuidas daamidega (ja just rattarajal) käituda. :)

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 03. 05. 2006. 13:48

holden kirjutas:
marion kirjutas:Ka sarnane juhus oli, et jälle üks rohesärklane (nende sõnavara enamasti heia-heiadega piirduski) hüüdis seda mulle, lasin ta siis ilusti mööda ja võtsin rajale tagasi, mille peale tema järel sõitnud kolm tegelast, kellest üks ka rajalt natuke välja sõitis, kergelt nagu pahandasid.
Kas tegu oli HRK rohesärklastega?
Kui, siis pean klubis pidama loengu teemal, kuidas daamidega (ja just rattarajal) käituda. :)
Palun ära pahanda, aga jah :roll:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 03. 05. 2006. 13:58

marion kirjutas:
holden kirjutas:
marion kirjutas:Ka sarnane juhus oli, et jälle üks rohesärklane (nende sõnavara enamasti heia-heiadega piirduski) hüüdis seda mulle, lasin ta siis ilusti mööda ja võtsin rajale tagasi, mille peale tema järel sõitnud kolm tegelast, kellest üks ka rajalt natuke välja sõitis, kergelt nagu pahandasid.
Kas tegu oli HRK rohesärklastega?
Kui, siis pean klubis pidama loengu teemal, kuidas daamidega (ja just rattarajal) käituda. :)
Palun ära pahanda, aga jah :roll:
Pahandama pead sina, minu asi on silmad :oops: maha lüüa ja kord majja lüüa 8)
Luban, et see oli rohesärklaste poolt viimane kord.

Tegelikult kuulsin ise ka mõne korra tagant ainult hüüatust "hopp" ja siis kohe järgmist hüüdu, et "üks tuleb veel", millele aga järgnesid peale möödumist südantsoojendavad tänusõnad.

kepsa
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 15. 04. 2005. 15:05

Postitus Postitas kepsa » 03. 05. 2006. 16:03

Ma kah rohesärklane. 8)

Olgugi et sõit oli pikk ja mõtted vahel ei tea kus, ei saand see mina olla sest peale esimest ringi sõitsin koguaeg uhkes üksinduses. :roll: Möödumisi oli ka nii ja naasuguseid kuid pahandamist ei pannud küll tähele.

Vähemalt särk on silmatorkav :P
Rõõmsal jalgratturil on hambavahed sääski täis!

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 03. 05. 2006. 21:20

Kepsa ei olnud,valik jäi väiksemaks,neli meest veel :oops:
:evil:
Tark ei torma!

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 07. 06. 2006. 14:17

Kaua tehtud kaunikene - mõned pildid Erikult: http://rio.ee/~kirsa/velo/Saku100_Erik/

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 29. 08. 2006. 18:03

Nonii, suvi hakkab läbi saama siin Eestimaal ja aeg on selleaastase raja kaart üles riputada :idea:
Kaart ise on siin.
Üks ring oli teadupoolest ca 10 km.

Siinkohal tänud LSF Pronoking orienteerujate tiimile aluskaardi kasutamise loa eest.
Keep momentum

Kasutaja avatar
banzai
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 19. 07. 2004. 10:34

Postitus Postitas banzai » 29. 08. 2006. 21:22

matukas kirjutas:Nonii, suvi hakkab läbi saama siin Eestimaal ja aeg on selleaastase raja kaart üles riputada :idea:
...
T2nud kaardi ja sellele raja m2rkimise eest !!! Olen midagi sellist Saku kandi kohta juba v2ga ammu otsinud !

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Postitus Postitas erkki » 29. 08. 2006. 22:13

Suur tänu kaardi eest!

Rada on endiselt väga heas korras, viimased paar vihma on ehk mõnusamaks ka teinud. Laupäeval saab seal jälle tehnikat proovida.

Vasta

Mine “Eesti võistlused”